Україна сьогодні

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 02 лютого 2015, 14:39

Експрес писав:
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами" - окупант вже з факту чинення насилля неправдомовець, коли каже, що Христовий.

А за якими критеріями Ви визначаєте християнськість людей, які воюють з одного боку і нехристиянськість тих, хто з іншого? Хто не скаче - той москаль? Хто за Януковича - той не християнин?

Ви неуважно дискутуєте, Миколо: в цитованому Вами тут рядку вже є відповідь на Ваше запитання. Сварити мене грішного дурницями про "москаль", Ви, звичайно, можете, але я ніде не говорив ні Вам, ні комусь іншому, що це хоть наближено моя теза.
Експрес писав:
о.Олег писав:Стосовно ж Апостолів - таким був їхній провід Церквою Христовою у їхніх часах. З повагою, о.Олег

Ну нарешті, зрозумів. :Yahoo!: Це ж напочатку нашої дискусії треба було написати, що термін дії Апостольський постанов пройшов. А то я все посилаюся на слова Апостолів, а Ви все заперечуєте. Тепер тільки побачив в чому справа.
Світські права і свободи, політика в Церкві і Церква в політиці... Отче, Ви все розклали по поличкам. Часи такі були - то й так треба було їм казати. А зараз часи інші, люди інші, влади інші, демократія права і все таке... Слова Апостолів стали неактуальні... Все правильно зрозумів?

та ні, Миколо - я грішний тверджу Вам щось цілковито іншого. Просто Ви виходите з хибної логіки марновірства "Лише Біблія", натомість я грішний Вам тверджу і тверджу і тверджу: Новозавітня Церква живе вже 2тис. років і весь цей час і аж до закінчення віків провадиться Христовими Апостолами
Експрес писав:...По-третє - частина екзгетів (о - ні :shock: ) - протестанти. Це ж треба було мене стільки звинувачувати в "безумі протестантизму", щоб зараз подавати їхні пояснення Святого Письма..

Ви неуважно дискутуєте, Миколо, звідси і Ваше "о - ні :shock: ". Чи Ви і Іггор одна особа? Якщо ні, тоді зверніть таки увагу, що я грішний відповідав на питання Ігора про "натяк"
Іггор писав:Де в Біблії хоч натяк на необхідність спротиву? Які приклади з життя Ісуса чи апостолів? Може приклади з історії Юдеї? Чи виправдовувалися у Святому Письмі якісь самовільні заколоти? Яке взагалі обгрунтування цього пояснення???

і саме для нього цитував. Правда (і тут зазначу вже для Вас-католика, що) навів я саме тих авторів, яких дослідження Біблії є обгрунтованими, всесторонніми, про висновки яких варта знати.
Експрес писав:А хто був Вашим Президентом з 2010 по 2014 рік? Ви ж як священик мали б молитися за те, щоб Бог дав сили і мудрості нашій владі правильно провадити свій народ. Якщо він не був Вашим Президентом то за якого Керівника держави Ви молилися?

упокорився (хоч і сумніви стосовно тих "виборів" були і є) і молився, щоб Господь навернув, зробив Чудо - з бувшого зека сотворив доброго Президента для України. Чуда не сталося. І "мандат" говорити за весь народ мені, Миколо, не потрібний - говорю про факт виборів Президента у 2014 році. Чи Ви кажете мені не молитися, щоб Господь зробив Чудо - з олігарха доброго Президента для України?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2015, 11:05

Іггор писав:
ShMariam писав:З Божоюволею на свобідну волю все ясно.
До двох Ваших реплік:
чи на гріх є Божа воля?
Воля Бога є на все що відбувається у цьому світі, і на всяке зло через гріх людини.
Якщо Ви уяснили волю Бога на вибір, то що тут ще виясняти? Чи Святий Бог порушує вічний закон? Ні, це неможливо, Він сам є тим законом.

ShMariam писав:Там я відповіла вичерно.
Там, це де?

ShMariam писав:А... захистити невинного?
Про вину судити може лише Бог. Захистити людину від злочинців - добра справа, особливо для кесаря.

:D так виглядає, як казав мій один знайомий, "тут виникли деякі комунікаційні труднощі, що зазвичай виникають у наслідок спрацьовування механізмів, які захищають кожного з нас від когнітивного дисонансу" (с)
Або розрізніть "Божу волю" (в значенні "Бог це хоче") і "Божу волю" (в значенні "Бог це допускає") і Суд Божий (остаточний і непомильний Суд над кожною особою) з судженнями людськими (відповідно до Дарованої здатності відрізняти Добро від зла) про ті чи інші людські дії, або... з розмови випливає, що на "на все Божа воля", окрім повалення Януковича, і "про все може судити лише Бог", окрім "мого" осуду поваливших Януковича :oops:
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 03 лютого 2015, 12:47

Іггор писав:...Отже, дар ми не прийняли, розбудували державу підкупності і запроданості в найменших дрібницях. То як звідси випливає майдан, як випливає що винна влада а не ми? Може Бог, Котрий нам дав цю владу? Це ж Він настановляє царів, та скидає царів....

ну то Скинув (хоч і глибоко не сприймаю ототожнення влади царя і демократичної системи координат) - що Вам до "хто винен" і до Божих методів управління "стихіями": питання тоді вже в тому "что делать?" (с) :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Іггор » 04 лютого 2015, 10:38

о.Олег писав:Або розрізніть "Божу волю" (в значенні "Бог це хоче") і "Божу волю" (в значенні "Бог це допускає") і Суд Божий (остаточний і непомильний Суд над кожною особою) з судженнями людськими (відповідно до Дарованої здатності відрізняти Добро від зла) про ті чи інші людські дії, або...
Про яке зло Ви мені пишете? Що є це зло?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 12:28

Іггор писав:
о.Олег писав:Або розрізніть "Божу волю" (в значенні "Бог це хоче") і "Божу волю" (в значенні "Бог це допускає") і Суд Божий (остаточний і непомильний Суд над кожною особою) з судженнями людськими (відповідно до Дарованої здатності відрізняти Добро від зла) про ті чи інші людські дії, або...
Про яке зло Ви мені пишете? Що є це зло?

Ви не розрізняєте добра від зла? Цитувати Святе Письмо? :shock: Або конкретизуйте своє запитання
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 04 лютого 2015, 12:31

о.Олег писав:
Експрес писав:
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами" - окупант вже з факту чинення насилля неправдомовець, коли каже, що Христовий.

А за якими критеріями Ви визначаєте християнськість людей, які воюють з одного боку і нехристиянськість тих, хто з іншого? Хто не скаче - той москаль? Хто за Януковича - той не християнин?

Ви неуважно дискутуєте, Миколо: в цитованому Вами тут рядку вже є відповідь на Ваше запитання.

Ті люди на фото, які проводжають своїх "героїв" на війну - переодягнуті ФСБшники/російські окупанти?
Я не кажу зараз про їхню правоту чи неправоту, я просто констатую, що ДНР і ЛНР для одних українців - сепаратисти, для інших -герої, які захищають свою землю.
Якщо ми вважаємо себе християнами, то для нас вони усі мали би бути в першу чергу - ближніми, братами християнами.
Вбиваючи їх, ми вбиваємо інших людей/християн/ближніх.
А коли священики роблять з однієї сторони воїнів світла, а з іншої воїнів темряви, то беруть відповідальність за подальші смерті людей, тим самим виправдовуючи одних і засуджуючи інших.
Аргумент "сепаратистів": чого ти прийшов на мою землю. В той садок ходить моя дитина, а на о цій зруйнованій вулиці жив я.
Аргумент "патріотів": ти українець, значить повинен дотримуватися українських законів і підпорядковуватися українській владі.
Але ми не чуємо їх, а вони не чують нас. А правда то десь посередині.
Невже хтось думає, що цей конфлікт можна вирішити зброєю? Чим більше їх вб"ємо, тим більше нас будуть ненавидіти. Який вихід? Вбити всіх інакодумців???
Якщо Ви досі сумніваєтеся в тому, що Донбас в абсолютній більшості не сприймає київську владу і має зовсім чуже нам бачення України - то поспілкуйтеся з цими людьми. Почуйте їх! Вони не терористи, вони просто інші.
Чому, отче Ви відмовляєте цим людям в праві називатися християнами?
Вкладення
K3tc5xUZhi0.jpg
K3tc5xUZhi0.jpg (47.93 Кіб) Переглянуто 19261 разів
8a9f73acfec72715d6fb87e3d211a560.jpg
Хіба так вітають окупантів?
8a9f73acfec72715d6fb87e3d211a560.jpg (183.65 Кіб) Переглянуто 19261 разів

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 12:48

говорю про факт присутності військ РФ на території України
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Іггор » 04 лютого 2015, 14:26

о.Олег писав:
Іггор писав:
о.Олег писав:Або розрізніть "Божу волю" (в значенні "Бог це хоче") і "Божу волю" (в значенні "Бог це допускає") і Суд Божий (остаточний і непомильний Суд над кожною особою) з судженнями людськими (відповідно до Дарованої здатності відрізняти Добро від зла) про ті чи інші людські дії, або...
Про яке зло Ви мені пишете? Що є це зло?

Ви не розрізняєте добра від зла? Цитувати Святе Письмо? :shock: Або конкретизуйте своє запитання
З повагою, о.Олег
Я не жалівся що не розрізняю, але хочу зрозуміти Вас. І якщо Ви знайшли час відповісти на допис, то хіба так важко - на просте запитання? Що Ви розумієте під словом зло?

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 04 лютого 2015, 15:35

о.Олег писав:
Експрес писав:
о.Олег писав:Стосовно ж Апостолів - таким був їхній провід Церквою Христовою у їхніх часах. З повагою, о.Олег

Ну нарешті, зрозумів. :Yahoo!: Це ж напочатку нашої дискусії треба було написати, що термін дії Апостольський постанов пройшов. А то я все посилаюся на слова Апостолів, а Ви все заперечуєте. Тепер тільки побачив в чому справа.
Світські права і свободи, політика в Церкві і Церква в політиці... Отче, Ви все розклали по поличкам. Часи такі були - то й так треба було їм казати. А зараз часи інші, люди інші, влади інші, демократія права і все таке... Слова Апостолів стали неактуальні... Все правильно зрозумів?

та ні, Миколо - я грішний тверджу Вам щось цілковито іншого. Просто Ви виходите з хибної логіки марновірства "Лише Біблія", натомість я грішний Вам тверджу і тверджу і тверджу: Новозавітня Церква живе вже 2тис. років і весь цей час і аж до закінчення віків провадиться Христовими Апостолами

По-перше хочу все-таки від Вас почути. Слова Апостолів в Біблії - це історичний контекст, продиктований тогочасною кон'юнктурою чи все ж вічні і непорушні постанови?
По-друге висловлю свою думку щодо чергового звинувачення в марновірстві "лише Писання". Так часто посилаюся на Писання тому, що саме там є пряма мова Апостолів і Господа нашого Ісуса Христа. Саме ці слова, на моє переконання, повинні в першу чергу пам"ятати. Але в той же час посилався і на декларацію Собору і на слова Папи, але все, що виходить за рамки Вашого особистого розуміння, Ви продовжуєте називати марновірством, таким чином стаючи критерієм істинності.

о.Олег писав: Чи Ви і Іггор одна особа?

Бачите, яка штука, отче - в людей, які намагаються дивитися на цей світ через призму слів Ісуса Христа і настанов Його Апостолів, бачення буває дуже подібним.
о.Олег писав:.і саме для нього цитував. Правда (і тут зазначу вже для Вас-католика, що) навів я саме тих авторів, яких дослідження Біблії є обгрунтованими, всесторонніми, про висновки яких варта знати.

І знову ж таки, отче, це лише Ваше суб"єктивне уявлення щодо обгрунтованості чи всесторонності досліджень. Екзгетів, їх же дуже багато, ми ж з Вами також намагаємося досліджувати Біблію і в свій спосіб її трактуємо. Але з усіх Ви обрали саме ті судження, які близькі Вам. Які у Вас підстави говорити про істинність саме цих досліджень екзгетів?
о.Олег писав: Чи Ви кажете мені не молитися, щоб Господь зробив Чудо - з олігарха доброго Президента для України?
З повагою, о.Олег

Сам молюся і Ви моліться і за нинішню владу. Тільки коли знову будуть "ущемляти" права і свободи українців і далі буду закликати зупинитися і не бунтуватись. Бо на мою думку, після кожного наступного майдану в країні буде ще гірше, ніж після попередніх.

о.Олег писав:бо народ поставив його і народ зняв його
о.Олег писав: І "мандат" говорити за весь народ мені, Миколо, не потрібний - говорю про факт виборів Президента у 2014 році.

Я не питав Вас про вибори, я питав чому Ви вважаєте, що можете висловлюватися від імені всього народу, коли кажете, що народ зняв Януковича?

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 04 лютого 2015, 16:08

о.Олег писав:говорю про факт присутності військ РФ на території України
З повагою, о.Олег

А я говорю про те, що люди на Донбасі чи в Криму - також українці. І в тих українців зовсім інший світогляд ніж в цих.
Але УГКЦ, як і УПЦ КП чи Автокифальні православні чомусь зайняли позицію одних християн і ігнорують позицію інших. Більше того громадянську війну подають як боротьбу добра із злом і заохочують боротьбу на цій стороні "добра". А війна насправді - суцільне зло. Чи ми вбиваємо їх, чи вони вбивають нас - проливається християнська кров.
Найманці є з нашого боку, найманці - з їхнього. Консультують іноземці і нас і їх. Але в цій безглуздій геополітичній грі програють українці, руками яких і ведеться ця братовбивча війна.
Ми -"ідейні", вони "ідейні". Що робити, отче, вбити "ідею" разом з усіма її носіями? Тоді - перемога? Який рецепт миру від отця Олега?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 16:14

Експрес писав:По-перше хочу все-таки від Вас почути. Слова Апостолів в Біблії - це історичний контекст, продиктований тогочасною кон'юнктурою чи все ж вічні і непорушні постанови?

не існує Біблії (в значенні Святого Письма) поза Христовою Церквою, не існує слів Апостолів, сказаних і вірно потрактованих поза Христовою Церквою. Відповідно і до всіх Ваших зауваг: саме Церква розвиває і знаходить перли (в хорошому значенні :) ) вивчення Біблії там, де екзегети (некатолики в т.ч.) розуміють Біблію добре. В Ви робите і робите одну і ту саму і ту саму і ту саму помилку, говорячи про якесь "моє особисте розуміння", а я ж Вам не під рішенням "свого" якогось-там Собору казав підписатися (а Дев`ятнадцятого Вселенського) і не свої зауваги про передумови законного чинення спротиву властьімущим цитую (а Катехизму Католицької Церкви). Круг знову замкнувся, Миколо. Не на мені грішному - на Христовій Церкві. Не вірите - відмотайте починаючи від катехизмової тези (не моєї - пошукайте Катехизм, що його тут цитували) назад до Святого Письма і перевірте особисто, що і як мала б трактувати Церква Христова, щоб подати Христовим вірним напрямні до дій в складних обставинах. Інша справа - чи вірні добре відчитали знаки часу, але, нажаль, не про це доводиться говорити католицькому священику з католиком мирянином. Доводиться тупцювати на одному місці, та ще й на такій обмеженій, як і із протестантами, площадці, постійно будучи звинувачуваним, що, мовляв, захищаю щось своє-вигадане. :( Ні, Миколо - ні не захищаю, ні не своє-власне. А говорити від імені українців стосовно Вами запитуваного мені дійсно дає право виключно результат нових виборів. І говорю я від саме тих, які прогнали одного і вибрали іншого. Від цього факту, нічого більше не надумуйте: договорювати щось за співрозмовника - правило поганого тону.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 16:20

Експрес писав:
о.Олег писав:говорю про факт присутності військ РФ на території України
З повагою, о.Олег

А я говорю...

а яка різниця, що Ви говорите у відповідь на мою фразу? Адже ніде і не говорив я про неросіян. Перечитайте, будьте ласкаві. Це вже навіть не смішно - втомлює доводити, що "не верблюд" :( Ну розумієте Ви щось-там свого - де хоть слово Вам перечив? Перечитайте. Не додумуйте за співрозмовника, Миколо. Це не ввічливо :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 04 лютого 2015, 16:32

ShMariam писав:
Експрес писав:Давайте п. Мар'яна зробимо так, я Вам напишу про наступ на християнські цінності на Заході, а Ви мені про те саме - в Росії....
Це антихристиянські країни. Тут справді бачу торжество диявольських задумів. А в чому полягає наступ Путіна на християнські цінності? Я не кажу про імперські прагнення, політику чи наступ на світські права і свободи. Кажу саме про головне - про християнські цінності. Як Путін їх ущемляє?

А в гітлерівській Німеччині Ви теж не бачите проблеми? Навіть не стільки через смерть і страждання, скільки через спокушування до гріха?
Тисячі німців свідомо йшли вбивати......

Ви вкотре згадуєте Путіна,як винуватця усіх бід, і вкотре я Вас питаю і вкотре не отримую відповіді. Давайте вже доб"ємо до кінця тему Путіна. В який спосіб він ущемляє християнські цінності (не про світські права і свободи, не про імперські амбіції і тим більше не про гітлерівську Німеччину, а саме про християнські цінності), чи можна в Росії прожити не порушуючи ні світського , ані Божого закону? Чи ведеться наступ в Росії на християнство більший, аніж у Європі? Чим він страшніший для християнства, аніж інші, "демократичніші" його колеги?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 16:48

Експрес писав:Ви вкотре згадуєте Путіна,як винуватця усіх бід, і вкотре я Вас питаю і вкотре не отримую відповіді. Давайте вже доб"ємо до кінця тему Путіна. В який спосіб він ущемляє християнські цінності (не про світські права і свободи, не про імперські амбіції і тим більше не про гітлерівську Німеччину, а саме про християнські цінності), чи можна в Росії прожити не порушуючи ні світського , ані Божого закону? Чи ведеться наступ в Росії на християнство більший, аніж у Європі? Чим він страшніший для християнства, аніж інші, "демократичніші" його колеги?

якщо для мене - виключно через те, що веде війну в Україні, вбиває і посилає на смерть людей
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 04 лютого 2015, 17:55

Папа Франциск писав:«Браття й сестри, – коли я чую слова “перемога” і “поразка”, відчуваю у серці глибокий біль і смуток. Це не є правильні слова. Єдиним правильним словом є слово “мир”. Це єдине правильне слово! Я думаю про вас, браття і сестри українці… Задумайтеся: це ж війна між християнами. Ви всі отримали те ж саме Хрещення! Ви боретеся між християнами. Отож, задумайтеся над цим згіршенням."

Дякую, Папа. Може хоч Вас почують.
Востаннє редагувалось 05 лютого 2015, 13:24 користувачем Експрес, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2015, 20:25

Експрес писав:
Папа Франциск писав:Під час Генеральної аудієнції у Ватикані 4 лютого Папа Франциск звернувся до громадян України.

На закінчення програми аудієнції, після традиційних вітань, понтифік, після невеликої паузи, промовив: "Вкотре я думаю про коханий український народ. На жаль, ситуація погіршилася, триває серйозне протистояння між сторонами", - констатував він.


Підкресливши, що ситуація в Україні продовжує загострюватися, понтифік закликав вірян молитися, щоб "Господь якомога швидше припинив це жахливе братовбивче насильство".

"Помолимося за жертв, серед яких безліч мирних громадян, а також за їхні сім'ї. Попросимо Господа припинити якнайшвидше це братовбивче насильство", - закликав глава Святого Престолу.

"Ще раз звертаюся із закликом докласти всіх зусиль, у тому числі міжнародні, для встановлення діалогу - єдино можливого шляху для відновлення миру і злагоди на цій страждає землі", - заявив Папа.

На його думку, слова "перемога" і "поразка", що вживаються в цьому контексті, болем відгукуються в його серці, оскільки єдиним правильним словом має бути слово "мир".

"Я думаю про вас, українські браття і сестри. Подумайте, це ж війна між християнами! Всі ви прийняли одне хрещення!" - підкреслив глава Римсько-католицької церкви.

Експрес писав:Ви вкотре згадуєте Путіна,як винуватця усіх бід, і вкотре я Вас питаю і вкотре не отримую відповіді. Давайте вже доб"ємо до кінця тему Путіна. В який спосіб він ущемляє християнські цінності (не про світські права і свободи, не про імперські амбіції і тим більше не про гітлерівську Німеччину, а саме про християнські цінності), чи можна в Росії прожити не порушуючи ні світського , ані Божого закону? Чи ведеться наступ в Росії на християнство більший, аніж у Європі? Чим він страшніший для християнства, аніж інші, "демократичніші" його колеги?

о.Олег писав:якщо для мене - виключно через те, що веде війну в Україні, вбиває і посилає на смерть людей

Дякую, Папа. Може хоч Вас почують.

молодець Папа - нагадав людям, що християни і не мали б воювати :Rose:
Ви ж не думали, що я говорив про те, що вони (військові РФ) повально нехрещенні? З Вашого коменту, нажаль, так поверхово Вас можна зрозуміти :( Насправді ж я грішний, безсумнівно, але далеко глибше мислю людину-християнина, аніж механічно через факт проведеного над нею Таїнства :pardon:
З повагою, о.Олег
пс. взагалі... читаю Вас і... диву даюсь: нащо Вам мене вигадувати і ще й з тим вигаданим сперечатися? "я ж лучше собаки" ((с) з одного мультика) :( :(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 04 лютого 2015, 21:37

Як треба - можна й нову тему :pardon: Кажіть.

Just_me писав:«Браття й сестри, – додав Папа, – коли я чую слова “перемога” і “поразка”, відчуваю у серці глибокий біль і смуток. Це не є правильні слова. Єдиним правильним словом є слово “мир”. Це єдине правильне слово! Я думаю про вас, браття і сестри українці… Задумайтеся: це ж війна між християнами. Ви всі отримали те ж саме Хрещення! Ви боретеся між християнами. Отож, задумайтеся над цим згіршенням." Очевидно, жарт, який говорить, що найшвидший спосіб припинити війну - це здатися, несе в собі більше істини, ніж ми думаємо. Трагізм ситуації в тому, що дехто доходить до висновку, що в Україні українською є лише православна Церква Київського патріархату - патріарх молиться за перемогу українського народу, а не за аморфний мир і не закликає до миру, а їде переконувати владу США надати Україні новітнє озброєння. Чесно кажучи, після таких заяв нашого Папи аргументів щоб заперечити їм у мене не залишається.

Це типова ситуація про моральну дихотомію, коли треба вибирати або одне "моральне", або інше. Ніхто її не любить, але вона неминуча. Мир чи Справедливість? Життя чи Свобода? Думаю, коли час робити вибір настає, то регламентувати вибір між моральним і моральним неможливо і непотрібно


ShMariam писав:Ти реально віриш, що коли не виберемо Справедливість, настане Мир? Бо я - ні...


Just_me писав:Я вірю, що нікому не треба казати, який моральний вибір робити. Я вірю, що треба боротися за Справедливість. Не осуджу того, хто вибирає Мир, але скажу чесно, що мені ця позиція чужа. Мені ближча "лиш той життя та волі гідний, хто йде щодня за них у бій"

І ти не цілком зрозуміла. Для мене очевидно, що миру досягнути можна і завтра, якщо здатися, відступити і сказати, щоб брали стільки, скільки хочуть. Але це - не справедливо. Можна воювати за те, щоб повернути справедливість, але на мир не сподіватися


ShMariam писав:Для мене не очевидно. Бо "стільки, скільки хочуть" може означати далеко не теперішню зону АТО. І можливо, навіть, не лише територію України.


Just_me писав:Ну так, але вибираючий мир повинен бути до цього готовим

В розрізі обговорюваної ситуації обираючий мир обирає також і інші речі, які його вибір за собою тягне. В тому числі і неволю. Кожен вибір - це вибір вибираючого і всі наслідки - позитивні, так і негативні, це в тому числі наслідки для вибираючого


ShMariam писав:"Вибираючий мир" тут буде не один, це треба пам'ятати. Наступний, кому загрожувати "несправедливість" може вибрати інше, а тоді вже буде гірше...


о.Олег писав:думаю, що Папа зробив те, що мав - нагадав усім про приналежність до Христа. Заклик пасторальний і, відповідно, не претендує Папа на якусь тут непомильність. Насправді ж (моя думка) Ти, Олю, не права: вибору здатися не існує для миру - мир агресору не потрібний. Це тільки початок - Росія мусить мати зовнішнього ворога. Інакше розпадеться. Не буде Україні - буде ще хтось. Можливо - не "одного Хрещення", можливо - меншміжхристиянська війна. Але Росії потрібна саме війна, та ще й з таким суперником, в якого вони мають шанси виграти


Just_me писав:так, саме тому це називається "життя". Якби було інакше - це б називалось "раєм". дешевий газ - низькі пенсії. Високі пенсії - високі податки. Високі податки - високі ціни. Високі ціни - високі доходи. Це життя


о.Олег писав:мир в тюрмі ми вже мали. Принаймі я застав ще той срср


Just_me писав:Отче, для мене звернення "коли я чую слова “перемога” і “поразка”, відчуваю у серці глибокий біль і смуток. Це не є правильні слова. Єдиним правильним словом є слово “мир” не передбачає різночитань. Воно прозоре і однозначне. Хіба що переклад його викривив

прикро, що насправді лише православна київська церква має мужність заявити, що нам потрібна саме перемога. Перемога - для них це правильне слово. Вірю, що для всього нашого народу також.


о.Олег писав:йдеться про мир, як про вихідну точку і стремління. Але тут не береться до уваги зла реальність. Зрештою - як і часто в Християнстві

цікаво - щось +Святослав говорив?


Just_me писав:так, теж лише про мир


о.Олег писав:зацитуй. Але - в темі, якщо можна. Або - нову краще створіть, щоб порівнювати звернення??
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Just_me » 04 лютого 2015, 21:46

Різдвяне звернення патріарха Святослава:
Не бійтеся, бо я звіщаю вам велику радість,
що буде радістю всього народу:
сьогодні народився вам у місті Давидовім
Спаситель – Христос Господь
(Лк 2, 10–11).
Христос народився!
Цими словами благовісника з небес Христова Церква звіщає спасенну новину. Сьогодні нам народився Спаситель: Господь на землю зійшов і явився в людському тілі у місті Вифлеємі. Радіє цього дня небо і земля, радіє весь людський рід тим, що наш Творець не покинув свого сотворіння, але прийшов, щоб прийняти його долю. Він сам став людиною, щоб розділити з нею її життя: її болі і радості, її тривогу і непевність. Господь стає одним із нас, об’являє себе нашим Спасителем і Визволителем.
У святі Різдва Христового ми радіємо тому, що більше не почуваємося самотніми і покинутими, святкуємо те, що Бог є з нами, що Він нас любить, і бачимо втілену Божу любов у новонародженому Дитятку Ісусі, який ніжно спочиває в яслах на сіні. Таїнство народження нашого Спасителя виявляє нам правду про те, як велике Боже відкривається нам через слабке людське, як людське мале і незначне може стати Божим великим!
Привілей перебувати біля Божого Дитяти мали разом із мудрецями зі Сходу лише ті, хто не соромився бути поруч із потребуючими, вигнанцями та переслідуваними
Святе Євангеліє оповідає нам, що Господь Всесвіту народився в родині біженців. Спочатку через наказ кесаря, а потім через кровожерність царя Ірода Пресвята родина була змушена покинути свою домівку та просити прихистку в чужих людей. Так, наш Бог забажав народитися як безхатченко і біженець! За таких дивних обставин народження Спасителя привілей перебувати біля Божого Дитяти мали разом із мудрецями зі Сходу лише ті, хто не соромився бути поруч із потребуючими, вигнанцями та переслідуваними. Відкривши Йому двері свого серця, свого дому, розпізнавши знак спасіння в Господі, що народився у вертепі, ці люди сповнилися божественною радістю серед темряви ночі. Бо ж різдвяне таїнство – це здатність увійти в Божу присутність і зустріти новонародженого Христа через вміння бути поруч: бути поруч із тим, хто немічний і беззахисний, хто терпить від холоду та браку найнеобхіднішого.
Україна прожила дивовижний рік, в якому все було великим: надія і відчай, впевненість і розчарування, здобутки і втрати. Великим був і страх, що його відчула Темрява, бачачи, що наш порив до Світла може бути переможним. І Темрява наслала на нас біль і кров, каліцтво і навіть смерть, щоб люди жахнулися тим стражданням і звернули на давню стежку мовчазного та беззаперечного підпорядкування.
Кожен з нас має своє місце духовного чування, свій «блокпост», що на ньому повинен здійснити власну християнську і громадянську місію
Немає жодного українця, який не брав би участі в цьому іспиті Господнього провидіння, котрий продовжує тривати. В якомусь сенсі ми всі сьогодні в зоні ризику, у зоні АТО. Подібно до пастирів, які на місці випасання свого стада почули спів ангелів на небі і прийняли звістку про народження Спасителя, так і кожен з нас має своє місце духовного чування, свій «блокпост», що на ньому повинен здійснити власну християнську і громадянську місію. І навіть якщо хтось утомився і хоче уникнути вибору, то все одно його робить. Тільки в такому разі своєю пасивністю він грає на руку злу.
Наша цьогорічна дорога до Різдва була дорогою до пораненого і вигнаного. Наша Церква в буквальному сенсі стала польовим шпиталем, розгорнутим щоб дати прихисток гнаним і загоїти рани постраждалих. Але навіть після Майдану Церква не позбулася функцій шпиталю, оскільки це її покликання. Про це нагадує нам Папа Франциск: «Я бачу Церкву як польовий шпиталь після битви».
Християни знають, що байдужість убиває не менше, ніж снаряди установок «Град»
До війни ніхто з нас не був готовий, проте вона триває, непрохано вламується чи не в кожну вкраїнську домівку, особливо на східних теренах нашої країни. Постає небезпека, що людська чутливість до горя і страждання ближнього зменшуватиметься. Християни знають, що байдужість убиває не менше, ніж снаряди установок «Град». Справа держави – мудро вирішити проблему допомоги своїм стражденним громадянам. А справа кожного християнина – бути близько, бути поруч із тими, хто в біді. Саме це християнське єднання з потребуючими, яке звемо солідарністю, і робить нас сильними. Бо в ньому проявляється і через нього передається нам сила воплоченого Бога, дія Спасителя, який народився для того, щоб вчинити нас вільними і непереможними в Бозі.
У різдвяний час кожен із нас поглядає на небо в надії побачити світло вифлеємської зорі. Бо Новий рік не обіцяє бути легшим, а наш вибір – простішим. Наше найбільше завдання на 2015 рік – це вийти на шлях цивілізованого розвитку й гідного життя. Для цього ми всі мусимо зодягнутися в іншу – Божу – людину, тобто зректися негідних компромісів з лукавим. Це завдання стосується кожного з нас – навіть того, хто вважає себе найменшим у цьому світі. Завдання змістити свою життєву позицію в бік добра має також великий громадянський сенс, бо коли зміниться українка та українець – зміниться і вся наша країна. Усі разом ми маємо зодягнути її в нове намисто ефективних державних структур, які перестануть нарешті бути структурами гріха. Адже влада може бути благословенням, якщо стає служінням.
Біда не в тому, що не все вдається зробити. Біда, коли від цього в людини опускаються руки!
Обидва завдання неможливо здійснити, бодай раз не відчувши сумніву, не помилившись, не зробивши кроку назад. Не маймо гордині досконалості – краще визнаймо перед Богом свої слабкості й смиренно просімо: Боже, допоможи моєму безсиллю! Смиренна людина не втрачає віри у свої сили, бо, за словами Івана Франка, «чує на своєму плечі руку Господню». Тому пам’ятаймо, що зневіра, розчарування, мстиве прагнення поквитатися з тими, хто не здійснив наших очікувань, – це інструменти, якими Темрява найефективніше відновлює свої втрачені позиції. Не помагаймо їй зруйнувати наші шанси! Біда не в тому, що не все вдається зробити. Біда, коли від цього в людини опускаються руки!
Маємо перед собою ще одне завдання, щодо якого ніколи не має бути сумніву. Це завдання молитися. Майдан переміг тому, що ревно і щиро молився. Сьогодні не дозвольмо, щоб через певне «призвичаєння» до війни ослабла інтенсивність наших молитов. Спрямуймо всі сили своєї душі на те, щоб у наших родинах і спільнотах тривала безперервна молитва за Україну, щоб у нашій державній оселі, ніби в бідній вифлеємській яскині, засяяло світло віри, очистилися наші серця, зродилося нове життя. І тоді, маючи на собі Боже благословення, ми станемо найщасливішим народом на Землі.
Сьогодні линемо з різдвяним привітом до наших воїнів, які святкують цей величний празник у холодних окопах та бліндажах
Серед темної ночі непевності й тривоги звучить прадідівська коляда, розвіваючи смуток та всілякі негаразди... З цим різдвяним благовістям прагну відвідати кожну домівку добрих людей, які приймають до себе новонародженого Бога і Спасителя та радіють Різдвом Христовим!
Сьогодні линемо з різдвяним привітом до наших воїнів, які святкують цей величний празник у холодних окопах та бліндажах на передовій і готові грудьми закрити свій народ. Зі святковим віншуванням добра і гаразду заходимо до тих, хто втратив свою домівку та тепло рідної сім’ї.
Зі співом ангелів про мир на землі та славу на висотах завітаймо сьогодні до тих, хто сумує через втрату рідних та близьких, хто страждає від отриманих ран і тих, хто в полоні й ув’язненні. Як у цю різдвяну ніч радість перемагає смуток, а небесне світло – темряву, так нехай у своєму Різдві наш Спаситель сповнить нас силою звитяги добра над злом, правди над неправдою, і небесний мир хай здолає війну.
Усім нашим вірним в Україні і на поселеннях з усього серця зичу веселих свят Різдва Христового, смачної куті та дзвінкої коляди!
Христос народився! Славімо Його!

† СВЯТОСЛАВ

Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
у день Святого Миколая, архиєпископа Мир Ликійських, чудотворця,
19 грудня 2014 року Божого


Різдвяне звернення патріарха Філарета:
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви
Київського Патріархату
Дорогі браття і сестри!

Христос народився! Славімо Його!



З великою радістю і духовним піднесенням святкує Церква Христова Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Що означає для нас ця подія? З того часу, коли перші люди порушили заповідь Божу, не повірили Йому, а повірили дияволу, в людську природу ввійшов гріх, тобто зло і смерть. Люди перестали спілкуватися з Богом, і Бог став для нас невидимим. Почалась жорстока боротьба між добром і злом у самій людині, а також між людьми і народами. Людська природа, хоча і не перестала бути доброю, але пошкодилася гріхом, затьмарився людський розум і серце стало жорстоким. Люди помирали як духовно, так і тілесно. Ніхто, крім Бога, не міг спасти людину від цього зла.

Син Божий зійшов на землю, щоб визволити людський рід від гріха і смерті. Що означає: Бог зійшов на землю? Це означає, що Син Божий став людиною, такою людиною, як усі ми, крім гріха. Він, будучи Богом і не змінюючись Божеством, народився від Пресвятої Діви Марії і Святого Духа, тобто не від похоті чоловіка, а дією Святого Духа, тому народжене у Вифлеємі дитя – святе. Так відбулося втілення Сина Божого. Ось цю подію ми святкуємо уже понад 2000 років.

Син Божий не просто наблизився до людини, а ототожнився з нею, Сам став людиною. Він сприйняв тлінне тіло, тобто смерте, яке зростало за законом природи, втомлювалося, відчувало голод і спрагу, страждало і підлягало смерті. Тобто людська природа Сина Божого – Господа нашого Ісуса Христа – ні в чому не відрізнялася від нас, крім гріха. І для чого все це сталося? Для того, щоб визволити нас від гріха і від смерті, щоб ми не страждали вічно, щоб подолати смерть і з’єднати після воскресіння душу з тілом.

Пояснюючи зміст боговтілення, святий Іоан Богослов говорить: «Життя явилось, і ми (ученики Христові) бачили і свідчимо, і звіщаємо вам це вічне життя, яке було у Отця і явилось нам» (1 Ін. 1: 2). Святий апостол і євангелист Іоан Богослов ніби так говорить, що боговтілення – це не людська фантазія, а реальність, істина; і ми бачили і свідчимо про це.
Ми співаємо славу Богу, бо у втіленні Сина Божого відкриваються всі глибини премудрості Божої. Тільки вона й могла знайти засіб для нашого визволення від гріха, від усякого зла і особливо від смерті. Господь Ісус Христос, визволивши нас від гріха і смерті, примирив людей з Богом. Апостол Павло про це говорить так: «В Ісусі Христі Бог примирив із Собою світ, не ставлячи людям в провину злочинів їхніх, і дав нам слово примирення» (2 Кор. 5: 19).

Різдвяної ночі ангели заспівали: «На землі мир». Той, Хто народився у Вифлеємі, скаже напередодні Своїх страждань: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам» (Ін. 14: 27). І якщо тепер немає зовнішнього миру, і на Сході України триває неоголошена війна, і люди ворогують між собою, то це тому, що християни не сприймають миру Христового, не хочуть жити по правді, говорять на весь світ неправду.

Господь Ісус Христос назвав основним закон Його Божественного вчення любов. У Своїй особі Він явив зразок любові і заповідав нам наслідувати Його. Він сказав: «Це є заповідь Моя, щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас» (Ін. 15: 12). Якщо серед людей пануватиме добра воля, а не зла, якщо люди будуть турбуватися не стільки про себе, скільки про своїх ближніх, тоді вони зрозуміють, що любов – це те дорогоцінне багатство, яке піде з нами у вічність. Вони будуть насолоджуватися блаженством вже в земному житті і перейдуть з ним у життя вічне.

У теперішній час у нас одна думка і одне бажання – щоб в Україні утвердився мир, але не будь-який мир, тобто мир несправедливий, мир в неволі і рабстві. Прагнення до миру не заперечує рішучості захищати свою землю, свою Батьківщину від іноплемінників і своїх внутрішніх ворогів. У різдвяні дні, коли небесне благовістя про мир по-особливому сприймається серцем, коли ангельська пісня про благовоління Боже до людей переможно лунає в наших храмах і слова «з нами Бог» наповнюють радістю наші душі, – помолимось Господу – щоб Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами і мир в Україні і в усьому світі.
Якщо ми віримо, що з нами Бог, і сповідуємо народження Сина Божого у Вифлеємі для спасіння роду людського від усякого зла, від гріха і смерті, то невже Він не приведе нас до кращого майбутнього?! Нам треба для цього покаятися в гріхах і беззаконнях і бути справжніми християнами. А ознаки відродження духовності в народі ми бачимо в любові до України і в жертовності народу. Це – ознака любові до ближніх. Церква закликає всіх християн, всіх людей доброї волі робити все можливе для відродження і для миру в усьому світі.

Дорогі браття і сестри! Пам’ятаймо, для чого Син Божий народився від Пресвятої Діви у Вифлеємській печері! А я сердечно вітаю з великим святом Різдва Христового та Новим Роком всю українську паству Київського Патріархату, наших братів і сестер Московського Патріархату, всіх християн України, а також українців в Америці і Канаді, в Європі, Азії і Австралії і по всьому світу. Сердечно вітаю з Різдвом Христовим і Новим Роком Президента України Петра Порошенка, Український уряд, Верховну Раду, Українські Збройні сили, добровольчі батальйони, які захищають українську землю на Донбасі, і весь український народ.

Нехай Христос Спаситель, Який народився у Вифлеємі, наповнить наші серця радістю і світлом. Нехай в Новому році мир і благословення Боже перебувають на Україні і на кожному, хто чинить правду і добро. Не забуваймо, що Бог є любов, і ця любов привела Його у Вифлеємську печеру і на Голгофський хрест.


Христос народився! Славімо Його!

Філарет,
Патріарх Київський
і всієї Руси-України
Різдво Христове
2014 / 2015 р.
м. Київ.


І різдвяне звернення митрополита Онуфрія (думаю, що від нього ніхто чуда не очікував):
Архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам
Української Православної Церкви

«Христос рождається, славіте;

Христос з небес, зустрічайте»

(ірмос 1-ї пісні Різдвяного канону)

Боголюбиві архіпастирі й пастирі, всечесні іноки та інокині, дорогі брати й сестри та всі вірні нашої Української Православної Церкви! Щиросердно вітаю всіх Вас з великим святом РіздваГоспода Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

У ці святі дні ми з любов’ю і благоговінням згадуємо Віфлеємську печеру і народження в ній Сина Божого, Який став через це Сином Людським.

В убогій Віфлеємській печері здійснилося те, чого протягом багатьох тисячоліть з нетерпінням чекали кращі сини й дочки роду людського. Надія на пришестя у світ Месії надихала все людство, обтяжене важким тягарем наслідків гріха. Пам’ять про те, що у світ прийде «Сім’я Жони», що вразить у голову древнього змія — диявола (Бут. 3,15), дбайливо зберігали народи протягом усієї історії людства. І хоча уявлення людей про пришестя Месіїчасто сприймали досить спотворені і викривлені форми, але суть перемоги «Сімені Жони» над силами зла всюди зберігалася незмінно.

І ось звершилася «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті» (1 Тим. 3,16). Віфлеємську печеру осяяло світло Божества, бо в ній народився Істинний Бог. Істинний Бог прийшов у світ в образі Істинної Людини.

Блаженні очі, що бачили Пречисту Діву Марію, Яка ніжно, з материнською любов’ю, сповивала Богомладенця Христа і покладала Його в ясла (Лк. 2,7).

Блаженні вуха, що чули спів Ангелів, які прославляли пришестя у світ Сина Божого, Який приніс людству мир і Боже благовоління (Лк. 2,14).

Блаженні руки, що принесли Богомладенцю Христу ладан, золото і смирну (Мф. 2,11) — дари, які сповістили людству про те, що у світ прийшов Первосвященик грядущих благ (Євр. 9,11), Цар царів (Одкр. 17,14 ), Який, за гріхи людські принесе в жертву Богу Себе Самого (Євр. 9,28).

Знаменним є і те, що Син Божий прийняв на Себе людську плоть не від знатних і сильних людей цьогосвіту, а від простої, чистої і непорочної Діви, душа Якої горіла любов’ю до Свого Творця. Цим Господь показує, що Він прийшов у світ не для того, щоб скористатися послугами та досягненнями людства, а для того, щоб людству послужити і допомогти досягнути райського життя.

Людино, пам’ятай про це і постарайся наповнити своє життя вдячною любов’ю до свого Спасителя. Підкори свій розум і свою волю Тому, Хто тебе створив, викупив і постійно піклується про тебе. Намагайся вивчати й пізнавати закони Христові та виконуй їх, бо в них — щастя твого життя і життя кожної людини, що мандрує стежками земного буття (Пс. 118,1). Якщо ти, людино, створюєш закони для земного життя, пильно дивись, щоб вони були згодні з законами Бога. Якщо це буде не так, то навіть якщо йуся земля аплодуватиме тобі й вихвалятиме твої закони як найвищіта найгуманніші, від твоїх законів буде пахнути тлінням і вони принесуть тобі смерть, бо життя людини не в хитросплетіннях мудрості людської, а в простоті Божественної волі (Пс. 29,6).

Свято Різдва Христового нагадує нам про Тайну пришестя на землю Сина Божого і несе мир і Боже благовоління в дім і серце кожної людини. Ми просимо Господа, щоб Він захистив нас і дарував мир, щоб у нас перестала литися людська кров, щоб перестали гинути наші воїни і мирні люди. Ми молимо Господа про милість до нас, грішних, щоб Господь благословив миром нашу Церкву й увесь наш український народ.

Ще раз вітаю всіх Вас, дорогі брати й сестри, зі святом Різдва Христового. Бажаю усім здоров’я і Божого благословення. Нехай Віфлеємська зірка веде нас до Христа, Який простягає свою Божественну любов до кожної людини і постійно кличе нас до Себе святими словами: «Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас» (Мф. 11,28). Тільки у Христі ми знайдемо спокій і мир. І Христові Рожденному, нашому Богу і Спасителю, від нас, вдячних дітей Його, — слава, честь і поклоніння,сьогодні і на віки. Амінь.

Смиренний ОНУФРІЙ

Митрополит Київський і всієї України

Різдво Христове

2014/2015

м. Київ


Скориставшись звичайним пошуком (Ctrl+F), можна переглянути, де зустрічається "мир", а де - "перемога". Дозволила собі виділити слова, на мою думку важливі.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення ShMariam » 04 лютого 2015, 22:00

Думаю, і без цих слів ("мир", "перемога") все ясно:

Різдвяне звернення патріарха Святослава:
....Сьогодні линемо з різдвяним привітом до наших воїнів, які святкують цей величний празник у холодних окопах та бліндажах
Серед темної ночі непевності й тривоги звучить прадідівська коляда, розвіваючи смуток та всілякі негаразди... З цим різдвяним благовістям прагну відвідати кожну домівку добрих людей, які приймають до себе новонародженого Бога і Спасителя та радіють Різдвом Христовим!
Сьогодні линемо з різдвяним привітом до наших воїнів, які святкують цей величний празник у холодних окопах та бліндажах на передовій і готові грудьми закрити свій народ.
:Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 05 лютого 2015, 13:38

о.Олег писав:молодець Папа - нагадав людям, що християни і не мали б воювати :Rose:
Ви ж не думали, що я говорив про те, що вони (військові РФ) повально нехрещенні? З Вашого коменту, нажаль, так поверхово Вас можна зрозуміти :( Насправді ж я грішний, безсумнівно, але далеко глибше мислю людину-християнина, аніж механічно через факт проведеного над нею Таїнства :pardon:
З повагою, о.Олег
пс. взагалі... читаю Вас і... диву даюсь: нащо Вам мене вигадувати і ще й з тим вигаданим сперечатися? "я ж лучше собаки" ((с) з одного мультика) :( :(


Я писав, що в Україні сьогодні християни воюють з християнами, Богу дякувати, такої ж думки Папа.
Як мені здалось, цією цитатою Ви заперечили сказане мною, чи все ж ці слова належать моєму "вигаданому уявному другові"? :D:
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами"

Отже не я один з чогось "беру цю тезу", в мене з"явився куди авторитетніший однодумець.
Якщо це слова вигаданого отця Олега, тоді відповідати справжньому зовсім не обов"язково :) :Rose:

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 05 лютого 2015, 14:03

о.Олег писав:
Експрес писав:
о.Олег писав:говорю про факт присутності військ РФ на території України
З повагою, о.Олег

А я говорю...

а яка різниця, що Ви говорите у відповідь на мою фразу? Адже ніде і не говорив я про неросіян. Перечитайте, будьте ласкаві. Це вже навіть не смішно - втомлює доводити, що "не верблюд" :( Ну розумієте Ви щось-там свого - де хоть слово Вам перечив? Перечитайте. Не додумуйте за співрозмовника, Миколо. Це не ввічливо :pardon:
З повагою, о.Олег

о.Олег писав:а яка різниця, що Ви говорите у відповідь на мою фразу?

Як Ви там любиме робите, отче :ROFL: :ROFL: :good:
Кумедна цитата, враховуючи, що це форум, а не монолог отця Олега. Ваша фраза - показовий приклад нашої дискусії.
Я казав в Україні - війна між християнами, Ви кажете:
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами"

і для чогось мені говорите про факт присутності російських військ. Я цього не заперечував (хоч в даній дискусії це не найважливіше, але я б швидше казав про російських військових, а не про війська РФ - це різні речі) і не питав про присутність чи відсутність російських військ.
Зауважте, отче, вже не вперше така ситуація. Я запитую - Ви запитуєте у відповідь, або подаєте посилання на інших авторів, або загальні (відчіпні) відповіді, які не стосуються заданих мною запитань (як в даному випадку). Вже писав, що прямої, конкретної відповіді від Вас дочекатися складно. Тому кожного разу прошу дати конкретну відповідь на конкретне запитання до того часу, поки все ж її не отримаю. А ви злитеся.
Зауважте - я даю відповіді на всі Ваші питання, в т.ч. на уточнюючі. Не ображаюся, коли перепитаєте. Хотів би, і від опонентів відповідної реакції. :Rose:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 05 лютого 2015, 14:28

Експрес писав:
о.Олег писав:а яка різниця, що Ви говорите у відповідь на мою фразу?

Як Ви там любиме робите, отче :ROFL: :ROFL: :good:
Кумедна цитата, враховуючи, що це форум, а не монолог отця Олега. Ваша фраза - показовий приклад нашої дискусії.
Я казав в Україні - війна між християнами, Ви кажете:
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами"

і для чогось мені говорите про факт присутності російських військ...

до того, що саме про російські війська я писав (перегляньте, якщо Ваша ласка):
Експрес писав:
о.Олег писав:... окупант вже з факту чинення насилля неправдомовець, коли каже, що Христовий.

А за якими критеріями Ви визначаєте християнськість людей, які воюють з одного боку і нехристиянськість тих, хто з іншого? ...

і саме за цим критерієм визначав нехристиянськість, про яку Ви запитували. Лише за цим. Не розмовляйте самі з собою - це не цікаво спостерігати.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Експрес
дописувач
дописувач
Повідомлень: 143
З нами з: 10 травня 2013, 10:22

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Експрес » 05 лютого 2015, 15:16

Отче, не гнівайтесь, але Ви знову не відповіли.
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами"

Тобто Ви не визнаєте, що в Україні християни воюють між собою (може не пишіть складними реченнями і краще Вас зрозумію, можна просто визнаю/не визнаю :Rose: )

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 05 лютого 2015, 15:32

Експрес писав:Отче, не гнівайтесь, але Ви знову не відповіли.
о.Олег писав:не знаю, з чого Ви берете тезу "війни між християнами"

Тобто Ви не визнаєте, що в Україні християни воюють між собою (може не пишіть складними реченнями і краще Вас зрозумію, можна просто визнаю/не визнаю :Rose: )

воюють як християни, так і нехристияни (з обидвох боків), але я Вам писав і Ви мене запиталися (цитую з пам`яті: "за якими критеріями говорю про нехристиянськість") саме про те, чому я так пишу Вам і саме на це я і давав розрізнення (ні на що інше - тому немає значення що Ви пишите: не Вам відповідати на своє запитання стосовно моєї тези, а лише мені - інакше Ваше запитання не має сенсу):
- якщо воїн РФ є на території України - незалежно від того хрещений він, чи ні, по факту ведення окупаційної війни він чинить нехристиякське.
Це мав на увазі.
Якщо з цим логічним розвитком нашої бесіди закінчено - очікував на тези про можливі "його" (обізваного мною окупантом-нехристю військовика РФ) добрі наміри (захистити русскіх від фашистов, наприклад, тощо) і це - вже розвиток подальшої розмови виходячи із саме моєї тези, про яку Ви питалися (а значить - для Вас чомусь важливої), а не з Вашої про місцевих, яких я нехристиянами не називав (про що я не питався - відповідно мені не важливої).
Розумію, що Ви просили коротко, тому перефразую: нехристь=воїн армій РФ, що воює проти України
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 07 лютого 2015, 12:29

Експрес писав:... питання, яке залишили без відповіді:
Святе Письмо - це і є тлумачення, пояснення найпростішою мовою, яка була звернена в першу чергу до простих, невчених людей. Навіщо тлумачити чи інтерпретувати Святе Письмо, якщо воно написано мовою максимально доступною і зрозумілою навіть дитині?...

:) на молитві пригадалося: "...А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння, як і улюблений брат наш Павло написав був до вас за даною йому мудрістю, як і по всіх посланнях, що в них він говорить про це. У них є дещо тяжко зрозуміле, що неуки та незміцнені перекручують, як і інші Писання, на власну загибіль свою...." (2Петра, закінчення)
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Україна сьогодні

Повідомлення andrivovk » 07 лютого 2015, 20:27

Не всі згідні з думкою Папи (приватною). От наприклад, що пише Бр. Патрик Оліх OFM

Хочу поділитися особистими роздумами над словами, які Папа Франциск сказав під час загальної аудієнції 4 лютого цього року.

1. Промови не пише сам Папа, йому їх дають. Так от, той, хто стоїть за текстом цього виступу, зовсім не орієнтується чи не бажає орієнтуватися в дійсному стані речей в Україні.

2. На відеозаписі видно, що Папа зробив пару відступів від написаного тексту, додаючи певні слова спонтанно, а коли він відходить від тексту, то виходять речі, які потім інші відповідні особи пояснюють для правильного їх розуміння…

По суті: війна в Україні — не братовбивча. Якщо дивитися історично, то це «діти юродиві» (як писав Шевченко) нападають на власну матір. В тому ж вірші Тарас писав: «Бо хто матір забуває, / Того Бог карає». Зміна історичного погляду на себе самих, на сусідні народи та на наші відносини потребують поглибленого й критичного поглиблення знань. Це дуже сильна зміна орієнтирів, на що не всі здатні відважитися. Але треба це робити.

Мир за будь-яку ціну? А справедливість? А правда? Мир не являється абсолютною цінністю. Є ціле навчання Католицької Церкви про справедливу війну, тому ці слова не продумані… Хочу згадати лише один випадок із Старого Завіту — війна Макавеїв, коли одна шанована людина відмовляється симулювати ідолопоклонство заради пропонованого добробуту та миру.

Слово «перемога» в Біблії з'являється не один десяток раз, Новий Завіт — не виняток. У мене серце від нього не болить. Папа, який саме тоді відійшов від написаного тексту, виразився дуже неточно, що й може викликати різні інтерпретації.

Про спільне хрещення. Так МП перехрещує — в прямому значенні — тих, хто отримав це Таїнство в КП! Що тут говорити про нас, католиків…

Християнство МП? Хммм, слухаючи слова ієрархії Російської Православної Церкви знаходжу там чималі розбіжності з православним вченням. А навіть чималі розбіжності з християнством. Так, частина терористів називає себе православними, але чи вони дійсно є ними, чи лише носять етикетку? На мою думку, другий варіант. Тому не можу погодитися… Лише згадаю про присутність кадирівців…

Що сказати? Новий Завіт згадує як апостол Павло публічно вказав Петрові-Скелі на його неправильну подвійну поведінку (послання до Галатів 2). Папа ж не завжди непомильний, для цього треба виконати кілька важливих умов. Тому це ніяк не впливає на мій послух Папі чи на його авторитет. Але донести істину картину подій до співпрацівників Папи — необхідно. Політика політикою, відносини з Православною Церквою — теж розумію. Але ж істина в любові стоїть понад цими поняттями.


http://www.credo-ua.org/2015/02/129759

Подібної думки також і релігієзнавець Бабинський

Папа Римський назвав війну в Україні «братовбивчою», щоб не сваритись з Російською Православною Церквою, вважає аналітик Релігійно-інформаційної служби України Анатолій Бабинський.

«Називаючи конфлікт в Україні "братовбивством" Папа хоче таким чином знайти баланс, в той час як є численні докази російської агресії. З одного боку, це свідчить про непоінформованість Папи про ситуацію в Україні, а з іншого – про значний вплив проросійських сил всередині Ватикану. Вони досі сподіваються будувати дипломатичні стосунки з РПЦ», — каже Анатолій Бабинський.


http://www.credo-ua.org/2015/02/129665
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Україна сьогодні

Повідомлення Іггор » 08 лютого 2015, 19:34

ShMariam писав:
Іггор писав:"Пилат, бачивши, що нічого не вдіє, а заколот дедалі більшає, взяв води й умив перед народом руки та й каже: “Я невинний крови праведника цього; ви побачите.” [/b](Мат.27)
Не схоже на те щоб для правителя Ісус був злочинцем чи Богохульником.
Так, Пилат був взагалі невинний.... :D
НЕ ТАК ВАЖЛИВО, що людина думає (говорить) про іншу людину, а що для неї робить.
Для Вас - важливо, для Бога навпаки, Він і вбивць виправдовує якщо без злих намірів таке сталося. Як казав Учитель, на участь убивці заслуговує і той хто скаже на брата дурень, а перелюбник вже той хто лише подивився з пожадливістю..
"слово добре - ще краще, ніж дарунок." - написано в книзі Ісуса, сина Сираха. (Сир.18:16)

ShMariam писав:
Іггор писав:
Міра писав: В нашому випадку -влада Януковича -кидання до тюрем сотень невинних людей, вбивства.
Можливо пані Міро, повторення з вірою чужої брехні та здогадок не є таким гріхом як неправдиве свідчення, а можливо і ні. Що Ви про це думаєте?
Не знаю, що думає Міра, але в мене такі варіанти: 1) Під час Майдану Вас не було нікого з близьких, знайомих (і т.п.), кого би переслідували, ув'язнювали, поранили чи вбили. 2) Ви не вірите у п. 1, тому що тодішній президент, яко "Слуга Божий" апріорі не міг чинити нічого поганого. :D
Я дійсно не знаю нікого особисто з учасників майдану, немає таких серед великої родини, ні серед знайомих і друзів. "Народна" революція пройшла повз мене і моє оточення, хоч і мешкаю в Луцьку. Правда переважна більшість співчували майданові, вболівали за нього, сатана що в ящику, робив і робить свою темну справу.
Про Януковича хай каже суд, от як наприклад про цього президента суд вже дещо сказав: http://kp.ua/politics/480352-sud-opravdal-mubaraka

ShMariam писав:
Іггор писав:
Міра писав:Майдан -взаємодопомога, взаємовиручка, бажання Захистити кожну людину.
І я той поклик відчувала -захистити людей.
О, скількох ж він "захистив", той майдан! Числа загиблих ніхто тепер не знає. Вірю: Колись спаде полуда й локшина облетить, можливо цей процес у когось вже пішов, бо здається мені про це уже співають: https://www.youtube.com/watch?v=wIrCpOhPhOQ

Пісня викладена у 2011 р. :wink:

В попередньому пості вбивства - брехня, а в наступному: "число загиблих ніхто тепер не знає"? :o АТО - продовження Майдану, але вбивають тепер ті, хто організовував чи прав участь, чи хоча б морально підтримували антимайдани.
Я казав про вбивства як факт, не називаючи вбивць і нікого не засуджуючи.
Не АТО, а братовбивча війна, як каже Папа, - продовження майдану.

ShMariam писав:Звісно, з подіями на Майдані пов'язані не зовсім зрозумілі речі, але, по-перше, треба відрізнити Майдан як такий від тих, хто скористався його плодами.
Це була справжня революція: Мрійники задумали, фанатики здійснювали, негідники осідлали тих і інших, та довели діло до логічного завершення, і тепер користають

ShMariam писав:Це як відрізнити Жанну д'Арк від принца (ім'я якого ніхто, крім істориків, не пам'ятає), якому вона забезчечи владу. Він її теж кинув, але що було дальше? (До речі про "захист" - практичну користь від Майдану: Мт.10,34)

34 Не думайте, що я прийшов принести мир на землю. Не мир прийшов я принести на землю, а меч.
Яке ж у Вас, перепрошую, примітивне розуміння Божого Слова! Почитали би якісь тлумачення,.. не можна у Біблії так однозначно сприймати слова!

ShMariam писав:В більшості випадків (нмсд, і зараз) любов-відповідальність по відношенню до народу передбачає і любов-покору до влади. Але є винятки - нмсд, це і події, що спричинили Майдан.
Майдан спричинило не підписання президентом угоди про асоціацію. Але чвс показав що завзяті євроінтегратори також відмовились її підписувати, і лише восени, після доопрацювань, стоячи з протягнутою рукою, в очікуванні холодної зими, можливо і не без тиску, ця угода була таки підписана. Тут причина сама себе не виправдала, що вже казати за тисячі смертей та розвал країни.

ShMariam писав:
Іггор писав:
ShMariam писав:
Ісус пише про Його ярмо, а не ярмо взагалі, в т.ч. ярмо, накинуте через власну безвідповідальність.
Я ж ніби так і написав: воно від Ісуса легке та любе. А Ви мені що, про дерев"яне, те що на волів, чи про ярмо гріха?


Я про рабство і про ярмо через безвідповідальність за себе і за інших, Ви ж називаєте це покорою. Покора - це коли я тихенько сиджу в той час, коли зневажають інших?
Чинити гріх, допомагати грішити іншим, не може вважатися відповідальністю по відношенню до суспільства чи народу. Злісна непокора працівникам міліції(поліції) є злочином в законодавстві будь-якої країни, це злочин і перед Богом. Це ж Ви мені колись розповідали про архізначимість чужих гріхів, чому Ви в даному випадку виправдовуєте цей гріх? Нагодувати голодного, провідати хворого чи в"язня, .. Не казав Ісус злодієві допомогти красти, гвалтівнику - гвалтувати, злословникові - кричати, тощо. Не захищав він злочинців, котрих разом з ним розпинали, не захищав і не виправдовував тих галілеян, про яких Йому доповіли:
1 Того ж часу прибули деякі й розповіли йому про галилеїв, що їхню кров Пилат змішав з їхніми жертвами. Озвавшись, він сказав їм: “Гадаєте, що ті галилеї, тому що таке постраждали, були більші грішники, ніж усі галилеї? Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само. (Лк.13) Не захистив навіть Йоана Хрестителя! Усе віддавши на суд Того, хто судить справедливо.
Серед мудрих настанов Ісуса, сина Сираха:
1 Если ты делаешь добро, знай, кому делаешь, и будет благодарность за твои благодеяния.
2 Делай добро благочестивому, и получишь воздаяние, и если не от него, то от Всевышнего.
3 Нет добра для того, кто постоянно занимается злом и кто не подает милостыни.
4 Давай благочестивому, и не помогай грешнику.
5 Делай добро смиренному, и не давай нечестивому: запирай от него хлеб и не давай ему, чтобы он чрез то не превозмог тебя;
6 ибо ты получил бы сугубое зло за все добро, которое сделал бы ему; ибо и Всевышний ненавидит грешников и нечестивым воздает отмщением.
7 Давай доброму, и не помогай грешнику..
(Сир.12)
Звісно, усі ми грішники, але тут йдеться про тих, що постійно займаються злом, хто грішить у даний момент.

ShMariam писав:І так, під час Майдану людина опиняється перед вибором: або любов-покора до влади, або любов-відповідальність по відношенню до народу. Зважаючи, що за (ідеальною) демократичною системою саме народ відповідальний за те, що відбувається в державі, що він має вибрати?
Народ, як Ви пишете, відповідальний, за демократичною системою, законно обрав на певний строк більшістю голосів собі владу. Майдан же опинився перед вибором: підкоритися цій владі, або наплювати на вибір народу.

ShMariam писав:
Іггор писав:Можливо ці рядки Ви вважаєте церковним переданням? Відкриває розум щоб розуміти Писання Бог Слово, а не церква чи ще хтось. Читати самостійно і роздумувати, як колись так і нині http://www.credo-ua.org/2015/01/128143
Відкриває Бог через Церкву ( http://www.catechismus.org.ua/index.php ... &Itemid=42 ), інше - єресь. Навіть якщо Вам дуже хочеться, щоб щось там означало не так, як Церква каже, - все одно єресь.
Кому ж Бог відкриває через церкву? Бог відкриває лише те що Церква скаже?

ShMariam писав:Бо Дух Святий діє в Церкві. А наш розум - ще така штука: доведе все, що хоче, - он скільки розгалужень в протестантизмі.
Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у Святому Письмі? самому роздумувати над ним, для чого?
Що Ви розумієте під словом Церква?

ShMariam писав:
Іггор писав:
ShMariam писав:Ну то Бог починав цю війну? :)

Так. Є один Бог, котрий всім управляє.
В тому числі і зло чинить? :D

Цікаве розуміння слова "управляє" :lol:
Бог все чинить за радою своєї волі. (Еф.1:11)
Не вміщається? Шкода. Так, Бог чинить і зло через гріх людини. Чи для Вас війна то мама рідна?

ShMariam писав:Про плоди християнства і море невинної крові мучеників я вже писала. Диявол діяв. В нашому випадку Путін діє. Дай Боже йому отямитися.
1 В руках у Господа цареве серце, мов води розтоки: | він його, куди хоче, повертає. (Пр.21)
Модно і нині усе на диявола кивати, але Бог є єдиний хто усім управляє. Це перша правда віри, так навчає мати Церква, інше, як Ви казали, - єресь.

ShMariam писав:Боротьба з корупцією - Ісус проти?
Не з корупцією, з гріхом навчав боротися Ісус. Гріх - особистий вчинок, не можливо боротися з гріхом не в своїй, у чужій душі.
Якщо боротьба з корупцією - плід майдану, то чому ми знову найкорумпованіша країна Європи?

ShMariam писав:Повага до людини, як до особистості?
Любити ближнього як самого себе. Любов не шукає свого, не надимається, не поводиться нечемно, усе зносить... Майдан дуже наглядно продемонстрував повагу до особистості і до власних переконань: https://www.youtube.com/watch?v=QwHv2O5Am28

ShMariam писав:Влада, яка дбає про добро народу?
Церква навчає про загальне добро:
Катехизм писав:1906 Під загальним добром треба розуміти «сукупність суспільних умов, які дозволяють як певним групам, так і кожному з їхніх членів повніше і легше досягти своєї досконалості» (II Ватиканський Собор, Паст, конст«Gaudium et spes», 26; пор. там само, 74.). Загальне добро стосується життя всіх. Воно вимагає розсудливості від кожного, а особливо від тих, які мають владу. Воно складається з трьох істотних елементів:
1907 Насамперед воно передбачає повагу до людської особи...
З повагою до особистості - думаю зрозуміло.
Катехизм писав:1908 По-друге: загальне добро вимагає суспільного добробуту і розвитку самої спільноти. ..
Добробут в нас покращився?
Катехизм писав:1909 Загальне добро становить, урешті, мир, тобто тривалість і безпеку справедливого ладу. Воно передбачає, отже, забезпечення владою безпеки суспільства та його членів чесними засобами.
Мир та безпека в Україні після майдану?

ShMariam писав:Боротьба з клептократією?
Боротьба проти того, щоб сусідня держава, яка завжди хотіла загарбати Україну, контролювала владу?
Благо це забеспечення та гарантія, чи безперервна боротьба?

ShMariam писав:
Іггор писав:Бог дав і Бог забрав.
Бог забрав, бо Майдан скинув - Майдан став знаряддям Божим - Майдан виконав волю Божу :Rose: :lol: Хтось проти? :D
Весело виходить, якщо під волею розуміти хотіння , а не покарання наприклад.

ShMariam писав:
Іггор писав:Ви вважаєте що це лише судження а не засудження? Окупант, злочинець, кривоприсягнув і т.п. Як Вам з такими думками було молитви у храмі до Бога возносити за владу?
"Не суди" не означає будь сліпий і дурний (перепрошую), чи виправдовуй гріх.
На відміну від Вас і о. Олега, я засуджую гріх, засуджую майдан, засуджую непокору владі.
ShMariam писав:Зрештою, а що Ви тут робите, як не судите? :D
Я не засуджую конкретних людей, не чіпляю ярликів, не злословлю, не ображаю а ні їх, а ні опонентів на форумі.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2015, 20:37

Іггор писав:Бог все чинить за радою своєї волі. (Еф.1:11)
Не вміщається? Шкода. Так, Бог чинить і зло через гріх людини. Чи для Вас війна то мама рідна?..

не знаю, чого Ви ображаєте опонента, приписуючи їй маму-війну, але цікаво мені інша частина фрази. Щоб Вас зрозуміти. Якщо зволите, звичайно.
"Бог чинить зло через гріх людини".
можете про це?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2015, 20:52

Іггор писав:...На відміну від Вас і о. Олега, я засуджую гріх, засуджую майдан, засуджую непокору владі...

чому "на відміну"? І...
Іггор писав:...Я не засуджую конкретних людей...

Ви... сприймаєте мене чи Мар`яну за якесь... явище - не за конкретних людей, яких отак взяли і осудили "неосуджуючими гріх"?? :D Засудив мене Іггор, ой засудив :(
:)
Насправді ж... різниця між нами (всіма - Мар`яна зі мною не тотожна) є, але не у зазначеному Вами. :pardon:
На мою думку, якщо поверхово пройтися по аналогії: факт опору владі так само підпадає під Ваше, зацитую "Він і вбивць виправдовує якщо без злих намірів таке сталося". :Rose: Чи вписуєте в майданівців "злі наміри"? Ні - так виглядає
Іггор писав:...Мрійники задумали, фанатики здійснювали, негідники осідлали тих і інших, та довели діло до логічного завершення, і тепер користають...

Правда... :shock: Ви сучасну владу називаєте "негідниками"? І це знаменно :Rose:
:oops:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Україна сьогодні

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2015, 21:42

Іггор писав:Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у Святому Письмі? самому роздумувати над ним, для чого?..

може, щоб... гм... :) зрозумілішим було нерозуміння запитуючого, продовжимо:
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у Символі віри? самому вірувати так, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у Декретах Соборів? самому роздумувати над їхніми рішеннями, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у творах Отців Церкви? самому роздумувати над їхнім подвигом, працями, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду в Місцях Божих Об`явлень? самому там молитися, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду в Таїнстві Сповіді? самому практикувати Таїнства, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду Катехизмі? самому його вивчати, для чого?..
- Для чого тоді Папа і Церква також, радять шукати Правду у Матері Божої? самому стреміти стати Її сином, для чого?..
... ... ...
( :D )
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей