Влада

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2015, 11:18

нє ну хіба би було аж настільки скучно, щоб треба було "про ЩО НЕБУДЬ побалакати" ))
то тоді - перепрошую )))

Нє, просто дехто не хоче в це вірити. Тому є дискусія. :pardon:
:(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 06 квітня 2015, 13:19

Слава Ісусу Христу.
Дуже важливо було зафіксувати ці два моменти:
1. Вся влада від Бога.
2. Бог діє на благо людини.
Тепер, о. Олег, я скажу усім, що всі мітинги, майдани, революції, війни і т.д. - від Бога. І все це діється на благо людей. І це сказав не я, а о.Олег, тому, якщо хтось не згідний, то нехай питає вже у Вас. А Ви, я надіюсь, уже не відступите.
Тепер уже і ShMariam-у можна сказати, що Бог є Джерелом Життя (звідси і Його Влада), а батьки - ні. І Іггору - не важливо, побожна влада, чи безбожна - вона від Бога, і вона на благо.
Є питання відносно свободи людини. Це інша тема. Її потрібно розглядати від початку, а не від прив"язки до влади. Якщо хто відкриє таку тему, то я приєднаюсь.
Були ще цитати, які намагались поєднати речі протилежні. Розділіть їх, і побачите, що взята кожна окремо, вона знищує свою протилежність.
І ще. о. Олег, у мене перед Вами є боржок. Ми десь з Вами вели дискусію відносно "стану" Бога. І я, було, піддався стереотипу, і сказав, що Бог не має стану (зається, десь так). Беру це назад, щоб не мати гріха на душі. Бог неодмінно має стан, тільки Він є джерелом стану. Інакше нічого у світі не могло би перебувати у якому-небудь стані. Але це не для дикусії у цій темі, а для спокою душі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 06 квітня 2015, 15:03

А тепер, п. Богдане, почуйте себе: :)
Війни від Бога (Ваша цитата). Війна - це зло. Отже, від Бога - зло? :D

Ні, не сприймайте все так плоско: влада від Бога дарована людям. Народ (за висловлюванням Блаженнішого Любомира) - носій влади. Але, оскільки люди грішні, то і можуть наробити зла (війни...).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 06 квітня 2015, 16:26

Е ні, ShMariam, війна - від Бога - це мої слова, а те, що війна - зло - це Ви вже собі придумали. Благом чи злом є війна, я не розглядав. Я писав, що війна, як інструмент у руках Бога, має на меті благо людини. А по плоду пізнається і дерево. Усе достатньо плоско.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 06 квітня 2015, 18:54

Borrgdan писав:Е ні, ShMariam, війна - від Бога - це мої слова, а те, що війна - зло - це Ви вже собі придумали. Благом чи злом є війна, я не розглядав. Я писав, що війна, як інструмент у руках Бога, має на меті благо людини. А по плоду пізнається і дерево. Усе достатньо плоско.

Бог є безконечне Добро - основна правда віри.

Масові вбивтсва і нещастя - Бог цього хоче?
Дайте відповідь на питання, хто цього хоче.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Влада

Повідомлення Іггор » 06 квітня 2015, 20:41

ShMariam писав:Бог є безконечне Добро - основна правда віри.
Добро, але далеко не для всіх. Тому й нема такої правди.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 06 квітня 2015, 22:36

Іггор писав:
ShMariam писав:Бог є безконечне Добро - основна правда віри.
Добро, але далеко не для всіх. Тому й нема такої правди.

Невже я нарешті бачу основну різницю у Ваших поглядах і вченні Церкви? Надіюся, що ні.

Під словом "добро", звісно, розуміємо багато чого, але я кажу про Абсолютне Добро, відвертання від якого (а не Воно само!) невідворотно породжує страждання (тому що тільки в Ньому є щастя у вічності - така Його і наша природа). І це Добро не є такою собі абстрактною категорією, Воно є Творцем світу і є в трьох Особах навіть...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 07 квітня 2015, 16:02

Слава Ісусу Христу.
ShMariam, Бог хоче спасти усіх. Але реальність така, що є частина людей, через яку не можуть спастись, навіть ті, що хочуть. Тому, Бог робить те, що Йому належить, а не що кому хочеться. Якщо Ви читали Біблію, то знаєте, що у Бога усі горобці пораховані, і волосок не впаде з голови людини без Його волі. Ви ж, або сумніваєтесь у правильності Його дії, або вважаєте Бога стороннім глядачем. І ще раз зверніть свою увагу. Війна - це не зло, вона як операція: приносить страждання, але рятує життя. І не варто більше до цього повертатись.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення vitalko » 07 квітня 2015, 17:44

Borrgdan писав:Війна - це не зло, вона як операція: приносить страждання, але рятує життя. І не варто більше до цього повертатись.


Угу, розкажіть це дітям-сиротам, матерям/батькам, вдовам, які втратили своїх татів, дітей, чоловіків на війні, і тоді з новими аргументами продовжимо дискусію стосовно того, зло війна, чи не зло.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2015, 10:35

Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
Дуже важливо було зафіксувати ці два моменти:
1. Вся влада від Бога.
2. Бог діє на благо людини.
Тепер, о. Олег, я скажу усім, що всі мітинги, майдани, революції, війни і т.д. - від Бога. І все це діється на благо людей. І це сказав не я, а о.Олег, тому, якщо хтось не згідний, то нехай питає вже у Вас. А Ви, я надіюсь, уже не відступите.
Тепер уже і ShMariam-у можна сказати, що Бог є Джерелом Життя (звідси і Його Влада), а батьки - ні. І Іггору - не важливо, побожна влада, чи безбожна - вона від Бога, і вона на благо.
Є питання відносно свободи людини. Це інша тема. Її потрібно розглядати від початку, а не від прив"язки до влади. Якщо хто відкриє таку тему, то я приєднаюсь.
Були ще цитати, які намагались поєднати речі протилежні. Розділіть їх, і побачите, що взята кожна окремо, вона знищує свою протилежність.
І ще. о. Олег, у мене перед Вами є боржок. Ми десь з Вами вели дискусію відносно "стану" Бога. І я, було, піддався стереотипу, і сказав, що Бог не має стану (зається, десь так). Беру це назад, щоб не мати гріха на душі. Бог неодмінно має стан, тільки Він є джерелом стану. Інакше нічого у світі не могло би перебувати у якому-небудь стані. Але це не для дикусії у цій темі, а для спокою душі.

перепрошую - хіба знайдете місце, де ми про це говорили і саме там "боржок" мав би щезнути
Стосовно пов`язання теми і свободи - Ви, пане Богдане, далі послідовно викривлюєте мною сказане, бо я грішний якраз тверджу про важливість погляду на владу саме через призму дарованої людині свободи. З того, як Ви відповідаєте, бачу, що на послідовне роздумування без чіткішого окреслення запитань претендувати нам не вийде, тому, якщо можна, найперше - чи правильно Вас розумію:
твердите (приблизно/коротко) "що б не сталося - все Бог приведе до добра" (так?)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 08 квітня 2015, 14:31

Слава Ісусу Христу.
Спочатку vitalko. Саме тим, кого Ви назвали, і потрібно, в першу чергу, це пояснити. Це дуже гарна тема, і її треба розглядати окремо, і від початку. Одним реченням відповіді (зрозумілої) не вийде.
Дальше, о. Олег, я нігде не говорив, що влада і свобода не пов"язані. Але я не розглядав цей зв"язок, тому Ваші відповіді не викривляв. Відносно питання, то так, можливо, за винятком Іуди (бо йому Господом було сказано конкретно - краще б не родитись). Правда, ось це "добра", я б замінив на "користі". Воно тут буде зрозуміліше. А відносно добра потрібно виясняти, що воно таке взагалі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 08 квітня 2015, 17:49

Іггор писав:
ShMariam писав:.. Хоч загалом відвернення від Бога є причиною всіх страждань в т. ч. на землі.
Так за чий гріх страждають дорослі люди на землі? За власний, чи за чужий? За чий гріх страждав бідний Лазар, що удостоївся лона Аврамового?

За гріхи, починаючи від Адамового, без особливої конкретики (стільки-то згрішив - стільки й на землі відстраждаю. Нема такого). Суть в тому, що гріх приніс смерть і стражання. Кому страждання і в якій формі, вже навіть не так залежить (хоча, може й залежати - коли Бог допускає, щоб навернути. Але то інше питання - ми ж говоримо про страждання взагалі) від страждальця. Каса вкінці. :)

Тепер уже і ShMariam-у можна сказати, що Бог є Джерелом Життя (звідси і Його Влада), а батьки - ні.
Батьки взагалі ні при чім? Чи, може, мають від Бога покликання народити дитину?
І Іггору - не важливо, побожна влада, чи безбожна - вона від Бога, і вона на благо.
Я Вам більше скажу: праведникові все співдіє на добро. А от грішникові не дуже... Точніше, теж співдіє, але він не використовує це благо, а піддається спокусам і на практиці виходить навпаки... (Страждання можуть багатьох привести і до покаяння, і до гріха).

Спочатку vitalko. Саме тим, кого Ви назвали, і потрібно, в першу чергу, це пояснити. Це дуже гарна тема, і її треба розглядати окремо, і від початку. Одним реченням відповіді (зрозумілої) не вийде.
Думаю, всім, хто каже, що війна від Бога, варто поїхати туди на екскурсію.


ShMariam, Бог хоче спасти усіх. Але реальність така, що є частина людей, через яку не можуть спастись, навіть ті, що хочуть. Тому, Бог робить те, що Йому належить, а не що кому хочеться. Якщо Ви читали Біблію, то знаєте, що у Бога усі горобці пораховані, і волосок не впаде з голови людини без Його волі. Ви ж, або сумніваєтесь у правильності Його дії, або вважаєте Бога стороннім глядачем. І ще раз зверніть свою увагу. Війна - це не зло, вона як операція: приносить страждання, але рятує життя. І не варто більше до цього повертатись.
Я ні не сумніваюся у правильності Його дії, ні не вважаю сторннім глядачем. Просто в декого викривлене поняття Влади Бога - коли розуміють Його Владу по аналогії з владою людей. Земний начальник підписується під тим, що роблять його підлеглі (і відповідає за це). Підлеглий не може зробити нічого такого, під чим начальник не зможе підписатися, інакше його буде покарано або звільнено. Відповідно, дехто розуміє фразу "Всяка влада від Бога", як те, що Бог - головний Начальник, а всі президенти, царі - його підлеглі. Отже, навіть війни, що починають земні правителі - і ті "за підписом" Бога. :o Отут починається справжня єресь, тому, що Бог, який є Любов'ю точно не "підпишеться" під злом. Просто декому важко усвідомити, що на відміну від земних начальників, Бог дозволяє людям (царям в т.ч.) діяти так, як їм хочеться. Хоч загалом має можливість на все. І не спостерігає збоку - намагається виправити, але не порушуючти волі людини. Я розумію, це важко зрозуміти тим, хто хотів би, щоб Бог все контролював - але так нема. Свобода людини занадто цінний дар, і Він не забирає її, навіть якщо це призведе до пекла, війн...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2015, 21:04

Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
Спочатку vitalko. Саме тим, кого Ви назвали, і потрібно, в першу чергу, це пояснити. Це дуже гарна тема, і її треба розглядати окремо, і від початку. Одним реченням відповіді (зрозумілої) не вийде.
Дальше, о. Олег, я нігде не говорив, що влада і свобода не пов"язані. Але я не розглядав цей зв"язок, тому Ваші відповіді не викривляв. Відносно питання, то так, можливо, за винятком Іуди (бо йому Господом було сказано конкретно - краще б не родитись). Правда, ось це "добра", я б замінив на "користі". Воно тут буде зрозуміліше. А відносно добра потрібно виясняти, що воно таке взагалі.

нехай - користі підійде. Для Вас виняток Юда і винятковість його очевидна, проте знаємо, що "Бог хоче, щоб всі люди спаслися і до пізнання Істини прийшли" - ми одинаково розуміємо те, що я грішний окреслив "добро" а Ви "користь"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 09 квітня 2015, 10:15

Слава Ісусу Христу.
Безперечно, "Бог хоче, щоб всі люди спаслися і до пізнання Істини прийшли". Навіть ті, що не були для цього призначені від початку, і заради яких Господь прийняв смертні муки на Хресті.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2015, 10:47

Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
Безперечно, "Бог хоче, щоб всі люди спаслися і до пізнання Істини прийшли". Навіть ті, що не були для цього призначені від початку, і заради яких Господь прийняв смертні муки на Хресті.

і я грішний недаремно проводив паралель людина-лялька/Бог-Лялькар щоб Ви цю єресь (існує така) заперечили. Заперечили. А це в свою чергу нас приводить до чітко на свободі волі, Дарованій людині Творцем, висновку, що Боже "хотіння" не означає, що всі спасуться; Бог "хоче", але Він не якийсь там "лялькар", щоб нами керувати; Бог з кожної навіть найжахливішої людської дії Призведе до добра загал, але в "кінці часів" відділить "овець від козлів" (по причині, наприклад, описаній в Мт.25). Так?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 09 квітня 2015, 10:56

Звичайно, що так. Я ніколи і не стверджував, що Бог неодмінно спасе усіх. Хоча і загадувати, що буде після кінця часів, я також не буду. Для нашої теми достатньо і того, що відбудеться до того кінця (включаючи і його самого).
А заради свободи людини, я думаю, варто відкрити тему.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2015, 12:30

Borrgdan писав:Звичайно, що так. Я ніколи і не стверджував, що Бог неодмінно спасе усіх. Хоча і загадувати, що буде після кінця часів, я також не буду. Для нашої теми достатньо і того, що відбудеться до того кінця (включаючи і його самого).
А заради свободи людини, я думаю, варто відкрити тему.

можливо для глибшого роздуму про свободу людини і так, але для цієї теми про владу вистачить спільного висновку: Бог Дарував людині свободу і з цим даром людина не справляється настільки, що, попри Боже хотіння "щоб всі спаслися" спасуться, власне, далеко не всі, бо... витоки кожної людини і її свободи завжди Бог, а вже примінення Дарованої свободи і результат життя людини має своїм джерелом саме людину. Однак Бог таки хоче (Бог за визначенням Правдомовець) щоб спаслися всі і Зробив для цього все (зараз якраз переживаємо Дні цієї Божої Праці) Померши на Хресті і продовжує робити все для того, щоб до Спасіння прийшли всі. Яким чином Діє Бог у світі, який (всіх) "хоче спасти", пане Богдане?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 09 квітня 2015, 12:44

О, Господь діє таким же чином, яким прославив Сам Себе (ну чи Отець Його прославив, зараз мова не про це). Скажіть, отче, що Господь зробив такого, що не зробив при створенні світу?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2015, 13:04

Borrgdan писав:О, Господь діє таким же чином, яким прославив Сам Себе (ну чи Отець Його прославив, зараз мова не про це). Скажіть, отче, що Господь зробив такого, що не зробив при створенні світу?

Вас наприклад :pardon: Це якщо Ви не путаєте задум і його реалізацію в часі, звичайно. Але продовжу: Творець прославляється лише Сам в Собі? Яким чином Бог Діє у світі, пане Богдане, прагнучи, як ми з Вами погодилися, "спасти всіх"??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 09 квітня 2015, 13:30

Ех, як я Вам скажу, то мені Ви не повірите. Тому я буду питати, а Ви відповідайте. А там уже що скажете, те скажете.
Чи погодитесь Ви з тим, що дух людини - це її воля і розум?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Влада

Повідомлення о.Олег » 09 квітня 2015, 13:55

Borrgdan писав:Ех, як я Вам скажу, то мені Ви не повірите. Тому я буду питати, а Ви відповідайте. А там уже що скажете, те скажете.
Чи погодитесь Ви з тим, що дух людини - це її воля і розум?

перепрошую - буду відповідати лише закінчивши пояснювати те, що Ви не можете зрозуміти, твердячи "чи-чи" (від Бога чи від людей влада, про яку тема).
мене не буде трохи - прошу не поспішати з відповіддю, якщо Вам важливо зрозуміти послідовність навчання Церкви (вже цитовано неодноразово) про владу.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 09 квітня 2015, 14:43

Та я чудово розумію цю послідовність. Ви намагаєтесь під "вивіскою" свободи людини і тим, що Бог - не лялькар, стверджувати, що Бог "поділився" владою з людьми. Я уже на це відповів, чому таке двовладдя неможливе. Більше того, не те що владу, Бог навіть само життя, яке дав людині, дав їй лише у користування, а не у володіння. Тут нема до чого повертатись. Ви можете залишитись при своїй думці, але ми тоді не можемо розглядати наслідки, які слідують.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 09 квітня 2015, 19:56

Borrgdan писав:Та я чудово розумію цю послідовність. Ви намагаєтесь під "вивіскою" свободи людини і тим, що Бог - не лялькар, стверджувати, що Бог "поділився" владою з людьми. Я уже на це відповів, чому таке двовладдя неможливе. Більше того, не те що владу, Бог навіть само життя, яке дав людині, дав їй лише у користування, а не у володіння. Тут нема до чого повертатись. Ви можете залишитись при своїй думці, але ми тоді не можемо розглядати наслідки, які слідують.

"Поділитися" і "дати в користування" - це для Вас синоніми? Ні, надіюсь?

Ви бачили мій попередній пост про неможливість свободи вибору у земних начальників?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 14 квітня 2015, 15:12

Про страждання перенесла: viewtopic.php?f=9&t=1743&start=180#p57289
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Влада

Повідомлення Olya » 15 квітня 2015, 10:57

На мою думку дуже влучною є приказка : «Кожна жінка варта свого чоловіка, а народ – царя». Тільки тоді, коли люди почнуть зміни з себе (почнуть духовно розвиватися, стануть любовними, навернуться до Бога, стануть християнами не на словах, а на ділі, коли вернуться на шляхи Господні – лише тоді і влада стане кращою).. « І дам їм серце, щоб мене взнали, що Я- Господь, і вони будуть моїм народом, а Я буду їхнім Богом, якщо вони обернуться до Мене усім серцем» (Єремія 24:7) «Як праведних багато – народ радіє, а як лихі панують - народ стогне» (Прип.29:2)
Коли Ісус жив на землі, то панували римляни .. Ісус не закликав до повстання, натомість казав віддати кесарю кесареве, а Богу – Боже.. Про послух законній владі писав і апостол Павло (Рим.13).. І все ж Господь і апостоли казали, що християни не від світу цього… Бо головне – це духовність, а не матеріальне, влада ж може дати лише матеріальний добробут – духовний кожен має надбати собі сам, своєю працею, вірою, довірою до Бога і старанням вдосконалюватися в любові до Бога і ближнього)..
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 15 квітня 2015, 14:38

влада ж може дати лише матеріальний добробут

Нмсд, від влади такого чекати не можна :oops: : відповідальне суспільство - коли людина бере відповідальність за свій матеріальний добробут на саму себе. І за владу теж.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Влада

Повідомлення luksander » 15 квітня 2015, 21:17

1 ЦАРІВ 8
1. А коли постарів Самуїл, то настановив синів своїх суддями над Ізраїлем.
2. Ім'я старшому синові його Йоіл, а ім'я другому його [синові] – Авійя; вони [були] суддями в Беер-Шеві.
3. Але сини його не ходили його шляхом, а ухилилися до зиску, і брали підкуп, і судили неправедно.
4. І зібралися всі старшини Ізраїля, і прийшли до Самуїла в Раму,
5. І сказали йому: Ось ти постарів, а сини твої не ходять твоїми шляхами; Отож, настанови над нами царя, щоб він судив нас, як в інших народів.
6. І не сподобалося це слово Самуїлові, коли вони сказали: "Настанови нам царя, щоб він судив нас". І молився Самуїл до Господа.
7. І сказав Господь Самуїлові: Прислухайся до голосу народу в усьому, що вони говорять тобі; тому що не тебе вони зневажили, але Мене зневажили, щоб Я не царював над ними.
8. Як вони учиняли з того дня, котрого Я вивів їх із Єгипту, і донині залишали Мене і служили іншим Богам; так учиняють вони з тобою.
9. Отож, прислухайся до голосу їхнього; тільки остережи їх і оголоси їм права царя, що буде царювати над ними.
10. І переказав Самуїл всі слова Господа народові, що просив у нього царя.
11. І сказав: Ось, які будуть права царя, що царюватиме над вами: синів ваших він візьме і приставить до колісниць своїх, і зробить вершниками своїми, і будуть вони бігати перед колісницями його;
12. І поставить [їх] у себе тисяцькими, і півсотниками, і щоб вони обробляли лани його і жнивували хліба його, і виготовляли йому військову зброю та колісничне знаряддя його.
13. А дочок ваших візьме, щоб вони варили миро, куховарили і пекли хліб.
14. І поля ваші і виноградники та із оливкових садів найкращі забере і віддасть слугам своїм.
15. І з посівів ваших, і з виноградників ваших візьме десяту частину, і віддасть євнухам своїм та слугам своїм.
16. І служників ваших і служниць ваших, і юнаків ваших найкращих, і віслюків ваших візьме, і використає для потреб своїх.
17. Від дрібної скотини вашої візьме десяту частину і самі ви будете йому рабами.
18. І заволаєте тоді від царя вашого, котрого ви обрали собі, і не буде Господь відповідати вам тоді.
19. Але народ не погодився дослухатися голосу Самуїла і сказав: Ні, ми будемо мати над собою царя;
20. І будемо, як інші народи: буде судити нас цар наш, і ходитиме перед нами, і провадитиме війни наші.
21. І вислухав Самуїл всі слова народу, і переказав їх голосно Господові.
22. І сказав Господь Самуїлові: Дослухайся голосу їхнього і настанови їм царя. І сказав Самуїл ізраїльтянам: Рушайте кожний до свого міста.

а якщо взяти за умову, що влада є законодавча, судова і виконавча, то ось до цього часу Закон був від Бога, але судили і виконували його - люди.
через людську недосконалість не все добре виходило з виконанням, чи і з суддівством, то людям забажалося ще і законотворчість віддати/забрати у руки тих же недосконалих людей.
Господь Бог про наслідки досить чітко висловився.
п.с. коли Церква закликає людей у владі керуватися Божими Законами (не грішити), то це для їхнього, а не для нашого спасення. Свої гріхи ми зробимо самі... і не зможемо виправдати їх впливом владних інституцій?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 16 квітня 2015, 12:09

Якщо не враховувати деяких страшних аспектів законодавства більшості країн (дозвіл на аборти - і їх держ. фінансування, вільний доступ до аборт. засобів, дозвіл і навіть дердавні програми аборт. технологій штучного заліднення - ЕКЗ, дозвіл гомопарам на шлюби і всиновлення дітей), то воно якраз і грунтується на Божих законах (принаймні, заповіді 4 (трохи), 5 (недостатньо!), 7, 8, частково (але в деяких країнах недостатньо!) 6 (9). Виконання інших заповідей просто не можливо вимагати в сучасному суспільстві. Є можливість виконувати заповідь 1, 3

Не знаю саме про кого Ви.., але тим грішникам що при владі не гоже бути пригніченими, вони Божі слуги для того щоб відомщати та карати злочинців.
Якщо хтось при владі, він апріорі не може чинити великих гріхів (при управлінні)? :D (непомильність в питаннях управління :lol:). Не ЦЕ означає цитата з Біблії про правителя як про Божого слугу - а те, що влада конче потрібна людям для збереження справедливості.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Влада

Повідомлення Borrgdan » 17 квітня 2015, 12:29

Христос Воскрес!
Перше, ніж розглядати наслідки "влади", потрібно узгодити, вона від Бога, чи від народу. Тому що наслідки - різні. Їх змішувати - це грішити проти істини. Але для початку треба розібратись, які якості має людський дух (з якого є народ), звідки він має ці якості, далі треба вияснити відносно добра і зла, можливо, ще щось випливе, а вже тоді дивитись, яке відношення все це має до влади і до Бога.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Влада

Повідомлення ShMariam » 17 квітня 2015, 14:35

Borrgdan писав:Христос Воскрес!
Перше, ніж розглядати наслідки "влади", потрібно узгодити, вона від Бога, чи від народу. Тому що наслідки - різні. Їх змішувати - це грішити проти істини. Але для початку треба розібратись, які якості має людський дух (з якого є народ), звідки він має ці якості, далі треба вияснити відносно добра і зла, можливо, ще щось випливе, а вже тоді дивитись, яке відношення все це має до влади і до Бога.

"Всяка влада від Бога", як каже Біблія, а носієм її є народ (не Бог безпосередньо, як в Старому Завіті, не ангели, а люди).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей