Непорочне Зачаття Марії

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення о.Олег » 19 червня 2015, 14:55

Borrgdan писав:Я ще раз спитаю: "Тобто, у випадку з Марією - непорочне зачаття - це лише народження без первородного гріха?"

ще раз відповім: Марія народжена від двох батьків (Йоакима і Анни, які були до старості бездітними і яким Бог в старості дарував дитинку - Марію) і Непорочне Зачаття Марії - це про виняткову (єдину серед всіх людей) Дію (Благодать/Ласку) Божу, а саме: про те, що людська природа Марії (її ще називаємо "Другою Євою") є людською природою без хвороби/пороку гріха (як в Адама і Єви до того моменту, коли з`їли заборонений плід), тому і Її зачаття називаємо Непорочним
Тобто не "лише", а: Непорочне Зачаття Марії - це про те, що гріх до Марії жодним чином не торкнувся вже від її зачаття Йоакимом і Анною
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення Borrgdan » 19 червня 2015, 17:05

Отже, під непорочним зачаттям Ви розумієте народження без первородного гріха. Тому, у випадку Ісуса Христа, народження від Святого Духа не відноситься до непорочного зачаття (достатньо відсутності первородного гріха).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення о.Олег » 19 червня 2015, 19:13

Borrgdan писав:Отже, під непорочним зачаттям Ви розумієте народження без первородного гріха. Тому, у випадку Ісуса Христа, народження від Святого Духа не відноситься до непорочного зачаття (достатньо відсутності первородного гріха).

в Ісуса Христа також відсутній Первородний гріх і це також називається Непорочним Зачаттям. Різниця, повторюся, з Непорочним Зачаттям Марії у тому, що Ісус Зачатий безсіменно (без участі чоловіка) і Марія до і після Різдва перебуває Дівицею, а сама Марія зачата в сім`ї чоловіка і жінки (Йоакима і Анни).
Але що значить у Вас "Ви розумієте"? - це не "я" розумію, а Церква Христова так (знайдіть Догму про Непорочне Зачаття Марії і пересвідчіться) розуміє (це Мар`яна і Міра і Прочанка так розуміють, бо вірують як Свята Христова Церква вірити навчає, а Ви щось їм перечите, зовсім не знаючи, про що мова :( )... Дуже дивна тут бесіда :( Але нехай: треба то треба
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення Borrgdan » 01 липня 2015, 16:29

Слава Ісусу Христу.
Отже, ознакою непорочного зачаття для Вас є відсутність первородного гріха. Для мене Непорочним Зачаттям є Зачаття від Святого Духа.
Народження без первородного гріха є наслідком Непорочного Зачаття, а не причиною. Крім того, до гріхопадіння, люди повинні би усі бути непорочно зачатими (за Вашою логікою, оскільки я звертаюсь саме до Вас, отче, а не до катехизму). Відносно Мар'яни та інших, їх думки (відповіді) я не знаю.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення ShMariam » 01 липня 2015, 20:58

Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
... Для мене Непорочним Зачаттям є ....


Знаєте, в чому проблема нашого з Вами спілкування? Ви самі даєте визначення термінам. На такі терміни як от "Непорочне Зачаття Марії" ні Ви, ні я, ні о.Олег не має права дати "свого" визначення, бо це встановлено Церквою. Так само, як наукові терміни визначені наукою і нема права їх вільно трактувати. Технічні терміни, інші...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення Borrgdan » 02 липня 2015, 12:37

Слава Ісусу Христу.
Мар'яно, народження Ісуса Христа відрізняється від народження інших людей тим, що Він народився від Святого Духа. І це не є якесь безсіменне зачаття, тому що Дух Святий і є Сім'я. Тому лише це і можна назвати Непорочним Зачаттям. Це не я придумав цей термін "непорочне зачаття", а пробую вияснити у Вас, що це означає. Зрозуміло, що таке зачаття не стосується Марії. Тому Ви знайшли іншу відмінність (на Вашу думку, навіть, якщо Ви це прочитали у катехизмі, то зараз - це Ваша думка)- відсутність первородного гріха. Але під таку ознаку підпадають усі люди до гріхопадіння, якими їх сотворив Бог (не з первородним же гріхом Він їх сотворив), а також і тварини. Саме це є наслідком Вашого визначення, і це не сприяє утвердженню віри християн і дає привід для насмішок атеїстам. І, знаєте, я би не хотів, щоб мене завжди у чомусь безпідставно звинувачували.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення ShMariam » 02 липня 2015, 13:37

Це не безпідставні звинувачення, коли звертають увагу на неправильне розуміння терміну, якому офіційно дали визначення в той момент, коли він (офіційно) появився (догма).

Тварини не можуть бути "непорочно зачаті" тому, що не можуть мати первородного гріха, як і гріха взагалі. Люди до гріхопадіння - так, непорочні, але чи непорочно зачаті? :D Оскільки не можемо з певністю говорити, як Адам народився (і від кого :), і... чи народився взагалі :D ), то й про непорочність його зачаття говорити некоректно. Детальніше про створення людини прошу не тут, а в темі Еволюція і креаціонізм.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення о.Олег » 02 липня 2015, 14:20

Borrgdan писав:...Отже, ознакою непорочного зачаття для Вас є відсутність первородного гріха...

надіюсь, саме собою (і Вам, пане Богдане) має бути зрозумілим, що Ви прийшли не у мій (о.Олега) приватний сайт, тобто - не в мене гостюєте (і не я грішний завітав до Вас), а завітали і пробуєте щось писати на сайті/Форумі Української Греко-Католицької Церкви. Тому даремно Ви повторюєте і повторюєте і повторюєте те "для Вас" - не для "мене" як такого (не для "о.Олега"), а для Католицької Церкви (і кожного її вірного) коли виникає ця (в назві гілочки) тема, кожен (Ви добре кажете: "я їх думки не знаю", бо дійсно не знаєте, але зле, коли думаєте, що не знаю і я - власне знаю і тому кажу Вам хоч трошки вчитися-знати) католик знає, що йдеться про Благодать Божу для Марії, яка від Зачаття є позбавленою Первородного Гріха. Тобто, об`єктивно абсолютно не має значення, що Ви собі (чи я собі) як називаєте: тема Непорочного Зачаття Марії оспівується Христовою Церквою вже багато років, цій темі присвячені і Догма, і Богословські твори безлічі авторів, тому Вам треба розуміти, про що мова і не путати
Borrgdan писав:Для мене Непорочним Зачаттям є Зачаття від Святого Духа.

Зачаття від Святого Духа - це виключно про Зачаття Ісуса Христа
Borrgdan писав:Народження без первородного гріха є наслідком Непорочного Зачаття, а не причиною.

Від Первородного гріха Бог прямо звільняє Марію - це не є наслідком нічого, окрім Божої волі саме так вчинити Обраній бути Матір`ю Божого Сина.
Borrgdan писав:...Крім того, до гріхопадіння, люди повинні би усі бути непорочно зачатими (за Вашою логікою, оскільки я звертаюсь саме до Вас, отче, а не до катехизму).

немає ніякої різниці між Катехизмом і мною, пане Богдане. Не знаю, яку логіку Ви мені приписуєте, але Ваша помилка лежить на видноті: назвіть хоча б одну людину, народжену до Гріхопадіння :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення о.Олег » 02 липня 2015, 14:26

ShMariam писав:як Адам народився (і від кого :), і... чи народився взагалі :D ), то й про непорочність його зачаття говорити некоректно...

а чи був у Адама пуп? :D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Непорочне Зачаття Марії

Повідомлення о.Олег » 02 липня 2015, 22:22

ShMariam писав:
Borrgdan писав:Слава Ісусу Христу.
... Для мене Непорочним Зачаттям є ....


Знаєте, в чому проблема нашого з Вами спілкування? Ви самі даєте визначення термінам. На такі терміни як от "Непорочне Зачаття Марії" ні Ви, ні я, ні о.Олег не має права дати "свого" визначення, бо це встановлено Церквою. Так само, як наукові терміни визначені наукою і нема права їх вільно трактувати. Технічні терміни, інші...

доречі - про оригінальні терміни:
Virginalis Conceptio - перекладаємо: Непорочне Зачаття Ісуса Христа
Immaculata Conceptio - перекладаємо: Непорочне Зачаття Діви Марії
:pardon:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей