А сьогодні піст?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 17 січня 2015, 22:18

завтра Неділя, Навечір`я Богоявлення.
о.Юліан Катрій в "Пізнай свій обряд":
Уже в IV ст. було церков­не правило, яке означувало, як святкувати навечір'я, коли воно випаде в неділю. (...) Київський митрополит Максим (1283-1305) у своєму правилі про пости каже, що в який би день навечір'я Різдва не випадало, навіть у суботу й неділю, треба того дня зберігати строгий піст. І щойно після вечірні він дозво­ляє поживитися хлібом і вином. Такий самий піст він наказує зберігати і в навечір'я Богояв­лення.

постараюсь :oops:
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення andrivovk » 17 січня 2015, 22:38

о.Олег писав:завтра Неділя, Навечір`я Богоявлення.
о.Юліан Катрій в "Пізнай свій обряд":
Уже в IV ст. було церков­не правило, яке означувало, як святкувати навечір'я, коли воно випаде в неділю. (...) Київський митрополит Максим (1283-1305) у своєму правилі про пости каже, що в який би день навечір'я Різдва не випадало, навіть у суботу й неділю, треба того дня зберігати строгий піст. І щойно після вечірні він дозво­ляє поживитися хлібом і вином. Такий самий піст він наказує зберігати і в навечір'я Богояв­лення.

постараюсь :oops:
З повагою, о.олег

Я потім перевірю. :(
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 22 лютого 2015, 22:32

починаємо Великий Піст! Нехай Господь Благословить витримати і гідно зустріти Христа Воскреслого!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Міра » 05 квітня 2015, 14:20

Завжди чула від мами і баби, що коли б не було Благовіщення, ніколи нема посту в цей день. А сьогодні священик каже -на Благовіщення строгий піст. Як це?
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 05 квітня 2015, 15:15

Міра писав:Завжди чула від мами і баби, що коли б не було Благовіщення, ніколи нема посту в цей день. А сьогодні священик каже -на Благовіщення строгий піст. Як це?

Тому, що у вівторок, а ми живемо у Львові? :)

Нмд, тут вже вибір кожного: нема обов'язку постити в Богородичні свята (особливо, в таке велике), але оскільки то Страсний тиждеть + день строгого посту за Україну для Львівської архиєпархії, то.... Я, напевно, буду постити, але нестрого.

А ще я чула, що в подібних незрозумілих випадках треба слухати свого пароха. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Міра » 05 квітня 2015, 17:12

А в нас день народження в найменшої -4 рочки)) :pardon:
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 05 квітня 2015, 17:29

Міра писав:А в нас день народження в найменшої -4 рочки)) :pardon:

вітаємо :Rose:
а піст на Благовіщення завжди злагіднюється, але лише в їжі
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Маркіян
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 19 січня 2015, 20:09
Звідки: м. Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Маркіян » 29 червня 2015, 19:54

Слава Ісусу Христу! Чи ще діє що вівторка в Львівській архиєпархії піст за мир в Україні?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 29 червня 2015, 20:44

Маркіян писав:Слава Ісусу Христу! Чи ще діє що вівторка в Львівській архиєпархії піст за мир в Україні?

так
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 10 вересня 2015, 22:38

Завтра строгий піст, якби хтось забув. :roll:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 28 вересня 2015, 21:03

Як відповідь на допис о.Олега з іншої теми: храмовий празник перекриває піст?

Бо я зрозуміла, що коли празник є саме на 11 чи 27 вересня, піст є обов'язково, а в інших випадках (в т. ч. якщо це свято Святого) в празник дозволяється не дотримуватися посту, якщо припадає на цей день (якщо празник не переноситься).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 29 вересня 2015, 22:41

ShMariam писав:Як відповідь на допис о.Олега з іншої теми: храмовий празник перекриває піст?

Бо я зрозуміла, що коли празник є саме на 11 чи 27 вересня, піст є обов'язково, а в інших випадках (в т. ч. якщо це свято Святого) в празник дозволяється не дотримуватися посту, якщо припадає на цей день (якщо празник не переноситься).

думаю, що піст таки (можливо - не в загальному, а в особистому: можу постити, тому маю постити) має бути. Однак мене на Фейсбуку греко-католики здивували цитуванням одного з "апостольських правил", щось про анафему на кожного, хто поститиме в суботу і неділю, тому, думаю, краще зверну Вас до пароха в кожному такому окремому випадку, бо питання, як на мене, цілком пасторальної дисципліни (тобто не питання віри чи моралі)
добраніч :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Wolodymyr » 30 вересня 2015, 03:51

А відколи апостолські правила є каноном? Вони вроді тільки в східній церкві визнаються справжніми.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2015, 12:09

Wolodymyr писав:А відколи апостолські правила є каноном? Вони вроді тільки в східній церкві визнаються справжніми.

не є. І називати їх "апостольськими" (навіть в значенні "писані кимось з учнів Апостолів") можна дуже натянуто. Але те, що "Апостольські правила" є однією з найдавніших пам`яток - це так. :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 30 вересня 2015, 12:50

о.Олег писав:не є.

Гм, а чому ж тоді православні на них люблять посилатися?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 30 вересня 2015, 14:01

ShMariam писав:
о.Олег писав:не є.

Гм, а чому ж тоді православні на них люблять посилатися?

бо кажуть: "є". :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення Омельян » 30 вересня 2015, 14:57

о.Олег писав:
ShMariam писав:
о.Олег писав:не є.

Гм, а чому ж тоді православні на них люблять посилатися?

бо кажуть: "є". :Rose:

читав, що православні греки вчать про саме апостольське походження цих Правил. Насправді ж, окрім назви, про це твердити як про факт не можна. Навіть твердження, що канони були зібрані в кінці 2-го - поч. 3-го стст. не витримують критики. Католицька енциклопедія ( http://oce.catholic.com/index.php?title ... lic_Canons ) про це пише, що "більшість сучасних дослідників поділяють думку, що сформульовані вони не раніше Антіохійського Собору 341-го року, або навіть не раніш як в кінці 4-го". Виглядає так, що канони АП збиралися поступово і з часом їх кількість зростала. Далі по цитованій КЕ: "На заході Церкви з самого початку до АП ставилися з підозрою. Наприклад канон 46-й, який заперечував хрещення від єретиків, протиставлявся західній і римській практиці. В т.зв. "Decretum" Папи Геласія (+496-го) вони відкидаються як апокрифічні твори, хоча і можливо, що цього відкинення не було в оригіналі "Decretum", а між іншими декретами було додане Папою Гоміздом (+523-му)." "...західні богослови (кардинал Гумберт 1054р.) робили різницю між 85 грецькими правилами" (початок 6-го ст., на Сході прийняті соборово у 692-му році) "які вважались апокрифами, і 50-ма правилами" (середина 5-го ст.) "що їх латиняни приймали як ортодоксальні через їх древність".
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2016, 05:19

о - сьогодні Усікновення, яке припадає на Неділю. З того, що вияснив - в УГКЦ Неділя переважає, тобто Посту немає. Але радив би гучних забав не справляти, приблизно, як святкуємо Неділі в часі Посту
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 11 вересня 2016, 12:09

о.Олег писав:о - сьогодні Усікновення, яке припадає на Неділю. З того, що вияснив - в УГКЦ Неділя переважає, тобто Посту немає. Але радив би гучних забав не справляти, приблизно, як святкуємо Неділі в часі Посту
З повагою, о.Олег

І без музики, так?
:cry:

:)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення о.Олег » 11 вересня 2016, 13:16

ShMariam писав:
о.Олег писав:о - сьогодні Усікновення, яке припадає на Неділю. З того, що вияснив - в УГКЦ Неділя переважає, тобто Посту немає. Але радив би гучних забав не справляти, приблизно, як святкуємо Неділі в часі Посту
З повагою, о.Олег

І без музики, так?
:cry:

:)

ну... нехай вмістить той, хто може :D
не можете без музики сьогодні - ну що ж... Слухайте і не грішіть
Зповагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: А сьогодні піст?

Повідомлення ShMariam » 11 вересня 2016, 15:20

Ну як ні, то ні :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість