Гомосексуалізм

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення luksander » 08 листопада 2015, 21:55

Так любий гріх - гидота.

Скільки передвиборчих обіцянок збиралися виконувати депутати?
А тепер дуже зручно прикрити свою брехню боротьбою за християнські цінності.
І ще. Цікаво, ці нетрадиційні орієнтації в Україні законом якось унормовані?
Бо, якщо це нормально, то які можуть бути обмеження?
Якщо це хвороба, то хіба окремі обмеження, а інакше це вже дійсно – дискримінація.
Хоча, підозрюю, ніде чітко не прописано, так що «муті воду, братва!!!!»

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення прочанка » 09 листопада 2015, 08:44

Щоб не боротись з корупцією, приплели нетерпимість до сексменшин – найкращий спосіб займатись окозамилюванням і не вирішувати важливі питання у країні.
Ця тема – гарний козир для маніпуляторів, бо, на жаль, про ніякі ні християнські, ні моральні цінності не йдеться :(
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення о.Олег » 09 листопада 2015, 10:49

luksander писав:Так любий гріх - гидота...

безперечно. Просто йдеться про його класифікацію
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 09 листопада 2015, 21:55

ГОМОСЕКСУАЛІЗМ, мужоложники:
> В чому полягає:
(перша біблійна згадка) Бут 19,1-29; Лев 18,22; Рм 1,26-27; (мужоложники) 1 Тм 1,10;
> Заборонений:
Лев 18,22;
> Покарання за г:
Лев 20,13; 1 Кор 6,9-10; 2 Пет 2,5-7; Юда 1,7;
> Причина упадку в г.:
Рм 1,18-25.

Може мене оце і на зле тягне поспорити, але все ж.
Стосовно Содому і гомори, то я би сказав більше було питання насилля, ніж самого гомосексуалізму.
Стосовно ж левиту і Коринтян, то там явно те саме покарання, що і за роспусту.

Стосовно "Гріхи, що кличуть про помсту до неба", то вони всі явно стосуються насильства щодо інших.

Стосовно Катехизму. то він згадує гомосексуалізм в тому ж розділі, що і перелюб.
http://www.catechismus.org.ua/index.php ... &Itemid=42

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Міра » 10 листопада 2015, 08:53

Не може стояти на одному рівні розпуста чоловіка з жінкою і розпуста чоловіка з чоловіком. І те, і те жахливо, але якщо чоловік з жінкою стають одним тілом, то як чоловіки? це неприродньо, і тому ще більш огидне, як і інші збочення(
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 16:12

Чоловік з жінкою стають одним тілом, коли вони приймають шлюб.

До того то називається спати на сімя.

Людям дуже легко судити інших, о він такий поганий грішник, він мріє про інших чоловків, а я такий святий, сплю тільки з жінками. від мене раптом половина села вагітна.
Насправді все то породження, фактично, нестримної хіті, яку люди відмовляються контролювати.

Бо якщо то не блуд, то чому вважається забороненим в новому завіті після оттаких слів:
Дії 15:28-29
28 Бо зволилось Духові Святому і нам, тягару вже ніякого не накладати на вас, окрім цього необхідного:
29 стримуватися від ідольських жертов та крови, і задушенини, та від блуду. Оберегаючися від того, ви зробите добре. Бувайте здорові!...

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Міра » 10 листопада 2015, 18:30

Wolodymyr писав:Чоловік з жінкою стають одним тілом, коли вони приймають шлюб.

До того то називається спати на сімя.


I Послання до Корінтян, 6.16: "Чи не знаєте, що той, хто пристає до блудниці, є з нею одним тілом?"
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 18:58

А от це доречі спірна цитата, Треба глянути, як там точно на койне. Бо інший український переклад, злучається, а не пристає. А англійський переклад дає, хто об’єднується.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 10 листопада 2015, 19:06

Злучається, чи пристає - не так важливо. А що вже точно по контексту повної цитати - стає з нею одним тілом:
І Кор., 6, 15 - 16 писав:Хіба не знаєте, що тіла ваші - члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, - зроблю їх членами блудниці? Хай так не буде! 16 Чи не знаєте, що той, хто пристає до блудниці, є з нею одним тілом? Бо «будуть, - каже, - двоє одним тілом.»


Щодо гомосесуалізму як гріха, то дуже чітко підкреслено гидотність цього і в цитованому Вами у Рим. 1,26-27. Дам краще весь текст:
Рим, 1 писав:Бо гнів Божий відкривається з неба на всяку безбожність і несправедливість людей, які правду спиняють несправедливістю; 19 тому що те, що можна відати про Бога, їм явне, бо Бог їм об'явив; 20 невидиме ж його, після створення світу, роздумуванням над творами, стає видиме: його вічна сила і божество, так що нема їм оправдання. 21 Бо, пізнавши Бога, не як Бога прославляли або дякували, але осуєтились у своїх мудруваннях, і притемнилося їхнє нерозумне серце. 22 Заявляючи, що вони мудрі, стали дурними 23 і проміняли славу нетлінного Бога на подобу, що зображує тлінну людину, птахів, четвероногих і гадів. 24 Тому й передав їх Бог за похотями їхнього серця на нечистоту, щоб вони самі сквернили власні тіла між собою. 25 Вони замінили Божу правду на неправду і честь віддавали і служили створінню радше, ніж Творцеві, котрий благословен повіки. Амінь. 26 За це ж і видав їх Бог пристрастям ганебним, бо їхні жінки змінили природні вживання на протиприродні; 27 так само і чоловіки, полишивши природні вживання з жінкою, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, чинячи ганьбу, чоловіки на чоловіках, і приймаючи на собі самих належну плату свого блуду. 28. І як вони не вважали потрібним триматися правдивого спізнання Бога, Бог видав їх ледачому розумові чинити негодяще: 29. вони - сповнені всякої неправости, лукавства, захланности, злоби, повні заздрости, убивства, колотнечі, підступу, злоби; 30 вони - обмовники, наклепники, богоненавидники, зухвальці, горді, хвальки, винахідники зла, неслухняні батькам, 31 нерозумні, зрадливі, безсердечні, немилосердні. 32 Вони, хоч спізнали Божий присуд, що, хто таке чинить, заслугує на смерть, не тільки це роблять, але й схвалюють це в тих, що таке чинять.


Стосовно "Гріхи, що кличуть про помсту до неба", то вони всі явно стосуються насильства щодо інших.
І тут в переліку - гріх содомський. Тут Ви розумієте змушування до цієї гидоти? :wink:

Стосовно Катехизму. то він згадує гомосексуалізм в тому ж розділі, що і перелюб.
Так можна в одному розділі згадати і онанізм, і зраду жінці. Але вони після цього не стають гріхами одного рівня важкості (хоч і те, і те - важкий гріх). Навіть в зраді є свої рівні важкості...

Людям дуже легко судити інших, о він такий поганий грішник, він мріє про інших чоловків, а я такий святий, сплю тільки з жінками. від мене раптом половина села вагітна.
А відколи це не гріх? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 19:11

η ουκ οιδατε οτι ο κολλωμενος τη πορνη εν σωμα εστιν εσονται γαρ φησιν οι δυο εις σαρκα μιαν

Я би переклав як "а хто приєднується до блудніці в одному тілі , той стає однієї породи знею", тобо такою як вона.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 10 листопада 2015, 19:17

Wolodymyr писав:
η ουκ οιδατε οτι ο κολλωμενος τη πορνη εν σωμα εστιν εσονται γαρ φησιν οι δυο εις σαρκα μιαν

Я би переклав як "а хто приєднується до блудніці в одному тілі , той стає однієї породи знею", тобо такою як вона.


А перед тим було: "Хіба не знаєте, що тіла ваші - члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, - зроблю їх членами блудниці?" А зразу після того: "Бо «будуть, - каже, - двоє одним тілом.»"
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 19:19

ShMariam писав:Злучається, чи пристає - не так важливо. А що вже точно по контексту повної цитати - стає з нею одним тілом:
І Кор., 6, 15 - 16 писав:Хіба не знаєте, що тіла ваші - члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, - зроблю їх членами блудниці? Хай так не буде! 16 Чи не знаєте, що той, хто пристає до блудниці, є з нею одним тілом? Бо «будуть, - каже, - двоє одним тілом.»


Щодо гомосесуалізму як гріха, то дуже чітко виділено і в цитованому Вами у Рим. 1,26-27. Дам краще весь текст:
Рим, 1 писав:Бо гнів Божий відкривається з неба на всяку безбожність і несправедливість людей, які правду спиняють несправедливістю; 19 тому що те, що можна відати про Бога, їм явне, бо Бог їм об'явив; 20 невидиме ж його, після створення світу, роздумуванням над творами, стає видиме: його вічна сила і божество, так що нема їм оправдання. 21 Бо, пізнавши Бога, не як Бога прославляли або дякували, але осуєтились у своїх мудруваннях, і притемнилося їхнє нерозумне серце. 22 Заявляючи, що вони мудрі, стали дурними 23 і проміняли славу нетлінного Бога на подобу, що зображує тлінну людину, птахів, четвероногих і гадів. 24 Тому й передав їх Бог за похотями їхнього серця на нечистоту, щоб вони самі сквернили власні тіла між собою. 25 Вони замінили Божу правду на неправду і честь віддавали і служили створінню радше, ніж Творцеві, котрий благословен повіки. Амінь. 26 За це ж і видав їх Бог пристрастям ганебним, бо їхні жінки змінили природні вживання на протиприродні; 27 так само і чоловіки, полишивши природні вживання з жінкою, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, чинячи ганьбу, чоловіки на чоловіках, і приймаючи на собі самих належну плату свого блуду. 28. І як вони не вважали потрібним триматися правдивого спізнання Бога, Бог видав їх ледачому розумові чинити негодяще: 29. вони - сповнені всякої неправости, лукавства, захланности, злоби, повні заздрости, убивства, колотнечі, підступу, злоби; 30 вони - обмовники, наклепники, богоненавидники, зухвальці, горді, хвальки, винахідники зла, неслухняні батькам, 31 нерозумні, зрадливі, безсердечні, немилосердні. 32 Вони, хоч спізнали Божий присуд, що, хто таке чинить, заслугує на смерть, не тільки це роблять, але й схвалюють це в тих, що таке чинять.

я знаю, я читав повний кусок, і тоже кортіло вставити цілий кусок, бо в цілому воно взагалі виглядає як покарання за гріх гордині.

Давайте тако. Про що ми споримо? Про те що гомосексуальні стосунки гріх? Тут і спорити нема чого. Точно гріх.
Я ж кажу, що роспуста є гріхом неменшим. І має ту саму породу, ставлення потреб тіла понад потреби духа.
Востаннє редагувалось 10 листопада 2015, 19:22 користувачем Wolodymyr, всього редагувалось 1 раз.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 19:21

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:
η ουκ οιδατε οτι ο κολλωμενος τη πορνη εν σωμα εστιν εσονται γαρ φησιν οι δυο εις σαρκα μιαν

Я би переклав як "а хто приєднується до блудніці в одному тілі , той стає однієї породи знею", тобо такою як вона.


А перед тим було: "Хіба не знаєте, що тіла ваші - члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, - зроблю їх членами блудниці?" А зразу після того: "Бо «будуть, - каже, - двоє одним тілом.»"

Гоп, стоп. Якщо чіпляємось за конкретні слова, то треба казати чий переклад цитуємо. Бо вони є досить літературними. Я вище дав оригінал на койне. можем по словах розібрати. Але впринципі і розбір по словах не дасть повного контексту, що воно значило для тогочасних коринтян.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 19:29

Беремо той кусок коринтян
1 Кор 6:15-17
15 Хіба ви не знаєте, що ваші тіла то члени Христові? Отож, узявши члени Христові, зроблю їх членами розпусниці? Зовсім ні!
16 Хіба ви не знаєте, що той, хто злучується з розпусницею, стає одним тілом із нею? Бо каже: Обидва ви будете тілом одним.
17 А хто з Господом злучується, стає одним духом із Ним.

Той самий кусок з Вульгатти
15 nescitis quoniam corpora vestra membra Christi sunt tollens ergo membra Christi faciam membra meretricis absit
16 an nescitis quoniam qui adheret meretrici unum corpus efficitur erunt enim inquit duo in carne una
17 qui autem adheret Domino unus spiritus est

І грецькою
15 ουκ οιδατε οτι τα σωματα υμων μελη χριστου εστιν αρας ουν τα μελη του χριστου ποιησω πορνης μελη μη γενοιτο
16 η ουκ οιδατε οτι ο κολλωμενος τη πορνη εν σωμα εστιν εσονται γαρ φησιν οι δυο εις σαρκα μιαν
17 ο δε κολλωμενος τω κυριω εν πνευμα εστιν

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 10 листопада 2015, 19:41

Взагалі там йшлося про ідолопоклонство, але... чому там зразу про гомосексуалізм? чому не про звичайну розпусту (якщо це те саме)?

Я ж кажу, що роспуста є гріхом неменшим.
На моєму боці, принаймні, катехизм, який каже, що содомський гріх кличе про помсту з неба. Інша річ, я впевнена, що кожну людину Бог буде судити не по "стандартній" важкості гріха , а за різними критеріями (маю на увазі,що в кожного гріха в кожній ситуації інша важкість), звідси й фраза про останніх, що стануть першими, і навпаки.

І має ту саму причину, ставлення потреб тіла понад потреби духа.
Ну... такий підхід охоплює багацько гріхів (і питання, чи завжди гріхів), в т. ч. готування ....надцяти страв перед святом, замість того, щоб піти на вечірню.

Але впринципі і розбір по словах не дасть повного контексту, що воно значило для тогочасних коринтян.
В грецькому варіанті як дослівно? Є згадка старозавітньої цитати?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 20:08

Ще перекладаю)
16 в кінці "як сказано: обидва будуть одною плоттю"
https://www.biblegateway.com/quicksearc ... on=VULGATE - ось всі співпадіння фрази з вульгатти.
https://www.biblegateway.com/quicksearc ... 4&limit=25 - це співпадіння в грецькому тексті, але там нема грецького перекладу старого завіту.

Разом з тим в усіх тих випадках коли кажуть, що чоловік зробить з жінкою. В латинському варіанті кажуть adheret(в коринтянах) і adherebit врешті випадків , а в грецькому κολλωμενος(в коринтянах) і προσκολληθησετα (в Матея, Марка і посланні до Ефесян).
Треба вияснити. чи це просто інша часова форма, чи таке інше значення.

Бо якщо брати латинь. то нічим не відрізняється від покине батька і матір і пристане до жінки і двоє стануть одною плоттю. Тільки в коринтян заміть жінки блудниця. А в грецькій получається є нюанси.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 20:42

Вже ніби розібрався, то просто різні часові форми.
Тобто виглядає, що хто пристане до блудниці, той буде з нею одним тілом, бо сказано, що двоє будуть одною(тією самою) плоттю

як на мене сучасними словами мова про співжиття з блудницею.

Але повернемось до теми розмови, в тих же коринтянах:
1 Кор 6:9-10
Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники,
10 ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!

Щось я не бачу жодної переваги розпусти, перелюбу чи блудодійства над мужоложцтвом.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Міра » 10 листопада 2015, 20:56

Бо там просто перераховані гріхи.
Невже не розумієте, що гомосексуальні стосунки -це не лише розпуста, але й гріх проти природи, тому й важчий.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 10 листопада 2015, 21:06

Я знаю, що є легкі гріхи, і тяжкі гріхи. А легших чи тяжчих не знаю.

Якщо гріх вчинений свідомо, щодо серйозних речей і за власною волею, то це тяжкий гріх. Все. Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.

І людина так само згідно своєї свобідної волі може щиро покаятись в усіх своїх гріхах.

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Міра » 10 листопада 2015, 21:23

Та з тим ніхто не сперечається. І я думаю, як гомосексуаліст стримується і живе в чистоті, має дуже велику заслугу. Як читаю в святих отців -чим більші спокуси переможеш, тим більшого поступу досягнеш.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Іггор » 10 листопада 2015, 23:05

Апостол Павло про язичників:
Заявляючи, що вони мудрі, стали дурними 23 і проміняли славу нетлінного Бога на подобу, що зображує тлінну людину, птахів, четвероногих і гадів. 24 Тому й передав їх Бог за похотями їхнього серця на нечистоту, щоб вони самі сквернили власні тіла між собою. 25 Вони замінили Божу правду на неправду і честь віддавали і служили створінню радше, ніж Творцеві, котрий благословен повіки. Амінь. 26 За це ж і видав їх Бог пристрастям ганебним, бо їхні жінки змінили природні вживання на протиприродні; 27 так само і чоловіки, полишивши природні вживання з жінкою, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, чинячи ганьбу, чоловіки на чоловіках, і приймаючи на собі самих належну плату свого блуду.(Рим.1)

Погоджуюся з усім що писав на цій сторінці Володимир.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2015, 01:04

Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.
Як і похітливий погляд є перелюбом, що не робить різні форми перелюбу рівними по важкості. (це якби сказати: якщо я вже грішу поглядом, думкою, то вже без різниці, що я з тією жінкою пересплю).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 11 листопада 2015, 14:18

ShMariam писав:
Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.
Як і похітливий погляд є перелюбом, що не робить різні форми перелюбу рівними по важкості. (це якби сказати: якщо я вже грішу поглядом, думкою, то вже без різниці, що я з тією жінкою пересплю).

Так та трохи не так. Якщо мимовільний погляд і щось там на секунду подумалось, то все ще легкий гріх, а якщо погляд робився цілком свідомо і думки спрямовувались цілком свідомо в потрібному напрямку, то все так як написали. Можна далі вбивати і грабувати. Якщо немає каяття, то дорога одна.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення о.Олег » 11 листопада 2015, 14:23

ShMariam писав:
Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.
Як і похітливий погляд є перелюбом, що не робить різні форми перелюбу рівними по важкості. (це якби сказати: якщо я вже грішу поглядом, думкою, то вже без різниці, що я з тією жінкою пересплю).

і - точно не "абсолютно так само", Володю. Розумію, що це як розбирати на види різного виду каку, але: розпуста загально не є гріхом, що кличе про помсту до Неба

"Гріхи, які кличуть на помсту з Неба є найбільш злими гріхами. Це такі гріхи: добровільне жорстоке вбивство, гноблення бідних, обман робітників при виплаті зарплатні, і гріх Содому.
Ці гріхи є такі гидкі і протиприродні, що кожна людина зобов'язана бунтувати проти них...
Гріх Содома називається так від назви мешканців Содома, які грішили протиприродніми статєвими гріхами через що вони були знищені Богом, Який вилив на них дощ з сірки і вогню (Буття 19:24). Мертве Море досі є скорботним пам'ятником їхніх гріхів; деякі з них настільки безсоромні, що навіть не можуть нами бути вимовлені...
(з Катехизма о. Франциска Спіраго)"
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Омельян
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 24 березня 2015, 15:25

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Омельян » 11 листопада 2015, 14:28

Wolodymyr писав:
κολλωμενος
приєднується

до мене промовля переклад "приклеюється", "склеюється". І, що більше, те ж саме слово Павло застосовує в 17: "а склеюється з Господом один дух є" (+Огієнко: "А хто з Господом злучується, стає одним духом із Ним")
Слава Ісусу Христу.
"Молитва є зустріччю з Богом. Милостиня - зустріччю з ближнім. Піст - це зустріч з самим собою".

Блаженнійший Любомир Гузар

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2015, 15:58

Wolodymyr писав:
ShMariam писав:
Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.
Як і похітливий погляд є перелюбом, що не робить різні форми перелюбу рівними по важкості. (це якби сказати: якщо я вже грішу поглядом, думкою, то вже без різниці, що я з тією жінкою пересплю).

Так та трохи не так. Якщо мимовільний погляд і щось там на секунду подумалось, то все ще легкий гріх, а якщо погляд робився цілком свідомо і думки спрямовувались цілком свідомо в потрібному напрямку, то все так як написали. Можна далі вбивати і грабувати. Якщо немає каяття, то дорога одна.

Дорога то одна, але... Ви ж розумієте, що пекло - не зона, де в однакових умовах живе той, хто вбив одну людину і той, хто вбив 2 людей (ну, тюремні "закони" не враховую, лише "офіційне" покарання). Пекло - це страждання за гріхи, за дуже конкретні гріхи (інакше просто не справедливо: не може однаково мучитися той, хто вбив людину і хто 5 хв помріяв).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 11 листопада 2015, 16:30

Гм, а чому не може? муки - то довічні. І основна мука це не попадання до раю. І не факт, що вбивця попаде до пекла. Він завжди може покаятись.

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 11 листопада 2015, 16:49

о.Олег писав:
ShMariam писав:
Розпуста абсолютно так само закриває спасіння як і мужеложцтво.
Як і похітливий погляд є перелюбом, що не робить різні форми перелюбу рівними по важкості. (це якби сказати: якщо я вже грішу поглядом, думкою, то вже без різниці, що я з тією жінкою пересплю).

і - точно не "абсолютно так само", Володю. Розумію, що це як розбирати на види різного виду каку, але: розпуста загально не є гріхом, що кличе про помсту до Неба

"Гріхи, які кличуть на помсту з Неба є найбільш злими гріхами. Це такі гріхи: добровільне жорстоке вбивство, гноблення бідних, обман робітників при виплаті зарплатні, і гріх Содому.
Ці гріхи є такі гидкі і протиприродні, що кожна людина зобов'язана бунтувати проти них...
Гріх Содома називається так від назви мешканців Содома, які грішили протиприродніми статєвими гріхами через що вони були знищені Богом, Який вилив на них дощ з сірки і вогню (Буття 19:24). Мертве Море досі є скорботним пам'ятником їхніх гріхів; деякі з них настільки безсоромні, що навіть не можуть нами бути вимовлені...
(з Катехизма о. Франциска Спіраго)"
ОООО

Наскільки я розумію це ті гріхи, за які розплата настає не в чистилищі чи пеклі, а вже прямо на землі, правильно?
А про Содому, вона була знищена після того, як було посягання на ангелів. Бо до того вони робиле те саме, а покарали саме після спроби нападу на ангелів. Так згоден, там не просто розпуста була. Бо як видно дочок не схотіли. Але то швидше питання насилля, доказ своєї домінації і відкидання усіх Божих законів, повстання проти Бога. Бо виглядає, що самого Лота чи його ймовірних затів не чіпали.

Хоча не хочу йти протів церкви. Буду гуглити. Що власне вкладається в конкретне поняття гріху Содому. Коли говорять про гріхи, що кличуть про помсту з неба. От наприклад сексуальне насилля над жінкою легший гріх ніж коли гомосексуаліст мріє про іншого?

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення Wolodymyr » 11 листопада 2015, 17:16

Отже якщо брати середньовічні закони Європи, які очевидно були узгоджені з церквою. Содомський гріх - будь-який протиприродній сексуальний акт. Тобто включаючи анальний, оральний і взагалі будь-який сексуальний контак між особами будь-яких статей чи тваринами чи неживими предметами за виключенням єдиного який веде до продовження роду. Чи зараз воно трактується якось інакше?

Отже насильник який знущається над жінкою задля задоволення своєї похоті, зовсім не думаючи про якесь там продовження роду чинить содомський гріх? Чи ні?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Гомосексуалізм

Повідомлення ShMariam » 11 листопада 2015, 19:56

Наскільки я розумію це ті гріхи, за які розплата настає не в чистилищі чи пеклі, а вже прямо на землі, правильно?
За будь-який гріх може бути кара на землі... Точніше, нагадування ("Коли Бог нас любить, Він нас картає, щоб не були засуджені зі світом") і покута. Так як я розумію, це буквально гріхи, які кличуть про помсту з неба (бо були преценденти). Правда, не завжди є та помста. Перевіряти не раджу. :roll:
Wolodymyr писав:Отже насильник який знущається над жінкою задля задоволення своєї похоті, зовсім не думаючи про якесь там продовження роду чинить содомський гріх? Чи ні?

А якщо люди користуються контрацептивами? :D Тут справа не в намірі (мати дитину), а в природності. Не знаю, але не думаю, що все перераховане вище є содомським гріхом. Точно не все.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей