Все про будівництво Патріаршого собору УГКЦ

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 01 січня 2009, 12:21

От цікаво, Igor тут наводить "гріхи" Ісуса по відношенні до старозавітнього закону. Тоді чому фарисех не мали за що засудити Ісуса і скликали фальшивих свідків, а на розп'яття засудили через те, що Ісус обіцяв відновити зруйнований храм через три дні. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Повідомлення сергій » 01 січня 2009, 13:52

Igor писав:
Мені здається, що всім своїм життям Ісус хотів показати нам, що Віра є понад усе, понад правила і забобони, понад канони. І саме цього він хотів від нас. А ми загнали віру в рамки правил, добили канонами і тишимось тим.
Істина, Бог, Віра завжди існували незалежно від нас і наших уявлень про них. Зможемо за своє життя наблизитись до них у свому пізнанні - добре, не зможемо - помремо неуками. Вибір за нами.


Здаватися може багато що, але факти річ вперта. Віра не є якесь абстрактне поняття. Віра це довіра до Бога до Його слова, яке Він нам дав у Святому Письмі і Святому Передані. Людина своїм розумом може дійти до переконання, що Бог існує, але щоб Його запізнати нам потрібне Об’явлення. А власне Біблія і Передання Церкви, ці два непересихаючі джерела Божого Самооб’явлення, встановлюють те що Ви називаєте правилами і канонами. Віра не може бути понад слово Боже, бо інакше то вже є не віра, а самовільне Богові противне мислення.

Ісус жодним своїм вчинком не зневажив Тору (Закон), Він повернув її правдиве тлумачення.

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 02 січня 2009, 11:10

сергій писав:Ісус жодним своїм вчинком не зневажив Тору (Закон), Він повернув її правдиве тлумачення.

+1
З повагою, Дмитро.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 січня 2009, 12:00

сергій писав:Рабі Ґілел нaвчав, що приготування їжі в суботу не є гріхом і ніхто його не вважав і не вважає порушником Закону.

Тобто в даному епізоді:
Лк.6
Ісус боронить Своїх учнів, що рвали колосся в суботу.
І сталося, як Він переходив ланами, у суботу, Його учні зривали колосся та їли, розтерши руками. А деякі з фарисеїв сказали "Нащо робите те, що не годиться робити в суботу?"
Фарисеї не праві?Дурно чіпаються?

Друга книга Мойсеєва: Вихід 16
28. І сказав Господь до Мойсея: "Аж доки Ви будете відмовлятись виконувати заповіді Мої та Закони Мої?
29. Побачте,- Господь дав Вам суботу, тому Він дає вам шостого дня хліба двох днів. Сидіть кожен у себе - нехай сьомого дня невиходить ніхто з свого місця!"

сергій писав:Вино не є кислим продуктом, а квасний хліб є. Євреї завжди вживали вино при Пасхальній вечері. І звідки Вам взагалі ідея, що Ісус вживав квасний хліб на Тайній вечері?

Третя книга Мойсеєва: Левит 23 Про свята Господні.

14. Ні хліба, ні праженого зерна, ні сирого зерна не їстимете аж до самісінького того дня, поки не принесете дар вашому Богу; це установа віковічна для ваших поколінь і у всіх оселях ваших.

Тепер звернемося до Нового Завіту. Таємна вечеря.
Євангелія від Матвія. 26.
26. Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням ...
Євангелія від Марка. 14.
22. Як вони ж споживали, Ісус узяв хліб, і поблагословив, поламав, і дав їм,...
Євангелія від Луки. 22.
19. Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм,...

Зверніть увагу, в усіх цитатах фігурує саме хліб, не опрісноки, не маца, а хліб.

сергій писав:Цікаво де і як Ісус зневажив Храм?

Я візьму на себе сміливість навести свою цитату повністю

Igor писав:Зневага до Храму - Зневага до Бога. (ну це з точки зору іудеїв, звичайно)

Торговці в даному випадку в храмі виконували “священну” функцію обміну коштів прихожан за спеціальне жертовне срібло, золото, тварин, і були частиною цієї системи.
Зневага до них (торговців) в очах юдеїв була рівноцінна зневазі до храму.
Для Ісуса навпаки, дії торговців і міняйлів в храмі були святотатством, тому це є одним з рідкісних моментів коли Він не стримував Свого гніву:
Євангелія від Матвія. 21. Очищення Храму
12. Потому Ісус увійшов у храм Божий, і вигнав усіх продавців у храмі, і поперевертав грошомінам столи, та ослони продавцям голубів...
Євангелія від Марка. 11. Очищення храму.
15. І прийшли вони в Єрусалим. А як Він у храм увійшов, то став виганяти продавців і покупців у храмі, і поперевертав столи грошомінам та ослони - продавцям голубів...
Євангелія від Луки. 19. Очищення Храму.
45 А коли Він у храм увійшов, то почав виганяти продавців,...
Євангелія від Івана. 2. Очищення храму.
14. І знайшов Він, що продавали у храмі волів, і овець, і голубів та сиділи міняльники.
15. І, зробивши бича з мотузків, Він вигнав з храму всіх, - вівці й воли, а міняльникам гроші розсипав, і поперевертав їм столи.
...
19. Ісус відповів і промовив до них: “Зруйнуйте цей храм, - і за три дні Я поставлю його!”
...
21. А Він говорив про храм тіла свого.

До речі, Ви так майстерно оминули увагою мою фразу:
Igor писав:Чогось на думку приходить ларьок прямо в нашій церкві: книжки, свічки, купляй скільки хочеш.

Хотілося би все-таки почути Вашу думку з цього приводу.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 січня 2009, 20:52

Олюнька писав:От цікаво, Igor тут наводить "гріхи" Ісуса по відношенні до старозавітнього закону. Тоді чому фарисех не мали за що засудити Ісуса і скликали фальшивих свідків, а на розп'яття засудили через те, що Ісус обіцяв відновити зруйнований храм через три дні. :wink:


Трохи преамбули.
Євангелія від Івана. 2. Очищення храму.
14. І знайшов Він, що продавали у храмі волів, і овець, і голубів та сиділи міняльники.
15. І, зробивши бича з мотузків, Він вигнав з храму всіх, - вівці й воли, а міняльникам гроші розсипав, і поперевертав їм столи.
...
19. Ісус відповів і промовив до них: “Зруйнуйте цей храм, - і за три дні Я поставлю його!”
...
21. А Він говорив про храм тіла свого.

Тепер безпосередньо суд.
Євангелія від Матвея. 26. Нічний суд у Кайяфи.
59. А первосвященники та ввесь синедріон шукали на Ісуса неправдивого свідчення, щоб смерть заподіяти йому,
60. і не знаходили, хоч кривосвідків багато підходило. ...
63. Ісус же мовчав, І певосвященник сказав йому " ... чи Христос Ти, Син Божий?"
64. Промовляє до нього Ісус: "Ти сказав"...
65. Тоді первосвященник роздер одежу свою та й сказав: "Він богозневажив! Навіщо нам іще свідки потрібні? Ось Ви чули тепер Його богозневагу!"
Євангелія від Марка. 14. Нічний суд у Кайяфи.
55 А первосвященники та ввесь синедріон шукали посвідчення на Ісуса, щоб Йому заподіяти смерть,- і не знаходили.
56 Бо багато хто свідчив фальшиво на Нього, але не було згідних свідчень.
57 Тоді деякі встали і кривосвідчили на Нього й казали:
58 "Ми чули, як Він говорив: Я зруйную цей храм рукотворний, - і за три дні збудую інший, нерукотворний"
59 Але і так не було їхнє свідчення згідне.
...
61 Він же мовчав і нічого не відповідав.. Первосвященник ізнову спитав Його, до Нього говорячи: "Чи Христос Ти, Син Благословенного?"
62 Ісус сказав: "Я!"...
63 Роздер тоді первосвященник одежу свою і сказав: "На що нам ще свідки потрібні?
64 Ви чули цю богозневагу. Як Вам здається?" Вони ж усі присудили, що Він умерти повинен.
Євангелія від Луки 22. Суд перед синедріоном
70. Тоді всі запитали: "То Ти Божий Син?" А Він їм відповів: "Самі кажете ви, що то Я".
71. А вони відказали: "Нащо потрібні ще свідки для нас? Бо ми чули самі з Його уст!"

Тепер трохи історії: як Ви знаєте, що іудея знаходилась під владою Риму в той час і іудеям було заборонено страчувати людей на смерть.
Це могли зробити тільки римляни. Натомість для римлян порушення Ісусом старого завіту не було злочином узагалі, не кажучи вже про смертний вирок. Тому дуже важливо було знайти злочин(або придумати його), за який належало карати смертю саме по римським законам. До речі: іудейська верхівка присудила його на смерть за богохульство, а не за руйнування, чи відновлення храму.

А тепер ще трошки цікавого:
Євангелія від Матвея. 27 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
23 А намісник спитав: "Яке ж зло Він зробив?" Вони ж зачали ще сильніше кричати й казати: "Нехай розпятий буде!"
Євангелія від Марка. 15 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
9 Пилат же сказав їм у відповідь: "Хочете,- відпущу вам Царя Юдейського?"
10. Бо Він знав, що його через заздрощі видали первосвященники.
...
14. Пилат же сказав їм: "Яке ж зло вчинив Він?" А вони ще сильніше кричали: "Розіпни його!"
Євангелія від Луки. 23 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
4. І Пилат сказав первосвященникам та до народу: "Я не знаходжу жодної провини в Цій Людині".
15 ... І ось нічого, що на смерть заслуговувало б, Він не вчинив.
16 Отже я покараю його і відпущу.
...
22 Він же втретє промовив до них: "Яке ж зло вчинив Він? Я нічого, що на смерть заслуговувало б, на Нім не знайшов. Отже я покараю Його і відпущу"
23. А вони сильним криком свого домагались, та вимагали ...
Євангелія від Івана. 18 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
29. Тоді вийшов Пилат назовні до них і сказав: «Яку скаргу приносите ви на цього Чоловіка?»
30. Вони відповіли та й сказали йому: «Коли б Цей злочинцем не був, ми б Його тобі не видавали»
31 А Пилат їм сказав: «Візьміть Його, та й за вашим Законом судіть Його». Юдеї сказали йому: «Нам не вільно нікого вбивати».

38 Говорить до нього Пилат: «Що є правда?». І сказавши оце, до юдеїв знову вийшов, та й каже до них: «Не знаходжу я в Ньому провини ніякої
39 Та ви маєте звичай, щоб я відпустив Вам одного на Пасху. Чи хочете отже,-відпущу вам Царя Юдейського?»
40 Та знову вони зняли крик вимагаючи: «Не Його, а Варавву!». А Варавва був злочинець.

Висновки.
Отже, ми маємо два звинувачення. Перше призначене для юдеїв – богохульство, друге для римлян – оголошення себе царем юдейським, хоча Пилат до кінця намагався уникнути смертної кари для Ісуса.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 січня 2009, 20:55

Олюнька писав:От цікаво, Igor тут наводить "гріхи" Ісуса по відношенні до старозавітнього закону. Тоді чому фарисех не мали за що засудити Ісуса і скликали фальшивих свідків, а на розп'яття засудили через те, що Ісус обіцяв відновити зруйнований храм через три дні. :wink:


Трохи преамбули.
Євангелія від Івана. 2. Очищення храму.
14. І знайшов Він, що продавали у храмі волів, і овець, і голубів та сиділи міняльники.
15. І, зробивши бича з мотузків, Він вигнав з храму всіх, - вівці й воли, а міняльникам гроші розсипав, і поперевертав їм столи.
...
19. Ісус відповів і промовив до них: “Зруйнуйте цей храм, - і за три дні Я поставлю його!”
...
21. А Він говорив про храм тіла свого.

Тепер безпосередньо суд.
Євангелія від Матвея. 26. Нічний суд у Кайяфи.
59. А первосвященники та ввесь синедріон шукали на Ісуса неправдивого свідчення, щоб смерть заподіяти йому,
60. і не знаходили, хоч кривосвідків багато підходило. ...
63. Ісус же мовчав, І певосвященник сказав йому " ... чи Христос Ти, Син Божий?"
64. Промовляє до нього Ісус: "Ти сказав"...
65. Тоді первосвященник роздер одежу свою та й сказав: "Він богозневажив! Навіщо нам іще свідки потрібні? Ось Ви чули тепер Його богозневагу!"
Євангелія від Марка. 14. Нічний суд у Кайяфи.
55 А первосвященники та ввесь синедріон шукали посвідчення на Ісуса, щоб Йому заподіяти смерть,- і не знаходили.
56 Бо багато хто свідчив фальшиво на Нього, але не було згідних свідчень.
57 Тоді деякі встали і кривосвідчили на Нього й казали:
58 "Ми чули, як Він говорив: Я зруйную цей храм рукотворний, - і за три дні збудую інший, нерукотворний"
59 Але і так не було їхнє свідчення згідне.
...
61 Він же мовчав і нічого не відповідав.. Первосвященник ізнову спитав Його, до Нього говорячи: "Чи Христос Ти, Син Благословенного?"
62 Ісус сказав: "Я!"...
63 Роздер тоді первосвященник одежу свою і сказав: "На що нам ще свідки потрібні?
64 Ви чули цю богозневагу. Як Вам здається?" Вони ж усі присудили, що Він умерти повинен.
Євангелія від Луки 22. Суд перед синедріоном
70. Тоді всі запитали: "То Ти Божий Син?" А Він їм відповів: "Самі кажете ви, що то Я".
71. А вони відказали: "Нащо потрібні ще свідки для нас? Бо ми чули самі з Його уст!"

Тепер трохи історії: як Ви знаєте, що іудея знаходилась під владою Риму в той час і іудеям було заборонено страчувати людей на смерть.
Це могли зробити тільки римляни. Натомість для римлян порушення Ісусом старого завіту не було злочином узагалі, не кажучи вже про смертний вирок. Тому дуже важливо було знайти злочин(або придумати його), за який належало карати смертю саме по римським законам. До речі: іудейська верхівка присудила його на смерть за богохульство, а не за руйнування, чи відновлення храму.

А тепер ще трошки цікавого:
Євангелія від Матвея. 27 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
23 А намісник спитав: "Яке ж зло Він зробив?" Вони ж зачали ще сильніше кричати й казати: "Нехай розпятий буде!"
Євангелія від Марка. 15 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
9 Пилат же сказав їм у відповідь: "Хочете,- відпущу вам Царя Юдейського?"
10. Бо Він знав, що його через заздрощі видали первосвященники.
...
14. Пилат же сказав їм: "Яке ж зло вчинив Він?" А вони ще сильніше кричали: "Розіпни його!"
Євангелія від Луки. 23 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
4. І Пилат сказав первосвященникам та до народу: "Я не знаходжу жодної провини в Цій Людині".
15 ... І ось нічого, що на смерть заслуговувало б, Він не вчинив.
16 Отже я покараю його і відпущу.
...
22 Він же втретє промовив до них: "Яке ж зло вчинив Він? Я нічого, що на смерть заслуговувало б, на Нім не знайшов. Отже я покараю Його і відпущу"
23. А вони сильним криком свого домагались, та вимагали ...
Євангелія від Івана. 18 Суд над Ісусом у Понтія Пилата
29. Тоді вийшов Пилат назовні до них і сказав: «Яку скаргу приносите ви на цього Чоловіка?»
30. Вони відповіли та й сказали йому: «Коли б Цей злочинцем не був, ми б Його тобі не видавали»
31 А Пилат їм сказав: «Візьміть Його, та й за вашим Законом судіть Його». Юдеї сказали йому: «Нам не вільно нікого вбивати».

38 Говорить до нього Пилат: «Що є правда?». І сказавши оце, до юдеїв знову вийшов, та й каже до них: «Не знаходжу я в Ньому провини ніякої
39 Та ви маєте звичай, щоб я відпустив Вам одного на Пасху. Чи хочете отже,-відпущу вам Царя Юдейського?»
40 Та знову вони зняли крик вимагаючи: «Не Його, а Варавву!». А Варавва був злочинець.

Висновки.
Отже, ми маємо два звинувачення. Перше призначене для юдеїв – богохульство, друге для римлян – оголошення себе царем юдейським, хоча Пилат до кінця намагався уникнути смертної кари для Ісуса.

Soniia
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 09 січня 2009, 04:29

Повідомлення Soniia » 09 січня 2009, 04:38

Доброго дня!
Незнаю,чи пишу у відповідній темі,але все ж запитаю.
Мене цікавить питання стосовно народних традицій у свят вечір.
До прикладу - залишати кутю для померших...чи потрібно це робити? Якщо так,то поясніть будь ласка чому?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 09 січня 2009, 12:31

Soniia писав:Доброго дня!
Незнаю,чи пишу у відповідній темі,але все ж запитаю.
Мене цікавить питання стосовно народних традицій у свят вечір.
До прикладу - залишати кутю для померших...чи потрібно це робити? Якщо так,то поясніть будь ласка чому?


Мені здається, що всі ці традиції родом з язичництва.
Зберігання традицій свого народу - річ потрібна, але не варто їм надавати якогось надзвичайного змісту.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 09 січня 2009, 17:28

Олюнька писав:Мені здається, що всі ці традиції родом з язичництва.


Дозвольте з Вами не погодитись. Не всі ці традиції язичницькі.
Я вірю що справді душі померлих родичів за дозволом Господнім можуть інколи відвідати родину особливо у часі великих релігійних свят. Тому звичай лишати кутю й інші наїдки нешкідливий, а радше символічний - як знак нашої пошани до усопших родичів. Кажу так, тому що внашій родині було принаймні два таких випадки коли відчувалась присутність помершої близької особи (візуально і духовно) якраз вночі перед Різдвом.
Звичаї і мудрість народу є важливі й корисні, якщо вони поєднані з християнською традицією і вірою (зелені свята, коляда, меланки...)
Усіх вітаю з Різдвом!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Soniia
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 09 січня 2009, 04:29

Повідомлення Soniia » 09 січня 2009, 17:41

Просто я завжди вважала,що найкращий знак пошани і допомоги для померших є молитва...
А ще є такий звичай у святий вечір ставити на кожен кут столу по головці часнику...як це можна пояснити? І для чого,якщо кожен і без цього повинен зїсти зубчик...
Буду дуже вдячна за відповіді,так як ця тема мене дуже цікавить,бо викликає у нашій родині багато сперечань. Наперед дякую за відповіді :)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 09 січня 2009, 18:15

Soniia писав:Просто я завжди вважала,що найкращий знак пошани і допомоги для померших є молитва...
А ще є такий звичай у святий вечір ставити на кожен кут столу по головці часнику...як це можна пояснити? І для чого,якщо кожен і без цього повинен зїсти зубчик...
Буду дуже вдячна за відповіді,так як ця тема мене дуже цікавить,бо викликає у нашій родині багато сперечань. Наперед дякую за відповіді :)


Як на мою думку, часник у народному повірі вважають, як засіб проти нечистої сили. Але звичайно це все традиці і повіря, які не повинні бути причиною для сперечань у родині тим більше у час "миру й любові Божоі до людей" час Різдва Христового. Основне для християнина це віра, любов і злагода і звичайно ж, як Ви й самі кажете, молитва. На цьому й наголошуйте в мирі в родинному колі.
Всіх Вам благ Господніх у радісний час Різдва!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Xrystia
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 24 листопада 2008, 20:38
Звідки: Neapol'

Повідомлення Xrystia » 09 січня 2009, 23:08

Soniia писав:Доброго дня!
Незнаю,чи пишу у відповідній темі,але все ж запитаю.
Мене цікавить питання стосовно народних традицій у свят вечір.
До прикладу - залишати кутю для померших...чи потрібно це робити? Якщо так,то поясніть будь ласка чому?

Vlasne,jak i v bil'wosti po vs'omy xrustujans'komy sviti, mu pereunjalu bagato doxrustujans'kux obrjadiv,jakum cerva naala novogo zabarvlennja.Pro ceu konkretnuu vupadok,jak traduciju opusano po - moemy navit' v knuzi "Piznau sviu obrjad".
"Jakwo y vas v dywi mur,vu vsjudu vdoma!I vsjudu vil'nuu!Bo tou,xto ne mae mury,dywe zalewnuu,adwe palae bawannjam robutu zlo.Krawe vuprominjuvatu dobro."L.Hyzar

Ellipse
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 26 січня 2009, 19:04

Повідомлення Ellipse » 26 січня 2009, 19:17

цікаво знати вашу думку до місць з"яви у цілому світі,зокрема у місті Тернополі.чи знаєте ви Що у парку топільче в м.Тернопіль 13 червня приблизно 5-6 років тому з"явилася Матір Божа?

little_empty_heart
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 26 січня 2009, 19:12
Звідки: Львів

Повідомлення little_empty_heart » 26 січня 2009, 19:21

а я чула що у парку Національного Відродження :oops:
Дурієш Павле; великі науки приводять тебе до божевілля...(Діяння Апостолів 26,24)

Ellipse
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 26 січня 2009, 19:04

Повідомлення Ellipse » 26 січня 2009, 19:36

прошу вибачення.я не дуже добре в цьому обізнана :)

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 26 січня 2009, 19:36

Soniia писав:Доброго дня!
Незнаю,чи пишу у відповідній темі,але все ж запитаю.
Мене цікавить питання стосовно народних традицій у свят вечір.
До прикладу - залишати кутю для померших...чи потрібно це робити? Якщо так,то поясніть будь ласка чому?


Прочитайте українську демонологію Іларіона (Огієнка). там усе змальовано і описаною Одним словом 80 % усієї традиції "словянської" східної Церкви походить з язичництва. просто підставлялися Бог, святі під їхні божки, також з молитв і заклинань язичницьких ідолопоклонників сформовувалися наші молитви (спочатку язичницький Требник - потім християнський молитослов - майже ті ж формули молитов, тільки ін. обєкти спрямування).

Спочатку Церква боролася з цим, але не змогла побороти опір і ці "традиції" інтегрувалися в Церкву.

http://www.hram.kiev.ua/index.php?mode= ... 457&id=469

Повна відповідь на питання - http://www.hram.kiev.ua/index.php?mode= ... parent=457
Востаннє редагувалось 26 січня 2009, 19:38 користувачем Anatolij, всього редагувалось 1 раз.

Ellipse
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 26 січня 2009, 19:04

Повідомлення Ellipse » 26 січня 2009, 19:38

:)

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 26 січня 2009, 19:54

Xrystia писав:Pro ceu konkretnuu vupadok,jak traduciju opusano po - moemy navit' v knuzi "Piznau sviu obrjad".


Маю багато чого проти цієї книжки. Описані обряди правдиві, але їх не осуджено і не розкритиковано. Зокрема про рідвяні святкування, (особливо за дідухів), про святкування "івана-купайла"), св. Юрія Побідоносця (цей святий завжди шанувався у нашому народі як божок і йому покланялися, це ще збереглося у нас досі по "диких" селах)

Не можна поєднувати святкування і ритуальні обряди, що стосуються Господа і дявола. не можна двом панам служити. Через це наш нарід постійно страждає і його завжди знищують. - Двоєвіря

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 26 січня 2009, 20:44

Що ж до звичайних традицій і обрядів нашого народу -
не можна закривати очі на реальність і глобальність наслідків цих начебто невинних традицій. Спитайте у екзорцистів, наскільки безпечні ці "дитячі витівки" нашого народу і до чого це призводить.

Розглянемо детальніше ситуації:
ми спостерігаємо відродження древніх дохристиянських практик і обрядів - неоязичництво, що особливо транслюється по УТ1 - пісні, кліпи, вистави ...
Наприклад розглянемо весняні гаївки-маївки. для когось (невтаємничених) - це просто забави, невинні пісеньки і танці. А для когось - зміст пісень - суцільні заклинання, танці - вони ритуальні. і самі ці забави - для величання богів, для їхнього задобрення на цілий господарський рік.
Виявляється, усі, хто вживає алкоголь і проказує "дай боже" - їдолопоклонники. Вони звертаються до словянського Даждьбога, поминають чи взивають.
Так же само дідухи - для чого нам, християнам, заносити на різдвяні свята душі померлих предків і інших духів (з метою, щоб вони нам не шкодили - задобрити) . Хіба нам своїх бісів (спокус, з якими ми боремося) не вистачає, хочемо ще компаньонів по життю? Хіба Господь проповідував задобрювати дяволів чи поборювати їх силою і владою Господа нашого Ісуса Христа? тут можна ще багато наводити прикладів, одним словом я вище подав посилання щодо великої нашої проблеми.

Іще одне - радійте, система СРСР була прекрасною формою очищення нашого народу від релігії. Слава Провидінню Бога! Адже Господь уже наших ваалівців не міг терпіти.Зараз поясню...

У процесі християнізації Русі виділяють 3 етапи.
1 - початок християнізації - люди і Церква поборюють демонів (ідолів) = люди і Церква сильніші за нечисть і знищує її
2 - середина процесу (розпад Русі до початку козацьких часів) демони поборюють людей і Церкву (через змішування язичництва і християнства) = люди і Церква слабшають перед нечистю і повертаються до ритуалів "задобрення" бісів. Сила і авторитет Церкви слабшає через двоєвіря.
3 - початок козацької доби до ..."землю селянам, фабрики - робітникам...". люди і Церква не ворогують більше із дяволом, він для них з однієї сторони - друг, колєга, з церковної сторони - міф і фантазія. Люди як це було колись до і після Потопу мутували, "переображувались" у істоти зовсім іншої природи. Синтез природи дявола і людської (що буде при антихристі), люди стали богами - творять неправдиві чуда, наділені магічною силою, усе навколишнє середовище кишить у зматеріалізованому вигляді бісами у вигляді мавок, русалок, водяних, домових і т.д. Дявол уже не страшний людині, яка "підкорила" його, наказує йому, вільно з ним спілкується, робить шкоду і "зцілює", іноді люди просто з ним забавляються (домовий, Чук, Пек ...), тримають їм місце у домі (вівтар), шанують його як оберега. При такій "силі" і "владі" навіщо ж людині сила і влада Церкви? Церкви пустіють, наповнюються польовою звіриною....
Священники, вони ж - попи - це якийсь карикатурний персонаж, типу клоуна, який постійно сидить у корчмі, яка замінила йому церкву.

ЦЕ-- ДЕГЕНЕРАЦІЯ, виродження. Крапка.

Тому Господь і допустив це очищення від того опіуму для народу, який сама ж людина створила з християнства. ЦЕ був Потоп Ноївський. Це - кара за нашу безбожність. не можна допустити, щоби ця зараза заражувала знову наш християнський світогляд і богопочитання.

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 27 січня 2009, 11:02

Cardinal писав: Щодо сестер Вас. теж маю великі сумніви, що Вони могли таке зробити.

А я думаю що могли. В нас виникла потреба підготувати дітей до першої сповіді, отож вирішили звернутись до сестер Василіянок. І що б ви подумали? Сетра назвала суму, яку повинні заплатити батьки за кожну дитину. З якими думками і з яким серцем можна було відпускати дитину на такі уроки?
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 30 червня 2009, 17:45

А може бути веб камері на Літургії?
Люди, якщо хтось це читає і до цього має відношення.
Багато нас по світі розкиданих. Часом навіть близько немає навіть християнського храму, не кажучи вже про католицький. А щось таке, було би дуже корисним.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Поясніть мені...

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 19:05

Слава Ісусу Христу!

Де можна знайти інфо скільки зібрано коштей на будівництво Патріаршого собору, якщо взагалі ця інформація не таємниця? Бо мене дивує, що часто проводиться збір коштів, а робота щось дуже довго йде. Якщо не помиляюся, то вже з 2004 р будують.
А тепер наступне питання, а точніше римарка. Концертний тур "З вірою і любов'ю", який масово рекламують в УГКЦ, має мету - збір коштів на Патріарший собор, але ніхто не каже як збираються ці кошти і куди вони йдуть. А тепер я поділюся тим, що дізнався від священика одного.
Отже, дали йому на парафію 10 квитків, ціна 1 - 40 грн. Купили тільки 1, а 9 потрібно повертати в деканат. Заніс священик ті 9 некуплених білетів, а йому чемно сказали заплатити за ті 9 білетів з церковної каси, і ще на додачу 7 білетів, а разом - 16 білетів (це 640 грн з каси парафії!). Скажіть, то так будується наш Патріарший собор??? То такі ми християни???

Прошу вибачення можливо за різкий тон, але болить душа, коли чує про таку несправедливість в Церкві.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Re: Поясніть мені...

Повідомлення Мaлuй » 17 вересня 2009, 20:40

Tornado писав:Слава Ісусу Христу!

Де можна знайти інфо скільки зібрано коштей на будівництво Патріаршого собору, якщо взагалі ця інформація не таємниця? Бо мене дивує, що часто проводиться збір коштів, а робота щось дуже довго йде. Якщо не помиляюся, то вже з 2004 р будують.
А тепер наступне питання, а точніше римарка. Концертний тур "З вірою і любов'ю", який масово рекламують в УГКЦ, має мету - збір коштів на Патріарший собор, але ніхто не каже як збираються ці кошти і куди вони йдуть. А тепер я поділюся тим, що дізнався від священика одного.
Отже, дали йому на парафію 10 квитків, ціна 1 - 40 грн. Купили тільки 1, а 9 потрібно повертати в деканат. Заніс священик ті 9 некуплених білетів, а йому чемно сказали заплатити за ті 9 білетів з церковної каси, і ще на додачу 7 білетів, а разом - 16 білетів (це 640 грн з каси парафії!). Скажіть, то так будується наш Патріарший собор??? То такі ми християни???

Прошу вибачення можливо за різкий тон, але болить душа, коли чує про таку несправедливість в Церкві.

в нас тут є неписаний закон 8) -- такі плітки приймаються лише з конкретними даними: прізвище ксьонза, місцерозташування парафії, а також ім"я особи з деканату??? і що значить "заніс в деканат"? це куди?

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 20:47

Сорі, але з етичних міркувань ні ім*я не ксьонза, а священика, ні парафії, ані деканату не можу сказати. Шановний Малий, якщо Ви християнин, то маєте знати, що таке "деканат".
І просив би поставитись до цієї проблеми серйозно, без зайвого гумору!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 17 вересня 2009, 20:58

Tornado писав:Сорі, але з етичних міркувань ні ім*я не ксьонза, а священика, ні парафії, ані деканату не можу сказати. Шановний Малий, якщо Ви християнин, то маєте знати, що таке "деканат".
І просив би поставитись до цієї проблеми серйозно, без зайвого гумору!

а ви не зважайте на етичні міркування -- раз ви вже плітки поширюєте, то вряд чи це вас повинно зупинити...
я знаю, що таке деканат, але не розумію, що значить "заніс в деканат" -- поясніть будь-ласка.

п.с. і ще одне запитання, а скільки особисто Ви щомісяця даєте грошей на Божі Справи, зокрема на Церкву?

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 21:44

Плітки це чи чиста правда не Вам вирішувати, але Бог все бачить і знає.

"але не розумію, що значить "заніс в деканат" -- поясніть будь-ласка." - я не філолог за фахом, але постараюсь пояснити з того, що знаю. Отже слово "заніс" - це минулий час від дієслова - заносити. Ооо, здається вийшло пояснити коротко і доступно.

"п.с. і ще одне запитання, а скільки особисто Ви щомісяця даєте грошей на Божі Справи, зокрема на Церкву?"
- а хіба від цього щось змінюється??? хіба те, що хтось більше дасть означає, що він більший буде в Божих очах??? а Ви не пам*ятаєте притчу про 2 лепти??? Будьте мудрі, Малий, і якщо Ви даєте щомісяця багато, то про це навіть ні слова нікому, і думаю, що знаєте чому. Треба давати так, щоб правиця не знала...

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 17 вересня 2009, 21:54

Tornado писав:Плітки це чи чиста правда не Вам вирішувати, але Бог все бачить і знає.

"але не розумію, що значить "заніс в деканат" -- поясніть будь-ласка." - я не філолог за фахом, але постараюсь пояснити з того, що знаю. Отже слово "заніс" - це минулий час від дієслова - заносити. Ооо, здається вийшло пояснити коротко і доступно.

"п.с. і ще одне запитання, а скільки особисто Ви щомісяця даєте грошей на Божі Справи, зокрема на Церкву?"
- а хіба від цього щось змінюється??? хіба те, що хтось більше дасть означає, що він більший буде в Божих очах??? а Ви не пам*ятаєте притчу про 2 лепти??? Будьте мудрі, Малий, і якщо Ви даєте щомісяця багато, то про це навіть ні слова нікому, і думаю, що знаєте чому. Треба давати так, щоб правиця не знала...

шановний, Ви просто базарна баба, тому продовжувати цю тему не бачу змісту -- ви звичайнісінький пліткар, яких тут останнім часом побільшало.
ви навіть самі не розумієте, що пишете! деканат, доречі, це територіальна складова єпархії, а не кабінет на факультеті.

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 22:37

Малий, а де Ви бачили, щоб я написав про деканат, як "... кабінет на факультеті." ?????? Знайдіть це в тексті будь-ласка, і ми зараз вияснимо хто з нас пліткар і хто вже починає добавляти свої слова. Чекаю...

П.С. та я й думки не міг допустит, що люди, які сидять на форумі УГКЦ не знають шо таке деканат. Дивно і сумно ...

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 17 вересня 2009, 22:44

Tornado писав:П.С. та я й думки не міг допустит, що люди, які сидять на форумі УГКЦ не знають шо таке деканат. Дивно і сумно ...

от власне! деканат це структурова одиниця єпархії, в яку входить кілька парафій, а не офіс! так куди ж "заніс"? ви навіть уявити собі не можете, які нісенітниці пишете. не позортесь, припиніть розповсюджувати плітки!
п.с. і взагалі без конкретних даних це порожній нікому не потрібний ТРЬОП, чи може ви з якихось сектантів? тоді зрозуміло...

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 17 вересня 2009, 22:57

Але ж деканат має якесь приміщення, де я знаю, що священики збираються 1 раз на місяць на збори. Так шо там ці питання і вирішуються, звідти дають білети, і туди повертати треба гроші.
А якщо сказати, наприклад, Стрийський деканат, то хіба не зрозуміло, що в м.Стрий?? І декан теж десь перебуває, так що не треба ля-ля...
Малий, зрозумійте, що хоч би й підняв цю тему священик, це б означало, що його "з*їли" інші, хто таке робить, сильніші, які мають більшу владу і силу. Ну невже ви вірити, що якщо щось, для прикладу, в можновладців Ви побачите якусь конкретну провину, то зможете щось зробити, щоб покарати???
Але є Бог, і тому Він хай і судить.
Я не осуджую, просто стало дуже обідно, що таке коїться в нас.

П.С. не належу я до секти!


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 65 гостей