Евтаназія

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення Міра » 28 грудня 2015, 12:03

Ще одна історія, на що батьками доводиться йти, щоб врятувати свою дитину від евтаназії http://storyfox.ru/post/vrachi-skazali- ... a-oruzhie/
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 30 грудня 2015, 20:17

Ну тут би я поспорив. Відключення від апаратів підтримки життєдіяльності і евтаназія трохи різні речі.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Евтаназія

Повідомлення andrivovk » 30 грудня 2015, 23:13

Wolodymyr писав:Ну тут би я поспорив. Відключення від апаратів підтримки життєдіяльності і евтаназія трохи різні речі.

Мені то нагадує таке: зарізати і пристрелити теж трохи різні речі... :)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 30 грудня 2015, 23:35

Цікаво, що смерть мозку - це і є, з медичної точки зору, смерть. Апарати тоді не мають жодного сенсу. Але... штука в тому, що за найпростішим методом визначення - електроенцефалограмою, т.зв. електро-мозкова тиша може свідчити не лише про смерть мозку, а й про оборотну кому (як у цьому випадку). Якщо даний стан було зафіксовано, то протягом наступних шести годин спостереження за хворим повинно продовжуватися. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BA%D1%83
Важко сказати, що там було насправді (де була помилка)...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 31 грудня 2015, 12:28

andrivovk писав:
Wolodymyr писав:Ну тут би я поспорив. Відключення від апаратів підтримки життєдіяльності і евтаназія трохи різні речі.

Мені то нагадує таке: зарізати і пристрелити теж трохи різні речі... :)

ні - тут інакше: апарати штучно підтримують людину тут на землі. Однак, безперечно - дилем для людини з різного роду винаходами пододавалось :(
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 14:48

Ок, дам приклад. Людина стоїть на краю прірви. Спихнути її вниз - це буде вбивство. Стояти збоку і дивитись як вона сама скочить, теж в певній мірі вбивство, але за нього нікого не посадять.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 14:52

Wolodymyr писав:Ок, дам приклад. Людина стоїть на краю прірви. Спихнути її вниз - це буде вбивство. Стояти збоку і дивитись як вона сама скочить, теж в певній мірі вбивство, але за нього нікого не посадять.

Не посадять, але, якщо можна було врятувати, - можуть спитати на Страшному Суді. :roll:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 16:42

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Ок, дам приклад. Людина стоїть на краю прірви. Спихнути її вниз - це буде вбивство. Стояти збоку і дивитись як вона сама скочить, теж в певній мірі вбивство, але за нього нікого не посадять.

Не посадять, але, якщо можна було врятувати, - можуть спитати на Страшному Суді. :roll:

Добре, а якщо там 5-ро стоять на краю прірви? а ви може врятувати 4-х. То 4-х ви втримаєте, а 5-го по факту вб’єте, чи ні?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 16:56

Wolodymyr писав:Добре, а якщо там 5-ро стоять на краю прірви? а ви може врятувати 4-х. То 4-х ви втримаєте, а 5-го по факту вб’єте, чи ні?

Спитають, тільки якщо є можливість врятувати.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 16:59

ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Добре, а якщо там 5-ро стоять на краю прірви? а ви може врятувати 4-х. То 4-х ви втримаєте, а 5-го по факту вб’єте, чи ні?

Спитають, тільки якщо є можливість врятувати.

У вас є 4 апарати підтримки життєдіяльності і 5-ро людей в комі. За що вас питати?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 17:15

Wolodymyr писав:
ShMariam писав:
Wolodymyr писав:Добре, а якщо там 5-ро стоять на краю прірви? а ви може врятувати 4-х. То 4-х ви втримаєте, а 5-го по факту вб’єте, чи ні?

Спитають, тільки якщо є можливість врятувати.

У вас є 4 апарати підтримки життєдіяльності і 5-ро людей в комі. За що вас питати?

Ну про це й кажу - спитають, чи рятували всіх чотирьох (і чи турбувалися про те, щоб отримати ще один апарат).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 18:12

Тут вже питання власне совісті. Закони це проконтролювати не можуть. А от у випадку евтаназії - підштовхнути людину в пропасть - ця дія однозначна. Про це я і казав вище.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 22 січня 2016, 20:04

Wolodymyr писав:Тут вже питання власне совісті. Закони це проконтролювати не можуть. А от у випадку евтаназії - підштовхнути людину в пропасть - ця дія однозначна. Про це я і казав вище.

Я кажу не про світські закони, а про відповідальність перед Богом.

П.С. Пам'ятаю в одному фільмі йшлося про жінку, яка, фактично, зробила так, що помер один хворий чоловік. При чому, за законами, в неї не було складу злочину, але правоохоронець, який це розслідував цю справу так їй і сказав: "Так, Вам нема що пред'явити. Але варто Вам було б відсидіти рік - так, для очистки совісті"...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2016, 22:16

аналогія з людиною біля прірви, якій "я" не поміг, хоч і не завадив не повна, бо йдеться про бездіяльність. У випадку ж з відключенням - це дія, безперечно. Не бездіяльність.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 22:49

о.Олег писав:аналогія з людиною біля прірви, якій "я" не поміг, хоч і не завадив не повна, бо йдеться про бездіяльність. У випадку ж з відключенням - це дія, безперечно. Не бездіяльність.
З повагою, о.Олег

Ну якби він був підключений до автономного джерела енергії власним апаратом, то це була дія. А оскільки апарат належить лікарні і лікарня платить за електроенергію і за тепло в кімнаті і за прибиральницю, і за медсестру яка його миє. То з боку лікарні це просто припинення діяльності, а не початок діяльності.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2016, 22:56

Wolodymyr писав:
о.Олег писав:аналогія з людиною біля прірви, якій "я" не поміг, хоч і не завадив не повна, бо йдеться про бездіяльність. У випадку ж з відключенням - це дія, безперечно. Не бездіяльність.
З повагою, о.Олег

Ну якби він був підключений до автономного джерела енергії власним апаратом, то це була дія. А оскільки апарат належить лікарні і лікарня платить за електроенергію і за тепло в кімнаті і за прибиральницю, і за медсестру яка його миє. То з боку лікарні це просто припинення діяльності, а не початок діяльності.

:D
нехай це буде чоловік з безмежним договором страхування: за всі витрати лікарні платить його страховий поліс. Питання переміни дії в її припинення з економічного боку вже не оправдане, але... аналогія з людиною біля прірви... знімається?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:09

Я думаю тут страхова буде мати питання. Якщо в договорі не описаний такий страховий випадок, то вони відмовляться платити.

Якщо все оплачено, то чому би хтось відключав

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 22 січня 2016, 23:27

Wolodymyr писав:Я думаю тут страхова буде мати питання. Якщо в договорі не описаний такий страховий випадок, то вони відмовляться платити.

Якщо все оплачено, то чому би хтось відключав

беремо ідеальний випадок: все враховано і страховій не відкрутитися років на сто: підключений до апаратів, фактично, роботодавець і цінний овоч для лікарні, яка тягне гроші з страховиків. Але евтаназія - це не про це, чи не так? Питання в евтаназії для віруючого у... у чому? Невже в економічному чиннику? Так я його тому і відсунув у забуття. :) У чому проблема питання евтаназії для Вас-християнина?
З повагою, о.олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 22 січня 2016, 23:34

Стоп. То ми зараз про відключення від апаратів підтримки життє діяльності чи про евтаназію?

Евтаназія - це в людини рак, давайте дамою їй смертальну дозу морфія, щоб не мучилась.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 23 січня 2016, 07:07

пасивна евтаназія
Wolodymyr писав:Стоп. То ми зараз про відключення від апаратів підтримки життє діяльності чи про евтаназію?

активна евтаназія
Евтаназія - це в людини рак, давайте дамою їй смертальну дозу морфія, щоб не мучилась.

в темі говориться і про те, і про те, Володю. І питання на міліон: чи є різниця при даванні моральної оцінки християнином=католиком пасивної і активної евтаназії. Є? Запрошую (всіх) разом подумати.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 23 січня 2016, 16:02

Я категорично не згоден з тим, що ви називаєте відмову від лікування евтаназією, хоч і пасивною. Це як сказати, що всі хто відмовляються приймати ліки - самогубці.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 23 січня 2016, 21:31

Wolodymyr писав:Я категорично не згоден з тим, що ви називаєте відмову від лікування евтаназією, хоч і пасивною. Це як сказати, що всі хто відмовляються приймати ліки - самогубці.

Підключення до апаратів життєзабезпечення - це не лікування, а просто можливість жити. А от щодо відмови від лікування, то погоджуюсь - не завжди це є євтаназію.Особливо коли людина вже старенька і лікування її просто вб'є, або лише завдасть купу клопотів і страждань... Так само коли безнадійно хворі відмовляються від лікування, яке вже не має сенсу, а лише завдало б страждань і знизило опірність організму до хвороби (був у близьких такий випадок - кинули всі ресурси на порятунок і, можливо, трохи продовжили життя, але... чи треба було то? :( ) Інша річ, коли є надія, коли лікарі дають шанси, як у випадку з моєю одногрупницею: viewtopic.php?f=32&p=59747#p59747
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 24 січня 2016, 07:59

А щоденний інсулін діабетикам, це лікування чи можливість жити?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення ShMariam » 24 січня 2016, 13:09

Wolodymyr писав:А щоденний інсулін діабетикам, це лікування чи можливість жити?

Залежить від стану хворого, очевидно. :pardon: Якщо інакше помре - це також і можливість вижити.

(а якщо людина би "сіла" на інсулін без відповідних показів, то просто знищила б свою ендокринну систему: особливість прийому будь-яких гормонів - руйнується власний механізм вироблення, відповідна залоза деградує).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 24 січня 2016, 16:40

Wolodymyr писав:Я категорично не згоден з тим, що ви називаєте відмову від лікування евтаназією, хоч і пасивною. Це як сказати, що всі хто відмовляються приймати ліки - самогубці.

а я таке називаю?
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 25 січня 2016, 03:34

Так 23-го січня о 8:07, там де коментували моє повідомлення і писали, що то пасивна евтаназія.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 25 січня 2016, 12:30

Wolodymyr писав:Так 23-го січня о 8:07, там де коментували моє повідомлення і писали, що то пасивна евтаназія.

а де там: "відмовляються пити ліки - самогубці"??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 25 січня 2016, 14:17

Евтаназія - вбивство, тоді лікар який вирішує, що подальша підтримка життєдіяльності( лікування) - вбивця. Відповідно будь-яка людина яка приймає рішення про недоцільність подальшого лікування - вбивця. Якщо це сам хворий, то це само вбивство. Де помилка?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Евтаназія

Повідомлення о.Олег » 25 січня 2016, 20:04

Wolodymyr писав:Евтаназія - вбивство, тоді лікар який вирішує, що подальша підтримка життєдіяльності( лікування) - вбивця. Відповідно будь-яка людина яка приймає рішення про недоцільність подальшого лікування - вбивця. Якщо це сам хворий, то це само вбивство. Де помилка?

в тому, що існує розрізнення між самогубством й евтаназією, а в евтаназії розрізняють відмову штучно підтримувати життя (пасивна) і "поміч" у припиненні життя (активна). Розумію, що грань дуже тонка, але я сказав лише те, що сказав :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Евтаназія

Повідомлення Wolodymyr » 25 січня 2016, 22:22

Ок. Людина попала в аварію. Приїхала швидка. Роблять непрямий масаж серця і штучне дихання рот в рот. За процедурою вони мають припинити через 5 хвилин після того як людина так і не подала ознак життя. Вони помучились 5 хвилин і припинили. Це пасивна евтаназія чи ні?


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей