Що для нас означає піст?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

ПРО ПІСТ

Повідомлення felonu » 25 листопада 2006, 10:47

Святой праведный ИОАНН КРОНШТАДТСКИЙ пишет: "Пост - хороший учитель:

1) он скоро дает понять всякому постящемуся, что всякому человеку нужно очень немного пищи и питья, и что вообще мы жадны и едим, пьем гораздо более надлежащего, т.е. того, чем сколько требует наша природа;

2) пост хорошо оказывает или обнаруживает все немощи нашей души, все ее слабости, недостатки, грехи и страсти, как начинающая очищаться мутная, стоячая вода оказывает, какие водятся в ней гады или какого качества сор;

3) он показывает нам всю необходимость всем сердцем прибегать к Богу и у Него искать милости, помощи, спасения;

4) пост показывает все хитрости, коварство, всю злобу бесплотных духов, которым мы прежде, не ведая, работали, которых коварства, при озарении теперь нас светом благодати Божией, ясно оказываются, и которые теперь злобно преследуют нас за оставление их путей. "

В связи со всем вышесказанным хотел бы узнать меру вашего поста.
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 28 листопада 2006, 17:18

Мені більш до душі римська традиція (щодо посту) :roll:
З повагою, Дмитро.

felonu
дописувач
дописувач
Повідомлень: 138
З нами з: 27 липня 2006, 19:18
Звідки: м.Тернопіль

Повідомлення felonu » 30 листопада 2006, 00:47

История
Рождественский пост, как и многие другие, был установлен в древние времена христианства. Упоминание о нем впервые встречается в IV веке. В то время он длился семь дней, затем продолжительность поста несколько раз увеличивалась, а в 1166 году на Церковном соборе было решено хранить пост перед великим праздником Рождества Христова все сорок дней.

Устав
Рождественский пост (его иногда называют Филиппов, так как он начинается после дня памяти св.ап. Филиппа) начинается 28 ноября и длится 40 дней. Он менее строгий, чем великий. В его дни Уставом Церкви запрещены все продукты животного происхождения - мясо, сливочное масло, молоко, яйца, сыр. В понедельник, среду и пятницу запрещаются также вино и елей (растительное масло). Рыба разрешается в субботние и воскресные дни и великие праздники, например в праздник Введения во храм Пресвятой Богородицы (4 декабря), в храмовые праздники и в дни великих святых, если они приходятся на вторник или четверг.

Последняя неделя перед Рождеством (со 2 по 7 января) — дни особо строгого поста. В эти дни рыба не благословляется даже в субботу и воскресенье. Особенно строг последний день поста, Сочельник (в старину в этот день ели только сочиво – блюдо из зерен пшеницы, риса). В Сочельник целый день христиане ничего не едят до первой вечерней звезды, напоминающей о явлении звезды на востоке, возвестившей о рождении Иисуса Христа.

Как и во время других многодневных постов по субботам, воскресеньям и большим праздникам времени Рождественского поста можно выпить красного виноградного вина, что не означает напиться. В Рождественский пост и одиннадцать дней последующих за ним святок не совершаются венчания.

Духовный смысл Рождественского поста
Время Рождественского поста дано Церкви на то, чтобы подготовиться к восприятию глубокого смысла Рождества Христова, чтобы вспомнить и заново осознать многое и ещё раз увериться в одном – что и мы, подобно пастухам и волхвам, находимся на своём пути ко Христу.

Этот – путь духовный. Он с каждым годом, если жива наша духовная жизнь, подводит нашу душу всё ближе и ближе к тайне Рождества в Вифлееме, которое сделала мир иным.

Воистину, после Рождения в Вифлиеме мир изменился. Бог снизошёл в страну печали и плача и воздыхания. Наконец то Он, Которого ждали все поколения гонимых праведников и побиваемых пророков, на Которого надеялись несчастные, Которому молились те, чьё сердце не могло жить без животворящей истины и правды, спустился к детям Своим «благовествовать нищим… исцелять сокрушенных сердцем, проповедывать пленным освобождение, слепым прозрение, отпустить измученных на свободу, проповедывать лето Господне благоприятное» (Лк. 4.18-19). Милость и истина сретостеся, правда и мир облобызастася!

Но это будет позже ... А пока, в дни поста, мы душою своей находимся в той ветхозаветной юдоли плача и воздыхания, мы мучительно переживаем то, что переживали жившие до Христа праведники, чью душу едва согревала слабое чаяние, почерпнутое из пророческих указаний, и едва утверждала врождённая надежда души (которая по природе христианка) на то, что в мире, от начала времён через грехопадение Адама и Евы преданном дьяволу на искушение, всё-таки восторжествует правда. Никогда не могла душа человеческая смириться с тем, что данная Богом жизнь – лишь «суета сует и томление духа», как это исповедала ветхозаветная премудрость. Это философское исповедание не освобождало от мучительного страха перед силою зла мира. Людям ещё не было обещано Царства...

Воистину нужно, необходимо было, чтобы явился Сам Бог, чтобы Творец всего сущего «как дети причастны плоти и крови … также воспринял оные, дабы смертью лишить силы имеющего державу смерти, то есть диавола, и избавить тех, которые от страха смерти через всю жизнь были подвержены рабству.» (Евр. 2, 14-15). После торжества тьмы в сени смерной, не было иного выхода, кроме единственного - чтобы Бог Сам, наконец, пришёл и защитил детей Своих от притязаний многовекового зла.

Остановимся здесь и зададим себе вопрос – много ли и что для нас значит Рождество Христово? Так ли мучительно, жизненно необходимо оно нашей душе? Если мы не задаём себе этого вопроса хотя бы Рождественским постом, то мы шествуем по своему пути вслепую!

Если мы, тщательные в мирских делах, в святые дни поста не испытываем ещё тщательнее своего сердца – ближе ли сердце в этот пост к таинственным, духовным Вифлиемским яслям, благоговейнее, трепетнее ли наши шаги, наши мысли, к Богу, хотящему воплотиться и пожить на земле, истиннее ли в душе ожидание избавления, сильнее ли в нас утверждение торжества христианской истины … Если мы не испытываем так своего сердца, то мы не познали сокровища своей веры!

Испытаем себя! Цель Рождественского поста – в приготовлении души к великому Празднику, второму после Праздника Пасхи. Верующая душа, умягчаемая и сокрушаемая воздержанием и молитвой, находит неведомую силу сердечно следовать за Вифлеемской звездой, избавленная от излишнего – обретает лёгкость в молитве, омытая от лукавства – получает дерзновение перед Богом.

Итак, пост – это особенное время для внутреннего самоиспытания, молитвы и глубокого размышления о своей жизни, которое даёт ясное ощущение собственного пути, понимание его цели, обновляет решимость последовать за Христом до конца. Дай Бог нам благодарности за то, что в Рождестве Христовом «так возлюбил Бог мир, что отдал Сына Своего Единородного, дабы всякий верующий в Него, не погиб, но имел жизнь вечную.» (Иоан. 3, 16)

http://www.poetica.ru/text.php?t=227
РОМАН НАКОНЕЧНИЙ

rbn
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 09 грудня 2006, 22:45
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення rbn » 15 грудня 2006, 14:00

demetris писав:Мені більш до душі римська традиція (щодо посту) :roll:


А в чем она заключается?

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 20 грудня 2006, 14:53

більш чітка і конкретна.

піст обов"язковий для фізично і психічно здорових осіб віком від 14 до 60 років.
В усі п"ятниці (не СЕРЕДИ), немає посту в неділю (навіть у Великий Піст) та інше...
З повагою, Дмитро.

rbn
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 09 грудня 2006, 22:45
Звідки: Киев
Контактна інформація:

Повідомлення rbn » 22 грудня 2006, 20:40

demetris писав:більш чітка і конкретна.


Да ладно вам, посмотрите на любой православный календарь, там указано в какой день что можно, а что -- нельзя.

http://days.pravoslavie.ru/ Куда уж четче и конкретней. :?

p1c2
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 червня 2006, 12:56
Звідки: UA

П'ятнонька...

Повідомлення p1c2 » 28 грудня 2006, 14:19

demetris писав:більш чітка і конкретна.

піст обов"язковий для фізично і психічно здорових осіб віком від 14 до 60 років.
В усі п"ятниці (не СЕРЕДИ), немає посту в неділю (навіть у Великий Піст) та інше...


Цікаво, в такім разі, чим у Вас "непіст" відрізняється від посту, якщо Ви тільки у п"ятницю постите?
У п'ятницю щотижня, крім загальниць, є піст.
Господи, помилуй!

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Re: П'ятнонька...

Повідомлення demetris » 07 січня 2007, 23:58

p1c2 писав:
demetris писав:більш чітка і конкретна.

піст обов"язковий для фізично і психічно здорових осіб віком від 14 до 60 років.
В усі п"ятниці (не СЕРЕДИ), немає посту в неділю (навіть у Великий Піст) та інше...


Цікаво, в такім разі, чим у Вас "непіст" відрізняється від посту, якщо Ви тільки у п"ятницю постите?
У п'ятницю щотижня, крім загальниць, є піст.


Там є крапка і абзац.

То два не залежні речення. Одне в принципі про піст, інше про те, що ви кажете - ціий рік, крім загальний
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Marat
дописувач
дописувач
Повідомлень: 99
З нами з: 01 січня 2007, 17:09
Звідки: Львів

Повідомлення Marat » 14 січня 2007, 12:28

Мені здається,що піст складається з фізичного і духовного посту, а без будь-якої однієї з цих складових немає і самого посту. Так само, як людина складається з тіла і душі, а без одної з цих складових немає людини. Де немає посту, там немає і святкової радості, і ми поступово перетворюємось на „теплохолодних”. Римська традиція для греко-католиків зовсім не підходить, це крок назад. Для римо-католиків Заходу, чиє суспільство є секуляризованим і де уцерковлені християни становлять незначну меншість населення,такий урізаний піст, можливо, і є виправданим. Але Україна – це поки що не Захід, і надіюсь, не приєднається до нього.

Катеринка
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 15 лютого 2009, 18:29
Звідки: Бровари (Київ)
Контактна інформація:

Що для нас означає піст?

Повідомлення Катеринка » 25 лютого 2009, 08:17

Привіт всім, знаєте, кожен ставиться до посту по-різному! Деякі не вважають піст їжею важливим, а деякі навпаки! Тож хотіла б дізнатись, що ви думаєте про піст?

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 25 лютого 2009, 14:57

Ставитись до посту ми можем по різному, але суть для християн є одна її можна виписувати довго хотів би сказати словами взятими з цієї от закладки: http://christusimperat.org/uk/node/10780.
"Коли люди постять із внутрішнім прагненням навернення, "в Христі вони шукають спільності із божественним 'Ти'" ...Обмеження самого себе мусить залишити місце для віддачі Богові, бо, в кінцевому результаті, він є єдиним щастям, якого ми прагнемо."

Обмежуємо ми себе в чому... хай кожен відповість сам перед собою...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 25 лютого 2009, 22:07

Господь Бог дає нам із Неба настанови як ми повинні постити, але це вже, звичайно, по нашій волі... хто увірив, той їх і виконує...

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 26 лютого 2009, 15:39

На мою думку постити потрібно, але є винятки (хворі люди, такі, які багато працюють фізично, діти). Але піст це перш за все іспит сумління і роздуми над духовним. Потрібно читати духовну літературу, молитися. Бо якщо людина тільки в піст постить, а потім після його закінчення напивається, робить біду домашнім, то такий піст даремний.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 28 лютого 2009, 14:33

ПОТРЕБА ПОСТУ

Звичайно, кожен потребує посту,
Щоб відновити свій духовний поступ…
З Господніх піст виходить приказань.
Пиття його не містить в собі оцту…
Лікує душу сповіді бальзамом;
Змиває він остиглості коросту
І стереже нас від лихих діянь…
Тож йдім сукупно до нового зросту!




Neboljubus
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Піст.

Повідомлення Olya » 02 березня 2009, 14:03

Я собі постановила, що в дні посту не буду слухати музику. Але я не врахувала, що на роботі (а в нас ціла проектна група)цілий день включене радіо і грає музика. і як я маю поводитися в цій ситуації? я не хочу людям навязувати свою думку.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 02 березня 2009, 14:25

ні, ви повинні обовязково сказати, що то є піст і музики слухати не можна. Можливо вас не послухають, можливо і будуть насміхатися, але хтось таки задумається над вашими словами. Якщо ви промовчите на гріх, то будете мати гріх. А якщо скажете, то будете мати заслугу перед Богом... а далі вже воля їхня....

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Піст.

Повідомлення Олюнька » 02 березня 2009, 15:18

Olya писав:Я собі постановила, що в дні посту не буду слухати музику. Але я не врахувала, що на роботі (а в нас ціла проектна група)цілий день включене радіо і грає музика. і як я маю поводитися в цій ситуації? я не хочу людям навязувати свою думку.


минулого року теж була в такій ситуації, зрештою, якщо вони вас не послухають, то краще на тому не зосереджувати увагу, бо з доброго наміру вийде сварка (перевірено на собі).
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 березня 2009, 17:00

Ira писав:ні, ви повинні обовязково сказати, що то є піст і музики слухати не можна. Можливо вас не послухають, можливо і будуть насміхатися, але хтось таки задумається над вашими словами. Якщо ви промовчите на гріх, то будете мати гріх. А якщо скажете, то будете мати заслугу перед Богом... а далі вже воля їхня....

... і якщо не послухають обовязково настояти на свому і викинути радіо за вікно, а потім довго з ними сваритись і пояснити їм що вони є бездуховні і лицеміри, бездушні, якщо не дойде на них треба накричати, потім прочитати курс лекцій по дотриманню посту в маршрутному мікроавтобусі і заставити весь автобус співати духовних пісень протягом маршруту...

Так чи що?
Чи може краще кожен буде відпвоідати сам за себе, за свої вчинки?
Мені теж багато людей заважає, але це не значить що усі мають під мене підстроюватись.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 02 березня 2009, 17:28

про такі методи як ви перерахували я не те, що не думала, а навіть не припускаю...
Кожен має свою волю, але якщо ми бачимо, що інші чинять зле, то нашим обов’язком перед Богом і перед тією людиною, що грішить є сказати їй, що вона чинить гріх, що так не можна... (до речі, це в Катехизмі сказано)...

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 02 березня 2009, 17:29

Ось це і означає - подати руку помочі своєму ближньому. В тому і полягає любов до ближнього, що ми перш за все турбуємося про спасіння його душі... а силувати і заставляти не можна, бо то вже буде нашим гріхом. А коли вони слухають музику, а у вас немає вибору, то просто пожуртвувати те Богові за спасіння їхніх душ.

Аватар користувача
СЯВА
новик
новик
Повідомлень: 12
З нами з: 05 лютого 2009, 19:08
Контактна інформація:

Повідомлення СЯВА » 04 березня 2009, 09:35

Пам’ятаю коли мені було років 10-15, я також скручував звук, в телевізорі і радіоприймачі, коли йшла якась музична передача. Та з часом все (минуло).
Скажіть, а де написано що не можна слухати музики (під час посту). Наскільки я знаю написано не справляти гучних забав, не танцювати, але щгоб не слухати музику, - Такого я не зустрічав ніде. Я думаю більшість з нас (і я в тому числі) постить зовсім не так як написано. А музика сама по собі - вона прекрасна, І навіть коли Ви постите і послухаєте приємну музику, хіба не стане Вам на душі легко, а якщо в цей час Ви роздумуєте про піст, про молитву, про те як допомогти своєму ближньому в часі посту (і не тільки), то музика не тільки не буде вам заважати, але на мою думку навпаки, придасть Вам натхнення. (Правда залежи кому яка музика подобається, особисто мені подобається спокійна лагідна музика, під звуки якої хочеться творити і любити). Так що на мою думку: слухайте на здоров’я гарну музику, і постіть насам перед духовно. (Бож наскільки душа важливіша за тіло). Я не збираюсь Вас переконувати: слухати Вам музику під час посту, чи ні. Якщо Ви важаєте що така жертва принесе більше користі для Вашої душі, то робіть так як Вам підказує Ваша душа. (Головне навчитись її слухати).
P.S. ПІСТ - ЦЕ СТАН ДУШІ!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 04 березня 2009, 11:02

Я згідна з вами, що піст - це перш за все стан душі, але я собі постановила її не слухати. І тому я хочу дотримати слова. Постити треба, не з тягарем, а так, як підказує серце. Правда у мене музика на роботі вже не грає (радіо поламалося).
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 березня 2009, 15:05

Olya писав:Правда у мене музика на роботі вже не грає (радіо поламалося).

І довго Ви ним до землі товкли? :lol:

Olya писав:Я згідна з вами, що піст - це перш за все стан душі, але я собі постановила її не слухати. І тому я хочу дотримати слова. Постити треба, не з тягарем, а так, як підказує серце.


А особисто для Вас музика є гріховним?
Чому музика попала під заборону?
Чому для деяких телевізор попав в заборону а інтернет і компютер ні?

Ми стали заручниками правил, які самі собі придумали.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 04 березня 2009, 15:11

Я з радіо нічого не робила, воно само... А музику я в ніякому разі не вважаю гріховною, вона мені навпаки дуже подобається (особливо класична, лірична і т. д). Я можна сказати занадто нею захоплююся, тому й постановила в піст її не слухати.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 березня 2009, 15:27

Olya писав:Я з радіо нічого не робила, воно само...

Ага... :lol: :lol:

Olya писав:А музику я в ніякому разі не вважаю гріховною, вона мені навпаки дуже подобається (особливо класична, лірична і т. д). Я можна сказати занадто нею захоплююся, тому й постановила в піст її не слухати.


З Ваших слів виходить наприклад що в піст людей вбивати не можна, а так - бідь-ласка? Чи як?

Якщо музика не шкодить, то чому від неї треба відмовлятись?
Чому взагалі від чогось треба відмовлятись?

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 04 березня 2009, 17:43

а ви що такого не чули і не знали, що для Бога потрібно робити якісь пожертви, умертвлення, самовідречення?!
Можна на деякий час (хоча б на 1 день) відмовитися, наприклад, від солодкого, а пожертвувати то за спасіння якоїсь душі, чи то за терплячі душі в чистилищі, чи як покуту за свої гріхи... Бог такі пожертви приймає з радістю, бо ми робимо то від серця...

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 березня 2009, 21:55

Ira писав:а ви що такого не чули і не знали, що для Бога потрібно робити якісь пожертви, умертвлення, самовідречення?!

Я чув що богові пожертви робляться добрими справами.
Що доброго в самовідречені від речей які не мають нічого спільного з вірою(музика, телевізор, і ін.)?

Ira писав:Можна на деякий час (хоча б на 1 день) відмовитися, наприклад, від солодкого, а пожертвувати то за спасіння якоїсь душі, чи то за терплячі душі в чистилищі, чи як покуту за свої гріхи... Бог такі пожертви приймає з радістю, бо ми робимо то від серця...


Солодке за спасіння душі проміняти?
А де такий бартер?
За спасіння душі(своєї в першу чергу) треба боротись добрими справами.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 05 березня 2009, 12:56

Ira писав:а ви що такого не чули і не знали, що для Бога потрібно робити якісь пожертви, умертвлення, самовідречення?!
Можна на деякий час (хоча б на 1 день) відмовитися, наприклад, від солодкого, а пожертвувати то за спасіння якоїсь душі, чи то за терплячі душі в чистилищі, чи як покуту за свої гріхи... Бог такі пожертви приймає з радістю, бо ми робимо то від серця...


Цілком погоджуюсь з Вами і Олею. Кожна наша жертва мила Богу якщо ми її чиним для Христа (лучим з Великою Жертвою Христовою) особливо в часі посту. Будьте тверді в свому намірі.
Про жертви Богу зроблені від душі гарно написано в 5 му томі книги Богочоловік Марії Вольтортив кінці книги в розділі Закон універсальної любові або подібне.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 05 березня 2009, 14:45

За спасіння душі(своєї в першу чергу) треба боротись добрими справами.[/quote]

Я цілком з вами згідна, що за спасіння душі треба боротися добрими справами. Дуже часто людина в піст постить, а після напивається і робить біду домашнім. Треба постити не ліцемірно (мясо їсти не буду, а сваритися - скільки хоч), а так як підказує серце. А піст і добрі справи можуть йти поруч. Піст - це стан душі , роздуми про Страсті Христові, які він переніс за нас грішних.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 05 березня 2009, 19:46

Olya писав:Я цілком з вами згідна, що за спасіння душі треба боротися добрими справами. Дуже часто людина в піст постить, а після напивається і робить біду домашнім. Треба постити не ліцемірно (мясо їсти не буду, а сваритися - скільки хоч), а так як підказує серце. А піст і добрі справи можуть йти поруч. Піст - це стан душі , роздуми про Страсті Христові, які він переніс за нас грішних.


Чи недотримання посту призводить до того, що людина не може думати і обєктивно оцінювати свої думки про Страсті Христові?

Чи додаткове обмеження себе(музика, ТБ, відео, і ін.) сприяє нашому духовному зростанню і яким чином якщо так?


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей