Усе про Святих

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Повідомлення NetomaN » 03 квітня 2009, 21:27

Ira писав:
NetomaN писав: мощі Святої Варвари із Володимирського Собору м.Києва


Це не правда! Мощі Св.Варвари перебувають в м.Рієтті (Італія), вони ніколи не були в Києві. В тому Храмі, де перебувають Її мощі за Київ взагалі ніхто навіть не чув....
Зображення


:lol: :lol: :lol:

Смішно получається, ось що видала Вікіпедія:

Свята Варвара — християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці.

Після утвердження християнства в Римській імперії мощі святої Варвари вшановувалися в місті, де вона постраждала, а потім були перенесені до Константинополя. Згідно літописних свідчень на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені у Київ візантійською княжною Варварою — дружиною великого Київського князя Святополка-Михіїла Ізяславовича, та встановлені у збудованому цим князем Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років — до часу його закриття і руйнування. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.

Більш детально:

http://www.archangel.kiev.ua/zhitiya-sv ... ics-2.html

Надіюсь ви впізнаєте стіни Михайлівського Золотоверхого :roll:

Зображення

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Djakuju!

Повідомлення enginer » 03 квітня 2009, 21:45

ola писав:
Підскажіть, а де саме в Ів.Франківську знаходяться мощі Падре Піо, і як довго вони будуть там?
І добре було б знати, чи вони будуть ще десь в Україні?


В Катедральному соборі Святого Воскресіння УГКЦ, тобто в греко-католицькій Катедрі, це на майдані А.Шептицького, 22а, біля Ратуші.

Кажуть, що ці мощі залишаться у Франківській єпархії назавжди :)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 04 квітня 2009, 08:00

так, це життєпис тої самої Святої Варвари, що спочиває у Рієтті (вона постраждала від власного батька)...

А хіба Бог би міг допустити на те, щоби мощі такої великої Святої перебували у несвятому храмі, де немає Святої Церкви?!!!! Ні, напевно що Бог на таке не міг допустити!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2009, 08:30

А хіба Бог би міг допустити на те, щоби мощі такої великої Святої перебували у несвятому храмі, де немає Святої Церкви?!!!! Ні, напевно що Бог на таке не міг допустити!

Ви розпоряджаєтесь Божою благодаттю? А не боїтеся гріха проти Святого Духа? Я б не наважилася на подібні заяви, хоч і визнаю, що 1054 р. стався розкол, єресь.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 04 квітня 2009, 08:49

а ви думаєте Бог хотів того розколу? Хто пішов проти Божої Волі? Хто відійшов від Святої Христової Церкви? Бог терпить через той розкол. Бог у гніві, що так поділена Його Свята Церква (чи ви можливо думаєте інакше?)..... тому я не боюся що буду мати гріх за ті мої слова. У чому мій гріх? У тому, що хочу, щоб була Одна Свята Христова Католицька Церква, яка би правдиво і єдино по цілому світі славила Господа Бога та Пречисту Діву Марію?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 04 квітня 2009, 08:57

Так, Бог не хотів розколу. І не маєте гріха, коли хочете щоб Церква була єдина. Але не можна казати, що в тому храмі є Бог - а в тому - ні, тому що вони православні. Господь знає краще.
Розкол зробили не сучасні православні, а їх історичні попередники. І якщо б Ви жили, напр. в Росії, то теж би були православною, бо Вас би так виховали. Тоді питання, чи були б Ви в тому винні і чи є Ваша заслуга в тому, що визнаєте Папу? Хіба що Ви б зрозуміли, що Бог хоче, щоб Ви стали католичкою...
Востаннє редагувалось 05 квітня 2009, 14:09 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

newroman
дописувач
дописувач
Повідомлень: 87
З нами з: 28 грудня 2008, 14:04

Повідомлення newroman » 04 квітня 2009, 15:28

А хіба Бог би міг допустити на те, щоби мощі такої великої Святої перебували у несвятому храмі, де немає Святої Церкви?!!!! Ні, напевно що Бог на таке не міг допустити!

Cпаси вас Господи сестро.
Але не позорте себе тут на форумі, бо жаль вас.
В тому місті можливо знаходиться частинка мощей св.вмч.Варвари, а мощі вже багато століть у Києві.
Будете мати бажання, поїдьте до Києва і зайдіть до Володимирського собору.
Завжди дивувало мене, любов, вроді би і патріотів і націоналістів наших греко-католиків до чужого, до заморського. Натомність свого, своїх святих не вміють пошанувати. То й же о.Піо. Ну привезли частинку мощей, як я зрозумів тепер. А роздули так вже що і нікуди. У нас в храмі до прикладу є ікона з частичкою мощей прп. Агапіта, лікаря безвідплатного Печерського. Не думаю, що в цій іконі менше благодаті як в частинці мощей о.Піо , що привезли. І багато є святинь і чуд на нашій Україні, але чогось воно завжди вас тяне до заморського.
До прикладу святе місце яке не давно зявилося на карті України, село Кулевча в Одеській області. В одному храмі стільки чудес!!!! Мироточисть Розпяття, мироточать ікони, Іверська ікона Богородиці кровоточить, на шклі відбився негатив влмч. Пантелеймона і ще одного святого, на Казанській іконі Богородиці кожного Успіння розцвітають засохлі лілії.. Ікона Спас Нерукотворний має таку силу благодаті Божої, що людей видимо зціляє, а біснуваті не можуть наблизитися до цих ікон.
Ось які чуда, достойні на нашій рідній Україні посилає Бог. Шанувати треба і памятати про це.
Преподобний схиігумен Амфлохій Почаївський, що жив якраз у часи коли жив о.Піо. Стільки чудес навколо нього!!!! Як радянська влада протои нього воювала, і в психушку запихали і переслідували. Навіть сама донька Сталіна була у нього. Зараз його мощі відкриті для паломників размо з мощами прп. Іова Почаївського у печерці. Що був родом, до речі із Галичини.
Я не маю нічого проти святості о.Піо. Але давайте спочатку своє пошануєму і будемо знати своїх Святих Землі Української.
Прошу вибачення якщо когось образив.
Простіть.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 квітня 2009, 18:29

newroman писав:
А хіба Бог би міг допустити на те, щоби мощі такої великої Святої перебували у несвятому храмі, де немає Святої Церкви?!!!! Ні, напевно що Бог на таке не міг допустити!

Cпаси вас Господи сестро.
Але не позорте себе тут на форумі, бо жаль вас.
В тому місті можливо знаходиться частинка мощей св.вмч.Варвари, а мощі вже багато століть у Києві.
Будете мати бажання, поїдьте до Києва і зайдіть до Володимирського собору.


не частина. правда на італ.
http://www.enrosadira.it/santi/b/barbara.htm




Завжди дивувало мене, любов, вроді би і патріотів і націоналістів наших греко-католиків до чужого, до заморського. Натомність свого, своїх святих не вміють пошанувати. То й же о.Піо. Ну привезли частинку мощей, як я зрозумів тепер. А роздули так вже що і нікуди. У нас в храмі до прикладу є ікона з частичкою мощей прп. Агапіта, лікаря безвідплатного Печерського. Не думаю, що в цій іконі менше благодаті як в частинці мощей о.Піо , що привезли. І багато є святинь і чуд на нашій Україні, але чогось воно завжди вас тяне до заморського.


При чому ту патріотизм і християнство. гр - кат. по перше християни, які є в сопричасті з Римським престолом, і до чого тут заморське? А може і єврейського не треба, так може дійдем до того, що РУН віра є наша рідна, а християнство то Євреї?

о.Піо, напевно для Вас заморська дивина, для нас, частина Церкви яка дає такі плоди. Ну, і саме головне чудо в нас, це Євхаристія, як б це банально не звучало. Для нас, святі тільки ті, яких святість, своїм авторитетом визнала Католицька Церква, святітсть других, це особиста справа кожного. Ми належимо до тієї Церкви, яку заснував Христос і дав ключі Петру.( але то не в тєму, поки шо)

До прикладу святе місце яке не давно зявилося на карті України, село Кулевча в Одеській області. В одному храмі стільки чудес!!!! Мироточисть Розпяття, мироточать ікони, Іверська ікона Богородиці крово


Ну а в нас є Зарваниця, якщо говоримо про Україну, але ми маємо можливість користати не тільки з України, повторятися не буду.

Якщо не затруднить, прочитайте Катехизм КЦ, будете бачити різницю. А то в мене таке враження, не в образу, що Ви повторяєте за кимсь , чиїсь теорії.
Мені здається, що самий оптимальний варіант, це читати першоджерела.
З повагою

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 04 квітня 2009, 18:47

newroman писав:В одному храмі стільки чудес!!!! Мироточисть Розпяття, мироточать ікони, Іверська ікона Богородиці кровоточить, на шклі відбився негатив влмч. Пантелеймона і ще одного святого, на Казанській іконі Богородиці кожного Успіння розцвітають засохлі лілії..

:lol:
ага... аще ікона Алєксія замироточила :lol: -- фігня повна, шо може бути святого в продажній церкві російського патріархату???

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 квітня 2009, 18:50

аще ікона Алєксія замироточила


Мироточивість не знак святості. В Росії, в деяких супер пупер православних мироточить ікона Гришки Распутіна, Івана Грозного,то він тоже святий, і один і другий????

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 04 квітня 2009, 19:02

romanm писав:Мироточивість не знак святості. В Росії, в деяких супер пупер православних мироточить ікона Гришки Распутіна, Івана Грозного,то він тоже святий, і один і другий????

думаю, що для православних так

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 04 квітня 2009, 20:52

думаю, що для православних так


В тому то і справа , що ні. Мироточивість ікони, не показує святість, якщо я помиляюсь, то хай мене поправлять брати православні.

Канєшно,:) ми не в тому розділі, але було би цікаво взнати як в ПЦ йде процес канонізації, по яким критеріям???
Бо якщо подивитися, трошки історію, тоє і випадки коли в ПЦ святих деканонізували. В КЦ - такого немає. Не тикаю пальцем, шо ми такі , а другі гірше, просто.:)

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 05 квітня 2009, 11:22

romanm писав:
аще ікона Алєксія замироточила


Мироточивість не знак святості. В Росії, в деяких супер пупер православних мироточить ікона Гришки Распутіна, Івана Грозного,то він тоже святий, і один і другий????

шось мені не зрозуміло, а що символізують ікони таких людей??? чи я, припустимо, можу намалювати свого сусіда, принести в церкву і це вже буде ікона??? а якщо вона ще й замироточить??? :shock:

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 05 квітня 2009, 11:27

шось мені не зрозуміло, а що символізують ікони таких людей??? чи я, припустимо, можу намалювати свого сусіда, принести в церкву і це вже буде ікона??? а якщо вона ще й замироточить???


В тому то і справа, що ікони пишуться тільки на тих осіб, яких прославила Церква, якщо ікона "мироточить", то це не знак святості, по крайній мірі в ПЦ. Тому, що є випадки мироточення "ікон".

в ПЦ я не дуже в курсі як на це реагується. Знаю , що тут є люди які є Православні, може вони і пояснили б????

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 05 квітня 2009, 11:40

romanm писав:В тому то і справа, що ікони пишуться тільки на тих осіб, яких прославила Церква, якщо ікона "мироточить", то це не знак святості, по крайній мірі в ПЦ.

тобто, якщо є ікона, то людина вже свята...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 05 квітня 2009, 13:29

тобто, якщо є ікона, то людина вже свята...


Якщо говоримо про ПЦ, то ікона може писатися тільки у випадку, коли відповідними церковними властями, було прийняте рішення про зачислення цієї персони до лику святих.

А малювати ікони можна хоть з самого себе, і теоретично вона може мироточити, але це не показник святості людини. Якщо не прийняте рішення на офіц. рівні про визнання святості уогось, то.... дальше робіть виводи самі:)

Звичайно, може бути святою і непрославленою на землі іт.д. Але наголос я роблю на тому, що мироточення, не значить чудо.

Якщо є хтось з православних, надіюсь, зможе пояснити ліпше. :)

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 05 квітня 2009, 17:22

newroman писав:Завжди дивувало мене, любов, вроді би і патріотів і націоналістів наших греко-католиків до чужого, до заморського. Натомність свого, своїх святих не вміють пошанувати. То й же о.Піо. Ну привезли частинку мощей, як я зрозумів тепер. А роздули так вже що і нікуди. У нас в храмі до прикладу є ікона з частичкою мощей прп. Агапіта, лікаря безвідплатного Печерського. Не думаю, що в цій іконі менше благодаті як в частинці мощей о.Піо , що привезли. І багато є святинь і чуд на нашій Україні, але чогось воно завжди вас тяне до заморського.
До прикладу святе місце яке не давно зявилося на карті України, село Кулевча в Одеській області. В одному храмі стільки чудес!!!! Мироточисть Розпяття, мироточать ікони, Іверська ікона Богородиці кровоточить, на шклі відбився негатив влмч. Пантелеймона і ще одного святого, на Казанській іконі Богородиці кожного Успіння розцвітають засохлі лілії.. Ікона Спас Нерукотворний має таку силу благодаті Божої, що людей видимо зціляє, а біснуваті не можуть наблизитися до цих ікон.
Ось які чуда, достойні на нашій рідній Україні посилає Бог. Шанувати треба і памятати про це.
Преподобний схиігумен Амфлохій Почаївський, що жив якраз у часи коли жив о.Піо. Стільки чудес навколо нього!!!! Як радянська влада протои нього воювала, і в психушку запихали і переслідували. Навіть сама донька Сталіна була у нього. Зараз його мощі відкриті для паломників размо з мощами прп. Іова Почаївського у печерці. Що був родом, до речі із Галичини.
Я не маю нічого проти святості о.Піо. Але давайте спочатку своє пошануєму і будемо знати своїх Святих Землі Української.
Прошу вибачення якщо когось образив.
Простіть.

Справді багато українських святинь є невідомими, і не тільки на Західній Україні. Частково, а можливо і в більшій мірі причиною цього є недоступність православних святинь грекокатоликам. Так саме недоступність - бо дуже часто мирян греко-католиків не допускають до участі у богослуженнях та самі православні (маю на увазі УПЦ МП) не бажають співслужити з греко-католицькими священниками. Для прикладу, в Почаївській Лаврі, яка розміщена на західній Україні і справедливо вважається всеукраїнською святинею можуть відмовити у службі Божі за здоровя чи за упокій, якщо скажете, що ви греко-католик. :crazy: Це при тому що майже вся лавра, за винятком Троїцького Собору, була збудована греко-католиками. :x Звичайно, що такі події створюють певну напруженість у стосунках і як наслідок приводять до ізольованості. Тому, давайте не будем звинувачувати греко-католиків у тому, що не знають православних святинь :x
А о. Піо - особа гідна пошани, з його життя може для себе почерпнути кожен християнин. До слова, мощі для почитання є доступними для всіх - як для православних так і католиків, але чомусь мені здається, що православні брати не дуже будуть спішити в Івано-Франківськ...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 05 квітня 2009, 18:54

Мироточивість не знак святості.

А чому ікони мироточать? Просвітіть, будь ласка.

шо може бути святого в продажній церкві російського патріархату???

Це занадто. І там є добрі люди.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 05 квітня 2009, 19:52

ShMariam"]
Мироточивість не знак святості.

А чому ікони мироточать? Просвітіть, будь ласка


Я не спец, на жаль, але мені здається, що, завжди мироточення, чи "сльози на іконі" рахувалося трагічним знаком, свідченням Божого гніву, або придвістником гніву грядущого.

Якщо десь мироточення рахувалось і як показник святості, то не знаю. Цією інфою, я не володію.(Говорю про ПЦ)

А мироточення, знаю, в Барі, мощі св. Миколая.




шо може бути святого в продажній церкві російського патріархату???

Це занадто. І там є добрі люди.
[/quote]

100% :)

Аватар користувача
NetomaN
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 29 грудня 2008, 20:45
Контактна інформація:

Повідомлення NetomaN » 05 квітня 2009, 20:09

Мироточення — це одночасно і заклик до покаяння, і вияв милості — знак того, що вишній світ близький до нас. Річ у тому, що об’явлення істинного чуда, наближення до нас благодаті Божої, викликає в людини почуття власної недосконалості навідміну від лжесвідчень, які можуть викликати зовсім інші почуття та емоції. Миро, яке витікає з ікони, збирають і роздають вірним, оскільки воно виліковує від багатьох тілесних і душевних захворювань. А отже мироточіння не можна розглядати як якесь покарання чи щось таке.

На рахунок Почаєва можна багато говорити хто його будував і т.д. доречі :D ждьом святейшего Патриарха Кирила там найближчим часом, ето ж будет самое интересное :twisted:

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 05 квітня 2009, 21:10

NetomaN писав:Мироточення — це одночасно і заклик до покаяння,


Дякую шановний NetomaN, внятне пояснення.
Від себе: звертаю увагу шановного панства, що до революції 17р. в ПЦМП, якщо починала мироточити ікона, то це доповідалося в єпархію, приїжджала комісія, яка провіряла чи це так, чи часом мироточення не могло зявитися природнім шляхом.

Потім опечатували ікону і ставили охорону, і якщо після того продовжувалося мироточення, тоді признавали ікону святою.

Це була довга процедура, навіть забагато бюрократична. Можна написати ще багато, на цю тему:

Зараз, якщо не помиляюся в ПЦ трохи по інакшому, ну і часами це приводить до масових істерій. Типу а чим ми гірші від других, в нас теж мироточать, але мироточення, ну зовсім не є конечне для християнського життя. Тим паче є ризик ( я не кажу що це робиться насправді), що розігрується комедія з мироточенням, щоби таким чином викликати в людей ще більшу "ревність".

Ось чому не все так просто. імхо

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 06 квітня 2009, 07:38

"ShMariam"]Так, Бог не хотів розколу. І не маєте гріха, коли хочете щоб Церква була єдина. Але не можна казати, що в тому храмі є Бог - а в тому - ні, тому що вони православні. Господь знає краще.
Розкол зробили не сучасні православні, а їх історичні попередники.


Але нікому, із сучасних ПЦ не заважається читати і порівнювати науку ПЦ і КЦ, знаю православніх, які вивчаючи святоотцівські писання, дійшли до висновку, що КЦ є те, що їм потрібно.

Приходить на думку притча про бідняка(Лазара?) і багача, кінцівка..."мають пророків..." теж саме і тут.

імхо, власне
:)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 06 квітня 2009, 09:32


Але нікому, із сучасних ПЦ не заважається читати і порівнювати науку ПЦ і КЦ, знаю православніх, які вивчаючи святоотцівські писання, дійшли до висновку, що КЦ є те, що їм потрібно.

Приходить на думку притча про бідняка(Лазара?) і багача, кінцівка..."мають пророків..." теж саме і тут.

Повністю з Вами погоджуюся
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 22 квітня 2009, 08:18

Тема цікава.


Багато говориться, особисто я не раз зустрічав в православній пресі, що Кунцевич був великим злодієм. Вбивав православних, викидай їх тіла в річку, викопував мертвих православних і кидав їх псам.... ось такими міфами годують нас деякі люди!

А як було насправді????

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 квітня 2009, 09:09

Для декотрих "православних" саме слово "Йосафат" наче вогонь. Але це "вогонь" істини. Недарма цього великого жертвенного святця за життя називали "душехватом", адже швидко він притягував до себе людей особистим добрим прикладом життя. За його посередництвом учинено чимало чудесних оздоровлень, потверджених документально.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Anatolij
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 07 грудня 2008, 20:13
Звідки: Kalush
Контактна інформація:

Повідомлення Anatolij » 26 квітня 2009, 00:16


ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 квітня 2009, 21:39

Однозначно Св. Йосафат великий український святий - один з основоположників УГКЦ і заступник наш великий у Небесах...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

solist-vokalist
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 180
З нами з: 15 вересня 2009, 22:10

Повідомлення solist-vokalist » 15 вересня 2009, 23:37

Я не розумію як можна ділити святих. Звичай хтось із них мав приналежність до католицької, хтось до православної Церкви, однак вони були просто святими...

Для мене католицька Церква - найкращий і водночас єдиний шлях до святості, однак необхідно усвідомлювати, що Бог посилав своїх святих і до православного народу, адже їх Він любить не менше... Для прикладу православний святий Паісій, хоч і висловлювався категорично щодо католиків, однак його святість не викликає сумніву. Точно так же, думаю кожен нормальний православний усвідомлює істинність святості, для прикдаду, о. Піо.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 04 листопада 2009, 12:23

Слава Ісусу Христу!
solist-vokalist писав:Я не розумію як можна ділити святих. Звичай хтось із них мав приналежність до католицької, хтось до православної Церкви, однак вони були просто святими...

це зрозуміло. Навіть можна закрити очі на антикатолицькі висловлювання (ну, загально, наприклад: і святий міг помилятись - його святість не в помилках, а в правдивохристиянському житті тощо). Але є святі, проголошені з досить сумнівним фактажем святого життя. Недавній приклад - цар Микола: особа досить суперечлива навіть з формулюванням страстотерпець. Це розуміла, як виглядає, і РПЦ і навряд чи пішла б на такий крок, якби Зарубєжная РПЦ (перейнята боротьбою білогвардійців...) не висунула проголошення царя умовою об`єднання. Доречі - навіть у цих двох проголошеннях (ЗРПЦ і РПЦ) є різниця: зарубєжние проголосили всіх, хто загинув разом з імператором, поіменно (там були і слуги, один з яких, доречі, католик, "Гроп" прізвище, якщо мене пам`ять не підводить), а РПЦ - лише сім`ю Миколи. Але я не про це: як народ може почитати царя святим і у той же час (і, з того, що знаю, історія показує досить правомірне примінення тим же народом назвиська) Миколою Кровавим?? Добре: а намагання канонізувати о.Гавриїла Костельника/инших? Як тут не "ділити святих"? Я би дуже хотів перейняти Ваш погляд на питання (мене б це дуже внутрішньо виручило), але, з того, що бачу навкруги - як це не дивно і не парадоксально: святі часто є символами роз`єднаності/поділу і чим більше святим чоловік є для одних християн, тим більшим грішником визнається иншими... Не зі всіма святими так, звичайно, але є чіткі і болючі приклади. Нажаль
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 04 листопада 2009, 12:39

Я би дуже хотів перейняти Ваш погляд на питання (мене б це дуже внутрішньо виручило), але, з того, що бачу навкруги - як це не дивно і не парадоксально: святі часто є символами роз`єднаності/поділу і чим більше святим чоловік є для одних християн, тим більшим грішником визнається иншими... Не зі всіма святими так, звичайно, але є чіткі і болючі приклади. Нажаль


Підтримую. Є православні святі, сама святість яких не викликає сумнівів, наприклад Серафим Саровський. А з іншими - в житті святим не назвеш. Читав книжку "Спогади архимандрита Спиридона"(гарна книжечка, заставляє задуматися над собою як християнином), де він розказує, що один чоловік був засланий на каторгу(це ще за царської Росії було) тільки за те, що на сповіді сказав, що не визнає Олександра Невського(якщо не помиляюсь) святим. На скільки я розумію, в самому православному середовищі люди сумніваються в святості деяких канонізованих. Але воно і не дивно, в Росії церква настільки злита з владою, що вже втрачається межа між святістю і політичною діяльністю, імхо
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей