Сповідь

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Тайна сповіді

Повідомлення Чупик » 07 квітня 2009, 15:19

Не знайшов на форумі такої теми, а тому започаткую її.
У мене виникло питання щодо сповіді, а саме: чи можу я, доступаючи до сповіді одночасно (в той самий день) приймати Святе Причастя, якщо я на протязі дня, з ранку поснідав, а в обід - випив каву, або перекусив.Чи Святе Причастя потрібно приймати лише нахтче серце?

TanyshaSmile
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 06 квітня 2009, 14:12

Повідомлення TanyshaSmile » 07 квітня 2009, 15:29

На катехизмі мене вчили що за годину до причастя не можна їсти і бажано в цей день не їсти м*ясного і якщо людина може то бажано трохи обмежити себе в їді.
Життя на землі - це лише коротка мить та від неї залежить житя у вічності...

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 08 квітня 2009, 14:18

TanyshaSmile писав:На катехизмі мене вчили що за годину до причастя не можна їсти і бажано в цей день не їсти м*ясного і якщо людина може то бажано трохи обмежити себе в їді.
Слава Ісусу Христу! Вчора, у таке велике свято - Благовіщення був на Службі Божі і висповідався та причащався. Після сповіді відчуваю полегшення на душі, стало якось легко і просто, деякі питання зникли самі по собі, відчуваю, що моя сповідь не була святотатською - а правдивою. Під час сповіді, може не вперше, відчув свою слабкість та безпорадність як людини, яка без Бога не може навіть ступити кроку. А після сповіді - полегшення та радість, що Ісус Христос став ближчим до мене а я до нього.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 09 квітня 2009, 19:48

Дуже гарним є звичай відбувати передвеликодню сповідь, але те що зараз діється в наших храмах явно показує, що люди це сприймають лише як певний ритуал. Дуже є прикро дивитись, як церква миттєво порожніє відразу після, а навіть і під час, Святого Причастя.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 10 квітня 2009, 12:08

Якраз, ритуал. Бо якщо нема справжнього покаяння (жалю і постанови поправи), то чи дійсна сповідь?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 10 квітня 2009, 13:34

ShMariam писав:Якраз, ритуал. Бо якщо нема справжнього покаяння (жалю і постанови поправи), то чи дійсна сповідь?

А чи можливо все що Ви перерахували в наших умовах в принципі? неможливо, і сповідь довше 5 хвилин не триває, і священнику ніколи вникати в особливості кожної людини, а часто і не дуже хочеться...

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 10 квітня 2009, 13:45

Igor писав:А чи можливо все що Ви перерахували в наших умовах в принципі? неможливо, і сповідь довше 5 хвилин не триває, і священнику ніколи вникати в особливості кожної людини, а часто і не дуже хочеться...

шо неможливо? покаяння? -- необхідне і можливе! -- маю на увазі християн, а не ТЕБЕ!
а для чого священнику вникати в особливості кожного? а, розумію, напевно тебе знову "образили" не заслухали слізних переконань: "я справжій чоловік, а от вона (зараза така) взяла і пішла...)
священник -- посередник між Богом і людиною, а не психоаналітик!

і підготовка до сповіді має проводитись перед Богом, вдома. І велике свинство, коли до сповіді величезна черга, а деякі нерозумні починають вчити священника, що насправді є гріхом!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 квітня 2009, 10:51

Чупик писав: Після сповіді відчуваю полегшення на душі, стало якось легко і просто, деякі питання зникли самі по собі, відчуваю, що моя сповідь не була святотатською - а правдивою. Під час сповіді, може не вперше, відчув свою слабкість та безпорадність як людини, яка без Бога не може навіть ступити кроку. А після сповіді - полегшення та радість, що Ісус Христос став ближчим до мене а я до нього.


Свята правда!
Євхаристійний Ісус огортає людську душу, яка Його приймає, своєю благою ласкою, миром і любовю наче на крилах Ласки Божої підносишся до небес...
Добрим є жертвувати Святе Причастя за душі страждущі , опущені за братів і сестер наших, які перебувають в неволі, кайданах сатани (гріхів, згубних залежностей)- щоб у всіх і всьому був Христос.
ІСУСЕ ХРИСТЕ Спасе прийди зі своїм прощенням,миром і любовю до кожної людської душі, яка так Тебе потребує.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Наталка
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 21 грудня 2008, 17:30
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Наталка » 11 квітня 2009, 13:04

Малий писав:
Igor писав:А чи можливо все що Ви перерахували в наших умовах в принципі? неможливо, і сповідь довше 5 хвилин не триває, і священнику ніколи вникати в особливості кожної людини, а часто і не дуже хочеться...


а для чого священнику вникати в особливості кожного? а, розумію, напевно тебе знову "образили" не заслухали слізних переконань: "я справжій чоловік, а от вона (зараза така) взяла і пішла...)
священник -- посередник між Богом і людиною, а не психоаналітик!

і підготовка до сповіді має проводитись перед Богом, вдома. І велике свинство, коли до сповіді величезна черга, а деякі нерозумні починають вчити священника, що насправді є гріхом!

Я знаю що Ігор сам пішов. І це був вчинок справжнього чоловіка. Він не ходив і не жалівс налів і направо. А ти "Малий" називаєш себе християнином? Але ж це ти тільки сам себе називаєш, а насправді?
Коли хтось тобі каже: "Життя таке важке", - запитай: "У порівнянні з чим?"

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 13 квітня 2009, 12:29

Igor писав:А чи можливо все що Ви перерахували в наших умовах в принципі? неможливо, і сповідь довше 5 хвилин не триває, і священнику ніколи вникати в особливості кожної людини, а часто і не дуже хочеться...


Можливо, якщо частіше приступати до Сповіді, тоді самому краще провести іспит совісті, згадати все :wink:, а з цього і починається покаяння - з усвідомлення гріха. І не важливо скільки триває Сповідь, головне винести з цього користь. До речі, більшість священиків дають під час Сповіді науку, зрештою можна і поради запитати, головне щоб по суті, а не для тривалості Сповіді. :roll:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Чупик
початківець
початківець
Повідомлень: 30
З нами з: 03 квітня 2008, 10:47

Повідомлення Чупик » 13 квітня 2009, 13:59

Малий писав:
Igor писав:А чи можливо все що Ви перерахували в наших умовах в принципі? неможливо, і сповідь довше 5 хвилин не триває, і священнику ніколи вникати в особливості кожної людини, а часто і не дуже хочеться...

шо неможливо? покаяння? -- необхідне і можливе! -- маю на увазі християн, а не ТЕБЕ!
а для чого священнику вникати в особливості кожного? а, розумію, напевно тебе знову "образили" не заслухали слізних переконань: "я справжій чоловік, а от вона (зараза така) взяла і пішла...)
священник -- посередник між Богом і людиною, а не психоаналітик!

і підготовка до сповіді має проводитись перед Богом, вдома. І велике свинство, коли до сповіді величезна черга, а деякі нерозумні починають вчити священника, що насправді є гріхом!
Саме так - посередник, і в часі святої сповіді, правдивої сповіді, не священникові сповідаємось, а самому Господу Богу, даємо слово поправитись і не чинити гріхів, і просимо про покуту - яка тут на землі повинна бути і відбуватися все наше земне життя - добрі вчинки, милостиня, молитва за терплячі душі в чистилищіта за свої ближніх. "Кожен день свого життя починай із думкою про Господа свого і закінчуй - в молитві (розмові) з Ним"

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Приготування до Сповіді

Повідомлення Міша » 12 грудня 2009, 22:02

Слава Ісусу Христу!
Як гадаєте чи можна використовувати цей список гріхів для приготування до Сповіді? Чи можна сюди щось добавити? Чи тут є щось зайве?

• Пусті слова, погані слова, скверні, богохульство, брехня.
• Клятвопорушення.
• Осудження, плітки, сміятися над чужим горем.
• Обжерливість, п’янство, їда до молитви, не постити, бути часто в місцях суспільних розваг, проводити час в грі картами.
• Лінь, лінь духовна (пропуск недільної літургії), смуток і не радість за свою душу.
• Крадіжка, відняття силою і загрозою, крадіжка церковних речей.
• Сріблолюбство, скупість.
• Лихварство (це надання грошей у борг для вирішення особистих проблем позичальників з умовою сплати високих відсотків при погашенні боргу).
• Виправдання винного і осудження невинного, несправедливість.
• Заздрість, братоненавість, недружність, ненавість.
• Гордість, самонадія, презирство до людей, величання, нелюбов до вітчизни.
• Гнів, лють, дратівливість.
• Злопам’ятність, злоба, чи не віддавали злом за зло?
• Вбивство, бійка, штовхання.
• Чародійництво, звертання до ворожителів майбутнього, чаклунство (шкода здоров’ю через отруту або порчу іншим), марновірство, вірити в прикмети, вірити снам.
• Розпуста, нечистота, розпусні мрії, розпусні переконання, порочні дотики, страсні поцілунки і дотики.
• Перелюбство (в шлюбі), насильство.
• Протиприродні гріхи (содомські гріхи – кровозмішення, плотські любов з родичами, рукоблуддя, уподібнення тваринам, розпусні справи), єресь (сукупність теологічних або релігійних доктрин, ідей, що суперечать визнаному в церкві або релігійній громаді догмату віри або не співпадають з ним).
• Відступлення від сповідання віри, невір’я, сумнів про віру, осуд святині.
• Немилосердя, жорстокосердя.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 12 грудня 2009, 22:59

Думаю, Ви перечислили основні гріхи, яб ще сказала "найпопулярніші". Звичайно, їх можна ще дробити. Але ці гріхи ми чинемо найчастіше, інколи, навіть, не помічаючи або думаємо що це не є гріхом.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення romanm » 12 грудня 2009, 23:08

їда до молитви, бути часто в місцях суспільних розваг, проводити час в грі картами.
смуток і не радість за свою душу.

нелюбов до вітчизни.
штовхання.


:( а то що , хіба гріхи? Може хтось пояснити чому?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 13 грудня 2009, 14:37

А чи варто винаходити велосипед?
В кожному порядному молитовнику є Взірець доброї Сповіді
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 14:18

romanm писав:
їда до молитви, бути часто в місцях суспільних розваг, проводити час в грі картами.
смуток і не радість за свою душу.

нелюбов до вітчизни.
штовхання.


:( а то що , хіба гріхи? Може хтось пояснити чому?

а що "не гріх"?
Якщо назване не веде до Бога... чи веде?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 14:29

їда до молитви,

розумію, щохристиянин повинен кожне діло починати з молитви, навіть їду. Але якщо я не помолюсь перед їдою = гріх? відводить від Бога?

бути часто в місцях суспільних розваг,

Часто це скільки7 Раз на місяць? Менше більше? Чи тут мається наувазі приймати участь? Піти на футбол(стадіон) гріх?
проводити час в грі картами.


Тут, ще можу пояснити, марна трата часу.

смуток і не радість за свою душу.


В якому сенсі? Не розумію цього!

нелюбов до вітчизни.


Ми є громадяни небесної вітчизни:) Що це значить "нелюбов"? Що таке вітчизна, щоби її любити? Саме слово, чи земля, чи влада?

штовхання.

Кожного разу, хто ранком сідає в маршрутку, десь на Сихові. Постійно грішить?

:)

Яне дискутую, просто цікаво знати.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 14 грудня 2009, 14:33

Ага, згоден з Романом. І як каже мій знайомий отець: Все залежить :) тому просив би вас, отче, пояснити докладніше по пунктах що і коли гріх а що не гріх(крім тих, що явно видно). Бо список трохи підозрілий, чесно кажучи, я би сказав навіть дуже якийсь скрупулятивний.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 14:36

думаю, що це все напрямні для того, щоб не пропустити якогось моменту у своєму житті, який проводиш без Бога. Причому - не у "чиємусь" (не на загал) а у саме "твоєму" (моєму, Вашому...) житті. Тобто - не теоритична казуїстика це (як виглядає у контексті Ваших відповідей), а особистий іспит сумління.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 15:13

о.Олег писав:думаю, що це все напрямні для того, щоб не пропустити якогось моменту у своєму житті, який проводиш без Бога. Причому - не у "чиємусь" (не на загал) а у саме "твоєму" (моєму, Вашому...) житті. Тобто - не теоритична казуїстика це (як виглядає у контексті Ваших відповідей), а особистий іспит сумління.


Отче, тоді виходить все гріх? Штовхнувся- гріх, не порадів за душу -гріх. Це, імхо, для монахів підходить. Якщо Замість того щоби молитися, грають в карти, чи на стадіоні сидять, або не люблять свою душу. Не знаю. Я думаю, що особистий іспит, по таких списках, приводить до того, подібно як читають медичну енциклопедію. Читаючи її здається що усі хвороби маю, також тут. Але якщо лікар помилиться, то людина рано чи пізно помре. А як священик?

Не знаю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Приготування до Сповіді

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 15:28

romanm писав:
о.Олег писав:думаю, що це все напрямні для того, щоб не пропустити якогось моменту у своєму житті, який проводиш без Бога. Причому - не у "чиємусь" (не на загал) а у саме "твоєму" (моєму, Вашому...) житті. Тобто - не теоритична казуїстика це (як виглядає у контексті Ваших відповідей), а особистий іспит сумління.

Отче, тоді виходить все гріх? Штовхнувся- гріх, не порадів за душу -гріх. Це, імхо, для монахів підходить. Якщо Замість того щоби молитися, грають в карти, чи на стадіоні сидять, або не люблять свою душу. Не знаю. Я думаю, що особистий іспит, по таких списках, приводить до того, подібно як читають медичну енциклопедію. Читаючи її здається що усі хвороби маю, також тут. Але якщо лікар помилиться, то людина рано чи пізно помре. А як священик? Не знаю.

але це нмд не до священика/монаха - до кожного христового: щоб замислився над життям і остерігався гріха.
Так - список можна означити як примітивний/дріб`язковий, але, думаю, важливо, пам`ятаючи про великі звершення (полюбити Бога та ВСІХ) жити щомиті - пам`ятати про Бога в цьому конкретному оточенні "маршрутки", любити саме цього конкретного чоловіка, що наступив мені на ногу...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 14 грудня 2009, 15:46

жити щомиті - пам`ятати про Бога в цьому конкретному оточенні "маршрутки", любити саме цього конкретного чоловіка, що наступив мені на ногу...


І я про це, якщо я пішов в кіно, наприклад, чи на стадіон, це ж не значить що я про Бога забуваю, і що воно мене від нього відвертає. Навпаки, наш отець, який провадить заняття для молоді, дуже тішиться з того, коли ми разом десь ходимо, чи то на каток, чи в кіно, чи на дискотеку. Бо треба вміти і молитися і відпочивати і веселитися, особливо молодим людям. Та й чи бачив хтось сумного святого?
А якщо зустрічається хтось з дівчиною, поцілує, чи обніме, а потім прочитає цей список, і почне себе катувати, то чи на користь це йому піде, та й їх стосункам загалом? Тому й кажу, що дивний список якийсь. Бо дещо з нього, на мою думку не гріх, і якщо йому слідувати то можна в зомбі якогось перетворитися, озлобленого на всіх і на все.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2009, 16:08

На перший погляд бракує:
Святотатська Сповідь, Причастя; Не сповідатися і не причащатися хоч раз в рік у великодний період
Неповага до батьків
Непристойний одяг
Вживання намарно Божого імені, неповага до посвячених речей
Гріхи проти Святого Духа

А взагалі список трохи дивний
Востаннє редагувалось 14 грудня 2009, 16:30 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 14 грудня 2009, 16:23

vitalko писав:
жити щомиті - пам`ятати про Бога в цьому конкретному оточенні "маршрутки", любити саме цього конкретного чоловіка, що наступив мені на ногу...


І я про це, якщо я пішов в кіно, наприклад, чи на стадіон, це ж не значить що я про Бога забуваю, і що воно мене від нього відвертає. Навпаки, наш отець, який провадить заняття для молоді, дуже тішиться з того, коли ми разом десь ходимо, чи то на каток, чи в кіно, чи на дискотеку. Бо треба вміти і молитися і відпочивати і веселитися, особливо молодим людям. Та й чи бачив хтось сумного святого?
А якщо зустрічається хтось з дівчиною, поцілує, чи обніме, а потім прочитає цей список, і почне себе катувати, то чи на користь це йому піде, та й їх стосункам загалом? Тому й кажу, що дивний список якийсь. Бо дещо з нього, на мою думку не гріх, і якщо йому слідувати то можна в зомбі якогось перетворитися, озлобленого на всіх і на все.

так - все, що робимо, робімо пам`ятаючи про Бога. І кіно/спорт, і дівчина і... всі аспекти нашого життя.
сумний святий - сумнівний святий :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 17:43

сумний святий - сумнівний святий :Rose:


Як говорив Дон Боско до одного зі своїх вихованців(Доменіко Савіо) щодо святості:
1. Радість
2..Добре виконувати свої обов язки
3.робити добро.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 14 грудня 2009, 22:08

Гріх - це свідоме і добровільне переступлення Божих заповідей. Тому для одних відвідування суспільних місць (як приклад) є гріхом, а для інших ні. Наприклад, якщо в суботу ввечері так гуляти на дискотеці, що в неділю не піти на Службу Божу, то не треба багато пояснювати.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 14 грудня 2009, 23:06

Тому для одних відвідування суспільних місць (як приклад) є гріхом, а для інших ні. Наприклад, якщо в суботу ввечері так гуляти на дискотеці, що в неділю не піти на Службу Божу, то не треба багато пояснювати.


Та я не знаю як треба гуляти, щоб в Львові наприклад не могти потрапити в неділю на Службу. Вони відправляються по різних храмах чи не цілий день. Але тут не в дискотеці справа, а в ставленні людини до святого дня як такого, та до Бога також. Хто є справді практикуючим християнином знайде час і на дискотеку і на Літургію, і проблем в нього не виникне. А хто ні, то навіть якби ніде не ходив, то причину знайде щоб на Службу Божу не потрапити.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 15 грудня 2009, 08:41

В тім і справа, як кажуть, хто шукає , той знаходить. На все має бути свій час - час відпочити, час потанцювати, час на молитву і т. д Людина на те і наділена розумом і свобідною волею, щою вибирати між добром і злом, між доброю справою і гріхом.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2009, 09:38

Слава Ісусу Христу!
Олюся писав:Гріх - це свідоме і добровільне переступлення Божих заповідей. Тому для одних відвідування суспільних місць (як приклад) є гріхом, а для інших ні. Наприклад, якщо в суботу ввечері так гуляти на дискотеці, що в неділю не піти на Службу Божу, то не треба багато пояснювати.

так - лише невідвідання Церкви у Свято може бути наслідком "гулянь", а мені важливо було наголосити на тому, що "дискотека" є також місцем для людини, що випробовує її пам`ять про Бога, її християнство - в ту мить, коли танцює, розмовляє тощо.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Повідомлення Міша » 15 грудня 2009, 12:25

Список може дійсно неповний, тому я буду радий якщо ви поділитися тими гріхами яких нема в списку.
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей