1020 років християнській Україні

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 16 квітня 2009, 17:54

Ira писав:Так вже склалося з тими обрядами, дуже сумно і важко... дуже багато вже тих обрядів є на світі.

Прада, є багато, зверніть увагу, навіть в Латинській Церкві є 2 обряди( якщо не помиляюсь)



Але давайте порозважаємо, чи Бог так хотів. Як було в часи Апостолів? Хіба їм Господь наказав в кожній країні вчити на голосити щось інше? Та напевно що ні.


І як було в часи апостолів???:) Було вже написане Євангеліє як зараз??? Були канони і догмати???? ( Я маю наувазі, вже проголошені)

Бачите, головне, для апостолів, це голошщення науки Христа, обряд - вираження нашого внутрішнього, духовного життя,(яке переплелося з деякими елементами світськими).

Апостоли, не мали заповіді від Христа, голосити обряд, поливіться як була встановлена Євхаристія, після вечері, які обряди?

Я не спец в Літургіці, якщо хтось є, то може нам роскаже?!

Але ми тут оффтопимо, зовсім не в тему. Тут є відповідні розділи, так що.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 16 квітня 2009, 18:10

а в часи Апостолів було так, що був серед них Голова, поставлений Господом. Цим все сказано.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 08:41

Ira писав:а в часи Апостолів було так, що був серед них Голова, поставлений Господом. Цим все сказано.


А зараз нема?????

Ви вибачте, але я Вас не розумію. Католики схизматики??? В чім? УгкЦ тоже???? Де???
А то Ви пишите розумні, звичайно, речі. Тільки бачите, нічим не підкріплені, вони так і залишаться Вашими приватними думками.

Тим паче, можуть бути і голослівними або наклепами:)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 08:47

я прошу моїх слів не перекручувати, я такого не казала, що католики схизматики.
А щодо УГКЦ, то дивно мені, чому вона ще в Літургії згадує Папу Римського, якщо його зовсім не слухає, ось тут можна багато прикладів наводити, але скажу лише те, що завдає великого болю Богові - відкинули Пресвяте Серце Ісуса, Непорочне Серце Марії та Святе Боже Милосердя.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 08:48

Гузар себе ставить на рівні з Папою, каже, що всі церкви рівні між собою.


Де???? Де він таке говорив, що такий самий як Папа???? Приведіть будь ласка його (Гузара) мову. Тобто Гузар заявляв, що він також є непомильний?? Чи єпископ Риму???? Підтвердіть!!!! Інакше це Ваші наклепи.
Поняття "Патріарха" в Й.Сліпого та в Гузара є зовсім різні.


і в чому різниця????


Для прикладу, візьміть і послухайте проповідь А.Шептицького (думаю всі її чули) і порівняйте, чи теперішній глава каже хоч щось подібного...


А що, хіба мають говорити те саме що говорили попередники??? Добре, тоді теперішній папа, не такий як минулий. І що з того???

Ви, якщо щось говорите, приведіть ФАКТИ!!!!!!!! ФАКТИ! інакше це все порожня мова!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 08:51

Ira писав:я прошу моїх слів не перекручувати, я такого не казала, що католики схизматики.
А щодо УГКЦ, то дивно мені, чому вона ще в Літургії згадує Папу Римського, якщо його зовсім не слухає,


Ну що ж Ви таке говорите? Покажіть де я писав, що Ви стверджуєте що УгКЦ схизматики??? Це було питання! Як не слухає???? Всі догми католицького вчення ми приймаємо. ДОГМИ!

ось тут можна багато прикладів наводити, але скажу лише те, що завдає великого болю Богові - [u]відкинули Пресвяте Серце Ісуса, Непорочне Серце Марії та Святе Боже Милосердя


А що, є якісь офіційні документи УГКЦ де би це заборонялося??? Я просто незнаю. Якщо є, то я не проти би подивитися:) Без іронії.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 08:57

щодо слів Гузара, то почитайте його книжку (вона тут на форумі виставлена) "Бесіди з Блаженішим", правду писали "підгорецькі", я думала, що то вони можливо видумали все, але ні, в тій книзі слово в слово все так само, як вони подавали у своїх листах.... Речі страшні пишуться!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 09:00

romanm писав: Всі догми католицького вчення ми приймаємо. ДОГМИ!.

от вам і самі підтвердили - ДОГМИ... а те, що не покладено Догмою виходить не від Бога, чи як???

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 09:00

Ira писав:щодо слів Гузара, то почитайте його книжку (вона тут на форумі виставлена) "Бесіди з Блаженішим", правду писали "підгорецькі", я думала, що то вони можливо видумали все, але ні, в тій книзі слово в слово все так само, як вони подавали у своїх листах.... Речі страшні пишуться!


п.Іра, я надіюся що Ви жартуєте. Ні в якому разі не можу думати, що Ви також не читали відповідь підгорецьким( тут на форумі).Так, що це все неправда. А Ви тут цитеєте. Їх

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 09:02

А що, є якісь офіційні документи УГКЦ де би це заборонялося??? Я просто незнаю. Якщо є, то я не проти би подивитися:) Без іронії.

знаєте, для простого вірного люду далеко є не до офіційних документів Церкви, погодьтеся зі мною... миряни просто вірять на слово священикам, а вони такого вчать і таке говорять, що страшно мені згадувати....

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 09:06

romanm писав:п.Іра, я надіюся що Ви жартуєте. Ні в якому разі не можу думати, що Ви також не читали відповідь підгорецьким( тут на форумі).Так, що це все неправда. А Ви тут цитеєте. Їх


я говорю не про підгорецьких - фальш, якої ще світ небачив, а говорю про книгу, яку написав сам Гузар, почитайте її самі, і порозважайте, чи би митрополит Католицької Церкви, натхненний Духом Святим таке писав.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 09:15

знаєте, для простого вірного люду далеко є не до офіційних документів Церкви, погодьтеся зі мною... миряни просто вірять на слово священикам, а вони такого вчать і таке говорять, що страшно мені згадувати....


Ну, тоді йдучи дальше, взагалі кожен священик може говорити фальш. І "ваші" і "наші" якщо будемо ділити.:)

І що тоді робити?
Востаннє редагувалось 17 квітня 2009, 09:21 користувачем romanm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 09:19

я говорю не про підгорецьких - фальш, якої ще світ небачив, а говорю про книгу, яку написав сам Гузар, почитайте її самі, і порозважайте, чи би митрополит Католицької Церкви, натхненний Духом Святим таке писав.


Я також не про них, а про те, що підгорецькі писали про книгу Гузара, так???? Ви це мали наувазі????

Так от, якщо те, то відповідь є, тут на форумі на закиди підгорецьких щодо книги Гузара.

Я, якщо чесно, нерозумію, що там є такого страшного. Що не відправляє всіх до пекла???? Чи ще щось?????

п.Іра, хочу звернути Вашу увагу, що єдина книжка яка була ниписана під натхненням Св.Духа, це Біблія. А решта книг, які пишуть митрополити, не завжди є безпомильна наука. Безпомильна - значить не те, щомає помилки, а те, що можуть бути дискусії на цю тему.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 09:24

от вам і самі підтвердили - ДОГМИ... а те, що не покладено Догмою виходить не від Бога, чи як???
[/quote]

Не завжди. Є ризик і що може бути не від Бога. Як наприклад в Меджугорї. Всяке може бути:)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 17 квітня 2009, 11:51

гм... цікаво, а З’ява в Меджугорї видана до світу Догмою?
Ми ж про Догми говоримо, а ви, я так зрозуміла, що приймаєте лише те, що затверджено Догмою, і лише це є для вас важливе, а те все інше, що Папа офіційно затверджує і Благословляє на весь світ (не в Догмі) є не важливе для увірування та прийняття, так?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 12:36

Ira писав:гм... цікаво, а З’ява в Меджугорї видана до світу Догмою?
Ми ж про Догми говоримо, а ви, я так зрозуміла, що приймаєте лише те, що затверджено Догмою, і лише це є для вас важливе, а те все інше, що Папа офіційно затверджує і Благословляє на весь світ (не в Догмі) є не важливе для увірування та прийняття, так?


нє, не так!

Я вже писав, повторюся. Отже.

ККЦ (2034-2037) - прочитайте

Коротко: існує, Магістеріум Церкви, який католик має приймати з любовю і в послусі.

Непомильність Церкви відноситься до догматичних і моральних питань. Крім цього існують ще деякі постановлення і правила установлені Церквою, її законною владою, які також належить виконувати вірному.

Небезпомилкові висловлювання, це не значить, що в цих висловлюваннях є помилка!!!!!!!!!!!
Це рішення, або думки, які ще до кінця не було вивчені церковною владою і можуть обговорюватися.

Звичайно, догматика сюди не входить.

Не вдаваючись в довгі роздуми, можна сказати, що ідея послуху Церкві базується на подобі відносин , дитина - мама.
Церква не є щось окреме від нас. Жити з Церквою=Sentire cum Ecclesia" не протиставляти себе, навіть в питаннях меншої важності, і навіть тим людям, про яких говориться в Діян. 20,28


Дальше, я належу дисциплінарно(за обрядом) до УГКЦ, яка є католицькою, але не латинською. Не путймо Латинство= католицтво, Схід = православя, це не так.

Католицька Церква = православна, єдність в головних речах, також можливість свого власного (не знаю як по укр. набоженьства), тобто, не все те, що є в Латинській Церкві(набоженьства) має прийматися обовязково другими, інакше вони не католики.

Щодо Междугоря, я ж кажу, що це приклад, коли сатана може втручатися, коли немає послуху ЗКОННІЙ церковнів владі. ТОбто, це моя особиста думка ( на тему Меджугоря)
Востаннє редагувалось 17 квітня 2009, 13:48 користувачем romanm, всього редагувалось 2 разів.

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 17 квітня 2009, 12:43

romanm писав:Щодо Междугоря, я ж кажу, що це приклад, коли сатана може втручатися, коли немає послуху ЗКОННІЙ церковнів владі.

:shock:

ти щось знаєш про Меджугор"є, чого не знаю я???

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 квітня 2009, 12:47

:shock:

ти щось знаєш про Меджугор"є, чого не знаю я???


скоро дам ссилку в приват, як тільки знайду.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Re: а статистика при чому?

Повідомлення Тарас_ » 17 квітня 2009, 15:08

shovgenyuk писав:
Cardinal писав:Проаналізуй з чого я такі висновки вивів!


З того шо ви уніат, а я православний )


Слова без змісту не мають значення. Московський Патріархат також можна називати унітами, маючи на увазі унію з Кремлем.

Різність рас релігій, вірувань само по собі нічого не означає якщо за цим нічого не стоїть. Чукчі і індіанці-одного племені, але хто їх сприймає як одне? Все залежить про що говорити.
В чому ви протиставляєте уніата і православного?

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Нехай справи церковної назви, взаємодії вирішують священники

Повідомлення Тарас_ » 17 квітня 2009, 15:19

Подиввся на дві сторінки дискусії і зрозумів, що мені нема про говорити. В такі далекі розумінння заходити не бачу сенсу, бо не розумію. 1020-ліття для людей поставлена дата, повязана з іторію та усвідомленням предків. Назви Церков, правління у них диктувалось обставинами. Досвід показав, що для вдділення Церкви від Держави усі перетворення у правлінні мають бути від священнослужителів. Нехай вони дивляться як краще і беруть на себе всю відповідальність яку можуть за це. Усіляке підштовхування зі світу цього міститить н тільки добро а й "добрі наміри". Людям потрібна віра і потім облик цієї віри у вигляді Церкви.

Я сам за Єдину Помісну Церкву в Україні. По праву Греко-Католики в цьому мають мати не останнє місце. Ніяким чином не протиставляю Київському Патріархату, але без уваги історії протидії СССР-овські атеїстичній машині міцної єдності не здобути. Хоча це все питання дальшого майбутнього і є тільки моїм прогнозом.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 19 квітня 2009, 13:07

romanm писав:
:shock:

ти щось знаєш про Меджугор"є, чого не знаю я???


скоро дам ссилку в приват, як тільки знайду.


А чого в приват давайте її сюда, чи то такий великий секрет.
Особисто я нічого поганого в Междугорі не бачу, можливо то на Вашій ссилці щось не те кажуть :)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 квітня 2009, 15:18


А чого в приват давайте її сюда, чи то такий великий секрет.
Особисто я нічого поганого в Междугорі не бачу



http://www.mdaviesonmedj.com/

http://www.catholicdoors.com/isit/isit10.htm

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 22 квітня 2009, 14:20

відносно Меджугоря.. я сьогодні стала свідком розповіді однієї людини, яка була у тому Святому Місці. Вона просто не могла знайти слів, щоб описату ту Благодать, яка панує у Меджугорі, казала, що справді, Церква не визнала офіційно, але чому ніхто не хоче бачити скільки там діється чуд, скільки хворив оздоровлюється, а скільки закам’янілих грішників навертається...
Туди орагнізовуються поїздки разом зі священиками, як з України так і з цілого світу їде дуже багато паломників... якби то була неправда, то вже б давно те все притихто і зникло, але, як бачимо, що ні...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 22 квітня 2009, 14:33

відносно Меджугоря.. я сьогодні стала свідком розповіді однієї людини, яка була у тому Святому Місці. Вона просто не могла знайти слів, щоб описату ту Благодать, яка панує у Меджугорі, казала, що справді, Церква не визнала офіційно, але чому ніхто не хоче бачити скільки там діється чуд, скільки хворив оздоровлюється, а скільки закам’янілих грішників навертається...
Туди орагнізовуються поїздки разом зі священиками, як з України так і з цілого світу їде дуже багато паломників... якби то була неправда, то вже б давно те все притихто і зникло, але, як бачимо, що ні.
..

Тобто Ви рахуєте, що Матір Божа може зявлятися підряд вже років 20???? І що сварка з місцевим єпископом, і непослух францисканців теж плоди????

На різних протестантських зібраннях теж панує молитовна атмосфера, і люди в свідків Єгови тоже міняються, не в приклад нашим. Потім є ще багато других речей.

Моя особиста думка щодо Меджугоря, двояка+ більше схиляюся до думки, що обявине ті, зрівняйте з Фатімою, але повторюся, це мої особисті думкки:)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 28 квітня 2009, 17:02

Я не розумію, чому нас так дурять з історією хрещення Русі?
Кн.Володимир християнство прийняв з Риму, Рим був центром всього. З Візантії він лише взяв собі дружину.
Посилення релігійного впливу Риму на Київ необхідно віднести на кінець ХІ ст., після остаточного розколу. До того особливих розбіжностей між обрядами Києва та Заходу не було, на прикладі вінчання Анни Ярославни. Нігде не зафіксований її перехід на католицизм, що було би обов’язковою умовою, якщо б такі розбіжності існували. Про це свідчить і том листів до неї Папи Миколая ХІ в 1058р.
Це вже після розколу почали т.з. "православні" змінювати обряд, аби леше не уподібнюватись до Риму, до Папи... І нажаль, УГКЦ перейняла собі той „православний” обряд.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 28 квітня 2009, 17:48

Ira писав:Я не розумію, чому нас так дурять з історією хрещення Русі?
Кн.Володимир християнство прийняв з Риму, Рим був центром всього. З Візантії він лише взяв собі дружину.


п.Іра, це вже не смішно.

Іван Павло II"Euntes in mundum".

частина 2, 7"...Таким чином, нова - Руська Церква, взяла від Константинополя цілісну спадщину християнського сходу, і всі багатства накопичені їм в областях богослівя, літургії, церковного життя, мистецтва..."(переклад мій)

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 квітня 2009, 21:53

З хрещеням Русі давно все зрозуміло - хрещення відбулось ще до розколу Христової Церкви і відбулось з Константинополя звідти й отримало східний обряд - це історисний факт і видумувати новий велосипед недоречно і смішно так як і казати що Христос походить з Галилеян-Галичан а не з єврейського роду . Казочки люди самі придумують а потім в них ще й щиро вірять й переконують інших.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 квітня 2009, 01:27

Як могло бути хрещення з Константинополя, коли осередок, серцевина Святої Христової Віри знаходилась у Римі? Що ж сам міг вирішувати Константинопіль, якщо він тоді був у єдності з Римом? Хіба би Бог допустив, щоб на самому вже початку зародження християнства Україна прийняла неправдиву віру? Якби св.Володимир відкидав Рим та Папу та все, що з Папою, то він би не був Святим. Це вже "православні"-нез’єдинені пізніше все переробили на свій лад, от і до нині тягнеться той заблуд і обман... Можна уявити, яка в ті часи (зокрема в часі Берестейської унії) йшла боротьба за Віру, диявол боровся зі всіх сил, от і маємо на нині --- все не так як робить ПАПА РИМСЬКИЙ, все не так, як вчить Свята Церква... найбільший упадок - одружене священство!

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 29 квітня 2009, 01:36

от за обряд ще не знати... Візантія була духовно високо розвинена, побожна держава.
А от чому історики не мають свідчень, що Анна перейшла в католицизм? Про це нігде не згадується, адже ж той нинішній "грецький" ("православний") обряд зовсім інший ніж латинський - римський. Мусіли ж тоді бути якісь тертя, непорозуміння, але ні, все було тихо в плані обряду.... до великого розколу, після розколу пішли кардинальні зміни у всьому. Це вже була свобода повна для зрадників... що хотіли, те і робили....

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 29 квітня 2009, 06:42

Ira писав:от за обряд ще не знати... Візантія була духовно високо розвинена, побожна держава.
А от чому історики не мають свідчень, що Анна перейшла в католицизм? Про це нігде не згадується, адже ж той нинішній "грецький"


--------------------------------------


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 57 гостей