ЛЮДСЬКІ якості єпископа в сучасному світі!

питання з життя Церкви/Суспільства, які не відносяться до тематики інших розділів Форуму

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

ЛЮДСЬКІ якості єпископа в сучасному світі!

Повідомлення Justyn » 20 квітня 2009, 20:17

Запрошую до дискусії!
Думаю, буде цікаво і корисно!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 21 квітня 2009, 21:25

Любов до ближнього
Християнський фундаменталізм
Терпимість
Харизма
Особистий приклад
Аскетизм
Мудрість
і т.д.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Повідомлення ljubomyr_ps » 21 квітня 2009, 21:54

enginer писав:Любов до ближнього
Християнський фундаменталізм
Терпимість
Харизма
Особистий приклад
Аскетизм
Мудрість
і т.д.


І що Ви маєте на увазі під християнським фундаменталізмом :wink:

"Безумовно, всюди ви знайдете фанатиків. Я їх називаю фундаменталістами. Вони кажуть: «Якщо ти не такий, як я, то ти нічого не вартий». Так, є такі вар’яти, але назагал люди є людьми".
(Любомир ГУЗАР: Ми хочемо дати людям трошки світла в сьогоднішній темряві)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 23 квітня 2009, 19:11

Христос Воскрес!!!
Цікава тема для дискусії, бо як на мене важко відповісти однозначно, яким критеріям мав би відповідати єпископ у сучасному світі. Знаємо, що у Св. Письмі, також сказано про це дуже мало, лише кілька слів у посланні ап. Павла, якщо не помиляююся, які не є ані строгими, ані дуже конретними...проте їх варто дивитися у світлі того часу, коли вони були написані... Звичайно добре би було, якби єпископ був чоловіком мудрим та розважливим, з певним досвідом церковного життя, монах або целібатний священник...Але точно можу собі уявити яким би не мав бути єпископ. Коли вперше почув про "свячення підгорецьких владик" та побачив їх фотографії у єпископських мантіях то подумав як жалюгідно вони виглядають - взяти силою те, що по праву їм не належиться, притому переконуючи своїх прихильників у щирості своїх дій задля добра Христової Церкви :crazy: Просто жах - бо як на мене, керувала ними лише жадоба влади, образа на правління УГКЦ, яке "забуло про їх страння" %)
Якщо не помиляюся, РПЦ на своїх соборах приймала певні канони, щодо того, яким мав би бути єпископ, де відоражається яких правил повинен дотримуватись він у свому житті - як і те, за що єпископа можна позбавити сану.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 квітня 2009, 19:23

Yuriy Dzyoba писав:Христос Воскрес!!!
Цікава тема для дискусії, бо як на мене важко відповісти однозначно, яким критеріям мав би відповідати єпископ у сучасному світі. Знаємо, що у Св. Письмі, також сказано про це дуже мало, лише кілька слів у посланні ап. Павла, якщо не помиляююся, які не є ані строгими, ані дуже конретними...проте їх варто дивитися у світлі того часу, коли вони були написані... Звичайно добре би було, якби єпископ був чоловіком мудрим та розважливим,



чоловіком однієї жінки:)


Якщо не помиляюся, РПЦ на своїх соборах приймала певні канони, щодо того, яким мав би бути єпископ, де відоражається яких правил повинен дотримуватись він у свому житті - як і те, за що єпископа можна позбавити сану.


Кодекс КСхідних Церков, тоже є.

Хоча, суджу по собі, є велика спокуса і небезпека, бачити , вимагати від попів і єпископів чогось такого, що ого, забуваючи, що вони також з нашого середовища.

Залишається віддати все на волю Божу, всерівно Церква залишиться до кінця світу,як би єпископи і священики її не розвалювали. :)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 23 квітня 2009, 19:33

"ДЕ ЄПИСКОП, ТАМ Є ЦЕРКВА" (СВ. ІГНАТІЙ).
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 квітня 2009, 19:35

mmm82 писав:"ДЕ ЄПИСКОП, ТАМ Є ЦЕРКВА" (СВ. ІГНАТІЙ).


а мені ще таке подобається^
UBI MESSA, IBI MENSA

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 23 квітня 2009, 20:11

romanm писав:чоловіком однієї жінки:)

Десь я читав, що єпископ стає "обручений" з церквою того міста, до якого він є призначений на катедру. Виходячи з такої думки, не дуже добре є міняти місце призначення єпископа, і взагалі, він не повинен бути обтяжений світськими клопотами. Проте, це лише моя думка, і мені не відомо, якими критеріями керується синод при обранні нового єпикопа, але хочеться вірити, що роблять вони це керуючись силою Духа Святого.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 23 квітня 2009, 20:33

Єпископ повинен бути завжди у Святому Послуху Богові, тобто слухати Христового Намісника тут на землі - Папу Римського. Тоді такий єпископ буде непомильний.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 23 квітня 2009, 21:35

Ira писав:Єпископ повинен бути завжди у Святому Послуху Богові, тобто слухати Христового Намісника тут на землі - Папу Римського. Тоді такий єпископ буде непомильний.


п.Іра, непомильний є тільки Папа. Ви правильно пишите, але поясніть Ваш постинг, а то , хто не розуміє, може не так сприйняти.

Це так, моє побажання, якщо дозволите:)

Аватар користувача
Cardinal
дописувач
дописувач
Повідомлень: 144
З нами з: 15 серпня 2008, 19:34

Повідомлення Cardinal » 23 квітня 2009, 22:58

Про якості говорити не буду, скажу тільки, що Він має бути людиною Бога!

А на рахунок жінки - йому вона категорично непотрібна! Уявіть собі їмость владики :ROFL: - катастрофа, жах!

Також вартувало б, щоб єпископ займав одну катедру не більше 5 - 7 років, а потім йшов на іншу і так далі.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 24 квітня 2009, 12:39

Важливою рисою є терпеливість, бо, на жаль, не раз почує багато бруду в свою адресу, в адресу свого чину і Церкви загалом. Про це можна переконатись на прикладі о. Йосифа - він ще не владика, а вже тут на форумі стільки епітетів одержав від одного з дописувачів.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Повідомлення Mandrivnyk » 26 квітня 2009, 20:53

Єпископи повинні бути ще відкритими до своїх співбратів у священстві і мусять слухати про їхні потреби повсякчас, а не ділити за своїми уподобаннями, що хтось має біднішу парафію, а хтось багатшу і таке інше. Єпископ повинен не забувати за те, щоб відвідувати парафії з візитацією і прислухатися до думки людей, роблячи власні висновки. Єпископ мусів би бути мужем молитви і просити допомоги Святого Духа для прийняття рішень. Молмося, щоб у нашій Церкві єпископи буди чеснотливими особами і дбали за добро Церкви заради спасіння душ!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 28 квітня 2009, 16:30

ljubomyr_ps писав:
enginer писав:Любов до ближнього
Християнський фундаменталізм
Терпимість
Харизма
Особистий приклад
Аскетизм
Мудрість
і т.д.


І що Ви маєте на увазі під християнським фундаменталізмом :wink:

"Безумовно, всюди ви знайдете фанатиків. Я їх називаю фундаменталістами. Вони кажуть: «Якщо ти не такий, як я, то ти нічого не вартий». Так, є такі вар’яти, але назагал люди є людьми".
(Любомир ГУЗАР: Ми хочемо дати людям трошки світла в сьогоднішній темряві)


Християнський фундаменталізм - це противага ісламському (і не тільки) фундаментлізму. Це та річ, що має допомогти зберегти чистоту християнської віри в сучасному світі, щоб можна було з одного боку впізнати (прийняти), коли буде Друге Пришестя Сина Божого, а з другого - не піддатись лжепророкам та лжесвідченням, котрі будуть цей прихід знаменувати....

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 28 квітня 2009, 21:35

Єпископом має бути комунікабельна людина, повинен знайти спільну мову із професором, і з селянином.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 18:24

В книзі пророка Єзекиїла, глава 34 все гарно розписано, яким повинен бути єпископ чи священнослужитель.
Хотілося б, щоб єпископи тісніше співпрацювали зі священиками, та щоб давали добрий прикляд для них і людей.
Читаючи деякі моменти з життя митрополита Андрея Шептицького просто дивуюсь його жертвенності, любові та милосердня, які були в нього.
Якось запросили владику Андрея відвідати парафію, що в с.Черніїв (Тисменицького р-ну, Івано-Франківської обл.). Владика люб"язно погодився. Люди очікували, що владика вийде на залізничній станції, що зветься "Хриплин", тому й вийшли назустріч з квітами та хлібом-сіллю. Яке було велике розчарування їх, коли побачили, що владики немає, що він не приїхав. І повертались сумні додому. Можна собі тільки подумати, що бідні люди думали, і скільки тоді поганих думок нашептав їм злий дух.
Прийшли люди до церкви, сказали священику місцевому, що єп.Андрей не приїхав.
Аж через пару хвилин дивляться, а зовсім з іншої сторони йде владика Андрей пішки з валізою в руках. Як тоді засяяли їх обличчя, які були в них усмішки, що до них приїхав такий любимий владика. :)
Владика Андрей, знаючи, що за ним вийдуть люди навпроти з усіма пишностями, яких він старався уникати завжди, тому й вийшов не на тій станції, і пішки пройшов, щоб ніхто й не знав.
Це великий приклад для наших єпископів - уникання мирської слави та розкошів.

Митрополите Андрею, моли Бога за нас!

Аватар користувача
Tornado
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 165
З нами з: 07 березня 2009, 18:42

Повідомлення Tornado » 30 грудня 2009, 18:30

Олюнька писав:Єпископом має бути комунікабельна людина, повинен знайти спільну мову із професором, і з селянином.


Олю, відомо, що святі мало говорили, а розуміння мали з усіма, так що не в цьому основа. Коли людина наповнена Святим Духом, коли в серці її твориться молитва, то варто тільки глянути на неї чи взяти благословення, як ти відчуєш на собі тепло любові.
І св.Серафим Саровський казав, що "справжня мета християнського життя полягає в надбанні Духа Святого".


Повернутись до “Церква і Суспільство”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 20 гостей