Євангелізація Інтернету

говоримо про все на світі

Модератори: Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 травня 2009, 20:48

skept4k писав: Нащо ж вони від світу відрікаються?


Відрікаються, швидше, гріха у світі з його впливами, а від світу як такого повністю під сонцем не втекти...

На все свій час. Будь-яка праця у монастирі, якщо її всю пожертвувати зранку Богові, стає на весь день (життя) молитвою, її різновидом...

Дивіться як знаходить час на проповідь Слова Божого в Неті один молодий отець-студит, попри інші обов*язки та численні моління http://manuil.livejournal.com
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

skept4k
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 12 травня 2009, 16:17
Звідки: Lemberg

Повідомлення skept4k » 19 травня 2009, 20:52

я цей сайт знаю, дякую!

але, якщо просумувати час, проведений цим отцем-студитом в неті (по записах - їх є декілька на місяць) - кілька годин в день не набереться... :wink:

вибачте - але час, проведений в неті, назвати молитвою НЕ МОЖУ!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 травня 2009, 20:55

skept4k писав:
вибачте - але час, проведений в неті, назвати молитвою НЕ МОЖУ!


Ну я не кажу, що це традиційна молитва... Це може бути лишень її різновидом. Ця праця, навіть тимчасова, проте праця християнина, віруючої людини насамперед, і має черпати цю силу з молитви, особливо літургійної.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

skept4k
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 12 травня 2009, 16:17
Звідки: Lemberg

Повідомлення skept4k » 19 травня 2009, 20:58

і ще- питання при постригу звучить
"Чи відрікаєшся світу і всього, що є у світі, по заповіді Господній?",
а не гріха у світі...

гріха ми всі при хрещенні відрікаємося, чи не так...

ks
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 16 травня 2009, 11:40

Повідомлення ks » 19 травня 2009, 20:59

viter писав:Добре, щоб у них брали участь священики, скоріше монахи або неодружені священики, бо одружені мають більше об'єктивних клопотів. А монахи можуть з благословення свого настоятеля кілька годин на день моніторити форуми і давати компетентні відповіді тим, хто їх потребує - чи то публічно, чи приватно.


:o
Звідки священик, який зайде на форум, буде знати, що йому не морочить голову хтось просто "по приколу", або, допустим, одна людина з двох-трьох логінів? Він може кілька годин просто пустословити.... Хіба може інтернет замінити живе спілкування? Так помалу може дійти і до on-line сповіді.

А в монаха від кількагодинного моніторення чи буде ще сила для молитви? Навіщо монахам наражати себе на спокуси, сидячи годинами в інтернеті?

skept4k
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 12 травня 2009, 16:17
Звідки: Lemberg

Повідомлення skept4k » 19 травня 2009, 21:00

монахи в давнину тому і займалися рукоділлям, бо могли в цей час молитися...
сидіння в неті тільки внесе сум'яття, не місце тут капеланства монахів

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 19 травня 2009, 21:02

skept4k писав:і ще- питання при постригу звучить
"Чи відрікаєшся світу і всього, що є у світі, по заповіді Господній?",
а не гріха у світі...

.


Так, є такі слова. І це ІДЕАЛ. Але якшо сприйняти це буквально та ще у свій спосіб, то тоді треба викинути комп, мобільний тощо і залишитися тільки з ВІРОЮ.

Як не як, дочасний світ теж Боже творіння. Але, на жаль, за св. Писанням, часто "діла його лихі" і князем його (безбожних людей) стає Божий ворог...
Востаннє редагувалось 20 травня 2009, 07:32 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

ks
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 16 травня 2009, 11:40

Повідомлення ks » 19 травня 2009, 21:03

mykil писав:праця християнина, віруючої людини насамперед, і має черпати цю силу з молитви, особливо літургійної.


Не може людина черпати силу тільки з літургійної молитви. Потрібна і приватна. щоби могти впорядкувати свої думки, бажання, потреби... Не думаю, що сидіння в неті сприяє молитві... І аж ніяк її не замінює....

skept4k
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 12 травня 2009, 16:17
Звідки: Lemberg

Повідомлення skept4k » 19 травня 2009, 21:04

mykil писав:
Так, є такі слова. І це ІДЕАЛ. Але якшо сприйняти це буквально та ще у свій спосіб, то тоді треба викинути комп, мобільний тощо і залишитися тільки з ВІРОЮ.


А хто такий монах? І до чого він прагне? Чи не до досконалості (чи то ІДЕАЛУ)...

Не зашкодило б частині монахів повикидати всі перелічені Вами речі... Коли ці речі починають панувати над ними.

ks
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 16 травня 2009, 11:40

Повідомлення ks » 19 травня 2009, 21:22

mykil писав:Будь-яка праця у монастирі, якщо її всю пожертвувати зранку Богові, стає на весь день (життя) молитвою, її різновидом...


Те, що я зранку скажу "Боже, я всю працю жертвую Тобі", зовсім не означає, що вона автоматично стане жертвою, а більше того - молитвою. Зазвичай ми і одної молитви "Отче наш"не можемо нерозсіяно помолитися - тобто принести її в жертву Богові.

Та і праця буває різною. Якщо це не розумова праця, то її ще якось можна вважати такою, що сприяє молитві. Але коли праця вимагає зосередження уваги на чомусь зовнішньому, то тільки відволікає від молитви.

Аватар користувача
kris15
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 12 жовтня 2008, 13:05

Повідомлення kris15 » 19 травня 2009, 22:16

Не може людина черпати силу тільки з літургійної молитви. Потрібна і приватна. щоби могти впорядкувати свої думки, бажання, потреби... Не думаю, що сидіння в неті сприяє молитві... І аж ніяк її не замінює....[/quote]

Ще як сприяє!!!! Особливо якщо сидіти з наміренням шось почерпнути с того шо шукаєш!!!! На собі переконалась і не раз ставала до молитви після того як, можливо й годинами сидіти neti.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 07:38

ks писав:
Не може людина черпати силу тільки з літургійної молитви. Потрібна і приватна.


Цього ніхто не заперечує. Це ясно як білий день. Але давайте не будемо впадати у крайності і відходити від теми... Одружені душпастирі нібито не мають часу на якесь добровільне капеланство в Неті (жінка, діти, інші причини, не раз надумані). Ченці мають більше молитися... А хто ж тоді цим займатиметься? Може миряни? :)
Востаннє редагувалось 20 травня 2009, 07:50 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 20 травня 2009, 07:45

У людей часто виникає багато різних питань і не завжди, чи то з об'єктивних, чи з суб'єктивних причин, вони можуть звернутися за відповіддю до священика. А якщо є доступ до інтернету, то чому б не поспілкуватися зі священиком там? Щодо спокус, на які монах наражається в інтернеті, то запитаю - а який воїн, що йде у бій не наражається на поранення? Все залежить від підготовки того воїна. Духовні люди мають сильніші спокуси, ніж ми, миряни, але й більшу ласку Божу протистояти їм. Кібер-простір все більше і більше поширюється і все більше людей в нього "втягуються", тому Церква, на мою думку, не може упускати цю ділянку. В інтернеті багато зла, з яким треба боротися, і в авангарді цієї боротьби мають бути саме монахи - високоосвічені, глибоковіруючі, морально чисті та духовні.
Востаннє редагувалось 20 травня 2009, 08:01 користувачем viter, всього редагувалось 1 раз.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 07:49

ks писав:

Не може людина черпати силу тільки з літургійної молитви. Потрібна і приватна. щоби могти впорядкувати свої думки, бажання, потреби... Не думаю, що сидіння в неті сприяє молитві... І аж ніяк її не замінює....


Не раз судимо тільки по собі... Звичайно, залежить чи ми шукаємо Бога всюди, навіть у кібер-просторі. І залежить, на які сайти заходимо - чи часом не на сумнівного характеру. Ніхто не каже замінити Інтернет молитвою, йдеться про вдале в Бозі поєднання різних частин життя-буття, різного роду праці, видної людям і не видної...


ЗІ СТАРОГО НА ФОРУМІ:


"Інтернет… Ніби віртуальний світ, а стільки емоцій та почуттів. Іноді поглинає стільки цінного часу, а деколи створює безліч нагод для знайомства з друзями...
Скільки годин я провожу он-лайн, в пошуках різноманітної інформаці? Скільки її було насправді важливої, а скільки абсолютно не потрібної?
Для одних Інтернет став домівкою, для інших - місцем праці, чи нагодою для товариських зустрічей. Для деяких він став місцем пошуку Бога... Для кожного по-своєму, бо всі різні. Нові технології володіють стількома можливостями, що за їхньою допомогою можна зробити так багато добра.
Якщо людина хоче бути з Богом, то хоче з ним бути всюди, не залежно від того де вона - чи на роботі, чи вдома, чи бігає пальцями по струнах гітари, чи клавітурі комп'ютера. А чим Інтернет є для мене? Спробуймо поглянути на користування мережею з християнської точки зору, як перед сповіддю...".



http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1134
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 07:54

viter писав: В інтернеті багато зла, з яким треба боротися,.


Як і в реальному житті на кожному кроці, де не глянь. І часто гріхи хворого духовно суспільства "перелазять" до Інтернету...

Пригадую впору слова покійного понтифіка Івана Павла II про те, що, мовляв, інтернет може стати дуже доброю нагодою в сучасності для проповідування Божого Слова, котре треба сіяти скрізь між людом...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 07:58

skept4k писав:
Не зашкодило б частині монахів повикидати всі перелічені Вами речі... Коли ці речі починають панувати над ними.


Безумовно, коли виникають різні ідоли... Але щоб такого лиха не трапилося, то в монастирі, наприклад, школі всіх боговгодних чеснот, треба загартовуватися і готовувати себе під різними аспектами до різноманітної праці між людьми, особливо зараз у часи всяких тривожних викликів.

Бог дає поміч до діла, коли проситься з покорою, в молитві та у вірі...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 20 травня 2009, 09:43

До вашої дискусії в мене є одна заувага. Хто сказав, що капеланами повинні бути обов'язково священики, а тим більше монахи? Це можуть бути люди з богословською освітою, можуть бути прості миряни, але під керівництвом богослова. Зрештою, можна було б заснувати товариство, члени якого приділяли б кілька годин в тиждень на таке капеланство. Але тут також мусить бути керівник, до якого можна звернутись за порадою.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 20 травня 2009, 10:11

mykil писав:А хто ж тоді цим займатиметься? Може миряни? :)

а чому ні?

Олюнька писав:До вашої дискусії в мене є одна заувага. Хто сказав, що капеланами повинні бути обов'язково священики, а тим більше монахи? Це можуть бути люди з богословською освітою, можуть бути прості миряни, але під керівництвом богослова. Зрештою, можна було б заснувати товариство, члени якого приділяли б кілька годин в тиждень на таке капеланство. Але тут також мусить бути керівник, до якого можна звернутись за порадою.

ось перша слушна думка по темі.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 10:22

Малий писав:
mykil писав:А хто ж тоді цим займатиметься? Може миряни? :)

а чому ні?


За винагороду від людей чи від самого Господа сторицею? :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 10:24

Олюнька писав: Це можуть бути люди з богословською освітою, можуть бути прості миряни, але під керівництвом богослова.


Якщо маєте знайомих серед укушників (студентів УКУ), колишніх чи теперішніх залучайте до боговгодного діла на добровільних засадах найперше і відповідно до рівня свідомості віри... :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Ann
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 травня 2009, 13:31

Повідомлення Ann » 20 травня 2009, 10:36

viter писав: В інтернеті багато зла, з яким треба боротися, і в авангарді цієї боротьби мають бути саме монахи - високоосвічені, глибоковіруючі, морально чисті та духовні.


Хто стереже свої уста, той зберігає свою душу (Прип. 13,3)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 20 травня 2009, 10:40

Ann писав:
viter писав: В інтернеті багато зла, з яким треба боротися, і в авангарді цієї боротьби мають бути саме монахи - високоосвічені, глибоковіруючі, морально чисті та духовні.


Хто стереже свої уста, той зберігає свою душу (Прип. 13,3)

До чого, Ви, це сказали?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Ann
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 19 травня 2009, 13:31

Повідомлення Ann » 20 травня 2009, 10:50

Подумалося так :oops:

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 20 травня 2009, 10:56

mykil писав:
Олюнька писав: Це можуть бути люди з богословською освітою, можуть бути прості миряни, але під керівництвом богослова.


Якщо маєте знайомих серед укушників (студентів УКУ), колишніх чи теперішніх залучайте до боговгодного діла на добровільних засадах найперше і відповідно до рівня свідомості віри... :)


Має ще бути "мозковий" центр. Можна організувати щось типу "телефону довіри". Наприклад, я відписую людині на запитання, які її цікавлять, але не впевнена у своїй відповіді або не достатньо компетентна в певних питаннях, отже має бути компетентна людина, з якою можна зв'язатись онлайн.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Малий
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 218
З нами з: 03 травня 2008, 08:41

Повідомлення Малий » 20 травня 2009, 12:43

mykil писав:За винагороду від людей чи від самого Господа сторицею? :)

а це вже залежить від рівня свідомості закликаючих.

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Повідомлення гість » 20 травня 2009, 14:00

Бенедикт XVI також виголосив короткий заклик:

«В цю неділю Церква відзначає Всесвітній день комунікації. У моєму посланні на цей рік я закликаю всіх людей, що використовують нові технології в області комунікації і, особливо, молодих людей користуватися ними позитивним чином, використовуючи великий потенціал цих засобів, щоб творити зв'язок дружби і солідарності, які можуть сприяти кращому миру.

Ці нові технології принесли глибинні зміни в способи, якими поширюються новини і інформація, а також в способи людського спілкування і відношення один до одного. Я хочу заохотити всіх, що мають доступ у віртуальний простір, з обережністю підтримувати і просувати культуру поваги, діалогу і справжньої дружби, в якій можуть процвітати істина, гармонія і розуміння.

Молоді люди, зокрема, я закликаю вас: свідчіть про свою віру в цифровому світі! Використовуйте ці технології заради поширення Євангелія, щоб Блага Звістка про безмірну любов Божу до всіх людей, прозвучала новими шляхами через весь наш зростаюче-технологічний світ!»


http://christusimperat.org/uk/node/14186

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 19:14

Або ще з наведеного тут ресурсу:


Ватикан, 19 травня 2009р. - Директор прес-служби Ватикану підтвердив важливість Інтернету, як засобу для донесення Радісної звістки людям, котрі знаходяться у багатьох різних ситуаціях...


http://christusimperat.org/uk/node/14159


І потрібний церковний документ про кіберпростір (його сучасні позитиви з негативами) для християнських родин http://christusimperat.org/uk/node/13978
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

gist
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 15 грудня 2008, 20:49

Повідомлення gist » 20 травня 2009, 20:58

:)

skept4k
новик
новик
Повідомлень: 22
З нами з: 12 травня 2009, 16:17
Звідки: Lemberg

Повідомлення skept4k » 20 травня 2009, 21:34

viter писав: А якщо є доступ до інтернету, то чому б не поспілкуватися зі священиком там? Щодо спокус, на які монах наражається в інтернеті, то запитаю - а який воїн, що йде у бій не наражається на поранення? Все залежить від підготовки того воїна. Духовні люди мають сильніші спокуси, ніж ми, миряни, але й більшу ласку Божу протистояти їм. Кібер-простір все більше і більше поширюється і все більше людей в нього "втягуються", тому Церква, на мою думку, не може упускати цю ділянку. В інтернеті багато зла, з яким треба боротися, і в авангарді цієї боротьби мають бути саме монахи - високоосвічені, глибоковіруючі, морально чисті та духовні.


Це суб'єктивна думка.
Моя думка така: якщо монах дійсно хоче бути монахом, то інтернет-капеланство його не зацікавить.
Це один зі способів втечі від свого сумління, забити час, щоб не вести духовної боротьби зі своїми помислами.
Та й, врешті, віртуально-капеланські поради несуть не більше, ніж віртуальну відповідальність... Зате в біографію свою можна буде дописати - високоосвічений, глибоковіруючий, морально чистий та духовний кібер-капелан 8)

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 21 травня 2009, 06:45

я думаю, що ніж той монах має сидіти та займатися не знати чим в тому Інтернеті, тратити час на пусті балачки зі всіма під ряд знайомими та друзями, тай щоб його не тягнуло "не туди", то нехай краще через Інтернет робить все можливе для спасіння душ...
Комп’ютер не є гріхом, навіть для монахів, а навіть і навпаки - в нинішній час на нього слід звернути основну увагу як на "виноградний сад", де особливо має бути багато Божих робітників...

Я вже десь писала, що Йосиф Сліпий та св.Максиміліан Кольбе свого часу дуже радили всім і самі по можливості освоювали всі новітні технорлогії, які тоді появлялися... вони казали, що все це треба скеровувати на Божу працю.


Повернутись до “Балачка”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 16 гостей