Чому саме греко-католицизм?

обговорення богословських думок, питань богословської освіти

Модератори: Just_me, Artur, ihor

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 26 травня 2009, 09:33

А й справді, чому саме греко-католицизм..? ;)

Думаю всі читали спогади матері митрополита Андрея Софії з Фредрів „Молодість і покликання о.Романа Шептицького”.
Згадайте як Бог його кликав до Василіанського чину східного обряду. Згадайте, що Андрей Шептицький перейшов з римо-католицького обряду.... А чому? Ніхто не задумувався?

Наведу спершу дуже цікавий момент із життя митрополита, тоді ще молодого хлопця: „Перед вступом до новіціяту Роман відбув підготовчі реколєкції у найстаршому Бенедиктинському монастирі в Монте Касіно. Там пережив він важку покусу, як сам розказував. «Це була страшна хвилина, хоч вона тривала ледве декілька хвилин. Під час молитви заволоділо мною нараз таке глибоке пізнання-візія, такої могутности й величавости латинської Церкви, її краси й духовних скарбів, що мені здавалося, що я не зможу від неї відірватися і поза нею не зможу служити Богові. І все зачало хитатися і валитися в мені. Тоді я вчинив совершену постанову повної присвяти Господеві, цілковитого прийняття Його пресвятої волі й знова – все пішло – як блискавка, після блискавиці наступили по собі неначе три удари грому, а тоді я відзискав повну свідомість і зрозуміння, що Бог хоче мати мене серед Василіян, а після тієї свідомости вернувся повний, досконалий спокій...»

Бог його кликав перейти до того східного українського обряду лише з тою метою, щоб робити все можливе для повернення його до Святої Римської Церкви латинського обряду. Це є правда! І не є правдою те, що Андрей Шептицький як зараз всі кажуть „очищав від латинізації”.
Митрополит Андрей все своє життя присвятив справі з’єднання всіх до Святого Апостольського Римського Престолу. Прочитайте його Пастирські послання. Він ніколи не казав „греко-католицизм”, він завжди казав – „Свята Католицька Церква”.

Скажу так як я вважаю, що той „греко-католицизм” то є повна пародія, і пора би вже від нього відійти, і пора би вже ступити той крок до об’єднання в Одній Святій Католицькій Вірі по цілому світі.

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 26 травня 2009, 09:49

Ira писав:....
Скажу так як я вважаю, що той „греко-католицизм” то є повна пародія, і пора би вже від нього відійти, і пора би вже ступити той крок до об’єднання в Одній Святій Католицькій Вірі по цілому світі.


Ура товариші!
Всі на барикади!
За мир на землі всіх в тряпку порвемо!

А може якось спокійніше реагувати?
Може греко-католики також мають право на існування? І буддисти, і православні, і мусульмани? Може варто полюбити свого неоднодумця, але такого близького, незалежно від його віросповідання? Бог сам розбереться хто чого вартий і кожному дасть гідну оцінку, але нам туди пхатись зась. Тільки шляхом добровільного особистого переконання можем доводити людині свою правоту, але жодним чином ніхто з нас не має права зневажати опонента за його погляди і казати що він не правий - це шлях в нікуди.

Тепер моя позиція.
Взагалі я є прихильником Єдиної Вселенської Христової Церкви, але я не за те, щоб когось примусово заставляти обєднуватись, чи не дай Боже когось просто ліквідовувати, я за добровільне свідоме обєднання, навіть якщо треба переступити через своє его.
Але це не є проблема людей, люди готові до обєднання і щиро будуть вітати цей крок, питання до керівництва Церкви (не тільки греко-католицької): Що є важливішим за виконання волі Христа на шляху до створення Єдиної Церкви?

А до того часу, поки амбіції окремих людей будуть стояти на заваді обєднанню греко-католики мають право на існування, на свою віру, так само до речі як і суботники, і пятидесятники, і мусульмани, і інші.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 09:54

На загал, питання релігії-віри дуже слизькі, як на мене. Тому не дивуюся, що на деяких сайтах їх категорично не дозволено порушувати... %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 26 травня 2009, 10:08

Ira писав:Скажу так як я вважаю, що той „греко-католицизм” то є повна пародія, і пора би вже від нього відійти, і пора би вже ступити той крок до об’єднання в Одній Святій Католицькій Вірі по цілому світі.

Якщо, Ira, Вам не подобається термін "греко-католик", то кажіть "католик східного обряду". Невже Ви не розумієте, що вчіпилися букви і виказуєте свою повну несвідомість щодо суті. Я греко-католик, і це не означає, що я гірший чи кращий за римо-католика. І він і я католики. Нас єднає одна віра - католицька. Як, скажіть, я ще маю більше з ним об'єднатися?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 26 травня 2009, 10:18

Ви прекрасно розумієте про що я...
Скажіть, що у вас, греко-католиків, є спільного з тим обрядом, якого притримується Папа Римський?
От порівняйте ті обряди. Бо я бачу спільним лище згадування у Літургії Папи Римського. Я не бачу, щоб виконувалося греко-католиками те, що виконує Папа і Західна Церква. Тому напрошується висновок, що греко-католики відійшли від Глави Вселенської Церкви.
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 15:35 користувачем Ira, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 10:37

Ira писав:
Скажіть, що у вас, греко-католиків, є спільного з тим обрядом, якого притримується Папа Римський?



Заувага для шановної пані Ірини!

Якщо щось не подобається в УГКЦ, на її офіційному форумі, то може краще звідси піти по своїй дорозі, щоб не спричинювати ще більших заколотів і непорозумінь на релігійному грунті?
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 11:00 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 2 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 26 травня 2009, 10:56

Ira писав:Ви прекрасно розумієте про що я...
Скажіть, що у вас, греко-католиків, є спільного з тим обрядом, якого притримується Папа Римський?

Ви відчуваєте різницю між обрядом та вірою? Обряд - це зовнішнє почитання Бога. Грубо можна сказати, що обряд - це людська частина Церкви,а віра - Божа. Ще раз кажу: у римо-католиків та греко-католиків одна віра!!!
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Ira
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 345
З нами з: 20 серпня 2007, 17:21
Контактна інформація:

Повідомлення Ira » 26 травня 2009, 11:29

А як таке можливе – Віра одна, а обряди зовсім різні?
Хіба Ісус вчив робити одне і те саме в різні способи???
Тоді і Віри нема.

Для прикладу, Матір Божа у Фатімі просила посвятитися Її Непорочному Серцю, у Якому є наше спасіння. Думаю, зі мною всі погодяться, що це не є виявом обряду. Я тут не говорю про образи чи про молитви до Непорочного Серця Марії, я тут маю на увазі - пізнати, полюбити і посвятитися НЕПОРОЧНОМУ СЕРЦЮ МАРІЇ.
Скажіть мені, який греко-католицький єпископ, східний патріарх (той що визнає Папу) чи митрополит те виконав і подав своїм вірним до увірування та виконання? Та напевно що ніякий, тоді про яку єдину Віру ви говорите?

PS. На цьому форумі, як і у нашій державі, я так думаю, є свобода слова, думки та віроісповідання?! Тут же пишуть суботники, євангелісти і т.д. Їм же ніхто не забороняє, правда?

І ще хочу уточнити, що я не ставлю такого наміру силою когось зобов’язавати поміняти обряд. Кожен має свою волю, і було би гріхом ту волю від нього відбирати.
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 15:16 користувачем Ira, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ola
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 211
З нами з: 21 серпня 2007, 01:27
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення ola » 26 травня 2009, 11:41

Для прикладу, Матір Божа у Фатімі просила посвятитися Її Непорочному Серцю, у Якому є наше спасіння. Думаю, зі мною всі погодяться, що це не є виявом обряду. Я тут не говорю про образи чи про молитви до Непорочного Серця Марії, я тут маю на увазі - пізнати, полюбити і посвятитися НЕПОРОЧНОМУ СЕРЦЮ МАРІЇ.


Поясніть, будь ласка, що таке НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ МАРІЇ, чим пізнання Його, любов до Нього і посвята Йому відрізняється від почитання Богородиці?
Вернися до дому свого, і розкажи, які речі великі вчинив тобі Бог! (Луки 8, 39)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 26 травня 2009, 12:53

Ira писав:А як таке можливе – Віра одна, а обряди зовсім різні?

Можливе. Ви можете сказати "Я людина", "Я человек", "I'm a human". Одне і те ж саме сказано 3 різними способами. Чи помінялася суть вислову у кожному випадку? Ні! І як таке може бути!? :shock:
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 26 травня 2009, 13:17

Пані Ірино, Христос нам заповів зберігати звичаї, традиції, обряди чи віру?

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 26 травня 2009, 13:37

Шановна Ira, почитайте ось це:

Символ віри
Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого.
І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віками – світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.
Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком.
І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця і Сина ізходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.
В єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.
Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів.
Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.


Хіба римо-католики вірять в щось інше? Ще раз кажу, дивіться у суть, а не обмежуйтеся лише формою.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 26 травня 2009, 13:50

viter писав:Шановна Ira, почитайте ось це:

Символ віри


На жаль, пані Ірина, здається, має свій "символ віри", нецерковний http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=862&start=0
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Simeon
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 12 травня 2009, 08:51

Православна і католицька віри???

Повідомлення Simeon » 30 травня 2009, 19:54

Часто можна почути: "ми православної віри", а дехто твердить і гордиться тим, що він католицької віри. Виходить що є дві віри?
Ап. Павло пише, що "один Бог, одна віра, одне хрещення" Єф.4,5.
Як же ж тут бути?
які основні критерії вкладаються у визначення православної чи католицької віри?
чи правильно є говорити католицька віра, адже католицькість характеризує вселенськість Церкви?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 30 травня 2009, 20:12

Церква Католицька, а віра - православна у суті, адже належиться до єдиної Вселенської Христової Церкви, отже, правильно славиться Всевишнього і правдиво віриться відповідно до волі Творця нашого. Імхо.

Подивіться, наприклад, як живуть собі православні католики Одеси http://www.cerkva.od.ua
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 30 травня 2009, 22:56

Віра насправді одна - католицька, або як кажуть православні УПЦ "кафолицька". У 1054 році відбувся розкол, після якого виник поділ, але не утворилися дві віри. Від православних УПЦ МП можна почути, що католики є єретиками. Ортодоксальна позиція католиків по відношенню до православних аналогічна.
Значення терміну "православ'я" буває різним (право славити, східна церква, візантійський стиль богослужінь і ін.).
Любомир Гузар, інтерв’ю, Львів, 26 січня 2004 року
http://www.patriyarkhat.org.ua/ukr/library/article;87/
Ми вважаємо, що в нас нема з православними різниці у вірі. Такі питання, як чистилище, Непорочне зачаття, чи filioque, є питаннями богослов’я, а не віри. Є різні богословські трактування, але вони лише доповнюють. У будь-якому випадку вони не формують іншої віри. Щодо сопричастя, то наша позиція ось яка: якщо католик перебуває в місці, де нема католицької церкви, він вільно може йти до православної церкви й отримати там Таїнства. І навпаки – якщо православний не може знайти православного священика, ми йому не відмовляємо в Таїнствах, особливо у Святій Сповіді і Святому Причасті.


Інтерв'ю митроп. Володимира, «Церковна Газета» №8 за березень 2007 р, стор. 15:
- А как складываются отношения с католическими церквами? Действительно ли УПЦ, как пишут в наших церковных храмах, не признает таинства римо- и греко-католиков наравне с «раскольниками»?
В і дпов і дь Блаж. Володимира (Сабодан) : „ Если судить из древней практики, то таинства католиков и православных считают действительными обе Ц еркви – это не сегодняшнего дня постановление. Практика такая, что если скажем, священник Католической Церкви переходит в Православие или наоборот, он принимается в том сане, в котором он есть. Это означает, что таинства взаимно признаются . Это касается именно Римо-Католической церкви. И Греко-католической, поскольку это часть Римо-Католической церкви, только восточного обряда. ”

Хоча, слова преп. Феодосія Печерського:
«Множеством ересей своих они (латиняне) всю землю обезчестили. Нет жизни вечной живущим в вере латинской»

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 31 травня 2009, 07:48

«Множеством ересей своих они (латиняне) всю землю обезчестили. Нет жизни вечной живущим в вере латинской»


Згідний з Гузаром, але мені здаються трохи передчасними такі вислови що ні чистилище ні Непорочне зачаття не є питанням віри, а вченням. Є різниця чи М.Б. мала гріх, як вчать ПЦ, а в момент Благовіщення була звільнена від нього, чи була за самого початку звільнена від гріху???? Також чистилище, є різниця з митарствами-можу після них піти або до раю або в інше місце, або як в католиків чистилище - до раю і тільки???? Я би, особисто, звичайно Гузар авторитет, я ніхто, так би не говорив. ПЦ не є така як КЦ, звичайно, можна переплити океан на лодочці, а можна і на лайнері.

Щодо цитати яку ви привели вище. Це не той Феодосій Печерський, а грек, якого також звали Феодосій. Так що зверніть на це увагу. Це є псевдоепіграф 12 ст, який приписують Феодосію Печерському. Здебільшого тексти такого напрямку походять з Греції і безграмотні в критиці латинян. В 13 ст. вони забулися, а вийшли на гора, тільки після Флорентійської Унії.

І я не схильний бачити в тій же УпЦМП, наприклад, наступників Київської традиції. Тут також щодо статусу треба розібратися. Нема такого положення в ПЦ як автономія, так що УпЦМП є та сама РПЦ, вивіска друга. А як встановлювалася її автокефалія, можна знайти. Також 150 років була невизнаною церквою.

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 31 травня 2009, 12:11

Щодо цитати яку ви привели вище. Це не той Феодосій Печерський, а грек, якого також звали Феодосій. Так що зверніть на це увагу. Це є псевдоепіграф 12 ст, який приписують Феодосію Печерському. Здебільшого тексти такого напрямку походять з Греції і безграмотні в критиці латинян. В 13 ст. вони забулися, а вийшли на гора, тільки після Флорентійської Унії.

Дуже вдячний за пояснення :friends:

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 31 травня 2009, 13:44

а ось і не правда, брате.:x
Віра - православна, а Церква - католицька (у православних звучить "кафолицька" тобто "соборна", "вселенська"). :Yahoo!:

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 31 травня 2009, 20:00

Псалтирь видавництва Свято-Успенської Пачаївської Лаври, стор. 3:
Символ, рекше ісповіданіє, во сятих отца нашего Афанасія, патріарха александрійскаго

Іже хощеть спастися, прежде всіх подобаеть єму держати кафоліческую віру, єяже аще кто ціли і непорочни не соблюдаеть, кромі всякаго недоумінія, во віки погибнеть. Віра же кафоліческая сія єсть: да єдинаго Бога в Тройці, і Тройцу во єдиниці почитаєм....

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 31 травня 2009, 21:10

якщо б ви мали можливість щоденно (часто) служити Вечірню та Утренню з православних Міней та Тріодей, то побачили б, що в текстах, як правило (майже завжди), віра "православна", а Церква - "кафолицька". останній приклад - вчорашня велика вечірня присвячена памяті святих отців першого нікейського собору. :P
Востаннє редагувалось 31 травня 2009, 21:28 користувачем orest, всього редагувалось 1 раз.

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 31 травня 2009, 21:22

Я мав таку можливість і з вами згідний, але ви самі сказали "як правило".

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 31 травня 2009, 21:25

утверди Боже святу православну віру католицьких християн (тих, які належать до святої католицької Церкви) на віки віків! :Yahoo!:

wpab
дописувач
дописувач
Повідомлень: 52
З нами з: 01 травня 2009, 20:39

Повідомлення wpab » 31 травня 2009, 22:04

orest писав:. останній приклад - вчорашня велика вечірня присвячена памяті святих отців першого нікейського собору. :P

Молeбную пaмять днeсь богоноснихъ отцєвъ, всея вселeнныя собрaвшихся, въ світлімъ грaді нікeйстімъ, правослaвнихъ собрaнія, благочeствующе вірно прaзднуимъ. сіи бо лютаго Аріа безбожное велініе благочестномyдренні низложиша, и от кафоліческія церкве соборні того изгнaша...

гість
дописувач
дописувач
Повідомлень: 86
З нами з: 04 грудня 2008, 00:07
Контактна інформація:

Чому я став католиком

Повідомлення гість » 04 червня 2009, 11:05

Чому я став католиком. Йозеф Ратцінгер, 1971 рік

Есе, написане в 1971 році за 7 років до того, як монсеньор Йозеф Ратцінгер став кардиналом

Роздумуючи про Католицьку Церкву, ми можемо порівняти її з місяцем. Місяць не має свого власного світла. Він отримує світло від сонця, без якого запанувала б повна темрява.

Місяць сяє, але його світло не належить йому. Місячні зонди і астронавти побачили, що місяць є ніщо інше як кам'яниста пустка, подібна до пустелі. Вони бачили скелі і піски, картину, що разюче відрізняється від того образу, який склався у нас з давніх часів. Місяць сам по собі - ніщо інше як скелі і піски, але він відбиває світло.

Чи це не точний образ Церкви? Будь-який, хто вивчає її і заглиблюється в неї, також, як і на Місяці, нічого не відкриє, окрім пустелі, пісків і скель - людських слабкостей, що нагадують пил, камені, запустіння. Проте незаперечний той факт, що, навіть якщо вона є ніщо інше як піски і камені, також, милістю Господньою, вона є Світлом.

Я католик тому, що я вірю, що зараз, як і у минулому, незалежно від нас, Господь підтримує Церкву, і ми не можемо перебувати біля Нього, не перебуваючи в Його Церкві. Я належу Католицькій Церкві, бо всупереч усьому я вірю, що це Його Церква, а не "наша".

Це Церква, яка всупереч всій людській недосконалості, яка існує в ній, приводить нас до Ісуса Христа. Лише за допомогою Церкви можу я знайти Його - живого і могутнього, такого, що існує тут і зараз. Без Церкви образ Христа розсіявся б, пішов би прахом і зник. І що стало б з людством, позбавленим Христа?

Я знаходжуся в Церкві з тієї ж причини, з якої я є християнином - тому що людина не може вірувати в ізоляції. Віра можлива в спілкуванні з іншими віруючими. По самій своїй природі віра є об'єднуючою силою. І віра ця має бути церковною, інакше це і не віра зовсім. І подібно до того, як одна людина не вірує в ізоляції, але лише в спілкуванні з іншими, також не може одна людина прояснити для себе віру одними лише власними починами або вигадками.

Я залишаюся в Церкві, бо вірую, що віра, яка можлива лише в Церкві, а не в протистоянні їй, справді необхідна людській істоті і світу.

Я залишаюся в Церкві, бо лише віра, якої навчає Церква, здатна врятувати людину. Великий ідеал нашого покоління - суспільство, вільне від тиранів, страждань і несправедливості. На цьому світі страждання походить не лише від відмінностей в багатстві і владі. Є ті, хто хотів би змусити нас повірити, що ми можемо проявляти наші людські якості без володіння собою, без терпимості до оточуючих, не докладаючи зусиль для подолання труднощів. Нас хочуть переконати в тому, що не обов'язково жертвувати чимось, щоб вберегти ту злагоду, якої ми досягаємо, також як і не обов'язково з терпінням відноситися до постійного протиріччя між тим, що є насправді, і тим, що могло б бути.

Насправді людина може врятуватися лише через Хрест і через сприйняття своїх особистих страждань і страждань інших таких же людей в світі, що знаходять визволення в Страстях Господніх. Лише так людина може стати вільною. Всі інші "пропозиції кращої ціни" можуть закінчитися лише крахом.

Любов - це не лише безоглядне милування. Єдино можлива дорога змінити людину в кращу сторону - полюбити її справжньою любов'ю, при цьому поступово перетворюючи її з того, ким вона є, на того, ким вона може бути. Саме це і здатна зробити Церква.


http://christusimperat.org/uk/node/14650

вірний УГКЦ
новик
новик
Повідомлень: 16
З нами з: 07 червня 2009, 15:28

Повідомлення вірний УГКЦ » 14 червня 2009, 21:39

Поясніть, будь ласка, що таке НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ МАРІЇ, чим пізнання Його, любов до Нього і посвята Йому відрізняється від почитання Богородиці?[/quote]

ось тут про НЕПОРОЧНЕ СЕРЦЕ МАРІЇ http://www.saintjosaphat.org.ua/statti/ ... rce-Isusa/

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 15 червня 2009, 16:56

а чи не слід модератору заборонити лінки на сайти релігійних організацій, які обманюють люд Божий називаючи себе "вірними УГКЦ", але в дійсності будучи поза Церквою разом з своїм очільником- Василем Ковпаком?

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 15 червня 2009, 17:15

orest писав:а чи не слід модератору заборонити лінки на сайти релігійних організацій, які обманюють люд Божий називаючи себе "вірними УГКЦ", але в дійсності будучи поза Церквою разом з своїм очільником- Василем Ковпаком?


Тут все не так просто, оказується що на землю прийшов не тільки ісус, але й Св. Дух = Матір Божа:):)

а на рахунок заборони некатолицьких лінків, які спотворюють навчання КЦ, думаю було би добре.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 15 червня 2009, 19:08

orest писав:а чи не слід модератору заборонити лінки на сайти релігійних організацій


Це, швидше, питання до адміністратора форуму, щоб вніс зміни до наявних правил. Звертайтесь до нього.

Якщо форум існує мало не для всіх, коли при реєстрації теж не питається про релігійну приналежність, то важко поки що щось зробити. Там паче мені на обмежених правах.

Тут є кілька модераторів...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 червня 2009, 21:30

Знову стрічаються православні католики http://www.byzcath.ru/index.php?branch= ... ook_id=255
:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Богослов'я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей