ПАСТОРАЛЬНИЙ КООРДИНАТОР - кан. статус і пасторальні вимоги

Життя нашої Церкви за кордоном

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

ПАСТОРАЛЬНИЙ КООРДИНАТОР - кан. статус і пасторальні вимоги

Повідомлення Justyn » 06 травня 2009, 23:13

Пропоную також над цією темою подискутувати. Ось подаю переклад українською мовою окреслення канонічного статусу, прав і компетенцій, якими наділила Пасторільного координатора Італійська Єпископська Конференція:

    СТАТУТ СЛУЖБИ ПАСТОРАЛЬНОЇ КООРДИНАЦІЇ
    ДЛЯ ЕТНІЧНИХ КАТОЛИЦЬКИХ СПІЛЬНОТ В ІТАЛІЇ


1. Єпископська Комісія до справ Міграцій Італійської Єпископської Конференції засновує Службу пасторальної Координації для католицьких спільнот інших національностей в Італії з метою забезпечення їх, у стабільній і органічній формі, пастирською і духовною опікою на основі декрету про призначення.

Даною Службою керує національний Координатор.

2. Координатора Служби призначає Постійна Єпископська Рада Італійської Єпископської Конференції на пропозицію Єпископської Конференції країни походження й порадившись з Фундацією «Мігрантес».

Координатор запевняє справне функціонування пастирської опіки для мігрантів-католиків тієї самої національності чи мови, які проживають в італійських діє цезіях; він дбає про її стабільність і розвиток, притримуючись пасторальних норм і планів у відповідних партикулярних Церквах.

3. Координатор:

а) керує релігійними, культурними, опікунськими ініціативами та всім тим, що сприяють інтеграції мігрантів-католиків в церковну та цивільну спільноту;
б) залучає інших пастирських працівників, наділених дозволом від Ординарія місця;
в) періодично візитує ці групи;
г) веде і поновлює облік присутності в Італії етнічної чи мовної спільноти, якою він опікується;
д) сприяє у Церкві та в цивільній спільноті пізнанню і пошануванню цінностей і культури народу, до якого вони належать;
е) підтримує постійний зв’язок з Фундацією «Мігрантес» Італійської Єпископської Конференції, перед якою він представляє пастирську програму та щорічний звіт про виконану працю;
е) збирає інформації про проблеми спільноти, над якою здійснює свій уряд.

4. Праця Координатора ведеться під наглядом Єпископа дієцезії, в якій виконується даний уряд, та у згоді з дієцезіяльним осередком «Мігрантес» чи з іншою відповідальною за пастирську працю серед мігрантів Установою, яка приймає пастирські рішення і напрямні.

5. Пасторальний Координатор прирівнюється до Делегата для Каштелянів чи Місіонерів для мігрантів, про якого говориться в пп. 44-51 Папської Інструкції De pastorali migratorum cura і він не має жодної територіальної чи персональної юрисдикції.

6. Координатор повинен володіти Ліцензією, яка дозволяє йому виконувати пастирську службу, згідно рішенням, прийнятим на XLIV-их Загальних Збораї Італійської Єпископської Конференції.

7. Про витрати Координатора у сповненні його служби дбає Фундація «Мігрантес» та, згідно з прийнятими угодами, партикулярні Церкви, у яких провадиться ця Служба».

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 06 травня 2009, 23:18

А ось що про цю саму особу говорить документ Папської Ради до справ Мігрантів і Подорожніх "Erga migrantes caritas Christi (Любов Христа супроти мігрантів)"

Арт. 11.

§ 1. У Націях, у яких Капеляни (Місіонарі) мігрантів тієї самої мови є чисельними, бажано, щоб один із них був номінований Національним Координатором.
§ 2. Зважаючи на те, що Координатор є посвячений координації і служінню Капелянам (Місіонерам), які працюють всередині Нації, він діє в імені Конференції Єпископів ad quam, Президент якої надає йому номінацію, попередньо порадившись з Конференцією Єпископів a qua.
§ 3. В загальному, Координатор нехай вибирається поміж Капелянами (Місіонерами) тієї самої національності або мови.
§ 4. З рації свого уряду, Координатор не користується юридичною владою.
§ 5. З огляду на функцію координації, Координатор має завдання утримувати контакти так з єпархіальними Єпископами Країни a quo, так з Єпископами Країни a quem.
§ 6. Передбачаючи утворення нової Місії, є корисним апелювати до Координаторів, які отримали номінацію, переносити або переміщати Капелянів (Місіонарів).

Justyn
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 236
З нами з: 06 травня 2006, 15:13

Повідомлення Justyn » 06 травня 2009, 23:21

Канонічний статус Пасторального координатора є чітким. Уряд Національного чи Пасторального координатора є нововведенням, коли йдеться про EMCC. Згідно задуму авторів, він є особою, яка є допомогою капелянам, які опікуються емігрантами певної мови чи країни. Він також повинен служити самим емігрантам і бути зв’язковою ланкою між різними церковними спільнотами. Він повинен тісно співпрацювати з Директорами національними та єпархіальними до справ душпастирства емігрантів. Він не може дорівнювати у правах і обов’язках єпархіальному єпископові, але є тільки своєрідною поміччю.

Але, моє питання є таке:

Якими пасторальними і людськими якостями повинен відзначатися Пасторальний координатор?

Запрошую до дискусії особливо отців, що душпастирюють в країнах Європи.


Повернутись до “УГКЦ за кордоном”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей