Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 06:39

Зображення

Шановні форумчани і гості.
В житті кожної людини повинно бути щастя. Кожен його розуміє по-своєму.
Та думаю, кожен погодиться, що найвищим щастям є любов до Господа і безкорисне служіння Йому.
В теперішньому житті, на жаль, мало хто має таке щастя, бо повсякденні турботи і неправильні устремління, прив’язаність до матеріального і швидкоплинних насолод заважають працювати над собою для його досягнення.

Давайте бажати всім щастя, цього найвищого щастя для людини, щоб його було побільше в світі!
Головним ворогом людини є хибний егоїзм, тобто бажання жити для себе, задовільняти себе і свої бажання. Часто ми забуваємо про ближніх.
Процес побажання щастя допоможе потрохи звільнюватись від хибного егоїзму, розвиваючи істинний егоїзм, тобто бажання жити не для себе, а безкорисно для Бога і людей. Також у процесі побажання ви зрозумієте, кому не можете чи не хочете цього робити через затаєні образи, злість, незадоволення. З часом це пройде і ви простите цій людині чи людям.

Отже, ми вирішили почати це робити.
1. Слід цьому приділяти не менше 5-10 хвилин, чим більше, тим краще.
2. Потрібно сісти так, щоб спина була прямою. Можна наприклад і на колінах стояти, або просто стояти. Головне в позі – непорушність у положенні тіла, воно ніби тягнеться вверх і завмирає.
3. У процесі побажання всім щастя слід настроїтись безкорисно, не бажаючи від цього ніяких для себе вигод і плодів, а щиро стараючись побажати його всім і вірячи, що побажання збудеться.
4. Коли бажаємо, то віримо, що всі будуть щасливі.
5. Слід промовляти: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ. Голос повинен йти від серця, слід закрити очі і настроюватись на область серця.
6. Голос повинен бути спокійним, не треба кричати, але водночас сильним і чітким, з розстановкою на словах.
7. Також слід усвідомлювати, що щастя не від нас йде, що це енергія Бога, енергія святості, і щоб вона була в житті людей, ми повинні в думці виконувати поклін стопам того, в кого вона є і просити допомоги у такій справі. Наприклад, можна взяти ікону Ісуса Христа, кланяємось в думці Його стопам бажаючи своїм побажанням всім щастя служити Йому, бажаючи, щоб щастя, чистота, святість від Нього перейшли до людей і наповнили їхні серця.
Або беремо зображення святого і робимо поклін йому. Хто не має такої можливості по різним причинам, можна кланятись Біблії. Це розвиває смирення і усвідомлення того, що від них йде щастя і процес не породжує гордість за себе.
8. Якщо у вашому житті є людина чи люди, яким важко, то щастя, яке у вас виникне від побажання потрібно в думці віддавати їм, щоб в них все було добре. У будь-якому випадку його треба віддавати, не насолоджуючись ним, не затримуючи в собі.
9. Ще краще побажання виконувати у групі людей, тоді ефект підсилюється. Можна кланятись в думці всіх оточуючим, з ким це робите, вважаючи їх добрими людьми, поважаючи їх, просячи подумки допомоги у такій справі. Плоди побажання віддавати тому/тим, кому важко зараз. Ще краще, якщо ви знаєте якусь духовно вищу людину, в якої можливо негаразди із здоров’ям чи якісь інші проблеми – віддавати плоди і щастя, яке виникне в результаті цього побажання їй. Це може бути також і святий, який живе зараз на землі чи вже не живе і віддаючи – прагнете, щоб в нього все було гаразд, якнайкраще.

Порадьте цей спосіб тим, хто не хоче молитись чи не має віри в Бога. Пункт 7 вони напевно не підтримають, але з часом при побажанні всім щастя вони все-таки стануть віруючими. А віруючим людям ніколи не завадить бажати всім щастя. Давайте будемо це робити, хай у всіх буде щастя. Хай любов, добро, радість розквітає в людських серцях!
Востаннє редагувалось 02 жовтня 2011, 08:13 користувачем Володимир85, всього редагувалось 8 разів.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення ShMariam » 13 липня 2011, 08:53

Володимир85 писав:1. Слід цьому приділяти не менше 5-10 хвилин, ...

А не краще за цей час помолитися в якомусь наміренні? :oops: За душі в чистилищі, Україну, світ і т. д. Це б не було просто побажання щастя, але його реалізація на практиці.
Володимир85 писав:Або беремо зображення святого і робимо поклін йому. Хто не має такої можливості по різним причинам, можна кланятись Біблії.

В Біблії написано, що одному тільки Богу треба кланятися(Мт, 4:10). Чи це в іншому розумінні?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення Володимир85 » 13 липня 2011, 09:16

Так, молитись треба :)
Побажання щастя – це налаштування душі на щастя всіх людей, життя не для себе, а для них. Ніщо не завадить людині бажати щастя іншим людям. Лише було б бажання.

Роблячи поклін святому ми контактуємо із його святістю, святі – провідники до Господа. Вони передають нам Його, адже вони Його осягнули розумом, душею. Вони Його відчувають вповні.
Нам, простим людям, важко осягнути Бога, а через них ми можемо це зробити набагато краще.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення Talya » 12 вересня 2011, 09:26

Слава Ісусу Христу!
Насторожила мене дана тема...
Про побажання щастя я в лекціях Торсунова чула http://files.mail.ru/4H9YLO http://audioveda.ru/author?id=10 А він наче б то не зовсім християнин :wink: , а правду кажучи буддист. Не впевнена що така практика буде корисною для християн.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення ShMariam » 12 вересня 2011, 09:29

Talya писав:Слава Ісусу Христу!
Насторожила мене дана тема...
Про побажання щастя я в лекціях Торсунова чула http://files.mail.ru/4H9YLO http://audioveda.ru/author?id=10 А він наче б то не зовсім християнин :wink: , а правду кажучи буддист. Не впевнена що така практика буде корисною для християн.

Та й практика молитви на вервиці теж нехристиянського походження, але ж виявилася дуже корисною. :) Інше питання, що щастя в буддистів і щастя в християн - два різні поняття. Ми знаємо, що справжнє щастя - не життя без проблем, але життя з Богом і мусимо бажати іншим саме такого щастя.


А мене насторожило:
Володимир85 писав:
Роблячи поклін святому ...


«Господу, Богу твоєму, поклонишся І Йому єдиному будеш служити» (Мт. 4,10) Хіба йшлося про почитання святого, а не про поклоніння.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення Володимир85 » 13 вересня 2011, 06:05

Буде хтось бажати всім щастя чи ні, то справа кожного і його вибору.
Треба бажати найвищого щастя – любові безкорисної до Господа і такого ж служіння Йому.
Роблячи поклін Святому – ми почитаємо його як Святого і хочемо, щоб його святість, його вміння любити і служити ввійшли в серця людей і вони також почали так жити.
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення ShMariam » 13 вересня 2011, 08:41

Взагалі не сприймаю будь-яких форм самонавіювання, але найкращим переконанням, що я напр. бажаю всім щастя є мої вчинки. Наразі можу сказати за себе - я не бажаю всім щастя, бо дуже далека до досконалості. І ніякі повторювання цієї фрази мене не переконають (як і не заставлять змінитися - а це суть практики), але тільки мої конкретні вчинки. Але кожному своє. :pardon: (В тому плані можу порівняту цю практику з молитвою "Ісусе, я Тебе люблю" - колись я із задоволенням її молилася, аж поки я зрозуміла, що моя гм... любов (емоції) тримається тільки тому, що я не попадала в такі ситуації, де б вона просто зникала. :( Ось чого варта моя любов... Не значить, що цієї молитви не варто молитися, просто любов - це не почуття і вона не завжди така велика, як ми думаємо).

А що, не можна почитати (шанувати) Святого без поклонів? :pardon: Можна молитися про заступництво, наслідувати їх життя, вшановувати речі, де він зображений (подібно як українці вшановують зображення Т. Шевченка), влаштовувати свята на їх честь, шанувати їх особисті речі, прах (знову аналогія з народними героями). Так розумію, що поклін як ритуал належить тільки Богові: "Господу, Богу твоєму, поклонишся...." (Мт. 4,10) І десь на форумі ми це доводили протестантам.
viewtopic.php?f=19&t=2157&p=36483&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F#p36483
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 12:45

ShMariam писав:...А мене насторожило:
Володимир85 писав:
Роблячи поклін святому ...


«Господу, Богу твоєму, поклонишся І Йому єдиному будеш служити» (Мт. 4,10) Хіба йшлося про почитання святого, а не про поклоніння.

тут просто слово вживається, а не Богословський термін в розрізненні почитання-поклоніння. Можемо ж говорити про поклін вічливості, поклонитися мамі, гостям, Святим Іконам тощо і тут не йдеться про "поклоняюсь, як Богу". Подібною є ситуація з вживанням слова "отець", "вчитель" (Мт.23) тощо - не йдеться про те, що мене грішного священика чи я свою вчительку називаю Богом. Просто ті ж самі слова, але з докорінно різним змістом
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення andrey s. » 13 вересня 2011, 17:58

о.Олег писав:тут просто слово вживається, а не Богословський термін в розрізненні почитання-поклоніння. Можемо ж говорити про поклін вічливості, поклонитися мамі, гостям, Святим Іконам тощо і тут не йдеться про "поклоняюсь, як Богу". Подібною є ситуація з вживанням слова "отець", "вчитель" (Мт.23) тощо - не йдеться про те, що мене грішного священика чи я свою вчительку називаю Богом. Просто ті ж самі слова, але з докорінно різним змістом
З повагою, о.Олег


Та то так, але часто спостерігаю досить абсурдні ситуації. Отче, а Вас ніколи на повному серйозі "Святим отцем" не називали, тобто без всякої іронії, а щиро по справжньому. І що Ви тоді відчували в середині?(і у Вас нема при цьому змоги розяснити це людині)
Так само з всякими мощами і речами які належили святим, і навіть чудотворними іконами. Часто (тобто досить не рідко) в блищому спілкуванні, коли з людиною порозмовляєш, таке почуєш, що стає і сумно і страшно і навіть якось деколи злісно, коли хочиш вічливо й доступно пояснити про частину тої перщої заповіді, а у відповідь щось типу;" Ти що святого не почитаєш, чи як можна так святого ображати, чи навіть наша якась там матінка образиться на таке, чи щось типу цього. :pardon:

В принципі, я ніколи не доводив ці ситуації до абсурдних і банальних доведень чи чогось такого. Просто старався спрямувати розмову так, щоб людина в перспиктиві собі сама поставила запитання, чи добре вона робить. І ніколи не чекав, що людина зі мною погодиться, скаже; Ти маєш рацію :) .
Я би взагалі мовчав на таке(типу, мастіть собі голову смальцем :) , чи; можливо я не так щось зрозумів, і людина вірно чинить, а я тут з найкращими побажаннями турбуюсь, чи навіть думки про вибір тої людини.
Але якось відчуваю що так не можна, тупо промовчати, коли я явно бачу(в житті, не в "неті" :oops: ), що людина навчена хибно, а особливо коли це переймають інші.
Коли люди хотять чудо, понад усе хотять те чудо, але при цьому взагалі далекі від катихизму й від Правд Віри, то дуже ймовірно, що та заповідь Божа змінить свою суть. Тобто люди пристосують ту заповідь під себе, а не навпаки.
І особисто я якось з сумом відношусь до місць де уйма всяких мощей і подібного. (якось думаю про можливе згіршення, точніше про умови до цього. Особливо коли відсутня робота(Катихизація) при цьому)
На мою думку це досить крихка основа віри, якщо ці речі є тим фундаментом, яким має бути зовсім інше.
Це все так невинно починається, а в перспиктиві про самого Сина й Отця потроху все менше й менше згадується.

Вірять в Того Хто прийшов вдосконалити Закон(зруйнувати старий Храм і збудувати новий), Хто дав Заповідь Любові до ближнього.( але не можливо вдосконалити Те, чого не знаєш :pardon: ).
Якось сповідають ту нову Заповідь Любові до ближнього, і я в принципі ніц проти не маю. Але тільки тоді, коли знають Закон(і ним не виправдовуються), і Того Хто його вдосконалив, ставши Дорогою Правди й Життя, дорогою до Отця. І звичайно зробив це доступним, Тим, що ми можим вмістити з помочі Духа Святого.

Всі інші "побажання щастя", які сповідують ті хто Хрещений я вважаю дуже небеспечними, особливо коли вони віддаляють людей від Церкви Христової.
Хоч напряму ніхто не каже не ходити до Церкви чи віддалятись від Неї. Але це стається поступово і методично, так що людина сама приходить до цього, не примусово, а так, само-собою. (що само пособі дуже дієво, ніж проста антихристиянська діяльність.)
Тобто саме побажання є добрим, але при закладенному Фундаменті(Скелі). А коли нема основи Тої, то це звучить гарно, но якось діє навпаки.

Ці всі речі(чудотворні ікони, мощі святих, молитви про заступництво й поміч святих, і інше, навіть та Нова Заповідь Любові) нам дані як поміч, бо ми є нікчемно слабкі перед Господом.
Але парадокс в тому, що Те, що дано для спасіння(підняття), може стати для погибелі(падіння). :pardon:
Навіть С.П. , а особливо Н.З., де сам Бог присутній.
Чому то так??? я не знаю. А можливо то і не так, і мені це здається :pardon: :D .
Не можна Бога спокушати, бо лукавий не спить і не дрімає, а завжди можливості шукає.(доречі це не смішно, а страшно).
Але боятись Бога треба, і страху Божого навчатись.
Дуже тішить Обітниця Ісусова, про; пекельні ворота НЕ здолають ЇЇ.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Я БАЖАЮ ВСІМ ЩАСТЯ

Повідомлення о.Олег » 13 вересня 2011, 20:32

andrey s. писав:...Та то так, але часто спостерігаю досить абсурдні ситуації. Отче, а Вас ніколи на повному серйозі "Святим отцем" не називали, тобто без всякої іронії, а щиро по справжньому. І що Ви тоді відчували в середині?(і у Вас нема при цьому змоги розяснити це людині)...

мене недавно крутіше за Папу назвали: "пресвятійший" :D
але то помилково :)
інша річ та, що до священика звертаємося "отець" без всякої іронії і без всякої іронії через мене грішного Діє Бог. Це і з Мощами, і з Іконами, і з священиком, і з... - всюди віддаємо належне Богові, а не людині чи забраженому, Його Святості
а стосовно ніяковості, коли звертаються "отче" тощо... - так, ніяково, але мене грішного дуже гарно один старший чоловік на місце поставив (ніколи того не забуду :D ), коли я намагався не дати йому поцілувати свою руку: "дурню - я Бога цілюю, а не тебе" :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей