Суїцид - це гріх?

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 04 лютого 2010, 13:54

"лже-свідки" проходять досить суровий вишкіл, по тому починають "навертати". Іх жертви з людей неосвідчених, з тих традиційно віруючих (від свята до свята). Ну щож, вони є, вони діють, а як діємо ми? Їхня сила в незнанні інших, їхня слабкість в знанні нашому. Чому вони мають посміхатись в наших дверях, давайте посміхнемось в їхніх :D . Я серед католиків "новенький", ще не встиг наслідити :oops:
Пропоную можливий діалог:
ми - Чи є властивість Бога всюдиприсутність?
вони - Так, звичайно, Бог перебуває одночасно всюди...
ми - Чи є Ісус Христос Богом?
вони - Ні-ні, ви що...
ми - Прошу, поясніть, якщо у Львові, в різних кінцях міста, відбувається одночасно по одному зібранню, на якому є Ісус Христос? Бо написано: " де двоє або троє, зібрані в імя Моє, там і Я серед них. (Матф.18:20)"...
вони, як правило не відповідають, бо:
вони - І там, і там (на обох).
ми - Отже, Ісус Христос є Богом (а ви брехунами).
або:
вони - Ні на одному (на жодному).
ми - Значить Ісуса Христа між вами нема, ви не омиті в Його крові і не є вівцями Божого пасовиська!
До слова: реагують по різному - одні дякують, з інших чорти лізуть (в прямому значенні).
"Боже слово живе й діє, воно гостріше від усякого двосічного меча і проходить аж до поділу душі й духа, суглобів і мозку, судить думки й помисли серця... (Евр.4:12)"
І ще, коли просять пояснити єдність Трійці, скажіть щоб пояснили єдність чоловіка і жінки, як це дві плоті в одній - "обоє одним тілом (Бут. 2:24). Бачимо (по факту) один чоловік і одна жінка, дві плоті по плоті, а одна по духу. Basar ehad - плоть одна (єдина), для порівняння: "Слухай, Ізраїлю, Господь Бог наш, Господь єдиний. (Втор.6:4) - shma israel adonai (ihvh) elohei-nu adonai (ihvh) ehad. Елогім (Бог(и)) завжди множинне.
Є ще багато,.. але "міру для слів своїх вироби (Сир.27:25)".
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 01 березня 2010, 11:17

Ще лжесвідки дуеже не люблять місце у Святому Письмі де згадується Трійця. Це книга пророка Ісаї: "Приступіте до мене, слухайте ось що: Вже спочатку не говорив я потай; ще поки все сталось, я там був. Тепер же Господь Бог і його дух мене посилає. (Ісаї. 48:16)"
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення o.Mykil » 03 березня 2010, 23:59

Ця цитата з Писання теж стосується божественної Трійці:

«Тож сказав Бог: сотворімо людину на НАШ образ і на НАШУ подобу… І сотворив БОГ людину на свій образ…» (Бут 1, 26-27).


Більше про це тут http://effata.lds.lviv.ua/effata_old/co ... rticle.149
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення duncan » 04 березня 2010, 17:05

Олюнька писав:То дісно велика проблема і не лише в переносному значенні слова "самогубство". Маю дійсний приклад по-сусідству: 19-річний хлопець начитавшись книжок від Свідків Єгови покінчив життя самогубством у Великодню суботу (років 10 тому). :shock:

от ви такі слова сказали "хлопець начитався книжок свідків Єгови і вчинив самогубство".
ви написали такі бздури для того, щоб отримати якесь схвалення від громади?

гаразд, оскільки написали, питання:
- як ви дізналися, що саме через книжки свідків Єгови?
- що було такого в книжках написано, що змусило хлопця це написати?

якщо зможете відповісти - дякую.

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення duncan » 04 березня 2010, 17:09

Palatinus писав:Ще лжесвідки дуеже не люблять місце у Святому Письмі де згадується Трійця. Це книга пророка Ісаї: "Приступіте до мене, слухайте ось що: Вже спочатку не говорив я потай; ще поки все сталось, я там був. Тепер же Господь Бог і його дух мене посилає. (Ісаї. 48:16)"

якщо "трійця", то де тут Ісус Христос?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Олюнька » 04 березня 2010, 17:54

duncan писав:гаразд, оскільки написали, питання:
- як ви дізналися, що саме через книжки свідків Єгови?
- що було такого в книжках написано, що змусило хлопця це написати?
якщо зможете відповісти - дякую.


1. В нього на столі залишились ті книжки.
2. В одній з тих книжок була закладка на тексті про те, що на Великдень двері в рай відкриті і в тому ж дусі з цитатами Св. Письма.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення duncan » 04 березня 2010, 18:29

Олюнька писав:1. В нього на столі залишились ті книжки.
2. В одній з тих книжок була закладка на тексті про те, що на Великдень двері в рай відкриті і в тому ж дусі з цитатами Св. Письма.

дякую за те що відповіли.
але у мене на столі лежить три Біблії (різні переклади) з купою закладок, книга, як бути правовірним юдеєм + спеціалізована література.
і про що це говоре?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення o.Mykil » 04 березня 2010, 18:32

duncan писав:
якщо "трійця", то де тут Ісус Христос?


Між рядками, мабуть! :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 05 березня 2010, 14:07

duncan писав: Palatinus написав:Ще лжесвідки дуеже не люблять місце у Святому Письмі де згадується Трійця. Це книга пророка Ісаї: "Приступіте до мене, слухайте ось що: Вже спочатку не говорив я потай; ще поки все сталось, я там був. Тепер же Господь Бог і його дух мене посилає. (Ісаї. 48:16)"
якщо "трійця", то де тут Ісус Христос?

То кому, на вашу думку, duncan, належать слова: "Вже спочатку не говорив я потай; ще поки все сталось, я там був"? Чітко бачимо трьох: посланець, який власне веде мову, Господь Бог та Дух Божий. Хто є тим "невідомим" посланцем Господа Бога і Його Духа?
Якщо розглянути в контексті (що не властиво лжесвідкам), "невідомий" називає себе "Я, Я перший, Я й останній" (Ісая 48:12). Чи не Він говорить: " Я - Альфа і Омега, початок і кінець - говорить Господь Бог, хто є і хто був і хто приходить, Вседержитель" (Апокаліпсис 1:8; 2:8; 22:13). "...сказав їм Ісус: «Істинно, істинно кажу вам: Перше, ніж був Авраам, Я є.І вхопили каміння, щоб кинути на нього (Івана 8:58,59)" бо не вмістили свідоцтва Його!
"Він - образ невидимого Бога, первородний усякого створіння, бо в ньому все було створене, що на небі і що на землі, видиме й невидиме: чи то престоли, чи господьства, чи начала, чи власті, все було ним і для нього створене.(Кол.1:15,16)". Тож все в Ньому і Ним і для Нього! Чи не це є: "ще поки все сталось, я там був (Іс. 48:16)"? А оте "первородний" каже, що Він був до початку творіння.
Та в щоденній молитві євреїв проголошується "shma israel adonai elohei-nu adonai ehad". То оце "ehad" визначає "єдиний", як єдність множини, а не єдність одиниці.
Єдиний Бог - Отець, Син і Дух Святий усе сотворив, помістив у собі і наповнив усе собою!
Востаннє редагувалось 16 березня 2010, 18:20 користувачем Palatinus, всього редагувалось 1 раз.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
duncan
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 11 травня 2009, 06:19
Звідки: львів
Контактна інформація:

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення duncan » 05 березня 2010, 17:32

Palatinus писав:Чи не Він говорить: " Я - Альфа і Омега, початок і кінець - говорить Господь Бог, хто є і хто був і хто приходить, Вседержитель" (Апокаліпсис 1:8; 2:8; 22:13). "...сказав їм Ісус: «Істинно, істинно кажу вам: Перше, ніж був Авраам, Я є.І вхопили каміння, щоб кинути на нього (Івана 8:58,59)" бо не вмістили свідоцтва Його!

шановний, я ціную те, що ви знаєте такі біблійні цитати, але хочу попросити вас наводити їх більш точно.
об’явлення 1:8 -- ви навели точно.
об’явлення 2:8 звучить так -- а до янгола церкви в смірні напиши: "оце каже Перший і Останній, що був мертвий і ожив" (тут мова суто про Ісуса Христа, Його досить чітко вирізнили від трійці; конкретна особа!)
об’явлення 22:13 -- "я альфа і омега, перший і останній, початок і кінець"
івана 8:58,59 -- Ісус їм відказав: "поправді, поправді кажу вам: перш ніж був авраам -- я є"

тобто мова суто про те, що Ісус був раніше за авраама, що цілком логічно, бо Ісуса першого створив Бог!
а щодо цього вірша дозволю поставити вам великий мінус, тому що ви перекрутили сенс:

колосян 1:15,16 -- Він є образом невидимого Бога, роджений перш усякого творива. бо то Ним створено все на небі й на землі <...> усе через Нього і для Нього.

чітко сказано, що Ісуса Христа було народжено, тобто був період, коли Ісуса Христа не існувало.

Palatinus писав:Та в щоденній молитві євреїв проголошується "shma israel adonai elohei-nu adonai ehad". То оце "ehad" визначає "єдиний", як єдність множини, а не єдність одиниці.
Єдиний Бог - Отець, Син і Дух Святий усе сотворив, помістив у собі і наповнив усе собою!

якщо ви вже зачепили в цій темі юдеїв, то знову ж таки давайте називати речі своїми іменами:

Код: Виділити все

БАРУХ, АТА, АДОНОЙ, ЕЛОГЕЙНУ, МЕЛЕХ ГАОЛАМ

переклад звучить як: благословнний ти, господь, Бог наш, владика всесвіту.

один, без трійці.

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 05 березня 2010, 17:57

Здається ви послідовник Рассела? Якщо ні, тоді хто?
А де відповіді?
Хто той "невідомий" посланець? (Іс. 48:16)
Також цікава ваша думка, до кого звертається Творець?
o.Mykil писав:«Тож сказав Бог: сотворімо людину на НАШ образ і на НАШУ подобу… І сотворив БОГ людину на свій образ…» (Бут 1, 26-27).
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 06 березня 2010, 09:37

duncan писав:тобто мова суто про те, що Ісус був раніше за авраама, що цілком логічно, бо Ісуса першого створив Бог!
А є конкретне місце де говориться про сотворенність Господа Ісуса???
Стосовно "shma", так це місце з Второзаконня 6:4. а не з сідуру. Мова про старозавітні молитви. А сідур, хоч базується на Торі, але має досить текстових правок. Хоча і тут євреї не усунули множини, бо elohim а не eloah.
duncan писав:колосян 1:15,16 -- Він є образом невидимого Бога, роджений перш усякого творива. бо то Ним створено все на небі й на землі <...> усе через Нього і для Нього.

чітко сказано, що Ісуса Христа було народжено, тобто був період, коли Ісуса Христа не існувало.

Щось ви неуважно читали. "...Ним створено все на небі й на землі...(1 Кол. 1:16(Огієнко))". То виходить - Господь Ісус творив світ!
Цікаво, а можете пояснити як Він народився? Проте, якщо Він народженний перед початком творива, бо сам є причиною творива, як наслідок Він є Богом, томущо Його буття поза часом.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення vitalko » 06 березня 2010, 12:25

Цікаво, а можете пояснити як Він народився? Проте, якщо Він народженний перед початком творива, бо сам є причиною творива, як наслідок Він є Богом, томущо Його буття поза часом.


Та й сам уривок приведений паном Дунканом: "поправді, поправді кажу вам: перш ніж був авраам -- я є", а саме те, що Ісус говорить я є а не я був є доказом того, що Ісус є у вічності й не має ні початку ні кінця. Все решта - має точку творення, бо ж навіть ангели не можуть сказати я є. То за кого ви, пане duncan, маєте Христа?
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 06 березня 2010, 22:04

"Ми знаємо також, що Божий Син прийшов і дав нам розум, щоб ми Правдивого пізнали. Ми - у Правдивім, у його Сині Ісусі Христі. Він - правдивий Бог і життя вічне (1Ів. 5:20 Хоменко)".
Ще лжесвідки не люблять питання: Як любити Ісуса Христа - як Бога, чи як людину?
"І от один із них, законоучитель, спитав його, спокушаючи: “Учителю, котра найбільша заповідь у законі?” Він же сказав до нього: “Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю: це найбільша й найперша заповідь. А друга подібна до неї: Люби ближнього твого, як себе самого. На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються.” (Матф.22:35-40)" Отже дві головні заповіді це: перша - любов до Бога, друга - любов до ближнього. Найпершим (найближчим) ближнім є тато і мама - наші батьки. Вище тільки Бог! Господь Ісус говорить: "Хто любить батька або матір більше, ніж мене, той недостойний мене. І хто любить сина або дочку більше, ніж мене, той недостойний мене. (Матф.10:37 пор Луки 14:26)". Тим закликає, по праву, любити Його як Бога бо є Богом. То як люблять Ісуса Христа послідовники Расела - як Бога, чи як ближнього?
Наприкла: Шанувальники "Вартової башти" називають Господа Ісуса "архангелом", але ніде нема заповіді як любити ангелів...
duncan ,питання без відповіді: Хто той "невідомий" посланець? (Іс. 48:16)
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 10 березня 2010, 17:06

Чи є Ісус Христос Богом?
«Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було - Бог. (Иоан.1:1)». Дальше, вірш чотирнадцятий: «І Слово стало тілом». Мова про те, що Бог-Слово воплотився. І хоч ніде в Євангелії Ісус Христос не говорить про себе «Я Бог», але дає це зрозуміти. Читаємо: «Юдеї знов ухопили за каміння, щоб каменувати його. Тоді мовив до них Ісус: «Багато добрих діл появив я вам від Отця мого. За котре з тих діл каменуєте ви мене?» А юдеї відповіли йому: «За добре діло ми тебе не каменуємо, але - за богохульство! За те, що, людиною бувши, Бога з себе робиш!» (Йоан.10:31-33)». Це реакція на слова: «Я і Отець - одно.» (Йоан.10:30)». Подібно в іншому місці, після зцілення в суботу: «За те ж юдеї ще дужче заповзялися, щоб убити його - не тільки за те, що суботу порушував, а й за те, що Бога своїм Отцем називав, робивши себе рівним Богові. (Йоан.5:18)»
Ці солова свідчать, що Ісус Христос є Богом і є рівним Отцю.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re:

Повідомлення Yuriy D » 10 березня 2010, 17:50

о.Олег писав:цікаво, що знаючі єговісти розуміють всю штучність своєї самоназви. Справа в тому, що традиція читання Імені Божого була втрачена, а, так як голосних букв євреї не писали, то і лишилися ЙГВГ (кінцева "Г" - придих), які прочитано "ЄГОВА" наступним чином: вжито дві перші голосні літери з Імені Божого "Елогім" і першу з Імені Божого "Адонай" (традиція читання яких збереглася).

Фактично слова "Єгова" в Біблії немає! Аргумент номер один в дискусії. Як і немає виразу "небесное правительство/ небесний уряд" - для чого його вживати?
В Старому Завіті одним із кільканадцяти імен Бога є Ягве - але це священне ім'я євреї не вимовляли - право це зробити мав лише первосвященик один раз в рік. В Новому Завіті ім'я Ягве не використосується взагалі ніде!! Ісус Христос звертається до Бога-Отця Елі (Мт. 27:26). Також знаємо що до Бога можна звертатися Отче - це нове ім'я яке Ісус Христос відкрив людям (молитва "Отче наш" Мт. 6, 9-13). Маючи це місце в Новому Завіті (Ів. 17, 6) запитайте Свідків Єгови яке ім'я Бога Ісус Христос обявив людям і чому вони його не вживають?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:56

Yuriy D писав:
о.Олег писав:цікаво, що знаючі єговісти розуміють всю штучність своєї самоназви. Справа в тому, що традиція читання Імені Божого була втрачена, а, так як голосних букв євреї не писали, то і лишилися ЙГВГ (кінцева "Г" - придих), які прочитано "ЄГОВА" наступним чином: вжито дві перші голосні літери з Імені Божого "Елогім" і першу з Імені Божого "Адонай" (традиція читання яких збереглася).

Фактично слова "Єгова" в Біблії немає! Аргумент номер один в дискусії. Як і немає виразу "небесное правительство/ небесний уряд" - для чого його вживати?
В Старому Завіті одним із кільканадцяти імен Бога є Ягве - але це священне ім'я євреї не вимовляли - право це зробити мав лише первосвященик один раз в рік. В Новому Завіті ім'я Ягве не використосується взагалі ніде!! Ісус Христос звертається до Бога-Отця Елі (Мт. 27:26). Також знаємо що до Бога можна звертатися Отче - це нове ім'я яке Ісус Христос відкрив людям (молитва "Отче наш" Мт. 6, 9-13). Маючи це місце в Новому Завіті (Ів. 17, 6) запитайте Свідків Єгови яке ім'я Бога Ісус Христос обявив людям і чому вони його не вживають?

так :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Yuriy D » 10 березня 2010, 18:27

Palatinus писав:"лже-свідки" проходять досить суровий вишкіл, по тому починають "навертати". Іх жертви з людей неосвідчених, з тих традиційно віруючих (від свята до свята). Ну щож, вони є, вони діють, а як діємо ми? Їхня сила в незнанні інших, їхня слабкість в знанні нашому. Чому вони мають посміхатись в наших дверях, давайте посміхнемось в їхніх :D . Я серед католиків "новенький", ще не встиг наслідити :oops:

Мав досвід спілкування зі Свідками Єгови - є на світі речі значно приємніші %) . Скажу зразу спілкуватись з ними важко - вони все більше і більше вдосконалюються і знаходять буквально найнеймовірніші слова - останній раз погодились на тому що Ісус Христос сильний Бог, але при тому заявили що є ще Всесильний Бог. Яка різниця у "повноваженнях" сильного і всесильного і чим вони відрізняються "по силі" так пояснити і не змогли (просто хотіли довести якусь меншість Ісуса Христа). Діалог був довгий, те що "чорти" з них вискакували сказати не можу, але побагровіли вони наче бурячки :oops:
Людям які до кінця не впевнені у своїй готовності до такого діалогу розмову зі Свідками Єгови починати не раджу - обов'язково знайдуть де погано знаєте Святе Письмо чи інші аргументи. Один мій знайомий навіть казав, що після спілкування з ними на нього находить "депресняк" - воно й не дивно, відомо чия то справа та секта.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Злий Іван » 11 березня 2010, 08:49

Yuriy D писав:Мав досвід спілкування зі Свідками Єгови - є на світі речі значно приємніші %) . Скажу зразу спілкуватись з ними важко - вони все більше і більше вдосконалюються і знаходять буквально найнеймовірніші слова - останній раз погодились на тому що Ісус Христос сильний Бог, (виділення моє) але при тому заявили що є ще Всесильний Бог. Яка різниця у "повноваженнях" сильного і всесильного і чим вони відрізняються "по силі" так пояснити і не змогли (просто хотіли довести якусь меншість Ісуса Христа). Діалог був довгий, те що "чорти" з них вискакували сказати не можу, але побагровіли вони наче бурячки :oops:


Вони мені колись також втирали, що Ісус Христос -- Бог, але не всемогутній. О! =@
Я в них питався, як Бог може бути не всемогутнім, --- мовчанка :sorry:
Я в них запитався: "то значить є ДВА БОГИ?" --- :shock:
Ось так!
А потім вони мені заявили, що я однаково не правий, і все тут!, і пішли.
потім я їх довго не бачив... :o
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 11 березня 2010, 12:07

Раптово хтось питає: "Чи знаєте яке ім’я Бога?"
Вже підняли тему про Ім’я Боже, то і я немічний внесу свою лепту.
"І сказав Мойсей до Бога: "Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: Бог батьків ваших прислав мене до вас, а вони запитають мене: Як йому на ім'я? - то що мені їм відповісти?" І промовив Бог до Мойсея: Я той, хто є (ehye asher ehye). І додав: Так промовиш до синів Ізраїля: ,Я – є (ehye): післав мене до вас. (Вих.3:14)" То як зрозуміти Боже ім’я? Господь говорить про себе ehye asher ehye - Я-є котрий Я-є, а народ юдейський називає YHVH – Той хто Є, простіше – Він-Є, в деяких перекладах Сущий. YHVH – ймовірніше вимовлялось як Ягве. Пізніше з причин благочестя або марновірства перестають вимовляти (за деяким винятком), при читанні замінили на «adonay», що значить Господь. Цей звичай підтримують масорети, переносячи пунктуацію «адонай» на букви YHVH, що дало гібридну вимову Єгова, яка не відображає автентичної.
Казуси лжесвідків.
"Голос кличе: На пустині вготуйте дорогу Господню, в степу вирівняйте битий шлях Богу нашому! (Iс.40:3 Огієнко)". Вопіющий це Іван Христитель, як сам про себе мовить: "Я - голос вопіющого в пустині: Вирівняйте путь Господню, - як ото пророк Ісая сказав. (Йоан 1:23 пор. Лк. 4:3)". А той, кому торують дорогу є Господом Ісусом. Цікаво, що не тримаючись традиції масоретів отримаємо деякі текстові відмінності, а саме: "Голос кличе: На пустині вготуйте дорогу Ягве, в степу вирівняйте битий шлях Богу нашому!" Хіба не про Ісуса Христа тут ідеться?
"Пророцтво. Слово Господнє про Ізраїля. Слово Господа (YHVH), що розпростер небо й заснував землю й сотворив дух у чоловіці. (Зах.12:1)". В продовженні промови є і такі слова: "а на дім Давида й на мешканців Єрусалиму зіллю дух ласки та благання, і вони глядітимуть на мене, якого прокололи, і голоситимуть по ньому, як по синові одинакові, й будуть гірко плакати по ньому, як плачуть по первородному. (Зах.12:10)" Виходить, той якого прокололи і є Ягве. Сотворений народ розп’яв свого Творця!
"Ісус же приступив і промовив до них: "Дана мені всяка влада на небі й на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім'я (в однині) Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку." (Матф.28:19-21)"
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Yuriy D » 11 березня 2010, 13:32

Palatinus писав:Раптово хтось питає: "Чи знаєте яке ім’я Бога?"

Так, ви правильно пояснюєте :good: Але можна простіше.
На запитання яке ім'я Бога можна спокійно відповідати Ісус Христос. Місць в Біблії, де вказано що Ісус Христос - Бог, є дуже багато. Наведу деякі з них, на які мало звертають увагу, але вони можуть бути корисними для дискусії зі Свідками Єгови.

Христос над усім Бог, благословенний повіки (Римлян 9:5)
Ісус Христос - великий Бог і Спас наш (Тита 2:13)
Ісус Христос - наш єдиний Владика і Господь (Юди, 4)
Ісус Христос - сильний Бог, Отець довічний, Князь миру (Ісая 9:5)
Ісусу Христу дадуть імя Еммануїл, що значить "З нами Бог" (Матея 1:23)
Ісус Христос є Господь (Филипян 2:11)

Та багато інших місць. Дуже цікавою темою є Боже ім'я "Я є" думаю за нього варто поговорити окремо, але трохи пізніше.

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення ієром. Діонисій » 11 березня 2010, 14:20

Діяння 4, 8-12:
Тоді Петро, наповнений Духом Святим, до них промовив: «Начальники народу й старші! Коли вже нас допитують сьогодні про добре діло, зроблене недужому, і як він став здоровим, то нехай буде відомо всім і всьому народові ізраїльському, що ім'ям Ісуса Христа Назарянина, якого ви розіп'яли, а якого Бог воскресив з мертвих, - ним цей стоїть здоровий перед вами.

Він - отой камінь, яким ви, будівничі, знехтували і який став головним на розі. І нема ні в кому іншому спасіння, бо й імени немає іншого під небом, що було дане людям, яким ми маємо спастися

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення о.Олег » 11 березня 2010, 14:32

можливо хтось вже наводив, але не зайвим, думаю, повторити (принаймі з мого досвіду):
в таких розмовах перш за все обираймо конкретну тему. Тобто, якщо вже склалася така ситуація розмови, і людина Вам заявляє про "проблеми віри КЦ" (а мовчати на гріх проти віри - гріх), обов`язково прийдіть до спільного рішення: говоримо, наприклад, про Ім`я Бога (і лише, доки одна із сторін не скаже "досить") чи інше, але, наголосіть і прийдіть до згоди - лише про це. З досвіду знаю, що такі розмови, наприклад, на вокзалах чи в транспорті тощо слухають різні люди, тому, якщо є можливість - заручіться їхньою підтримкою у слідкуванні за тим, щоб ніхто з теми не відходив. Свідків Ви наврят чи переконаєте (сумний досвід), але навколишнім унаявните проблему того, що Святого Письма "проповідник" не знає, самостійно мислити не може а лише розсипає завченими цитатами...
:(
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 13 березня 2010, 16:33

Просто відповісти не дієво. Їм є що сказати, і почуваються впевнено. Коли просто висміяти або висварити - вони відразу стають "мучениками". "Розстріляти" цитатами, але вони їх добре знають, тільки в іншому "світлі". Тому важливо дати обґрунтування, або хоч який коментар. Звісно, якщо нема бажання до розмови, то тільки так...
Відносно брехливої доктрини адептів "башти", то не витримуючи біблійної критики - вона є примітивною, і не становить небезпеки віруючим. Те що подав, є найпростішим і найкоротшим. Кращі уми старійшин тікають. Хіба подав складно, - вибачайте, усяке буває, - інакше не вмію, бо я людина немічна.
Є ще один спосіб, використовував на початках свідомої віри (коли зрозумів що життям не слухаю Бога) - це молитва. "Зелений" в вірі і Писанні не міг відповісти не закиди, то молився в серці поки "свідки" говорили. І Бог давав слово...
Вже о. Олег порадив тримати "свідків" в одній (розмовній) темі. З цим згідний. Вони полюбляють сипати твердженнями і питаннями, і не дуже охоче слухають. Тож "приємна бесіда" вимагає терпіння. Тай забувати не слід, коли вони підходять, чи не Божа воля бажає спасти гинучу душу. І коли Господь вчить любити ворогів бо вони наші ближні, то чому не любити "свідків" (не кажу приймати вчення). Чому не схилити коліна і не кликати до Бога за них? сатана дає багато принад світу, аби відвернути від живого-молитовного спілкування з Богом! І починаю переглядати яке кіно, може поспішаю до забавки, чи живу іншим задоволенням, бо моє "Я" наймиліше. Чому не взяти за приклад слова Івана Христителя "Йому (Христу Ісусу) треба рости, мені ж маліти. (Йоан.3:30)". То хто керує моїм життям - "Я" чи Господь? Чию волю плекаю коли говорю: "нехай буде воля Твоя". Чиєї слави шукаю коли прошу: "нехай святиться Імя Твоє"...
Не кожному однаковий дар, але для кожного молитва (пор. 1Сол.5:17).
Можна сказати: це не моє (покликання), нехай інші роблять. То ось реальний випадок. Впав на землю чоловік, а була неділя, то людей біля нього прийшло багато, ще автобусами приїздили. Тай люди побожні, бо за кілька кроків церква і всі вони туди. Хитали головами, думали: "випив". Підійшов один (який і не думав іти до церкви), подивився що сталось...тверезий... серце... забракло менше півгодини, щоб спасти життя. Серед тих людей міг іти я, бо живу байдужим до свої ближніх...
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Yuriy D » 13 березня 2010, 17:22

Palatinus писав:Просто відповісти не дієво. Їм є що сказати, і почуваються впевнено. Коли просто висміяти або висварити - вони відразу стають "мучениками". "Розстріляти" цитатами, але вони їх добре знають, тільки в іншому "світлі". Тому важливо дати обґрунтування, або хоч який коментар. Звісно, якщо нема бажання до розмови, то тільки так...
Відносно брехливої доктрини адептів "башти", то не витримуючи біблійної критики - вона є примітивною, і не становить небезпеки віруючим. Те що подав, є найпростішим і найкоротшим. Кращі уми старійшин тікають. Хіба подав складно, - вибачайте, усяке буває, - інакше не вмію, бо я людина немічна.

Звичайно, просто відповісти не дієво. Звичайно, одних цитат замало, потрібен живий діалог, який мабуть на форумі і не передати (зі всіма його тонкощами, адже часто навіть такі речі як інтонація голосу мають значення :wink: ). Але я зараз не про те, а про речі, які можуть бути принциповими для такої дискусії, бо ставлять під сумнів їхнє "віровчення". Саме на цьому у подальшому я би хотів продовжити цю розмову, враховуючи що це відноситься не лише до вас, бо ще й інші люди будуть читати цю тему, і можливо, сказане мною, комусь пригодиться.
Я також людина немічна, і хоч я зрозумів суть вашого пояснення відносно імені Бога "Я - є" водночас зловив себе на думці, що в усному мовленні, з пам'яті цього би не відтворив :pardon:
Зрозуміло, що розмову зі Свідками Єгови потрібно структурувати, а не відповідати зразу на мільйон питань. Можна, для прикладу, виділити теми, які вони найбільше перекручують: про Пресвяту Трійцю, про Хрест, про Божественність Ісуса Христа, вчення про безсмертність душі, питання загробного життя та існування пекла. Маю скромні напрацювання в цьому плані, можу ними поділитися.

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 13 березня 2010, 17:59

Може чим засмутив обо образив, Вас, шановний Yuriy D, то пробачте, нічого подібного не мав на думці. Дуже дякую за зауваження. З усіх сил намагаюсь все зробити інтуїтивно-зрозумілим. Бо живе спілкування має багато переваг і мені дуже складно стисло і інформативно письмово подати те, що знаю. Досвіду і напрацювань трошки є, бо ті "свідки" що мене знають тікають як тільки бачать. Є багато з них хто дякує. А про чортів. То було так, що чоловік в галстуку спитав "а яке імя Боже?". Я відповів те, що написав вище. Людина почала викрикувати і ... стрибати. Можна сказати що боба в голові, але таких випадків багато, це вже як правило.
Ви вже назвали їхні слабі-перекручені місця. Ще - це 144000, основані лжепророком... по ходу теми зявляться, як захоче того Бог. Бо все від Нього, Ним, для Нього, у Ньому і Він у всьому.
Тож любий брате, Yuriy D, Христос посеред нас!
Будьте благословенні!
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Palatinus » 14 березня 2010, 19:03

камінь спотикання:
«Господа (Ягве) сил - його шануйте як святого; його ви маєте боятися, перед ним маєте тремтіти! Він - камінь спотикання і скеля падіння для обох домів Ізраїля; він - сіть і пастка на мешканців Єрусалиму. (Іс.8:13,14)»
«Симеон же благословив їх і сказав до його матері Марії: “Ось цей поставлений для падіння й підняття багатьох в Ізраїлі; він буде знаком протиріччя… (Лук.2:34)» Ще в Рим.9:33, 1Пет.2:8 ...
спаситель:
«Я, я – Господь (Ягве): нема спасителя, крім мене! (Ис.43:11)»;
«І кожен, хто призве ім'я Господнє (Ягве), спасеться; бо на горі Сіоні й у Єрусалимі будуть ті, що заціліють, як то Господь сказав був; і між тими, що зостануться живими, - ті, що їх Господь покличе. (Йоіл.3:5)»; «Бо твій муж - твій Творець, Господь сил - його ім'я. Твій Викупитель - Святий Ізраїля, що зветься Богом усієї землі. (Іс.54:5)»
«Бо Божа благодать з'явилася спасенна всім людям і навчає нас, щоб ми, зрікшися нечестя та грішних бажань цього світу, жили тверезо, праведно і благочестиво в нинішньому віці, чекаючи блаженної надії і славного з'явлення великого Бога і Спаса нашого Ісуса Христа… (Тит.2:11-13)»;
«І він нам повелів проповідувати народові і свідчити, що то він призначений Богом суддя живих і мертвих. Йому свідчать усі пророки, що кожен, хто вірує в нього, через його ім'я одержує відпущення гріхів. (Дії.10:42,43)»; «А кожний, хто призве ім'я Господнє, той спасеться. (Дії.2:21)»; «І нема ні в кому іншому спасіння, бо й імени немає іншого під небом, що було дане людям, яким ми маємо спастися. (Дії.4:12)»
творець:
«Так говорить Господь (Ягве), твій викупитель, що сотворив тебе вже з материнського лона: «Я - Господь, я створив усе, я один розпростер небо, я сам собою утвердив землю. (Іс.44:24)»; «Словом Господнім створене небо, і подихом уст його - вся його оздоба. (Пс.33:6)»
«…бо в ньому все було створене, що на небі і що на землі, видиме й невидиме: чи то престоли, чи господьства, чи начала, чи власті, все було ним і для нього створене. Він раніш усього, і все існує в ньому. (Кол.1:16,17)»; «А до Сина: «Престол твій, Боже, віковічний, і берло правоти - берло твого царства. Ти полюбив справедливість і зненавидів беззаконність, тому помазав тебе, Боже, Бог твій єлеєм радости понад твоїх співучасників.» І: «Ти, Господи, напочатку заснував землю і небеса - діло рук твоїх. Вони загинуть, ти ж перебуваєш; усі, мов одежа, постаріються. Ти їх, неначе одежину, згорнеш і, немов одежа, вони зміняться. Ти ж - той самий, і літа твої не скінчаться.» (Євр.1:8-12)»
Цар Слави:
«О брами, підніміте главні ваші, і піднесіться ви, одвічні двері, щоб увійшов Цар слави. “Хто він - отой Цар слави?” “Господь (Ягве) могутній і потужний, Господь (Ягве) потужний у битві.” О брами, підніміте главні ваші, і піднесіться ви, одвічні двері, щоб увійшов Цар слави! “А хто ж бо він такий - отой цар слави?” “Господь (Ягве) сил(Цеваот), він є Цар слави!” (Пс.24:7-10)» - «…але говоримо про мудрість Божу в тайні, закриту, що її Бог призначив перед віками нам на славу; її ніхто з князів цього віку не спізнав, бо коли б спізнали, то не розп'яли б Господа Слави… (1Кор.2:7,8)»
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Yuriy D » 15 березня 2010, 11:44

Palatinus писав:"І сказав Мойсей до Бога: "Як прийду ж оце я до синів Ізраїля і скажу до них: Бог батьків ваших прислав мене до вас, а вони запитають мене: Як йому на ім'я? - то що мені їм відповісти?" І промовив Бог до Мойсея: Я той, хто є (ehye asher ehye). І додав: Так промовиш до синів Ізраїля: ,Я – є (ehye): післав мене до вас. (Вих.3:14)" То як зрозуміти Боже ім’я? Господь говорить про себе ehye asher ehye - Я-є котрий Я-є, а народ юдейський називає YHVH – Той хто Є, простіше – Він-Є, в деяких перекладах Сущий. YHVH – ймовірніше вимовлялось як Ягве. Пізніше з причин благочестя або марновірства перестають вимовляти (за деяким винятком), при читанні замінили на «adonay», що значить Господь. Цей звичай підтримують масорети, переносячи пунктуацію «адонай» на букви YHVH, що дало гібридну вимову Єгова, яка не відображає автентичної.

Хочу продовжити заторкнуте вами питання старозавітнього імені Бога "Я-є" (ЯГВЕ), яке так перекручують Свідки Єгови і "ліплять" його де треба і де не треба! Але перед тим зупинюся на двох моментах.
По перше, Бог не завжди відкривав своє ім'я людям. Читаємо діалог Маноаха та ангела Господнього (питання хто є ангелом Господнім в цій темі вже згадували): Спитав Маноах у ангела Господнього: "Як тебе звати на ім'я? Бо як справдиться твоє слово хочемо тебе вшанувати". І відповів йому ангел Господній: чого питаєш про моє ім'я? Воно дивне!" (Суддів 13:18) . В іншому місці Яків спитав його: "Скажи будь-ласка, своє ім'я?" А цей відповів: "Чого питаєш про моє ім'я?" Тобто Яків не отримав відповіді, а дальше назвав це місце Пеніел, бо я, бачив Бога віч-на-віч і я живий ще. (Буття 32, 30-31).
По друге, це було священне для євреїв ім'я Бога, яке заборонялось просто вимовляти під страхом смертної кари. Щоб краще це зрозуміти розглянемо два епізоди (найкраще відкривати Святе Письмо і перечитувати такі місця самому, принаймні я так робив, щоб краще усвідомити).
Коли Ісуса Христа прийшли арештовувати в Гетсиманський сад між Ним та первосвященницькими слугами відбувся такий діалог: Ісус же, знаючи все, що мало з ним статися, вийшов і мовив до них: "Кого шукаєте?". "Ісуса Назарянина", відповіли ті. "Я є", каже їм Ісус. І коли він їм сказав: "Я є!" - подались назад і припали до землі. (Йоана 18, 3-6). Чому припали до землі перед Ісусом ті, які прийшли його арештовувати? Відповідь проста - це були первосвященницькі слуги (храмова міліція), які були виховані в строгих єврейських правилах, тому навіть від вимовленого в слух імені Бога вони припали до землі.
В іншому місці первосвященик запитав Ісуса: "Чи ти є Христос, Син Благословенного?". "Я є, - відповів Ісус, - і побачите Сина Чоловічого, який сидітиме праворуч Всемогутнього та йтиме по хмарах небесних". Отож первосвященик роздер свою одежу й каже: "Навіщо нам іще свідків? Ви чули богохульство! Як вам здається?" І всі вони присудили, що смерті він гідний (Марко 14: 61-64). Чому первосвященик так відповів? Що це: особиста нелюбов до Ісуса Христа, чи порив емоцій? Читаємо у Старому Завіті: Хто хулить ім'я Господнє, того скарати смертю, вся громада нехай каменує його; чи приходень, чи тубілець, як хулитиме Ім'я мусить умерти" (Левіт 24:16). Як бачимо первосвященик діяв згідно приписів, але помилявся в основному - перед ним стояв Правдивий Бог, який мав право використовувати це ім'я.
Також в інших місцях Христос називає себе іменем Ягве (Сущим). Тим я і сказав вам: Помрете у гріхах ваших, бо коли не увіруєте що я - Сущий (Я-є) , помрете у ваших гріхах (Йоана 8, 23). Тоді Ісус до них мовив: "Коли вгору Чоловічого Сина піднесете, тоді взнаєте, що Сущий (ЯГВЕ) я і від себе нічого не чиню, але як навчав мене Отець мій говорю. (Йоана 8, 28) та ін. (ЯГВЕ=Сущий=Я є -- Вих. 3, 14)

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення vitalko » 15 березня 2010, 12:39

Що це: особиста нелюбов до Ісуса Христа, чи порив емоцій? Читаємо у Старому Завіті: Хто хулить ім'я Господнє, того скарати смертю, вся громада нехай каменує його; чи приходень, чи тубілець, як хулитиме Ім'я мусить умерти" (Левіт 24:16). Як бачимо первосвященик діяв згідно приписів, але помилявся в основному - перед ним стояв Правдивий Бог, який мав право використовувати це ім'я.


Маленька ремарка: Навіть у такому випадку Христа мали каменувати за містом, а його розп"яли, хоч розпинали тільки найбільших злочинців.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: "Самогубство" або перекручення св. Писання

Повідомлення Злий Іван » 15 березня 2010, 12:48

vitalko писав:
Що це: особиста нелюбов до Ісуса Христа, чи порив емоцій? Читаємо у Старому Завіті: Хто хулить ім'я Господнє, того скарати смертю, вся громада нехай каменує його; чи приходень, чи тубілець, як хулитиме Ім'я мусить умерти" (Левіт 24:16). Як бачимо первосвященик діяв згідно приписів, але помилявся в основному - перед ним стояв Правдивий Бог, який мав право використовувати це ім'я.


Маленька ремарка: Навіть у такому випадку Христа мали каменувати за містом, а його розп"яли, хоч розпинали тільки найбільших злочинців.


Ну, Його багато за що не любили.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей