Питання статевого життя подружжя

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 19 жовтня 2009, 15:46

Про презервативи дискутують, аж гай шумить http://bohoslov.org.ua/distribution/topic-t114-15.html


Та там не дискусія, а суцільний флейм, імхо. Не знаю чи хто-небудь щось корисне звідти візьме. А питання все-таки неоднозначне.....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 19 жовтня 2009, 15:49

А якщо до прикладу жінка хоче дитини, а чоловік ні і користується методом переривання статевого акту, то як тоді поступати жінці?
Ну не може ж вона від нього тікати. Була така ситуація, що жінка через це відмовляла чоловікові, а внаслідок він знайшов іншу і родина розпалася. І по суті чоловік винить свою колишню дружину, що через неї розпався шлюб і саме на ній цей гріх.
В таких ситуаціях якось тонко потрібно розбиратися, бо утримуючись від одного гріха можна зробити інший. Це добре, коли подружні пари розуміють один одного, а якщо ні?
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 19 жовтня 2009, 15:52

Olya писав: В таких ситуаціях якось тонко потрібно розбиратися, бо утримуючись від одного гріха можна зробити інший. Це добре, коли подружні пари розуміють один одного, а якщо ні?

от власне, що потрібно знаходити розуміння в сім"ях, а не намагатися підлаштувати Церкву під власні негаразди...
п.с. дивно просто -- так багато "християн" зараз виступають за перегляд доктрин Церкви, а головне чому? тому що самі нічого робити не хочуть або не вважають за потрібне. Невже справді є надія, що із зміною церковних поглядів в сім"ях почнуть покращуватись відносини? це самообман.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 19 жовтня 2009, 18:34

Не зовсім самообман. Це тяжке питання для сімей. Дотримуватися чітко того, що нам каже Церква, чи діяти, також на власний розсуд. Я би не був таким категоричним. Є Догмати, які чітко говорять про нашу віру, а є вчення, яке може бути змінене.

Приклад? Хрестові походи! Кожен, хто йшов в похід, отримав прощення гріхів, а зараз просять пробачення, бо сини Євангелія не повинні були так діяти.

Дальше. Подружжя, до деякого часу в КЦ вважалося лише для того, щоби родити дітей. а зараз, хіба так?

Це , правда, моя думка. Якщо не зовсім ортодоксальна, прошу видалити модераторів.

Як на мене простіше простого прикритися словами, що так вчить Церква, а що тоді з людьми, посилатиїх в пекло?

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 19 жовтня 2009, 18:40

romanm писав: Як на мене простіше простого прикритися словами, що так вчить Церква, а що тоді з людьми, посилатиїх в пекло?

а мені видається, що набагато простіше звинувачувати Церкву в "надмірності" вимог, ніж намагатися виправити свої вади.
Такі роздумування приводять в решті решт до дозволу на аборти, до рукоположення гомосексуалістів, до легалізації наркотиків і т.д. справді, чому б не пропонувати змінити науку Церкви щодо нерозривності шлюбів? чому це "нещасні" мають ціле життя страждати? несправедливо? ми, люди, дуже часто перенаголошуємо важливість права на щось, але постійно забуваємо про обов"язки...

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 19 жовтня 2009, 19:10

vitalko писав:
Про презервативи дискутують, аж гай шумить http://bohoslov.org.ua/distribution/topic-t114-15.html


Та там не дискусія, а суцільний флейм, імхо. Не знаю чи хто-небудь щось корисне звідти візьме. А питання все-таки неоднозначне.....

Не погоджуюсь з Вами. На тому форумі також можна багато мудрих думок прочитати :)
Ще одна тема, що стосується статевого життя подружжя тут
http://bohoslov.org.ua/distribution/topic-t79.html

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 19 жовтня 2009, 19:58

а мені видається, що набагато простіше звинувачувати Церкву в "надмірності" вимог, ніж намагатися виправити свої вади.
Такі роздумування приводять в решті решт до дозволу на аборти, до рукоположення гомосексуалістів, до легалізації наркотиків і т.д. справді, чому б не пропонувати змінити науку Церкви щодо нерозривності шлюбів? чому це "нещасні" мають ціле життя страждати? несправедливо? ми, люди, дуже часто перенаголошуємо важливість права на щось, але постійно забуваємо про обов"язки...


А хто її звинувачує? Просто людина, якщо їй не всерівно, задумується про своє майбутнє потойбіччя. І так, як це все не просто(статеве життя, і друга тема(протизаплідні)), а ще й і погляди міняються на деякі речі, то цілком закономірно, що постають такого роду питання.
Щодо "нерозривності шлюбів" тут також питання дуже не просте. Чому хтось має страждати, бо той другий, виявився не таким як собіі людина думала? Це всерівно, що діти, відповідають за гріхи батьків. Це, не нормально!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 19 жовтня 2009, 20:12

romanm писав:Просто людина, якщо їй не всерівно, задумується про своє майбутнє потойбіччя. І так, як це все не просто(статеве життя, і друга тема(протизаплідні)), а ще й і погляди міняються на деякі речі, то цілком закономірно, що постають такого роду питання.
Щодо "нерозривності шлюбів" тут також питання дуже не просте. Чому хтось має страждати, бо той другий, виявився не таким як собіі людина думала? Це всерівно, що діти, відповідають за гріхи батьків. Це, не нормально!

:shock:
мда...
ну якщо так, то чому б не піти до православних -- там набагато простіше зі шлюбами? або до "американських лютеран" там навіть будучи гоміком можна стати єпископом...
це вже схоже на якийсь цирк -- просимо, щоб церква робила поблажки людським збоченням. Справді -- можна й Євангеліє переписати, як, скажімо, Свідки Єгови роблять -- ось перелік можливих шляхів дл вашого "щастя", вибір, як бачите, є!

а звинуватити Христа в ненормальності це нормально? :(
і, доречі, почитай Второзаконня -- там є про наслідки гріхів батьків, за які відповідають не лише діти, а й внуки.
просто завжди треба пам"ятати, що так звані "стражданння" можуть бути єдиним шляхом до спасіння певної особи. і якщо собі про це постійно нагадувати, то, можливо, буде менше подібних пропозицій.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 19 жовтня 2009, 20:25

:shock:
мда...
ну якщо так, то чому б не піти до православних -- там набагато простіше зі шлюбами? або до "американських лютеран" там навіть будучи гоміком можна стати єпископом...
це вже схоже на якийсь цирк -- просимо, щоб церква робила поблажки людським збоченням. Справді -- можна й Євангеліє переписати, як, скажімо, Свідки Єгови роблять -- ось перелік можливих шляхів дл вашого "щастя", вибір, як бачите, є!


Ти молодець, якщо ти не монах або піп, то будеш добрим або одним, чи другим, а також навіть 2 в одном:) Бо бачу, що тидуже радикальний. Судячи по запалу, ще молодий. По крайній мірі молодший за мене( мені 32)

Але я пояснюсь, я не веду річ про педерастів... а про тих, хто не по своїй волі, має великі проблеми з спасінням своїм. Сюди входять статеві проблеми в подружжі і шлюби(ну це оффтоп)


а звинуватити Христа в ненормальності це нормально? :(
і, доречі, почитай Второзаконня -- там є про наслідки гріхів батьків, за які відповідають не лише діти, а й внуки.


Аде я його обвинувачую. Ну і зрештою. Якщо є дійсно так, як ти кажеш, то я справді перейду до лютерян:) Але дозволь мені однюсіньку пораду, перед тим як писати, постарайся вивчити мат. часть Згріхами батьків і дітей, ти мене, канєшно, вбив:)

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 19 жовтня 2009, 20:37

romanm писав:Ти молодець, якщо ти не монах або піп, то будеш добрим або одним, чи другим, а також навіть 2 в одном:) Бо бачу, що тидуже радикальний. Судячи по запалу, ще молодий. По крайній мірі молодший за мене( мені 32)

не монах і не піп. не дуже вже й молодший -- 31. звичайний одружений мирянин.

а звинуватити Христа в ненормальності це нормально? :(
і, доречі, почитай Второзаконня -- там є про наслідки гріхів батьків, за які відповідають не лише діти, а й внуки.


Аде я його обвинувачую.[/quote]
ось тут
Щодо "нерозривності шлюбів" тут також питання дуже не просте. Чому хтось має страждати, бо той другий, виявився не таким як собіі людина думала? Це всерівно, що діти, відповідають за гріхи батьків. Це, не нормально!


romanm писав:Ну і зрештою. Якщо є дійсно так, як ти кажеш, то я справді перейду до лютерян:)


ну щож, можливо це і вихід
romanm писав: Але дозволь мені однюсіньку пораду, перед тим як писати, постарайся вивчити мат. часть Згріхами батьків і дітей, ти мене, канєшно, вбив:)

прийде час вивчу, дякую за пораду. а про гріхи дітей і батьків - можливо я не вірно висловився. не мав на увазі, що за гріхи батьків діти будуть нести відповідальгість перед Богом, а лише те, що наслідки стягнутих батьками проклять даються взнаки і на дітях.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Повідомлення vitalko » 19 жовтня 2009, 20:52

Не погоджуюсь з Вами. На тому форумі також можна багато мудрих думок прочитати


Я так висловився стосовно даної дискусії. Скажу чесно всієї вітки не читав. Прочитав лише перші дві і останні дві сторінки: Як починалося в стилі: Дурень - сам дурень так і закінчилося. Кожен залишився при своїй думці, і ніхто нічим поступитися так і не зміг. В нас тут все набагато спокійніше проходить, імхо. Хоч на особистості також часто люди переходять, але такого повального флейму тут нема. Модератор наш працює добре :)

П. С. Пардон за оффтоп....
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 19 жовтня 2009, 20:55

не монах і не піп. не дуже вже й молодший -- 31. звичайний одружений мирянин.


Ясно
Щодо "нерозривності шлюбів" тут також питання дуже не просте. Чому хтось має страждати, бо той другий, виявився не таким як собіі людина думала? Це всерівно, що діти, відповідають за гріхи батьків. Це, не нормально!


І де тут обвинувачення Христу? Може я щось неправильно написав? Хіба то не проблема, як в одному так і другому випадку? Не нормально шо інші відповідають за гріхи других. Ну якщо, хіба, гріх, як переходяще красноє знам я, то ти маєш рацію.

ну щож, можливо це і вихід


Дякую за пораду:)

прийде час вивчу, дякую за пораду. а про гріхи дітей і батьків - можливо я не вірно висловився. не мав на увазі, що за гріхи батьків діти будуть нести відповідальгість перед Богом, а лише те, що наслідки стягнутих батьками проклять даються взнаки і на дітях.

Тобто? Я не вчений, поясни на пальцях!

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 19 жовтня 2009, 21:08

romanm писав:І де тут обвинувачення Христу? Може я щось неправильно написав? Хіба то не проблема, як в одному так і другому випадку? Не нормально шо інші відповідають за гріхи других. Ну якщо, хіба, гріх, як переходяще красноє знам я, то ти маєш рацію.

проблема в тому, що ти ставиш ярлик "не нормально" на слова Христа, а отже і на вчення Церкви про нерозривність шлюбу. можливо я щось не так зрозумів?

наслідки стягнутих батьками проклять даються взнаки і на дітях.

romanm писав:Тобто? Я не вчений, поясни на пальцях!

що пояснити?
Отак упадуть на тебе всі ці прокляття, і гонитимуть за тобою, і поразять тебе, поки не загинеш; бо ти не послухався голосу Господа, Бога твого, і не додержав заповідей і установ його, які він тобі заповідав. І будуть ці прокляття на тобі та на твоєму потомстві ознакою і дивом повіки.
Второзаконня 28

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 жовтня 2009, 06:54

проблема в тому, що ти ставиш ярлик "не нормально" на слова Христа, а отже і на вчення Церкви про нерозривність шлюбу. можливо я щось не так зрозумів?

Ненормально, що одні, мають страждати через других. Приклад, чому, я, наприклад, маю жити до кінця життя, один, якщо моя жінка пішла з другим? Не нормально - відносилося щодо гріхів. А моя особиста думка, також щодо ненормальності і першого випадку. Хоча, я й не закликаю щось там міняти в вченні Христа про подружжя. Але як відноситися до тих, хто більшу половину життя живе без причастя, бо в такій ситуації? Не усі ж такі сильні. Є й слабкі. Тоді давай їх ще більше загнобим.


Отак упадуть на тебе всі ці прокляття, і гонитимуть за тобою, і поразять тебе, поки не загинеш; бо ти не послухався голосу Господа, Бога твого, і не додержав заповідей і установ його, які він тобі заповідав. І будуть ці прокляття на тобі та на твоєму потомстві ознакою і дивом повіки.
Второзаконня 28[/quote]

Хоча дійсно. Під твою теорію всьо, чотко підходить:) Іноді мені здається, що було би добре подивитися трошки ліпше аргументацію щодо передачі гріхів і проклять на голову дітей від батьків. Мо який священик тобі ліпше пояснить.:)

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 20 жовтня 2009, 09:25

vitalko писав: В нас тут все набагато спокійніше проходить, імхо. Хоч на особистості також часто люди переходять, але такого повального флейму тут нема. Модератор наш працює добре :)

П. С. Пардон за оффтоп....

на форумі "Богослов" трохи менша активність відвідувачів - відповідно модератору немає потреби туди так часто заглядати, а форум УГКЦ - так, значно жвавіший...

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 20 жовтня 2009, 09:25

В кожного в житті є свої випробуваня і терпіння. Хтось терпить матеріально, хтось через непорозуміння, хтось морально і т. д.
Тому добре, коли людина починає думати як краще зробити, щоб не підпасти під владу гріха і старатися виконувати заповіді, але є інколи дуже важкі ситуації.
Я вже запитувала: а що робити жінці, коли нема взаєморозуміння з чоловіком. Вона хоче жити по - християнськи і не хоче щоб чоловік берігся від зачаття, а чоловік категорично проти . То на кому вина?
Я знаю, що ви скажете, що на обох, що після одруження вони стали одним тілом. Але що робити жінці, вона ж слабша і дуже переживає через те, що чоловік не хоче до неї прислухатися. (Вибачте за настирчивість, але до мене звернулися з таким запитанням і я не знаю, що відповісти. Я не беруся за сміливість пояснити, як я думаю, а до духівника з такими запитаннями їй йти дуже соромно. Я їй просто кажу молитися, але проблема все ж існує. Вона любить свого чоловіка і боїться втратити, але не знає як їй поводитися. На думку чоловіка -він робить правильно, бо в них є вже 1 дитина , а він не хоче більше дітей, бо боїться, що не зможе їх забезпечити. На її прохання він злиться і не хоче продовжувати теми розмови).
Наперед дякую за відповідь.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 жовтня 2009, 09:43

Я знаю, що ви скажете, що на обох, що після одруження вони стали одним тілом.


На обох?Хіба то так?

Я не беруся за сміливість пояснити, як я думаю, а до духівника з такими запитаннями їй йти дуже соромно.

А чого соромно?На то він і духівник, щоби говорити про всі речі, інакше це не духівник. Принаймі так здається мені.

а він не хоче більше дітей, бо боїться, що не зможе їх забезпечити. На її прохання він злиться і не хоче продовжувати теми розмови).


А хіба матеріальне так важливо?

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 20 жовтня 2009, 09:49

romanm
як на мене, то ти трошки тєряєшся в свому трактування католицизму. Можливо проблема в тому, що в твоїх очах Церква є більше громадянським об"єднанням мирян, ніж Тілом Христа.
Повторюся -- в Церкві нема демократії, тому підганяти її закони під "нещасну" більшість ніхто не має права.

Хоча дійсно. Під твою теорію всьо, чотко підходитьSmile Іноді мені здається, що було би добре подивитися трошки ліпше аргументацію щодо передачі гріхів і проклять на голову дітей від батьків. Мо який священик тобі ліпше пояснить.Smile

:shock: яку теорію? маю на увазі, що не все, що тобі видається несправедливим, чи не правильним є таким насправді.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 жовтня 2009, 10:10

romanm
як на мене, то ти трошки тєряєшся в свому трактування католицизму. Можливо проблема в тому, що в твоїх очах Церква є більше громадянським об"єднанням мирян, ніж Тілом Христа.
Повторюся -- в Церкві нема демократії, тому підганяти її закони під "нещасну" більшість ніхто не має права.


Ну то покажи мені документи, де написано що тіло Христа=Церква тільки для сильних і здорових духом. А хто слабий, хай йде до підерів... напевно піду до гоміків разом з німецьким, кардиналом, бувшим головою єпископської конференції Німеччини, який говорив про те, що має щось робитися для розведених, які не мають в цьому розлученні ніякої вини.

Я вам заздрю.... чесно, таким людям, які впевнено виконуютьі знають що роблять, а також які впевнені що вони НІКОЛИ не будуть в таких ситуаціях.:) ( Не кажу особисто про тебе).

В чому моя помилка трактування католицизму? Покажи!!!
Або не говори так категорично!

Хоча дійсно. Під твою теорію всьо, чотко підходитьSmile Іноді мені здається, що було би добре подивитися трошки ліпше аргументацію щодо передачі гріхів і проклять на голову дітей від батьків. Мо який священик тобі ліпше пояснить.Smile

:shock: яку теорію? маю на увазі, що не все, що тобі видається несправедливим, чи не правильним є таким насправді.


Значить, якщо хтось з моїх родичів когось убив, то їх прокляття на мене і т.д.?

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Христик » 20 жовтня 2009, 10:20

М-да...суперечка справді заходить в глухий кінець...
довго не заходила, ось щойно все почитала.
повернуся до своєї проблеми. Олю, те, що пишете Ви, точно підходить і для нас...я також практикуюча християнка, я прагну ходити до Причастя кожної неділі, але не завжди можу...бо коли я в своїй сім"ї під час періоду плідності намагаюся уникати статевих зносин (це поки), чоловік бунтує. і я його розумію!!!
ми зустрічалися 4 роки і я твердо сказала, що стосунки лише після одруження. і він чекав. усі 4 роки. він правий!
а зараз я йому кажу: Ні, почекай, через 2 тижні можна буде!
ясно,що він бунтує!
це мене болить!бо ми грішимо перед Богом!!!
це дуже важке питання, неоднозначне...я теж не піддаю сумнівам науку церкви, бо довіряю їй, але мені важко прийняти деякі її правила....чому я не можу з чоловіком поводитися в нашій спальні так як мені підказує моє тіло??ми ж одружені!!!
дітей ми плануємо, само собою. але мені ще потрібен час, щоб ми вжилися з чоловіком, щоб самі подорослішали і могли НАЛЕЖНО виховати нашу дитину!!!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 жовтня 2009, 10:25

Заходить в глухий кут, бо іншої відповіді, від тої яка є, немає. Звичайно, що наші дороги, не Господні дороги.

Я, думаю, що нічого, від того що сказано, сказати не можливо. Імхо, власне.

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Христик » 20 жовтня 2009, 10:34

Тобто ми усі приречені на пекло?ну так виходить!
якби можна було поговорити про це з Богом напряму...Він зумів би пояснити, переконати...
а то все звучить якось сухо і непереконливо.
просто так треба і все. бачите, я християнка, я справді вірю Богу, але я захожу в тупик...а що казати тим, які живуть не думаючи про це?
так виходить, що в рай попадуть пару чоловік...

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Христик » 20 жовтня 2009, 10:42

Це питання з яким стикаються сотні подружніх пар!
вони одружилися, чекали раю з чоловіком...терпіли до одруження....і отримали заборону належати один одному тоді, коли їм це потрібно...невже так задумав Бог?
ну не мати ж безліч дітей...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 жовтня 2009, 11:11

Христик писав:Тобто ми усі приречені на пекло?ну так виходить!
якби можна було поговорити про це з Богом напряму...Він зумів би пояснити, переконати...
а то все звучить якось сухо і непереконливо.
просто так треба і все. бачите, я християнка, я справді вірю Богу, але я захожу в тупик...а що казати тим, які живуть не думаючи про це?
так виходить, що в рай попадуть пару чоловік...


Сухо і непереконливо, тому, що, напевно пояснити простою мовою, не можемо. Я особисто, також завдаю собі такі питання. ВІдповідь є простою: є методики, користуйтеся ними, якщо ні, то - гріх.

(Але це моє бачення, впевнений що є розумніші від мене, які пояснять ліпше)

Інакше так виходить,як Ви пишите.

Або людина робить так, або .... або...

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 20 жовтня 2009, 11:40

хтось мені може пояснити, в чому є підстави для перегляду позиції церкви щодо конрацептивів і нерозривності подружжя?
і заразом і попрошу відповісти на питання, а що, по великому рахунку, змінилося за 2000 років, щоб церква переглянула своє вчення?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 20 жовтня 2009, 13:22

Христик писав:Тобто ми усі приречені на пекло?

Слава Ісусу Христу!
що Ви - навпаки: нам усім призначене Небо. Як там в Євангелії від Йоана: "А коли відійду й приготую вам місце, Я знову прийду й заберу вас до Себе"
місця вистарчить. просто треба працювати над своїм життям у кожному з його моментів, а не опускати руки, оглядаючи перспективи важкого прожитого у боротьбі з гріхом майбутнього чи шукаючи оправдання собі-улюбленому (Милосердний Бог і без нас Відає про наші тяготи)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 20 жовтня 2009, 15:31

Христик писав:Це питання з яким стикаються сотні подружніх пар!
вони одружилися, чекали раю з чоловіком...терпіли до одруження....і отримали заборону належати один одному тоді, коли їм це потрібно...невже так задумав Бог?
ну не мати ж безліч дітей...


Ми з дружиною також одна з тих сотень подружніх пар і ця тема мені не чужа. Тому те, що кажу - кажу щиро. Хто Вам сказав, що подружнє життя - це рай? До певної міри це так, коли є любов. Може когось і здивую, але скажу, що секс не є центром стосунків у подружжі. Так це дуже важлива складова, але не основна. Те, що ви терпіли до одруження, то дуже добре і це заслуга, яку ніхто у вас не відбере. Та хто сказав, що після одруження боротьба закінчується? Ні. Вона просто набирає іншої форми. Раніше ви йшли по дорозі самі, тепер вас двоє, троє чи більше. Тепер коли я одружився, я відповідаю вже не тільки за себе, але і за свою кохану дружину і за свою маленьку донечку любу. Не можу сказати, що ми зразкова християнська сім'я, але надіємося на Бога і віримо, що Він допоможе подолати всі труднощ, що маємо. Знаю,і твердо переконаний, що ніколи не програє той, хто уповає на Бога.
Не вважаю себе гідним давати комусь якісь поради, але скажу: не намагайтеся підлаштувати Бога та його Волю під себе - нічого доброго з того не вийде. Якщо Церква (а її устами мовить Святий Дух) каже, що контрацепція це гріх, то прийміть це і на основі цього будуйте своє подружнє життя. Знаю, що не раз впадете, але з надією на Бога вставатимете кожного разу і так дійдете до мети (справжнього Раю, якого нема в цьому світі). Памятаййте слова зі Святого Письма, котрі кажуть, що те що неможливе для людини, то можливе для Бога, і що в нашому безсиллі виявляється сила Божа.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 20 жовтня 2009, 20:59

Навіть, не знаю, що сказати. Так, ніби все зрозуміло. Але в житті не так легко. З одного боку, ніби можна, дозволено, схвалено (я маю на увазі співжиття в подружжі), а з іншої сторони певна пересторога чи заборона. Людина роздвоюється в своєму виборі.

Я згідна, статеве життя не найосновніша складова подружжя (бо якщо між подругами не має справжньої любові, то і воно не допоможе), але дуже потрібна складова.

До кінця не можу зрозуміти і змиритися з позицією Церкви на це питання. Шукаю відповіді. Думаю, що з часом буде зрозуміліше. Роки минають, а може буде вже запізно...

Христик
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 05 жовтня 2009, 08:52
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Христик » 21 жовтня 2009, 13:13

Я також не те щоб була проти настанов Церкви, я просто не можу деякі з них зрозуміти!
тільки повне розуміння правила може змусити тебе його дотримуватися.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Повідомлення viter » 21 жовтня 2009, 13:40

Не можу погодитися з Вами. Коли йдеться про Церкву, про Бога то тут треба просто довіритися. Треба просто довіритися Богові і все.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 38 гостей