Тексти молитов

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 23 грудня 2009, 04:48

donatanvova писав:Я пишу з розрахунком на те що ті що заходять на цю сторінку будудь відписувати...дякую.Інакше для чоо цей форум. :cry:


Тоді, будь ласка, пишіть трохи грамотніше та зрозуміло, не так як тут... :)


Продовження тут http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1106
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 23 грудня 2009, 04:49

СВ. ЙОАН ЗОЛОТОУСТИЙ ПРО МОЛИТВУ І НАПОЛЕГЛИВІСТЬ...

Того, з чим не можемо впоратися власними силами, легко досягнути за допомогою молитви. Я маю на увазі молитви, які наполегливо промовляємо з дня на день. Бо молитися - завжди, безперервно, - це наш обов'язок. Обов'язок як для того, хто страждає від недуги, так і для того, хто вже одужав; як для того, хто в небезпеці, так і для того, хто в радості, - той, хто в небезпеці, благає Бога полегшити його стано­вище, а той, хто в радості, прохає, аби так тривало й надалі.

Ти спокійний? Тоді молися Богові, щоб мир продов­жував сповнювати твою душу. А може, ти відчуваєш, як у тобі наростає хвиля гніву? В такому випадку проси Господа, щоб Він дав тобі силу стишити цей гнів, і в тебе на душі знов запанує спокій. Твої молитви почуто? Тоді подякуй від усього серця за те, що тебе почуто. Твої молитви не приносять результату? Прояви наполегливість і їх почують. Бо навіть якщо Бог дарує нам щось не відразу, то причиною цього не є Його небажання прислухатися; затримуючи дар, про який просимо, Господь прагне бути ближчим до нас завдяки молитвам, які підносимо до Нього.

Ніколи не бійся наблизитись до Бога в молитві. Ми не потребуємо нікого, хто говорив би за нас. Господь хоче, щоб кожен із нас говорив сам за себе, хоч би й мав за собою десять тисяч поганих вчинків. Бо що стосується людей, то хоч би ми сперечалися й не погоджувалися з ними безліч разів, все ж приходимо до них вранці, по обіді й увечері. Навіть якщо вони ще гніваються на нас, то ми швидше подолаємо ворожість, постійно зустрічаючись із ними. Набагато більшого можна досягнути у відносинах із Богом.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 15 січня 2010, 19:24

МОЛИТВА ДО ХРЕСТА ХРИСТОВОГО

Всемогучий Боже, Котрий терпів на хресті за всі наші гріхи, будь завжди при мені.
Хресте святий Ісуса Христа, будь моєю надією.
Хресте святий Ісуса Христа, зішли на мене всяке добро.
Хресте святий Ісуса Христа, віддали від мене всяке нашестя і зло.
Хресте святий Ісуса Христа, вчини, щоб я отримав(-ла) від Тебе спасіння.
Хресте святий Ісуса Христа, вирятуй мене від усяких нещасть - душевних і тілесних.
Ісусе Назарянський, розп'ятий за нас, май милосердя наді мною і накажи, щоб злий дух утік від мене навіки.Амінь.

Ця молитва була знайдена в Єрусалимі у гробі Ісуса Христа дуже давно, дата була невиразна(не можна розібрати).Цю молитву цісар Карл переслав до Риму Папі Римському.

Обітниця цієї молитви така:
Хто цю молитву відмовляє або її читає, або слухає, або носить при собі, не вмре несподівано, не втопиться, не згорить, жодна трутизна не пошкодить йому і запевнено вийде з того клопоту швидко й неушкоджено.
Коли цю молитву буде відмовляти жінка, котра має стати матір'ю, щасливо приведе на світ дитину.
Котра б людина мала падачку чи параліч, чи іншу хворобу, хай цю молитву прикладе до хворого місця.
"Тим, котрі цю молитву для себе відмовляють або іншим перепишуть, благословити буду, - каже Спаситель. - А тим, хто висміювати буде це письмо,або погорджувати тим письмом буде, зішлю на нього покуту".
Молитва ця забезпечує дім, в котрім живете, від ураганів,землетрусів,вогню,війни,від усякої пошесті,від усього злого,повітря,голоду і злих людей.
Хто цю молитву буде відмовляти щоденно,за три дні перед своєю смертю отримає знак від Бога про годину своєї смерті.Амінь.

Джерело - П.Гринчишин"Від Зарваниці до Гарабандалу.Частина 2" Видавництво"Нова Зоря" Івано-Франківськ.2005рік.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 15 січня 2010, 20:16

Одного разу Божественний Спаситель з'явився Св.Бригіді і промовив до неї:"Знайте,що Я тим,хто упродовж 12-ти років відмовлятиме 7 Отче Наш і 7 Богородице Діво на честь Моєї Дорогоцінної Крові, уділю 5 наступних ласк":

  1. У годині смерті його буде забрано безпосередньо до Неба,оминаючи Чистилище.
  2. Увійде до грона найбільших Святих,нібито пролив кров за віру Христову.
  3. Бог Отець утримуватиме в його родині три душі в стані освячувальної ласки за його вибором.
  4. Душі ваших родичів аж до четвертого коліна не підуть до пекла.
  5. Будуть повідомлені про смерть.

Зауваження:Якщо особа,яка відмовляє ті молитви,передчасно помре,буде їй все зараховано.

Книжка "Страдч:хресна проща" Львів-2003.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Молитва

Повідомлення luksander » 21 січня 2010, 14:12

«Я не знаю імені підданого римо-католицької церкви, який написав мою улюблену літанію. У ній він просить Господа зробити його таким, яким повинен бути кожен учень Христа.
О, Ісусе, лагідний і смиренний серцем, почуй мене.
Позбав мене, Ісусе,
Від бажання бути любимим,
Від бажання бути звеличеним,
Від бажання бути у пошані,
Від бажання бути прославленим,
Від бажання мати перевагу над іншими,
Від бажання повчати,
Від бажання бути схваленим,
Від страху бути приниженим,
Від страху бути неприйнятим,
Від страху отримати догану,
Від страху бути забутим,
Від страху неправильного до мене ставлення,
Від страху бути підозрюваним.
І, Ісусе, дай мені бажання,
Щоб інші були більш любимі, ніж я,
Щоб інші були більш шановані, ніж я,
Щоб інших підносили, а мене понижували,
Щоб інших обирали, а мене відкидали,
Щоб інших прославляли, а мене не помічали,
Щоб іншим, а не мені надавали перевагу,
Щоб інші ставали більш святими, ніж я,
Але щоб я був настільки святим, наскільки Ти хочеш мене бачити.»
Джерело: (Джордж Вервер «Спрага реальності»)

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Молитва

Повідомлення Palatinus » 07 лютого 2010, 19:56

ранковий гімн:
Слава на висоті Богу
і на землі мир,
в людях добра воля.
Хвалимо Тебе,
благословляємо Тебе,
поклоняємось Тобі,
восхваляємо Тебе,
дякуємо Тобі
за велику славу Твою,
Господи Царю,
що живеш на небесах,
Отець Вседержитель,
Господь Син єдинородний
Ісус Христос
і Дух Святий.
Господи Боже,
агнче Божий,
Сину Отця,
що береш гріхи світу,
прийми благання наші.
Посланий десницею Отця,
помилуй нас.
Бо Ти є Святий,
Ти є Господь,
Ісус Христос
в славі Бога Отця. Амінь (істинно).
Щоденно благословляємо Тебе
і достойно похвали Імя Твоє навік
і на віки вічні.
Достойний хвали (Ти), Господи, в ці дні
збережи нас від гріха.
Благословенний Ти є, Господи Боже наш,
достойне і прославлене імя Твоє
на віки. Амінь (істинно).
Благословенний Ти, Господи, навчи мене уставів твоїх.
Благословенний Ти, Господи, навчи мене уставів твоїх.
Благословенний Ти, Господи, навчи мене уставів твоїх.
Господи, будь нашим захистом з роду в рід.
Я кажу: Господи, помилуй мене,
зціли (вилікуй) душу мою, бо згрішив Тобі,
Господи, прагну Твого звільнення,
навчи мене виконанувати заповіді Твої, бо ти Бог мій.
Бо від Тебе джерело життя,
в світлі Твоєму бачимо світло.
Продовж милість Твою, щоб пізнати Тебе.
(Септуагінта. кн. Оди (Пісні). пісня 14.)
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 25 березня 2010, 13:55

Я десь чув, що є такі молитви, які заміняють 5(?) повних вервиць.Якщо хтось знає, то прошу написати. O:-)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення Олюнька » 25 березня 2010, 14:17

andrivovk писав:Я десь чув, що є такі молитви, які заміняють 5(?) повних вервиць.Якщо хтось знає, то прошу написати. O:-)

:D Псалтир !?
Тільки напевно все навпаки. Вервиця виникла як альтернатива щоденного читання псалмів для неписьменних монахів. Але це скоріше історичний аспект.
Вервиця належить до приватних моитов - хочете молитесь, не хочете молитесь інші молитви. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 25 березня 2010, 14:32

Олюнька писав: Псалтир !?

Ні це не Псалтир.Ніби в якомусь об'явленні Мати Божа дала молитви які замінюють молитву на вервиці для тих хто за браком часу не може молитись вервицю.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення Міша » 25 березня 2010, 20:40

Цікаво чи може молитва бути щирішою, коли молитися колінами на гречці? :shock:
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 28 березня 2010, 15:54

Міша писав:Цікаво чи може молитва бути щирішою, коли молитися колінами на гречці? :shock:

є різні методи праці з "собою", в яких було і стояння на стовпі, і самобичування, в закопування себе в землю... - чому б ні? От тільки автоматизму - став на гречку\стовп\коліна\тощо і з'явилася щирість - не буває... Щирість - Дар Божий людині, а коліна на гречці - один з виявів жертви людини Богові.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення Олюнька » 29 березня 2010, 13:17

Міша писав:Цікаво чи може молитва бути щирішою, коли молитися колінами на гречці? :shock:

Моя покійна бабця практикувала під час молитви себе час від часу "по писку траснути, щоб думки не втікали" :D
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Міша
дописувач
дописувач
Повідомлень: 74
З нами з: 23 березня 2009, 12:43
Звідки: США
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення Міша » 29 березня 2010, 21:19

Олюнька писав:Моя покійна бабця практикувала під час молитви себе час від часу "по писку траснути, щоб думки не втікали" :D


гггг :ROFL: :Bravo:
Якщо вже сьогодні не зустрінемо Ісуса у наших ближніх, то хто-зна чи потім Він зустріне нас як ближніх...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення Олюнька » 01 квітня 2010, 12:38

Зображення
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Молитва

Повідомлення viter » 01 квітня 2010, 13:48

Класно :)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 04 квітня 2010, 16:09

христос воскрес !
Олюнька писав:Моя покійна бабця практикувала під час молитви себе час від часу "по писку траснути, щоб думки не втікали" :D

Мені здається, що це не дуже ефективно, тому що в цей момент, коли людина хоче зробити таку "процедуру" , вона вже усвідомлює, що незосереджена, і немає потреби цього робити.Інша справа, якби хтось інший "допоміг" цій людині( :D ).


Як зосередити свою увагу під-час молитви (із книги Альфонса Лігуорі "Велич і обо'язки священика").Хоч ця книга написана для священиків, але з цього уривку можуть скористати і миряни :
Увага буває двояка: внутрішня і зовнішня. Внутрішня увага – це зосередження. Зовнішня увага полягає в тому, щоб людина уникала всього, що відвертає увагу, як-от писання під час молитви, балакання, участь у розмовах тощо, бо все це вимагає уважності. Духовні вчителі, і це слід підкреслити, навчають, що не виконує свого обов’язку той, хто проказує часослов на публічних площах або деінде, де є багато розсіянь.
Внутрішня увага буває потрійна: увага до слів, до значення слів і до Бога. Так, загалом, навчають богослови, за прикладом св. Томи. Ось його слова: “При усній молитві можна вживати потрійної уваги. Можна думати про слова, щоб не помилитися. Можна роздумувати про значення слів. Можна так само звертати увагу на Бога та на те, чого прохаємо”
Перший тип уваги стосується слів. Людина намагається добре і виразно вимовляти їх, як проказує часослов. Другий тип уваги займається значенням слів, бо тоді людина старається добре зрозуміти значення кожного слова, що проказує під час молитви, водночас силкується розбудити відповідні до слів почування, які відповідають словам. Третій тип уваги найвагоміший, бо допомагає людині споглядати Бога, поклонятися Йому, дякувати і любити Його та при цьому благати в Нього потрібних ласк.
Якщо священик застосовує перший вид уваги, коли має намір молитися, то її достатньо, щоб виповнити обов’язок, накладений приписом проказувати часослов, бо Церква не вимагає нічого більше, як твердить св. Тома: “Перший тип уваги торкається слів й прохань. Молитва буває уважна, якщо одна із згаданих уваг товаришить їй”
Побожно проказує часослов той, хто задовольняється увагою до значень слів, не журячись нічим іншим. Але що скористає священик, що тільки устами проказує часослов і силкується якомога найскоріше закінчити його, аби позбутися тягару, бо ніби тяжку в’язанку дров ніс на плечах? Дехто так швидо проказує часослов, ніби ковтає якусь гірку таблетку. А ще гірше поступає той, що під час проказування часослова розглядається довкруги, або несумісними словами переплітає його. Св. Бонавентура оповідає, що якийсь побожний священик проказував часослов. Один прелат у той самий момент запитав його про якусь справу. Священик промовив, що розмовляє із гіднішою Особою, тому не може задовольнити його прохання. Відвернувшись від прелата, похилив голову і дальше проказував свій часослов. Цей же Святий додає, що один духівник заслужив собі довге перебування у чистилищі, бо без потреби переривав проказування часослова”.
Ми не твердимо, що слід непокоїтися або сумувати, як недобровільні розсіяння турбують нас під час проказування часослова. Нема ніякої провини, якщо не бажаємо їх. Сам Господь співчуває нашій немочі, бо непотрібні гадки, часом без нашої вини, турбують нас, тому вони не відбирають заслуги нашій молитві. Св. Тома каже: “Молиться в дусі та правді той, хто, за натхненням духа, починає молитися, навіть якщо згодом немічний дух відволікатиметься”. Цей же Святий додає, що навіть контемплятивні душі не можуть довго високо літати, бо людські немочі стягають їх у долину розсіянь: “Людський розум не може довго високо перебувати, бо тягар немочі тягне його вдолину. Через те розум розгублюється, як контемпляцією зніметься до Бога”.
Святий Тома каже, що прогрішується і не користає з молитви той, хто добровільно та навмисно неуважний: “Грішить і нищить добрий результат молитви той, хто навмисно розсіюється, як молиться”. Навмисне розсіюється той, хто, як зауважить розстріпання духа, не хоче його відкинути від себе. Так, загалом, навчають духовні Вчителі.
Св. Кипріян обурюється, якщо хтось під час молитви роздумує про щось інше, ніби воно важливіше, ніж розмова з Богом, коли прохаємо в Нього різні ласки. “Який нерозумний, – каже Святий, – розсіюєшся, коли молишся Господеві, ніби мав би про щось важливіше думати, ніж про розмову з Богом!”. Ось чому св. Бернард писав: “Недбала воля робить гадки негідними Бога, а побожне настановлення душі приносить духовні користі”. Це наше настановлення на молитву робить наші думки плідними в Божих очах, а недбала воля робить їх негідними перед Богом, тому й стягає на нас не ласки, а кари.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 04 квітня 2010, 16:31

христос воскрес!

Уривок із книги Никодима Святогорця "Невидима боротьба" про молитву

Код: Виділити все

Г Л А В А 46

Про молитву

Хоч недовіра до себе, уповання на Бога і перебування в под­вигах вкрай необхідні в нашій духовній боротьбі, як уже було ска­зано, однак ще більше необхідна молитва - наша четверта зброя в цій боротьбі, про що ми також згадували (гл. 1- в кінці), тому що нею стягаються і набирають сили й три перші інструменти, як і всяке инше благо. Молитва — є засіб для притягнення і долоня для прийняття всіх благодатей, які щедро виливає на нас невичерпне джерело безмежної до нас Божої благости та любови. У духовній боротьбі ти вкладаєш нею свій бойовий меч у Божу правицю, щоб Він поборював за тебе твоїх ворогів і перемагав їх. Однак, аби молитва в цьому ділі виявляла в тобі всю свою силу, треба, щоб вона була в тобі постійно, як природній навик твого духа, і була захищена й натхнена такими настроями.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
1. Треба завжди мати живе прагнення у всякому ділі служити  й єдиному Богові, і служити так, як це Йому вгодно. Для оживлення і підтримання такого бажання переконайся і невідступно тримай в думці те, що Господеві за Його предивні властивості - благість,  у велич, премудрість та инші численні й безмірні досконалості кожне розумне творіння повинно віддавати поклоніння, честь та служіння. Але, коли прикладеш до цього безнастанну пам'ять, що Він сам несказанно благотворно послужив тобі своїм промислом, викупив тебе і зняв з тебе велику клятву, вилікував та зцілив твої виразки, які причинила отрута гріха, не вином і оливою, і не бин­тами якимись, але безцінною кров'ю, яка витекла з Його пресвятих ребер і Його пречистого Тіла, вимученого бичами, терням і цвя­хами, — то чи можеш втриматися, щоб кожну мить щиро не посвя­чувати на служіння Йому єдиному і словом, і ділом, і думкою. Водночас ти не повинен забувати, наскільки для нас самих благо­творне таке служіння, оскільки воно робить нас господарями над собою, переможцями диявола та Божими синами.

2. Потрібно мати живу та теплу віру, що Бог через свою велику милість і через багатство щедрот своїх сам бажає і готовий подати тобі все, що потрібно для твого служіння Йому, й усяке благо, яке потрібне тобі. Така віра й таке уповання стане посудиною в тобі, яку виповнить безмежне Боже милосердя скарбами своїх благода­тей. І чим більша та ширша буде в тебе ця посудина, тим з щедрі­шими дарами буде кожен раз вертатися в твоє нутро твоя молитва. І хіба можна подумати, щоб Бог Вседержитель, в якому немає пере­міни, що заповідав молитися до Нього й обіцяв подавати нам блага, про які ми просимо, відмовився зробити нас їх причасниками, коли ми з щирою і терпеливою молитвою просимо їх у Нього, і не дарував би нам свого Духа. Чи не Він сказав: «...оскільки більш Отець небесний, дасть Святого Духа тим, що у Нього просять» (Лк. 11,13). І чи не Він обіцяв: «І все, чого проситимете в молитві з вірою, одержите» (Мт. 21,22).

3. Потрібно приступати до молитви з таким настроєм, щоб тобі бажалося лишень божественної волі, а не своєї, як у самому прошенні, так і в отриманні прошеного, а саме щоб був ти спону­каний до молитви, тому що цього хоче Бог, щоб був почутий, як цього також хоче Він. Одним словом, нехай буде в тебе в умі та в серці те, щоб цілковито об'єднувати свою волю з волею Божою, і їй у всьому коритися, зовсім не бажаючи Божу волю схиляти на свою.
А чому? Тому що твоя воля, завжди розчинена з самолюбством, дуже часто грішить і не знає того, чого треба бажати. Воля ж Гос­подня завжди блага, премудра, всеправедна, благотворна й ніколи погрішити не може. Отож, оскільки вона є невідкладним законом для всього існуючого, так повинна бути правилом для волі всіх розумних творінь і царицею їх бажань, яку вони повинні покірно у всьому наслідувати.
Таким чином тобі потрібно завжди бажати, просити й шукати лишень того, що вгодне Богові. І якщо колись засумніваєшся, те чи те вгодне Богові, шукай того і проси з думкою, що ти бажаєш це зробити або мати, якщо того бажає Бог. Те, про що впевнено знаєш, що воно вгодне Богові, як, наприклад, чесноти, шукай і проси для того, щоб найкраще вгодити Богові й добре послужити Йому одно­му, а не з якою иншою метою, хоч би й духовною.

4. Ти повинен приступати до молитви прикрашений ділами, відповідними до твого прохання, і після молитви найбільше трудитись над тим, щоб стати гідним прийняти благодать і чесноту, про які ти просив. Таким чином молитовний труд повинен супроводжуватися подвигом примушування і напруження себе на те, про що просимо, тому що тут, згідно з правилами духовного життя, прохання і шукання власне ідуть одне за одним та одне одного при­ймають. Якщо хто в молитві буде просити Бога про яку-небудь чесноту, а сам тим часом віддається недбайливості, не вживаючи жодних засобів для здобуття цієї чесноти й не чинячи жодних діл І подвигів для цього; то, направду, такий радше спокушає Бога, а не молиться. Тому божественний Яків сказав, що «ревна молитва із праведника має велику силу» (Як. 5,16). Вислуханим буває й те, хто, просячи праведного помолитися про щось для себе, і сам про це молиться, і те, коли хто, молячись про щось до Бога, і сам старанно все робить, що потрібно для здобуття прошеного, як каже про це св. Максим.

5. У своїй молитві тобі треба з'єднати ті чотири дії, про які пише св. Василій Великий: спочатку прослав Бога, потім подякуй Йому за благодіяння, які виявлені тобі, дальше сповідуй Йому свої гріхи й переступлення Його заповідей, і тоді — проси в Нього те, що тобі найбільше потрібне в ділі твого спасіння. Отож, ти можеш молитися приблизно так: «Господи, Боже мій! Хвалю і славословлю невимовну Твою сла­ву й безмірну Твою велич, - дякую Тобі, що лише через свою ми­лість Ти дав мені буття й сподобив мене бути причасником спасительних благ Твого Божого Промислу, не один раз таємно визволяв Ти мене від бід, які загрожували мені, й від руки невидимих моїх ворогів, — сповідаюсь Тобі, що безчисленне число разів ображав я свою совість і безстрашно порушував Твої святі заповіді, являючись невдячним до стількох Твоїх благодіянь. Але, мій багатомилостивий Боже, нехай не переможе Твоєї милости ця моя невдячність, прос­ти гріхи мої і поглянь же на сльозу мого сокрушення, й по множеству щедрот поможи мені й нині, подай мені потрібне для мого спасіння, і все моє життя направ на вгодження Тобі, нехай сла­виться і мною недостойним всесвяте Ім'я Твоє».
При останньому слові ти можеш перелічити по черзі всі тепе­рішні духовні потреби, душевні та тілесні, і якщо ти в цей час вправляєшся в якщо небудь особливій чесноті, то згадай і її й молись нехай поможе тобі Бог осягнути її в досконалості; якщо буваєш збентежений рухами якої-небудь пристрасти, то молись за допомогу не піддаватися їй і прогнати її; якщо терпиш якусь марну образу або яку-небудь шкоду та біду, не забувай дякувати за це Бо­гові, тому що і це буває по волі Божій, яка завжди є блага й відвідує тебе на твоє благо.

6. Щоб молитва твоя мала силу перед Богом і притягнула до тебе Його благовоління, окрилюй її і прикрашуй безсумнівною вірою не тільки в безмірність Божої щедроти та в незмінність обіцян­ки Його завжди почути нас, коли взиваємо до Нього, ще поки закінчиться молитва наша (Іс. 58,9), але найбільше в силу воплоченого за нас Господа нашого Ісуса Христа, який заради нас при­йняв хресну смерть, воскрес, вознісся на небо й сидить праворуч Отця, де і заступається за нас. «Він власного Сина свого не пощадив, а видав Його за всіх нас, — як же, разом із Ним не подарує нам усього ?» (Рим. 8,32).
Щоб бути почутим, проси також про заступництво Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії, яка день і ніч за нас молиться, і заступництво всіх святих, архангелів і ангелів, апостолів і пророків, отців та вчителів, мучеників і мучениць, преподобних отців і мате­рів, ангела твого хоронителя й святого, якого ім'я ти носиш, і якому посвячена церква, в якій ти хрестився та завжди молишся. Посилаючи перед молитвою ці прохання, ти пошлеш наперед своє смирення, від якого немає нічого приємнішого Богові, і який ні на кого так милостиво не погляне, як на «тихого й смиренного». «Сер­цем сокрушенним і смиренним Бог не погордить» (Пс. 51,19)

7. Ти маєш завжди невтомно молитися, як заповідає апостол: «...будьте в молитві витривалі й чувайте на ній в подяці» (Кол. 4,2). Бо смиренне терпіння, невтомність і невідступність в молінні пере­магає непереможного Бога й схиляє Його на милість. Якщо невід­ступність вдовиці, про яку говорить Ісус в Євангелії, прихилила на свою сторону злого й неправедного суддю: «Він розповів їм притчу про те,  "що їм треба молитись завжди й не падати духом"» (Лк.18,1),  якщо, говорю, суддя неправедний схилився на прохан­ня вдовиці через її настирливість, то як не схилиться на наші моління Бог, який є істинна милість, якщо будемо невідступно про­сити Його? Тому, коли просиш про щось Бога, а Він затримується з відповіддю, то ти все-таки продовжуй молитися, тримаючи в серці тверде й живе уповання на Його допомогу. Бо за Ним ніколи не залишається щира молитва й на неї завжди готові від Нього вили­тися багаті милості, які перевищують саме очікування молільників, якщо для цього немає моральних перепон з їх сторони і якщо вони не перебувають у такому стані, що для них краще, аби їх прохання залишилось невиконаним. У такому разі Він замість прошеного посилає якесь инше благо, потрібне їм, знане чи незнане. У цьому розумінні справедливо мати переконання, що молитва ніколи не буває невислуханою, а просто, якщо те, що посилається, не є тим,  про що просять, то не є корисним для них, і що воно залишається невидимим, тому що побачити це без шкоди для тих, що отримають, неможливо. Будь же завжди терпеливим у молитві, й май певність, що вона ніколи не залишається безплідною. Якщо не отримуєш того, що просиш, вір, що отримаєш замість нього инше благо; і якщо не бачиш і не побачиш цього, не питай чому так, а краще звернись  й до своєї негідности й сповни душу смиренними почуттями та думками. Якщо відтвориш і утвердиш в собі такі почуття внаслідок молитви, то, нехай навіть ти за неї зовсім нічого не отримаєш, не тільки видимо, але й невидимо, самі ці почуття прийми як плід молитви, спасительний для тебе й найбільше вгодний Богу.

Слухай, що каже св. Йоан Золотоустий: «Велике є благо молит­ва, якщо з належним настроєм твориться, і якщо ми навчимо себе, коли отримуєм те, про що просим, і коли не отримуєм його, дяку­вати Богові. Бо Він, і коли дає, і коли не дає, це та инше творить на благо нам, так що і коли отримаєш те, що просив, ти очевидно отримав його, і коли не отримаєш, - отримав, тому що не одержав напевно не корисного для тебе, - не отримати не корисне - є спо­добитися корисного. Отже, чи отримаєш ти чи не отримаєш те, про що просиш, дякуй Богові, віруючи, що якщо б не було для нас ко­рисніше не отримати того, про що просимо, то Бог завжди би пода­вав нам його»

Отже, завжди терпеливо молись Богу та за все Йому дякуй, ві­руючи та ісповідуючи, що Він благий до тебе і благий премудро, та є твій велелюбний Благодійник і в даянні, і в недаянні у твоєму проханні, та згідно з цією вірою перебувай непохитним у смирен­ній покорі божественному Промислу, радісно та вдячно зустріча­ючи все, що трапляється з тобою, — і приємне, й неприємне.


Це є глава 46 з книги (про молитву ще є глави 47-53).Кого зацікавило, то можна прочитати тут :http://www.truechristianity.info/ua/books/invisible_struggle.php :Rose:
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 08 квітня 2010, 13:05

andrivovk писав:Христос Воскрес!Уривок із книги Никодима Святогорця "Невидима боротьба" про молитву

Гарний твір. Одна заувага - книга є приписана Никодимові Святогорцю. Справжній її автор - латинський монах (театинець) Лоренцо Скуполі.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 08 квітня 2010, 13:38

о.Олег писав:Гарний твір. Одна заувага - книга є приписана Никодимові Святогорцю. Справжній її автор - латинський монах (театинець) Лоренцо Скуполі.

Ви праві.У Вступі до книги так і написано :

Саме тому пропонуємо до уваги сучасного читача книгу, яка впродовж декількох століть була настільним путівником для тих, хто прагнув провадити духовне життя. Історія її написання сягає кінця XVI століття. Італійський священик Лоренцо Скуполі опублікував свої нотатки про духовне життя, які він попередньо робив для власного користування. Двісті років по тому Никодим Святогорець, побачивши, що книга є добрим викладом аскетики, переклав її грецькою, додавши цитати зі Святого Письма й творів Отців Церкви. Ще через сто років Теофан Затворник перекладає «Невидиму боротьбу» російською мовою. При цьому багато місць він усуває й водночас вводить нове, адаптуючи книгу до східної Традиції*. А сьогодні перед нами переклад українською. Хотілося б, щоб кожний, хто читатиме цю книгу, наближувався до Господа, поширював Його Царство, очищав своє серце й ум, бо лише «чисті серцем... побачать Бога» (Mm. 5,8) , і без сумніву та страху, а з довірою до Христа вів невидиму боротьбу.

Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 13 квітня 2010, 13:10

В молитві "Вірую" є такі слова
Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.

Запитання.Через Нього - це через Отця чи через Сина.

І ще одне запитання.Чи правда, що від Воскресіння до зіслання Святого Духа замість молитви Царю Небесний треба молитися Воскресний тропар (Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував(3рази).І нам дарував життя вічне, поклоняємося Його тридневному воскресенню.).Дякую . O:-)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 13 квітня 2010, 14:53

andrivovk писав:В молитві "Вірую" є такі слова
Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного, Єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.

Запитання.Через Нього - це через Отця чи через Сина.

тут проблеми не буде мислити і в один, і в другий спосіб через Єдиносущність Сина з Отцем.
andrivovk писав:І ще одне запитання.Чи правда, що від Воскресіння до зіслання Святого Духа замість молитви Царю Небесний треба молитися Воскресний тропар (Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував(3рази).І нам дарував життя вічне, поклоняємося Його тридневному воскресенню.).Дякую . O:-)

так, а від Вознесіння до П`ятидесятниці не молимося ні Царю Небесний, ні якусь іншу молитву замість цієї: чекаємо Дару Святого Духа.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 13 квітня 2010, 22:51

о.Олег писав:
andrivovk писав:І ще одне запитання.Чи правда, що від Воскресіння до зіслання Святого Духа замість молитви Царю Небесний треба молитися Воскресний тропар (Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував(3рази).І нам дарував життя вічне, поклоняємося Його тридневному воскресенню.).Дякую .

так, а від Вознесіння до П`ятидесятниці не молимося ні Царю Небесний, ні якусь іншу молитву замість цієї: чекаємо Дару Святого Духа

Але як тоді бути з вервицею.Адже там молимося Царю Небесний на хрестику.Отже, від Воскресіння до Вознесіння молимося Воскресний Тропар, а від Вознесіння до Зіслання Святого Духа взагалі пропускаємо Царю Небесний чи як?Чи до вервички таке правило не стосується?
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
ієром. Діонисій
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 220
З нами з: 16 вересня 2009, 11:50
Звідки: Львів -- Рим

Re: Молитва

Повідомлення ієром. Діонисій » 14 квітня 2010, 08:19

Саме так. До Вознесіння молимося тричі "Христос воскрес...", а від Вознесіння до Зіслання Святого Духа переходимо відразу до "Вірую".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Молитва

Повідомлення о.Олег » 14 квітня 2010, 08:33

ієром. Діонисій писав:Саме так. До Вознесіння молимося тричі "Христос воскрес...", а від Вознесіння до Зіслання Святого Духа переходимо відразу до "Вірую".

так
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Молитва

Повідомлення andrivovk » 15 травня 2010, 22:16

Молитва «Отче Наш» на арамейській мові :

Аввун дбишмайя
ниткаддах шиммух
тете мальчутух
неве совьянух
эйчана дбишмайя аб пара
Ха ла лахма дсунканан
юмана
Вушюх лан хобэйн
эйчана дап ахнан
Шуклан хайявин
вула таалан лнисьюна
элла пасан мин бишя.
Амен.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Молитва

Повідомлення Olya » 29 червня 2010, 12:50

Слава Ісусу Христу!

В книзі Т.Кемпійського"Наслідування Христа" є молитви, які мені дуже сподобалися і .Ось деякі з них:

Молитва за виконання Божої волі.

Наділи мене, найласкавіший Ісусе, своєю Ласкою: нехай буде при мені, працює і перебуває зі мною вірно аж до кінця. Дай мені завжди того тільки бажати й хотіти, що Тобі миліше і Твому серцю дорожче. Твоя воля нехай стане моєю, а моя воля хай постійно йде услід за Твоєю і якнайкраще годиться з нею. Хай я одного й того самого, що Ти, хочу й не хочу, і хай я не можу чогось іншого бажати або хотіти, як тільки того, що Ти хочеш і бажаєш. Дай мені завмерти для всього, що є на цьому світі, і задля Тебе любити приниження і забуття.
Дай мені над усі бажання у Тобі спочити і моє серце в Тобі заспокоїти. Ти - правдивий спокій серцю. Ти - єдиний відпочинок: все інше немиле і неспокійне. У цьому мирі, цебто в Тобі, єдиному найвищому і віковічному Добрі, усну й спочину . Амінь.

Ми повинні жертвувати Богові себе, всі наші справи й за всіх молитися.Господи, все Твоє: і те, що на небі, і те, що на землі.
Бажаю добровільно пожертвувати Тобі себе самого і залишитися Твоїм назавжди.
Господи, у простоті серця свого нині жертвую Тобі себе на дочасного слугу, щоб увесь вік Тебе слухати і приносити Тобі жертву хвали.
Прийми мене з цією святою жертвою Твого святого Тіла, яку приношу Тобі сьогодні перед лицем ангелів, що тут невидимо служать, щоб це прислужилось для спасіння мого і всього Твого народу.
Господи, кладу перед Тобою на Твоєму жертовнику примирення всі свої гріхи і провини, яких я допустився перед Тобою і Твоїми святими ангелами від дня, коли перший раз згрішив, аж до цієї години.
Щоб Ти спалив все те вогнем своєї любові, повиводив усі плями моїх гріхів й очистив мою совість від усякої провини.
І повернув мені знову свою благодать, яку я втратив через гріх, прощаючи мені все і ласкаво приймаючи мене до мирного поцілунку.
Що ж інше я можу робити за гріхи мої, як тільки покірно визнавати їх, плакати над ними та без упину благати Твого змилування?
Благаю Тебе, вислухай мене ласкаво, коли стану перед Тобою, Боже мій.
Всі мої гріхи мені надто остогиділи. Вже не хочу їх ніколи більше допускатися, каюся в них і буду каятися, доки буду жити; я готовий покутувати за них і надолужити, скільки буде в мене сили.
Прости мені, Боже, прости мені гріхи мої ради імені Твого святого. Спаси мою душу, що її відкупив дорогою Своєю Кров`ю. Ось я здаюся на Твоє милосердя, вручаюся Тобі в руки. Чини зі мною по Своїй доброті, а не по моєму лукавству і по моїй неправоті.
Жертвую Тобі також усі мої добрі вчинки, хоч їх так мало і вони такі недовершені. Ти виправ і освяти їх, щоб вони стали добрими і сподобалися Тобі; приводь їх завжди до кращого стану й мене, лінивого і бездарного слугу, доведи до блаженного і славного кінця.

Жертвую Тобі також усі побожні бажання богомільних душ усі потреби батьків, приятелів, братів, сестер, усіх дорогих мені осіб і тих, що мені чи іншим людям з любові до Тебе вчинили щось добре.
І тих, що бажали собі і просили мене, щоб я за них і за всіх їхніх осіб молився і жертвував Служби Божі, чи вони ще живуть на світі, чи вже цей світ покинули.
Щоб усі вони почули в собі підмогу благодаті Твоєї, допомоги Твоєї втіхи, охорону від небезпек і звільнення від кар; хай вони, вийшовши з усіх бід, з веселим серцем складають Тобі величну подяку.
Жертвую Тобі також молитви і жертви примирення особливо за тих, що мене чим покривдили, засмутили або зневажили, або зробили мені якусь шкоду чи прикрість.
А ще й за тих усіх, що я їх коли-небудь засмутив, образив, утискав і згіршив словами чи вчинками, свідомо чи несвідомо. Щоб Ти всім нам простив наші гріхи і взаємні образи.
Віддали геть із наших сердець усіляку підозріливість і все те, що може образити любов і зменшити братню милість.
Змилуйся, змилуйся, Господи, над усіма тими, що благають Твого милосердя, подай благодать тим, що її потребують, і дай нам так жити, щоб ми гідні були тішитися Твоєю благодаттю і йшли вперед дорогою до вічного життя. Амінь.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Re: Молитва

Повідомлення Olya » 01 липня 2010, 11:07

Молитва за священика

Ісусе, вічний Первосвященику! Заховай свого слугу отця (ім"я) в Рані Свого Пресвятого Серця. Заховай нескверними його посвячені руки, які щоденно дотикаються Твого Найсвятішого Тіла. Заховай непорочними його уста, які Ти відсвіжуєш Своєю Найсвятішою Кров"ю. Заховай чистим його серце, на якому витиснена печать Твого преславного священства. Дай йому силу, щоб він перемінював серця так, як перемінює хліб і вино. Благослови його працю, щоб приносила достойний овоч і вділи йому вінець вічної слави.
Даруй йому на цій Долині сліз терпеливості, лагідності, мудрості, здоров"я, довгих літ, щоб він зміг багатьох людей навернути до Тебе.
Ісусе, допоможи отцю (ім"я) стати ревним і святим священиком. Допомагай йому у священичій праці, говори його устами, захищай при спокусах цього світу, покрий Покровом Своєї Ласки і Благодати.
Натомість, о Ісусе, я жертвую Тобі свої молитви, свої добрі вчинки, свої терпіння за Твоїх священиків, щоб вони кожного дня поширювали Царство Боже на землі.

Амінь.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Молитва

Повідомлення ShMariam » 26 липня 2010, 16:02

Я хочу попросити форумчан написати свою думку та якщо можна, може хтось знає молитви за увязнених, то написати їх у тему молитви. І давайте, хоч інколи молитись за цих бідних людей..



Молитва за ув’язнених
Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти святого апостола Твого Петра від кайданів і тюрми без всякої шкоди звільнив, смиренно молюся до Тебе, прийми милостиво цю жертву, щоб позбулися гріхів слуги Твої (слуга Твій, слуга Твоя) (ім’я), що в тюрмі, і молитвами їхніми та нашими, як Чоловіколюбець, всесильною Твоєю Правицею від всіляких злих обставин охорони і на свободу щасливо виведи. Амінь.
http://bible-lessons.in.ua/molutva/protuzla.html

Та як на мене - краще своїми словами
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Молитви за збереження довкілля

Повідомлення Michail » 06 вересня 2010, 14:54

В своєму християнському житті ми повинні піклуватися всім дорученим нам Богом і молитись за всі справи )щоб йшли добре з Божою допомогою) : ближніми (ба навіть ворогами), справами суспільними і Природою. Оскільки стан довкілля під "керівництвом" людини бажає кращого, то потрібно молитись за збереження і відновлення його, а також діяти по змозі в цьому напрямку.
Тому презентуємо збірку молитов за збереження довкілля:
Obkladznka.jpg
Obkladznka.jpg (49.97 Кіб) Переглянуто 17299 разів


Поки що лише обкладинка, а в кінці жовтня (після офіційної презентації) виставимо й тексти в електронному варіанті.
В першу чергу на сайті www.church-nature.ucoz.ru
Молімось весь час і з Божою допомогою у нас все буде добре.

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Молитви за збереження довкілля

Повідомлення Michail » 10 вересня 2010, 13:17

Презентацію плануємо на 17 жовтня (як Бог допоможе).
Але ще до презентації збірку вже встигли процитувати в журналі "Закарпатя: еемля наближена до неба" № 2, 2010
Обкладинка.jpg
Обкладинка.jpg (215.99 Кіб) Переглянуто 17254 разів


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей