Релігія та психологія

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 червня 2011, 10:26

На жаль є отці, які не радять людям ходити до психолога (психотерапевта), тому що психолог, в їхньому розумінні, щось гріховне і відповідно може нашкодити людській душі. Звичайно це хибна думка. Хоча, куда правду діти, як є різні психологи так і священники, які "не на своєму місці". Кожен "тягне канат на себе", а здалобся тягнути його разом на добро людині, її душі...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 15:10

ljubomyr_ps писав:На жаль є отці, які не радять людям ходити до психолога (психотерапевта), тому що психолог, в їхньому розумінні, щось гріховне і відповідно може нашкодити людській душі. Звичайно це хибна думка. Хоча, куда правду діти, як є різні психологи так і священники, які "не на своєму місці". Кожен "тягне канат на себе", а здалобся тягнути його разом на добро людині, її душі...

бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 02 червня 2011, 21:34

о.Олег писав:бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег

Отож бо й воно! Священник не відішле до психолога (по різним причинам) і відповідно рідко який психолог пошле людину до священника, тому що переживає, щоб священник не додав клієнту ще більшого почуття вини, невпевненості й розчарованості... Адже часто люди звертаються до психолога (особливо в нас у Галиччині) лише після, так би мовити, "безрезультатного" спілкування зі священником.
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія та психологія

Повідомлення andrey s. » 02 червня 2011, 21:42

ljubomyr_ps писав:
о.Олег писав:бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег

Отож бо й воно! Священник не відішле до психолога (по різним причинам) і відповідно рідко який психолог пошле людину до священника, тому що переживає, щоб священник не додав клієнту ще більшого почуття вини, невпевненості й розчарованості... Адже часто люди звертаються до психолога (особливо в нас у Галиччині) лише після, так би мовити, "безрезультатного" спілкування зі священником.

Та чому не посилають,це не є загальноприйняте правило.Знаю випадки,хоч напевне розповідати їх не чемно з мого боку.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ShMariam » 02 червня 2011, 21:58

ljubomyr_ps писав: Адже часто люди звертаються до психолога (особливо в нас у Галиччині) лише після, так би мовити, "безрезультатного" спілкування зі священником.

Так розумію, "безрезультатним" спілкування було тому, що або священик вимагає щось, що виконати "не можливо" (хоч в духовному плані безвихідних ситуацій, нмд, немає, залежить як розставити пріоритети), тоді психолог просто заспокоїть совість людини. Тоді краще взагалі не звертатися до психолога. Або ж священик не вміє допомогти людині легше вийти зі складної ситуації. :( Але не поміг один - допоможе інший. Часом треба добре думати, до якого священика звернутатися за порадою.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2011, 22:17

(доречі - знаю психологів, що тісно співпрацюють з священиками і священиків, що тісно співпрацюють з психологами або і самі являються фаховими психологами)
ljubomyr_ps писав:
о.Олег писав:бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег

Отож бо й воно! Священник не відішле до психолога (по різним причинам) і відповідно рідко який психолог пошле людину до священника, тому що переживає, щоб священник не додав клієнту ще більшого почуття вини, невпевненості й розчарованості... Адже часто люди звертаються до психолога (особливо в нас у Галиччині) лише після, так би мовити, "безрезультатного" спілкування зі священником.

а спробуймо подумати про ідеального священика і ідеального психолога. В ідеалі священик - проповідник Божої всепрощаючой Любові, яка очікує на взаємність. В ідеалі психолог - проповідник відчуття комфорту (якщо те, що ти робиш не заважає тобі/іншим). В ідеалі священик порадить звернутися до Бога, який допоможе змінити "твоє" життя; в ідеалі психолог навчить змінити відношення до "твого" життя
:(
Чи я не тих хороших психологів знаю, що Ви (священики не обговорюються - свідчу, що саме так вчать діяти священиків)?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Злий Іван » 03 червня 2011, 14:04

Людина йде до священника, щоб спокутувати свої гріхи.
Людина йде до психолога, щоб виправдати свої гріхи.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 червня 2011, 13:17

о.Олег писав: В ідеалі психолог - проповідник відчуття комфорту (якщо те, що ти робиш не заважає тобі/іншим). В ідеалі священик порадить звернутися до Бога, який допоможе змінити "твоє" життя; в ідеалі психолог навчить змінити відношення до "твого" життя
Чи я не тих хороших психологів знаю, що Ви (священики не обговорюються - свідчу, що саме так вчать діяти священиків)?
З повагою, о.Олег


У Вас хибне, або викривлене розуміння ідеалу психолога. "Проповідник відчуття комфорту" - це актуальне для ідеальної подружки на кухні при розмові за кавою, або для товариша в барі за гальбою пива, але зовсім не для психолога, мета якого допомогти людині зрозуміти себе, пізнати свій внутрішній світ, правдиво побачити свою проблему, переживання тощо, з якою людина прийшла до психолога, допомогти її вирішити або навчитись жити з нею для добра особи і її оточуючих включаючи усі моральні чинники і відповідальність, які з цього витікають. Звичайно є різні напрямки і течії в психології і психотерапії тому усіх рівняти під одну кальку не можна. Як на мене, то найбільш дотичний і дієвий напрямок в психології по відношенні до релігії в їхньому прагненні допомогти людині це екзистенційна психологія, логотерапія: http://telepovs.com/articles/?ELEMENT_ID=79 , та гештальт-терапія: http://www.usplviv.com.ua/index.php?opt ... &Itemid=67
"До психологічного зростання призводить усвідомлення теперішнього без втечі в минуле або майбутнє. Переживання тут і тепер – це єдиний можливий реальний досвід, умова задоволення і повноти життя та полягає у прийнятті цього досвіду". (Ф. Перлз)
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 червня 2011, 13:25

Злий Іван писав:Людина йде до психолога, щоб виправдати свої гріхи.


Не знаю з чого Ви взяли таке твердження. Можливо Ви з таким наміром ходили до психолога чи може "тримали свічку" і чули як інші розмовляють з психологом?
Ваше твердження повністю абсурдне і не компетентне!
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Релігія та психологія

Повідомлення viter » 08 червня 2011, 13:37

Цікаво як психологи розуміють душу людини, чим вона є для них? Як психологи розглядають психічні процеси, на чому базують свої судження про них? Що для психологів людина - істота створена на образ і подобу Божу чи просто розумна тварина?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 08 червня 2011, 18:11

viter писав:Цікаво як психологи розуміють душу людини, чим вона є для них? Як психологи розглядають психічні процеси, на чому базують свої судження про них? Що для психологів людина - істота створена на образ і подобу Божу чи просто розумна тварина?


Однозначної відповіді дати не можна, тому що, скільки напрямків в психології стільки й трактувань і відповідей на Ваші питання. Дещо може прояснити Вам це посилання: http://www.referaty.pp.ua/abstracts/ua/ ... _25471.php
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Релігія та психологія

Повідомлення romanm » 08 червня 2011, 19:51

Я, нпр, особисто прихильник Юнга(творчі сили особистості), а не дідуся Фрейда(лібідо).

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 25 грудня 2011, 09:00

о.Олег писав:
ljubomyr_ps писав:На жаль є отці, які не радять людям ходити до психолога (психотерапевта), тому що психолог, в їхньому розумінні, щось гріховне і відповідно може нашкодити людській душі. Звичайно це хибна думка. Хоча, куда правду діти, як є різні психологи так і священники, які "не на своєму місці". Кожен "тягне канат на себе", а здалобся тягнути його разом на добро людині, її душі...

бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег


А таке явище як психолог-християнин взагалі існує?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення о.Олег » 25 грудня 2011, 13:44

Talya писав:
о.Олег писав:
ljubomyr_ps писав:На жаль є отці, які не радять людям ходити до психолога (психотерапевта), тому що психолог, в їхньому розумінні, щось гріховне і відповідно може нашкодити людській душі. Звичайно це хибна думка. Хоча, куда правду діти, як є різні психологи так і священники, які "не на своєму місці". Кожен "тягне канат на себе", а здалобся тягнути його разом на добро людині, її душі...

бачите... я грішний за психологів-християн, але переважно до психолога людину не відішлю, бо на превеликий жаль надто часто стикаюся з психологами, які не дозволять собі оцінювати поведінку клієнта (на предмет добра/зла), а навчають жити так, як живе, почуваючи себе комфортно.
З повагою, о.Олег


А таке явище як психолог-християнин взагалі існує?

так. Чому ні?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 25 грудня 2011, 14:00

Talya писав:
А таке явище як психолог-християнин взагалі існує?

так. Чому ні?
З повагою, о.Олег[/quote]

мені просто на практиці не траплялись, тому й думаю де такі ховаються
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Володимир85 » 25 грудня 2011, 14:16

Talya писав:А таке явище як психолог-християнин взагалі існує?


Існує і було б добре, щоб побільше саме таких практикувало допомогу людям, базуючись не лише на, часто кон’юктурних, сучасних психологічних досягненнях чи аналізах, а більше на провіреними часом, даними Богом, розтлумаченими Святими життейських правилах, законах і приписах.
Думаю, визначальним при пошуці такого психолога будуть відгуки про нього людей, а також чи він збагачуватись прагне за рахунок такої діяльності, чи просто жити, беручи за діяльність скільки дасте чи маючи невелику визначену плату, в основу діяльності ставлячи прагнення допомогти
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія та психологія

Повідомлення andrey s. » 25 грудня 2011, 18:09

Володимир85 писав:
Talya писав:А таке явище як психолог-християнин взагалі існує?


Існує і було б добре, щоб побільше саме таких практикувало допомогу людям, базуючись не лише на, часто кон’юктурних, сучасних психологічних досягненнях чи аналізах, а більше на провіреними часом, даними Богом, розтлумаченими Святими життейських правилах, законах і приписах.
Думаю, визначальним при пошуці такого психолога будуть відгуки про нього людей, а також чи він збагачуватись прагне за рахунок такої діяльності, чи просто жити, беручи за діяльність скільки дасте чи маючи невелику визначену плату, в основу діяльності ставлячи прагнення допомогти

У свій час спілкувався з психологами, але якщо людина вихована у Християнстві, то всетаки потрібен психолог-Християнин(або Християнський психолог).
Якщо буде звичайний психолог, і він не обізнаний в Християнських цінностях, тонкощах, то це може викликати "конфлікт інтересів", або щось таке(що має мудру назву :) ), що явно не посприяє вирішенню проблеми, з якою звертаємось до фахівця.
Але Християнського писихолога не зустрічав. Спілкувався(звертався за фаховою допомогою :oops: ) тільки з дівчинкою психологом, яка є Християнкою і це не просто назва для неї.(живе Церковним життям, і обізнана в нюансах, які появляються коли прийняв Хрещення.).
Але підозрюю, що це ще не значить, що вона Християнський психолог.
Хоча хто зна, можливо це одне і теж.
Як хто вважає?????
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 25 грудня 2011, 18:13

Я теж мала нагоду поспілкуватись з психологами, але нажаль християнські цінності для них самих не були стержнем їх життя, тому і порадами їх поради важко сприйняти... оце думаю може і є психологи- практикуючі християни, але десь ховаються :Search:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Just_me » 25 грудня 2011, 18:52

Talya писав:може і є психологи- практикуючі християни

Брат мій буде, з Божою поміччю, сподіваюся :)
На його прикладі бачу (хоча він поки старанний студент), що талановитий психолог таки крута штука, хоча я навряд чи звернулась би до такого, бо почувала б себе не зовсім адекватно. Думаю, можна обійтись і без психолога, якщо саму ситуацію і себе в ній адекватно оцінювати.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія та психологія

Повідомлення andrey s. » 25 грудня 2011, 18:57

Talya писав:Я теж мала нагоду поспілкуватись з психологами, але нажаль християнські цінності для них самих не були стержнем їх життя, тому і порадами їх поради важко сприйняти... оце думаю може і є психологи- практикуючі християни, але десь ховаються :Search:

Бачите, Ви є жінка, і тому Вам священник або монах не зовсім підійде на цю роль.(звісно якщо ..ну самі розумієте чому.. :oops: )
То можна якщо питання не пересікаються з тим, що отець має змогу допустити.

Але, як на мене є вихід. Хіба нема продвинутих у цьому плані монашок, я навіть зустрічав у природі таку Монахиню, і якби я був жінкою(гіпотетично), то неодмінно би напросився до неї, щоб побалакати на проблемну тему.
Треба користати з того, що є. Монахині мають різні досвіди, не виключаю що є з освітою психолога, в одному центрі таку бачив, працювала з дівчатами з проблемами наркоманії, така собі "монахиня грім", і парадокс у тому, що її любили(дівчата) і не встидались йти до неї в кабінет.

Особисто я на цю роль, роль яка близька до психолога, бачу духівника, тобто священника.
Тут є нюанс, який доречі по різному сприймається. Я за то, щоб сповідатись у духівника.(не тільки у нього і все, а і у нього включно).
Бо думки є різні, і не радять то робити. Напевне зважають на слабкість людини, тобто ради самого духівника, бо думаю не кожен зможе то поєднати.

Ану скажіть, у психолога хтось так відкриється як на Сповіді, даючи таким чином(НО ЗВИЧАЙНО НЕ РАДИ ЦЬОГО, ТОБТО СПОВІДЬ Є ДЛЯ СПОВІДІ, ЦЕ ТАЄНСТВО), духівнику повну картину, тобто довіритись йому. Хоч тут і конфлікт, бо можна Таєнство занедбати(тобто є використання не по призначенню, хоча..то не факт), даючи обтяження духівнику який тебе Сповідав.
Ну так ось, чи можливо психологу який серйозно не сприймає Християнство розкрити суть проблеми, яка полюбому якось буде звязана з Богом в середині нас.
???????????(я не зна :pardon: )
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 25 грудня 2011, 20:37

я зробила собі висновок, що психолог-християнин таки залишається міфом. Так можна вкотре бігто до отця за порадою, але то в якийсь момент його обтяжую... можна намагатись поєднати поради психолога з порадами отця...
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
Володимир85
старець
старець
Повідомлень: 600
З нами з: 12 липня 2011, 14:51

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Володимир85 » 25 грудня 2011, 21:02

Talya писав:я зробила собі висновок, що психолог-християнин таки залишається міфом. Так можна вкотре бігто до отця за порадою, але то в якийсь момент його обтяжую... можна намагатись поєднати поради психолога з порадами отця...


чому Ви вважаєте, що обтяжуєте отця, можливо, він в той момент відчуває велике щастя, що може Вам допомогти...
якщо у Вас є отець, який дає Вам настанови по життю, значить психолог вам не потрібен. І немає смислу поєднувати, просто відкривайте священнику повністю власне серце, виконуйте його настанови і такі питання про поєднання вас не турбуватимуть,
В тому то і смисл, що ви зустріли християнина-психолога, а кажете, що їх немає, адже священник є саме таким і водночас вищим, бо служить Господу і людям в особливий, священничий спосіб і можете бути певні, що базує він своє знання на перевіреному, Божому джерелі :)
Коли св.Франциск думав про єдине джерело всього живого,
його ще більше,ніж завжди,сповнювало благочестя,і він називав всіх тварей Божих,
навіть самих малих,братами і сестрами,бо знав — їх створив Той же,Хто створив і його самого.
(св.Бонавентура)

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 26 грудня 2011, 11:52

чому Ви вважаєте, що обтяжуєте отця, можливо, він в той момент відчуває велике щастя, що може Вам допомогти...
якщо у Вас є отець, який дає Вам настанови по життю, значить психолог вам не потрібен. І немає смислу поєднувати, просто відкривайте священнику повністю власне серце, виконуйте його настанови і такі питання про поєднання вас не турбуватимуть,
В тому то і смисл, що ви зустріли християнина-психолога, а кажете, що їх немає, адже священник є саме таким і водночас вищим, бо служить Господу і людям в особливий, священничий спосіб і можете бути певні, що базує він своє знання на перевіреному, Божому джерелі


Між священником і психологом є значна різниця, яка полягає в тому що психолог це професія, а священник це покликання.
Психолог за те, що я набридаю йому своїми розмовами отримує гроші, тимбільше оскільки для нього це є роботою, то йдучи додому він залишає мої проблеми і живе спокійно своїм життям. Отець на розмови подібного плану затрачає свій цінний час і потім носить ту проблему в собі. Тим більше якщо проблема стосується духовного життя тоді так - тут хіба до отця за порадою, а якщо ні, тоді нащо його тим обтяжувати?
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Релігія та психологія

Повідомлення andrey s. » 26 грудня 2011, 18:45

Talya писав:Між священником і психологом є значна різниця, яка полягає в тому що психолог це професія, а священник це покликання.
Психолог за те, що я набридаю йому своїми розмовами отримує гроші, тимбільше оскільки для нього це є роботою, то йдучи додому він залишає мої проблеми і живе спокійно своїм життям. Отець на розмови подібного плану затрачає свій цінний час і потім носить ту проблему в собі. Тим більше якщо проблема стосується духовного життя тоді так - тут хіба до отця за порадою, а якщо ні, тоді нащо його тим обтяжувати?

На загал, так, в принципі, мудрий(в сенсі професійний) психолог любить свою роботу з 9-00 до 17-00(для прикладу), а решта часу віддає свою любов сімї, чи як там склалось. Він не несе проблеми пацієнтів у собі, не пропускає їх через себе. (в етеці психолога не можна нести проблеми пацієнтів додому)
Звісно потрібно брати до уваги саму професійність, бо як заведенно, неуків всюди і завжди хватає, які можуть не розуміти, що копирсаються в людині і це коперсання може мати наслідки....тобто професійно думають про наслідки, які вони будуть.

З священниками все по іншому. А навіть не з священниками, а з Християнством, що надає змогу бути в якісь мірі самому собі психологом, а точніше просити у цьому помочі у Господа.
Священник зайає тут особливу роль. Хоч і на цю посаду я рекомендував духівника, бо по суті духівник і священник по значенню не те саме.
І той і той в принципі, пропускає наші проблеми через себе, переймаючись цим(що психолог не може собі дозволити,бо зійде з розуму :pardon: ).
Просто священники віддають це Богу, тобто Бог безпосередньо через них присутній у цьому процесі.(тому і не сходять з розуму, хоч після тих Сповідей, якби не Бог, то точно би зішли :pardon: )
І звичайно тут також справа у "професіоналізмі"(якщо можна таке вжити слово).
Бо на роль духівника дааалеко не кожен отець має хист, багатьом їм самим потрібен духовний провід.
А на роль священника, цей профісіоналізм не впливає, бо має чітко визначенні Богом рамки, і що головне, то це тільки роль посередника, що само по собі значить, що всетаки потрібна наша праця, якщо завгодно професіоналізм, у виконанні і дотримуванні, у прагненні пізнати, якщо коротко, то Спасти свою душу.

Духовна порада....то дуже не визначенний термін. І тут, якщо священник віднесеться "так собі"(як часто здається), коли людина покладає надію на його пораду, а він у свою чергу не має змоги, чи просто не хоче( в наслідок наприклад розуміння, що не має змоги приділити достатньо часу для цього, і не хоче все цим нашкодити), взяти на себе більше ніж роль священника( в рамках звершення Таєнств), а так, щось скаже, в рамках але без поглиблення, то і результат буде....
Але от тут і сама суть, що результат, ми прогнузувати не можемо, а в більшості він визначається нашою вірою і вірою того священника, який можливо і часу достатньо не мав, але в душі перейнявся і помолився Господу за когось, і вуаля...чудо..
Але часто то чудо людина надасть кому завгодно, тільки не Богу. Скаже, та я ходив всюди, і по ворожках(та мене послала до практолога, давши кактус в руки :D ), психологах, лікарях, і у священника був, а він навіть не вислухав, поки мені не попалась от ця книжечка, яку я прочитав і сам собі дав раду :) .
Такі вже ми є, але Бог нас любить. :pardon:
Можна Господу дозволити бути своїм психологом, тобто і психологом включно :oops: , бо Господь потрібен для набагато важливішого, але як бонус можливо і таке, що і психолога не треба.
Хоча..я не знаю, а тільки маю такі підозри.... :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 26 грудня 2011, 20:27

Talya писав:я зробила собі висновок, що психолог-християнин таки залишається міфом. Так можна вкотре бігто до отця за порадою, але то в якийсь момент його обтяжую... можна намагатись поєднати поради психолога з порадами отця...


Якщо психолог-християнин -міф то тоді по аналогії лікар-християнин - міф, фізик-християнин - міф і т.п. Психологи такі ж християни як і усі інші, причому тут професія, таке враження що в нас існує якесь викривлене сприйняття психолога, як якогось безбожника, який не вірує в Христа і його вчення - ну це смішно, тому що сам є психологом і спілкуючись з психологами нічого "антихристиянського" не помічав. Зате доводилось часто зустрічатись з неврівноваженими суперрелігійними людьми які принижуючи, зневажаючи гідність інших себе вважають правовірними християнами. Воїстину справедливі слова: ВІРА БЕЗ ЛЮБОВІ - ЦЕ ФАНАТИЗМ!
Чому так багато людей на західних теренах України стали адептами фанатичних сект типу догналівців, свідків єгови, ковпаківцями і т.п.???.....
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Just_me » 26 грудня 2011, 20:44

ljubomyr_ps писав:Якщо психолог-християнин -міф то тоді по аналогії лікар-християнин - міф, фізик-християнин - міф і т.п. Психологи такі ж християни як і усі інші, причому тут професія, таке враження що в нас існує якесь викривлене сприйняття психолога, як якогось безбожника, який не вірує в Христа і його вчення - ну це смішно, тому що сам є психологом і спілкуючись з психологами нічого "антихристиянського" не помічав. Зате доводилось часто зустрічатись з неврівноваженими суперрелігійними людьми які принижуючи, зневажаючи гідність інших себе вважають правовірними християнами. Воїстину справедливі слова: ВІРА БЕЗ ЛЮБОВІ - ЦЕ ФАНАТИЗМ!
Чому так багато людей на західних теренах України стали адептами фанатичних сект типу догналівців, свідків єгови, ковпаківцями і т.п.???.....

5 балів :good: :good: :good: :friends: Мої ж думки читаєте
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Talya » 26 грудня 2011, 21:25

Вибачте!
Може я занадто категорично висловилась, я не хотіла нікого образити.
Говорила лише з власного досвіду... в жодному разі не вважаю психологів безбожниками і т.д. Вибачте, ще раз! :Rose:
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Релігія та психологія

Повідомлення ljubomyr_ps » 28 грудня 2011, 19:37

Talya писав:Вибачте!
Може я занадто категорично висловилась, я не хотіла нікого образити.
Rose:

Думаю, що ніхто тут не ображається. На те й існує форум, щоб кожен висловлював свою думку (в поміркованих рамках звичайно). Головне, щоб мир і любов Божа завжди були між нами...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Релігія та психологія

Повідомлення luksander » 28 грудня 2011, 22:33

ljubomyr_ps писав:
Якщо психолог-християнин -міф то тоді по аналогії лікар-християнин - міф, фізик-християнин - міф і т.п. Психологи такі ж християни як і усі інші, причому тут професія, таке враження що в нас існує якесь викривлене сприйняття психолога, як якогось безбожника, який не вірує в Христа і його вчення - ну це смішно, тому що сам є психологом і спілкуючись з психологами нічого "антихристиянського" не помічав.


:sorry: нмпд.. "християнскість" любого "професіонала" зобов*язує його до виконання все ж тільки своїх суто професійних обов*язків згідно християнських переконань...
то в чому ж відмінність психолога-християнина від психолога?
чи є така наукова школа - християнська психологія?
:oops:

Аватар користувача
Georgij
старець
старець
Повідомлень: 768
З нами з: 27 червня 2011, 07:54

Re: Релігія та психологія

Повідомлення Georgij » 28 грудня 2011, 23:04

andrey s. писав:
Talya писав:Між священником і психологом є значна різниця, яка полягає в тому що психолог це професія, а священник це покликання.
Психолог за те, що я набридаю йому своїми розмовами отримує гроші, тимбільше оскільки для нього це є роботою, то йдучи додому він залишає мої проблеми і живе спокійно своїм життям. Отець на розмови подібного плану затрачає свій цінний час і потім носить ту проблему в собі. Тим більше якщо проблема стосується духовного життя тоді так - тут хіба до отця за порадою, а якщо ні, тоді нащо його тим обтяжувати?

На загал, так, в принципі, мудрий(в сенсі професійний) психолог любить свою роботу з 9-00 до 17-00(для прикладу), а решта часу віддає свою любов сімї, чи як там склалось. Він не несе проблеми пацієнтів у собі, не пропускає їх через себе. (в етеці психолога не можна нести проблеми пацієнтів додому)

Я знаю психологів жінок, щоправда працюють вони з неповночправними дітьми та підлітками у центрі соціальної допомоги. От що б не сказав про них, так це того, що вони люблять свою роботу якийсь визначений графіком час. Розумію, що з дорослими інакше, але підлітки вже без 5 хв. дорослі. А хіба не часто професія- це покликання? Що можна сказати і про лікарів так само? З чого хотів тут почати: про роботу з цими дітьми чую від знайомих досить часто, багато цікавого дізнаюся про цих дітей. А це значить, що деякі психологи "живуть" роботою весь час, переживають, роздумують та носять в собі багато думок, і не в грошах часто все розходиться. Що ще важливо- співпрацюють зі священниками, нмд гарний приклад і велика їм за це дяка. Навіть погоджувались у вільний час попрацювати з проблемним сиротою, за символічну плату, яку власне ми самі і запропонували.
Колись думав, що психолог така собі непотрібна професія, а пізніше, увірувавши, думав, що достатньо духівника, то тепер думаю, що не кожна людина відразу з потреби прийде до сповіді, а може і не схоче пильно та відповідально копирсатися в собі, Але коли психолог - християнин, а ще в дитсадку чи в школі, а що вже говорити про працю в тормах, з нарко-алко -ігро-т.д.-залежними, стане таким собі містком до правди, якою є сам Бог? ... Хоча насправді не завжди так насправді з багатьма психологами.... і лікарями..... і викладачами....їхати далі не буду :oops:
Гнітять мене гріхи, але вони не здолають Божого милосердя до мене.


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей