Різноманітні молитовні практики мирян

Прощі, відпусти, милостиня, піст, сімейне життя, питання етики та моралі... Усе, що стосується повсякденного життя кожного християнина

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Artur
Модератор
Модератор
Повідомлень: 9
З нами з: 13 жовтня 2005, 15:01

Молитовний хід

Повідомлення Artur » 18 листопада 2005, 15:35

З благословення Архиєпископа Львівської Архиєпархії Преосвященнішого Владики Ігоря Возьняка 27 листопада 2005 року відбудеться молитовний хід під гаслом «За єдність Христової Церкви» в смт. Івано-Франкове (Янів), що на Львівщині — про це повідомили у прес-секретаріаті глави УГКЦ.
«На сьогодні, прикриваючись приналежністю до греко-католицької Церкви, з’явилися люди, які не належать до цієї Церкви, — розповів синкел у справах духовенства Львівської Архієпархії о.Орест Фредина. — Вони сіють розбрат, ненависть та вносять замішання в релігійні громади. Організовуючи цей хід, ми хочемо показати, що там де є Христос немає місця для злоби та ненависті, а завжди є мир і любов, там де є Христос, там завжди є змагання до єдності про яку молився в Оливному городі Божий Син».
За його словами, в Янові, уже другий рік греко-католики прихильниками руху лефевристів вигнані на вулицю і вимушені служити у римо-католицькому храмі.
«Цим ходом хочемо підтримати цю групу людей, які нині є переслідувані вигнані із своєї церкви і мусять молитися у своїх сусідів римо-католиків. Крім того прагнемо показати тим, що себе називають греко-католиками, які є повні ненависті та злоби і не допускають нікого із влади до Церкви, що ми їх любимо і простягаємо їм руку для того, щоб бути одною Христовою Церквою», — наголосив він.

vovan
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 01 березня 2009, 18:09
Звідки: Коломия

молитовниий рух і спільнота

Повідомлення vovan » 09 червня 2009, 20:03

Що таке апостольський рух молитви ? Виникнення ,керівництво,як приєднатись
vovan

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 09 червня 2009, 20:53

Знаю, що, наприклад, при церквах-монастирях, зокрема василіянських, існують такі християнські молитовні спільноти як "Апостольство Молитви", які мають свій певний статут, відповідні зібрання тощо. Моляться теж у різних наміреннях Церкви, благословенних Папою Римським http://osbm.in.ua/ukr/missioner2007.09_namiry
Приєднатися можна, звернувшись до їхніх ревнителів, духовних провідників... Щось таке мали на увазі?
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vovan
гість
гість
Повідомлень: 7
З нами з: 01 березня 2009, 18:09
Звідки: Коломия

Повідомлення vovan » 09 червня 2009, 21:29

Дякую за підказку.Але всеодно хочеться більше інформації
vovan

Mandrivnyk
дописувач
дописувач
Повідомлень: 69
З нами з: 18 серпня 2008, 19:16
Звідки: Львів

Повідомлення Mandrivnyk » 10 червня 2009, 22:14

В останню суботу-неділю червня у василіанському монастирі у Жовкві Львівської обл. відбудеться з'їзд членів Апостольства молитви, там можна наочно побачити багато гуртків і т.п.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 11 червня 2009, 16:55

Із Пам'ятки членів Апостольства Молитви (Видавництво ОО. Василіян, Торонто):
Апостольство молитви - це релігійне товариство, що його члени мають за ціль спасіння власної душі і поміч у спасінні других через молитву в злуці з Пресвятим Ісусовим Серцем.
1-й ступінь: Пожертвувати кожного ранку свої думки, слова, вчинки й терпіння в цьому намірення, що в ньому жертвується за нас Ісус Христос у Службі Божій.
2-й ступінь: Крім обов'язків 1-го ступеня члени відмовляють кожного дня 1 - "Отче наш" і 10 - "Богородице Діво" в цьому наміренні, що його призначає Святіший Отець на кожний місяць.
3-й ступінь: Крім обов'язків 1-го і 2-го ступеня члени приступають раз у місяць або раз в тижні до Св. Причастя в тому наміренні, щоб перепросити Христове Серце за зневаги, що їх Воно зазнає у Пресвятій Євхаристії.
Особливі Практики:
1. Св. Причастя у перші п'ятниці і перші неділі місяця.
2. Місячні збори.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 11 червня 2009, 17:48

Члени Апостольства Молитви розподілені на гуртки по 15 осіб, кожним гуртком керує ревнитель (ревнителька). Також є головий ревнитель для всього Товариства.
Тих 15 осіб щомісяця розважають над 15 Таїнствами Вервиці при відмовлянні одного десятка (Кожен отримує своє Таїнство).

Також є спеціальні молитви на прийняття членів Апостольства Молитви, на жаль таких не маю.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Речник
початківець
початківець
Повідомлень: 35
З нами з: 23 червня 2009, 19:45

Re: молитовниий рух і спільнота

Повідомлення Речник » 23 червня 2009, 20:10

vovan писав:Що таке апостольський рух молитви ? Виникнення ,керівництво,як приєднатись


Кажуть, що теперішні світські отці не дуже вітають цей рух. Причина невідома, але, можливо, через прихильність АМ до оновлення УГКЦ, несприйняття нововведень, пов'язаних із поступовою "православізацією" нашої Церкви.

сергій
старець
старець
Повідомлень: 507
З нами з: 27 березня 2008, 22:48
Звідки: Галичина

Re: молитовниий рух і спільнота

Повідомлення сергій » 24 червня 2009, 02:45

Речник писав:
vovan писав:Що таке апостольський рух молитви ? Виникнення ,керівництво,як приєднатись


Кажуть, що теперішні світські отці не дуже вітають цей рух. Причина невідома, але, можливо, через прихильність АМ до оновлення УГКЦ, несприйняття нововведень, пов'язаних із поступовою "православізацією" нашої Церкви.


Не займайтеся підгорецьким БіБіСі - баба бабі сказала. Кажуть. Наведіть факти, а не "кажуть". І про "православізацію" якої церкви Ви говорите. У догналівців, що вже і таке з"явилося? І Взагалі Ви хоч примітивне уявлення про Апостольство Молитви маєте? Де керівні органи цієї організації, як вона виникла, хто її провадить? Чи просто траскаєте, аби траскати?
Sic transit gloria mundi

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 24 червня 2009, 09:27

Цих вихідних, 27-28 червня, в Жовкві відбудеться з'їзд Апостольства Молитви. Запрошуються не лише члени таких товариств, але всі бажаючі. :wink:

http://osbm.in.ua/ukr/vidpust/28

До зустрічі в Жовкві!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Тиждень молитви за Україну

Повідомлення Олюнька » 26 травня 2010, 16:01

Впродовж цілого тижня у Львові молитимуться за Україну. Молодіжна Комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ ініціює акцію „Тиждень молитви за Україну”.

Щодня о 20:00, з 24 по 30 травня на Проспекті Свободи, біля пам’ятника Т. Шевченка будуть молитися Молебень до Пресвятої Богородиці, молитви митрополита Андрея Шептицького за український народ та про Божу Мудрість.
http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=1849&Itemid=97
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 15 червня 2010, 15:50

Просто для кожної людини має бути свій стиль служіння Богу. :) Комусь подобаються довгі адорації, хтось краще помолиться особисто, інший ревніше молиться спільною молитвою.
Для мене більш прийнятною практикою є участь в Апостольстві Молитви, але це вже офтоп. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 15 червня 2010, 16:35

viter писав:
Just_me писав:навряд чи на форумі знайдеться менш організована за мене людина

Знайдеться. Це я. :)

нє-а :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення прочанка » 16 червня 2010, 19:59

о.Олег писав:
viter писав:
Just_me писав:навряд чи на форумі знайдеться менш організована за мене людина

Знайдеться. Це я. :)

нє-а :)


можемо посперечатись... :) Я взяла за практику адораційні молитви, а параман маю як оберіг у хаті. Але буває, що деколи просто вже не в стані молитись ті молитви, тому й переношу на наступний день. ( хоча мала б молитись щодня до кінця життя).
:( Маю надію, що Бог не зарахує мені в шкоду ті людські грішні слабкості.
Не бійтеся!

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення brat Martyn » 16 червня 2010, 22:44

Носив параман на початку свого життя, як віруючого... цікаво було, але не дуже привилась та практика; потім через деякий час перестав його носити.
Сам одягнув, сам і зняв.

Тепер ношу на собі постійно тільки Розп"яття, інколи чотки на руці...
Але думати, що носіння на собі Розп"яття ні до чого не зобов"язує - означає помилятися, бо на відміну від парамана - це обов"язок не окремих годин, а кожної миті життя!
Реально і на все життя зобов"язують Таїнства: Хрещення печать Святого Духа, Поружжя, Священство....
Єдине молитовне правило, яке я дійсно подивляю, і яким не перестаю захоплюватись - це церковне правило добового, тижневого і річного циклів.

В УГКЦ не дуже прийнято бути ревнителем цього правила, але можливо ми щераз якось задумаємося над тим, чи варто запихати у довгу шухляду нашу по-справжньому багатющу Традицію молитви...
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кармелітанський Параман

Повідомлення о.Олег » 17 червня 2010, 10:09

brat Martyn писав:Єдине молитовне правило, яке я дійсно подивляю, і яким не перестаю захоплюватись - це церковне правило добового, тижневого і річного циклів. В УГКЦ не дуже прийнято бути ревнителем цього правила, але можливо ми щераз якось задумаємося над тим, чи варто запихати у довгу шухляду нашу по-справжньому багатющу Традицію молитви...

звідси запитання, над яким постійно думаю...
Правило ("багатюща Традиція") випрацюване у монастирях і... чи реальним є його виконування у світі? Чи не є оці "Дев'ятниці", "Парамани", "Вервиці"... спробою навчити (заангажувати до того, щоб мали змогу) молитися немонахів?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 18 червня 2010, 21:13

Тему розділила від Кармелітанський Параман

тут говоримо про різні молитовні товариства, приватні молитви та інші молитовні правила. :Rose:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення brat Martyn » 19 червня 2010, 22:00

о.Олег писав:звідси запитання, над яким постійно думаю...
Правило ("багатюща Традиція") випрацюване у монастирях і... чи реальним є його виконування у світі? Чи не є оці "Дев'ятниці", "Парамани", "Вервиці"... спробою навчити (заангажувати до того, щоб мали змогу) молитися немонахів?

Дозволю собі з Вами не погодитися, оскільки за Візантії було два основних види правила: монастирський і катедральний. Катедральний в силу арабського панування, майже не зберігся, тому і сучасне правило в УГКЦ - це на 90 або й більше % колишня монастирська практика богослужень. Можливо, тому він в мирян і не дуже приживається через свою аскетичність, не знаю, але точно знаю, що був катедральний устав, і що його молилися саме миряни.

А щодо самої практики, то миряни можуть однозначно практикувати його по-різному: частково, почергово, уривками...
Церковне правило складене таким чином, щоб привести християнина до пережиття всієї спасенної події, а головно Воскресіння Господнього.
Незабутнє сприйняття Страстей Христових, зовсім не властиве християнському заходу.

Може, це дивно, але оспівуючи Страсті Христові, на сході не плачуть, бо коли хрисиянин усвідомив у пості і покаянні, наскільки йому потрібна жертва Христова, тоді він з нетерпінням, радістю і вдячністю чекає - не дочекається:
коли ж то Господь нарешті її принесе і воскресне з мертвих! Адже це так потрібно!!! Ось чого вчать нас богослуження церковного правила.
(насамперед тут йдеться про Тріодь)

І ще багао чого іншого... дуже важливого в житті християнина.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення о.Олег » 19 червня 2010, 22:47

brat Martyn писав:
о.Олег писав:звідси запитання, над яким постійно думаю...
Правило ("багатюща Традиція") випрацюване у монастирях і... чи реальним є його виконування у світі? Чи не є оці "Дев'ятниці", "Парамани", "Вервиці"... спробою навчити (заангажувати до того, щоб мали змогу) молитися немонахів?

Дозволю собі з Вами не погодитися, оскільки за Візантії було два основних види правила: монастирський і катедральний. Катедральний в силу арабського панування, майже не зберігся, тому і сучасне правило в УГКЦ - це на 90 або й більше % колишня монастирська практика богослужень. Можливо, тому він в мирян і не дуже приживається через свою аскетичність, не знаю, але точно знаю, що був катедральний устав, і що його молилися саме миряни.

А щодо самої практики, то миряни можуть однозначно практикувати його по-різному: частково, почергово, уривками...
Церковне правило складене таким чином, щоб привести християнина до пережиття всієї спасенної події, а головно Воскресіння Господнього.
Незабутнє сприйняття Страстей Христових, зовсім не властиве християнському заходу.

Може, це дивно, але оспівуючи Страсті Христові, на сході не плачуть, бо коли хрисиянин усвідомив у пості і покаянні, наскільки йому потрібна жертва Христова, тоді він з нетерпінням, радістю і вдячністю чекає - не дочекається:
коли ж то Господь нарешті її принесе і воскресне з мертвих! Адже це так потрібно!!! Ось чого вчать нас богослуження церковного правила.
(насамперед тут йдеться про Тріодь)

І ще багао чого іншого... дуже важливого в житті християнина.

ну так а з чим тут не погоджуватись? Абсолютно тотожно з Вами мислю. Мабуть - одна пісочниця у нас з Вами :) Тільки говорив не про історію і потребу відродити те, що забули (і що, вірю, відроджується - принаймі на деяких парафіях чи аспектах їх діяльності, в деяких монастирях чи академічних спільнотах), а про фактичну дійсність, про те, що сталося і, відповідно, що є. А сталося (відповідно, наслідок, є) нмд власне дуже складна і неоднозначна річ, пов'язана і з умисним пригніченням нашої культури/освіти/традиції... тощо охочими асимілювати наш нарід з одного боку і... прийняття забувшими (багато в чому) своє-народне багатство чужої культури/освіти/традиції... тощо з (о Чудо!! - це я без іронії) пам'яттю про свою народну/релігійну ідентичність (так і не асимілювавшись) з іншого. Що якраз і являє собою наш (не лише, але у нашому конкретному випадку: наш греко-католицький) народ у сучасності (що є). І цікава річ з моєї практики і до Свячень, і священика: у 90% (з до-о-обрим гаком) зустрінуті мною миряни, про яких можна ствердити, що моляться, моляться саме ці прийняті з латинської традиції молитовні практики. Органічно вважаючи їх своїми - українськими, греко-католицькими. І, смію зауважити, вони (ці практики) ними (українськими, греко-католицькими) вже є. Незалежно від походження. Незалежно від того, як у нас мало б бути (про що Ви пишите і я грішний з Вами погоджуюсь). Такі факти, що їх бачу. І (а саме це - важливо) люди саме так моляться Богові. Хоча з точки зору знавця (навіть мене грішного) - еклектично, але це - істинна, мила Богові (вірую) молитва.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення brat Martyn » 20 червня 2010, 16:08

99% пар, які беруть шлюб у Церкві, статево співживуть до шлюбу, а десь приблизно 66% шлюбів по Україні розвалюються - така сучасна реальність, чи не так?
о.Олег писав:"Раніше люди намагались перемінити світ, підпорядковуючи його своїм уявленням. Тепер же, не будучи в силі це зробити, сучасні люди надають перевагу змінювати своє бачення світу - адже так і легше, і простіше" Честертон.

Напевно, дійсно легше і простіше.
Проте одна моя дивакувата сестра во Христі любить повторювати фразу: "У житті є дві дороги: одна легка, а друга - моя." :)
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2010, 09:51

brat Martyn писав: 99% пар, які беруть шлюб у Церкві, статево співживуть до шлюбу, а десь приблизно 66% шлюбів по Україні розвалюються - така сучасна реальність, чи не так?

тобто? Я грішний боюсь помилитися, але якщо це відповідь на написане мною в попередньому моєму дописі і логічна тяглість нашого діалогу зберігається, то подаючи такий фактаж у "%" Ви прирівнюєте людей, що моляться (як описував я) достатевого співжиття до шлюбу і їх розвалів? :( Я вірно Вас зрозумів?
brat Martyn писав:
о.Олег писав:"Раніше люди намагались перемінити світ, підпорядковуючи його своїм уявленням. Тепер же, не будучи в силі це зробити, сучасні люди надають перевагу змінювати своє бачення світу - адже так і легше, і простіше" Честертон.
Напевно, дійсно легше і простіше. Проте одна моя дивакувата сестра во Христі любить повторювати фразу: "У житті є дві дороги: одна легка, а друга - моя." :)

якщо це також до написаного мною, то смію Вас завірити, що особисто мені легше молитися саме у східній традиції, а не пробувати розуміти людей, що моляться інакше, аніж я грішний. Це не є легка дорога.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 21 червня 2010, 12:14

о.Олег писав:у 90% (з до-о-обрим гаком) зустрінуті мною миряни, про яких можна ствердити, що моляться, моляться саме ці прийняті з латинської традиції молитовні практики.

Бо дуже мало є молитовників з нашими східними молитвами, всюди дев'ятниці-вервиці. :pardon:
Та й якщо взяти, наша молитва-маргаритка - теж латинська практика ?!
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення о.Олег » 21 червня 2010, 13:27

Олюнька писав:
о.Олег писав:у 90% (з до-о-обрим гаком) зустрінуті мною миряни, про яких можна ствердити, що моляться, моляться саме ці прийняті з латинської традиції молитовні практики.

Бо дуже мало є молитовників з нашими східними молитвами, всюди дев'ятниці-вервиці. :pardon:
Та й якщо взяти, наша молитва-маргаритка - теж латинська практика ?!

дійсно мало? Тобто, поставлю питання з іншого боку: видають так багато літератури з молитовними практиками латинського походження тому, що на них є попит чи на них є попит, бо їх видають? :) Ні - розумію існування взаємозвязку, але первинним нмд є те, що наші люди вже так молилися і бізнесмени (а видання дійсно часто не так релігійні, як саме бізнесові) з цього просто скористалися і засилля такої літератури - наслідок попиту. Попит, повторюся, має під собою всю тяглість історичного розвитку нашої Церкви, але, як би не сприймати з точки зору того, що нам забороняли, навчили забути, пробували асимілювати тощо... як би це все не сприймати, є один позитив, який нмд все, що лише можна дослідити чи вигадати і назвати/перечислити - все пересилює: люди моляться і Бог їх Чує (безліч прикладів)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 21 червня 2010, 14:02

Напевно швидше "моляться, бо видають". Дається в знаки те, що 15-20 років тому був дефіцит молитовників.
Пам'ятаю, люди молились хто що мав, :D переписували вервечки, літанії, пісні, а потім вже звиклося до тих практик. Якось так.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення viter » 21 червня 2010, 14:20

А які є східні молитовні практики, які миряни могли б молитися приватно?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 18 серпня 2010, 15:17

Знову ж тема забулася, а питання залишається відкритим. :pardon:
Які приватні молитовні практики притаманні східному обряду?

Знаємо всі про Ісусову молитву. А ще? :Search:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення neoxgeforce » 18 серпня 2010, 22:31

Для чого вам практики?
http://theoleg.net/2010/05/31/hrystyyanska-medytatsiya/
Головне це щира молитва від серця.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення Олюнька » 19 серпня 2010, 11:59

neoxgeforce писав:Для чого вам практики?
http://theoleg.net/2010/05/31/hrystyyanska-medytatsiya/
Головне це щира молитва від серця.

Дякую за посилання на цікаву думку. Цілком згідна, що головне щирість молитви, але...
Людська природа є така, що більшість з нас потребує чіткої організації: час, місце, форма... Бо інакше занедбується молитва. :wink:
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
neoxgeforce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 146
З нами з: 23 липня 2009, 18:31
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення neoxgeforce » 20 серпня 2010, 19:15

Думаю це не тяжко. Потрібно не забувати про ранішню і вечірню молитву, і взагалі молитися завжди.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Різноманітні молитовні практики мирян

Повідомлення ShMariam » 20 серпня 2010, 20:04

neoxgeforce писав:Думаю це не тяжко. Потрібно не забувати про ранішню і вечірню молитву, і взагалі молитися завжди.


Молитися завжди? Так, навіть в Св. Письмі про це сказано... Але як на практиці? Своїми словами можна, але уваги вистачає не на довго. Думаю, дійсно геніальною практикою є Ісусова молитва, чула що так можна молитися буквально весь час.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Життя християнина”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей