Титули, назви, компетенції...

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Титули, назви, компетенції...

Повідомлення terri » 14 липня 2006, 13:08

Прочитав щойно прес-реліз:

"11 липня канцлер :shock: Київської архієпархії о. Сергій Прудко та о. протодиякон Михайло Продиус прибули на канонічну візитацію до :shock: м. Володимир-Волинського."

І виникли запитання.

1. Як, врешті-решт, називається архиєпархія, осідок якої в Києві: "Києво-Вишгородська" чи "Київська", бо про Владику Дзюраха пишуть "помічник Києво-Вишгородський" :?:

2. Чи м. Володимир-Волинський - це не Луцько-Рівненський деканат Сокальськох Єпархії?... Візитатор ніби не звідти... :?:

А також щодо повідомлення про Владику Гліба Лончину.

"24 червня 2006 року ми повідомляли про те, що того дня у Києві відбулося урочисте засідання працівників Патріаршої адміністрації УГКЦ, під час якого було представлено керівника Патріаршої адміністрації Преосвященного Владику Діонісія (Ляховича), Єпископа-помічника Верховного Архієпископа. Подібне засідання відбулося також і у Львові 10 липня 2006 року. Воно було проведене з нагоди представлення керівника адміністрації «Релігійного управління Києво-Галицької митрополії УГКЦ» Преосвященного Владики Гліба (Лончини), :shock: Єпископа-помічника Верховного Архієпископа. Учасниками зустрічі були керівники та представники Міжєпархіяльних комісій УГКЦ та члени адміністрації Києво-Галицької митрополії. Очолив засідання Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. "

Я ще не знаходив офіційного повідомлення про те, що його титул тепер: "Єпископ-помічник Верховного Архієпископа". :?: Таке зустрічав тільки про Владику Діонісія?
Востаннє редагувалось 15 липня 2006, 18:02 користувачем terri, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Re: Титули, назви, компетенції...

Повідомлення ihor » 14 липня 2006, 18:44

terri писав:А також щодо повідомлення про Владику Гліба Лончину.

"24 червня 2006 року ми повідомляли про те, що того дня у Києві відбулося урочисте засідання працівників Патріаршої адміністрації УГКЦ, під час якого було представлено керівника Патріаршої адміністрації Преосвященного Владику Діонісія (Ляховича), Єпископа-помічника Верховного Архієпископа. Подібне засідання відбулося також і у Львові 10 липня 2006 року. Воно було проведене з нагоди представлення керівника адміністрації «Релігійного управління Києво-Галицької митрополії УГКЦ» Преосвященного Владики Гліба (Лончини), :shock: Єпископа-помічника Верховного Архієпископа. Учасниками зустрічі були керівники та представники Міжєпархіяльних комісій УГКЦ та члени адміністрації Києво-Галицької митрополії. Очолив засідання Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. "

Я ще не знаходив офіційного повідомлення про те, що його титул тепер: "Єпископ-помічник Верховного Архієпископа". :?: Таке зустрічав тільки про Владику Діонісія?

Владика Гліб (Лончина) вже тоді, коли перебував у Римі і виконував обов"язки Прокуратора Верховного Архієпископа при Апостольській Столиці (тобто офіційного представника) був (що до речі відображено і в титулі) Єпископом-помічником Верховного Архієпископа, адже безпосередньо його представляв у Римі.

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Re: Титули, назви, компетенції...

Повідомлення ihor » 14 липня 2006, 18:47

terri писав:Як, врешті-решт, називається архиєпархія, осідок якої в Києві: "Києво-Вишгородська" чи "Київська", бо про Владику Дзюраха пишуть "помічник Києво-Вишгородський" :?:

Сьогодні офіційна назва архієпархії: Києво-Вишгородська, хоча вона не є остаточна.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Re: Титули, назви, компетенції...

Повідомлення terri » 15 липня 2006, 18:14

ihor писав:Владика Гліб (Лончина) вже тоді, коли перебував у Римі і виконував обов"язки Прокуратора Верховного Архієпископа при Апостольській Столиці (тобто офіційного представника) був (що до речі відображено і в титулі) Єпископом-помічником Верховного Архієпископа, адже безпосередньо його представляв у Римі.


Дякую за пояснення, хоча для мене питання й надалі відкрите, адже Владику Івана Хому, попереднього Прокуратора не називали Єпископом-помічником Верховного Архієпископа. Про Владику Гліба з попередніх повідомлень і з того, що читав на Веб-конференції, знаю, що він надалі Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії, Іспанії і Ірландії, Прокуратор Верховного Архиєпископа в Римі.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Повідомлення terri » 17 липня 2006, 13:11

Повертаючись до теми, хочу попросити когось, хто знається на цій темі, (каноніста чи еклезіологіста), пояснити титули, які мають єпископи, що вони означають, хто їх надає, коли і яким чином змінюються. Наперед вдячний.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

Re: Титули, назви, компетенції...

Повідомлення terri » 17 липня 2006, 13:15

terri писав:Прочитав щойно прес-реліз:

"11 липня канцлер :shock: Київської архієпархії о. Сергій Прудко та о. протодиякон Михайло Продиус прибули на канонічну візитацію до :shock: м. Володимир-Волинського."

І виникли запитання.



17.07 я побачив, що текст През-релізу на Сайті УГКЦ є зміненим, тому цитата, яку я представив для дискусії не відповідає актуальному текстові.

terri
початківець
початківець
Повідомлень: 45
З нами з: 28 червня 2006, 14:09
Звідки: Львівська обл.

поминання

Повідомлення terri » 28 жовтня 2006, 12:06

Нещодвно я побував в Трускавці. В парафіяльній церкві святого Миколая 8 жовтня ц.р. відправляв священик з Львова (його імені я, на жаль, не довідався). Почувши поминання ієрархії я вельми здивувався, бо було (після Папи): "Святішого Патріарха нашого Любомира, Блаженнішого Верховного Архиєпископа :shock: :shock: :shock: Ігоря, єпископа Юліана :? ". Чи міг би хтось прокоментувати, чому Владика Ігор став Блаженнішим, місцевий Єпископ опинився наприкінці, без титулу "Боголюбивий", а про Владику Ярослава взагалі забулося... :?: :?: :?:
(Не вже згадуючи про Святішого Патріарха Любомира, який згідно з Служебником і сучасним канонічним статусом мав би поминатися як Блаженніший Верховний Архиєпископ)

Аватар користувача
ihor
Модератор
Модератор
Повідомлень: 78
З нами з: 22 червня 2005, 09:26
Звідки: м. Київ

Re: поминання

Повідомлення ihor » 09 листопада 2006, 11:49

terri писав:Нещодвно я побував в Трускавці. В парафіяльній церкві святого Миколая 8 жовтня ц.р. відправляв священик з Львова (його імені я, на жаль, не довідався).

Згідно із служебником Главу УГКЦ сьогодні згадуємо із словом "блаженніший". Владику Ігоря у межах Львівської архієпархії, або коли він бере участь у Літургії на території інших єпархій - "преосвященний", а місцевого єпископа - "боголюбивий". Із того, що ви описуєте складається враження, що священник, який служив не належав до Самбірсько-Дрогобичцької єпархії і тому зробив такі помилки.


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей