Церковні покарання

в Україні і у світі

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 18:01

Ingvar писав: 1) Що ви маэте на увазi пiд назвою "Церква Свята" ?...

надіюся, те ж саме, що і Ви, коли пишите "так - можна сказати, що свята": та Церква, яку Господь Полюбив, на яку зіслав Духа Святого, якій дав Обіцянку "врата аду не сокрушать"...
Ingvar писав:... 2) В "Lumen gentium" немаэ заперечення фрази "Extra Ecclesia nulla salus"...

тобто і Ви розумієте безпідставність Вашого/запозиченого "Для тих хто не знае деяких документiв:1) Lumen Gentium - фраза "Extra Ecclesia nulla salus" уже не действительна." ?
Ingvar писав: ...так як Церква Католицька дуже рiдко даэ заперечення своiм енциклiкам...

дуже рідко? Наведіть приклад заперечення, якщо можна
Ingvar писав: ...( на жаль до сих пiр iснуэ i в церквi такий грiх як гордiсть!!!),?...

ні - це непомильність у справах віри та моралі і ведення сучасної (в кожній добі) людини до Христа
Ingvar писав:... а э просто легке перекручення для не католикiв i вiрних iнших конфесiй: " Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння..."...

тобто, слідує з тексту, що ті, "які без провини"; ті, "які щиро шукають"; ті, які "користаючи з Благодаті стараються виконувати Його волю" - можуть наслідувати, адже цими Плодами Святого Духа належать до Христової Церкви :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 18:09

:) Я тiльки одне можу Вам вiдповiсти:
- я тут не для суперечок а для пiдкреслення фактiв ( а вони iснують!!!).
- ви не готовi для дискуссii а просто захищаэте свою "iдеологiю" - а як звiсно iдеологiя вмираэ зi своiм носiэм.

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 18:31

Iдеологiя, якоi носii були Римськi цiсарi, сiм'я Борджiя тiльки з яких вибиралися Папи Римськi, Карл Маркс i Фрiдрiх Енгельс зI своiм "Капiталом", Сталiн який був батьком народiв i т.д..... Тепер ми маэмо президентiв, якi теж знущаються з Украiнського народу несучи свою iдеологiю а отцi i эпископи iх благословляють i прощають iм грiхи i вони дальше роблять геноцид!!! Це ви називаэте " Святою Церквою"????????????? А вам не приходило на думку чому в "Церквi Святiй" не маэ вже мученикiв??? А я Вам дам вiдповiдь - ви всi боiтесь за ваше життя, вашi посади i вашi грошi!!! Почитайте iсторiю мученикiв!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 19:07

Ingvar писав: :) Я тiльки одне можу Вам вiдповiсти:
- я тут не для суперечок а для пiдкреслення фактiв ( а вони iснують!!!).

бачите - на основі Вами написаного в якості "факт" ми спільно дійшли до висновку, що немає в "Догматичній Конституції Світло народам" заперечення "поза Церквою нема Спасення". Дуже надіюсь, що Ви не для суперечки тут, але видане Вами за факт - Ваша вигадка
Ingvar писав: - ви не готовi для дискуссii а просто захищаэте свою "iдеологiю" - а як звiсно iдеологiя вмираэ зi своiм носiэм.

боюсь, Ви використовуєте розповсюджений і старий як світ метод втечі: перехід від предмету обговорення, до обговорення співрозмовника. Цим Ви сказали, що не готові дискутувати предметно. Розумієте Ви це чи ні - MOD: Вам попередження. :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 19:28

Предметно я Вам i вiдповiдаю:
- ви захищаэте iнтереси Католицькоi Церкви бо це э в Ваших iнтересах!!! ( тобто - грошi, посада, прокормити сiмю яку Ви завели i родичiв яких Ви маэте!!!)
- ви захищаэте Эпископiв бо вони вашi кормильцi !!-
- конкретно нiчого не можете вiдповiсти бо Вам вбили в голову як треба вiдповiдати вже наперед!!!
- ви носiй iдеологii яку треба мiняти - АЛЕ Ви не можете ii помiняти бо втратите свiй заробiток - вашi роботодавцi Вас звiльнять!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 19:31

Ingvar писав:Iдеологiя, якоi носii були Римськi цiсарi, сiм'я Борджiя тiльки з яких вибиралися Папи Римськi, Карл Маркс i Фрiдрiх Енгельс зI своiм "Капiталом", Сталiн який був батьком народiв i т.д..... Тепер ми маэмо президентiв, якi теж знущаються з Украiнського народу несучи свою iдеологiю а отцi i эпископи iх благословляють i прощають iм грiхи i вони дальше роблять геноцид!!! Це ви називаэте " Святою Церквою"????????????? А вам не приходило на думку чому в "Церквi Святiй" не маэ вже мученикiв??? А я Вам дам вiдповiдь - ви всi боiтесь за ваше життя, вашi посади i вашi грошi!!! Почитайте iсторiю мученикiв!!!

а Ви? Розумієте - надто багато загальних тверджень/крику звинувачень як на людину, що вважає себе знайомою з історією і заявившою, що "тут не для суперечок, а для підкреслення фактів". :( Бачу залежність Святості Церкви від поводження кожного з її членів (чи то християн, чи то мусульман, чи то ідолян, чи то атеїстів...), тому цікаво почути, як Ви справляєтесь з завданням нести Святість Церкви. В випадку мене грішного - не маю ні надто посад, ні якихось грошей (хтів би грошей - у бізнес подався б, а 1 тисячу грн. утримання на парафії великими грошима можна :) назвати... з натяжкою), окрім парафіяльної праці опікуюсь людьми неповносправними і їхніми родинами та громадськими організаціями (розумію, що у нашій з Вами розмові варта дати можливість перевірити - запитайтесь в "Джерело", "Відкрите Серце", "Віра і Світло", "Лярш", "Контакт"), безпритульними (взнайте в ЛМГО "Оселя")... та і досить покищо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 19:40

Просто людське питання - чому не говорите це - тобто про своi проблеми - вiдкритим текстом своэму Эпископу?? Ось звiдки починаэться дорога до святостi!!! :)

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 19:44

Я колись теж :) хотiв стати священником... але ... не хочу грiшити - "добрий парох допомiг" .... понаговорював на мене! Просто не хочу його обмовляти - все ж таки теж грiшна людина!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 19:46

Ingvar писав: Предметно я Вам i вiдповiдаю:
- ви захищаэте iнтереси Католицькоi Церкви бо це э в Ваших iнтересах!!! ( тобто - грошi, посада, прокормити сiмю яку Ви завели i родичiв яких Ви маэте!!!)...

ні - це просто особистий випад в мою сторону :(
Ingvar писав:... - ви захищаэте Эпископiв бо вони вашi кормильцi !!-
- конкретно нiчого не можете вiдповiсти бо Вам вбили в голову як треба вiдповiдати вже наперед!!!
- ви носiй iдеологii яку треба мiняти - АЛЕ Ви не можете ii помiняти бо втратите свiй заробiток - вашi роботодавцi Вас звiльнять!!!

так я ж дискутую з тим, що Ви написали і довів (?) і Ви погодилися (заперечите себе?), що жодного заперечення в Світло народам "поза Церквою нема Спасення", окрім Ваших тверджень про "гординю", немає. Ваше твердження є фактом того, що Ви про це твердите і в жодному випадку нічого ні не додає, ні не забирає в Світло народам Дискутував би, але дискусії Ви, власне, не пропонуєте - лише звинувачуєте. Знайомий у мене був один ідолянин (Кондратьєв Анатолій), який гарне слово у таких випадках говорив, повністю описуючи свою (надзвичайно подібну у словесах до Ваших звинувачень) поведінку: "зазомбоковпаченість" :) - те, яким являється, свою власну неспроможність думати без породжених ідеологією стеріотипів, проектував на співбесідника. Боюсь - чините так само і жодної розмови, окрім звинувачень в упередженості, не пропонуєте :(
біда. Ви ідолянин чи мені лише здалося? Це особисте і можете не відповідати, звичайно, вибачте за запитання. Просто язичники себе дуже подібно поводять в розмові...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 19:47

Ingvar писав:Просто людське питання - чому не говорите це - тобто про своi проблеми - вiдкритим текстом своэму Эпископу?? Ось звiдки починаэться дорога до святостi!!! :)

як не говорю? навпаки - постійно. І залучаю до своєї діяльності, і радо відгукуються Єпископи
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 19:48

Ingvar писав:Я колись теж :) хотiв стати священником... але ... не хочу грiшити - "добрий парох допомiг" .... понаговорював на мене! Просто не хочу його обмовляти - все ж таки теж грiшна людина!!!

і це враження було - думав, що в Римі вчилися, але відійшли від Церкви через згіршення :(
сподіваюсь - не в ідолянство :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 19:53

Та нi - поки що в iдолянство не перейшов... але - не сприймаю Церкву як засiб до спасiння... особливо Греко - Католицьку яка по вуха в гав.... продовження самi знаэте!!!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковні покарання

Повідомлення andrey s. » 24 листопада 2011, 20:13

Ingvar писав: " Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння...". 8)


На підставі Вашого тверження виникло запитання.....
А що значить "без вини", чим обумовлюється те "без вини", якщо вони ігнорують Євангеліє чи Церкву Христову.

Хто вступає у суперечку шукаючи виправдання свому засуду, навіть не беручи до уваги можливість помилкового враження, той вже не ігнорує, і вже не може бути без вини.
Хоч і слово "вина" має кимось визначатись, пояснюватись(Закон, Церква), але якщо навіть людина живе у рамках "свого закону", то чому вона так журиться "вічним спасінням", яке пропунує Церква Христова, виконуючи своє призначення.
Пробачте, но судячи з Ваших повідомленнь, скидається, що Ви намагаєтесь у чомусь виправдатись, і решта, то сприймається банальним крикунством.
Ви не ігноруєте у вжитому Вами сенсі, Ви намагаєтесь зробити інше.
Я також не вірю що мусульмани чи будь хто, хто собі живе ради самого життя , будуть горіти в пеклі. От не вірю і все.
Але я Християнин, і Вірю в Божу доброту і Любов.
Доречі.... дуже нечемно себе висвітлили, показавши тільки злість, яка доречі більша, набагато більша, ніж розум.(суто з дописів, звісно радий коли я помилився)

З Богом.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 20:19

Ingvar писав:Та нi - поки що в iдолянство не перейшов... але - не сприймаю Церкву як засiб до спасiння... особливо Греко - Католицьку яка по вуха в гав.... продовження самi знаэте!!!

ні - не є. Якщо я грішний не є в, самі знаєте в чому, Ви не є, ще багатьох знаю, які не є... І Церква саме для Спасення людині Богом пропонована. Просто багато людей через згіршення як знаряддя Спасіння прийняти її не можуть - бачать гіріх, а не Святість - і Христом спасаються завдяки виявам Церкви у різного роду ситуаціях, коли чинять згідно з Божим Законом... Радий за Вас, що не ідолянин, але Ваше сприйняття не вписуйте, якщо можна, в "Світло народам" - Церква не заперечує "поза Церквою нема Спасення". Шкода, що Вас хтось згіршив/згіршує. Тримайтеся Бога, якого Церква, а не людини, яка в Церкві лише, часами, нажаль, за назвою.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ingvar
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 15 березня 2010, 17:50

Re: Церковні покарання

Повідомлення Ingvar » 24 листопада 2011, 20:27

:) Але яка злiсть ??? Пiдтвердження фактiв - це злiсть??? Прошу пана Андрея уважнiше читати!!!! " Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння...".
Без вини - то э люди якi родилися поза Католицькою Церквою!!! Взяти Авраама i iнших пророкiв!!!
А на рахунок злостi - те не э злiсть людська... те э злiсть праведна!!!! Не даром в Iмперськiй Росii iснували "юродивi"!!!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2011, 20:37

Ingvar писав:...Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння..."

так договорюйте: через те, що цим вони є в Католицькій Церкві. А злість... - сумбур Ваших звинувачень в бік Церкви дійсно говорить за Вашу злість :pardon:
Вас хтось згіршив - мені шкода. Але ж не продовжуйте злу справу згіршення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковні покарання

Повідомлення andrey s. » 24 листопада 2011, 20:54

Ingvar писав::) Але яка злiсть ??? Пiдтвердження фактiв - це злiсть??? Прошу пана Андрея уважнiше читати!!!! " Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння...".
Без вини - то э люди якi родилися поза Католицькою Церквою!!! Взяти Авраама i iнших пророкiв!!!

Та я уважно читав, можливо аж занадто. :oops:
І розумію, що тут йдеться(у цій фразі), про тих, які народженні поза Євангелією, і їх вини у тому нема.(доречі Авраам і пророки, то взагалі не коректне вживання у цьому сенсі. )
Вони справді не винні, тим паче якщо живуть собі і не шукають ворогів. От живуть і все.

Ingvar писав:А на рахунок злостi - те не э злiсть людська... те э злiсть праведна!!!! Не даром в Iмперськiй Росii iснували "юродивi"!!!

Дивний пошук Бога, чи Спасіння.(хоч розумію, що зараз у Вас не ці мотиви.) І це у випадку, якби ті "хтось" були би народжені поза Церквою і Євангелією, але у якись спосіб шукали привід для ворожнечі з Нею(Церквою).
А як же ті, які народженні у Церкві і Євангелії, і роблять те саме??
Дивний пошук Бога через засуд інших.
Ну то Ваше, пробачте. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Церковні покарання

Повідомлення romanm » 25 листопада 2011, 07:06

Ingvar писав::) Я тiльки одне можу Вам вiдповiсти:
- я тут не для суперечок а для пiдкреслення фактiв ( а вони iснують!!!).
- ви не готовi для дискуссii а просто захищаэте свою "iдеологiю" - а як звiсно iдеологiя вмираэ зi своiм носiэм.

Так і є. І вислів про відсутність спасіння поза Церквою ніхто не відміняв. Подивіться , хоча би, катехизм.
Та ідеологія вже "вмирає" коло 2000 рокіі ніяк вмерти не може. Навіть більш того, самі "носії" цієї "ідеології" усіма силами її руйнують і ніякне зруйнують. :evil:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковні покарання

Повідомлення luksander » 25 листопада 2011, 18:30

:pardon: Та все ж, якщо прочитати ось це

В христианском языке слово "Церковь" означает литургическое собрание, но также и местную или всю вселенскую общину верующих. Эти три значения на самом деле нераздельны. "Церковь" - это народ, который Бог собирает во всем мире. Она существует в местных общинах и находит исполнение как литургическое и особенно евхаристическое собрание. Она живет Словом и Телом Христовым и так сама становится Телом Христовым.


з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Церковні покарання

Повідомлення andrey s. » 25 листопада 2011, 20:04

luksander писав:з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

Та власне вони належать до народу Божого, якщо моляться до Отця.(ну десь то чув, таке пояснення)
Але знаю точно, от на всі 100%, що Церква Христова не каже, що вони будуть горіти в пеклі.(прямо і однозначно)

Але для мене питання спасіння Мусульман трішки дивне, як для Християнина. Чи спасуться??? То питання не коректне.
Знаю точно, що Бог є Незбагненний і Люблячий, і сумніваюсь, що Він забув за пару мільярдів людей.
Знаю точно, що для мене нема спасіння поза Церквою Христовою.
І доречі, всі ми знаємо, що спасіння прийшло через Євреїв.
Чому питання постають про Мусульман, а Іудеї що, пропали??? ( а по суті, там скільки спільного. Хоч і є одна значуща відмінність, але то оффтоп.. :pardon: )
Тобто цим хотів сказати, що можливо наша любов , любов між братами і сестрами у Христі, і відповідно наша любов до ближніх(які без вини не прийняли Євангеліє), послужить до спасіння, до спасіння через Ісуса Христа, Господа нашого.
І поки ми говорим за нашу любов до Бога, але в той самий час паносим(Пробачте :oops: , ненавидим, виявляєм агресію, злість, і т.д.) брата чи сестру во Христі, то саме питання; про спасенність , чи Не спасенність Мусульман чи Іудеїв......ну просто абсурдне. :pardon:

Мені сподобалося це речення:...Насправдi, тi якi без вини iгнорують Эвангелiэ Христа i його Церкву але всупереч всьому щиро шукають Бога i з допомогою благодатi зусилюються виконувати справи Його волi, пiзнанноi через дiяння свiдомостi, можуть наслiдувати вiчне спасiння..."

Тут ключові слова "без вини" і "ігнорують"...
А як хто розуміє, то вже інше і оффтоп. :) :oops:

Мене більше цікавить питання, який адресат у таких поясненнях Церкви.
От для прикладу, постанови Собору мають один адресат чи декілька.???( ну чи вірним і не вірним, одночасно)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Церковні покарання

Повідомлення romanm » 26 листопада 2011, 12:14

luksander писав::pardon: Та все ж, якщо прочитати ось це

В христианском языке слово "Церковь" означает литургическое собрание, но также и местную или всю вселенскую общину верующих. Эти три значения на самом деле нераздельны. "Церковь" - это народ, который Бог собирает во всем мире. Она существует в местных общинах и находит исполнение как литургическое и особенно евхаристическое собрание. Она живет Словом и Телом Христовым и так сама становится Телом Христовым.


з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

Церковь, вселенское таинство спасения


774.Греческое слово "мистерион" переведено на латынь двумя разными словами: mysterium и sacramentum (тайна и таинство). В позднейшем истолковании термин sacramentum (таинство) более четко выражает видимый знак сокровенной реальности спасения, обозначаемый термином mysterium (тайна). В этом смысле Христос Сам есть тайна спасения - нет иной тайны, кроме Христа. Спасительное дело Его святого и освящающего человечества есть таинство спасения, которое являет себя и действует в таинствах Церкви (Восточные Церкви называют их также "святые тайны"). Семь таинств - знамения и орудия, которыми Дух Святой изливает благодать Христа, Который есть Глава, в Церкви, которая есть Его Тело. Церковь, таким образом, содержит и сообщает незримую благодать, которую она означает. В этом смысле она по аналогии называется "таинством".


775."Церковь есть во Христе как бы таинство, то есть знамение и орудие глубочайшего единения с Богом и единства всего рода человеческого". Быть таинством глубочайшего единения людей с Богом - вот первая цель Церкви. Поскольку общение между людьми коренится в единении с Богом, Церковь есть также таинство единства рода человеческого. В ней это единство уже началось, поскольку она собирает людей "из всех племен и колен, и народов и языков" (Откр 7,9); в то же время Церковь - "знамение и орудие" полного осуществления этого единства, которому еще предстоит наступить.

776.Как таинство. Церковь есть орудие Христа. "В Его руках она как орудие избавления всех", "всеобщее таинство спасения", через которое Христос "являет и одновременно осуществляет тайну любви Божией к человеку". Она есть "зримый план любви Бога к человечеству", направленный на то, "чтобы весь род человеческий составлял один народ Божий, сливался в единое Тело Христово и становился строением единого храма Духа Святого".

И еще позвольте

"Нет спасения вне Церкви"


Как надо понимать это утверждение, часто повторяемое отцами Церкви? Сформулированное позитивно, оно означает, что спасение целиком исходит от Христа-главы через Церковь, Тело Его:

846
Основываясь на Священном Писании и на Предании, Собор учит, что эта странствующая по земле Церковь необходима для спасения. Один только Христос - посредник и путь ко спасению, а Он присутствует для нас в Своем теле, которое есть Церковь; прямо преподав нам необходимость веры и крещения. Он одновременно подтвердил необходимость самой Церкви, в которую люди входят через крещение, как через дверь. Поэтому знающие, что Вселенская Церковь основана Богом через Иисуса Христа как необходимая, и все же не желающие вступить в нее или оставаться в ней, не могут спастись.


847.Это утверждение не относится к тем, кто не по своей вине не знает Христа и Его Церковь:

А кто без вины своей, не знает Евангелия Христова и Его Церкви, но все же ищет Бога искренним сердцем и под воздействием Его благодати стремится исполнять своими делами Его волю, которую познает благодаря голосу совести, те могут наследовать вечное спасение.

848."Итак, хотя людей, не по своей вине не знающих Евангелия, Бог может путями, которые Ему одному известны, вести к вере, без которой "Богу угодить невозможно" (Евр 11,6), однако на Церкви лежит обязанность и одновременно священное право проповедовать Евангелие" всем людям

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 12:48

luksander писав:з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

там йдеться про те, що не виключаємо можливість спастися. Перечитайте
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковні покарання

Повідомлення luksander » 26 листопада 2011, 20:54

о.Олег писав:
luksander писав:з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

там йдеться про те, що не виключаємо можливість спастися. Перечитайте
З повагою. о.Олег


Та християни, підозрюю, теж не всі впевнені в своєму спасінні?.. Тобто - та сама можливість присутня :pardon:
Але я про те, чи належать вони (мусульмани) до Церкви в світлі приведеної цитати з ККЦ?... :oops:

П.С. я перечитував... :sorry:

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковні покарання

Повідомлення luksander » 26 листопада 2011, 21:04

romanm писав:
luksander писав::pardon: Та все ж, якщо прочитати ось це


И еще позвольте
"Нет спасения вне Церкви"
.....................................
847.Это утверждение не относится к тем, кто не по своей вине не знает Христа и Его Церковь:

А кто без вины своей, не знает Евангелия Христова и Его Церкви, но все же ищет Бога искренним сердцем и под воздействием Его благодати стремится исполнять своими делами Его волю, которую познает благодаря голосу совести, те могут наследовать вечное спасение.

848."Итак, хотя людей, не по своей вине не знающих Евангелия, Бог может путями, которые Ему одному известны, вести к вере, без которой "Богу угодить невозможно" (Евр 11,6), однако на Церкви лежит обязанность и одновременно священное право проповедовать Евангелие" всем людям


Тобто - у них (отих - "тем") є шанс спастися поза Церквою, тому що шансу спастися в Церкві вони просто не мають?... Поки. :oops:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення ShMariam » 26 листопада 2011, 21:22

luksander писав:Тобто - у них (отих - "тем") є шанс спастися поза Церквою, тому що шансу спастися в Церкві вони просто не мають?... Поки. :oops:

наскільки я зрозуміла - все точно навпаки. :)

шанс є.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Церковні покарання

Повідомлення luksander » 26 листопада 2011, 21:25

andrey s. писав:
luksander писав:з ККЦ, то ті ж мусульмани не належать до Церкви, але – спасуться?... :oops:

Та власне вони належать до народу Божого, якщо моляться до Отця.(ну десь то чув, таке пояснення)
Але знаю точно, от на всі 100%, що Церква Христова не каже, що вони будуть горіти в пеклі.(прямо і однозначно)


Звичайно :good:

9. Во всякое время и у всякого народа человек, боящийся Бога и поступающий по правде, приятен Ему (ср. Деян 10, 35)
ДОКУМЕНТЫ II ВАТИКАНСКОГО СОБОРА



andrey s. писав:Мене більше цікавить питання, який адресат у таких поясненнях Церкви.
От для прикладу, постанови Собору мають один адресат чи декілька.???( ну чи вірним і не вірним, одночасно)
Дякую.


:( Та я теж інколи думаю: чи варто мені "со свінной рожей да в калашний ряд"? :sorry:
Вся надія на Модератора :Rose: : не дозволить аж багато дурниць наговорити :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 21:45

luksander писав: Та християни, підозрюю, теж не всі впевнені в своєму спасінні?.. Тобто - та сама можливість присутня :pardon:

ні - це різні можливості: якщо член Христової Церкви живе християнським життям - обов'язково буде спасенний (віримо і знаємо); якщо мусульманин (чи інший нехристиянин), що "не зі своєї провини не знає Євангелія Христа і Його Церкви, але щирим серцем шукає Бога" (перепрошую - цитую з пам'яті) у якихось аспектах свого життя вчинками чи переконаннями несе у собі плоди Христової Церкви - ми надіємося і молимо Бога, що прийшов Спасти всіх про можливість спастися і нехристиянину.
luksander писав: Але я про те, чи належать вони (мусульмани) до Церкви в світлі приведеної цитати з ККЦ?... :oops: П.С. я перечитував... :sorry:

як мусульмани - ні, звичайно. Як окремі особистості - можуть в якихось аспектах бути приналежними і це нам дає нагоду просити Бога, щоб Спас і кожного з таких і добачати (часто - примарну, але) можливість їхньої приналежності до Христової Церкви і Спасення
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2011, 22:29

luksander писав:
andrey s. писав:Мене більше цікавить питання, який адресат у таких поясненнях Церкви.
От для прикладу, постанови Собору мають один адресат чи декілька.???( ну чи вірним і не вірним, одночасно)
Дякую.


:( Та я теж інколи думаю...

це такий метод Проповіді Христа і Його Церкви у сучасності
сучасна людина (і це говорю про період приблизно від 19 ст. і досі) має можливість глибоко пізнавати різні релігії (чи християнські та псевдохристиянські ... гм... різноманітності), які отримують всебільшу можливість проповідувати "своє" (в тому числі - як метод боротьби західних держав з історичними/традиційними впливами Христової Церкви) і їх всеглибше знають/вивчають/цікавляться/модно/тощо. Відповідно, назріла необхідність/виклик Христовій Церкві сказати своє слово про небезпечні і добрі моменти їхнього життя/звичаю чи розуміння Бога та людини. Сказати про те, як ставимося до них не загально (через те, що проблема не стояла у такий спосіб і історично судження чи то про секти, чи то про "віри" з боку Христової Церкви стосувалися їх загально і вцілості і звучали чітко: єресь, марновірство, анафема тощо), а у відповідності до того, що вчать, як розуміють те чи інше у подробицях. Відділити зерно від полови. І адресат тут - світ, якому в позитивний спосіб (виявляючи добре в різних релігіях чи християнських мисленнях Бога) у відкритому діалозі проповідується Христос-Спаситель, Його Церква
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Церковні покарання

Повідомлення Michail » 13 грудня 2011, 15:16

о.Олег писав:
Michail писав:ТОбто те ,що я доводив, Тайна Хрещення прийнята і дійсна в некатоликів, робить людей християнами (і перебуваючими в Католицкій Церкві, хоч для нас це невидимо) ...

перебуваючими
у певному, хоч і недосконалому єднанні з католицькою Церквою
чітко і зрозуміло. І цитував я грішний це саме для Вас - перестаньте ходити по колу, бо вже голова від Вас обертом :D
З повагою, о.Олег



о. Олег, вибачте, але в цій фразі, на яку Ви дали відповідь, я не мав на увазі окремість Тийни Хрещення від Католицької Церкви. (Щось я випав на деякий період із спілкування і на це не зауважив до тепер).
Тому прошу, вибачте, але я вже не ходжу по колу.

В любому випадку в Католицьку Церкву (в досконале чи недосконале єднання) приходять через Христа Ісуса, а до Нього приводить Отець Небесний.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Церковні покарання

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 15:23

Michail писав:...В любому випадку в Католицьку Церкву (в досконале чи недосконале єднання) приходять через Христа Ісуса, а до Нього приводить Отець Небесний.

надіюсь - Ви волю людську враховуєте і для Ваших роздумів людина не лялька, як і для Бога
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Католицька Церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей