Про визнання Шлюбу неправосильним

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 10 грудня 2015, 20:57

ShMariam писав:Так йдеться просто про практику - без церквовного Шлюбу люди будуть мати гріх, "актуальний" гріх (при якому не можливе розрішення на Сповіді) і винна буде в цьому тільки Церква (точніше, конкретні особи в Церкві), якщо буде допускати до Шлюбу лише "вибраних".


Це не просто теорія: є багато непобожних пар, але взяли Шлюб - і гріха нема. Коли любов є. І про уневажнення навіть мови нема (знаю приклади). За Вашою теорією їм не мали б дати Шлюбу. Що вони робили б в такому випадку? А просто жили б разом без Шлюбу. Може деякі з них походили б "для галочки" до церкви (і деякі з них одночасно жили б разом). Так, може б хтось навіть навернувся, а більшість би плювалася, чого Церква так багато вимагає. І гріха було б значно більше.

Вибачте ,але в Святому письмі чітко написано ,що неможна бісер перед свиньми розкидати ! Так ,шлюб можливий тільки-і тільки для християн - інакше "бісер перед свиньми" ! Навіщо ви дурниці пишете : для непобожних пар шлюб просто ритуал ,абсолютно ніякого значення не несучий. Уділяти несвідомій парі таїнство шлюбу -це все одно ,що і причасття без сповіді давати. Хіба не так ? Думаєте : охрестите немовлят ,всіх "пошлюбуєте"-і все, спарва зроблена-всі в небі ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2015, 21:11

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Так йдеться просто про практику - без церквовного Шлюбу люди будуть мати гріх, "актуальний" гріх (при якому не можливе розрішення на Сповіді) і винна буде в цьому тільки Церква (точніше, конкретні особи в Церкві), якщо буде допускати до Шлюбу лише "вибраних".


Це не просто теорія: є багато непобожних пар, але взяли Шлюб - і гріха нема. Коли любов є. І про уневажнення навіть мови нема (знаю приклади). За Вашою теорією їм не мали б дати Шлюбу. Що вони робили б в такому випадку? А просто жили б разом без Шлюбу. Може деякі з них походили б "для галочки" до церкви (і деякі з них одночасно жили б разом). Так, може б хтось навіть навернувся, а більшість би плювалася, чого Церква так багато вимагає. І гріха було б значно більше.

Вибачте ,але в Святому письмі чітко написано ,що неможна бісер перед свиньми розкидати ! Так ,шлюб можливий тільки-і тільки для християн - інакше "бісер перед свиньми" ! Навіщо ви дурниці пишете : для непобожних пар шлюб просто ритуал ,абсолютно ніякого значення не несучий. Уділяти несвідомій парі таїнство шлюбу -це все одно ,що і причасття без сповіді давати. Хіба не так ? Думаєте : охрестите немовлят ,всіх "пошлюбуєте"-і все, спарва зроблена-всі в небі ?

Ніхто не говорить "охрестите немовлят/пошлюбуєте і все добре", пане Олегу. Хто таку дурницю тут говорив?? Адже ніхто, правда? :D Ну то давайте без "дурниць": як Ви дізнаєтесь, що пара непобожна, якщо вона (або хтось із них) намірено бреше? Якщо для нього/неї це нічого Божого не несе, а лише якийсь в кращому разі суспільний аспект або і взагалі - знаряддя для обману? Як дізнаєтеся, що той-то і той-то ходить до церкви, читає Біблію, побожний, до Причастя після Сповіді приступає... лише зовнішньо??
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 10 грудня 2015, 21:20

Ivan_Red писав:Не читав теми повністю, тому перепрошую, якщо питання повториться.
Визнання шлюбу не дійсним - констатація факту, що в момент вінчання з певних причин Бог не благословив це подружжя, а отже шлюбу, як такого не було.
Якщо ж є причини до уневажнення шлюбу, але подружжя живе разом і навіть не думає уневажнювати шлюб, то чи означає, що вони живуть без Божого благословення?
Шлюб був або дійсним, або не дійсним. І цей факт мав би бути незалежним від церковної комісії. Бог ж не може "тягнути" із Благословенням, а раптом подружжя звернеться у трибунал для визнання недійсності шлюбу.
Чи може хтось пояснити позицію церкви?

Давайте розважимо : хтось може достатньо точно запевнити мене ,що Бог благословиви чи не благословив якесь подружжя ? Цей "хтось" має прямий телефон до Бога чи як ? І як ,в такому разі, мені презентувати таке дійство в храмі ? Кажете ,що деколи замість таїнства шлюбу, відбувається просто вистава ? Бог теж любить кіно виявляється-а я й не знав ,думав він все по-серйозному робить...
Давайте далі порозважаємо :наприклад , виберем подружжя "Н" -отримало шлюб в 2000 році -дальше через 10 років отримало законне уневажнення ,тобто в 2010 році. Все відбулося ,як ви кажете : Бог не благословляв це подружжя в 2000 році ,тобто таїнства шлюбу не відбулося. В мене питання : всі ці 10 років від 2000 до 2010 -го подружжя жило в грісі розпусти ( бо шлюб недійсний виявився потім ,через 10 років) , чи ні ? Діти їхні народилися благословенні в шлюбі чи ні ? Думаю ви розумієте : уневажнення зачіпає минуле ,навіть перекреслює минуле. Уневажнення-це ж не розлучення по світськи . Це тільки в цивільних шлюбах є час "розлучення"-тобто там визнається й час шлюбу. А в уневажненні часу шлюбу взагалі немає !

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 10 грудня 2015, 21:34

Олег_373 писав:Давайте далі порозважаємо :наприклад , виберем подружжя "Н" -отримало шлюб в 2000 році -дальше через 10 років отримало законне уневажнення ,тобто в 2010 році. Все відбулося ,як ви кажете : Бог не благословляв це подружжя в 2000 році ,тобто таїнства шлюбу не відбулося. В мене питання : всі ці 10 років від 2000 до 2010 -го подружжя жило в грісі розпусти ( бо шлюб недійсний виявився потім ,через 10 років) , чи ні ? Діти їхні народилися благословенні в шлюбі чи ні ? Думаю ви розумієте : уневажнення зачіпає минуле ,навіть перекреслює минуле. Уневажнення-це ж не розлучення по світськи . Це тільки в цивільних шлюбах є час "розлучення"-тобто там визнається й час шлюбу. А в уневажненні часу шлюбу взагалі немає !

Якщо хоче щось вияснити, то принаймні передивіться, чи хоч на цій сторінці не було такого ж питання. :(
о.Олег писав:
Ivan_Red писав:...Тоді виходить, що деякі подруги можуть жити без благословення, а отже у незаконному співжитті і гріху, ...

так.
Ivan_Red писав:...навіть не знаючи цього...

ні: гріх - це свідоме і добровільне перечення Богові і Його Церкві. Якщо не знають - не мають гріха. Якщо мають сумнів - питаються в Церкви. А Бог або Благословив і це Шлюб, або не Благословив і це не Шлюб. "або було, або не було" (с)


і
о.Олег писав:якщо ж існує сумнів, то в питанні Шлюбу в Церкві діє принцип favor iuris: в сумнівних випадках переважає дійсність Шлюбу)

Якщо батьки не винні в грісі розпусти, то діти тим більше.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 10 грудня 2015, 21:36

о.Олег писав:
Олег_373 писав:
ShMariam писав:Ніхто не говорить "охрестите немовлят/пошлюбуєте і все добре", пане Олегу. Хто таку дурницю тут говорив?? Адже ніхто, правда? :D Ну то давайте без "дурниць": як Ви дізнаєтесь, що пара непобожна, якщо вона (або хтось із них) намірено бреше? Якщо для нього/неї це нічого Божого не несе, а лише якийсь в кращому разі суспільний аспект або і взагалі - знаряддя для обману? Як дізнаєтеся, що той-то і той-то ходить до церкви, читає Біблію, побожний, до Причастя після Сповіді приступає... лише зовнішньо??
З повагою, о.Олег

Таак...мій опонент таке пише...Так я про те і пишу : хочете дізнатись чи пара побожна ? Якщо ви на своїй парафії ніколи зроду їх не бачили ні на якому Богослужінні ,і при сповіді перед шлюбом, вони вам відповідять ,що ніколи не не сповідалися ,а прийшли тому ,що треба -бо інакше шлюб не дадуть-то вони побожні чи ні ? Хіба тут є щось складне ? Правильним би було таким шлюб не давати-ну це моя особиста думка. А їм дають -бо так борються з гріхом розпусти... Ви ж о.Олеже якось людей до причасття допускаєте-то так і до шлюбу потрібно ! Тільки для причасття потрібно хоча б одну сповідь ,а для шлюбу потрібно стати достойним цього таїнства-і ніяких "курсів" ,лекцій та однієї чи декількох сповідей недостатньо ! Дійсно Християнин-будь ласка -таїнство шлюбу для тебе. Просто прийшов ,бо так треба-вибач - таїнства тільки для християн. Ми вже всі забули мабуть ,бо і не в кожному храмі читається ця частина літургії про "оглашенних". Раз неохрещенний не має права бути на особливій частині літургії -то чому невіглас може отримати таїнство ?

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 10 грудня 2015, 21:39

ShMariam писав:
Олег_373 писав:Давайте далі порозважаємо :наприклад , виберем подружжя "Н" -отримало шлюб в 2000 році -дальше через 10 років отримало законне уневажнення ,тобто в 2010 році. Все відбулося ,як ви кажете : Бог не благословляв це подружжя в 2000 році ,тобто таїнства шлюбу не відбулося. В мене питання : всі ці 10 років від 2000 до 2010 -го подружжя жило в грісі розпусти ( бо шлюб недійсний виявився потім ,через 10 років) , чи ні ? Діти їхні народилися благословенні в шлюбі чи ні ? Думаю ви розумієте : уневажнення зачіпає минуле ,навіть перекреслює минуле. Уневажнення-це ж не розлучення по світськи . Це тільки в цивільних шлюбах є час "розлучення"-тобто там визнається й час шлюбу. А в уневажненні часу шлюбу взагалі немає !

Якщо хоче щось вияснити, то принаймні передивіться, чи хоч на цій сторінці не було такого ж питання. :(


А я вас спитаю : то ті 10 років пара жила в грісі ,бо без шлюбу , чи ні ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 10 грудня 2015, 21:41

А звідки Ви знаєте, що Ви ближчі до Бога за одного з тих "немовлят"? :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 10 грудня 2015, 21:50

А я вас спитаю : то ті 10 років пара жила в грісі ,бо без шлюбу , чи ні ?
Без Шлюбу, але не в грісі. Чому не в грісі, пояснили вище.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 10 грудня 2015, 23:18

Олег_373 писав:
о.Олег писав:Ніхто не говорить "охрестите немовлят/пошлюбуєте і все добре", пане Олегу. Хто таку дурницю тут говорив?? Адже ніхто, правда? :D Ну то давайте без "дурниць": як Ви дізнаєтесь, що пара непобожна, якщо вона (або хтось із них) намірено бреше? Якщо для нього/неї це нічого Божого не несе, а лише якийсь в кращому разі суспільний аспект або і взагалі - знаряддя для обману? Як дізнаєтеся, що той-то і той-то ходить до церкви, читає Біблію, побожний, до Причастя після Сповіді приступає... лише зовнішньо??
З повагою, о.Олег

Таак...мій опонент таке пише...Так я про те і пишу : хочете дізнатись чи пара побожна ? Якщо ви на своїй парафії ніколи зроду їх не бачили ні на якому Богослужінні ,і при сповіді перед шлюбом, вони вам відповідять ,що ніколи не не сповідалися ,а прийшли тому ,що треба -бо інакше шлюб не дадуть-то вони побожні чи ні ? Хіба тут є щось складне ? Правильним би було таким шлюб не давати-ну це моя особиста думка. А їм дають -бо так борються з гріхом розпусти... Ви ж о.Олеже якось людей до причасття допускаєте-то так і до шлюбу потрібно ! Тільки для причасття потрібно хоча б одну сповідь ,а для шлюбу потрібно стати достойним цього таїнства-і ніяких "курсів" ,лекцій та однієї чи декількох сповідей недостатньо ! Дійсно Християнин-будь ласка -таїнство шлюбу для тебе. Просто прийшов ,бо так треба-вибач - таїнства тільки для християн. Ми вже всі забули мабуть ,бо і не в кожному храмі читається ця частина літургії про "оглашенних". Раз неохрещенний не має права бути на особливій частині літургії -то чому невіглас може отримати таїнство ?

Ви щось там, пане Олегу, понапутували з цитуванням у своєму дописі - тут поправляю
не знаю, в чому я Вам опоную на Вашу думку, але повторю: Таїнство Шлюбу є благословенням охрещених людей, які заявляють, що згідні жити разом. Ніяких надзвичайно вищих матерій це Таїнство не зачепає, пане Олегу. Крім того, як зазначав вище, людина може зовнішньо бути дуже навіть подібна на християнина і все знати досконало (не так, як люцифер :D , звичайно, але...), але брехати, використовуючи і ближніх, і Христову Церкву, і Бога... А може бути людина, яка знає мало, але чесно вірить, хоч і, з позиції знаючого, примітивно, і чесна у своїх намірах створити сім`ю: для здійснення Таїнства Шлюбу цього достатньо.
Шлюбне Право, якщо вже ми за нього тут взялися, дуже складна штука. Чи не найскладніше Таїнство - Шлюб. Бо маємо справу з двома індивідуами, з суспільством, від якого вони залежать і яке на них впливає/впливатиме. Дуже важка річ - Шлюб. Готовим до нього бути просто неможливо, пане Олегу. Можливо бути лише чесним в своїх прагненях-згоді. І, якщо ми не про відверту брехню, навіть це прагнення може бути примарою, що виявитись може лише із часом. Часом спільного співжиття. І саме час показує, чи відбувся Шлюб (Таїнство).
Можливо, для розуміння Таїнства Шлюбу (Злучив Бог і людина хай не розлучає, чи не Злучив) і його... гм... незовсімзалежність від священика, але повнузалежність від молодят, що згоджуються, допоможе маленький екскурс: в римо-католиків :D взагалі саме молодята в присутності (до 19 Вселенського Собору - тобто протестантизму - і без присутності) священика є тими, хто уділяє Шлюб (в греко-католиків - священик, але загально теж трохи більше аніж тисячу років, спершу були інші можливості для визнання Шлюбу християнським) і, якщо молодята роблять це не проти природньо-суспільного (морально доброго) закону і не проти учення Христової Церкви (стосовно статі, близького родичання (тобто - (с) "за винятком розпусти") тощо), Бог Благословить їхню згоду. А вже якщо ж йдуть до Христової Церкви і просять перевірити, чи Бог дав Благословення на їх Шлюб, Христовій Церкві не потрібно ніяких "слухавок до Неба" (чи як там Ви кажете), бо після такого запиту Церква Христова досліджує і виносить своє рішення: був Шлюб чи не був Шлюб. Христова Церква констатує факт.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Wolodymyr » 11 грудня 2015, 16:47

Олег_373, А до перших століть нової ери всі в грісі жили? І те що ми всі народжуємось грішними не залежить від таїнства шлюбу, бо є гріх перворідний.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 11 грудня 2015, 17:01

Олег пропонує не давати Шлюб непрактикуючим християнам і одночасно вважає співжиття без Шлюбу апріорі гріхом. Отже пропонує штовхати на гріх непрактикуючих християн: яка різниця - вони ж все одно не спасуться! :D От тільки справжня любов між подругами і згода, що є головними факторами дійсності Шлюбу, можуть бути в зовсім непрактикучих християн (знаю таких достаньо), а на процедуру уневажнення йдуть також ті, які часто ходять до церкви тому, що всяко буває...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2015, 19:15

пан Олег добре каже, що людей треба вчити - в цьому потребуємо багато і багато сумлінної праці. Як і вірно: надто багато людей йдуть на Шлюб лише "бо так заведено", а не через прагнення Божого Благословення. На інше - відповів вище
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 17 грудня 2015, 22:48

Підказує мені Дух Святий ,що перш за все потрібно виконувати все те ,що промовляє до нас Христос у Святому писанні стосовно відносин чоловіка і жінки. Цитувати не буду -всі думаю, це знають майже напам ять. Особисто моя інтерпритація таїнства шлюбу така : він повинен укладатися так ,щоби про ніяке там "уневажнення" не могло б навіть бути й мови-так заповідає нам Христос ! І найперше це потрібно виконувати ,тобто вимогу Христа , -а не вдаватися в дискусії як живе пара-в грісі чи ні . Це їх особисте питання ! Ми можемо їм тільки проповідувати-та ніяк не нав язувати ! Людина створена вільною . Може давайте будем заганяти якимось чином людей в храми силоміць ? А тих ,що вже там присутні ,але майже ніколи не беруть участь у Євхаристіїї, будем заганяти у сповідальниці ? Сучасна практика уділяння таїнства шлюбу якраз такому й відповідає ,просто прикрашена урочистісттю події та нарядними костюмами . І відповідальність несе не тільки подружжя ,але й сама церква . Потрібно конкретно міняти підходи в цьому питанні. Ну не може бути ніякого "уневажнення" ! Це ж розлучення ,про яке казав Христос ,як дане через наше "жорстокосерддя" хіба не так ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 17 грудня 2015, 23:18

Це ж розлучення ,про яке казав Христос ,як дане через наше "жорстокосерддя" хіба не так ?


:) Згадався мені один фільм-фентезі, дитячий фільм десь про часи Середньовіччя чи трохи пізніше, бачила вже давно, але один момент запам'ятався: одному королю (?) конче треба було мати спадкоємця від однієї дівчини (принцеси?). Викрадає він дівчину, тримає насильно в кімнаті, поки проплачений (чи заляканий?) священик відправляє чин Шлюбу :) (правда, вривається добрий персонаж і рятує дівчину, не даючи звершити гм... "таїнство") :D

Ви справді думаєте, що в такому випадку Шлюб би відбувся? :wink:

Матерія і форма - те, без чого нема Таїнства (не ступінь духовного розвитку). Коли з формою (відповідні слова, обряди священика чи єпископа) все ясно, то з матерією в деяких Таїнствах буває дуже і дуже складно (жаль за гріхи і згода на життя в подружжі з певною людиною - речі, яких не можливо доторкнутися, важко перевірити, чи вони є...)

він повинен укладатися так ,щоби про ніяке там "уневажнення" не могло б навіть бути й мови-так заповідає нам Христос !
Все вірно. Точно так само, як сповідник має давати розрішення тільки тоді, щоб про ніяку там повторну сповідь (з цієї ж сповіді) не було й мови. Стоп, але звідки священик може знати?..

Ми можемо їм тільки проповідувати-та ніяк не нав язувати ! Людина створена вільною . Може давайте будем заганяти якимось чином людей в храми силоміць ?
Ви що справді думаєте, що непрактикуючі християни беруть Шлюб, будучи примушеними страхом перед гріхом? :D Чи може Церква створила в державі такі умови, що Шлюб має бути в церкві і тільки в церкві? Але Церква не може відмовити ні тим, хто хоче сповідатися, ні тим, хто хоче брати Шлюб. А назвався християнином - жити статевим життям без Шлюбу є гріхом. Це просто факт, не може бути винятків.

Підказує мені Дух Святий...
Святий Дух говорить через свою Церкву, і далеко не завжди тоді, коли "мені" здається, що "Святий Дух мені підказує", при всій повазі...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2015, 10:10

Олег_373 писав:Підказує мені Дух Святий ,що перш за все потрібно виконувати все те ,що промовляє до нас Христос у Святому писанні стосовно відносин чоловіка і жінки. Цитувати не буду -всі думаю, це знають майже напам ять. Особисто моя інтерпритація таїнства шлюбу така : він повинен укладатися так ,щоби про ніяке там "уневажнення" не могло б навіть бути й мови-так заповідає нам Христос ! І найперше це потрібно виконувати ,тобто вимогу Христа , -а не вдаватися в дискусії як живе пара-в грісі чи ні . Це їх особисте питання ! Ми можемо їм тільки проповідувати-та ніяк не нав язувати ! Людина створена вільною . Може давайте будем заганяти якимось чином людей в храми силоміць ? А тих ,що вже там присутні ,але майже ніколи не беруть участь у Євхаристіїї, будем заганяти у сповідальниці ? Сучасна практика уділяння таїнства шлюбу якраз такому й відповідає ,просто прикрашена урочистісттю події та нарядними костюмами . І відповідальність несе не тільки подружжя ,але й сама церква . Потрібно конкретно міняти підходи в цьому питанні. Ну не може бути ніякого "уневажнення" ! Це ж розлучення ,про яке казав Христос ,як дане через наше "жорстокосерддя" хіба не так ?

в жодному разі уневажнення/анулювання не є розлученням, а Ісус каже саме про розлучення і каже "людина хай не розлучає" (окрім розпусти - йдеться Ісусові про співжиття близьких родичів, а не про зраду чоловіка жінці чи навпаки, як це трактують, власне, відділені від Христової Церкви у цьому важливезному питанні віри наші браття :( , даючи "розлучення" навіть три рази :( - насправді ж у випадку розпусти Господь каже, що вони (брат-сестра, батько-дочка тощо, як практикувалося у поган) ні при яких умовах не можуть співжити). А стосовно Шлюбу - маємо чітко двох людей, які заявляють, що хочуть взяти Шлюб і, часто це є люди, які і до Церкви щонеділі ходять, і до Сповіді, і до Причастя. Не вірити їм? Які підстави? Ну тоді і до Причастя треба підпускати після детектора брехні. :D І на Сповіді також з детектором. :D Дурня, правда? В стосунках із Христом і Його Церквою все на вірі будоване. А - ще: дати їм "пожити на віру"? Так ідея така існує в народі, але її Святий Дух не підскаже - лише злий. Ви ніби все добре пишете - працювати треба над тим, щоб люди переживали свою церковність якомога глибше. Однак як практик - приклад з "жизні замєчатєльних" (реально) людей: дві людини - прекрасні (ніби), глибокі (в храмі і щонеділі, і інколи в будні тощо), пройшли всі випробування перед Шлюбом, а... потім виявилося, що то тато в сім`ї настільки авторитарний, що заставив дочку (і до Сповіді з Причастям, і на спільноту і... одружитися на сусідському хлопчині, хоча не хотіла, а тато хотів таким чином вирішити свої певні питання) і все виявилося вже опісля :( На фальші/брехнях будоване не Шлюб (і саме це констатує Свята Церква, розбираючи складнезні випадки, про які Ви так поверхово: Ви, Олегу, своїми цими дописами виявляєте свої гм... дещо романтичні уявлення про людину - насправді ж люди обманюють і себе, і ближнього, і Бога і... Бог їм Суддя, а Його Церква (а не Ви чи я грішний, як би там собі що не відчували) єдина - мірило Істини тут на землі), бо Шлюб будується на добровільній згоді, а не на виманюванні/заставлянні цієї "згоди", як і не може бути Шлюбом, маючи в основі брехню.
хорошого дня всім, з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 19 грудня 2015, 20:32

о.Олег писав:в жодному разі уневажнення/анулювання не є розлученням,

Говорячи сучасною мовою-це просто підміна понятть. Як от з теперішньою війною : комусь "із начальства" вигідно назвати це АТО- а не війна . А виходячи з факту самої події-це звісно війна . Так само з розриванням (чи уневажненням) : і в громадському супільстві в кінцевому результаті також шлюб недійсний получається... І яка різниця ? Я от в котре запитую : хтось може на 100% сказати чи був присутнім Бог на якійсь із "уневажнених" через якийсь час церемоній уділяння шлюбу чи ні ? Інакше -ваші висловлювання-це просто думка толерантної до сучасної " політики" в церкві більшості-і більше нічого. Так само запитую : церковний служитель , приймаючий рішення уневажнення якогось із шлюбів , має пряму лінію зв язку з Богом ,щоби спитати в Нього : благословляв він дане подружжя чи ні ?
Мої спостереження стосовно цого питання такі : не християнам взагалі до лампочки це таїнство -просто створюють собі іншу сім ю і взагалі не вважають ту церемонію в храмі чимось важливим. А практикуючі християни ,як правило озадачуються цим питанням-та отримують уневажнення .ООО-як вони тішаться тим папером ! Нарешті свобода-вони "легально" можуть почати нове життя , та більше мучитись докорами сумління ! Церква підтвердила їхнє бажання ! Приводом , як правило, є якась стаття про незрілість там чи що . Думаю о.Олег напише тут точніше як вона звучить...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 20 грудня 2015, 15:44

Що таке Таїнство Шлюбу, пане Олеже?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 21 грудня 2015, 09:24

Ваші дописи тут прочитаєш-то вже й не знаю що думати ...запутано все якось у вас : то нерозривний шлюб-але може може бути "уневажнений" . То жити без шлюбу є гріхом ,але в "уневажненому " у майбутньому -це вже не гріх. То як не гріх ,якщо шлюбу не відбулося а була просто церемонія ,на яку ,як ви кажете, Бог не прийшов благословляти...от мабуть зроблю як і завжди : прочитаю ,що ж Бог каже про це

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 21 грудня 2015, 18:23

Не до теми Шлюбу, а взагалі: якщо людина формально порушує Заповідь, але не знає (і не здогадується, і не може здогадатися) цього, одночасно не порушуючи природних законів (вбивство, зрада, крадіжка, гнів....), які повинна розуміти кожна людина, то гріха нема. "Найчистіший" приклад - людина не знала (або забула) про церковну заповідь посту і поїла непісного :). (а що, в мене таке навіть було: одного разу начисто забула в п'ятницю, що це п'ятниця :D і їла м'ясо).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 28 грудня 2015, 16:23

Олег_373 писав:
о.Олег писав:в жодному разі уневажнення/анулювання не є розлученням,

Говорячи сучасною мовою-це просто підміна понятть. Як от з теперішньою війною : комусь "із начальства" вигідно назвати це АТО- а не війна . А виходячи з факту самої події-це звісно війна . Так само з розриванням (чи уневажненням) : і в громадському супільстві в кінцевому результаті також шлюб недійсний получається... І яка різниця ? Я от в котре запитую : хтось може на 100% сказати чи був присутнім Бог на якійсь із "уневажнених" через якийсь час церемоній уділяння шлюбу чи ні ? Інакше -ваші висловлювання-це просто думка толерантної до сучасної " політики" в церкві більшості-і більше нічого. Так само запитую : церковний служитель , приймаючий рішення уневажнення якогось із шлюбів , має пряму лінію зв язку з Богом ,щоби спитати в Нього : благословляв він дане подружжя чи ні ?
Мої спостереження стосовно цого питання такі : не християнам взагалі до лампочки це таїнство -просто створюють собі іншу сім ю і взагалі не вважають ту церемонію в храмі чимось важливим. А практикуючі християни ,як правило озадачуються цим питанням-та отримують уневажнення .ООО-як вони тішаться тим папером ! Нарешті свобода-вони "легально" можуть почати нове життя , та більше мучитись докорами сумління ! Церква підтвердила їхнє бажання ! Приводом , як правило, є якась стаття про незрілість там чи що . Думаю о.Олег напише тут точніше як вона звучить...

та я розумію, що Ви, Олегу, щось собі там вирішили і перспективи розмови сумні... Як і скільки б не писав, що жодної "прямої лінії" служитель не потребує, щоб розібратись - повторюєте і повторюєте. :( Ну то притча (от насправді - реальна історія) для прикладу, щоб (за допомогою простенької аналогії) розвинути спільно із Христовою Церквою розрізнення Правди і лжі
- на Парастас приносять хто хліб, хто вино, цукерки там чи печення. Священик ж з священичої праці живе і, відповідно, споживає чи роздає принесене. Так ось: олію (запечатану магазинну літрову пластикову банку) хтось приніс. А отець ще і молитву потім над нею змовив. Щоб на освяченій олійці готувати їжу домашнім. З життя приклад, повторюсь. Ну і пані їмость відкрила без задньої мислі як зазвичай корок з характерним звуком, полила салату... А то виявилося не олія. Сеча. Питання: священику треба "пряму лінію" щоб не заставляти споживати свою сім`ю ту каку? Якогось особливого Божого Гласу, щоб чітко знати - не освячене, бо не сичу, а олію молитва освячувала (і, відповідно - до відхожого місця вилити, а не "де ніхто не ходить")? Про можливі мотиви такого "жертводавця" фантазувати не буду - надивився/знаю різне, але тут не про це. Тут про те, що "підміна", про яку Ви говорите, справді існує, але вона проходить глибше, аніж уневажнення-розлучення: це підміна в називанні Шлюбом щось такого, що на Шлюб просто хотіло бути видане подібним. :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 02 січня 2016, 13:34

Кажете :я "щось собі там вирішив" ? Добре ,давайте почитаємо тоді ,що каже Христос у святому письмі про шлюб. Ну і як -то кажучи хто як собі розуміє ті слова. Тобто пропоную їх розважити стосовно сучасної ситуації зі шлюбами...
Марко. 10.2.Приступили фарисеї і, спокушуючи його,питали : "Чи можна чоловікові відпустити жінку?" 3.А він у відповідь сказав їм :"Що заповів вам Мойсей?" 4.Вони сказали : "Мойсей дозволив написати грамоту розлуки та й відпустити." 5."То з-за серця вашого запеклого,-сказав Ісус їм,-написав він вам отой напис.6.А на початку створення Бог створив їх чоловіком та жінкою. 7.Ось чому чоловік покине свого батька -матір і пристане до жінки своєї,8. й обоє будуть одним тілом ; тому вже не двоє,лише одне тіло.9.Що ,отже,злучить Бог, людина хай не розлучає."
10. Удома ж учні знов його про те запитали.11.А він сказав їм : "Хто відпускає сво жінку й бере другу,чужоложить з нею.12. І коли жінка покине свого чоловіка й вийде за іншого-,чужоложить."

Як аналогію "Мойсеєвої грамоти розлуки", цілком вписується документ про уневажнення . Причина ,як видно з Христових слів -у нашому жорстокосердді-що не є добре ...Далі залізобетонні слова про нерозривність шлюбу людиною,тобто будь-якою людською владою. Хочете заперечити щось ? Хочете сказати ,що уневаджнення Бог дає ? Та Бог якраз протилежне і дуже недвозначно каже !
Я розумію ,що сама процедура вкладання щлюбу століттями укладась...та як і все що ми туту робимо-ніяк не є досконалою та закінченною. Святий Дух постійно творить -тому ніяк не можу вважати ситуацію ,коли це таїнство надається просто охрещеним у немовлятському віці та пройшовшим якісь там курси нормальною .Дух Святий та Христос із тим не згідні ! І це не мої слова !
P.S...ну і о.Олеже -давайте тут не будем про матеріальну сторону життя священства-не зачіпайте за живе -добре ? Бо мені не треба далеко ходити : візьму та й пройдусь із колядою та схованою камерою по домівках наших священнослужителів-мало вам тут не буде...знайшли бідних та голодних !

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 02 січня 2016, 13:37

ShMariam писав:Не до теми Шлюбу, а взагалі: якщо людина формально порушує Заповідь, але не знає (і не здогадується, і не може здогадатися) цього, одночасно не порушуючи природних законів (вбивство, зрада, крадіжка, гнів....), які повинна розуміти кожна людина, то гріха нема. "Найчистіший" приклад - людина не знала (або забула) про церковну заповідь посту і поїла непісного :). (а що, в мене таке навіть було: одного разу начисто забула в п'ятницю, що це п'ятниця :D і їла м'ясо).

Хм ? Давайте-но знайдіть ,де у Святому письмі пише ,що їсти м ясо у п ятницю є хріхом ? Та й заодно -яку із заповідей це порушує ?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 02 січня 2016, 16:42

Олег_373 писав:Кажете :я "щось собі там вирішив" ? Добре ,давайте почитаємо тоді ,що каже Христос у святому письмі про шлюб. Ну і як -то кажучи хто як собі розуміє ті слова. Тобто пропоную їх розважити стосовно сучасної ситуації зі шлюбами...
Марко. 10.2.Приступили фарисеї і, спокушуючи його,питали : "Чи можна чоловікові відпустити жінку?" 3.А він у відповідь сказав їм :"Що заповів вам Мойсей?" 4.Вони сказали : "Мойсей дозволив написати грамоту розлуки та й відпустити." 5."То з-за серця вашого запеклого,-сказав Ісус їм,-написав він вам отой напис.6.А на початку створення Бог створив їх чоловіком та жінкою. 7.Ось чому чоловік покине свого батька -матір і пристане до жінки своєї,8. й обоє будуть одним тілом ; тому вже не двоє,лише одне тіло.9.Що ,отже,злучить Бог, людина хай не розлучає."
10. Удома ж учні знов його про те запитали.11.А він сказав їм : "Хто відпускає сво жінку й бере другу,чужоложить з нею.12. І коли жінка покине свого чоловіка й вийде за іншого-,чужоложить."

Як аналогію "Мойсеєвої грамоти розлуки", цілком вписується документ про уневажнення . Причина ,як видно з Христових слів -у нашому жорстокосердді-що не є добре ...Далі залізобетонні слова про нерозривність шлюбу людиною,тобто будь-якою людською владою. Хочете заперечити щось ? Хочете сказати ,що уневаджнення Бог дає ? Та Бог якраз протилежне і дуже недвозначно каже !
Я розумію ,що сама процедура вкладання щлюбу століттями укладась...та як і все що ми туту робимо-ніяк не є досконалою та закінченною. Святий Дух постійно творить -тому ніяк не можу вважати ситуацію ,коли це таїнство надається просто охрещеним у немовлятському віці та пройшовшим якісь там курси нормальною .Дух Святий та Христос із тим не згідні ! І це не мої слова !
P.S...ну і о.Олеже -давайте тут не будем про матеріальну сторону життя священства-не зачіпайте за живе -добре ? Бо мені не треба далеко ходити : візьму та й пройдусь із колядою та схованою камерою по домівках наших священнослужителів-мало вам тут не буде...знайшли бідних та голодних !

аналогії, Олегу, з Мойсеєвою грамотою зовсім не стосується уневажнення: там (як і в православних сьогодні) йдеться про Шлюб і можливість його розірвати, а уневажнення є вивченням-дослідженням факту - "це Шлюб чи ні" - і, якщо Шлюб, то "що Бог злучив людина не розлучає", якщо ж не Шлюб, а "сеча видана за олію", тоді Церква каже "не мусите їсти того салату" (жити спільно). Ну і про матеріальну сторону священиків в жодному разі не до цієї теми - цей приклад я про те дав, що Ви (особисто) вільні їсти на сечі приготоване (якщо, звичайно, це не магічний ритуал - є і таке :( ), але Церква у Вас цього не вимагає. Стосовно ж багатств священослужительських - піднімали тут теми, наприклад viewtopic.php?t=1455 Там і продовжуйте, якщо "зачепає за живе".
з Новим Роком і всіх благ, з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 03 січня 2016, 00:16

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Не до теми Шлюбу, а взагалі: якщо людина формально порушує Заповідь, але не знає (і не здогадується, і не може здогадатися) цього, одночасно не порушуючи природних законів (вбивство, зрада, крадіжка, гнів....), які повинна розуміти кожна людина, то гріха нема. "Найчистіший" приклад - людина не знала (або забула) про церковну заповідь посту і поїла непісного :). (а що, в мене таке навіть було: одного разу начисто забула в п'ятницю, що це п'ятниця :D і їла м'ясо).

Хм ? Давайте-но знайдіть ,де у Святому письмі пише ,що їсти м ясо у п ятницю є хріхом ? Та й заодно -яку із заповідей це порушує ?

Церковну, є 6 церквовних заповідей. Чому Церква встановила заповіді? Тому що має на це право згідно слів Христа "Що зав'яжете на землі, те буде зав'язане на небі, і що розв'яжете на землі, те буде розв'язане на небі". Звідси і правило постити в певні дні, Церква це правило як накладає, так і скасовує.

А відповідь на питання, що таке Шлюб, я таки не отримала. Коли люди дискутують, дуже важливо дати визначення основним термінам. Бо коли під тим самим хтось один вважає щось одне, а другий - інше, то дурниця виходить. Так, в Біблії нема визначення поняття "Шлюб", але це не значить, що не можливо сформулювати своїми словами. :) Власне, я питала, що таке Шлюб як Таїнство (а Таїнством він став лише в християн), а не будь-який інший (цивільний, "громадянський", в інших релігіях і т.п.).

До речі, стосовно "слухавки" до Неба. Якщо священик "діагностує" недійсність попередньої Сповіді(ей), то теж такої "слухавки" не має... Однак має поняття що таке Сповідь як Таїнство і що необхідно для її дійсності. Якщо для визначення недійсності Сповіді вистачає кілька питань і застосовується принцип "якщо є сумнів (справжній сумнів :) )- вважаємо Сповідь недійсною", то з Таїнством Шлюбу навпаки - "діагностування" дійсності розтягується на тривалий час з ретельним дослідженням і застосовується принцип favor iuris: в сумнівних випадках переважає дійсність Шлюбу.

Ну і ще раз процитую процитоване о.Олегом:
Передподружня підготовка ...і включає в себе 18 зустрічей, в тому числі і заняття з Канонічого права, на яких нареченим роз’яснюють, що і при яких умовах може вчитини їхній шлюб сакраментально нечинним. Якщо вони після такої науки при укладенні шлюбу свідомо будуть приймати ті елементи, які суперечать його сутності, то вони не тільки вчинять свій шлюб сакраментально нечинним, а й вчинять святотатство – смертельний гріх, тобто наругу над Таїнством подружжя. І тому всім нареченим я рекомендую добре простудіювати канони, які обумовлюють сакраментальну і канонічну чинність шлюбу, щоби потім не виникали ситуації, в яких те, що було сакраментально чинно укладене, намагаються певними спекулюваннями представити нечинним і “обвести довкола пальця” Церковні суди і трибунали. Нагадую також, що коли би працівники цих судів і трибуналів, священики і каноністи, які там працюють, усвідомлювали, що подружня пара хоче маніпулювати ситуацією, і тим не менше “пішли їм назустріч” та оголосили шлюб нечинним, то вони теж будуть відповідати за це колись перед Богом.
Петро Гусак
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 15 січня 2016, 21:49

Знаєте ,о.Олеже та ShMariam -от аналізую нашу дискусію-та й підсумовую : ви чітко захищаєте сучасну "політику" церкви-думаю для того ви тут і є . Думаю ,якщо б ми жили десь років зо 500 назад,- ви б так само захищали діяння "святої" інквізиції .Прийшов час -і церква відмовилась від такої своєї дяльності . Так само й прийде час ,коли зміниться й теперішня хибна ситема укладання шлюбів ,а термін "уневанення" будутьт згадувати із соромом-як до прикладу ту саму інквізицію . У дискусі берем участь тільки ми троє : вас переконувати - навіть і не мав наміру ,з причини написаної вище . Писав ,щоб по-можливості хтось це почитав ,якщо зрозуміло ви ,як модератори ,з часом це не "почистите" .
P.S. ShMariam ,катехизм вдома я маю -та цитувати шо там пише про шлюб -мені ,чесно ліньки-самі почитайте. До-речі чекаю від вас, на точну цитату зі Святого письма про гріх споживання м яса у п ятницю. Якщо пообіцяєте відповісти-то так і бути : проштудіюю тут шо пише про шлюб у катехизмі.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 15 січня 2016, 22:52

Олег_373 писав:Знаєте ,о.Олеже та ShMariam -от аналізую нашу дискусію-та й підсумовую : ви чітко захищаєте сучасну "політику" церкви-думаю для того ви тут і є . Думаю ,якщо б ми жили десь років зо 500 назад,- ви б так само захищали діяння "святої" інквізиції .Прийшов час -і церква відмовилась від такої своєї дяльності . Так само й прийде час ,коли зміниться й теперішня хибна ситема укладання шлюбів ,а термін "уневанення" будутьт згадувати із соромом-як до прикладу ту саму інквізицію . У дискусі берем участь тільки ми троє : вас переконувати - навіть і не мав наміру ,з причини написаної вище . Писав ,щоб по-можливості хтось це почитав ,якщо зрозуміло ви ,як модератори ,з часом це не "почистите" .
P.S. ShMariam ,катехизм вдома я маю -та цитувати шо там пише про шлюб -мені ,чесно ліньки-самі почитайте. До-речі чекаю від вас, на точну цитату зі Святого письма про гріх споживання м яса у п ятницю. Якщо пообіцяєте відповісти-то так і бути : проштудіюю тут шо пише про шлюб у катехизмі.

Про Інквізицію не згадують зі соромом :wink: , а лише про зловживання окремих представників і на окремих процесах (людський фактор - що реально будь-де, як і при уневажненні Шлюбу):
http://www.credo-ua.org/2012/07/66696
http://www.catholicnews.org.ua/bbc-spro ... ni-legendi
Але на це відповідна тема: viewtopic.php?f=19&t=1671&p=56155#p56155

Про заповідь посту:
Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі.
(Мт., 18, 18). (а трошки вище - мова про Церкву. :wink: Далі, в Діяннях, апостоли вирішують не обрізувати навернених, ну і не лише це (приклад того, як Церква запросто "розв'язала" те, що сам Бог заповів Мойсеєві) - я це до того, що Церква, владою від Бога, вводить нові правила, скасовує. Звичайно, ця фраза дуже широка - стосується навіть Таїнств.

Щоб дати визначення поняття Шлюбу, я не казала Вам переписувати розумні слова з книжок (хоч почитати їх ніколи не завадить), але я хочу Вашого власного формулювання - це не важко. Напр. коли пишеш наукову роботу (починаючи від курсової...), то саме "перемальовування" гарних розумних слів від когось наукової цінності не має (хоч деколи просто необхідне), але цінність роботи - в осмисленні, в аналізі. Власне... питаю тому, що узгодження єдності у розумінні терміну робить можливою дискусію, інакше... виходить те, що маємо.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Іггор
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 252
З нами з: 01 жовтня 2013, 01:03

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Іггор » 15 січня 2016, 23:32

Олег_373 писав:Ваші дописи тут прочитаєш-то вже й не знаю що думати ...запутано все якось у вас : то нерозривний шлюб-але може може бути "уневажнений" ....

Саме так. Подібно ж написано: Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. Але коли людина вирішить що влада злочинна, тоді скаже що це не влада а гидке насильство. Це Вам не Дух Святий, людина набагаато хитріша.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 16 січня 2016, 00:09

Тут ми говоримо про різні речі: про Шлюб як Таїнство/про Шлюб в різних культурах-епохах-формах. Саме завдяки цій плутанині не всі розуміють суть Таїнства - того, що встановлено Церквою.

Так і про владу: у відповідній темі ми говорили і що таке влада по суті (і що таке заповідь на всі часи і епохи, на відміну від пасторальної поради,актуальної в певній епосі (ситуації) - починаючи від покривання голови для жінок в апостольські часи і "списку заборонених книг" аж до значно серйозніших питань), як і була плутанина з терміном "управління" - чим суттєво відрізняється управління Бога світом від управління людей.

Але проблема не в термінах, а в тому, що дехто вирішив, що Святий Дух перестав промовляти тоді, коли Біблія була написана (тобто що промовляє лише через Біблію). Точніше, що Святий Дух промовляє до нього тоді, коли він "це відчуває", зокрема, коли він виявляє щось таке особливе, що суперечить вченню Церкви. І не важливо, що інші будуть говорити - Святий Дух говорить саме через нього. :crazy:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 16 січня 2016, 14:01

Христос Раждається!
Олег_373 писав:...думаю для того ви тут і є... ...модератори ,з часом це не "почистите"...

не знаю, що Ви там собі надумали, але смію Вас завірити, що я - католицький священик, тут просто з своєї доброї волі наглядаю за порядком на Форумі і попросив деяких людей (серед яких і ShMariam) по змозі допомагати. Тут "я є" з тих самих причин, що і Ви чи Мар`яна чи інші нормальні присутні люди. Ніякої особистої користі/вигоди наразі з Форуму не маю. Зрештою - як і не говорю Вам, пропагуючи щось "моє" - лише те, що Свята Церква через Конгрегацію Віри (Колись цей уряд в Церкві, власне.. :) називався Святою Інквізицією, про яку запрошую у відповідну тему viewtopic.php?f=19&t=1671 ) Навчає. А "чистимо" тут хіба якусь аморальну продукцію - з`являються тут час від часу збоченці. У Вас же, якщо і доцільна аналогія уневажнення Шлюбу до Святої Інквізиції, то в тому контексті, що Ви далекі від правди: як Свята Інквізиція, так і уневажнення Шлюбу - це в жодному разі не "політика" (тодішня чи теперішня) і як одне, так і друге не містить нічого, за що варта вибачатися Церкві Христовій.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 16 січня 2016, 14:04

Іггор писав:
Олег_373 писав:Ваші дописи тут прочитаєш-то вже й не знаю що думати ...запутано все якось у вас : то нерозривний шлюб-але може може бути "уневажнений" ....

Саме так. Подібно ж написано: Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. Але коли людина вирішить що влада злочинна, тоді скаже що це не влада а гидке насильство. Це Вам не Дух Святий, людина набагаато хитріша.

MOD: зауваження - про непорозуміння з "влада" запрошую писати саме в темі про владу.
наприклад запрошую сюди
viewtopic.php?f=3&t=3254
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей