Про визнання Шлюбу неправосильним

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 16 січня 2016, 14:10

ShMariam писав:
Олег_373 писав:Знаєте ,о.Олеже та ShMariam -от аналізую нашу дискусію-та й підсумовую : ви чітко захищаєте сучасну "політику" церкви-думаю для того ви тут і є . Думаю ,якщо б ми жили десь років зо 500 назад,- ви б так само захищали діяння "святої" інквізиції .Прийшов час -і церква відмовилась від такої своєї дяльності . Так само й прийде час ,коли зміниться й теперішня хибна ситема укладання шлюбів ,а термін "уневанення" будутьт згадувати із соромом-як до прикладу ту саму інквізицію . У дискусі берем участь тільки ми троє : вас переконувати - навіть і не мав наміру ,з причини написаної вище . Писав ,щоб по-можливості хтось це почитав ,якщо зрозуміло ви ,як модератори ,з часом це не "почистите" .
P.S. ShMariam ,катехизм вдома я маю -та цитувати шо там пише про шлюб -мені ,чесно ліньки-самі почитайте. До-речі чекаю від вас, на точну цитату зі Святого письма про гріх споживання м яса у п ятницю. Якщо пообіцяєте відповісти-то так і бути : проштудіюю тут шо пише про шлюб у катехизмі.

Про Інквізицію не згадують зі соромом :wink: , а лише про зловживання окремих представників і на окремих процесах (людський фактор - що реально будь-де, як і при уневажненні Шлюбу):
http://www.credo-ua.org/2012/07/66696
http://www.catholicnews.org.ua/bbc-spro ... ni-legendi
Але на це відповідна тема: viewtopic.php?f=19&t=1671&p=56155#p56155

Про заповідь посту:
Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі.
(Мт., 18, 18). (а трошки вище - мова про Церкву. :wink: Далі, в Діяннях, апостоли вирішують не обрізувати навернених, ну і не лише це (приклад того, як Церква запросто "розв'язала" те, що сам Бог заповів Мойсеєві) - я це до того, що Церква, владою від Бога, вводить нові правила, скасовує. Звичайно, ця фраза дуже широка - стосується навіть Таїнств.

Щоб дати визначення поняття Шлюбу, я не казала Вам переписувати розумні слова з книжок (хоч почитати їх ніколи не завадить), але я хочу Вашого власного формулювання - це не важко. Напр. коли пишеш наукову роботу (починаючи від курсової...), то саме "перемальовування" гарних розумних слів від когось наукової цінності не має (хоч деколи просто необхідне), але цінність роботи - в осмисленні, в аналізі. Власне... питаю тому, що узгодження єдності у розумінні терміну робить можливою дискусію, інакше... виходить те, що маємо.


MOD: Зауваження всім - про Піст тут на Форумі є теми - запрошую дискутувати про це саме там.
наприклад прошу сюди
viewtopic.php?f=18&t=1147
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 16 січня 2016, 14:20

Олег_373 писав: "святої" інквізиції...

MOD: Ви завітали на сайт Католицької Церкви. Якщо Ви тут не для того, щоб ображати, Свята Інквізиція пишимо без лапок і з великої літери (незалежно від Вашого розуміння чи сприйняття - хоча б тому, що це власна назва)
Розумію, що ми з Вами дискутуємо і, одночасно, я вимушений втручатись, як адмін-модератор і Вам може бути важко розрізнити, де дискусія, а де її припинення, тому нагадую, що писати відповідним червоним тут на Форумі мають право лише модератори, все написане червоним модераторіал, який обговорювати можна лише в приватній переписці (ПП) - на загальному дискусійному Форумі цитувати, обговорювати, коментувати тощо модераторіали заборонено
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Міра » 18 січня 2016, 14:09

Олег_373 писав:Знаєте ,о.Олеже та ShMariam -от аналізую нашу дискусію-та й підсумовую : ви чітко захищаєте сучасну "політику" церкви-думаю для того ви тут і є . Думаю ,якщо б ми жили десь років зо 500 назад,- ви б так само захищали діяння "святої" інквізиції .Прийшов час -і церква відмовилась від такої своєї дяльності . Так само й прийде час ,коли зміниться й теперішня хибна ситема укладання шлюбів ,а термін "уневанення" будутьт згадувати із соромом.

Отак читаю і слово в слово, як жінки захищають штучне запліднення (дискутувала на форумах) Вони такі впевнені (!) що прийде час і "несучасна" церква прийме штучне запліднення, бо це так класно, а зараз вона нічого не розуміє((
Знаєте, ці люди, які самі по собі (церкви їм не треба), однаково починають "сходити на манівці". Вже і гомосексуалізм не гріх, і штучне запліднення, і контрацепція і т.д. А коли ти належиш до Церкви, то згоджуєшся з Її вченням, бо відчуваєш все так само! Це відчуває твоє серце, що живе з Ісусом. Не залишаймо Ісуса в Євхаристії, а Він є тільки в Церкві.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2016, 20:30

ShMariam писав:Тут ми говоримо про різні речі: про Шлюб як Таїнство/про Шлюб в різних культурах-епохах-формах. Саме завдяки цій плутанині не всі розуміють суть Таїнства - того, що встановлено Церквою.


Так і я вже котру сторінку тут товмачу : не можна давати шлюб церковним служителям , поки кандидати не будуть розуміти суть цього Таїнства ! а ви постійно зі мною сперечаєтесь ! Ну не може якась пара, просто так собі прийти з вулиці ,бути охрещеною (навіть показати свідоцтва) ,прослухати навіть усі лекції- та отримати Таїнство шлюбу ! А ви ,уже котру сторінку доказуєте мені ,що може ! Ну-бо зараз такий порядок у церкві... :Bravo:

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 19 січня 2016, 20:37

Міра писав: А коли ти належиш до Церкви, то згоджуєшся з Її вченням, бо відчуваєш все так само! Це відчуває твоє серце, що живе з Ісусом. Не залишаймо Ісуса в Євхаристії, а Він є тільки в Церкві.

Чисто мій спосіб мислення такий : коли я належу до церкви Христової-то читаю Святе письмо-та намагаюсь жити по нім...а якщо жити за якимось іншими вказівниками-то, в якусь прейдешню епоху ,мож було в хрестовий похід піти-і вбивати ні в чому невинних людей - все тому ,що десь там щось пише -десь було якесь "мудре вчення" ,що заставило людей так робити.
От моє серце живе з Христом-і що він каже не робити-я тут і пишу-а ви мені якусь нео тору тут розказуєте !!!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2016, 21:43

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Тут ми говоримо про різні речі: про Шлюб як Таїнство/про Шлюб в різних культурах-епохах-формах. Саме завдяки цій плутанині не всі розуміють суть Таїнства - того, що встановлено Церквою.


Так і я вже котру сторінку тут товмачу : не можна давати шлюб церковним служителям , поки кандидати не будуть розуміти суть цього Таїнства ! а ви постійно зі мною сперечаєтесь ! Ну не може якась пара, просто так собі прийти з вулиці ,бути охрещеною (навіть показати свідоцтва) ,прослухати навіть усі лекції- та отримати Таїнство шлюбу ! А ви ,уже котру сторінку доказуєте мені ,що може ! Ну-бо зараз такий порядок у церкві... :Bravo:


Давайте будемо послідовними, якщо вже говоримо про "достойність/підготовленість" до Таїнств. А Таїнство Хрещення чому всім дають? :wink: (я про батьків і хресних батьків дітей, а не про самих дітей) Може до батьків (хресних батьків) теж з детектором брехні? (або з довідкою від пароха, що вони є щонеділі в храмі? :) ) А як бути з масовими першими Сповідями - урочистим святим Причастям для дітей, батьки яких лише зрідка в церкві? Про тих, які появляються в церкві раз в рік, щоб висповідатися і запричащатися, а решта року їх в церкві нема? Може священикам варто всіх їх не допустити до Таїнств? А при тому, що Таїнство Євхаристії, по суті, важливіше за Шлюб, бо доторкаємося до самого Бога, буквально (а разом з тим і дуже важливе Таїнство Покаяння - без належної Сповіді причащання буде святотатством), і при тому, що відсутність постанови поправи в Сповіді (в т.ч. в "непрактикуванні" духовного життя) означає святотатство, Церква не може відганяти людей від Таїнств, бо її завдання - спасати грішників. Церква вірить людині, що кається. І тому що деякі останніх можуть виявитися першими і навпаки (людина сповідається - значить кається - значить може бути допущена до св. Причастя, не те що до Шлюбу).

Шлюб (ще не як Таїнство Христової Церкви, але благословенний Богом) все ж був раніше, ніж появилося навіть Таїнство Хрещення, і з'явилося саме слово "Церква". Для того, щоб "розумом" сприйняти суть Таїнства Шлюбу - багато не треба, кілька лекцій достатньо. Наскільки хто і як сприйняв "серцем" - цього ніхто знати не може (всі можуть запевняти, що приймають)... Але ні "розумом", ні "серцем" - для Шлюбу ще не достатньо. Достатньо коли це сприйняли "життям", а це залежить, хто скільки має любові... Я не можу сказати, що умовно кажучи, "я" люблю більше, ніж якийсь там "непрактикуючий" християнин. Повторюю, що бачу багато дійсно непрактикуючих християн, які дуже люблять один одного в Шлюбі, і значно сильніше, ніж багато практикуючих. Матерією Шлюбу є згода (яка, природно, є від любові), а не що-небудь інше. А якщо людина щонеділі в церкві, це ще не значить, що любові в неї більше (теоретично - мало би бути загалом, але не в кожному випадку)

Я вже від Вас почула, що одна з основних властивостей Шлюбу як Таїнства - його нерозривність (до смерті одного з подругів), але це не дає відповіді на питання, хоч би на хлопський розум, що ж таке Шлюб?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 19 січня 2016, 23:00

Олег_373 писав:
Міра писав: А коли ти належиш до Церкви, то згоджуєшся з Її вченням, бо відчуваєш все так само! Це відчуває твоє серце, що живе з Ісусом. Не залишаймо Ісуса в Євхаристії, а Він є тільки в Церкві.

Чисто мій спосіб мислення такий : коли я належу до церкви Христової-то читаю Святе письмо-та намагаюсь жити по нім...а якщо жити за якимось іншими вказівниками-то, в якусь прейдешню епоху ,мож було в хрестовий похід піти-і вбивати ні в чому невинних людей - все тому ,що десь там щось пише -десь було якесь "мудре вчення" ,що заставило людей так робити.
От моє серце живе з Христом-і що він каже не робити-я тут і пишу-а ви мені якусь нео тору тут розказуєте !!!

Про читання Святого Письма відповіла тут: viewtopic.php?f=6&t=1774&p=60052#p60052

Щодо Хрестових походів - не повторюйте завченого в (радянських?) підручниках, бо це далеко від історичної правди viewtopic.php?f=19&t=2650&p=47452&hilit=%D1%85%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96+%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8#p47447
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 20 січня 2016, 15:34

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Тут ми говоримо про різні речі: про Шлюб як Таїнство/про Шлюб в різних культурах-епохах-формах. Саме завдяки цій плутанині не всі розуміють суть Таїнства - того, що встановлено Церквою.


Так і я вже котру сторінку тут товмачу : не можна давати шлюб церковним служителям , поки кандидати не будуть розуміти суть цього Таїнства ! а ви постійно зі мною сперечаєтесь ! Ну не може якась пара, просто так собі прийти з вулиці ,бути охрещеною (навіть показати свідоцтва) ,прослухати навіть усі лекції- та отримати Таїнство шлюбу ! А ви ,уже котру сторінку доказуєте мені ,що може ! Ну-бо зараз такий порядок у церкві... :Bravo:

так це всім у Церкві Христовій зрозуміло. Що іншого Ви пропонуєте: які критерії того, що "кандидати розуміють суть цього Таїнства" Ви пропонуєте?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 25 січня 2016, 23:15

Добре,раз на "хлопський розум"-то легше. Так от ,що у моєму розумінні є шлюб ,з урахуванням того що я є християнином ? Скажу чесно ,що й без страшилок про пекло, мені завжди хотілося бути тільки з однією -і до смерті . Кажуть -так Бог записав у серці людини . Однозначно ,що без дітей зовсім не уявляв спільне життя . Так-відчував себе з нею одним тілом .Сама церемонія укладання шлюбу ? Тут чисто моя думка : шлюб уже укладається ,коли двоє зрілих людей ,пройшовши через багато випробовувань , добровільно дають один одному згоду та мають бажання бути разом до кінця життя. Тут відіграє роль чесність перед самим собою і партнером. А Бог завжди присутній всюди. Я одружився у 40-за свої слова відповідаю...
Але, повернемося до наших ,як-то кажучи...От сьогодні розважав про процедуру укладання шлюбу для простих (не тих ,кому 40 і давно намагаються пізнати волю Бога) людей. От уявімо собі таку картину (думаю стандартну) : приходить до священника пара років так по 18-20 з проханням дати шлюб . Далі : запитання про стан ,хрещення і т.д. Далі направлення на передшлюбні курси кудись ( це у кращому випадку ) ,або священник дає кандидатам до подружжя самостійно з цим ознайомлюватись . Скажем ,нікого з подружжя до того священник майже ніколи в храмі не бачив -живуть поруч-тому й вибрали цей храм. От дайте мені відповідь : давати -чи не давати пересічному священнику шлюб цій парі ? Мою відповідь ви можете предбачити .Не треба мати дар прозорливості ,щоби зрозуміти який може бути в скорому часі фінал того шлюбу. На мою думку ,потрібно керуватись Святим письмом -і тим ,чого Бог вимагає від нас- у даному випадку нерозривність !!! Тобто ,як у математиці має бути рівність лівої та правої частини доданків . І тут головне виконання Його волі стосовно цього питання -а вона звучить як "нерозривність" . Це найголовніше. От ви отче і ви сетро пишете тут про гріх жити без шлюбу і таке інше-все ніби так правильно-боротьба з гріхом-огого як важливо...Ви це ставите на перше місце -а не волю Божу ,вважаючи ,що дієте правильно. От хочу згадати тут таку сферу подружнього життя ,як інтим . Багато ,хто має шлюб , правильно цим займаюиться згідно вчення церкви ? Смію вас запевнити ,що тільки одиниці-решта контрацепція та інші методи не дозволені церквою . Так що ви виграли ? Побороли гріх ? Ні ! Тільки таким шлюбом зневажили ще раз Боже ім я-якщо справа дійде до уневажнення (а може й не дійти- для більшості таїнство шлюбу -просто ще одна урочиста церемонія-не більше) ! Знаєте ,у кримінальному кодексі є такі терміни як "злочинна недбалість та злочинна байдужість" . Наївно вважати ,що молоді та незрілі духовно люди ,які ніколи навіть не беруть участі в літургії , серйозно віднесуться до таїнства шлюбу. Злочинно недбало вважати пароху що вони виконають волю Божу -бути нерозривними аж до смерті ! Тут є ще один уривок зі святого письма (на прохання сестри не буду поки що переписувати дослівно)-у двох словах про бісер перед свиньми ...От такі розважання на "хлопський розум" ,сестро получились у мене сьогодні...Хто там з дуже чутливим почуттям самоповаги-то вибачайте.

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 25 січня 2016, 23:28

о.Олег писав:так це всім у Церкві Христовій зрозуміло. Що іншого Ви пропонуєте: які критерії того, що "кандидати розуміють суть цього Таїнства" Ви пропонуєте?
З повагою, о.Олег

Отче Олеже ,от священником ви як стали ? Найперше було у вас висвячення-а потім вже наука-чи навпаки ? І при тому ,наука продовжувалась трохи довше ніж дошлюбні курси ,правда ? Набагато довше . А у монашому житті як : прийшов - місяць-другий побув послушником-і все-уже монах з вічними облечинами чи великою схимою ? Та ні ! Всюди по 7 років людина проходить якісь випробування ,щоби навчитись та істинно пізнати своє покликання. А от в шлюбі -ні . Стає передшлюбних курсів хтось вирішив. Про те ,що проблема гріха і так не вирішується-я написав вище . Що скажете ?
А критерії прості : вам по 18 та хочете шлюб ,кажете -ніколи не були навіть у храмі -що-тільки як Паску святять ? -будь ласка : ось вам по Святому письму в руки ,благословляю та чекаю на регулярну сповідь та причасття. Такі критерії. Не приймуть ?- тоді це і так були потенційні кандидати на майбутнє уневажнення. Ви у Святому письмі десь примітили ,що Христос дуже сильно з кимось панькається ? Завжди , чомусь випробовує всіх ,або спочатку відштовхує ,перевіряє. Так і потрібно робити

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 26 січня 2016, 13:27

Олег_373 писав:
о.Олег писав:так це всім у Церкві Христовій зрозуміло. Що іншого Ви пропонуєте: які критерії того, що "кандидати розуміють суть цього Таїнства" Ви пропонуєте?
З повагою, о.Олег

Отче Олеже ,от священником ви як стали ? Найперше було у вас висвячення-а потім вже наука-чи навпаки ? І при тому ,наука продовжувалась трохи довше ніж дошлюбні курси ,правда ? Набагато довше . А у монашому житті як : прийшов - місяць-другий побув послушником-і все-уже монах з вічними облечинами чи великою схимою ? Та ні ! Всюди по 7 років людина проходить якісь випробування ,щоби навчитись та істинно пізнати своє покликання. А от в шлюбі -ні . Стає передшлюбних курсів хтось вирішив. Про те ,що проблема гріха і так не вирішується-я написав вище . Що скажете ?
А критерії прості : вам по 18 та хочете шлюб ,кажете -ніколи не були навіть у храмі -що-тільки як Паску святять ? -будь ласка : ось вам по Святому письму в руки ,благословляю та чекаю на регулярну сповідь та причасття. Такі критерії. Не приймуть ?- тоді це і так були потенційні кандидати на майбутнє уневажнення. Ви у Святому письмі десь примітили ,що Христос дуже сильно з кимось панькається ? Завжди , чомусь випробовує всіх ,або спочатку відштовхує ,перевіряє. Так і потрібно робити

найперше - порівнювати Таїнство Шлюбу до Таїнства Священства чи монашого покликання проблематично, пане Олегу, як з того боку, що порівнюєте індивідуальне ("я" і Бог) покликання і спільнотне ("він-вона" і Бог) і, відповідно, непорівнювана і суть/зміст сих Таїнства/Таїнства/стану, так і, друге, з того боку, що, не хочу Вас розчарувати, але до теми мушу Вам сказати, що і навчені 5 чи сімнадцять (без різниці) років священики полишають свої покликання (і, відповідно, не більше і не менше, аніж у тих, хто чи то полишив Шлюб, чи Церква його уневажнила - або живуть чисто, або грішать), як і полишають монастир монахи/монахині з вже Вічними Обітами. Зрештою - і добрих воцерковлених мирян знаю з хорошою богословською освітою (прекрасним знанням Святого Письма) з проблемами Шлюбу. Ваш метод - чиста романтика, Олегу :( Насправді ж покликанню не навчишся - його випробовується в практикуванні. Практикувати ж Шлюб інакше, аніж з Божого Благословення - гріх, бо Шлюб має своєю метою "любов і плідність" в своїй цілості. Знання мати потрібно і передшлюбних наук, якщо, звичайно, їх якісно провели, досить. Проблема уневажнення Шлюбів не в навчанні рівно ж, як і проблема зняття Церквою Вічних Обітів чи уряду священиків. Це завжди проблема покликання, випробуваного часом, а у випадку Шлюбу/шлюбу - проблема неправди принаймі з боку одного ("він-вона") навіть напам`ять знаючого, як Ви тут пропонуєте "лік", Святе Письмо :( Все дуже складніше, аніж Ви собі мислите.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 28 січня 2016, 21:50

Тоді і Христос-теж просто романтик ! Потрібно хоч трохи озадачуватись ,як виконувати Його вказівки . Написана ж чітко і ясно Його думка щодо розлучень ,уневажнень-можете писати довго і багато,що це різні терміни...Та-не забувайте : для пересічної людини немає великої різниці між цими словами. Що там ,що там фініш один і той самий : була пара-і нема. Що в суді розлучають-що в церкві уневажнюють : була пара-і нема. Якби у Євангеліїї не було тих слів Христа ,стосовно цього питання-тоді так. А раз є-то потрібно щось змінювати -інакше ми з вами просто зневажаємо Боже ім я . Шлюб , зареєстрований церковною владою , не повинен ні за ніяких умов бути розторгнутий -бо так написано.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 28 січня 2016, 22:46

Олег_373 писав:Тоді і Христос-теж просто романтик ! Потрібно хоч трохи озадачуватись ,як виконувати Його вказівки . Написана ж чітко і ясно Його думка щодо розлучень ,уневажнень-можете писати довго і багато,що це різні терміни...Та-не забувайте : для пересічної людини немає великої різниці між цими словами. Що там ,що там фініш один і той самий : була пара-і нема. Що в суді розлучають-що в церкві уневажнюють : була пара-і нема. Якби у Євангеліїї не було тих слів Христа ,стосовно цього питання-тоді так. А раз є-то потрібно щось змінювати -інакше ми з вами просто зневажаємо Боже ім я . Шлюб , зареєстрований церковною владою , не повинен ні за ніяких умов бути розторгнутий -бо так написано.

Хтось сперечається, що може бути розірваний?
Але чому Ви думаєте, що кожного разу коли є форма Шлюбу (те зовнішнє - обряд Шлюбу :wink: ), мусить бути і сам Шлюб? Хто сказав?
Виділила, нмд, найважливіше:
Добре,раз на "хлопський розум"-то легше. Так от ,що у моєму розумінні є шлюб ,з урахуванням того що я є християнином ? Скажу чесно ,що й без страшилок про пекло, мені завжди хотілося бути тільки з однією -і до смерті . Кажуть -так Бог записав у серці людини . Однозначно ,що без дітей зовсім не уявляв спільне життя . Так-відчував себе з нею одним тілом .Сама церемонія укладання шлюбу ? Тут чисто моя думка : шлюб уже укладається ,коли двоє зрілих людей ,пройшовши через багато випробовувань , добровільно дають один одному згоду та мають бажання бути разом до кінця життя. Тут відіграє роль чесність перед самим собою і партнером. А Бог завжди присутній всюди. Я одружився у 40-за свої слова відповідаю...

Зміст самого Шлюбу - це, власне, добровільна згода жити разом у взаємній любові (а зокрема - у вірності, і в чесності, і будучи відкритими на плідність) аж до смерті. Але це є не завжди, правда? То що варта форма (зовнішнє: сам ритуал Шлюбу) без змісту?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 29 січня 2016, 07:07

Олег_373 писав:Тоді і Христос-теж просто романтик ! Потрібно хоч трохи озадачуватись ,як виконувати Його вказівки . Написана ж чітко і ясно Його думка щодо розлучень ,уневажнень-можете писати довго і багато,що це різні терміни...Та-не забувайте : для пересічної людини немає великої різниці між цими словами. Що там ,що там фініш один і той самий : була пара-і нема. Що в суді розлучають-що в церкві уневажнюють : була пара-і нема. Якби у Євангеліїї не було тих слів Христа ,стосовно цього питання-тоді так. А раз є-то потрібно щось змінювати -інакше ми з вами просто зневажаємо Боже ім я . Шлюб , зареєстрований церковною владою , не повинен ні за ніяких умов бути розторгнутий -бо так написано.

і не буває "розторгнутий". Та і з Христом порівнювати Вас... :( не можна, бо Ви про розуміння "пересічною людиною" :pardon: - Христос непересічний
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 31 січня 2016, 00:23

о.Олеже ,ну при чому тут те ,що якійсь людині "стрільне" в голову ? Наприклад : монах з вічними обітами вирішив залишити служіння та одружитись. Він що , бере у церковної влади якийсь дозвіл на свої дії ? Та що собі хоче-те і най робить-яка справа церкви до його вчинків ? Так само і рішення шлюбованого громадянина-це його особиста справа як йому жити ! Та зовсім інша справа "узаконювати" такі дії церковній владі ! Навіщо ви поєднуєте особисту волю людини з офіційною політикою церкви щодо цього питання ? Хіба Бог не дав кожному свобідну волю вибирати між добром та злом ? Та справа зовсім не у тому-а в тім ,що церка просто займається тим самим ,що і "світська" влада : розлучення-тільки церква називає те дійство іншим мудрим словом-а в результаті-те ж саме: була пара-а тепер нема !

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 31 січня 2016, 00:45

ShMariam писав:Але чому Ви думаєте, що кожного разу коли є форма Шлюбу (те зовнішнє - обряд Шлюбу :wink: ), мусить бути і сам Шлюб? Хто сказав?

Зміст самого Шлюбу - це, власне, добровільна згода жити разом у взаємній любові (а зокрема - у вірності, і в чесності, і будучи відкритими на плідність) аж до смерті. Але це є не завжди, правда? То що варта форма (зовнішнє: сам ритуал Шлюбу) без змісту?

...тоді почнім з того ,з чого я і почав : з ваших висновків виходить ,що часто в церкві , на церемонії уділяння таїнства шлюбу відбувається просто вистава -і не більше...просто часто Бог не присутній ,з ваших висновків, на цій події...цікаво-у кого є якийсь детектор чи щось подібне присутності/відсутності Бога на такій події ? може, тоді б відразу після урочистостей, казали б парі : у вас шлб не дійсний ,бо Бог не прийшов ...я знаю ,що ви скажете " що відпустите тут-то..." у мен є продовження : " учень-не більше свого учителя" . Далі : Христос у Євангелії не дав жодного ,так званого прецендента, у такій справі-а навіть підтвердив протилежне (не буду повторюватись), Що скажете ?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 січня 2016, 00:45

Олег_373 писав:о.Олеже ,ну при чому тут те ,що якійсь людині "стрільне" в голову ? Наприклад : монах з вічними обітами вирішив залишити служіння та одружитись. Він що , бере у церковної влади якийсь дозвіл на свої дії ? Та що собі хоче-те і най робить-яка справа церкви до його вчинків ? Так само і рішення шлюбованого громадянина-це його особиста справа як йому жити ! Та зовсім інша справа "узаконювати" такі дії церковній владі ! Навіщо ви поєднуєте особисту волю людини з офіційною політикою церкви щодо цього питання ? Хіба Бог не дав кожному свобідну волю вибирати між добром та злом ? Та справа зовсім не у тому-а в тім ,що церка просто займається тим самим ,що і "світська" влада : розлучення-тільки церква називає те дійство іншим мудрим словом-а в результаті-те ж саме: була пара-а тепер нема !

Я навіть більше скажу, обіти в мошестві - не Таїнство, отже тут не можна застосовувати ті терміни, коли говоримо про будь-яке Таїнство - а саме, про матерію Таїнства, яка може бути просто відсутньою (і це може бути непомітно - як в Таїнствах Покаяння і Шлюбу).
(Вже була в нас подібна тема про вихід з монастиря і тут то трохи в офтоп)

Але мене цікавить інше: якщо Ви знаєте, що Сповідь може бути недійсною (надіюсь? бо кожен християнин після проходження катехитичних наук до Першого Причастя має таке знати), то чому вважаєте, що абсолютно кожен Шлюб має бути дійсним?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 січня 2016, 00:56

Олег_373 писав:
ShMariam писав:Але чому Ви думаєте, що кожного разу коли є форма Шлюбу (те зовнішнє - обряд Шлюбу :wink: ), мусить бути і сам Шлюб? Хто сказав?

Зміст самого Шлюбу - це, власне, добровільна згода жити разом у взаємній любові (а зокрема - у вірності, і в чесності, і будучи відкритими на плідність) аж до смерті. Але це є не завжди, правда? То що варта форма (зовнішнє: сам ритуал Шлюбу) без змісту?

...тоді почнім з того ,з чого я і почав : з ваших висновків виходить ,що часто в церкві , на церемонії уділяння таїнства шлюбу відбувається просто вистава -і не більше...просто часто Бог не присутній ,з ваших висновків, на цій події...цікаво-у кого є якийсь детектор чи щось подібне присутності/відсутності Бога на такій події ? може, тоді б відразу після урочистостей, казали б парі : у вас шлб не дійсний ,бо Бог не прийшов ...я знаю ,що ви скажете " що відпустите тут-то..." у мен є продовження : " учень-не більше свого учителя" . Далі : Христос у Євангелії не дав жодного ,так званого прецендента, у такій справі-а навіть підтвердив протилежне (не буду повторюватись), Що скажете ?

Так, це буде вистава. Тільки Бог знає, але Церква досліджує (це має бути довге, нудне і об'єктивне вивчення). Відразу після Шлюбу не можливо, бо Церква мала б таких не допустити до Шлюбу, якби бачила перешкоду (для того і є розмови з молодими перед Шлюбом). Але проблема в тому, що перешкод багатьох не видно ще кілька років після Шлюбу. І навпаки - щось, що може виглядати теоретично перешкодою, може нею не виявитися (напр. поженилися "змушені" вагітністю, як виглядало, - але виявилося, що любили один одного, і люблять, і не думають розходитися - знаю живі випадки).

Христос не підтверджував протилежного, лише говорив про неможливість розриву Шлюбу (справжнього :wink: Шлюбу, а не вистави).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 31 січня 2016, 01:40

Тоді ,все-таки, церемонія укладання шлюбу в хамі-що це таке ? Відразу поділюсь своїм досвідом ...Ну по перше : ніякої ,так -би мовити ,"гарантії" висловлених побажань на цій відправі бути не може. "Многая літа", що оспівується,-не більше побажання- життя все одно йде як написано -кому скільки: місяць чи десятки років( в товариша дружина померла через місяць-була вагітна). По-друге : головне публічність події -офіційно в храмі дати в голос якусь обіцянку-це не просто так собі...Думаю ,якраз в цьому й суть. "Найперше було слово..." Важливим є дотримання свого слова,бути правдивим за всіляких скрутних умов-ось що головне. Бо ж диявол -батько брехні -тобто для нього не існує ніяких даних обіцянок ...не дотримання-свого слова-це уподібнення йому. я бачу тільки в тому всю суть .Тим більше публічно і в храмі -перед лицем Господа

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 січня 2016, 14:33

Олег_373 писав:Тоді ,все-таки, церемонія укладання шлюбу в хамі-що це таке ?
Це форма (зовнішній вигляд) Таїнства. Точно так само, як і недійсна святототатська сповідь на вигляд нічим не буде відрізнятися від дійсної Сповіді.
Або ще ситуація: чоловік, який не є священиком, "править Літургію". Зовнішньо це не буде ніяк відрізнятися від справжньої Літургії, але це не буде Літургія (і хліб і вино так і залишаться хлібом і вином - не стануть св. Причастям).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення о.Олег » 31 січня 2016, 15:50

Олег_373 писав:о.Олеже ,ну при чому тут те ,що якійсь людині "стрільне" в голову ? Наприклад : монах з вічними обітами вирішив залишити служіння та одружитись. Він що , бере у церковної влади якийсь дозвіл на свої дії ? Та що собі хоче-те і най робить-яка справа церкви до його вчинків ? Так само і рішення шлюбованого громадянина-це його особиста справа як йому жити ! Та зовсім інша справа "узаконювати" такі дії церковній владі ! Навіщо ви поєднуєте особисту волю людини з офіційною політикою церкви щодо цього питання ? Хіба Бог не дав кожному свобідну волю вибирати між добром та злом ? Та справа зовсім не у тому-а в тім ,що церка просто займається тим самим ,що і "світська" влада : розлучення-тільки церква називає те дійство іншим мудрим словом-а в результаті-те ж саме: була пара-а тепер нема !

:D бере дозвіл в обов`язковому порядку. Тобто аналогія з людьми, що хочуть провадити християнське життя і питаються Церкву (адже - як і в питанні монаха/священика, так і в питанні Шлюбу... могли б не питатися і жити в грісі :( ) про свій Шлюб повна: священик просить Церкву, монах просить Церкву (перепрошую - Ви не праві: монах/иня чи священик не обов`язково полишає сан заради одруження. Залишають, бо не відчувають покликання) і, доречі, тут це набагато простіше - бо йдеться про одну людину і її покликання/його відсутність, а не про двох (як в Шлюбі). І, ще раз, справа не в "іншому мудрому слові": в Церкві, власне, існує розуміння розлучення в тому ж сенсі, як його розуміє (починаючи від Наполеона) державна влада, і Христова Церква саме його заперечує: "пара" або є (і "що Бог злучив людина не розлучає" - Церква вивчає представлене проблематичне подружжя і заявляє - "це Шлюб": маєте обов`язково жити разом, бо Бог злучив, або жити окремо (сепарація) не живучи ні з ким іншим), або її немає і не було ("не важне").
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олег_373
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 30 жовтня 2011, 20:51
Звідки: м.Калуш ,Івано -Франківської обл.
Контактна інформація:

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Олег_373 » 08 березня 2016, 22:52

Ну що ж-як-то кажучи з поверненням. Я за цей час встиг проштудіювати партикулярне право випусків 2001 на 2015 років на рахунок цих питань. В даний момент трішки не готовий продовжити нашу дискусію -трохи на роботі завал...але інформація ,яку я там вичитав дуже-і дуже цікава для роздумів . Ну ,і так-би мовити ,переходу нашого дискусу з філософсько-розважальної течії -в правову.

Аватар користувача
ВОЛОДИК
гість
гість
Повідомлень: 8
З нами з: 01 лютого 2016, 13:57
Звідки: м.Калуш Івано-Франківська обл.

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ВОЛОДИК » 24 березня 2016, 11:48

ShMariam писав:Ну і знову ж таки, якщо парох не захоче поручатися за тих наречених, яких вперше побачить в церкві, - він буде винен за їх гріх.

Це ваші фантазії-чи бажання видати бажане за дійсне ? :shock:
Та кожен священик, який розуміє своє покликання і відповідну відповідальність за своє служіння, не підпишеться на подібну АВАНТЮРУ. От ви би підписались бути фінансовим гарантом в банку для кредиту людині, яку перший раз бачите !!?!!
От скоріш за все через такі підходи до суперважливої справи, як ото ШЛЮБ, і маємо стільки проблем і поранених доль людей :cry:
"В головному-єдність,в другорядному-свобода,а в усьому-ЛЮБОВ!!!" св.Августин

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 24 березня 2016, 12:53

ВОЛОДИК писав:
ShMariam писав:Ну і знову ж таки, якщо парох не захоче поручатися за тих наречених, яких вперше побачить в церкві, - він буде винен за їх гріх.

Це ваші фантазії-чи бажання видати бажане за дійсне ? :shock:
Та кожен священик, який розуміє своє покликання і відповідну відповідальність за своє служіння, не підпишеться на подібну АВАНТЮРУ. От ви би підписались бути фінансовим гарантом в банку для кредиту людині, яку перший раз бачите !!?!!
От скоріш за все через такі підходи до суперважливої справи, як ото ШЛЮБ, і маємо стільки проблем і поранених доль людей :cry:

Ви знаєте, як все відбувається?
Приходять молоді люди, є розмова зі священиком, далі - курси, далі (якщо є гріхи) - розкаяння за гріхи і висловлення бажання жити по-Божому. А... як Ви собі уявляєте, священик має сказати: "Оскільки вас на Літургіях не бачу, значить і Шлюбу вам не треба"? Чи... "Якщо жили разом до Шлюбу, значить він вам не потрібен"? Але, при всій повазі до дуже побожних тут, Шлюб таким потрібен і вони навіть відчувають це. Церква НЕ МАЄ ПРАВА відштовхнути людину від Таїнства, бо це автоматично означає відштовхнути від Бога.

Не розумієте Ви, що Церква покликана спасати тих навіть, які тільки на Великдень приходять до храму.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Borrgdan » 31 березня 2016, 11:19

Шлюб, хоч і називають Таїнством, але щось про нього таки відомо. То напишіть, що знаєте (свою думку, без цитат) - що і з чим при цьому відбувається?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 березня 2016, 11:59

Благословення Богом чоловіка і жінки на спільне подружнє життя.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Borrgdan » 31 березня 2016, 16:50

Цього замало.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 березня 2016, 17:36

Коротко і ясно. Зрозуміло, що Бог благословення не завжди дає (тобто реально Таїнство не завжди відбувається). Таїнство - це не просто "щось таємне", церковне Таїнство (будь-яке) - це видимий знак невидимої ласки. Це дія Святого Духа - Бога, через здійснення певного обряду (форма Таїнства), за умови якщо присутня матерія Таїнства (те, без чого Таїнство не може обійтися, в даному випадку - згода чоловіка і жінки на Шлюб), внаслідок чого "щось" відбувається: нехрещена людина стає хрещеною, звичайний чоловік стає священиком, пара стає подружжям і т.д.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Borrgdan
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 209
З нами з: 08 вересня 2009, 21:37

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення Borrgdan » 31 березня 2016, 18:52

Я питав не про те, що тайне (невідоме), а про те, що відоме. Наприклад, що двоє стануть одним. Але я хотів, щоб це сказали Ви, чи хтось інший, щоб це була чиясь відповідь (ствердження). А так, уже за традицією, Ви, напевно, заставите мене шукати цитати. А воно ж не мені потрібно (шукати цитати).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Про уневаження Шлюбу

Повідомлення ShMariam » 31 березня 2016, 19:39

Borrgdan писав: А воно ж не мені потрібно (шукати цитати).
Це всім потрібно :wink:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей