"Запитуємо cвященика"

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 27 листопада 2015, 19:24

А як же тоді оце:
http://www.catechismus.org.ua/index.php ... &Itemid=41
1493 Хто хоче примиритися з Богом і Церквою, повинен визнати священикові всі тяжкі гріхи, у яких ще не сповідався і які пригадує собі після старанного іспиту совісті. Сповідь з легких гріхів, хоч і не є необхідною, все ж таки гаряче рекомендується Церквою.

Чи це просто мінімальні умови, які не обмежуть поверх того?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 27 листопада 2015, 20:23

Wolodymyr писав:А як же тоді оце:
http://www.catechismus.org.ua/index.php ... &Itemid=41
1493 Хто хоче примиритися з Богом і Церквою, повинен визнати священикові всі тяжкі гріхи, у яких ще не сповідався і які пригадує собі після старанного іспиту совісті. Сповідь з легких гріхів, хоч і не є необхідною, все ж таки гаряче рекомендується Церквою.

Чи це просто мінімальні умови, які не обмежуть поверх того?

та цей пункт не говорить
Wolodymyr писав:...в тих самих гріхах не можна сповідатись більше одного разу...

безперечно - добре підготувався, визнав гріх, сповнив наложену покуту - Сповідь відбулася: Бог ці гріхи "тобі" вже не згадає. З боку Бога питання остаточно вирішене. Але з боку людини ще може тривати почуття провини, недовіри до себе, спогадів про якісь нюанси того, що відбулося, про які, може, не згадав, або і може так статись, що відбулося щось настільки травмуюче, або щось завдало непоправної шкоди іншим, що людина собі пробачити не може. Це і багато чого іншого може бути наслідком гріха. І з цим людина може тривати ціле своє життя: Бог гріх простив, але наслідки над людиною тяжать... Наприклад: вкрав "я" лампочку в загальному під`їзді, потім навернувся через день, висповідався досконало, за покуту і помолився, і всі загальні лампочки за свій кошт, як рекомендував зробити сповідник, повкручував не лише у свому, а й у сусідніх будинках... от лише за той вечір без світла дівчинка на сходах впала і тепер по сусідству зі мною живе, з переломаним хребтом - - Бог Пробачив, але "я" (якщо маю Бога в серці) постійно жалітиму, скільки живу, буду намагатися робити добрі діла, помагати візочникам, відбувати Індульгенції, сповідаючись і сповідаючись і сповідаючись. Бо без цього не можу жити...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 27 листопада 2015, 22:05

Гм. Дякую.

Віка
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 грудня 2015, 21:10

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Віка » 04 грудня 2015, 22:29

Шановний Отче. Ми хочемо одружитись наступного року осінню, нам буде 17 і 16.5 років. Моя мама дає дозвіл, а збоку хлопця проти, його мама каже щоб ми жили в цивільному шлюбі, але ми не хочемо, бо розуміємо що це гріх, чи можемо ми взяти церковний шлюб, а коли буде 18 розписатись у РАГСі?

Віка
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 грудня 2015, 21:10

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Віка » 04 грудня 2015, 23:00

Не треба повторяти одне і те ж питання в кількох постах. Постійні користувачі і так бачать всі непрочитані повідомлення.

ShMariam

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2015, 07:21

Віка писав:Шановний Отче. Ми хочемо одружитись наступного року осінню, нам буде 17 і 16.5 років. Моя мама дає дозвіл, а збоку хлопця проти, його мама каже щоб ми жили в цивільному шлюбі, але ми не хочемо, бо розуміємо що це гріх, чи можемо ми взяти церковний шлюб, а коли буде 18 розписатись у РАГСі?

Слава Ісусу Христу! Вітаю на Форумі, Віка. Найперше: дійсно добре розумієте, що жити без Божого благословення у Шлюбі не можете і мама хлопця радить гріх :( - бажаємо вам бути витривалими у добрій вірі і не піддатися. Стосовно ж Шлюбу - підійдіть до свого священика (на парафії, де ви - чи то хлопець, чи Ви - проживаєте) і він допоможе розібратись у вашій ситуації. Церква у наданні Таїнства Шлюбу щодо віку молодят керується нормами державного законодавства (тобто перед звершенням Таїнства Шлюбу ви маєте полагодити проблеми з Державою, в якій живете). З 2012 року Україна дозволяє одружуватись лише з 18 років (перед цим дозволяв Закон одружуватись дівчині в 17 років, хлопцеві в 18), але є можливість надати позов про дозвіл на одруження до суду особами, яким виповнилося 16 років. Це, власне, Ваш випадок.
В кожному разі, повністю розібратись у вашій ситуації і адекватно порадити зможе лише священик на місці вашого проживання.
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 грудня 2015, 21:58

з дозволу Віки переношу з ПП

о.Олег писав:
Віка писав:Щиро дякую за відповідь!
А у суді повинні бути присутні батьки?

думаю, Тобі треба підійти до адвоката і він зорієнтує.
Приблизно, природньо процес виглядає так, що ви із хлопцем йдете в свій районний РАГС і пишите заяву про намір одружитися. Там подивляться на вік і повідомлять про те, що, відповідно до Закону, ви маєте отримати судовий дозвіл. Відповідно - питайте про консультацію спеціаліста і/або про форму надання заяви в суд (адресу суду, на ім`я кого і т.д). Основне питання у Суді: вам потрібно буде довести, що одруження відповідає вашим інтересам, що зможете утримувати сім`ю (маєте місце праці, що забезпечує потрібну фінансову стабільність тощо). Сумно, але дуже часто причиною надання дозволу суду є очікування дитинки, тому не дивуйся, якщо щось такого будуть від вас очікувати. Зрештою - я не юрист і про це взнаєте від компетентних осіб. Питання з Церквою можна буде вирішувати паралельно, порадьтеся з священиком на місці. Як і питання з батьками, які по Закону до 18-ліття за вас відповідають.
Важко отак радити, але у Твоєму випадку таки скажу: віддай питання згоди/незгоди мами Твого хлопця у повну залежність від його з нею стосунків - одруженням життя не закінчується, а лише починається, і посваритись заперечуючи мамі дуже легко, але потім вам ще жити і жити. Будь витриманою і, якщо бачиш шалений опір майбутньої свекрухи - краще вичекай той рік в чистих стосунках людей що любляться в Бозі. Зрозуміти маму не важко - вона боїться. Що не значить, що вона права, безперечно. Але не дозволяти або дозволяти - її відповідальність перед малолітнім сином, Державою і, вірую, Богом. Тому - обережно, без надривів: інакше гарного плоду від вашого кохання очікувати не варт :(
Зрештою - радся на місці
щастя вам :Rose:
Благословення Господнє!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 06 грудня 2015, 21:06

о.Олег писав:
Віка писав:Вибачте що ще раз запитую, але справді не взмозі дати шлюб без державного реєстру? :cry:
Шлюб у церкві головніший перед Богом, чи не так ж? :(

перепрошую - біжу зараз на Літургію, тому коротко, а як треба, то поясню ширше (якщо можна - пиши відразу в темі а як ні то ні :) ):
фактично Шлюб має три свої етапи росту-розвитку: "ви" говорите одне одному, що любите і згідні бути сім`єю; "ви" заявляєте, що згідні бути сім`єю, навколишнім/суспільству; "ви" заявляєте, що згідні бути сім`єю, перед Богом. Оця "ваша" згода є підставовою річчю (матерією) для Шлюбу, бо Шлюб це не лише Ваша приватна справа (не лише перший етап "вашого" росту-розвитку), але і справа суспільна (в сучасному суспільстві - державна реєстрація); але і справа Церкви (Божої волі для людини). Тобто "Шлюб у церкві головніший перед Богом" в своєму завершальному, освячуючому сенсі.
хорошого дня, з повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Wolodymyr
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 295
З нами з: 20 серпня 2015, 20:30

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Wolodymyr » 07 грудня 2015, 19:03

Я розумію, що в 16-ть рік - то вічність. Але для тих хто любить і вічність не повинна бути проблемою.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 07 грудня 2015, 21:07

Wolodymyr писав:Я розумію, що в 16-ть рік - то вічність. Але для тих хто любить і вічність не повинна бути проблемою.

:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Vlodya
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 23 грудня 2015, 07:37

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Vlodya » 23 грудня 2015, 14:04

Слава Ісусу Христу.
Чи можна вітати з днем народження людину і дарувати їй подарок (квіти) якщо на цей день припадають похорони родича?
Якщо не можна то через який час можна буде.
Буду вдячний за відповідь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 23 грудня 2015, 16:00

Vlodya писав:Слава Ісусу Христу.
Чи можна вітати з днем народження людину і дарувати їй подарок (квіти) якщо на цей день припадають похорони родича?
Якщо не можна то через який час можна буде.
Буду вдячний за відповідь.

можна, чому ні? Звичайно, якщо померлий є близьким родичем іменинника, то це може бути недоречним. Але це не до Церкви питання - питання до культури взаємин, Вашого звичаю.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Маркіян
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 19 січня 2015, 20:09
Звідки: м. Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Маркіян » 26 серпня 2016, 12:00

Слава Ісусу Христу! Чому римо-католицькі священики живуть в целібаті, а греко-католицькі та ін. можуть брати шлюб?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 10 вересня 2016, 09:59

Маркіян писав:Слава Ісусу Христу! Чому римо-католицькі священики живуть в целібаті, а греко-католицькі та ін. можуть брати шлюб?

перепрошую - трошки випав з Форуму :)
питання дозволу одружуватись чи не одружуватись священикам належить до компетенції Церкви. Тобто - це не Божий Закон, Заповідь, а закон інституційний, впроваджений в життя відповідно до тимчасових потреб пасторального провідництва Церквою. Церква Христова - організація всесвітня/вселенська (католицька). Пасторально провадить людей Божих-вихідців із різних народів/традицій. Природньо так склалося, що кожен із навернених до Христа народів приходив у Церкву із своїми культуральними/звичаєвими/тощо особливостями. Відповідно, сьогодні в Христовій Церкві розрізняють різні Традиції, які називають ще "церквами свого права". Одні із них: церква свого права - римо-католицька і церква свого права - греко-католицька. В римо-католицькій традиції, обовязковість безшлюбності для дияконів, священиків і єпископів походить з 6 століття і законодавчо затверджена в 11 столітті; в греко-католицькій традиції обов`язок безшлюбності існує лише для єпископів.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Міра » 21 вересня 2016, 13:18

Чи можна йти до Причастя, коли приходиш не на початок Служби Божої? В мене так є, що веду до школи і в садок дітей і заходжу до церкви 8.45, а Літургія на 8.30. Чи смію йти до Причастя?
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 21 вересня 2016, 15:27

Міра писав:Чи можна йти до Причастя, коли приходиш не на початок Служби Божої? В мене так є, що веду до школи і в садок дітей і заходжу до церкви 8.45, а Літургія на 8.30. Чи смію йти до Причастя?

В ПП вже відповіла, не дочекавшись отця :oops: То вже логічно написати й тут
Можна, якщо при тому вислухано більшу частину Літургії (умовний момент, з якого Літургія вважають вислуханою - прийти до Херувимської пісні, а ще краще до Євангелія). Це необхідно для неділь і свят (брати участь в Літургії), а от в будні навіть участь в Літургії для прийняття св. Причастя не обов'язкова в нашому обряді, але дуже бажана (зазвичай таки причащаємося на (чи після) Літургії, але є винятки, як от Літургія Напередосвячених Дарів, що є вечірнею з Причастям).
Пропускати св. Причастя не можна (ще би я так робила, як пишу.... :( ).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 22 вересня 2016, 14:08

ShMariam писав:
Міра писав:Чи можна йти до Причастя, коли приходиш не на початок Служби Божої? В мене так є, що веду до школи і в садок дітей і заходжу до церкви 8.45, а Літургія на 8.30. Чи смію йти до Причастя?

В ПП вже відповіла, не дочекавшись отця :oops: То вже логічно написати й тут
Можна, якщо при тому вислухано більшу частину Літургії (умовний момент, з якого Літургія вважають вислуханою - прийти до Херувимської пісні, а ще краще до Євангелія). Це необхідно для неділь і свят (брати участь в Літургії), а от в будні навіть участь в Літургії для прийняття св. Причастя не обов'язкова в нашому обряді, але дуже бажана (зазвичай таки причащаємося на (чи після) Літургії, але є винятки, як от Літургія Напередосвячених Дарів, що є вечірнею з Причастям).
Пропускати св. Причастя не можна (ще би я так робила, як пишу.... :( ).

на своїй парафії поясніть священику ситуацію, в яку систематично попадаєте, і робіть, як порадить
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Patlatus » 23 вересня 2016, 11:04

В мене є питання.
Сьогодні п'ятниця, а наші на роботі вирішили зробити сьогодні після закінчення робочого дня тімбілдінґ, цебто мінікорпоратив на 18 людей, які працюють з однією технологією. Спочатку планували, що це буде в суботу і ми всі поїдемо кудись в Бухту Вікінгів, але планували спочатку на літо, потім довго відкладали і вирішили зробити сьогодні в п'ятницю, бо, мовляв, в дощ в Бухті Вікінгів буде неприємно на природі святкувати.
Якщо сьогодні п'ятниця, то це означає, що сьогодні піст, а якщо піст, то якби заборонені якісь гулянки чи святкування. Чи я правильно зрозумів? Вони дуже просили, щоб я таки прийшов, а я не знаю, чи варто взагалі йти, якщо сьогодні п'ятниця? Але я ще ніразу не грав у боулінг, і було б цікаво спробувати в боулінг пограти

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 23 вересня 2016, 13:04

п`ятниця - піст. А чи йти і як себе поводити у випадку, коли таки підете, вирішувати Вам. Особисто я стараюсь в посні дні на посиденьки не ходити. Зрештою - як і у неділі і великі свята. Відволікає
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 09 жовтня 2016, 12:27

Щось не знайшла відповідної теми, тому запитую тут (але прийму відповіді від всіх, не лише від священників): як простими словами пояснити суть того, що відбувається на Божественній Літургії?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 17 жовтня 2016, 17:49

ShMariam писав:Щось не знайшла відповідної теми, тому запитую тут (але прийму відповіді від всіх, не лише від священників): як простими словами пояснити суть того, що відбувається на Божественній Літургії?

просто не получається, Мар`янко
зустріч з воскреслим Христом і участь в Його воскресінні :Rose:
ОООО
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 17 жовтня 2016, 18:47

о.Олег писав:просто не получається, Мар`янко

Я так і зрозуміла :)
Маю вже купу відповідей + критика на вислів А. Шептицького. Та Ви й самі знаєте.

о.Олег писав:зустріч з воскреслим Христом і участь в Його воскресінні :Rose:
ОООО

:Rose:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 18 жовтня 2016, 17:32

який вислів?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 18 жовтня 2016, 18:16

о.Олег писав:який вислів?

Що Літургія "... є повторенням і відновленням Хресної жертви..." (з молитви за кращу долю українського народу)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення luksander » 22 жовтня 2016, 20:39

о.Олег писав:
ShMariam писав:Щось не знайшла відповідної теми, тому запитую тут (але прийму відповіді від всіх, не лише від священників): як простими словами пояснити суть того, що відбувається на Божественній Літургії?

просто не получається, Мар`янко
зустріч з воскреслим Христом і участь в Його воскресінні :Rose:
ОООО

Виходить так, що Син Божий зійшов на Хрест, щоб зустрітися з людиною. А в людини нема двох вільних годин для зустрічі з Ним на Божественній Літургії.
:(

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Міра » 28 жовтня 2016, 19:00

о.Олег, підкажіть, буде гріхом в неділю після Літургії посадити пару саджанців? мали в суботу, та чоловік обіцяв другові допомогти з переїздом. А саджанці на балконі)
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 29 жовтня 2016, 15:08

Міра писав:о.Олег, підкажіть, буде гріхом в неділю після Літургії посадити пару саджанців? мали в суботу, та чоловік обіцяв другові допомогти з переїздом. А саджанці на балконі)

садіть, звичайно. Пропадуть же.

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Міра » 29 жовтня 2016, 16:27

Дякую!!
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
Ira-arI
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 206
З нами з: 10 грудня 2015, 13:08
Звідки: планета Земля, а якщо конкретніше, то з файного міста - Тернопіль :)

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Ira-arI » 24 квітня 2017, 10:36

Потрібна допомога у бесіді з атеїстом.
Це моя родичка (сама себе називає атеїстом, хоча у духів трохи вірить). Коли наші розмови заходять у сторону християнства чи віри в Бога, вона протеставляє мені такі аргументи-питання:
- релігія виникла, коли людина захотіла і видумала собі допомогу із сторони, або не могла логічно пояснити певні явища;
- у християнство йдуть, коли хочуть відмолити грішки і в цьому його суть;
- знайдені рештки динозаврів, як їх пояснює християнство, чому у Біблії про них не згадується;
- знайдені кістки первісних людей (неандерталець...), хто вони?
- наскельні розписи (Печера Ласко 18-15 тисячолітті до н. е) хто їх малював? нащадки Адама і Єви? мали б бути більш розвиненими.
Це майже дослівні питання, які звучать в мою сторону. Моїм словам вже не довіряє, пояснюючи це тим, що мені навішали лапшу на вуха і я її проковтнула. Це дорога мені людина, молюся за її навернення і не хочу втрачати. Я не про все знаю і визнаю, що знань інколи бракує, багато в чому моїм грунтом є просто віра. Життя вчить, що не всім, лише цього достатньо, хтось мусить палець встромити в рану.
Можливо, хтось зустрічався з такою ситуацією, тому прошу про допомогу усіх.
Дякую.
Deus caritas est.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 25 квітня 2017, 09:49

Ira-arI писав:Потрібна допомога у бесіді з атеїстом.
Це моя родичка (сама себе називає атеїстом, хоча у духів трохи вірить). Коли наші розмови заходять у сторону християнства чи віри в Бога, вона протеставляє мені такі аргументи-питання:
- релігія виникла, коли людина захотіла і видумала собі допомогу із сторони, або не могла логічно пояснити певні явища;
- у християнство йдуть, коли хочуть відмолити грішки і в цьому його суть;
- знайдені рештки динозаврів, як їх пояснює християнство, чому у Біблії про них не згадується;
- знайдені кістки первісних людей (неандерталець...), хто вони?
- наскельні розписи (Печера Ласко 18-15 тисячолітті до н. е) хто їх малював? нащадки Адама і Єви? мали б бути більш розвиненими.
Це майже дослівні питання, які звучать в мою сторону. Моїм словам вже не довіряє, пояснюючи це тим, що мені навішали лапшу на вуха і я її проковтнула. Це дорога мені людина, молюся за її навернення і не хочу втрачати. Я не про все знаю і визнаю, що знань інколи бракує, багато в чому моїм грунтом є просто віра. Життя вчить, що не всім, лише цього достатньо, хтось мусить палець встромити в рану.
Можливо, хтось зустрічався з такою ситуацією, тому прошу про допомогу усіх.
Дякую.

Христос Воскрес!
в нас тут десь, пані Іро, теми відповідні вже були. Приблизно називалися "Еволюція і Креаціонізм". Це якщо про "рештки динозаврів" тощо
якщо не знайдете або будуть ще питання - пишіть, обіцяю підтягнутись в бесіду.
а перші дві означені Вами тези - про розмови з атеїстами колись непогана стаття була Юрія Чорноморця. "Як сперечатися з атеїстами" (чи щось таке - пригадую, що російською читав)
Зараз лише скажу дві речі
1. Атеїсти (і з означеного Вами це також дуже кидається в очі) сперечаються із своїми вигадками про віруючих людей і тут не за них (атеїстів і як їх "переконати"), а саме за себе потрібно подбати - розібратися в що і як віримо, що є предметом віри, а що вивчаємо чи маємо підстави припускати, що є знанням.
2. Віруючий має чітко для себе розібратися: чому, для чого "я" дискутую з атеїстом.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей