Небіблійні джерела про Ісуса Христа

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи потрібне історичні описи життя Ісуса та загалом моментів згаданих в Біблії?

Так
5
38%
Ні
0
Немає голосів
Так, але написати мають тільки священники
1
8%
Ні, не треба, віра не потребує зайвих знань
0
Немає голосів
Так, і написати мають тільки історики
1
8%
Так, але погляд має бути відстороненим від релігії
0
Немає голосів
Так і увага повинна сконцентровуватись на всіх зацікавлючих питаннях
2
15%
Так, але книги мають бути направлені на розповідь, а не на спростування чи підтвердження вірувань
4
31%
 
Всього голосів: 13

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Небіблійні джерела про Ісуса Христа

Повідомлення Тарас_ » 17 квітня 2009, 14:54

Де можна знайти почитати матеріали в електронному вигляді про історію Ісуса Христа на українській мові?

До Біблії не треба одразу відсилати. На російській мові є Олександр Мень, який описує життєвий шлях Ісуса. Я про щось подібне запитую. Мова йде про історичний погляд з влюченням навколишніх обставин того часу. Біблія сама по собі цього не скаже-вона для іншого призначена. На мою думку історичний переказ дуже сприяє вивченню і Біблії. Хотілось би прочитати подібне з насиченими знаннями про той час і звязком та наслідками, дослідженим побутом, іншим. Можливо хтось в Греко-Католицькій Церкві займається подібним і написав вже книгу. Буду вдячний якщо підкажете розміщення електронного примірника в інтернеті.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 17 квітня 2009, 16:47

Ось книга про яку казав на російській мові:

Протоиерей АЛЕКСАНДР МЕНЬ
СЫН ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ

http://www.vehi.net/men/syn_ch/index.html

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 19 квітня 2009, 14:10

В книжці "Богочоловік" Марії Вальторти також описано багато з того, що вас цікавить, але це не історичне дослідження, а одкровення.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 21 квітня 2009, 12:42

Олюнька писав:В книжці "Богочоловік" Марії Вальторти також описано багато з того, що вас цікавить, але це не історичне дослідження, а одкровення.


Дякую. Проте мене все таки в даному разі цікавить розповідь. Не традиційно історична, яка орієнтована на певні події і послідовну хронологію без припущень і аналізу та не традиційні релігійні книги, що сконцентровані на доведені і розяснені положення вірування, заповідей. Мене цікавить третій варіант-розповідь з аналізом, з основною хронологією, але з поясненням що довкола робилось і яке значення в плані довколишніх обставин мало для життя Ісуса Христа. Алекснад Мень дав чудовий зразок.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 23 квітня 2009, 07:23

Тарас_ писав:
Олюнька писав:В книжці "Богочоловік" Марії Вальторти також описано багато з того, що вас цікавить, але це не історичне дослідження, а одкровення.


Дякую. Проте мене все таки в даному разі цікавить розповідь. Не традиційно історична, яка орієнтована на певні події і послідовну хронологію без припущень і аналізу та не традиційні релігійні книги, що сконцентровані на доведені і розяснені положення вірування, заповідей. Мене цікавить третій варіант-розповідь з аналізом, з основною хронологією, але з поясненням що довкола робилось і яке значення в плані довколишніх обставин мало для життя Ісуса Христа. Алекснад Мень дав чудовий зразок.


Я згідна з Олюнькою. В книзі Богочоловік ви якраз і можете прочитати про те, що вас цікавить. Дуже цікава і захоплююча книга.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 23 квітня 2009, 09:33

Olya писав: Я згідна з Олюнькою. В книзі Богочоловік ви якраз і можете прочитати про те, що вас цікавить. Дуже цікава і захоплююча книга.


А яке відношення дана книга має до реальності? Ніякого.
Чи підтверджена історичними фактами, подіями? Ні.
Чи дана книга спирається на грунтовні історичні дослідженя підтверджені старовинними артефактами? Ні.

Що ж це тоді за книга? Це художній твір на тему життя Христа, який до історії має доволі наближене відношення.

Аватар користувача
Olya
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 385
З нами з: 25 лютого 2009, 08:50
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення Olya » 23 квітня 2009, 09:41

На даний час немає такої книги (окрім Біблії), яка б точно історично і науково описала життя Ісуса . Кожен факт має багато прихильників і тих, хто заперечує його. Якщо подивитися наукові передачі по телевізору, то можна бачити , що загалом науковці поділяються на тих хто за і тих хто проти.

Треба просто вірити. А для душі ця книга цікава і добра.
Розум людини обдумує путь її, але кроки її наставляє Господь.(Прип. Соломона 16:9)
Все буде добре!!!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 23 квітня 2009, 12:02

Igor писав:А яке відношення дана книга має до реальності? Ніякого.
Чи підтверджена історичними фактами, подіями? Ні.
Чи дана книга спирається на грунтовні історичні дослідженя підтверджені старовинними артефактами? Ні.

Що ж це тоді за книга? Це художній твір на тему життя Христа, який до історії має доволі наближене відношення.


До вашого відома: науковцями були проведені відповідні дослідження, які вказали, що описання Вальтортою місцевості, рельєфів тощо, співпадають з дослідженнями археологів та істориків.
Також це стосується єврейських звичаїв, які описані в книзі.

Наскільки я зрозуміла, Тарас шукає таку книгу, щоб описувала тогочасне суспільство і все, що оточувало Ісуса.
Можемо здогадуватись, що навіть наукові книги не можуть цілком достовірно описати той час, бо кожен науковець вносить свої домисли.

Зрештою, нехай кожен сам свої висновки робить, головне, щоб це все вело до зростання у вірі.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 23 квітня 2009, 20:24

Ви мабуть про цю книгу говорили:

Серія: БОГОЧОЛОВІК. Життя і страсті Господа нашого Ісуса Христа.
Том 3. Приховане життя Ісуса. Початок першого року прилюдного життя (прод.). Початок другого року прилюдного життя Ісуса.


"Пропонована книга є своєрідним конспектом видінь глибоковіруючої християнки з Італії Марії Вальторти. Вона детально відображає євангельські події з життя Ісуса Христа, Його Матері, апостолів, починаючи від Різдва Христового, Стрітення, Благовіщення Пречистій Діві Марії і аж до П’ятдесятниці. Особливу увагу тут приділено наверненню Марії Магдалини, взаєминам Месії та Юди Іскаріота, а також опіці Сина Чоловічого над хлопчиком Маргціамом. Сюжет твору розгортається в хронологічній послідовності цих знаменних подій історії спасіння та викладений у формі окремих глав-видінь."

З короткого опису, мені здається, шукав інше. Видіння-не є оцінкою. Будь я свідком сам нічого не зрозумів би докінця. Опрацьована книга, співставляє усе довкола. Багато "розумінь свідків" складаються в повніший опис. Просто видіння не відповідають цьому завданню на перший погляд. Все одно дякую за підказку.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 23 квітня 2009, 20:30

Olya писав:На даний час немає такої книги (окрім Біблії), яка б точно історично і науково описала життя Ісуса . Кожен факт має багато прихильників і тих, хто заперечує його. Якщо подивитися наукові передачі по телевізору, то можна бачити , що загалом науковці поділяються на тих хто за і тих хто проти.

Треба просто вірити. А для душі ця книга цікава і добра.


Телебачення-це сигнал електромагнітних хвиль. Певні люди володіючі передавачами його формують. Воно не показує всього обєктивно. Остання виникає тільки зі знанням того що залишилось поза екраном.

Ви неуважно прочитали моє "запитання не одним реченням". Візьміть перечитайте пару абзаців Александра Меня і можливо ви одразу зрозумієте про що я.

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 23 квітня 2009, 20:36

Олюнька писав:
Наскільки я зрозуміла, Тарас шукає таку книгу, щоб описувала тогочасне суспільство і все, що оточувало Ісуса.
Можемо здогадуватись, що навіть наукові книги не можуть цілком достовірно описати той час, бо кожен науковець вносить свої домисли.

Зрештою, нехай кожен сам свої висновки робить, головне, щоб це все вело до зростання у вірі.


Не просто що оточувало Ісуса. Про це пишуть в історичних книжках. Я шукаю історію, яка була сконцентрован навколо Ісуса і участь в ній його самого. Просто політика і суспільство, побут того часу будуть загальними характеристиками іудейського народу, провінції Риму і не більше. Розчленуват ице на частини і вибрати що мало значення а що ні на шляху де ходив Христос-ось що мені хотілось почитати на Пасху.

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 30 квітня 2009, 10:47

Тарас, справа в тому, що жодних достовірних даних про життя Ісуса Христа немає. Саме тому будь-яка книга, що описує його життя є плодом вигадки, або "одкровення", "видіння" і т.д. Найкращим способом ознайомитися з історичною стороною життя Христа - читати коментарі екзегетів до НЗ. Там зазвичай вказують, що є достовірно історичною подією (принаймні з великою вірогідністю), а що не може бути історично достовірним, саме враховуючи культурно-історичний фон, в якому НЗ писався.
unicuique suum

Тарас_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 217
З нами з: 17 квітня 2009, 14:33
Звідки: м Калуш, Івано-Франківська обл., Західна Україна
Контактна інформація:

Повідомлення Тарас_ » 05 травня 2009, 19:13

robie писав:Тарас, справа в тому, що жодних достовірних даних про життя Ісуса Христа немає. Саме тому будь-яка книга, що описує його життя є плодом вигадки, або "одкровення", "видіння" і т.д. Найкращим способом ознайомитися з історичною стороною життя Христа - читати коментарі екзегетів до НЗ. Там зазвичай вказують, що є достовірно історичною подією (принаймні з великою вірогідністю), а що не може бути історично достовірним, саме враховуючи культурно-історичний фон, в якому НЗ писався.


Дякую за підказку. Забувати про можливу недостовірність не слід. Проте уся історія має невизначеності і десь помилкові трактування. В більшості ж правда. Над зясуванням якої парцювали люди, багато людей. Невірити усьому не можна.

Я не знаю хто такі екзигети. Коментарі... Це не те що я шукав і не забуваю при нагоді побачит випадково, де не чекаю. Історія життя Ісуса Христа відрізняться від книги Нового Завіту і умов її написання. В розвитку варто було б і це почитати. Цікаво. На сьогодні українсько не бачив і першого-життєвої розповіді. Виясняююча дисертація з посиланням і велкикми розясненнями не замінить майстерно написаного твору.

євдоким
дописувач
дописувач
Повідомлень: 128
З нами з: 18 червня 2010, 14:41
Звідки: Удеч
Контактна інформація:

Re: Запитання не одним реченням

Повідомлення євдоким » 06 вересня 2011, 14:47

В дитинстві пощастило мати в руках об'ємну книгу якогось італійця п.з. "Життя Ісуса Христа". Прочитати її не зміг(про що тепер дуже шкодую), бо не думав і не гадав, що колись вона стане величезною рідкістю.
Можливо ця праця допомогла б, "Тарас_"у у його пошуках??!

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Запитання не одним реченням

Повідомлення luksander » 10 вересня 2011, 14:09

євдоким писав:В дитинстві пощастило мати в руках об'ємну книгу якогось італійця п.з. "Життя Ісуса Христа". Прочитати її не зміг(про що тепер дуже шкодую), бо не думав і не гадав, що колись вона стане величезною рідкістю.
Можливо ця праця допомогла б, "Тарас_"у у його пошуках??!


оця, можливо:
Джузеппе Ріцціоті "Життя Ісуса Христа" переклав о.Лев Гайдуківський-салезіянин :)

:oops: здається є в бібліотеці форуму


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей