Відповіді на Офіційному сайті УГКЦ

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Відповіді на Офіційному сайті УГКЦ

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 15:22

Шановні отці, хотілось задати Вам деякі питання. Цитати взяті з відповідей на питання мирян, з офіційноого сайту УГКЦ.


Я зовсім не зрозумів написанного. Це нормально і згідно з наукою КЦ?


Отже питання 1.http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1045

"Для УГКЦ всі спадкоємиці Київської Церкви є канонічними. Канонічність – це згідність із традицією Церкви, а не кон’юнктурна справа, «що нині когось визнають, а завтра ні». Для УГКЦ строге дотримання правил визначених УПЦ для УПЦ МП є похвальним, але теж намагання самовизначитися УПЦ КП і УАПЦ є подиву гідними. В історії Церкви такі зусилля існували і не віднімали благодаті в Церквах, які йшли тими шляхами."


Тут все нормально?


Нє, ребята, ну так не можна

"бо ж очевидним є, що Православна Церква, так як і Католицька має всі засоби для вашого освячення і спасіння."

http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1044




"Якщо ви з вашим чоловіком визначили, що УПЦ КП буде для вас осередком вашого спілкування з Богом, де ви будете членами громади, де ви будете приймати участь в Святих Таїнствах і освячуватися, щоб таким чином творити християнське подружжя, то ви не зрадили своїй Церкві. Католицька Церква позитивно дивиться на це, щоб подружжя домовлялося до якої одної Церкви вони будуть ходити для того, щоб йти до спасіння. Тим більше, що для УГКЦ, Церкви як МП, так КП, є Церквами сестрами, які всі є частинами однієї Церкви св. Володимира, в них є апостольське наслідство єпископів і Божа благодать через них освячує наш народ"

http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1042



Шо ж Ви, отці нас позорите, католиків. НУ це вже занадто. О. Олеже, о. Микола Ви як постійні дописувачі на нашому форумі, рахуєте це нормальним???

В такому випадку я маю проявляти послух священику?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 16:12

romanm писав:"Для УГКЦ всі спадкоємиці Київської Церкви є канонічними. Канонічність – це згідність із традицією Церкви, а не кон’юнктурна справа, «що нині когось визнають, а завтра ні». Для УГКЦ строге дотримання правил визначених УПЦ для УПЦ МП є похвальним, але теж намагання самовизначитися УПЦ КП і УАПЦ є подиву гідними. В історії Церкви такі зусилля існували і не віднімали благодаті в Церквах, які йшли тими шляхами."


не дивився там, але з цитованого бачу, що йдеться про реакцію УГКЦ на заяви РПЦ про "неканонічні" УАПЦ та УПЦКП - з точки зору КЦ вони однаково канонічні і однаково, нажаль, схизматичні.

romanm писав: "бо ж очевидним є, що Православна Церква, так як і Католицька має всі засоби для вашого освячення і спасіння."


тут названими засобами освячення є Таїнства, дійсність яких у всіх ПЦ, незалежно, спілкуються вони одне з одним чи ні, визнаємо

romanm писав:"Якщо ви з вашим чоловіком визначили, що УПЦ КП буде для вас осередком вашого спілкування з Богом, де ви будете членами громади, де ви будете приймати участь в Святих Таїнствах і освячуватися, щоб таким чином творити християнське подружжя, то ви не зрадили своїй Церкві. Католицька Церква позитивно дивиться на це, щоб подружжя домовлялося до якої одної Церкви вони будуть ходити для того, щоб йти до спасіння. Тим більше, що для УГКЦ, Церкви як МП, так КП, є Церквами сестрами, які всі є частинами однієї Церкви св. Володимира, в них є апостольське наслідство єпископів і Божа благодать через них освячує наш народ"


так. Думаю, відповідали відштовхуючись від запитання. Якщо ж є можливість працювати з супругами - треба змагатися до того, щоб стали католиками.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 16:20

передивився і навожу тут запитання, на яке відповідали: "Як УГКЦ ставиться до УПЦ КП та УАПЦ, яких УПЦ МП позиціонує як "неканонічні" Церкви і які формально не визнані Повнотою Православ'я? Чи визнає УГКЦ Таїнства (в т.ч. Хрещення і Священства) від УПЦ КП та УАПЦ?"
і якщо у відповіді не прозвучало запрошення до КЦ вважаю цю відповідь хоч правильною, але, принаймі, неповною - не можемо закривати очі на гріх схизми
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 16:21

не дивився там, але з цитованого бачу, що йдеться про реакцію УГКЦ на заяви РПЦ про "неканонічні" УАПЦ та УПЦКП - з точки зору КЦ вони однаково канонічні і однаково, нажаль, схизматичні



~Отче, може я не зрозумів що там написано. Але Ви рахуєте що
В історії Церкви такі зусилля існували і не віднімали благодаті в Церквах, які йшли тими шляхами
це слова які говорять що для УгкЦ вони схизматики? Мені так не здається. Де вони (православні) згідні з традицією Церкви? Покажіть мені будь ласка?:)


romanm писав: "бо ж очевидним є, що Православна Церква, так як і Католицька має всі засоби для вашого освячення і спасіння."


тут названими засобами освячення є Таїнства, дійсність яких у всіх ПЦ, незалежно, спілкуються вони одне з одним чи ні, визнаємо


Отче, невже немає різниці між визнанням і всіма!!!! засобами для спасіння? Тут не говориться про визнання таїнств і все. слідуючи такій логіці, головне щоби було визнання таїнств. А все решта, виходить не потрібне для спасіння?

romanm писав:"Якщо ви з вашим чоловіком визначили, що УПЦ КП буде для вас осередком вашого спілкування з Богом, де ви будете членами громади, де ви будете приймати участь в Святих Таїнствах і освячуватися, щоб таким чином творити християнське подружжя, то ви не зрадили своїй Церкві. Католицька Церква позитивно дивиться на це, щоб подружжя домовлялося до якої одної Церкви вони будуть ходити для того, щоб йти до спасіння. Тим більше, що для УГКЦ, Церкви як МП, так КП, є Церквами сестрами, які всі є частинами однієї Церкви св. Володимира, в них є апостольське наслідство єпископів і Божа благодать через них освячує наш народ"


так. Думаю, відповідали відштовхуючись від запитання. Якщо ж є можливість працювати з супругами - треба змагатися до того, щоб стали католиками]


Отче, тобто таку відповідь Ви рахуєте нормальною?
Тим більше, що для УГКЦ, Церкви як МП, так КП, є Церквами сестрами, які всі є частинами однієї Церкви св. Володимира, в них є апостольське наслідство єпископів і Божа благодать через них освячує наш народ


Тут не тільки не йде мова про гріх схизми, а навпаки! Я то думав, що має бути Церква Христова, але для когось церква Володимира, більша, ніж Христос. :)Це католики відповідають, чи просто такі як я, знавці? Читаючи відповіді, не бачу ніякої різниці між КЦ і ПЦ, і таким чином вважаю, що вводиться в оману людей, які думають, що все одно яка Церква.

Чому ж цей освічений отець не скаже, що вчення про Таїнство шлюбу, наприклад, зовсім інше в ПЦ ніж КЦ? Тільки солодкі речі про єдину благодать! Чому ж він не скаже що в Пц можна розводитися до 3ох раз, а розвід можна отримати якщо хтось с супругів хворий на Снід, або в тюрмі, або психічно хворий, або ще щось? Це є благодать? Що ж ви робите ? Я, отче, до Вас претензій абсолютно не маю. Але такі відповіді, інакше ніж сатанинськими не назвеш. Хай мене забанять, але так не можна вводити людей в оману.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 17:06

romanm писав:~Отче, може я не зрозумів що там написано. Але Ви рахуєте що
В історії Церкви такі зусилля існували і не віднімали благодаті в Церквах, які йшли тими шляхами
це слова які говорять що для УгкЦ вони схизматики? Мені так не здається. Де вони (православні) згідні з традицією Церкви? Покажіть мені будь ласка?:)


може краще запитатися безпосередньо у відповідача, проте я грішний зрозумів відповідь у контексті звинувачень РПЦерквою афтокефальних і київських православних у неканонічному кроці: з позиції КЦ РПЦ постала саме після ось такого неканонічного проголошення власної афтокефалії і ніякої різниці між КП і РП не існує


romanm писав: Отче, невже немає різниці між визнанням і всіма!!!! засобами для спасіння? Тут не говориться про визнання таїнств і все. слідуючи такій логіці, головне щоби було визнання таїнств. А все решта, виходить не потрібне для спасіння?


так є різниця і шкода, що відповідач прояснив ситуацію виключно виходячи з запитання і не скористався з нагоди катехизувати вопрошавшого.

romanm писав: Отче, тобто таку відповідь Ви рахуєте нормальною? Тим більше, що для УГКЦ, Церкви як МП, так КП, є Церквами сестрами, які всі є частинами однієї Церкви св. Володимира, в них є апостольське наслідство єпископів і Божа благодать через них освячує наш народ


тобто тут голоситься істине відношення КЦ до названих Церков але на цьому не можна ставити крапку. Я не знаю, пане Роман, про що йдеться творцям данного "питальника" але в кожному разі відповідь не є повною.

romanm писав: Тут не тільки не йде мова про гріх схизми, а навпаки! Я то думав, що має бути Церква Христова, але для когось церква Володимира, більша, ніж Христос. :)Це католики відповідають, чи просто такі як я, знавці? Читаючи відповіді, не бачу ніякої різниці між КЦ і ПЦ, і таким чином вважаю, що вводиться в оману людей, які думають, що все одно яка Церква.


думаю варта задати це питання відповідачу. В кожному разі відповідь не має напрямку заохотити людину шукати повноту Істини і це зле

romanm писав: Чому ж цей освічений отець не скаже, що вчення про Таїнство шлюбу, наприклад, зовсім інше в ПЦ ніж КЦ? Тільки солодкі речі про єдину благодать! Чому ж він не скаже що в Пц можна розводитися до 3ох раз, а розвід можна отримати якщо хтось с супругів хворий на Снід, або в тюрмі, або психічно хворий, або ще щось? Це є благодать? Що ж ви робите ? Я, отче, до Вас претензій абсолютно не маю. Але такі відповіді, інакше ніж сатанинськими не назвеш. Хай мене забанять, але так не можна вводити людей в оману.


та не думаю, що аж так: відповідач прагнув відповісти виключно на запитання і я грішний бачу проблему саме в тому, що не розкрита перспектива: Господь чекає Тебе у Своїй Католицькій Церкві
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 17 листопада 2009, 17:25

Можливо хтось підкаже, який саме священик дає відповіді? Вже не вперше знаходжу серед відповідей таке, що нехотячи роздумую, чи вважається УГКЦ частиною Католицької Церкви, чи ні?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2009, 17:33

Мaлuй писав:Можливо хтось підкаже, який саме священик дає відповіді? Вже не вперше знаходжу серед відповідей таке, що нехотячи роздумую, чи вважається УГКЦ частиною Католицької Церкви, чи ні?

не знаю і також вже декілька разів змушений був допояснювати те, що (ВАЖЛИВЕ) не було висвітлене у відповідях.
Якщо б хтось зміг запросити відповідача сюди на Форум, думаю можна б було розібратися з такого роду запитаннями...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 17 листопада 2009, 18:28

о! то ви не впізнали відповідача???!!!
таж це митрофорний протоієрей доктор Михайло Димид! :Yahoo!:
і хоч його еклезіологічні погляди в багато-чому мені близькі, але тут і я б посперечався про "всі" засоби (бо як на мене то в КЦ є на один більше - видима єдність Церкви до якої закликав Христос і знаком якої є служіння Римського архиєрея - папи, наслідника ап.Петра)...
бо інакше шо я тут роблю??? :cry:

питання, на яке він дає відповідь про "сімейний вибір шляху спасіння" звучало так: Я греко-католичка, чоловік православний Московського Патріархату. Шлюб ми взяли в Православній Церкві Київського Патріархату. Чи це є зрада своїй вірі?

і тут я думаю, що брати шлюб в КП то не "зрада віри", але "вибирати сімейний шлях"... це як??? а що заважає залишатись при своїх??? навіть почерзі ходити в храми Церкви одного з подругів, сповідаючись і причащаючись у храмі своєї конфесії... але для чого цей "сурогат" УГКЦ+УПЦМП=УПЦКП :ROFL:
Востаннє редагувалось 17 листопада 2009, 18:47 користувачем orest, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 18:37

orest писав:о! то ви не впізнали відповідача???!!!
таж це митрофорний протоієрей доктор Михайло Димид! :Yahoo!:
і хоч його еклезіологічні погляди в багато-чому мені близькі, але тут і я б посперечався про "всі" засоби (бо як на мене то в КЦ є на один більше - видима єдність Церкви до якої закликав Христос і знаком якої є служіння Римського архиєрея - папи, наслідника ап.Петра)...
бо інакше шо я тут роблю??? :cry:


Не тільки видима єдність. Зрозумійте, що простим мирянам немає чого вникати у всі тонкощі. А ті догмати, які прийняті в КЦ і які ПЦ розцінює як єретичні? Непорочне зачаття, філіокве і т.д. Це також не останнє вчення.
Потрібно говорити про повноту. Церкви сестри це УгкЦ і РКЦ, а не ПЦ і КЦ. А екклезіологія о. Димида, при усій до нього повазі, напевно не завжди є еклезіологією КЦ. Навіть якщо якісь теологічні теорії видаються нам "прикольними", це не значить, що потрібно відповідати в такому ключі.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 17 листопада 2009, 18:46

хм..
а про філіокве я не пойняв???

я наприклад завжди опускаю цей (як показують наукові дослідження - невиправданий ні з еклізіологічної ні з богословської точки зору) додаток... і це не позбавляє мене сопричастя з РКЦ. :Yahoo!:

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 17 листопада 2009, 18:54

orest писав:хм..
а про філіокве я не пойняв???

я наприклад завжди опускаю цей (як показують наукові дослідження - невиправданий ні з еклізіологічної ні з богословської точки зору) додаток... і це не позбавляє мене сопричастя з РКЦ. :Yahoo!:


Цікаво і що це за дослідження про невиправданість?Чи мо давайте відкриємо окрему тему про філіокве, шоби не флудити і офтопити. Бо різниця є.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 17 листопада 2009, 19:00

звичайно є!
тому я й не вживаю! :Yahoo!:
не даремно наші владики підписуючи унію резервували щоб нас не змушувано до філіокве!
а проблему було узгоджено ще на Флорентійському Соборі.. та й сучасні комісії по діалогу КЦ_ПЦ це питання вважають узгодженим.. якщо розуміти філіокве як "від Отця через Сина".

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Повідомлення Yuriy D » 17 листопада 2009, 20:06

http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1042
Тут взагалі ситуація якась заплутана. Я також не розумію для чого, як висловився один з учасників форуму, "цей сурогат" (УГКЦ+УПЦ МП=УПЦ КП). %)
З першого погляду церква УПЦ КП тут взагалі "не при ділах", тай як компромісний варіант вона не дуже підходить. УПЦ МП, до якої належить той чоловік, найімовірніше не визнає того шлюбу - відома позиція відношення УПЦ МП до таїнств, здійснених в КП. Хоча визнає УГКЦ, але як написано в попередніх постах тут не має принципової різниці - УГКЦ однаково визнає таїнства здійснені як УПЦ МП так і в УПЦ КП.
Ідеальний варіантом мабуть би було, якби подруги вирішили зупинитись на якійсь одній з двох церков - УГКЦ або УПЦ МП. Досвід показує, що ходити по черзі то до одної, то до другої навряд чи вдасться - в УПЦ МП на сповіді примушують каятись навіть в тому, що був на богослуженні в УГКЦ :crazy:
Чому священник дав таку відповідь мені зрозуміти важко - ікономія, або ще щось таке...

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 18 листопада 2009, 08:14

Я взагалі не розумію на таку тему роздумів , що типу, КЦ визнає таїнства і т.д. Одне, коли людина народилася в ПЦ, але зовсім інше, коли священик КЦ говорить, що нема проблем коли католичка і МП вибирають.... КП. Тоді не мутіть людям голови і говоріть так, що нема проблем куда ходити, бо ми всі Київської традиції, і розколи в Правослі ї подиву гідні. Хочете розводитися, будь ласка, загально сповідатися, прошу:) Впевнений, що викладач по Канон. праву, принаймі той, що викладає в Львівській семінарії, за перше речення такої відповіді, вигнав би недолугого семінариста з екзамену.

Вартувало хоча б пояснити, що підхід до шлюбу в ПЦ зовсім інший. Вірний МП зможе вінчатися ще не раз, а католицькій частині, подальше життя, в подружжі, буде закрите( в випадку розлучення). Хіба це не серйозні речі для роздумів?

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 18 листопада 2009, 14:00

romanm писав: Впевнений, що викладач по Канон. праву, принаймі той, що викладає в Львівській семінарії, за перше речення такої відповіді, вигнав би недолугого семінариста з екзамену.

ха-ха! хоча насправді і не смішно зовсім :(
але якщо це о.Димид, то він певно і є серед викладачів семінарії, а це БІДА!!! якщо я не помиляюсь, то він очолював навіть якийсь інститут канонічного права, але його по-моєму прикрили - чи не за такі дурості часом?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 18 листопада 2009, 14:08

Мaлuй писав:
ха-ха! хоча насправді і не смішно зовсім :(
але якщо це о.Димид, то він певно і є серед викладачів семінарії, а це БІДА!!! якщо я не помиляюсь, то він очолював навіть якийсь інститут канонічного права, але його по-моєму прикрили - чи не за такі дурості часом?



Це вже історія http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=951
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Повідомлення отець Роман » 20 листопада 2009, 17:52

Я так розумію, що серед учасників форуму є колишні семінаристи? І вони не повністю згідні із відповідями священика? Так, критика повинна бути, але давайте більше конструктиву. Але мені здається тут йдеться насамперед про ті питання, що вимагають більше второпності аніж теорії і пояснення самої теорії. Тим більше таким "недовченим" як семінаристи (даруйте і не ображайтеся, але одна справа навчання - теорія, а інша справа практика - священство).
Буквально недавно був на "курсах" в Донецьку для священиків нашого екзархату, свого роду таке собі "підвищення кваліфікації". Так от, були там судовий вікарій Київської архиєпархії і декан УКУ. Говорили головно про судові процеси повязані з подружжям і про питання біоетики. В компетенція цих вчених осіб сумніву не виникло, все вони говорили правильно, так виникли деякі розбіжності із теорією і практикою. Напр. часто наші отці вінчають православних, котрі не розуміють тонкощів канонічного права і т.п. Якщо їм відмовити у вінчанні, то часто це означатиме, що ми їх більше не побачимо... Тому постає питання - як повестися правильно - як велить закон чи як каже духовна користь?

Тому ці питання, що розгядає конкретно ця гілка форуму ніби і по суті але і не по суті. Бо відповіді правильні, але неповні, а це означає що завжди можна до чогось придертися, особливо тим хто хоче це зробити. А щоб вповні відчути подібну проблематику, запрошую вас пізнати життя нашої Церкви на Великій Україні, зокрема у мене в Кременчуці. І побачите, що одна річ теорія, а інша - практика. Хоча розумію, що завжди повинні бути разом як обидві руки - діяти синхронно.

Може не зовсім все зрозуміло пояснив, то даруйте, це недоліки такого спілкування...
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 20 листопада 2009, 19:10

Я так розумію, що серед учасників форуму є колишні семінаристи? І вони не повністю згідні із відповідями священика? Так, критика повинна бути, але давайте більше конструктиву.

Отче, я думаю Ви згідні, якщо я скажу, що необов язково бути колишнім семінаристом, щоби ставити питання. Тай що Ви розумієте під "конструктивом"? В даній ситуації ,куда більш конкретики?



Але мені здається тут йдеться насамперед про ті питання, що вимагають більше второпності аніж теорії і пояснення самої теорії. Тим більше таким "недовченим" як семінаристи (даруйте і не ображайтеся, але одна справа навчання - теорія, а інша справа практика - священство).



Не знаю. Але тоді виходить що одне заклик Церкви до святості, а інше, практика. Лікарів вчать що шлунок (огрубляю) в животі, а на практиці він де?Семінаристів вчать одне, а практика - інше?
Напр. часто наші отці вінчають православних, котрі не розуміють тонкощів канонічного права і т.п. Якщо їм відмовити у вінчанні, то часто це означатиме, що ми їх більше не побачимо... Тому постає питання - як повестися правильно - як велить закон чи як каже духовна користь?


От в тому то і проблема, імхо. Я того не розумію. Як можна давати шлюб людям, які взагалі не розуміють що це таке КЦ. Та й що значить: "не побачимо"? Вибачте, але невже немає ніякої підготовки до прийому в КЦ, Чи гонитьба за числом вірних заставляє робити таким чином? А якщо вони приходять до нас, тому, що там нема такси на треби, то невже вони через те стануть вірними католиками? Нпр. в Росії, якщо людина хоче прийняти Католицьку віру, принаймі рік має ходити на катехизм.

Тому ці питання, що розгядає конкретно ця гілка форуму ніби і по суті але і не по суті. Бо відповіді правильні, але неповні, а це означає що завжди можна до чогось придертися, особливо тим хто хоче це зробити. А щоб вповні відчути подібну проблематику, запрошую вас пізнати життя нашої Церкви на Великій Україні, зокрема у мене в Кременчуці. І побачите, що одна річ теорія, а інша - практика. Хоча розумію, що завжди повинні бути разом як обидві руки - діяти синхронно.


Отче, при всій повазі. Не розумію, і дивуюся. Ви рахуєте, що католик обвінчаний з МП, має йти в КП???? Це ви рахуєте практикою:)? В чому правильна відповідь. В тому, що розірвавши єдинство з КЦ, ПЦ так і залишилися з благодаттю? Тоді вибачте, а нащо тоді там УгкЦ? Всі Київської традиції і МП і КП, і РПцЗ, і РПАЦ, всі вони з Києва.

Отче, я ось що хотів сказати. Якщо є різниця між практикою(життя християнина католика) і Євангелієм(теорія) то може не крутити людям голови і не лякати гріхами і пеклом? Нпр. мені не дали розрішення в КЦ, я пішов на загальну сповідь до ПЦ і до причастя. Мені здається, що такий релятивізм(який прикривається Київською Церквою) воістину сатанинський. Бо такими відповідями йдеться проти Церковного вчення. Пам ятаєте" nulla nimia securitas ubi periclitatur aeternitas" - якщо в небезпеці вічне життя, то ніяких мір не буває багато, щоби вберегти людей від гріха(папа Іннокентій 11 і Маріа де Лігуорі? див. Denz. n.2104), часом наші вчені теологи думають напевно, що винайшли велосипед... але упс, він вже є. Отож ліпше би читали cвятих мужів, чим свої мудрування, імхо.
Між собою дискутувати(теологами) без проблем, але про людей треба думати також.

Аватар користувача
отець Роман
дописувач
дописувач
Повідомлень: 88
З нами з: 16 листопада 2008, 15:40
Звідки: м. Кременчук
Контактна інформація:

Повідомлення отець Роман » 21 листопада 2009, 23:32

Власне про це і мова. Одна справа теорія а інша - пркатика.
І не зрозумійте мене неправильно! - я не про те щоб сповняти всі треби над всіма без огляду на кононічне і право і закони Церкви, тільки говорю про проблему як таку, і перш ніж з нею боротися слід її вивчити...
Часто люди ставлять запитання і відповіді їх не влаштовують. Але це не означає, що вони неправильні.
Семінаристів вчать одне, а практика - інше?

Так. Одна справа воювати напр. за екраном компютера і інша з реальним ворогом... Одна справа - знати теорію (це дуже важливо!)
і цілком інша - вміти її пристосувати до реалій. Ось про що мова.
Та й що значить: "не побачимо"? Вибачте, але невже немає ніякої підготовки до прийому в КЦ, Чи гонитьба за числом вірних заставляє робити таким чином? А якщо вони приходять до нас, тому, що там нема такси на треби, то невже вони через те стануть вірними католиками?

А це і значить. Не всі люди розуміють "інтелектуальність" КЦ і УГКЦ, вони знають що "десь" можна це зробити вже і швидко. І їм не важливо де. Уявіть: до вас прийшли і просто "в лоб" питають - як нам повінчатися? З чого ви почнете розмову? "Рибу ловити" треба навчитися на практиці а не за партою. А ситуація така, як сьогодні нічого не спіймаєте, завтра буде пізно вчитися.
Звичайно підготовка є, я не говорив що її немає.
За один раз католиками не стануть, а з часом - цілком можливо. Але вже саме слово часто сприймається ворожо цими людьми, бо ними часто маніпулюють, вони мають через це зранення і багато речей сприймають неадекватно.
Ви рахуєте, що католик обвінчаний з МП, має йти в КП???? Це ви рахуєте практикою?

З чого ви взяли? А не знайдете засіб втримати - піде. І що тоді? Хто буде винен? І повірте - це не легко зробити - рибу зловити одне, а ще її й втримати!
Сину! Ти є позичений! - слова бл. памяті митрополита Андрея

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 22 листопада 2009, 18:17

Дякую отче, за свідчення.Цікаво, бо я також такої думки, що практика і теорія дещо різні речі.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення romanm » 26 січня 2010, 12:52

Говорили, балакали сіли і заплакали. То вже починає бути не смішно. Я думаю, що читають цей форум і люди, які мають якийсь вплив і також знають більше чим я в церковній сфері. Отож прошу сказати раз і назавжди. Відповіді які були надані на ОФІЦІЙНОМУ сайті, які ми тут цитуємо є згідно католицької доктрини? Якщо так , то чому?? А якщо не є згідно науки КЦ то чому не було ніякого спростування?!!!!

Якщо було згідно науки КЦ, то що мені заважає перейтив в МП і не заморочуватися зі всякими природними методиками народжування?Або розводитися 3 чи скільки там раз? Хотілося би отримати відповіді. От реагують якщо хтось там на когось написав, типу наклепи, тему закриють, повідомлення підітруть. Також, прохання, якщо можна тут. Пояснити де я помиляюся. :)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 26 січня 2010, 13:08

Христос Раждається!
romanm писав:Говорили, балакали сіли і заплакали. То вже починає бути не смішно. Я думаю, що читають цей форум і люди, які мають якийсь вплив і також знають більше чим я в церковній сфері. Отож прошу сказати раз і назавжди. Відповіді які були надані на ОФІЦІЙНОМУ сайті, які ми тут цитуємо є згідно католицької доктрини? Якщо так , то чому?? А якщо не є згідно науки КЦ то чому не було ніякого спростування?!!!!
Якщо було згідно науки КЦ, то що мені заважає перейтив в МП і не заморочуватися зі всякими природними методиками народжування?Або розводитися 3 чи скільки там раз? Хотілося би отримати відповіді. От реагують якщо хтось там на когось написав, типу наклепи, тему закриють, повідомлення підітруть. Також, прохання, якщо можна тут. Пояснити де я помиляюся. :)

так ми ж ніби говорили про контекст запитання і про недовідповідь... Я грішний на це впливу не маю. Думаю така недосказаність - наслідок роботи над поєднанням представників Київської Традиції. В кожному разі можете написати до адміністрації сайту. Хоча не думаю, що відповідь вийде за межі окресленого...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення romanm » 26 січня 2010, 13:30

так ми ж ніби говорили про контекст запитання і про недовідповідь... Я грішний на це впливу не маю. Думаю така недосказаність - наслідок роботи над поєднанням представників Київської Традиції. В кожному разі можете написати до адміністрації сайту. Хоча не думаю, що відповідь вийде за межі окресленого..


Отче, Ви рахуєте, що це НЕДОВІДПОВІДЬ? Тобто не вистачае сказати тільки чогось, а сама відповідь правильна?

Значить
"бо ж очевидним є, що Православна Церква, так як і Католицька має всі засоби для вашого освячення і спасіння."

http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1044
[/quote]

а в ПЦ можна користуватися , нпр. контрацептивами, то чого я маю сидіти в КЦ? Можна перейти в ПЦ і мати усі засоби до спасіння також, а не носити ярмо. Я правий?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 26 січня 2010, 14:08

romanm писав:
так ми ж ніби говорили про контекст запитання і про недовідповідь... Я грішний на це впливу не маю. Думаю така недосказаність - наслідок роботи над поєднанням представників Київської Традиції. В кожному разі можете написати до адміністрації сайту. Хоча не думаю, що відповідь вийде за межі окресленого..

Отче, Ви рахуєте, що це НЕДОВІДПОВІДЬ? Тобто не вистачае сказати тільки чогось, а сама відповідь правильна?
Значить
"бо ж очевидним є, що Православна Церква, так як і Католицька має всі засоби для вашого освячення і спасіння."
http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1044

а в ПЦ можна користуватися , нпр. контрацептивами, то чого я маю сидіти в КЦ? Можна перейти в ПЦ і мати усі засоби до спасіння також, а не носити ярмо. Я правий?

так правий Ви. От лише ми з Вами стали у певній мірі ...гм.. "заручниками" діалогу КЦ з Православієм, в якому греко-католики (не лише - і латинники на голошених Москвою "каноніческіх тєріторіях") заважаємо навіть своєю присутністю, от і маємо окремих отців, що відписують у такий спосіб і їм це не боронять... Ми ж з Вами обоє розуміємо, що цитовані Вами відповіді бачить увесь світ, в тому числі і відповідальні голови в КЦ (тобто - це явище не специфічно греко-католицьке)? Що робити у такій ситуації? Думаю використати можливість за умови толерантності з боку КЦ проповідувати серед православних Церков потребу/можливість бути з нами єдиними, чи, на рівні озвучуваного Вами прикладу - гарна можливість проповідувати життя без контрацепції :Rose:
Істина не міняється, пане Романе, від того, що написав той чи інший чоловік - міняються методи її проповіді... Війни/сварки мабуть мають не менше негативу, аніж те, з чим у сьогоденні стикаємося ми, проте християнин має різні обставини використовувати для голошення Правди. Чому не Ви? Не я грішний?? Думаю, мислення ситуації, що склалася, у такий (позитивний) спосіб має переважити у нас-католиків. Не знаю, чи чогось конструктивного зможу додати... Вибачте
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Питання про секти та єресі на сайті

Повідомлення o.Mykil » 09 лютого 2012, 19:58

Серед різних рубрик стосовно запитань до священика теж фігурує "Про секти і єресі" http://www.ugcc.org.ua/81.0.html
Що цікаво, раніше в цій частині були так само численні питання-відповіді, а потім усе чомусь позникало як і можливість узагалі поставити якесь питання. Невже ця проблема для УГКЦ уже перестала бути актуальною чи нема знавців? Дивує така позиція. :shock:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Питання про секти та єресі на сайті

Повідомлення romanm » 09 лютого 2012, 21:27

Отче, там взагалі ситуація з відповідями трішки дискусійна, як на мою скромну думку. Буває дають такі відповіді, що не знаєш чи плакати, чи плюватися. Ліпше хай буде так як є. Мо сюда зайдуть як захочуть запитатися .

bohdan
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 01 грудня 2010, 00:17

Розділ "Запитуємо священика"

Повідомлення bohdan » 18 березня 2013, 22:40

Слава Ісусу!

Підскажіть, будь ласка, чому на сайті не працює розділ "Запитуємо священика"???

Дякую.

Богдан

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розділ "Запитуємо священика"

Повідомлення о.Олег » 19 березня 2013, 06:40

bohdan писав:Слава Ісусу!

Підскажіть, будь ласка, чому на сайті не працює розділ "Запитуємо священика"???

Дякую.

Богдан

так виглядає (за замовчуванням), що керівництво сайту спрямувало всі запитання на наш Форум і питання задаються тут. Можна в загальних темах, а, якщо дуже особисте, можна/треба в ПП (приватна переписка)
З повагою. о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей