Чи є французький поцілунок гріхом?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи є французький поцілунок гріхом?

так
6
21%
ні
23
79%
 
Всього голосів: 29

flower
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 14 грудня 2009, 17:18

Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення flower » 14 грудня 2009, 18:42

До сьогоднішнього дня не можу знайти, точної з погляду церкви відповіді на це питання. Прошу священика відповісти.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 14 грудня 2009, 18:48

Я так зрозумів що і тільки священики голосують?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 14 грудня 2009, 19:06

А що таке "французький поцілунок"? Поцілунок він і в Африці поцілунок... :)))
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Di
новик
новик
Повідомлень: 11
З нами з: 12 грудня 2009, 22:41
Звідки: Закарпаття,м.ВиноградІв

Повідомлення Di » 14 грудня 2009, 21:44

Якщо є справжнє кохання-то ні! Хоча ...Кохання сповняється в Бозі і є з'єднанням з Богом,то такий поцілунок виглядає досить дико...Щось я заплуталась...

Олюся
дописувач
дописувач
Повідомлень: 77
З нами з: 15 жовтня 2009, 08:33

Повідомлення Олюся » 14 грудня 2009, 22:04

Чи є французький поцілунок гріхом?

Ви маєте на увазі до одруження чи і для подружніх пар?

flower
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 14 грудня 2009, 17:18

Повідомлення flower » 15 грудня 2009, 09:47

Для неодружених

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2009, 10:41

flower писав:Для неодружених

не думаю, що тут варта голосувати. Гріховність/святість такого (як і будь-якого) вияву почуттів/думок/дій неможливо визначати шляхом голосування. Це треба виносити на яв у Сповіді.
На загал лише зазначу, що поцілунок заторкує (випливає з; може мати на меті задіяти...) інтимну сферу людини і виявляти у такий спосіб свої почуття треба обережно - це дуже вразлива сфера життя людини. Можна зранити когось і себе самого...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 15 грудня 2009, 12:57

Тут напевно треба все таки розділити. Франц. поцілунок, чи дружній( в щоку).
Якщо, таким макаром(фр.п.) цілується подружня пара, імхо, не бачу нічого поганого. Навпаки.
Проблеми, як на мене, виникають, коли так цілуються підлітки на задніх рядах кінотеатру. Якщо дівчина до подружжя, сьогодні цілується( це вияв близкості) з одним, завтра він цілується з другою. Варто подумати чи це гріх чи ні. Особисто мислю, що все таки, треба сповідатися в цьому :)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Повідомлення ShMariam » 15 грудня 2009, 16:05

Я думаю, що фр. (глибокий) поцілунок - гріх, а поцілунок в щоку - ні.
Востаннє редагувалось 07 березня 2010, 14:04 користувачем ShMariam, всього редагувалось 2 разів.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 15 грудня 2009, 16:33

справді питання "комплексне"...
якщо це часто з різними людьми, то певно це погано...
якщо між нареченими, як вияв любові - то чому б і ні...
я розумію, що тут вже близько до чогось більшого ніж лише поцілунок, але якщо вони вже зустрічаються більше ніж 2 дні ( :ROFL: ) (ну хоча б місяць-два і в них серйозні наміри і вони мали розмову про "межі" такого тілесного спілкування) і цій парі вдається зберігати межу (а це легко прослідкувати й на сповіді) - то чому б і ні...

але власне через те, що кожен випадок є особливим, я погоджусь з о.Олегом, що про це варто поговорити з духівником (хоч і не обовязково в контексті сповіді, а можливо й просто духовної розмови).

цікава інфа на цю тему є тут: http://truelovewaits.at.ua/publ/1-1-0-2

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 15 грудня 2009, 16:34

про це і писав, пане Оресте. Дякую
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Повідомлення прочанка » 16 грудня 2009, 12:34

для мене особисто - поцілунок був завжди ознакою чого дуже інтимного, особистого, де мають бути присутні глибокі почуття. На жаль, сучасна молодь( не вся,звичайно), що поцілунки можна роздавати напрво й наліво. Але це, ніби роздавати часточку душі, часточку себе людині, які того чи не потребує, чи навіть не варта тих почуттів. Ще гірше, коли люди цілуються автоматично, піддаючись чисто тілесним потребам, а не почуттям. До теми згадала фільм з Джулією Робертс - "Красотка" (рос.)Вона там - повія, але принцип - ніколи не цілуватися з клієнтом, бо поцілунок - це почуття, а все решта - просто робота, необхідність вижити. Правда, в кіно воно завжди інакше, ще й щаслива кінцівка. Вона знайшла багатого, хорошого чоловіка, який її полюбив і прийняв ту, яка була в душі, а не за професією. В житті воно трохи інакше, тому варто берегти свої поцілунки для обранців подружнього життя. А шлюби відбуваються на небесах...
Не бійтеся!

flower
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 14 грудня 2009, 17:18

Повідомлення flower » 16 грудня 2009, 17:00

тоді можна вважати, що поцілунок з коханою людиною - це не гріх, це ж щиро...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 16 грудня 2009, 17:04

Поцілунки є різні... І не завжди у відповідних для того місцях, на жаль (як на тілі, так і у прилюдний спосіб)...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 17 грудня 2009, 10:24

flower писав:тоді можна вважати, що поцілунок з коханою людиною - це не гріх, це ж щиро...

переважна більшість речей робиться щиро... Щоб не бути залежним від своїх "теперішніх" (щирих) почуттів - одружуйтесь=становіться відповідальними. За межами шлюбу - поцілунок може бути і гріхом... Не обов`язково "французький"- й у "щічку".
та це все виявляйте у Сповідь
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення прочанка » 18 січня 2010, 09:28

:( Якби сучасна молодь менше брала б поганого досвіду з європейських держав, то ми б, як християнська держава, не мали б "громадянських" шлюбів на віру, бо віру там якраз і нема. В законному шлюбі пара може цілуватися, як хоче, бо той шлюб освячений церквою.
Не бійтеся!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення romanm » 18 січня 2010, 14:23

прочанка писав::( Якби сучасна молодь менше брала б поганого досвіду з європейських держав, то ми б, як християнська держава, не мали б "громадянських" шлюбів на віру, бо віру там якраз і нема. В законному шлюбі пара може цілуватися, як хоче, бо той шлюб освячений церквою.


п. Прочанко, європейські держави тут ні при чому. Невже Ви гадаєте, що в інших державах немає гріху? Не потрібно показувати пальцем на когось, треба дивитися на себе. Значиться щось не в порядку, якщо храми повні, а корупція, в тому ж Львові, одна з найбільших по Україні.

sapfermed
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 15 січня 2010, 20:10
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення sapfermed » 18 січня 2010, 20:30

Если он от души исполнен - это никакой не грех ;)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення romanm » 18 січня 2010, 20:35

sapfermed писав:Если он от души исполнен - это никакой не грех ;)

Канешно. :evil: :)
---------------

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення o.Mykil » 19 січня 2010, 03:08

sapfermed писав:Если он от души исполнен - это никакой не грех ;)


Ага, особенно от греховной души! %)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення прочанка » 19 січня 2010, 12:29

п. Прочанко, європейські держави тут ні при чому. Невже Ви гадаєте, що в інших державах немає гріху? Не потрібно показувати пальцем на когось, треба дивитися на себе. Значиться щось не в порядку, якщо храми повні, а корупція, в тому ж Львові, одна з найбільших по Україні.

Перепрошую, що зачепила якусь болючу струну :) Але чомусь погане липне швидше ніж добре, бо нам є чому повчити в європейських громадах, можете мені повірити, трохи по світу поїздила.
у львові, направду, повні храми людей. Що дуже позитивне - не тільки стареньки бабці, а молодь, молоді батьки з дітками. Це добрий знак! Навіть, якщо половина просто так ходить( це я явно перебільшую), все одно рано чи пізно щось в душі пробудиться. А корупція далеко не найбільша. Це, до речі, болюча виразка на тілі нашої України. З цим треба боротися всім, а не робити закиди. Принаймні, у нас ще не керують бандюки і дай, Боже, що ця чаша минула наш нарід.
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення o.Mykil » 19 січня 2010, 17:15

Тримаємося теми замітки!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення прочанка » 20 січня 2010, 10:50

ви маєте рацію :) , але оскільки в людини були питання, то мусіла на них дати відповідь.
Не бійтеся!

TarasK
новик
новик
Повідомлень: 18
З нами з: 25 листопада 2009, 10:57

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення TarasK » 20 січня 2010, 11:11

На мою думку - це є цілком індивідуальна річ. Потрібно усвідомити до чого призводить даний поцілунок. Якщо поцілунок призводить до гріха - значить він є гріхом, якщо ні то ні.

R0man
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 03 лютого 2010, 10:46

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення R0man » 03 лютого 2010, 22:35

Ні

Аватар користувача
Witysław
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 05 січня 2010, 21:26

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Witysław » 04 лютого 2010, 09:45

а чому тут не розглядають протиприродність цього поцілунку ?
я розумію - сухий поцілунок, як вияв поваги/прихильності/любові...
невже людині дані губи і язик для французького поцілунку ?
це як (вибачте Преславні Отці, прочани) анальний секс, який є протиприроднім :bad:
хоча, я можу помилятись :( для людини це властиво

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 04 лютого 2010, 11:16

Христос Раждається!
Witysław писав: а чому тут не розглядають протиприродність цього поцілунку ? я розумію - сухий поцілунок, як вияв поваги/прихильності/любові... невже людині дані губи і язик для французького поцілунку ?

мабуть з тої ж причини, що не розглядаємо сьогодні статевий акт подружжя виключно у репродуктивному розумінні (а: "для любові і продовження роду")
Witysław писав:це як (вибачте Преславні Отці, прочани) анальний секс, який є протиприроднім :bad:
навіть не знаю, що робити з таким порівнянням... В випадку анального сексу говоримо в результаті (розглядаючи можливість таких гм... актів в законному подружжі, як гм... таке ось вираження любові...) про гідність людини - анальний акт їй перечить. А поцілунок? Мабуть я грішний не настільки на поцілунках знаюсь :oops: , що не можу зауважити описаної Вами подібності... Хоча погоджуюсь - небезпека збочення існує
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Witysław
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 05 січня 2010, 21:26

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Witysław » 04 лютого 2010, 19:54

Згідний з Вами Отче Олеже, трохи перебільшив. :oops:
Не міг підібрати іншого порівняння.
хоча, я можу помилятись :( для людини це властиво

олеся
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 25 квітня 2010, 11:30

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення олеся » 27 квітня 2010, 00:01

Як же тоді вдіяти з весільними звичаями?

Знаю, що в давнину дружкувати і дружбувати кликали тих людей, які невдовзі мали також одружуватися. Тому весільні співи «гірко» для бояр не були такими вимушеними, хоча, зрештою, не знаю чи вони все одно дозволяли собі «французькі поцілунки».

Я згодна, що потрібно молодим людям береги духовну і тілесну чистоту, відтак наречений і наречена будуть один одному в подружньому житті найкращим подарунком, а найголовніше – будуть чистими в очах Бога.

Але як же зберегти цю чистоту, коли весільна громада просто змушує дружбу і дружку цілуватися, і їх зовсім не задовольняють невинні поцілунки? Звичайно, люди не святі – часто розділяють Христову науку і реальне життя, хоча я тоді б це зовсім не називала християнством.

Моє запитання до отця: якої міри є гріх, коли дружка не хоче цілуватись і всіляко цього уникає, просить і пояснює, а дружба й далі залишається нахабою і насильно догоджає весільній громаді? Звичайно, в поцілунку вона також не відповідає взаємністю, а стає об’єктом мало не ґвалтування…, коли усі гості разом з дружбою насильно змішують цілуватись, не піддаючись на жодні моральні умовляння дружки.

Мені здається це запитання суб’єкт–об’єктного стосунку. Наскільки особа, яку зґвалтували має гріх, якщо жодного зовнішнього приводу вона для цього не давала або ще гірше наскільки особа, яку вбили, має гріх убивства, коли ж сама стала об’єктом вбивства, не даючи для цього жодних причин. Так само чи має дружка гріх, коли робила все від себе можливе, щоб зберегти під Божою охороною чистоту святого поцілунку і свій перший поцілунок подарувати своєму чоловікові або нареченому.

Пропозиція від себе – проводити передвесільні науки для дружбів і дружок або ж ніколи не дружкувати чи дружбувати (бо трапляються і зворотні випадки). І взагалі, весільні поцілунки є поганим прикладом для молодших і дітей, навіть коли це поцілунки наречених. Добре чинять наші брати-протестанти, коли на весіллях особливо скромно поводиться молодь, так, що навіть не ходять разом дружби з дружками, а дружби тримаються боку молодого, а дружки молодої. Хоча, думаю, і серед свідомих християн традиційних конфесій на весіллі є ще гарніші приклади молодечої скромності та Божих чеснот.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Злий Іван » 27 квітня 2010, 07:47

Олеся, коли дружка не хоче, щоби її насильно цілували, вона завжди може дати дружбі під ребро :D , і це не буде для неї гріхом, а швидше навпаки :) . Зрозумійте мене правильно. O:-)

А гріховність фр. поцілунку треба розглядати виключно в контексті. Хіба поцілок закоханих (розглядаємо тільки поцілунки) може бути гріхом? Інша справа, що при цьому гуляє в голові. А звідси, як то кажеться, будь-ласка, докладно :) ...
Бо хто в серці своєму побажав, той згрішив. (не дослівно, але суть передав)

А між чоловіком і дружиною... Ну хіба бажати свою кохану дружину є гріхом? :Rose:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей