Чи є французький поцілунок гріхом?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Чи є французький поцілунок гріхом?

так
6
21%
ні
23
79%
 
Всього голосів: 29

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2010, 08:18

олеся писав:Як же тоді вдіяти з весільними звичаями?...

звичайно погоджуюся, що про такі звичаї потрібно говорити. І вчити дружбів/дружок є потреба. І промовляти до громади гостей, що можуть своїми криками спонукувати до гріха... Але впирається все у результаті саме в того дружбу і ту дружку :) Можна і не йти за вимогами підвипившої громадськості - це Вам говорить семиразевий перший дружба :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

олеся
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 25 квітня 2010, 11:30

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення олеся » 27 квітня 2010, 15:37

Ну добре, але тоді якої міри має гріх цей дружба і ця дружка? І чи можна звинувачувати лише дружбу чи їх обох? Бо дружка може зробити замало від себе, а дружба забагато, щоб опиратися, чи навпаки?
Бо Христос казав: "А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм" (Матв.5:28) - ви мали на увазі, злий Іване, мабуть, цю цитату.
Востаннє редагувалось 27 квітня 2010, 15:45 користувачем олеся, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 27 квітня 2010, 17:17

олеся писав:Ну добре, але тоді якої міри має гріх цей дружба і ця дружка? І чи можна звинувачувати лише дружбу чи їх обох? Бо дружка може зробити замало від себе, а дружба забагато, щоб опиратися, чи навпаки?

Тобто... тобто Ви навіть не допускаєте думки, що, попри всі вимоги весільного товариства, дружба/дружка має свобідну волю?? Про свій досвід розповів саме для того, щоб з повною відповідальністю заявити :) - можна навіть дуже охочу до поцілунків дружку поцілувати у щічку.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

олеся
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 25 квітня 2010, 11:30

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення олеся » 27 квітня 2010, 21:57

Так, людина має свобідну волю завжди, але бувають випадки коли стає об'єктом насилля. Наскільки ж тоді людина має звинувачувати себе, що, можливо, вона не все зробила від себе можливе, щоб уникнути гріха. Тут можна говорити і про інші речі в житті, коли людині бракує нахабності відповісти на нахабність. Добрим словом і толерантністю легко стати жертвою, хоч знаємо Христове слово інше: "А Я вам кажу не противитись злому. І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, підстав йому й другу" (Матв.5:39). Хоча Христос також перевертав столи в храмі, коли Дім Божий перетворили на ринок...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 28 квітня 2010, 08:02

олеся писав:Так, людина має свобідну волю завжди, але бувають випадки коли стає об'єктом насилля. Наскільки ж тоді людина має звинувачувати себе, що, можливо, вона не все зробила від себе можливе, щоб уникнути гріха. Тут можна говорити і про інші речі в житті, коли людині бракує нахабності відповісти на нахабність. Добрим словом і толерантністю легко стати жертвою, хоч знаємо Христове слово інше: "А Я вам кажу не противитись злому. І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, підстав йому й другу" (Матв.5:39). Хоча Христос також перевертав столи в храмі, коли Дім Божий перетворили на ринок...

тобто - лишаємо в спокої поцілунки дружбів і дружок: такому насильству протистояти можна.
а насильство - складна тема. Мабутьварта відкрити окрему гілочку дописів,якщо такої ще нема на Форумі. Відкриєте?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Злий Іван » 28 квітня 2010, 08:11

олеся писав:Ну добре, але тоді якої міри має гріх цей дружба і ця дружка? І чи можна звинувачувати лише дружбу чи їх обох? Бо дружка може зробити замало від себе, а дружба забагато, щоб опиратися, чи навпаки?
Бо Христос казав: "А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм" (Матв.5:28) - ви мали на увазі, злий Іване, мабуть, цю цитату.



Саме так
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Злий Іван » 28 квітня 2010, 08:13

о.Олег писав:
олеся писав:Ну добре, але тоді якої міри має гріх цей дружба і ця дружка? І чи можна звинувачувати лише дружбу чи їх обох? Бо дружка може зробити замало від себе, а дружба забагато, щоб опиратися, чи навпаки?

Тобто... тобто Ви навіть не допускаєте думки, що, попри всі вимоги весільного товариства, дружба/дружка має свобідну волю?? Про свій досвід розповів саме для того, щоб з повною відповідальністю заявити :) - можна навіть дуже охочу до поцілунків дружку поцілувати у щічку.


:good:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

олеся
гість
гість
Повідомлень: 4
З нами з: 25 квітня 2010, 11:30

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення олеся » 28 квітня 2010, 16:30

Нехай поводяться за Божою волею і наречені, одружені, свідки та гості на весіллі. Попросту щодо наших не лише весільних звичаїв потрібно підходити з мудрою християнською критикою і пам'ятати, що воля Божа передусім, якщо ти вважаєш себе християнином!

"Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно" (1Кор.6:12).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 28 квітня 2010, 16:43

олеся писав:Нехай поводяться за Божою волею і наречені, одружені, свідки та гості на весіллі. Попросту щодо наших не лише весільних звичаїв потрібно підходити з мудрою християнською критикою і пам'ятати, що воля Божа передусім, якщо ти вважаєш себе християнином!

"Усе мені можна, та не все на пожиток. Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно" (1Кор.6:12).

Я вважаю, що такі питання треба вирішувати заздалегідь, щоб потім не виникало ситуацій %) Звісно, якщо є можливість, дружка з дружбою, з весільним старостою перш за все, можна із гостями - тими що люблять починати кричати "Гірко!"... До речі, щодо старости. Деколи такі забави придумують - жах! :oops: А молодята якраз перед весіллям сповідаються, причащаються. Якось сумно цей день псувати гріхами :cry:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Witysław
новик
новик
Повідомлень: 26
З нами з: 05 січня 2010, 21:26

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Witysław » 30 квітня 2010, 08:29

щодо весіль і народних весільних обрядів:
невже у дружки нема вибору - бути чи не бути дружкою ? невже дружка не знає ситуацію яка побутує на весіллях ?
по можливості треба того уникати, мягко відмовляти.

чи раз я мав бути дружбою, але ж відмовлявся і все було ОК.

такі "обряди" ламати треба. чому всі звикли "берегти" найгірше ???
як буду одружуватись, не думаю навіть пянки/обжераловки робити.
культурний вечір з вином/шапм. у ресторані, шведський стіл, духовий/струнний оркестр і старчи любі гості 8)

на таку імпрезку невстидно і отця запросити :Search:
хоча, я можу помилятись :( для людини це властиво

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Теодор » 24 липня 2011, 09:30

Я думаю що насправді є не так багато фізичних дій які є гріховними по своїй суті. От так само і поцілунок яким би він не був. Цілувати не гріх. Але великий гріх використовувати людину, великий гріх спокушати її до поганих думок, великий гріх бачити в людині обєкт свого,хоть і не значного, задоволення. Але якщо поцілунок супроводжує щира любов і бажання бути преємним своїй коханій людині то такий поцілунок не є гріхом. Навіть більже. Це добре діло. І не треба дивитись як він виглядає зі сторони головне що в душі, саме цього і вчив Ісус.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 24 липня 2011, 11:20

Теодор писав:Я думаю що насправді є не так багато фізичних дій які є гріховними по своїй суті. От так само і поцілунок яким би він не був. Цілувати не гріх. Але великий гріх використовувати людину, великий гріх спокушати її до поганих думок, великий гріх бачити в людині обєкт свого,хоть і не значного, задоволення. Але якщо поцілунок супроводжує щира любов і бажання бути преємним своїй коханій людині то такий поцілунок не є гріхом. Навіть більже. Це добре діло. І не треба дивитись як він виглядає зі сторони головне що в душі, саме цього і вчив Ісус.

якщо Ви про Шлюб - повністю погоджуюсь.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 24 липня 2011, 13:04

Якщо звичайний поцілунок - не гріх, а французький поцілунок - гріх, то яка між ними різниця? Як зрозуміти, де знаходиться межа розпусти?
Повністю погоджуюся з паном Орестом :good:
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Теодор
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 23 липня 2011, 22:17

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Теодор » 24 липня 2011, 15:26

Ну взагалыто я розглядав це питання в контексты приблизно таких выдносин між протележною статтю(одружені, заручені, чи просто серйозно налаштована пара). Мені здаєтся що за відсутністю хтивого бажання використати людину фрацулький поцілунок не буде гріховним. Вище описаний мною принцип ідентифікувати гріх може бути примінений і до стаевих відносин, але для них вже необхідний церковний шлюб.
Якщо помиляюсь дуже хочу зрозуміти свою помилку. Допоможіть отче.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2011, 16:04

Nazariusz писав:Якщо звичайний поцілунок - не гріх, а французький поцілунок - гріх, то яка між ними різниця? Як зрозуміти, де знаходиться межа розпусти?

Може межа - сила задоволення? :oops: Погодьтеся, коли цілують звичайно і по-французьки, відчувають не одне і те саме.

Хоч я давно вже б'юся над тим і подібними питаннями і не знаходжу чіткої відповіді: що є межею дошлюбних відносинах?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2011, 21:46

ShMariam писав:Хоч я давно вже б'юся над тим і подібними питаннями і не знаходжу чіткої відповіді: що є межею дошлюбних відносинах?

Так-так -так.... :oops: :) :D
Уявляєте,я не знав ,що таке,цей французкий поцілунок :roll: ...неук якись,чесне слово. :) Прийшлось взнавати у дівчинки ,яка поруч пила каву з подругою.(інтернет кафе).
Так вона сказала,що це просто в щічку,а її подруга сказала, що це взагалі поцілувати туди, :oops: ,я просто не знаю,як пишеться правильно це слово,думаю ясно,про що мова. :D (видні і красиві дівчатка,здавалось-би,мають знати).
Я якось не повірив,що скільки галасу на форумі від поцілунку в щічку,і якось схилився до думки її подруги :),але на всякий випадок(а вони бувають різними :D ) "спитав у вікі"(і вчинив мудро :D ). А там уже детально все описано,і пришлось їх навчити, що це таке(теоритично :oops: ).Вони навіть не повірили,пришлось підсісти до них,щоб вони самі прочитали.Прочитали,і сказали,"Та це ж звичайний поцілунок в губи з язиком". :D (що по грамоті не є так)
Я навіть дав їм почитати цю тему.Одна з них, взагалі-то,не знала,що секс до(поза) щлюбом,є гріхом.Но кмітливо підмітила:"Що дівчина, якщо цілується з хлопцем,то тільки по французки".

Від себе можу по темі добавити: Яка різниця,який поцілунок.Цілуйтесь на здоровя,правда не забувайте,що після цього деколи діти народжуються,що одружуватись потрібно :),а там цілуйтесь скільки влізе. ,а хто одружений,то про що тут балакати.
Дякую...
.......................
Але є одне але,яке мені з дописів в цій темі не зрозуміле.
Я не уявляю,як на весіллі,дружба і дружка(які часто вперше бачать один одного) можуть цілуватись по французки.Це може бути зовнішньо схоже,але по суті,це як простий поцілунок в щічку,просто в губи.Цей поцілунок по грамоті називають "поцілунок душ".Тобто,якщо балакати про французкий поцілунок в справжньому розумінні(про яке ще зранку не підозрював),то це дуже інтимний поцілунок,тобто при ньому ти відкриваєшся партнеру,тобто він можливий за участі і бажанні обох.(і якщо таке повторюється з кожною дівчиною,то варто задуматись).
А на весіллях,де часто є алкоголь,це Український поцілунок :) ,біля стола з їдлом і випивкою,під ревіння гостей УУУУ-УУУ-УУУ,"Та хто так цілується","який з тебе козак,дівчину не можеш поцілувати" :) .Дружка демонстративно каже,що має хлопця,і цілується щоб всі відчипились,а хлопець,як водиться,хоче бути козаком. :)
От таке,маєм те,що маєм :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2011, 21:51

Про дружб і дружок говорила зразу кількома дописами вище, тільки дуже давно.

Здається, тут інші смайлики треба ставити. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2011, 22:19

ShMariam писав:Про дружб і дружок говорила зразу кількома дописами вище, тільки дуже давно.

Здається, тут інші смайлики треба ставити. :(

Та чому,я навпаки тільки такі :) :D :lol: .Про які гріхи на забавах Ви казали,я не уявляю.Напевне мені по житті пощастило,не бути на таких весільних забавах(оргіях :) ).(а я думав,що багато бачив,но з вашого допису розумію,що ні :) )
Думаю не варто так серйозно відноситись до забав.І якось я помітив,що багато дівчаток,просто встидаються,або звикли до іншого.(я про весільні забави,а навіть поцілунку з дружбою).Це є нормальним,не варто встидатись своєї встидливості.(я на загал,бо сам багато чого встидаюсь :oops: )Но причім тут гріх. :shock:
Я згоден з Вами,якщо це є проблемою,то саме мудре,це просто поговорити про це,дати зрозуміти себе,і всі нюанси щезнуть.(я розумію,що ситуації бувають у всіх різними,мова не про це)
Як на мене....Скажу за себе,що до поцілунку в губи з язиком.(як на весілі).Я просто брезгливий,і з незнайомою дівчинкою,навряд чи злиюсь у пристрасному поцілунку :D(горілку з відер не пю,так що, навряд чи мені таке світить) ,але щоб її не образити,якось чемно вийду з положення,щось збрешу,скажу, що в мене Ямайский Хронічний НАВОСТАДІЛІОЗ,і він передається через поцілунок :D ,і все.(І вівці цілі,і вовки не мекають :) ,но катахизувати весілля не буду :) )
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2011, 22:32

Думаю не варто так серйозно відноситись до забав.

А я думаю, що поцілунок - це вираження любові до якоїсь конкретної людини і категорично не сприймаю його задля ЗАБАВИ, щоб зробити СОБІ приємне, як спосіб задовільнити свій статевий потяг.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2011, 22:54

Ще подумала про зв'язок цієї теми зі словами Ісуса:
Мт 5, 28 писав:кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці.


Очевидно, глибокий поцілунок - це значно більше, ніж пожадливий погляд. Чи я помиляюся?

Це якщо критерій - ступінь задоволення (йдеться про дошлюбні стосунки). То що є критерієм?
Востаннє редагувалось 24 липня 2011, 23:09 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2011, 23:07

ShMariam писав:
Думаю не варто так серйозно відноситись до забав.

А я думаю, що поцілунок - це вираження любові до якоїсь конкретної людини і категорично не сприймаю його задля ЗАБАВИ, щоб зробити СОБІ приємне, як спосіб задовільнити свій статевий потяг.

Молодець Маряно,тому не цілуйтесь за для забави. :oops:,

ShMariam писав:Ще подумала про зв'язок цієї теми зі словами Ісуса:
Мт 5, 28 писав:кожний, хто дивиться на жінку з пожаданням, той вже вчинив перелюб з нею в своїм серці.


Очевидно, глибокий поцілунок - це значно більше, ніж пожадивий погляд. Чи я помиляюся?

п.Маряна,Ви не чоловік,а тому нічого знати за відчуття(пожадливість) того когось(про кого навіть конкретно не говорим.Якись абстрактний персонаж,і всі чоловіки наділенні його якостями.)Ми взагалі говорим про забави,і наприклад я,таке(Слова Ісуса) людям не скажу,для відстоювання своєї позиції.І не буду зводити всі ті чмоки(на весіллі,танець хвустинка),до якогось гріха,і чиєїсь пожадливості.(за свою пожадливість знати можу,і якось з нею дам раду,з Божою поміччю)
А що до поцілунку(справжнього),я з Вами згоден,це дуже інтимна річ.І я нею не легковажу.Але за пожадливість когось,я знати не можу.
А про те,що на забавах,я серйозно не ставлюсь.(я про інших,за себе я писав,в попередньому дописі)
Дякую...
.............................
Востаннє редагувалось 24 липня 2011, 23:27 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2011, 23:19

andrey s. писав:А що до поцілунку(справжнього),я з Вами згоден,це дуже інтимна річ.І я нею не легковажу.Але за пожадливість когось,я знати не можу.

Напевно треба дати визначення поняттю "пожаливість". Бо тут переплітаються поняття "статеве задоволення" (яке відчувають при поцілунку абсолютно всі, крім малих, старих і хворих) і "пожадливість" (про яку я вже заплуталася, в яких випадках вона є).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2011, 23:49

ShMariam писав:
andrey s. писав:А що до поцілунку(справжнього),я з Вами згоден,це дуже інтимна річ.І я нею не легковажу.Але за пожадливість когось,я знати не можу.

Напевно треба дати визначення поняттю "пожаливість". Бо тут переплітаються поняття "статеве задоволення" (яке відчувають при поцілунку абсолютно всі, крім малих, старих і хворих) і "пожадливість" (про яку я вже заплуталася, в яких випадках вона є).

Так,мабуть.Але думаю,з цим має кожен вирішити індевідуально.
Але,скажу за себе.Якщо я нічого не відчуваю до людини,то я з нею не поцілуюсь(по справжньому,щоб відчувати ту жаданну :D пожадливість).А ці чмоки,це взагалі з іншої опери.Я також приймаю деколи участь в цьому.Але хіба це справжній поцілунок :) .Це просто доторкання губами,незнайомий і байдужий мені язик,який пахне їдою і спиртним,до себе в рот не пущу :D .Просто чмокнутись губами,хіба це погано чи гріх.А якщо хтось навіть і язику дає волю :D ,то хіба це свідчить про щось таке пожадливе.(я би так чинив,якби не був брезгливим,і когось за це не можу докорити).
Тут не варто надто серйозно відноситись до цього.А якщо у когось такий чмок викликає велику пожадливість,то раджу не приймати в цьому участі,щоб не доводити себе до спокуси,або банального розчарування,бо не факт,що та "велика пожадливість" взаємна.
п.Маряна,я думаю тут не вийде вивести якусь формулу для всіх.Тут кожен має мати справу зі своєю пожадливістю(доречі,вона у жінок не менша,а навіть більша,ну для миру на землі 50/50 :D ).Тобто щоб не було гріха,переборювати її,ту пожадливість.
Дякую за бесіду.
Добраніч.. :oops:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення ShMariam » 25 липня 2011, 06:51

andrey s. писав: викликає велику пожадливість...

Тут Ви кажете про пожадливість як про потяг, але це, нмсд, не одне і те саме... І навіть не вмію сформулювати....
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 25 липня 2011, 12:23

Не розумію, як можна з кимось "лівим" цілуватись "по-французьки" на весіллі, але, сподіваюсь, що для хлопця і дівчини з серйозними щодо одне одного намірами це не є гріхом :)
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення о.Олег » 25 липня 2011, 14:51

Nazariusz писав:Не розумію, як можна з кимось "лівим" цілуватись "по-французьки" на весіллі, але, сподіваюсь, що для хлопця і дівчини з серйозними щодо одне одного намірами це не є гріхом :)

все так, але про серйозність цих намірів можемо судити (чи не лише?) ретроспективно - оглядаючись на те, що передувало Таїнству Шлюбу, але не думаю, що ще незреалізований Шлюб (чи будь-що ще незреалізоване) може служити оправданням і про всяк випадок радив би вияснювати це з Богом реалізуючи :) Таїнство Сповіді
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Злий Іван » 26 липня 2011, 09:31

Nazariusz писав:Не розумію, як можна з кимось "лівим" цілуватись "по-французьки" на весіллі, але, сподіваюсь, що для хлопця і дівчини з серйозними щодо одне одного намірами це не є гріхом :)


Знаєте, є така "приказка": Секс -- не привід для знайомства?
%) :o :oops:
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Nazariusz
дописувач
дописувач
Повідомлень: 80
З нами з: 09 грудня 2010, 23:34
Звідки: Львів

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення Nazariusz » 26 липня 2011, 16:49

Ну, в кожного свої межі совісті :)
"...Хто не зі Мною, той проти Мене, і хто не збирає зі Мною, той розкидає"(Мт. 12:3)

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення viter » 26 липня 2011, 18:40

Nazariusz писав:Ну, в кожного свої межі совісті :)

Тому часто в працях святих отців зустрічаємо заклик не довіряти самим собі. Якщо священики кажуть, що французький поцілунок поза шлюбом є не хорошою річчю (гріхом), то, думаю, краще до них прислухатися.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Чи є французький поцілунок гріхом?

Повідомлення o.Mykil » 28 липня 2011, 08:26

Не знаю наскільки це так, читав, що у Франції "французький поцілунок" зовуть "англійським", а в Англії навпаки. :)

Ще така цікава інформація: у Франції досі діє закон, який забороняє поцілунки... на вокзалах. Причиною заборони були затримки з відправленням поїздів. Закон видали ще 100 років тому і досі його ще ніхто не відміняв. :)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей