Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 09 вересня 2010, 12:45

viter писав:
romanm писав: Бог має свої плани на це все.

Ми говоримо про плани, розуміючи їх з точки зору тих, що живуть у часі. Що таке план Бога, Котрий є поза часом?

Хм, а що ж нам поза часом? Ми народжуємося щоби бути щасливими, думаю собі так.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 09 вересня 2010, 12:56

Та це я так, думки вголос.
Я теж переконаний, що ми призначені для щастя.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 30 вересня 2010, 12:52

Чи є спеціальна молитва за зєднання розлучених? Можливо Вервиця чи Дев"ятниця? Чи можливо щоб третя особа молилась за збереження сім"ї знайомих?

Аватар користувача
Talya
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2010, 00:24
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Talya » 24 травня 2011, 23:30

Молитва за тих, у кого руйнуються сiм’ї
Господи, Iсусе Христе, Боже наш! Ти обiцяв пречистими устами Своїми: «Якщо двоє з вас дiйдуть згоди на землi просити про всяку рiч, то хоч би що вони попросили, буде їм вiд Отця Мого Небесного, бо де двоє чи троє зiбранi в iм’я Моє, там Я серед них». Незмiннi слова Твої, Господи, милосердя Твоє неосяжне i чоловiколюбностi Твоїй немає кiнця. Тому й ми, раби Твої, згодившись мiж собою, усердно просимо: спаси, Господи, i помилуй рабiв Твоїх (iмена) i всiх, у кого руйнуються сiм’ї. Змiцни родини їхнi, утверди любов мiж ними. Нехай налаштується життя їхнє не за людською грiшною волею, але за Твоїм святим Промислом. Нехай прославиться в них святе iм’я Твоє на вiки вiкiв. Амiнь.


Молитва під час кризи в подружжі
Отче наш, звертаюся до Тебе з покірною і гарячою просьбою. Ти поєднав нас нерозлучно в святій Тайні Подружжя. Ти бажаєш, щоби ми були вірні тій присязі, аж доки смерть не розлучить нас. Не думав (ла) я, що чоловік і жінка, котрі люблять одне одного, можуть так сильно ранити себе взаємно. Боже, поспіши з поміччю Своєю серцю моєму, через це терпіння учини мене менш самолюбним (ною).
Трудний шлях подружнього життя, і ми є ще дуже недосконалі. Дай мені, Боже, терпеливість, подібну до тієї, що Ти її до мене виявляєш. Учини, щоб в щоденних труднощах і досвідченні любов наша міцніла й дозрівала, і щоб минув той час злий. Господи, бажаю бути вірним (ною) і витривати до кінця. Амінь.


Молитва подружньої пари
Молитва подружжя, в загрозі розбиття

Милостивий Отче!
Своїм творчим актом Ти сподобив, щоб існувало подружжя, оскільки прагнув запевнити нам найкращий спосіб сповнення заповіді любові. Після періоду людського безсилля та егоїзму, Ти послав у світ Свого Сина Ісуса Христа, щоб Він повернув нам дар любові. Відтоді подружжя мають міць реалізовувати подружню любов.
Прошу Тебе, о добрий Отче і Сотворителю, обдаруй наше подружжя любов’ю.
Господи Ісусе, Втілення Божої любові та правди, охорони наше подружжя від втрати первинної любові. Святі Маріє та Йосифе, Святе Подружжя, заступайтесь за тих, котрі шлюбують собі любов, вірність та подружню чесність.
Прошу Тебе, Ісусе Христе, обдаруй наше подружжя чудом відновлення.
Перемінюй наші зранення в пробачення,
холодність – в вогонь жертовної любові,
грубість – в делікатність,
прикрі слова – в сповнені ласки та вразливості,
віддалення – в близькість,
смуток та журбу – в радість,
байдужість – в прагнення бути разом.
Щоб в нашому подружжі об’явилася Твоя Божа любов і Твоя слава.
Тобі та Твоїй Матері довіряємо наше подружнє та родинне щастя.
Амінь.

Я ці молитви молюсь.
Немає Божої вини в тому, що люди роблять один одному.

Розпач домінує над надією.

Maryan
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 23 липня 2011, 21:50

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Maryan » 24 липня 2011, 21:48

Слава Ісусу Христу. На форумі я перший раз. Я хотів би порадитись про свою ситуацію на рахунок розлучення, але в мене вона дещо особиста. Підкажіть мені будь - ласка як я можу це зробити, та куди мені написати?

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення andrey s. » 24 липня 2011, 21:51

Maryan писав:Слава Ісусу Христу. На форумі я перший раз. Я хотів би порадитись про свою ситуацію на рахунок розлучення, але в мене вона дещо особиста. Підкажіть мені будь - ласка як я можу це зробити, та куди мені написати?

В П.П. до отця Олега.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 25 липня 2011, 13:22

andrey s. писав:
Maryan писав:Слава Ісусу Христу. На форумі я перший раз. Я хотів би порадитись про свою ситуацію на рахунок розлучення, але в мене вона дещо особиста. Підкажіть мені будь - ласка як я можу це зробити, та куди мені написати?

В П.П. до отця Олега.

так - якщо є потреба в приватній розмові, напишіть мені в приватній переписці
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Ksena
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 14 серпня 2011, 19:32

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Ksena » 15 серпня 2011, 09:20

Хотіла б запитати, чому православна церква дає "церковні розлучення" без проблем, а католицька ні? Чи означає це, що ті люди, які взяли шлюб вдруге у православній церкві - вже не живуть у гріху; тобто можуть приступати до святих тайн і є правоосильним подружжям з точки зору церкви, навіть можуть піти в католицьку церкву і все буде ОК. Але виходить , що подібні пари, які в католицькій церкві не можуть взяти шлюб повторно є для церкви великими грішниками? Одні в цій ситуації спасуться, інші підуть до пекла??? Хотіла б мати вичерпну відповідь на це питання.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 15 серпня 2011, 20:53

Ksena писав:Хотіла б запитати, чому православна церква дає "церковні розлучення" без проблем, а католицька ні? Чи означає це, що ті люди, які взяли шлюб вдруге у православній церкві - вже не живуть у гріху; тобто можуть приступати до святих тайн і є правоосильним подружжям з точки зору церкви, навіть можуть піти в католицьку церкву і все буде ОК. Але виходить , що подібні пари, які в католицькій церкві не можуть взяти шлюб повторно є для церкви великими грішниками? Одні в цій ситуації спасуться, інші підуть до пекла??? Хотіла б мати вичерпну відповідь на це питання.

якщо повніше, то говорили ми про це в темі про Причастя viewtopic.php?f=7&t=126&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8F&start=60 але коротко: Бог повелів не розлучати і двох істин не буває - розлучають і цим грішать.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 16 серпня 2011, 09:03

Однозначно, що розлучення - гріх. І тут я можу зі спокійною совістю не підтримувати Церкву яка придумала "уневажнення" адже в Біблії чітко написано
" Бог же з початку творіння створив чоловіком і жінкою їх. Покине тому чоловік свого батька та матір, і стануть обоє вони одним тілом, тим то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучає!" Мр.10.6-9
"Хто дружину відпустить свою, та й одружиться з іншою, той чинить перелюб із нею. І коли дружина покине свого чоловіка, і вийде заміж за іншого, то чинить перелюб вона" Мр.10.11-12 
"Ви чули що сказано: "Не чини перелюбу". А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм." Мт.5.27-28
"А Я вам кажу, що кожен, хто пускає дружину свою, крім провини розпусти, той доводить її до перелюбу. І хто з відпущеною побереться, той чинить перелюб." Мт.5.32
А ще мені ось тут подобається (Закон щодо подружнього життя, встановлений Богом):
1 Коринтян 7
1. А про що ви писали мені, то краще чоловікові не торкатися жінки.
2. Але, щоб уникнути розпусти, кожний май свою дружину, і кожна май свого чоловіка,
3. Нехай чоловік ставиться до дружини з належною прихильністю; так само й дружина до чоловіка.
4. Дружина не має влади над своїм тілом, але чоловік; так само й чоловік не має влади над своїм тілом, але дружина.
5. Не ухиляйтеся одне від одного, хіба за згодою, на певний час, задля посту з молитвою, а потім будьте разом, щоб не спокушав вас сатана вашою нестримністю.
6. А втім, все це сказане мною як порада, а не як наказ.
7. Бо маю бажання, щоб усі люди були, як я; але кожний має своє обдаровання від Бога, один так, а інший так.
8. А неодруженим і вдовам кажу: добре їм залишатися, як я;
9. Та коли не можуть утриматися, то нехай беруть шлюб; бо краще пошлюбитися, аніж розпалюватися.
10. А тим, що пошлюбилися, не я наказую, а Господь: дружині не розлучатися з чоловіком, -
11. А якщо розірве шлюб, то має залишитися незаміжньою, або помиритися з чоловіком своїм, - і чоловікові не залишати дружини своєї.

12. А іншим я кажу, а не Господь: Коли якийсь брат має дружину невіруючу, і вона згодна жити з ним, то він не повинен залишати її;
13. І дружина, яка має чоловіка невіруючого, і він згодний жити з нею, нехай не залишає його.
14. Бо невіруючий чоловік освячується дружиною віруючою, і дружина невіруюча освячується чоловіком віруючим; інакше діти ваші були б нечисті, а тепер святі.
15. А якщо невіруючий хоче розірвати шлюб, нехай розлучається; брат чи сестра у таких випадках не зв'язані; до миру закликав нас Господь.
16. Звідки ти знаєш, дружино, чи не врятуєш чоловіка? Або ти, чоловіче, звідки знаєш, що не врятуєш дружину?
17. Тільки кожний чини так, як Бог йому визначив, і кожний, як Господь закликав; так я наказую всім церквам.
18. Чи покликаний хтось обрізаним, не приховуй; чи покликаний хтось необрізаним, не обрізайся.
19. Обрізання ніщо, і необрізання ніщо; але все - у дотриманні заповідей Божих.
20. Кожний нехай лишається у тому званні, в якому покликаний.
21. Чи рабом був ти прикликаний, не бентежся; але якщо можеш стати вільним, то краще скористайся з цього.
22. Бо той, хто покликаний Господом, будучи рабом, є вільний Господа; так само й той, хто прикликаний вільним, є слуга Христів.
23. Ви викуплені за високу ціну! Не ставайте рабами людей.
24. У якому званні хтось покликаний, браття, у тому кожний залишайся перед Богом.
25. Відносно дівоцтва я не маю настанов од Господа, але даю пораду, як той, що одержав від Господа милість бути йому вірним.
26. Отож, з огляду на теперішні утиски, визнаю за краще чоловікові залишатися так.
27. Чи з'єднаний ти з дружиною? Не шукай розлучення. Чи залишився без дружини? Не шукай дружини.
28. А втім, якщо й одружишся, не згрішиш; і якщо дівчина вийде заміж, не згрішить. Але такі будуть мати тілесні страждання; а мені вас шкода.
29. Я вам кажу, браття: Час уже нетривалий, аж так, що ті, котрі мають дружин, мусять бути, як ті, що не мають;
30. І ті, що плачуть, як ті, що не плачуть, і ті, що радіють, як ті, що не радіють, і ті, що купляють, як ті, що не придбали;
31. І ті, що користуються цим світом, як ті, що не користуються; бо минає образ світу цього.
32. А я хочу, щоб ви були без турбот. Неодружений нехай піклується про Господа, як догодити Господові;
33. А одружений піклується світським, як догодити дружині. Є різниця між заміжньою і дівчиною.
34. Незаміжня турбується про Господа, як догодити Господові, аби святою бути і тілом, і духом; а заміжня опікується світським, як догодити чоловікові.
35. Кажу це для вашої ж таки користі, не для того, щоб накласти на вас пута, але для того, щоб із побожністю і ревно служити Господові без розваг.
36. А якщо хтось вважає непристойним для своєї дівчини те, щоб вона у зрілому віці залишалася так, то нехай чинить, як хоче, - не згрішить; нехай такі виходять заміж.
37. Але хто непохитно твердий у серці своєму, і, не маючи нужди, але є господарем своєї волі, вирішив у серці своєму берегти свою дівчину, - той гаразд чинить.
38. А тому той, хто віддає свою дівчину (доньку) заміж, чинить добре; а той, що не віддає, чинить краще.
39. Дружина зв'язана законом, аж доки живий чоловік її; а якщо чоловік її помре, вільна вийти, за кого хоче, тільки в Господі.
40. Але вона щасливіша, якщо залишиться так, на мою пораду; а я гадаю, що маю Духа Божого.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 09:17

Zolotce писав:Однозначно, що розлучення - гріх. І тут я можу зі спокійною совістю не підтримувати Церкву яка придумала "уневажнення" ...

уневажнення ні в якому разі не є розлученням
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 11:27

о.Олег писав:
Zolotce писав:Однозначно, що розлучення - гріх. І тут я можу зі спокійною совістю не підтримувати Церкву яка придумала "уневажнення" ...

уневажнення ні в якому разі не є розлученням
З повагою, о.Олег


Уневажнення - це те саме розлучення, просто Церква так собі назвала той процес. Для заспокоєння совісті, а суть залишається та сама. Люди клали руку на Євангеліє, давали обіцянку перед Богом і це не можна відмінити. Це відбулося.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 11:45

Zolotce писав:
Уневажнення - це те саме розлучення, просто Церква так собі назвала той процес. Для заспокоєння совісті, а суть залишається та сама. Люди клали руку на Євангеліє, давали обіцянку перед Богом і це не можна відмінити. Це відбулося.

ні - що Ви! Після довгого і кропіткого (зараз це відбувається протягом 3 років, раніше ж було і більше) вивчення справи Церква дуже часто заявляє, що Шлюб відбувся і жодного уневажнення не дає - де ж тут "розлучення"? Розлучити можна лише те, що злучилось і якщо висновком Церкви є "злучилось" - жодне уневажнення не є можливим. Адже саме про це йдеться в забороні ("що Бог злучив, людина нехай не розлучає") і цього Христова Церква ніколи не робить - не розлучає. А уневажнення є констатацією факту: був Шлюб ("злучення") чи не був. При цьому Церква відстоює Шлюб (дає адвоката, який Шлюб захищає) і кожне уневажнення - це програш Церкви :( яка вимушена визнати, що або не дослідила належним чином справу подругів, або ті одне одного і/чи Бога/Церкву обманули :(
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 13:32

Та нема чого взагалі таку процедуру робити. Шлюб - це на все життя. І не треба вигадувати жодних адвокатів.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 14:22

Zolotce писав:Та нема чого взагалі таку процедуру робити. Шлюб - це на все життя. І не треба вигадувати жодних адвокатів.

?? так а як розбиратись з проблематикою, коли, наприклад (це невигадані історії): чоловік одружився через те, що обранниця його багата, а у нього борги і обманював її, граючи роль саме того -єдиного і, нехороший (перепрошую - спершу вжив іншого слова) використав її - фінансово випотрошив - а не любив (брехав, що любить); або дружина заявляє, що чоловік постійно п'є і, як вияснилося - вперше за 3 роки прийшов тверезий - і в Шлюб вступав на п'яну голову; або вона його на собі одружила, спокусивши і заявивши, що дитина його (а сама, як виявилося, статево жила з половиною чоловічого населення міста...); або полюбив одну сестру, а йому "підсунули" у час Шлюбу іншу (близнючки)... - я невичерпний у прикладах бо людському гріху меж не бачу :( Так - клялись і на основі обману, який передував клятві, Шлюб неважний. Так - бик помер, салати з'їли, музики грали, горілка пилася.., а Шлюбу не було, що і вивчає і констатує Христова Церква.
Розумію, що повірити в існування описаних мною грішним ситуацій недосвідчивши важко і... Дай Боже, щоб це минало кожного з нас. Але не прирівнюйте уневажнення і гріх розлучення: нічого спільного
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 15:13

Обітниця є обітниця. Нашим нікчемним розумом не зрозуміти для чого Бог допускає всяке таке у наші життя. Але ми не вправі кидати той Хрест. Бо ж Ісус Христос теж страждав і то не в порівнянні з нашими стражданнями. Але така була Його воля. Він допустив ці страждання для того щоб було Спасіння. То ж і маємо приймати страждання з сокрушеним серцем. " І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний. (Мт 10:38)" Бог не обіцяв що буде легко. А більшість шукає де легше, де простіше. "Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі і нею багато хто ходить. Бо тісні ворота і вузька та дорога що веде до життя і мало таких що знаходить її" (Мт.7:13-14)" "А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений" (Мт.10:22) "Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне, Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені..."

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 15:29

Zolotce писав:Обітниця є обітниця. Нашим нікчемним розумом не зрозуміти для чого Бог допускає всяке таке у наші життя. Але ми не вправі кидати той Хрест. Бо ж Ісус Христос теж страждав і то не в порівнянні з нашими стражданнями. Але така була Його воля. Він допустив ці страждання для того щоб було Спасіння. То ж і маємо приймати страждання з сокрушеним серцем. " І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний. (Мт 10:38)" Бог не обіцяв що буде легко. А більшість шукає де легше, де простіше. "Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі і нею багато хто ходить. Бо тісні ворота і вузька та дорога що веде до життя і мало таких що знаходить її" (Мт.7:13-14)" "А хто витерпить аж до кінця, той буде спасений" (Мт.10:22) "Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне, Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені..."

Бог не обманює і обманути його неможливо. Звідси і чистота обітниць, прозорість в їх розумінні у Божому контексті. З людьми інакше - люди, нажаль, обманюють. Перечать Богові - не люблять ні Його, ні ближнього. І саме для цих людей - нас з Вами - Бог Зісланням Святого Духа Оснував Церкву і Дарував їй непомильність у справах віри та моралі. В данному випадку піднятого Вами питання заторкнуті обидва ці аспекти: віра в Шлюб - один і назавжди, "допоки смерть не розлучить" і моральність - дослідження Церквою на предмет важності чи неважності обітниці, даної подругами. Як Шлюб уділяється Христовою Церквою, так до Христової Церкви прибігається в випадках нечесності. В кожному разі розумієте Ви Церкву чи не розумієте - мені розходилося наголосити на тому, що Шлюб може бути заключений, а може бути незаключений. Заключений - уневажнення неможливе ("що Бог злучив..."), незаключений - уневажнення можливе. Про чужі Хрести/страждання вирішувати не Вам/мені, а тим, хто з ними пов'язані безпосередньо, а законність чи незаконність цих рішень (страждущих і хрестоносців) досліджує і дає своє компетентне (вірую - єдинокомпетентне) заключення Христова Церква.
З повагою і вибачте, якщо щось не таке хотіли від мене грішного почути
о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 16:03

Руку клали на Євангеліє, обіцяли що "...і в радості і в горі, і в багатстві і в бідності аж поки смерть не розлучить..." перед Богом обіцяли !!!! ніхто під прицілом не тримав (хоча тут можете мені аргументувати що є різні випадки примусу, але все таки до Церкви прийшли і на коліна стали) але чомусь більшість виконують тільки ту частину де " в радості і в багатстві і де немає проблем". Подружжя - це один з шляхів до Бога. Люди об"єднались і мають бути один одному допомогою на цьому шляху. І якщо один з них зійшов з шляху (алкоголь, наркотики, перелюб, брехня, ....) то інший зобовязаний бути його спасінням. Для Бога немає нічого неможливого і якщо з вірою просити Його про допомогу у такому нелегкому житті то Він допоможе. Зрештою я думаю що диявол дуже тішиться кожному уневажненню, адже людина не дотримує обітницю Богові. А щодо чистоти обітниць - тут я вважаю потрібно удосконалити передшлюбні науки. Чому коли уневажнення - термін три роки а коли до шлюбу готуватись - два тиждні (*чи скільки там, в кожній церкві по різному, а в деяких можна домовитись і без науки взагалі") ? Зробіть довший термін, індивідуальні заняття на дому, щоб бачити яка обстановка в сімї, створіть комісію (наприклад, таку як при уневажненні) і т.д.
Я не засуджую і не вказую як робити. Це моє особисте дослідження Біблії, з чого я зробила такі висновки: Шлюб - це безповоротний процес, який не може бути визнаний як такий що не відбувся, за жодних причин. Були промовлені обітниці до Бога, пили, їли, гуляли, більшість зразу народила дітей (доречі, а при уневажнені діти тоді вважаються позашлюбними, тобто народженими в гріху?). Цього не можна відміняти!!!! Не можливо фізично перекрутити плівку життя і стерти там де потрібно.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 17 серпня 2011, 16:15

Zolotce писав:Руку клали на Євангеліє, обіцяли що "...і в радості і в горі, і в багатстві і в бідності аж поки смерть не розлучить..." перед Богом обіцяли !!!! ніхто під прицілом не тримав (хоча тут можете мені аргументувати що є різні випадки примусу, але все таки до Церкви прийшли і на коліна стали) але чомусь більшість виконують тільки ту частину де " в радості і в багатстві і де немає проблем". Подружжя - це один з шляхів до Бога. Люди об"єднались і мають бути один одному допомогою на цьому шляху. І якщо один з них зійшов з шляху (алкоголь, наркотики, перелюб, брехня, ....) то інший зобовязаний бути його спасінням. Для Бога немає нічого неможливого і якщо з вірою просити Його про допомогу у такому нелегкому житті то Він допоможе. Зрештою я думаю що диявол дуже тішиться кожному уневажненню, адже людина не дотримує обітницю Богові..


Ех, добре що Бог не такий радикальний у відношені до нас.Бо як би Він так реагував на наші гріхи як часами ми є радикальні, то......

А якщо не витримують такого життя? Тоді що, застрілити другу половину? :)
Щодо уневажнення..... навпаки нмсд диявол радіє, коли під виглядом шлюбу, якого не було, опоганюється і так ніяке життя двох людей. Недаремно Церква "придумала" таку річ. Не можемо називати чимось те, чого насправді невідбулося.

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 16:40

Та як не було ?!? Ну це вже смішно, як дитячий садок (вибачте, що ображаю) Зрештою кожен залишається при своїй думці. В мене моя думка склалась з особистого дослідження Біблії. А там нічого не сказано про уневажнення. Ісус Христос витримав і то приниження і ту біль і ми маємо уподібнюватись Йому. А Ви можете собі уявити як це було коли перед увязненням під час Його молитви кривавий піт виступав, ви уявляєте які це душевні муки!!!! А про фізичні я взагалі мовчу. Бог не дасть людині того чого вона не зможе витримати. Тільки за умови що з Його допомогою.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 16:47

Zolotce писав:... Шлюб - це безповоротний процес, який не може бути визнаний як такий що не відбувся, за жодних причин...

може, якщо не відбувся. А обманювати, називаючи клятвопереступника і злочинця супроти Бога і людей шлюбованим чоловіком - злочин проти Бога, Його Церкви, Його Євангелії. Дійсно добре, що Бог Дарував нам грішним Свою Церкву.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 16:52

Zolotce писав:Та як не було ?!? Ну це вже смішно, як дитячий садок (вибачте, що ображаю) Зрештою кожен залишається при своїй думці...

При думці можете залишатися, звичайно, але віруємо в Церкву, якій Євангеліє Дане і яка його єдина непомильно пояснює. Ви ж у даному випадку точно помиляєтесь, бо не розрізняєте зовнішнє (подібність до Шлюбу, виставу, "дитячий садок" Вашими словами) і внутрішнє (чи людина дійсно клялась, чи мала чисті наміри, чи не обманювала, а любила ближнього/ближню). Церква ж досліджує і розрізняє, якщо дійсно є що розрізняти.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 17 серпня 2011, 16:57

romanm писав: А якщо не витримують такого життя? Тоді що, застрілити другу половину? :)


Ми маємо любити людей такими як вони є і навіть коли тобі роблять боляче "А Я вам кажу: любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі, що наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими, і дощ посилає на праведних і на неправедних. Коли бо ви любите тих, хто вас любить, то яку нагороду ви маєте?...Отож, будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний!" (Мт.5:44-48) "Звідки ти знаєш, дружино, чи не врятуєш чоловіка? Або ти, чоловіче, звідки знаєш, що не врятуєш дружину?" (1 Кор.7:16)

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення andrey s. » 17 серпня 2011, 17:16

В любому разі,після приходу Спасителя,ми насамперед кируємось новою заповіддю.Тобто я про Любов до ближнього.І справді,я дуже радий,що Церква Христова,Нею кирується також..
Ми люди не все можемо вмістити,і Закон також у всій повноті.Ісусу Милосердя потрібне,а не жертви,які ми осягнути не можимо,і як наслідок це нас губить.
В Україні зараз трохи складна ситуація з шлюбами,тобто навіть не шлюбами,а тим що на них було схоже.І це в основному є наслідком тих 70 років.Батьки виховувались не в Господі,а що казати про їх дітей???Церква тільки вийшла з підпілля,і не було кому дбати за передшлюбну Катихізацію...
Ісус навчав дотримуватись закону з питаннь шлюбу.І це 100%,що для того хто слухав Його науку,шлюб тільки один,бо Це Богом зкріплене і благословенне.
Але,що робити тим,які з чиїхось недопрацюваннь брали шлюб в Церкві,але їм було байдуже на Що вони руку ставили.Ім поставили би маркса,вони і туди би руку поставили.Вони(це все) є наслідком чиїхось недопрацюваннь(гріха).Розумієте,ми Християни,і ці гріхи стосуються всіх нас,а значить прощення також стосується всіх нас.
Хто винен,чи Церква чи батьки,чи ще хтось????? Яка різниця...Для цього є Церква,і Вона дасть раду,тільки би ми слухали ЇЇ.
Просто людям властиво накладати на інших якісь тягарі,якщо вже їх самі несуть.Тобто шлюб для них не є підтримкою в житті,а тягарем.
Але в теперішній час все йде на поправку,і мене це радує.Люди вже знають на Що кладуть руку і перед Ким дають обітниці.
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 17:33

andrey s. писав:...Просто людям властиво накладати на інших якісь тягарі,якщо вже їх самі несуть.Тобто шлюб для них не є підтримкою в житті,а тягарем...

тягар Шлюбу є тягарем Шлюбу. Єдиного і нерозривного. На все життя. Його треба нести. У ньому є можливість дружині спасти чоловіка чи навпаки.
Тут же мова про те, що у окремих випадках Церква вивчає і говорить своє компетентне слово: був це Шлюб (у відповідальності і чесності одне перед одним, людьми і Богом), а чи люди (обидвоє чи хтось один) грались в любов/в Шлюб. Перше - Шлюб (розлучити те що Бог злучив не можемо), якщо ж буде доведене друге - Шлюбу не було (уневажнення)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення andrey s. » 17 серпня 2011, 18:03

о.Олег писав:
andrey s. писав:...Просто людям властиво накладати на інших якісь тягарі,якщо вже їх самі несуть.Тобто шлюб для них не є підтримкою в житті,а тягарем...

тягар Шлюбу є тягарем Шлюбу. Єдиного і нерозривного. На все життя. Його треба нести. У ньому є можливість дружині спасти чоловіка чи навпаки.
Тут же мова про те, що у окремих випадках Церква вивчає і говорить своє компетентне слово: був це Шлюб (у відповідальності і чесності одне перед одним, людьми і Богом), а чи люди (обидвоє чи хтось один) грались в любов/в Шлюб. Перше - Шлюб (розлучити те що Бог злучив не можемо), якщо ж буде доведене друге - Шлюбу не було (уневажнення)
З повагою, о.Олег

Та то так.. :) .
В цитованому Вами мому реченні йдеться про людей,які не були чесними з своєю половинкою і з Богом(з собою),но взяли шлюб в Церкві,дали обіти перед Ним,знаючи Хто Він,і розуміючи відповідальність.
І тоді шлюб справді тягар,якщо навіть обоє здорові і забеспечені.Но вони його несуть,бо дали Обітницю перед Богом.(і таке викликає повагу,і жаль одночасно)
Це є справді тягар,,,такий шлюб..і накладений не Богом,а собою..
Хоча,,не варто мене слухати,я не одружений,,і тому це тільки фантазії і спостереження...які доречі можуть бути хибними. :pardon:
................
Просто якось мені завжди було дивним чути,що шлюб це сплошний тягар і все таке.Що нема взагалі нічого доброго :) ,тільки тягарі..
Чи тут справа в тому,хто на що звертає увагу...(якщо суцільний тягар..то я не женюсь :cry: ,це точно.) :D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 17 серпня 2011, 18:13

Zolotce писав: В мене моя думка склалась з особистого дослідження Біблії. А там нічого не сказано про уневажнення...

можливо трошки краще зрозуміється з такого ось пояснення:
У минулій радіопрограмі ми розпочали розмову з ліцензіатом Східного канонічного права ієромонахом Михайлом Бубнієм ЧНІ. Звернули увагу на важливість св. Тайни Подружжя, зокрема на її церковно-правовий аспект. Поцікавилися у отця, як практикуючому християнину зрозуміти «уневажнення» церковного шлюбу. Священик розяснив, що терміни: церковний розвід, церковне розлучення, розірвання церковного шлюбу, уневажнення церковного шлюбу не прийнятні у церковних трибуналах, і взагалі для Церкви. Ці вислови не відповідають дійсності. Зауважив, що правосильно укладений подружній союз чоловіка і жінки, ласкою св. Тайни жодна людина чи навіть церковна влада не може розірвати, уневажнити, анулювати чи скасувати. І цьому є підтвердження у словах Ісуса Христа про нерозривність подружжя: "Що, отже, Бог з’єднав, людина хай не розлучає". (Мт 10, 9).
А що стосується Церковного Трибуналу Католицької Церкви щодо подружніх справ, то його завдання не уневажнювати шлюби як такі, лише шукати правду, тобто дослідити і ствердити, чи цей подружній союз у який вступила шлюбна пара був правосильно укладений на самому початку, чи ні. Тому, коли йдеться про подружжя яке фактично вже розпалося, і якщо одна із сторін подає позовну скаргу до церковного трибуналу, тут йдеться не про те, щоб уневажнити даний союз чоловіка і жінки, а про те, щоб дослідити чи даний шлюб на самому початку був правосильно укладений, чи ні. Тобто, чи він дійсно повстав з хвилиною складання присяги, чи можливо на самому початку вже Були якісь перешкоди для його правосильного укладення. Отже, завданням судді у церковному трибуналі є ретельно дослідити: передподружній процес підготовки наречених; саму процедуру укладання даного подружжя; життя подругів після вінчання; і опитати зацікавлених осіб та потрібних свідків, щоб вкінці винести справедливий вирок – позитивний або негативний. Тому ще раз підкреслюємо, що про уневажнення, чи ствердження неважності того чи іншого подружжя, можемо говорити тільки тоді, коли виявиться, що на самому початку укладання даного подружжя існувала вже та чи інша перешкода для його законного створення.

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 17 серпня 2011, 19:16

andrey s. писав:Та то так.. :) .
В цитованому Вами мому реченні йдеться про людей,які не були чесними з своєю половинкою і з Богом(з собою),но взяли шлюб в Церкві,дали обіти перед Ним,знаючи Хто Він,і розуміючи відповідальність.
І тоді шлюб справді тягар,якщо навіть обоє здорові і забеспечені.Но вони його несуть,бо дали Обітницю перед Богом.(і таке викликає повагу,і жаль одночасно)
Це є справді тягар,,,такий шлюб..і накладений не Богом,а собою..


Повага в чому?
Ось тут, нмсд, і бачимо наш "християнський" вишкіл. Щось робимо... бо мусимо. Бог, то такий "батько" з палкою, логіка якого ЗОВСІМ не є нашою(так ніби наша від чорта). Виходить, що якщо я маю трохи боязні (не страху) Бога, який асоціюєтьсяз тим же страхом, то буду нести до кінця життя те шо несу, бо от, якось так.

Не ставмо себе на місце Бога, Його ніхто!!!!! не змушує любити УСІХ людей. Від останнього "подонка", до першого святого. Чи ми маємо бути такими самими? З однієї сторони так. Але тут і є заковика. Бо диявол , також нічого поганого не хотів. Він хотів стати як Бог+ святим, люблячим і т.д. Але заковика була, що він це хотів зробити БЕЗ БОГА!!!!!

!!!! А про фізичні я взагалі мовчу. Бог не дасть людині того чого вона не зможе витримати. Тільки за умови що з Його допомогою
Це стало крилатим висловом , але оперувати ним потрібно вкрай обережно. Бог хоче нашого щастя, і це є перше(дозвольте висловитися так) Його бажання. Решта- спроба, людська спроба пояснити біль, горе і страждання. Ось тут і не все так просто як нам здається.

В цій темі потрібно піти "глибше". Що таке шлюб, сам по собі? Просто з єднання 2 (чи більше :) ) людей? Чи це є символом чогось вищого і важливішого? Бо тут ми дивимося тільки на чисто, Як мені здається, юридичний аспект.

З однієї сторони кажемо: шлюб є завжди дійсний і всі ці уневажнення - дєццкій сад.
ТОді: о. Олег, прийшовши до магазину може перетворити весь хліб і вино яке там є в Тіло і Кров! Він може так зробити чи ні?

Якщо може, тоді шлюб є завжди важний, головне тільки сказати слова і вони автоматично "закривають" замок на двох бідолагах. Якщо не може перетворити весь хліб і все вино - то і в шлюбі є якісь умови щоби він був шлюбом, а вино Кров ю. Аякщо вони не задіються, то і шлюбу як такого немає а є пародія.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення andrey s. » 17 серпня 2011, 20:47

romanm писав:
andrey s. писав:Та то так.. :) .
В цитованому Вами мому реченні йдеться про людей,які не були чесними з своєю половинкою і з Богом(з собою),но взяли шлюб в Церкві,дали обіти перед Ним,знаючи Хто Він,і розуміючи відповідальність.
І тоді шлюб справді тягар,якщо навіть обоє здорові і забеспечені.Но вони його несуть,бо дали Обітницю перед Богом.(і таке викликає повагу,і жаль одночасно)
Це є справді тягар,,,такий шлюб..і накладений не Богом,а собою..


Повага в чому?

Та як в чому!?!?
В тому,що попри все,попри всі нюанси,жертвують(покутують) свою недосконалість і живуть разом.А коли є ще діти,то це тим паче.
Я не хочу порпатись у чиїхось недосконалостях,але таки це викликає повагу.(хоч дуже шкода їх).
Мені було дивно,як люди женячись,дуже підходять один одному,але через якись час стають чужими.
Коли здорові обоє,коли все ніби для життя є,коли ходять до Церкви (доречі часто обоє,хоч і не постійно),але при цьому чоловік чи жінка шукають привід побути окремо(відпочити один від одного,чи ще якесь виправдання),і як наслідок,знаходять когось на стороні(які так якби розуміють їх повністю).І появляється гріх,який виявити перед половинкою своєю страшно,а на сповіді можна.От так і живуть.І чомусь скиглять з досить смішних причин,бачать тільки негатив.
Хоч скільки доброго навколо них,скільки тих Дарів Божих в їхніх сімях.Але скаржаться на життя.А вже потім,коли втрачають дещо з цього(що є природньо),пізнають справжню ціну того,що втрачають.Але парадокс в тому,що це їх якось обєднує.
Я не знаю..як це воно.Коли тобі товариш каже,що нехоче йти додому,бо задовбала його жінка,а балакаєш з нею,то каже,от кінчився відпочинок,він повернувся додому з роботи.
Уявіть,як це страшно,так жити.А живуть,бо є діти,і якось терплять.
Якщо Любов це терпіння,то моїм знайомим можна дати медаль за відвагу у Любові.(хоч тут терпіння в особливому розумінні,не в прямому)
Але мені якось це дивно,напевне тому і не одружений.
Повірте я не ідеаліст,і якихось ідеалів (досконалості) від когось не вимагаю,але просто не можу це зрозуміти,чому це так складно,чому це так самі ускладнюєм.
І хіба це Бог такі тягарі накладає.Я чомусь так не думаю.Це наших рук(гріхів) справа,просто Бог якось помагає це нести,чи щось типа цього.
Як кажуть,чужа сімя потьомки.
Доречі,я вважаю що є і духовна зрада.Наприклад коли до мене підходить моя одруженна знайома яку я знаю довго,але ніколи друзями не були(однокласниця чи щось типу цього),і вона починає балакати про їхні розборки(приватного характеру),казати те,що в принципі потрібно виясняти з чоловіком,що мені знати явно не потрібно.Те що принижує гідність її чоловіка,а від так і її.(особливо коли чоловіка ти знаєш).
Хочиться просто ремня зняти і надавати по......,але якось чемно пояснюєш,що таким чином проблему не вирішиш,а потім в шоці з того :shock: ,що вона її і вирішувати не хотіла,просто так,сама не знає чому.
І ти не можеш зрозуміти,чому всетаки живуть разом???
От якраз повага за те терпіння...що не розводяться...
Сподіваюсь пояснив.. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 17 серпня 2011, 21:09

Відносно дійсності/недійсності Таїства Шлюбу, можна чимось його порівняти з Таїнством Покаяння: приходить людина, розказує гріхи, дається покута, розгіршення, але... ще невідомо, чи Таїнство відбулося - чи не замовчала гріхів, чи дійсно є жаль, постанова поправи, добрий іспит совісті.... А зовні НІЧИМ не буде відрізнятися, чи реально відпустяться гріхи, чи ні. Зі Шлюбом все складніше - тут дві особи можуть все зіпсувати (тобто перешкода існує вже (і тільки!) на момент укладення Шлюбу. Проблеми, які з'явилися пізніше, не можуть бути причиною уневажнення).

P.S. Чула, як колись говорив о. Зінько, що навіть якщо десять священиків будуть давати Шлюб, а між молодятами нема любові - Шлюб не відбувся. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей