Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:14

ShMariam писав:Якщо виявилася прихована серйозна хвороба після укладення Шлюбу, він не дійсний. Тут не має значення, любите ту людину чи н.

це жахливо :shock:

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 08:25

Zolotce писав:
ShMariam писав:Якщо виявилася прихована серйозна хвороба після укладення Шлюбу, він не дійсний. Тут не має значення, любите ту людину чи н.

це жахливо :shock:

А що тут жахливого? Якщо людина затаїла - так (подібно, як і затаїла гріх на Сповіді). Сказано ж, що пізніше та дівчина вийшла заміж, але вже не затаюючи хвороби, отже наступний Шлюб дійсний і перший.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:28

о.Олег писав:Але не заставляйте інших, прирівнюючи шукання Церквою правди до розлучення
З повагою, о.Олег


Я нікого не заставляю !!!!! Я ж в кожному повідомленні пишу - що це моє особисте дослідження і бачення всього!!!

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:34

ShMariam писав:
Zolotce писав:
ShMariam писав:Якщо виявилася прихована серйозна хвороба після укладення Шлюбу, він не дійсний. Тут не має значення, любите ту людину чи н.

це жахливо :shock:

А що тут жахливого? Якщо людина затаїла - так (подібно, як і затаїла гріх на Сповіді). Сказано ж, що пізніше та дівчина вийшла заміж, але вже не затаюючи хвороби, отже наступний Шлюб дійсний і перший.


Жахливо що люди поступають не по волі Божій, що їм простіше відкинути той Хрест ( в даному випадку у вигляді хвороби іншого) . "Добре" що Церква "придумала" такі собі "умови" і можна сказати що він/вона затаїли щось від мене, обманути, тому то все недійсне.
"Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається,
не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого,
не радіє з неправди, але тішиться правдою,
усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить!
Ніколи любов не перестає!(1Кор 13:4-8)
наголошую що усе зносить !!!! усе терпить!!! і ніколи не перестає !!!!!

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:38

о.Олег писав:
Zolotce писав:ой-йой, а де Церква була коли передшлюбні науки проводила ?1? то як то два рази шлюб дати - не зауважила кому дає ?1? а нащо ті книги в яких все записують, нащо свідоцтва ? для краси? їх ніхто не перевіряє? то як мають таких розумних адвокатів що потім доказують що шлюб не дійсний але не мають розумних наставників що можуть вияснити все ще перед тим як станеться непоправне. Та в такому випадку вважаю що той другий - то не шлюб то перелюб

....грішите, коли думаєте, що Церква дає "другий шлюб"...
З повагою, о.Олег

Зауважте, що я ніде тут не написала "другий шлюб". Я вже начиталась що "Церква не дає другий шлюб. Кожен шлюб буде єдиний

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:51

Олюнька писав:Думаю, що Церква на то є Церква, щоб "придумувати", має на то владу від Христа.

Церква має владу від Христа берегти Закон Божий і його дотримуватись. А в мене складається враження що "Церква має владу від Христа, тому буде робити так як буде вважати за потрібне. І якщо в якийсь момент вирішили що треба придумати "уневажнення" значить так буде, бо Церква має владу"

"Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.
Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили?
І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас… Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!
(Мт 7:21-23)

Тому... можемо говорити: "Я цього не розумію...", "Я цього не сприймаю...", але не сміємо в таких тонах казати: "Це не правильно, бо я думаю по-іншому..." (нмсд)

В яких тонах ? Ви ж не чуєте мого тону. Як Ви можете про це говорити :)
Востаннє редагувалось 19 серпня 2011, 09:06 користувачем Zolotce, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 08:52

Це по-перше, Шлюб не відбувся (за визначенням Шлюбу) , отже та дівчина ще раз (перший раз) мала виходити заміж. Звісно, цей молодий міг би з нею примиритися, охолонути і накінець взяти Шлюб (не знаю всіх канонів як це робиться, але точно можна було б виправити ситуацію і без гріха жити разом). Отже, звинувачувати Церкву Ви не можете.
А по-друге, чи змогли б Ви жити з людиною, якої.... Ви не знаєте? (саме це є важливою перешкодою для укладення Шлюбу). Людиною "подвійною", з психічною хворобою (не смертельно хворобою, такі живуть довго), з урахуванням того, що діти (внуки і так далі) будуть народжуватися зі схильністю до цієї хвороби? Я не знаю, як би поступила, тому засуджувати молодого не можу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 08:56

ShMariam писав:Це по-перше, Шлюб не відбувся (за визначенням Шлюбу) , отже та дівчина ще раз (перший раз) мала виходити заміж. Звісно, цей молодий міг би з нею примиритися, охолонути і накінець взяти Шлюб (не знаю всіх канонів як це робиться, але точно можна було б виправити ситуацію і без гріха жити разом). Отже, звинувачувати Церкву Ви не можете.
А по-друге, чи змогли б Ви жити з людиною, якої.... Ви не знаєте? (саме це є важливою перешкодою для укладення Шлюбу). Людиною "подвійною", з психічною хворобою (не смертельно хворобою, такі живуть довго), з урахуванням того, що діти (внуки і так далі) будуть народжуватися зі схильністю до цієї хвороби? Я не знаю, як би поступила, тому засуджувати молодого не можу.


Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається,
не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого,
не радіє з неправди, але тішиться правдою,
усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить!
Ніколи любов не перестає! Хоч пророцтва й існують, та припиняться, хоч мови існують, замовкнуть, хоч існує знання, та скасується.
(1Кор 13:4-8)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 09:03

Zolotce писав:Любов довготерпить, ...
Це теорія, а практика, повторюю, коли любите одну людину, а виявляється вона іншою, зовсім іншою особистістю, а часом з двома особистостями :shock: Повторюю:
А по-друге, чи змогли б Ви жити з людиною, якої.... Ви не знаєте? (саме це є важливою перешкодою для укладення Шлюбу). Людиною "подвійною", з психічною хворобою (не смертельно хворобою, такі живуть довго), з урахуванням того, що діти (внуки і так далі) будуть народжуватися зі схильністю до цієї хвороби? Я не знаю, як би поступила, тому засуджувати молодого не можу.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення viter » 19 серпня 2011, 09:05

Zolotce писав:
Олюнька писав:Думаю, що Церква на то є Церква, щоб "придумувати", має на то владу від Христа.

Церква має владу від Христа берегти Закон Божий і його дотримуватись

"Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі." (Мт. 18:18)
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 09:08

viter писав:
Zolotce писав:
Олюнька писав:Думаю, що Церква на то є Церква, щоб "придумувати", має на то владу від Христа.

Церква має владу від Христа берегти Закон Божий і його дотримуватись

"Істинно кажу вам: Усе, що ви зв'яжете на землі, буде зв'язане на небі, і все, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небі." (Мт. 18:18)

Так, тільки не завжди, коли виглядає, що Церква зв'язала, вона реально зв'язала, йдеться ж про невидимі речі. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 09:30

ShMariam писав:А по-друге, чи змогли б Ви жити з людиною, якої.... Ви не знаєте? (саме це є важливою перешкодою для укладення Шлюбу). Людиною "подвійною", з психічною хворобою (не смертельно хворобою, такі живуть довго), з урахуванням того, що діти (внуки і так далі) будуть народжуватися зі схильністю до цієї хвороби? Я не знаю, як би поступила, тому засуджувати молодого не можу.
[/quote]

Якщо я вже вирішила одружитись з людиною, якщо я вже промовила " і в біді і в радості і в здоров"Ї і в хворобі!!!!! і тільки смерть розлучить нас"
значить так і буде.
Хоча, ось що написано в Законі і цим можете керуватись
"А тим, що побрались, наказую не я, а Господь: Нехай не розлучається дружина з своїм чоловіком!
А коли ж і розлучиться, хай зостається незаміжня, або з чоловіком своїм хай помириться, і не відпускати чоловікові дружини!
Іншим же я говорю, не Господь: коли який брат має дружину невіруючу, і згідна вона жити з ним, нехай він не лишає її.
І жінка, як має чоловіка невіруючого, а той згоден жити з нею, нехай не лишає його.
Чоловік бо невіруючий освячується в дружині, а дружина невіруюча освячується в чоловікові. А інакше нечисті були б ваші діти, тепер же святі.
А як хоче невіруючий розлучитися, хай розлучиться, не неволиться брат чи сестра в такім разі, бо покликав нас Бог до миру.
Звідки знаєш ти, дружино, чи не спасеш чоловіка? Або звідки знаєш, чоловіче, чи не спасеш дружини?
Нехай тільки так ходить кожен, як кому Бог призначив, як Господь покликав його. І так усім Церквам я наказую.
(1Кор 7:10-17)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 09:59

Та все так, тільки... чиму так рветеся одружуватися саме з тою людиною? Ви ж напевно не закохуєтеся в щось одне - очі, волосся, а в особистість! Проблема в тому, що до Шлюбу Ви її бачите одною (образ, який Ви собі створили, часом близький, а часом дууууже далекий від реальності), після Шлюбу правда розкривається. :( І в описаному вище випадку перешкодою є не хвороба, а, по суті, обман, те, що жити будете не з тією людиною, з якою одружуєтеся.

Та вже напевно 100 разів сказали, що в певних випадках, якщо не збережені деякі обов'язкові умови, Шлюб недійсний. Все ж таки в момент, коли священик каже "формулу" Шлюбу (як і розгрішення при Сповіді) світло не сходить на голови молодих, щоб всі в Церкві бачили, що Шлюб відбувся. Просто віримо, що відбувся. А як воно насправді - виявляється хіба після довгого і нудного розслідування. Хоча в деяких випадках і без розслідування ясно, що Шлюбу не було: йдеться про вінчаних в о. Ковпака, після того, як він був супендований.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 13:14

Олюнька писав: Вона та її батьки вміло приховали недугу. То чи він мусить терпіти???


"Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?
Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!"
(Мт 18:21,22)

Zolotce
дописувач
дописувач
Повідомлень: 89
З нами з: 28 липня 2009, 17:03

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Zolotce » 19 серпня 2011, 13:18

ShMariam писав:І в описаному вище випадку перешкодою є не хвороба, а, по суті, обман


Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз?
Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!
(Мт 18:21,22)

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 19 серпня 2011, 13:21

Здається, тут якраз пора згадати науку КЦ про матерію і форму святих Тайн. Матерією (те, без чого Тайна в принципі не можлива) св. Причастя є пшеничний хліб і виноградне вино, св. Тайни Покаяння - каяття, Хрищення - вода, Шлюбу ... ? Подружня згода?

З Катехизму:
1625 В укладанні шлюбного союзу головну роль виконують охрещені чоловік і жінка, які є вільні для укладання шлюбу і які добровільно виражають свою згоду. «Бути вільним» означає:
– не бути змушеним;
– не мати перешкоди з боку природного чи церковного закону.
1626 Церква вважає взаємне вираження згоди між подружжям необхідним елементом, «який створює подружжя» (Кодекс канонічного права, кан. 1057, § 1). Якщо немає згоди, немає одруження.
1627 Згода полягає у «людському акті, через який подружжя взаємно віддає себе одне одному і приймає одне одного» II Ватиканський Собор, Паст, конст « Gaudium et spes », 48; канонічного права, кан. 1057 § 2): «Беру тебе за свою жінку ... Беру тебе за свого чоловіка» (Чин таїнства Подружжя ,45). Ця згода, що зв'язує подружжя між собою, знаходить своє завершення в тому, що обоє «стають одним тілом» (Буг. 2,24; Мр. 10, 8; Еф. 5,31).
1628 Згода повинна бути виявом волі кожного з тих, що беруть шлюб, вільним від примусу чи тяжкого зовнішнього страху (Кодекс канонічного права, кан. 1103.). Жодна людська влада не може замінити цієї згоди (Кодекс канонічного права, кан. 1057, § 1.). Якщо цієї свободи бракує, то одруження неправочинне.
1629 З цього приводу (чи з інших причин, які унеможливлюють і роблять недійсним шлюб (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 1083-1108.)) Церква може після вивчення ситуації компетентним церковним трибуналом оголосити «недійсність одруженій», тобто те, що одруження ніколи не було. У цьому випадку ті, що брали шлюб, є вільні і можуть знову одружитися, але зобов'язані дотримуватися природних обов'язків попереднього союзу (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 1071, § 1, 3.).

http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=41

Залишилося ще знайти Кодекс канонічного права, де розписано "інші причини".
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2011, 16:49

Zolotce писав:
о.Олег писав:Але не заставляйте інших, прирівнюючи шукання Церквою правди до розлучення
З повагою, о.Олег


Я нікого не заставляю !!!!! Я ж в кожному повідомленні пишу - що це моє особисте дослідження і бачення всього!!!

бачите: дискусії ведуться для того, щоб знайти правду. Інакше це банальна полеміка. Зазвичай дискутуючі шукають компромісу бо розуміють, що на кожну справу можливий погляд з "іншого" боку. У нашій же дискусії все не звичайно: дискутуєте з Церквою, настоюючи на тому, що Церква грішить даванням "другого Шлюбу" і тут компроміс не є можливий - правда лише з одного боку (з боку Святої Христової Церкви). Відповідно: засипаючи людей вицитаціями з Святого Письма грішите, заставляючи читача перейнятись Вашими (зі всією повагою до Вас - людини, що читає та досліджує Святе Письмо) помилковими баченнями. Припиніть, якщо можна, грішити проти Христової Церкви/Слова. Мені дуже шкода за Ваше розуміння/не, але Ви не лише не розумієте Шлюбу - Ви (свідомо чи несвідомо) чините наклеп на Церкву, звинувачуючи її у даванні "других шлюбів". А це вже ні не дискусія, ні не дослідження Біблії - це гріх. Шкода Вам це говорити, але мовчати на гріх не можу. Надіюсьна розуміння
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 19 серпня 2011, 17:14

Zolotce писав:Церква має владу від Христа берегти Закон Божий і його дотримуватись. А в мене складається враження що "Церква має владу від Христа, тому буде робити так як буде вважати за потрібне. І якщо в якийсь момент вирішили що треба придумати "уневажнення" значить так буде, бо Церква має владу"...

далі не розумієте: Христос - Правда; Його Таїнства - Правда; Його Церква - Правда; Його Слово - Правда... Нічого нового чи придуманого у уневажненні немає - є вияснення правди і ні Ви, ні я грішний, ні Свята Церква не маємо мовчати, коли правда вийшла на яв. Закон Божий є Правдою і Правди мусимо дотримуватись. Ви ж пропагуєте дотримуватись кривоприсяги, блюзнірства над Правдою. І це на основі того, що відбулося театральне дійство (яке Ви, після того, як це виявилося і далі настоюєте називати "Шлюб" і цим пропагуєте гріх ширення неправди) в постановці когось з брехунів :( Жах найбільше в тому ще, що пересипаєте цю брехню цитатами зі Святого Письма, що гріх ширеної Вами, вибачте, але - брехні, білить, як той гріб...
Біда...
Навіть не знаю, як до Вас промовити ще :(
надіюсь - це як молодість: з часом пройде. Читайте, думайте і моліться. Хай Бог помагає.
Тему на якийсь час закриваю - подалі від гріха :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 28 грудня 2012, 02:10

Люблю часами погортати собі один польський суспільно-релігійний портал Deon.pl. Цілком для себе неочікувано натрапила на одну цікаву статтю про розлучених в церкві "Żeby się nie rozwiedli. Drugi raz". Отець Мєчислав Лусяк розповідає про свою роботу із парами, що живуть в несакраментальних зв"язках і про те, що праця із такими парами як правило призводить до того, що пари стають ще міцнішими, ніж були раніше. В якійсь мірі можна сказати, що він робить так, аби люди не розлучалися вдруге. Спробуйте почитати статтю (хто не може польською - раджу спробувати з онлайн-перекладачем), пропоную для обговорення.
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Just_me » 29 грудня 2012, 22:29

Постаралася як могла перекласти для вас подану вище статтю. Вступ пропустила, сконцентрувалася на основному тексті. Залишилося мені ще 6 останніх абзаців, їх долучу пізніше.
Початки душпастирства для несакраментальних пар в Бидгощі були банальними. 2002 року з візитом до парафії бл. Анджея Боболі приїхав єпископ Богдан Войтусь і попросив, щоби власне єзуїти таке душпастирство зорганізували. Настоятель Мєчислав Лусяк спешу шукав когось, хто б міг тим зайнятися, зрештою, зайнявся цим самотужки. В часі Великого посту 2002 року відбулися перші реколекції. Вони були призначені для подруж, але з запрошенням також для подруж несакраментальних, - згадує о.Лусяк.

- Йшлося про те, щоб ті несакраментальні не кремпувалися і не почувалися особливо, щоб могли зберегти анонімність. Час показав, що то було слушне рішення. Люди, котрі живуть в несакраментальних шлюбах почуваються в Церкві другосортними. Цілком безпідставно.

Вільні любити

Після великопосних реколекцій зібралася група осіб, які хотіли зустрічатися регулярно і яких пов’язувала одна проблема – несакраментальність зв’язку, котра виникає з перешкоди. Серед них були як молоді подружжя, так і ті, які мали до 40 років стажу. Буває, що приходять, коли треба охрестити народжену в новому зв’язку дитину. Проте найчастіше до душпастирства звертаються, коли їх діти повинні приступати до Першого Причастя, тоді в них прокидається голод повної участі в Таїнствах, відчуття, що втрачають щось важливе, біль, часом бунт.

- Коли мене питають, чому Церква не дозволяє їм любити одне одного, я відповідаю, що любити дозволяє, але нового зв’язку поблагословити не може, - пояснює о.Лусяк. – Якщо би Церква благословляла нові зв’язки, відмовилася б від плекання такого важливого елементу Христової науки, яким є нерозривність Шлюбу. Але не можна сказати, що Церква не дозволяє любити чи відштовхує когось.

Скандал відкинення

Життя без Таїнств – вимір людського вибору. Статус осіб, котрі живуть у несакраментальних зв’язках інший, ніж сакраментальних подруж, але це не означає, що вони заслуговують засудження чи неприйняття. За свої рішення вони вже поплатилися відсутністю Таїнств – їм не потрібно інших принижень. Часто, бачачи людей, які щойно прийняли Св. Причастя, в них на очах зявляються сльози.

- Отримую багато мейлів від людей, у яких вони мені розповідають, як середовище їх трактує. Вони не вигадують, навіщо їм вигадки? Розповідають, що приходять до церкви, до Сповіді зі свідомістю, що мають проблему, з якою не можуть дати ради – говорить о.Лусяк. Люди різні. Одні намагаються допомогти особам, котрі живуть у несакраментальних зв’язках, інші їх відкидають. Треба усвідомити гріх, одночасно з тим показуючи їм місце у Церкві, говорити про Боже Милосердя.

Не можна «несакраментальних» витісняти із Церкви, бо в церкві вони мають право шукати. Шукають акцептації, розуміння, пробачення. Адже деякі створювали нові зв’язки без наміру грішити, робили це для добра свого чи своїх дітей. Вони їх створювали, бо не радили собі у першому зв’язку, бо він виявився для них надто складним, бо мусили втікати.

Стереотипи говорять нам вкидати всі несакраментальні зв’язки до одного кошика. Легко сказати: «живуть у гріху». Звичайно буває, що хтось просто залишає родину і йде до когось молодшого чи багатшого. Але всі випадки слід розглядати індивідуально, це надто складна матерія, щоб вдаватися до спрощення. – Великим гріхом є власне таке спрощення: живеш у несакраментальному зв’язку – ти засуджений. Живеш у Подружжі – та хоч би і мордував свою дружину і її зраджував – Господь тобі вибачить – говорить о.Лусяк.

Історія перша

Людські історії предивні і значно ускладнені. Уявімо собі жінку. Дамо їй ім’я А. Її чоловік, нечуваний деспот, роками знущався з неї та дітей. Вдома, можливо, не було значного фізичного насилля, але було психологічне, економічне, атмосфера направду потворна. Кінець кінцем діти виростають, не можуть дивитися, як вона постійно плаче, почали благати маму розлучитися. Довго вона не могла цього зробити. Не мала куди йти, не мала помешкання, роки психологічного знущання над нею позбавили її відваги і самостійності, не могла прийняти жодного рішення. Нарешті зустріла чоловіка, котрий почав цікавитися її життям і тим, чому вона така сума та занедбана. Поступово вона йому відкрилася. Між ними спочатку зародилася приязнь, згодом кохання. Вона почала вчитися, що значить мати опору в чоловікові. Віджила при ньому, врешті мала із ким порозмовляти, навіть і про Бога, бо з чоловіком ніколи на такі теми поговорити не могла. Нарешті він запропонував, щоб залишила чоловіка, щоб замешкати разом. Її родина відраджувала її, переконуючи, що витривати у подружжі слід за всяку ціну. Але діти тішилися, самі вже хотіли переселитися якнайдалі від батька. Врешті прийняла рішення і випровадилася з дому. Діти прийняли її нового чоловіка як батька, а він швидко і з радістю взяв на себе цю роль, в складному періоді дорослішання став для них авторитетом та прикладом.

Чи ті люди, приходячи до Церкви, повинні від мене почути «Ви зробили зле?» - запитує отець Лусяк. – Формально зробили зле, живуть у гріху. Але якби я сказав, особливо тим дітям, що Бог цього не хотів, що вони пішли проти Волі Божої – вони зненавиділи б Бога. Бо ті діти лише зараз, після років принижень, не бояться повертатися додому, вони спокійні та щасливі. Бог цього не хотів?

Історія друга

О. Лусяк розповідає також і іншу людську історію. Жінка – дружина і мати двох малих дітей – вирішила виїхати на півроку до рідні у США. Чоловік з того не був задоволений, але не перешкоджав. Через півроку отримав звістку, що дружина не повернеться. Зайнятий підприємець залишився сам із двома дітьми. У вихованні дітей йому трохи допомагали батьки, але це ж не змінювало факту, що в дітей не було мами. Врешті-решт в його житті зявилася жінка, котра сказала «Можу стати тобі дружиною, а твоїм дітям – матір’ю». Чоловік знав і розумів, що діти будуть виховані краще, якщо з ними буде жінка – мама. Вона справляла враження дуже хорошої людини, яка звичайно могла б бездоганно справитися з новою роллю. Нарешті зважився на той зв'язок. Не для себе, не лише для себе – передусім для дітей. Із свідомістю, що якби то було лише для нього, напевне залишився б сам.
- Чи та людина мала намір грішити? - питає отець Лусяк. – Чи хотів зробити щось проти Божої Волі? Навпаки, переборював внутрішній біль, що мусить зробити щось, що незгідне з Божими законами, а є добром для його дітей… то власне драма несакраментальних подруж.

Духовне заміщення

Люди, котрі живуть в несакраментальних зв’язках, пов’язані з душпастирством, часто є людьми направду глибокої віри, мають сильний зв'язок з Ісусом. Тим самим ще більшим терпінням для них виглядає віддалення від Таїнств. Допомогти їм може те, що називають «духовним заміщенням». – Таїнства – це ласка і звичайним інструментом духовного росту – пояснює отець. – Часто лише віддалення від Таїнств приводить до свідомості, настільки цей скарб великий. Ті, котрі до того скарбу не мають доступу, повинні шукати замісних засобів. Власне для цього приходять до нас. На зустрічах адоруємо Найсвятіші Тайни, розважаємо Слово Боже. На Месі, яку для них відправляємо, замість приступати до Причастя вони підходять і отримують індивідуальне благословення Найсвятішими Тайнами. То власне важливий для них момент, момент духовного Причастя. Дякуючи йому мають допомогу в зростанні у святості, допомогу в ставанні святими людьми. Також думаю, що такі особи через душпастирство відправляють вдома спільну молитву частіше середньостатистичної католицької родини. Вони говорять, що якщо не можуть вповні брати участь у Євхаристії, то хоч так хочуть бути біля Бога.

Мене особисто та стаття дуже зворушила, дала побачити інше обличчя Церкви, поселила в мені надію, що ті люди не відкинуті, що Церква про них дбає і старається принаймні їх зрозуміти. Одночасно із коментарями була б рада почути, чи комусь цікаві подібні переклади різноманітних статей із польських католицьких порталів, я б могла час від часу таке перекладати і постити у наших темах. Якщо хтось має певні побажання щодо тематики - пишіть в ПП чи в чаті, я постараюся виконувати ваші "замовлення", бо хотілося б бачити наш Форум трохи жвавішим :) .
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення vitalko » 04 січня 2013, 15:31

Just_me писав:Мене особисто та стаття дуже зворушила, дала побачити інше обличчя Церкви, поселила в мені надію, що ті люди не відкинуті, що Церква про них дбає і старається принаймні їх зрозуміти. Одночасно із коментарями була б рада почути, чи комусь цікаві подібні переклади різноманітних статей із польських католицьких порталів, я б могла час від часу таке перекладати і постити у наших темах. Якщо хтось має певні побажання щодо тематики - пишіть в ПП чи в чаті, я постараюся виконувати ваші "замовлення", бо хотілося б бачити наш Форум трохи жвавішим :) .


Мене цікавлять(щодо теми визначитися не можу). Перекладайте.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Розумниця
гість
гість
Повідомлень: 9
З нами з: 04 липня 2013, 11:20

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Розумниця » 04 липня 2013, 17:28

А що робити, коли твій чоловік хоче розлучитися бо ВЖЕ має іншу жінку, яка вагітна? Як вірно вчинити?

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Злий Іван » 04 липня 2013, 20:36

Розумниця писав:А що робити, коли твій чоловік хоче розлучитися бо ВЖЕ має іншу жінку, яка вагітна? Як вірно вчинити?


А ви можете його втримати?
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 05 липня 2013, 05:27

Розумниця писав:А що робити, коли твій чоловік хоче розлучитися бо ВЖЕ має іншу жінку, яка вагітна? Як вірно вчинити?

напевне... це вже вислід певної... "історії хвороби" сім`ї, і "вірно вчинити" - це також про певну... гм... історію того, що вже в сім`ї відбулося, про те, в якому стані вона сьогодні і які видніються її перспективи... Не думаю, що інтернетні розмови - хоч якийсь порадник у такого роду питаннях.
Якщо хочете - запрошую в ПП. На загальному Форумі з таких розмов більше проблем, аніж користі. Досвід :pardon:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення пілігрим » 07 липня 2013, 00:22

Розумниця писав:А що робити, коли твій чоловік хоче розлучитися бо ВЖЕ має іншу жінку, яка вагітна? Як вірно вчинити?

Тримайте чоловіка будь що. І тримайтесь чоловіка будь що.
Це не просто слова. Це моє життя.
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 23 липня 2013, 14:58

Та ну, триматися будь-що? Навіщо?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 23 липня 2013, 15:07

romanm писав:Та ну, триматися будь-що? Навіщо?

пропозиції?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 24 липня 2013, 09:14

Та які, отче, пропозиції. Ви правильно написали про ПП. А от пораду про "триматися будь-що" рахую дуже і дуже небезпечною і шкідливою.
1. Друга людина зробила свій вибір (інша вагітна)
2. Яким чином пропонується "триматися"? Тут можна стільки абсурдних теорій понапридумувати, шо огого
3. Не бачу необхідності придумувати гарячу воду, а плюнути на цю людину і йти собі далі, стараючись триматися вчення КЦ.
4. На жаль, від таких ситуацій ніхто не застрахований в житті.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2013, 09:58

romanm писав:Та які, отче, пропозиції. Ви правильно написали про ПП. А от пораду про "триматися будь-що" рахую дуже і дуже небезпечною і шкідливою.
1. Друга людина зробила свій вибір (інша вагітна)

Ви впевнені, що це ознака свідомого вибору? :)
romanm писав:Яким чином пропонується "триматися"? Тут можна стільки абсурдних теорій понапридумувати, шо огого
Молитися? Робити вигляд, що нічого не знає? (знаю одну жінку, що саме таким способом "тримає в купі" сім'ю) По ситуації...
romanm писав:3. Не бачу необхідності придумувати гарячу воду, а плюнути на цю людину і йти собі далі, стараючись триматися вчення КЦ.
А якщо це чоловік, з яким є Шлюб?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 24 липня 2013, 10:12

ShMariam писав:Ви впевнені, що це ознака свідомого вибору? :)

Звичайно свідомого. Чи його під дулом пістолета заставили це робити? Не приємлю такого типу виправдання: ой, бідненький, хворенький бо п'є. Чи його хтось насильно заливає? Ні. Також і тут. Людина має право вибору. От і вибирає.
Молитися? Робити вигляд, що нічого не знає? (знаю одну жінку, що саме таким способом "тримає в купі" сім'ю) По ситуації...
- хіба це сім я?
А якщо це чоловік, з яким є Шлюб?
Ну то що? :) Якщо шлюб, то чоловік має право вбити жінку? В вищеописаній ситуації, жінка має право піти від такого "чоловіка", якщо вона є невинною стороною. Тай і не тільки в такій ситуації (подружня зрада). А якщо є небезпека для когось iз подружжя від чоловіка чи жінки, стосовно здоров я, моралі і т.д. ТАКОЖ має право піти від такої "половинки" геть.

Це , поки, суто по темі, не вдаюся в тему щодо розлучених.


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей