Розлучення. Як бути розлученим парам?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2013, 15:37

romanm писав:
ShMariam писав:Ви впевнені, що це ознака свідомого вибору? :)

Звичайно свідомого. Чи його під дулом пістолета заставили це робити? Не приємлю такого типу виправдання: ой, бідненький, хворенький бо п'є. Чи його хтось насильно заливає? Ні. Також і тут. Людина має право вибору. От і вибирає.
Я про вагітність коханки. Те, що вона "залетіла" - зовсім не ознака того, він свідомо вирішив жити з нею все життя.
romanm писав:
Молитися? Робити вигляд, що нічого не знає? (знаю одну жінку, що саме таким способом "тримає в купі" сім'ю) По ситуації...
- хіба це сім я?
В даному випадку - так. Тим більше, що саме в цій ситуації є дуже велика ймовірність, що перебіситься (може й вже перебісився).
romanm писав:
А якщо це чоловік, з яким є Шлюб?
Ну то що? :) Якщо шлюб, то чоловік має право вбити жінку? В вищеописаній ситуації, жінка має право піти від такого "чоловіка", якщо вона є невинною стороною. Тай і не тільки в такій ситуації (подружня зрада). А якщо є небезпека для когось iз подружжя від чоловіка чи жінки, стосовно здоров я, моралі і т.д. ТАКОЖ має право піти від такої "половинки" геть.
Залежить від ситуації. В окремих випадках можна піти, в інших - все може виправитися. Я про себе знаю, що в будь-якій ситуації, де допускаю серйозну помилку, потім, з почуття вини, можу бути значно більше старанна в цій справі.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення romanm » 24 липня 2013, 17:31

1.Так все- рівно потрібно виходити з ситуації. Інша вагітна. Ну ж не через повітряно-капельний "путь". :) Чи він, біднятко, раз "впав" а вона "залетіла"?:) Звичайно ні.

2."Перебіситься"? Ну що ж якщо, в даному випадку жінка, робить вигляд що не помічає - великий їй мінус. Давайте не будемо помічати хворобу. "Якось воно буде". Нарив все-рівно вибухне. Тоді мало нікому не здасться.

3. Блаженна Ви, що судите усіх по собі. Мо то так і добре, але я давно відмовився від цієї звички. Зрештою жити з кимось через почуття вини....

4. Не кажу, що потрібно "рвати" відносини незважаючи ні на що. Але 1 річ, коли я задивися на чиюсь, вибачте за слово, 5 точку, а зовсім інша, коли я будучи в шлюбі, зрадив свою дружину.

5. Може сластися враження, що Шлюб - гірше ніж довічне ув язнення. Щоби хто шо не витворяв, немає ніякого виходу. Потрібно зносити всі викрутаси любої сторони, бо Шлюб. Нічого подібного.

Це зовсім не так, це має бути ДИСЦИПЛІНОВАНЕ життя з тією людиною яку ти вибрав і яка вибрала тебе. ТАкож і акт волі має бути в цьому: так, можу, там поглянути і зацінити красу якоїсь блондинки з ногами від вух, але приводить мене до тями образ тієї, якій я обіцяв бути завжди з нею в радості чи в горі. От тоді ти і дисциплінуєш себе.Нмсд.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 24 липня 2013, 17:58

2."Перебіситься"?
Просто в конкретному випадку так і є (не буду пояснювати обставин). Це один з варіантів і навряд чи підійде для кожного випадку.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення о.Олег » 06 серпня 2015, 14:38

http://uk.radiovaticana.va/news/2015/08 ... B8/1163175
Папа: Християнські подружжя покликані підтримувати зранені родини
Зображення
Папа Франциск на загальній аудієнції 5 серпня 2015 р. - OSS_ROM
Церква не повинна ставати замкненою для тих, хто зазнав поразки у подружжі. На цьому наголосив Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 5 серпня 2015 р., повернувшись до роздумів над різними аспектами родини і подружжя. «Після того, як останнього разу я говорив про родини, зранені непорозуміннями між чоловіком та жінкою, – сказав він, – сьогодні хочу привернути нашу увагу до іншої дійсності: як заопікуватися тими, які внаслідок невідворотної поразки свого подружнього вузла започаткували новий союз».
«Церква добре знає, що така ситуація суперечить християнському Святому Таїнству, – відразу наголосив Святіший Отець. – Однак, її вчительський погляд завжди керується материнським серцем, серцем, яке під натхненням Святого Духа завжди шукає добро і спасіння людей». Саме тому вона «задля любові до істини», відчуває обов’язок добре розрізняти ситуації, як навчав святий Іван Павло ІІ, вказуючи, наприклад, на відмінність «між тим, хто постраждав від розлучення і тим, хто його спричинив».
Як зауважив Папа Франциск, коли подивимося на ці нові зв’язки очима малих дітей, то відразу зауважимо «необхідність розвинути у наших громадах дійсну відкритість до людей, які живуть в таких ситуаціях», де найбільшими постраждалими завжди є найменші. «Зрештою, як же ми зможемо заохочувати цих батьків робити все для того, аби виховувати дітей до християнського життя, даючи приклад переконливої, практикованої віри, якщо триматимемо їх на відстані від громади, немовби екскомунікованих?», – наголосив Наступник святого Петра, вказуючи на необхідність дбати про те, щоби не додавати тягарів до тих, які в цих ситуаціях діти й так змушені переносити.
Глава Католицької Церкви підкреслив, що протягом останніх десятиріч Церква «не була ні нечутливою, ні лінивою». Завдяки поглибленню цієї проблематики пастирями під проводом Єпископа Риму, зросло усвідомлення «необхідності братньої й уважної відкритості у любові та істині, до охриищених осіб, які розпочали нове співжиття після поразки у сакраментальному подружжі». Адже такі особи не є екскомунікованими, вони завжди залишаються частиною Церкви. І, як навчав Папа Венедикт XVI, у цій справі «не існує простих рішень».
У цьому контексті Святіший Отець звернувся до пастирів із закликом «відкрито й послідовно виявляти готовність громади приймати і підтримувати таких людей, щоб вони могли жити і дедалі краще розвивати свою приналежність до Христа і Церкви через молитву, слухання Божого слова, участь в літургії, християнське виховання дітей, діла милосердя і служіння бідним, заанґажування у справу справедливості і миру».
Папа звернув увагу на те, що завдання, яке Ісус отримав від Отця – віддати життя за овець – «підсумоване в образі Доброго Пастиря». Таке наставлення є прикладом і для Церкви, «яка приймає своїх дітей як матір, що віддає за них своє життя». А її покликанням є «завжди бути відчиненим домом Отця», пам’ятаючи, що «всі можуть якимось чином брати участь в житті Церкви, всі можуть бути частиною спільноти».
«Так само, – підсумував Святіший Отець, – всі християни покликані наслідувати Доброго Пастиря. Насамперед, християнські родини можуть з Ним співпрацювати, заопікувавшись зраненими родинами, супроводжуючи їх у житті віри в громаді. Нехай же кожен зробить свою частку в наслідуванні Доброго Пастиря, який знає кожну зі своїх овець, не виключаючи жодної зі своєї безмежної любові».



Общая аудиенция 5 августа: вступившие в повторный брак христиане остаются частью Церкви
Зображення
Папа Франциск на общей аудиенции 5 августа в Зале Павла VI - REUTERS
Крещёные, создавшие новую семью после неудачи в освящённом Церковью браке, не являются отлучёнными, как думают некоторые, но продолжают оставаться частью Церкви. Об этом напомнил Папа Франциск, возобновив после небольшого летнего перерыва общие аудиенции. Первая аудиенция августа состоялась в среду 5 августа в зале Павла VI, в ходе которой Святейший Отец продолжил размышление о семьях, стоящих на грани развода, либо уже переживших его.
«После того, как в последний раз я говорил о семьях, раненых непониманием супругов, сегодня мне бы хотелось обратить ваше внимание на другое: как позаботиться о тех, кто после необратимого краха своего брачного союза создали новую семью», – пояснил Папа.
Церковь прекрасно знает, что подобная ситуация противоречит христианскому Таинству. Тем не менее, её взор наставницы всегда черпает из её материнского сердца; из сердца, которое, будучи движимым Святым Духом, всегда ищет блага и спасения людей. Вот почему она считает своим долгом, «из любви к истине», «глубоко вникать в каждую отдельную ситуацию». Так выразился святой Иоанн Павел II в апостольском обращении «Familiaris consortio» (н. 84), приведя в пример разницу между теми, кто был вынужден принять развод и теми, кто его спровоцировал. «Нужно относиться к этому вопросу вдумчиво», – подчеркнул Папа.
Если взглянуть на эти новые союзы глазами детей, – продолжил Папа, – то ещё более понятной становится необходимость развивать в наших общинах «истинное радушие» по отношению к людям, которые переживают подобные ситуации:
«Важно, чтобы стиль общины, её язык, её поведение всегда были внимательны к людям, начиная с детей. Они страдают больше всех в этих ситуациях. Кроме того, как можно советовать этим родителям делать всё, чтобы воспитывать детей в христианской жизни, подавая им пример убеждённой и практикуемой веры, если мы держим их на расстоянии от жизни общины, словно они являются отлучёнными? Не нужно добавлять иные бремена к тем, что эти дети уже вынуждены носить! К сожалению, число таких детей и подростков действительно велико. Важно, чтобы они воспринимали Церковь как мать, внимательную ко всем, и всегда готовую выслушать и встретить».
В последние десятилетия в Церкви выросло осознание того, что по отношению к крещёным, вступившим в повторный брак, необходимо проявлять заботливое внимание, в любви и истине, поскольку они вовсе не являются отлучёнными, и никому не позволено обращаться с ними как с отлучёнными: они всегда остаются частью Церкви, продолжил Святейший Отец.
Учительство Церкви подчёркивает, что в этом вопросе нет простых рецептов, и требуется мудрое пастырское внимание к разведённым лицам: «Из этого следует настойчивый призыв последовательно проявлять готовность общины принимать и поддерживать их, чтобы они могли всё больше развивать свою принадлежность к Христу и Церкви с помощью молитвы, слушания Слова Божия, участия в Божественной литургии, христианского воспитания детей, любви и служения бедным, борьбой за справедливость и мир».
Папа призвал вдохновляться библейским образом Доброго Пастыря (Ин 10 11-18), в котором выражена миссия, полученная Иисусом от Отца: «полагать жизнь за овец»:
«Такое поведение является примером также для Церкви, которая принимает своих чад, как матерь, полагающая свою жизнь ради них. Церковь должна быть всегда открытым домом Отца. Никаких закрытых дверей! Все могут участвовать каким-либо образом в церковной жизни, все могут быть частью общины. Церковь – это отчий дом, где есть место каждому с его жизнью, полной трудностей и проблем (ср. апостольское обращение Evangelii gaudium, н. 47)».
Христианские семьи наделены миссией заботиться о проблемных семьях, «сопровождая их в жизни веры общины»:
«Пусть каждый делает свою часть, подражая Доброму Пастырю, Который знает каждую из Своих овец и ни одну не исключает из Своей бесконечной любви!» – призвал Святейший Отец.
В заключительных приветствиях Папа упомянул...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Міра » 23 вересня 2016, 19:28

Якось дуже боляче...
Мушу порадитись -якщо батьки ненавидять один одного, стають все гірші і гірші, причиняють один одному біль.. Що робити? нічого не помагає, вже багато років. що робити?? сепарація? як це виглядає? до кого звертатись? вони самі мусять? але ж є тільки один дім.
Як ж це важко(
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 23 вересня 2016, 20:08

Слава Ісусу Христу! Співчуваю...
Маю дуже маленький досвід, щоб щось радити...
Єдине, що можу сказати, якщо є християнська "братня" любов в парі, але от нема гм... сумісності (чи як воно називається), то жити можна... Так, деколи буде важко, боляче, моментами буде хотітися "забити" ту другу людину, але назагал буде терпимо, навіть непогано... Але якщо нема любові (маю на увазі елементарну повагу) - то вже не знати що робити... Хіба одному з подружжя пробувати діяти за принципом "Si vis amari - ama ama ama" ("Хочеш бути любленим - люби, люби, люби"). Сеперацію дають, якщо не помиляюся, якщо вже є небезпека для когось з подружжя. (а може й не тільки)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Міра » 24 вересня 2016, 09:59

ShMariam писав:Слава Ісусу Христу! Співчуваю...

Дякую!
Власне, що намагання любити по-християнськи є тільки з боку мами, а тато щось ніяк не може( Хоч і молиться, ходить до церкви. Я не знаю, як це так можна, не вміщається це в мене в голові... В мене вже надії нема, що вони зможуть жити в мирі, бо така ненависть. Я надіялась і намагалась виправити ситуацію багато років. Вже майже 40 років вони в шлюбі..
Я думала про монастир для мами -заспокоїтись, подумати. Де таке можливо у Львові чи поряд?
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення ShMariam » 24 вересня 2016, 10:09

Є ще така штука (теж знаю таке), коли люди самі по собі хороші і між ними назагал нема якоїсь ненависті, але... Починають спілкуватися і... скандали "на всю вулицю" :( . Я то списую власне на несумісність (брак любові, поваги теж є, але я про те, що визначає таку поведінку). І... я би не вважала описану мною ситуацію (відсутність миру) чимось аж дуже поганим, бо ж взагалі ці люди люблять один одного. Просто, коли обоє як "сірники" "спалахують"...
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Міра
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 340
З нами з: 25 лютого 2013, 09:52
Звідки: Львів

Re: Розлучення. Як бути розлученим парам?

Повідомлення Міра » 24 вересня 2016, 14:55

Так, несумісність є, але поваги, любові я не бачу зовсім.. Сама 15 років в шлюбі і знаю, як воно має бути. А там нема.
Чим можна допомогти? В нас у Львові є якісь психологи для подружніх пар, при церкві. Де? Звичайно, двох не вдасться, але може маму. Їм двом треба мінятись.
Хто буде намагатися спасти своє життя, той його погубить; а хто його погубить, той збереже його живим.
Лк.17,33


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей