Підкажіть, у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

ІгорД
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 липня 2011, 15:09

Підкажіть, у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ІгорД » 19 липня 2011, 15:30

Люди добрі, допоможить інформацією. В с. Колодрібка Заліщенського р-ну Тернопільської області є церква Присвятої Богородиці 1906 року. Дуже потрібно знати якої віри служіння проводилось в цій церкві у 1967 році? Зазделегідь, дякую.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ShMariam » 19 липня 2011, 15:36

Слава Ісусу Христу! Найлегше поїхати і розпитати людей. Чи це неможливо? :)
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ІгорД
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 липня 2011, 15:09

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ІгорД » 19 липня 2011, 15:42

Можливо, але хотілось би взнати вже, бо декілка годин тому у 44-ри роки вперше взнав де мене хрестили. Все життя відносив себе до православних, а тут...

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ShMariam » 19 липня 2011, 15:48

ІгорД писав:Можливо, але хотілось би взнати вже, бо декілка годин тому у 44-ри роки вперше взнав де мене хрестили. Все життя відносив себе до православних, а тут...

Так і знала, що в цьому проблема. :)

Мене хрестили в православній церкві, але виховали греко-католичкою. Католицька Церква визнає хрещення в інших традиційних Церквах. А у Вашій Церкві не так?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ІгорД
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 липня 2011, 15:09

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ІгорД » 19 липня 2011, 15:53

Я не знаю як в Православній Церкві, мабудь не визнають. Але не в цьому справа, я хочу знати про своє хрещення і все.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2011, 16:23

ІгорД писав:Люди добрі, допоможить інформацією. В с. Колодрібка Заліщенського р-ну Тернопільської області є церква Присвятої Богородиці 1906 року. Дуже потрібно знати якої віри служіння проводилось в цій церкві у 1967 році? Зазделегідь, дякую.

якщо Вас хрестили в храмі (а не підпільно - дома) - РПЦ
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ShMariam » 19 липня 2011, 16:29

Знаю, що в одному віддаленому селі на Львівщині УГКЦ діяла десь приблизно до 1955 р.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

ІгорД
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 липня 2011, 15:09

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ІгорД » 19 липня 2011, 16:41

РПЦ - Росіський Православна Церква? Заносили до вітарю, тобто храм. А як буди з цим: "Дивлячись із гори на Колодрібку, в очі впадала пишна панорама села, захованого в деревах, серед яких маєстатично біліла нова трибанна церква Успення Пресвятої Богородиці. Побудовано її із власного будівельного матеріялу в рр. 1900—1906 при активній співпраці всіх парохіян. Колодрібка аж до 30-х р. не була окремою самостійною греко — католицькою парохією, вона належала до Синькова. У Колодрібці живуть вільні люди. Через активний спротив сільської громади церква в селі зовсім не закривалася, переживши і Сталіна, і Хрущова з їх антирелігійними кампаніями. Мешканці села уперто святкували сезонні релігійні свята, а на Василя і Маланку навіть билися з міліцією, коли та намагалася перешкодити.

Львів'янка
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 18 липня 2011, 12:40

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення Львів'янка » 19 липня 2011, 20:07

Але ж вам о. Олег відповів-РПЦ. Мене хрестили у Соборі Святого Юра у 1968 і на той час це теж була РПЦ. Такі часи були.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2011, 20:57

ІгорД писав:РПЦ - Росіський Православна Церква? Заносили до вітарю, тобто храм. А як буди з цим: "Дивлячись із гори на Колодрібку, в очі впадала пишна панорама села, захованого в деревах, серед яких маєстатично біліла нова трибанна церква Успення Пресвятої Богородиці. Побудовано її із власного будівельного матеріялу в рр. 1900—1906 при активній співпраці всіх парохіян. Колодрібка аж до 30-х р. не була окремою самостійною греко — католицькою парохією, вона належала до Синькова. У Колодрібці живуть вільні люди. Через активний спротив сільської громади церква в селі зовсім не закривалася, переживши і Сталіна, і Хрущова з їх антирелігійними кампаніями. Мешканці села уперто святкували сезонні релігійні свята, а на Василя і Маланку навіть билися з міліцією, коли та намагалася перешкодити.

билися скоріш за все через те, що за совітів заборонено було робити Хресні Ходи, наприклад, чи велелюдні відправи на церковному подвір'ї, Колядування, Маланка тощо - міліція приїжджала і виловлювала всіх, хто не хотів розходитися... А в 30-х звичайно, що це була греко-католицька парафія, однак в 1946 комуністи провели псевдособор УГКЦ, на якому прийняли "рішення", що всі греко-католицькі парафії стають парафіями РПЦ. Священики/єпископи (єпископи - всі без винятків), що не підписалися під цим "рішенням" були відправлені в тюрми. Були священики, які ніби підписали перехід в РПЦ, але продовжували поминати Папу (переважно потиху або навіть голосно), а не російського Патріарха - підписувались під РПЦ щоб не залишати своїх парафіян... Мій родич, наприклад, о.Григорій Хрущ, точно був одним із таких. Тобто, ще раз, на Ваше запитання: якщо Вас хрестили не в ночі в хаті, а в церкві, на діючій парафії, то діятихрам у той час міг лише під егідою РПЦ, а вже який був священик... скоріш за все з тих, хто вимушено підписався під псевдособором. В кожному разі Христова Церква вірує, що кожне уділене Таїнство Хрещення - таїнство Католицької Церкви і кожен хрещений - католик. Правда - може про це не знати, або свідомо жити в неповній єдності з Христовою Церквою...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення о.Олег » 19 липня 2011, 20:59

ShMariam писав:Знаю, що в одному віддаленому селі на Львівщині УГКЦ діяла десь приблизно до 1955 р.

одного священика, якщо нічого не плутаю, взагалі пропустили/забули і правив без перерви не підписуючи псевдособорові акти :)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

ІгорД
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 19 липня 2011, 15:09

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ІгорД » 20 липня 2011, 09:11

"...Вас хрестили не в ночі в хаті, а в церкві, на діючій парафії, то діятихрам у той час міг лише під егідою РПЦ.."
В ночі приховано переправили на човні мене та ще одну дитину на тернопільський бік, тож хрестили в ночі, знаю, що мене заносили до вівтаря, а другу дитину-дівчинку ні.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення ShMariam » 20 липня 2011, 09:22

ІгорД писав:"...Вас хрестили не в ночі в хаті, а в церкві, на діючій парафії, то діятихрам у той час міг лише під егідою РПЦ.."
В ночі приховано переправили на човні мене та ще одну дитину на тернопільський бік, тож хрестили в ночі, знаю, що мене заносили до вівтаря, а другу дитину-дівчинку ні.

Бо дівчатам не можна на вівтар.

В РПЦ могли хрестити і вдень... Але якщо справа була в тому, щоб терміново переправити на другий бік - могли і вночі. Тим більше, якщо факт народження дітей треба було приховати від влади і всіх, хто міг донести.


В будь-якому разі, розпитайте старожилів, коли церва стала православною (або її закрили, або стала православною).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Підскажить у 1967 році УГКЦ діяла в с. Колодрібка?

Повідомлення о.Олег » 20 липня 2011, 09:53

ІгорД писав:"...Вас хрестили не в ночі в хаті, а в церкві, на діючій парафії, то діятихрам у той час міг лише під егідою РПЦ.."
В ночі приховано переправили на човні мене та ще одну дитину на тернопільський бік, тож хрестили в ночі, знаю, що мене заносили до вівтаря, а другу дитину-дівчинку ні.

тут дві речі варта ще взяти до уваги:
- через подібність обряду ми не зможемо відрізнити в поданих Вами прикладах РПЦ і УГКЦ;
- якщо Ваші батьки боялися за свої, наприклад, посади на роботі чи, навіть, премію - могли хрестити і не обов'язково в підпільного священика (УГКЦ) таємно, як Ви описуєте.
І, напевно, найосновніше: якщо на даній парафії в той час діяв місцевий, а не привезений з Московії чи українського Сходу священик, то навіть за умови підписання ним актів псевдособору 1946 приналежність його до РПЦ формальна і вимушена (що визнають сьогодні і богослови-неполітики з РПЦ) - освіта, віра, поучення, відносини... все лишилось без змін у тих священиках
Велика ймовірність того, що незалежно від "шапки" парафії с.Колодрібка там молилися греко-католики
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей