Дійність Тайни Шлюбу

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення Just_me » 26 листопада 2012, 21:42

о.Олег писав:укладення таємного Шлюбу

А як то таємного? Я ще про таємний Шлюб ніколи нічого не чула...
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення andrey s. » 26 листопада 2012, 22:17

Just_me писав:
о.Олег писав:укладення таємного Шлюбу

А як то таємного? Я ще про таємний Шлюб ніколи нічого не чула...

Моя мама і тато брали такий Шлюб. Це звісно якщо я вірно все зрозумів про " Таємний " (ніякого свідоцтва і запису в книгу.. питань чи хтось проти... ). В ті часи, в совкові...., то були реалії. Мій Хресний тато..., був директором профзакладу.., і тут зараз смішно, але по розповідях застольних ( зазвичай на мому дні народженні ) було дуже страшно, він, Хресний, трусився під час уділення Хрещення. З Шлюбом так само було, і якби не бабуня моя покійна ( Вічная їй Память ) .., то батьки би точно "труханули " Шлюб взяти і мене Охрестити. Все робилось в ночі.., при завішаних вікнах, кадило без дзвіночків..., отець шо шпійон, шифрується.
Тобто якщо отця десь трактор переїде ( Бог покличе до Себе ) і свідки десь розвіяться..., то це Тільки Богу відомо..., що пара має Боже Благословення. А в ЗАГСІ вже десь через тиждень зявились.
Ну.., і чим Він (Шлюб ) не таємний.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Естер
гість
гість
Повідомлень: 5
З нами з: 25 листопада 2012, 00:03

Re: Шлюб

Повідомлення Естер » 26 листопада 2012, 22:23

Дякую Just_me за розвиток теми. Дуже допомогло для себе багато чого з"ясувати. І, звичайно, о. Олегу за відповіді.
А хто у нас є місцевим Ієархом, хто такі дозволи надає?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення о.Олег » 27 листопада 2012, 07:35

Естер писав:а хто у нас є місцевим Ієархом,хто такі дозволи надає?

Ви до свого священика на парафії підійдіть і вжез ним радьтеся
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення Just_me » 18 січня 2013, 18:47

В продовження дискусії про подружню клятву.
А хто автор тої клятви? Мені вона, признаюсь, взагалі дивна. Як можна обіцяти любов? Почуття не пообіцяєш, це всеодно, що обіцяти радість, захоплення чи журбу. З того всього можна обіцяти тільки вірність (і то, в рамках від людини залежного) і що "не покину аж до смерті". Послух, як вже визначили, обіцяти немає потреби, бо і на Заході давно вже це усталено. Залишається сказати "Обіцяю тобі вірність і що не залишу аж до смерті" Коротко і всім ясно :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення luksander » 18 січня 2013, 22:56

Just_me писав:.Як можна обіцяти любов? Почуття не пообіцяєш, це всеодно, що обіцяти радість, захоплення чи журбу.

а це не та любов, що - почуття... :no:
:) Можливо Церква і вимагає від подружжя щось занадто важке, але тільки не неможливе :pardon:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення andrey s. » 19 січня 2013, 00:18

luksander писав:
Just_me писав:.Як можна обіцяти любов? Почуття не пообіцяєш, це всеодно, що обіцяти радість, захоплення чи журбу.

а це не та любов, що - почуття... :no:
:) Можливо Церква і вимагає від подружжя щось занадто важке, але тільки не неможливе :pardon:

Тут річ інша, це свого роду " опускання планки " яке виправданне навколишньою неміччю.
Яку наступню " планку " опустим.., підлаштовуючи під навколишній світ ? ( а це неодмінно станеться ).

Я вважаю .., що людина просто не може дати іншій більше ніж здатна ( ніж має ) , а від так навіщо тим журитись . Намагання чоловіка позбавити жінку такої обіцянки..., це просто частина їх відносин, переживань один - одного ( в любому разі це добре.., якщо тільки лишається у сімї, між самими подругами ) .
Це трішки егоїстично, як на мене.., звичайно по відношенню до інших пар . Хоча...., я не казав що це погана ідея, просто намагаюсь сказати .., що Є Кому про то думати чи шурупати. Маєм Церкву для цього, всетаки це Таїнство Христове ..., і цим все сказано.
Все просто.., якщо не думати. :pardon:
:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

vs_09
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 22 грудня 2012, 19:33

Чи дійсний шлюб?

Повідомлення vs_09 » 21 січня 2013, 17:00

Христос Рождається!
У мене запитання: чи буде дійсним шлюб, якщо його давав священик, якому на той момент було заборонено це робити за зв'зок з догналівцями?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Чи дійсний шлюб?

Повідомлення о.Олег » 21 січня 2013, 17:20

vs_09 писав:Христос Рождається!
У мене запитання: чи буде дійсним шлюб, якщо його давав священик, якому на той момент було заборонено це робити за зв'зок з догналівцями?

тут (у форматі Форум) буде нам важко розібратись. Загально - якщо був цей священик на той момент відлучений від Церкви - недійсний, якщо не був відлучений і мав заборону - незаконний, але дійсний. Зрештою - це питання потребує вивчення і прошу звернутися до Церковного Суду (в тій Єпархії УГКЦ, до якої належите)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vs_09
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 22 грудня 2012, 19:33

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення vs_09 » 21 січня 2013, 17:36

Дякую за відповідь, отче. Чи можливо Вас приватно ще дещо запитати (не хочу виносити на загальний розгляд деякі питання)?

Аватар користувача
пілігрим
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 347
З нами з: 15 жовтня 2011, 02:35

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення пілігрим » 21 січня 2013, 20:24

andrey s. писав:
Я вважаю .., що людина просто не може дати іншій більше ніж здатна ( ніж має ) ,
:)

Може
Κύριε ελέησον

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб, церковний і цивільний

Повідомлення о.Олег » 21 січня 2013, 23:15

vs_09 писав:Дякую за відповідь, отче. Чи можливо Вас приватно ще дещо запитати (не хочу виносити на загальний розгляд деякі питання)?

безперечно - на потребу ПП в таких питаннях завжди наголошую
от лише за оперативність не поручусь - дуже багато зараз різного роду роботи: в 7.00 вихожу і 22.30 прихожу. Прошу про молитву. Втомлююсь
а, щоб дотримуватись упорядкованості Форуму, для подальших можливих Ваших "дякую" дописувачам можливо знадобиться клавіша угорі праворуч кожного повідомлення з піднятим догори великим пальчиком (люкс)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Шлюб

Повідомлення ShMariam » 01 червня 2013, 23:28

Канонічні перешкоди щодо Церковного Шлюбу:
....

ПУБЛІЧНА НЕПРИСТОЙНІСТЬ. Ця перешкода виникає із:
Неправосильного подружжя, що розпочало спільне співжиття (шлюб був неважний а вони живуть немов чоловік і жінка);
Із відомого або явного наложництва (тобто живуть «на віру» без Шлюбу і про це люди знають);
Ті, що мають тільки державну реєстрацію шлюбу та почали спільне співжиття;

http://www.ukrcathchurch.com/religious_ ... dding.html

Читаю і нііічого не розумію: якщо явно жили разом до Шлюбу - то Шлюб недійсний? Але ж дають Шлюб!
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб

Повідомлення о.Олег » 02 червня 2013, 05:32

ShMariam писав:
Канонічні перешкоди щодо Церковного Шлюбу:
....

ПУБЛІЧНА НЕПРИСТОЙНІСТЬ. Ця перешкода виникає із:
Неправосильного подружжя, що розпочало спільне співжиття (шлюб був неважний а вони живуть немов чоловік і жінка);
Із відомого або явного наложництва (тобто живуть «на віру» без Шлюбу і про це люди знають);
Ті, що мають тільки державну реєстрацію шлюбу та почали спільне співжиття;

http://www.ukrcathchurch.com/religious_ ... dding.html

Читаю і нііічого не розумію: якщо явно жили разом до Шлюбу - то Шлюб недійсний? Але ж дають Шлюб!

тепер це всебільша проблема. Тобто - люди грішили дошлюбним співжиттям і раніше, але тепер це дійсно "люди про це знають" і суспільство це толерує. Мама наймає квартиру, щоб син із майбутньою невісткою пожив... :( А стосовно питання - там десь раніше в статті має бути зазначене, що від цих перешкод звільняє єпископ. Тобто - не "дозволяє" так співжити, а, опісля розкаяння і припинення такого способу життя, дозволить благословити Шлюб
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей