Еммануїл

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Еммануїл

Повідомлення Романко » 03 січня 2012, 14:37

"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еммануїл

Повідомлення о.Олег » 03 січня 2012, 15:50

Романко писав:"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!

згадане Вами в Ісаї не власне ім'я: עמנואל‎ (емануїл) перекладається "з нами Бог". Йдеться в пророцтві про Бога, що Став людиною - Ісуса Христа
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Еммануїл

Повідомлення vitalko » 03 січня 2012, 16:48

о.Олег писав:
Романко писав:"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!

згадане Вами в Ісаї не власне ім'я: עמנואל‎ (емануїл) перекладається "з нами Бог". Йдеться в пророцтві про Бога, що Став людиною - Ісуса Христа
З повагою, о.Олег


Тут десь ніби наводили список єврейських імен і від чого вони формувалися(правда не пам"ятаю де :oops: ), але було б добре привести щоб краще було зрозуміло....

А ось що пише Йоан Золотоустий на цю тему:

Потому-то ангел, чтобы слова его удобнее были приняты, приводит пророчество Исаии; и не останавливается на том, но возводит пророчесвто к Богу, говоря, что это слова не пророка, но Бога всех. Потому и не сказал он: да сбудется реченное Исаией, но говрит: "да сбудется реченное Господом". Уста были Исаии, но пророчество дано свыше. Какое же это пророчество? "Се, Дева во чреве приимет и родит Сына, и нарекут имя Ему: Еммануил" (Ис.7,14). Почему же, скажешь, наречено Ему имя не "Еммануил", а – Иисус Христос? Потому что не сказано: "наречешь", но: "нарекут", то есть народы и само событие. Здесь заимствуется имя от происшествия, как и свойственно Писанию – происшествия употреблять вместо имен. Итак, слова: "нарекут Еммануил" означают не что иное, как то, что увидят Бога с человеками. Хотя Бог всегда был с человеками, но никогда не был так явно. Если же иудеи бесстыдно будут упорствовать, то спросим их, какой младенец назван: "спешит грабеж, ускоряет добыча" (Ис.8,3)? На это они ничего не могут сказать. Как же пророк сказал: "нареки ему имя спешит грабеж". Так как после рождения его случилось, что взяты и разделены добычи, то самое происшествие, при нем бывшее, дается ему вместо имени. Равным образом и о городе говорит пророк, что он наречется "город правды, верный город Сион" (Ис. 1,26); и однако нигде не видно, чтобы город этот назывался "правдою", он продолжал называться Иерусалимом. Но так как Иерусалим действительно таковым стал, когда исправился, то и сказал пророк, что он так назовется. Таким образом, если какое-либо происшествие яснее самого имени показывает того, кто его совершил, или им воспользовался, то Писание действительность события вменяет ему в имя. Если же иудеи, будучи опровергнуты в этом, найдут другое возражение против сказанного о девстве и представят нам других переводчиков, говоря: они перевели не "дева", а "молодая женщина", – то наперед скажем им, что семьдесят толковников, по справедливости, перед всеми прочими заслуживают большего вероятия. Те переводили после пришествия Христова, оставаясь иудеями; а потому справедливо можно подозревать, что они сказали так больше по вражде и с намерением затемнили пророчество. Семьдесят же, которые за сто лет до пришествия Христова или даже более, предприняли это дело, и притом таким большим обществом, свободны от всякого подобного подозрения; они и по времени, и по многочисленности, и по взаимному согласию преимущественно заслуживают доверия.
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
Романко
дописувач
дописувач
Повідомлень: 55
З нами з: 07 грудня 2011, 23:31
Звідки: Знам'янка Кіровоградської области

Re: Еммануїл

Повідомлення Романко » 03 січня 2012, 17:42

о.Олег писав:
Романко писав:"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!

згадане Вами в Ісаї не власне ім'я: עמנואל‎ (емануїл) перекладається "з нами Бог". Йдеться в пророцтві про Бога, що Став людиною - Ісуса Христа
З повагою, о.Олег

А Святий Дух в оригіналі Біблії пишеться з великої літери? Це ж одна зі складових Триєдиного Бога. З повагою Роман.
Бог! Україна! Свобода!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Еммануїл

Повідомлення о.Олег » 04 січня 2012, 12:09

Романко писав:
о.Олег писав:
Романко писав:"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!

згадане Вами в Ісаї не власне ім'я: עמנואל‎ (емануїл) перекладається "з нами Бог". Йдеться в пророцтві про Бога, що Став людиною - Ісуса Христа
З повагою, о.Олег

А Святий Дух в оригіналі Біблії пишеться з великої літери? Це ж одна зі складових Триєдиного Бога. З повагою Роман.

?
якщо запитання Ваше про те, чи Святий Дух - Особа, то безперечно (не справа в великій літері - там немає великих літер чи, навіть, проміжків між словами): Святий Дух думає, відчуває, говорить, має бажання/волю, любить, настановляє, провадить, керує ("водить"), Його не можна ображати, гріх проти Нього не проститься... (перечитайте, наприклад, зі Старого Завіту Ісаї 63,10, Неємії 9,20 чи з Нового Завіту Євангеліє від Матея 12,31-32, від Івана 14,16-17 та 26 ; 15,26; 16,7 та 12-14, Діяння Святих Апостолів 13,2; 16,6-7; 20,28, Послання Апостола Павла до Ефесян 4,30, 1 Послання до Корінтян 2,10-11 та 12,11, до Галатів 4,6, до Римлян 8,14, 16, 26-27; 15,30, Одкровення Івана 2,7...)
зрештою - 2Кор.13,14 повністю Пресвята Трійця
Можливо, краще порозуміємося, якщо згадаємо, що Ягве (יהוה) - це також не "власна назва" в нашому людському сприйнятті імен (Вася, Коля тощо) - і означає дійсність: "Я той, хто є"/Сущий/Живий. Емануїл передає суть того, що відбулося: з нами Бог - так теж називаємо Ісуса Христа: з нами Бог, що вочеловічився і прийняв Ім'я Ісус (що також несе свій зміст: звичне нам "Ісус" походить від грецького Ἰησοῦς (Іесоус), що, в свою чергу, є транслітерованим Єшуа (читають ще Йошуа/Єгошуа) і означає «спасінням», «Сущий є спасінням», «Життя є спасінням».).
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Еммануїл

Повідомлення andrivovk » 05 лютого 2012, 18:38

Романко писав:"Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось дівиця зачала, і породить сина і дасть йому ім'я Еммануїл", - мовиться в пророцтві Ісаї. Але ж сина назвали Ісусом. Чи у цьому пророцтві йдеться про іншу людину? Дякую за відповідь!

В Ісаї є ще таке :)
Бо хлоп'ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім'я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру.(Іс 9:5)
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей