Шлюбні обряди

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Natalochka06
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 07 березня 2011, 15:21

Весільні звичаї

Повідомлення Natalochka06 » 09 березня 2011, 12:25

Скажіть будь ласка, чи можна щоб рідна сестра була за дружку (свідком) на весіллі? Старші люди кажуть, що не можна, хоча пояснити чому не можуть! Розясніть будь-ласка!

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: хочу спросить

Повідомлення andrey s. » 09 березня 2011, 12:51

Свідок і дружка....
Дружка може бути свідком на оф.цер.
Но не кожин свідок,може бути дружкою..
Я не зустрічав,,щоб рідна сестра молодої,була дружкою...навіть молодого(хоч напевне це можливо,но не факт.)
Краще вам це питання задати свому пароху,коли будете брати дозвіл на шлюб,,або священнику в якого сповідаєтесь,(священнику з вашої парафії),
І зробити як він скаже...
Бо це традиції,,і вони не всюди одинакові.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: хочу спросить

Повідомлення Олюнька » 09 березня 2011, 13:19

andrey s. писав:Я не зустрічав,,щоб рідна сестра молодої,була дружкою...навіть молодого(хоч напевне це можливо,но не факт.)

я таке бачила :) напевно це не так важливо, хоча всюди є різні традиції
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: хочу спросить

Повідомлення andrey s. » 09 березня 2011, 13:45

Зрозумійте,,суть в тому щоб небуло напрягу,,рідна сестра може бути дружкою,,головне щоб вона була спроможна засвітчити(повносправною)..
Но якщо в традиції села,чи мал.міста так не заведено,,,то завжди найдеться той,хто це вкаже(і не факт що це не спортить святкову атмосферу).
Цеж весілля,,теоритично один раз в житті,,неварто робити напряги на пустому місці,,,
Потрібен "консенсус" :)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: хочу спросить

Повідомлення о.Олег » 09 березня 2011, 14:20

Natalochka06 писав:Скажіть будь ласка, чи можна щоб рідна сестра була за дружку (свідком) на весіллі? Старші люди кажуть, що не можна, хоча пояснити чому не можуть! Розясніть будь-ласка!

тут треба розрізнити Таїнство Шлюбу і народний звичай.
В Таїнстві дружба/дружка є свідками того, що ті і ті шлюбували одне одному перед Богом (представленого священиком) і людьми (представлених дружбами) вірність, чесність.., що не полишуть одне одного аж до смерті... Тут зустрічав випадки, коли свідками були і брат, і сестра, і син або дочка і, навіть, внук і внучка (50 років прожили і тоді взяли Шлюб - особисто служив :) ).
А народні звичаї... є народними звичаями - це, мабуть, з етнографами треба консультуватися. Думаю - з забобонами може бути повёязане, або з окремими ролями, відведеними братам-сестрам на забаві...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Natalochka06
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 07 березня 2011, 15:21

Re: хочу спросить

Повідомлення Natalochka06 » 09 березня 2011, 15:35

о.Олег писав:
Natalochka06 писав:Скажіть будь ласка, чи можна щоб рідна сестра була за дружку (свідком) на весіллі? Старші люди кажуть, що не можна, хоча пояснити чому не можуть! Розясніть будь-ласка!

тут треба розрізнити Таїнство Шлюбу і народний звичай.
В Таїнстві дружба/дружка є свідками того, що ті і ті шлюбували одне одному перед Богом (представленого священиком) і людьми (представлених дружбами) вірність, чесність.., що не полишуть одне одного аж до смерті... Тут зустрічав випадки, коли свідками були і брат, і сестра, і син або дочка і, навіть, внук і внучка (50 років прожили і тоді взяли Шлюб - особисто служив :) ).
А народні звичаї... є народними звичаями - це, мабуть, з етнографами треба консультуватися. Думаю - з забобонами може бути повёязане, або з окремими ролями, відведеними братам-сестрам на забаві...
З повагою, о.Олег

Дуже дякую!

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Re: хочу спросить

Повідомлення demetris » 14 березня 2011, 21:03

У мене у брата була дружкою рідна сестра нареченої, а дружбою рідний брат нареченого. Правда то в Канаді було, але не давно років 6-7 тому.
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Шлюбні обряди

Повідомлення Just_me » 09 лютого 2012, 10:39

Давно хотіла запитати, руки все не доходили... Є після вінчання такий обряд, коли нареченій голову покривають хустиною. (Здається, вивід називається...) І роблять це поверх фати :pardon: , яка є символом чистоти. Покрити ж хусткою голову дівчині колись вважалося ганьбою. Як так виходить, що на голові в нареченої опиняються одночасно і символ того, що вона - дівчина, і символ того, що вже ні? І чи це обов"язково такий обряд проходити, чи можна й відмовитися?
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення ShMariam » 09 лютого 2012, 10:46

Just_me писав:Давно хотіла запитати, руки все не доходили... Є після вінчання такий обряд, коли нареченій голову покривають хустиною. (Здається, вивід називається...) І роблять це поверх фати :pardon: , яка є символом чистоти. Покрити ж хусткою голову дівчині колись вважалося ганьбою. Як так виходить, що на голові в нареченої опиняються одночасно і символ того, що вона - дівчина, і символ того, що вже ні? І чи це обов"язково такий обряд проходити, чи можна й відмовитися?

Колись в молодіжній спільноті нам розповідали про шлюбні обряди, то казали, що дівчина має право вимагати проведення цього обряду на другий день після весілля. :pardon:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення Just_me » 09 лютого 2012, 10:49

ShMariam писав:казали, що дівчина має право вимагати проведення цього обряду на другий день після весілля

А якщо наречені в першу шлюбну ніч утримувалися від інтимних стосунків, бо, наприклад, не планують мати дитину негайно, то що, нареченій прийти, коли "вже", чи як? :pardon:
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення ShMariam » 09 лютого 2012, 10:54

А за Біблією, хустина (покривало) є символом влади чоловіка над жінкою (1 Кор). Нмсд, якщо зважати тільки на це, а не на традиції нашого народу, то зовсім не має значення, втратила вона дівочість чи ні....
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Just_me
Модератор
Модератор
Повідомлень: 1374
З нами з: 25 лютого 2010, 10:20

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення Just_me » 09 лютого 2012, 10:56

ShMariam писав:якщо зважати тільки на це, а не на традиції нашого народу, то зовсім не має значення, втратила вона дівочість чи ні....

Якби воно так було, то вам на тих науках не казали б, що можна прийти на наступний день. :D
Відповідей на всі питання у вас ніколи не буде. Це – нормально. Не мучте себе. Але ніколи не обманюйте хворих, даючи їм фальшиві надії. Джиліан Берн.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення ShMariam » 09 лютого 2012, 11:01

Just_me писав:
ShMariam писав:якщо зважати тільки на це, а не на традиції нашого народу, то зовсім не має значення, втратила вона дівочість чи ні....

Якби воно так було, то вам на тих науках не казали б, що можна прийти на наступний день. :D

Перепрошую, неправильно виисловилася: нам сказали, що деякі наречені відмовляються від цього обряду саме в день весілля і приходять на другий день (чи було сказано пізніше - я точно не пам'ятаю - то було давно).
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюбні обряди

Повідомлення о.Олег » 09 лютого 2012, 11:06

Just_me писав:Давно хотіла запитати, руки все не доходили... Є після вінчання такий обряд, коли нареченій голову покривають хустиною. (Здається, вивід називається...) І роблять це поверх фати :pardon: , яка є символом чистоти. Покрити ж хусткою голову дівчині колись вважалося ганьбою. Як так виходить, що на голові в нареченої опиняються одночасно і символ того, що вона - дівчина, і символ того, що вже ні? І чи це обов"язково такий обряд проходити, чи можна й відмовитися?

думаю, тут варта розрізнити обряд (який може мати, а може і не мати такий от вияв - покривання хусткою: доречі не думаю, що символічному поясненню не піддасться хустина, що символізує чистоту і хустина, що символізує заміжжя - разом нормально :) символізують чистоту/святість Шлюбу) і сенс/доцільність читання молитви (що її у цей час провадить священик), наскільки пам`ятаю її історію - запозиченої від Латинської Традиції і нормально там читаної після першої шлюбної ночі...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Наташа Мороцька
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 30 травня 2014, 10:55

Міжконфесійний шлюб

Повідомлення Наташа Мороцька » 01 червня 2014, 14:32

Доброго дня!
Ми з Чоловіком одружені світським шлюбом. Я дуже хочу вінчатися. Однак мій Чоловік - хрещений католик, а я - православна. Я читала, що УГКЦ вітає такі шлюби. Однак мій Чоловік вважає, що нинішня церква нещира і що тривала процедура вінчання є лише формальністю. На такі думки наводять розцінки на Таїнства, застосування багатьох незрозумілих символів. Нещодавно він сказав мені, що згодився би на скромне вінчання без свідків, під час якого священник вимовив недовгу щиру молитву. Тобто мій Чоловік розглядає вінчання як щире благословення на шлюб від Божої людини. Я, як дружина, поділяю його позицію. У зв'язку з цим хочеться дізнатися: а) чи є якийсь тариф на Таїнство шлюбу? б) скільки триває Таїнство? в) чи можливо воно без свідків та у вигляді простої щирої молитви священника без усіляких символів і незрозумілих хождінь периметром церкви? г) чи можливе виїзне вінчання на лоні природи?
Дякую!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Міжконфесійний шлюб

Повідомлення о.Олег » 01 червня 2014, 19:28

Слава Ісусу Христу!
Наташа Мороцька писав:Доброго дня!
Ми з Чоловіком одружені світським шлюбом. Я дуже хочу вінчатися. Однак мій Чоловік - хрещений католик, а я - православна. Я читала, що УГКЦ вітає такі шлюби. Однак мій Чоловік вважає, що нинішня церква нещира і що тривала процедура вінчання є лише формальністю. На такі думки наводять розцінки на Таїнства, застосування багатьох незрозумілих символів. Нещодавно він сказав мені, що згодився би на скромне вінчання без свідків, під час якого священник вимовив недовгу щиру молитву. Тобто мій Чоловік розглядає вінчання як щире благословення на шлюб від Божої людини. Я, як дружина, поділяю його позицію. У зв'язку з цим хочеться дізнатися: а) чи є якийсь тариф на Таїнство шлюбу? б) скільки триває Таїнство? в) чи можливо воно без свідків та у вигляді простої щирої молитви священника без усіляких символів і незрозумілих хождінь периметром церкви? г) чи можливе виїзне вінчання на лоні природи?
Дякую!

Вітаю, пані Наталю!
мене звати Олег Жаровський, священик, греко-католик.
1. з боку священика - ні: жодних тарифів. Якщо ж (люди - грішні і священик може мати таку проблему) встановить - не зважайте: Є лише Ваша пожертва, з якої він (священик) живе. Але є ще також і храм, в якому Ви будете вінчатись і там місцева громада може встановлювати тариф на утримання храму відповідно до якогось рішення на парафії. До цих грошей священик не має жодного стосунку.
2. близько пів години
3. свідок (принаймі - один, окрім Вас з Нареченим і священика) обов'язково має бути присутній. Таїнство Шлюбу (його щирість залежить від Вашої з Нареченим щирості) проводиться згідно з якоюсь традицією в Христовій Церкві. Традицій (чи ще їх називаємо "обрядом") в Христовій Церкві багато. І Ви, і Ваш Наречений (якщо я Вас правильно зрозумів) належите до Візантійсько-Української Традиції. І я - також. Наша Традиція наповнена глибоким змістом, об'ємними символами. Це свого роду мова, якою ми в нашій Традиції розмовляємо. Вам незрозуміла, бо Ви нею не надто володієте. Але - можна розібратись: заглиблюватись в Таїнства Християнської віри наш обов'язок. Обряд Шлюбу - одна із перлин нашої християнської української культури.
4. можливе з дозволу Єпископа.

Маєте, також, пані Наталю, розуміти, що до Прийняття Таїнств Церква готується і готує Вас. Готується, бо Господь Дав Церкві обов'язок відповідальності за те, що діє. В випадку Шлюбу - відповідальність за те, щоб вивчити наречених, пояснити сенс того, на що наважились, обговорити всі важливі загальні питання, що належать до християнського провадження життя в Шлюбі і лише після цього - благословити Шлюб як єдиний і нероздільний, як сімейну Христову Церкву. Тобто в будь якому разі Вам із Нареченим потрібно буде пройти Передшлюбні науки, довести, що Ви є хрещені (Таїнства можемо давати лише хрещеним особам), довести, що Ви раніше нікому не прирікали у вірності (оповіді - оголошення Церкві, що такий-то і такий-то має намір одружитися - мають бути проведені і у Вас, і у Нареченого на парафіях).
напевно в такому форматі важко все охопити
Якщо є потреба - запрошую листуватися в ПП
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей