Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

день св. Валентина

Повідомлення Олюнька » 14 лютого 2008, 12:51

:Rose: Вітаю всіх з днем св. Валентина! Бажаю постійного зростання в любові.
До речі, як ви ставитесь до цього свята?

Аватар користувача
demetris
старець
старець
Повідомлень: 417
З нами з: 29 січня 2006, 16:52
Звідки: м. Львів
Контактна інформація:

Повідомлення demetris » 18 лютого 2008, 14:10

дякую.
свято як свято, варто особливо не захоплюватися...

а зайвий рах щось дружині подарувати - ніколи не зайве ;)
З повагою, Дмитро.

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 22 лютого 2008, 14:52

А я не люблю, коли все зводиться тільки до подарунків. Думаю, що в цей день потрібно більше побути разом, подумати про своє ставлення до коханої людини, ще раз сказати про свої почуття, зрештою, разом піти до Церкви, щоб подякувати Богові за дар любові.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення o.Mykil » 06 лютого 2010, 07:47

Так званому по-іншому "Дню св. Валентина", який фактично перетворилося у потурання пристрастям, у празник розпусти, гріха тощо. Адже відомо, що 14-го лютого традиційні християнські Церкви (УГКЦ чи Православна) не мають на цей день відповідно до церковного календаря вшанування згаданого святого... Отже, можна говорити про його штучність і створення подібного з метою комерції і т. д.

Та й правдива закоханість (любов) не обмежується зазвичай одним днем, короткою миттю...

І коли на це "свято" роздають охочим засоби контрацепції для "вільної любові", то ви мені вибачте...

Христова Церква взагалі забороняє те, що йде на зруйнування чи шкоду ЖИТТЯ...

І розпусницькі дії, протилежні бажаній ЧИСТОТІ, тількі плямують душу із серцем!

Виявляється, отже,що нормальні люди не можуть погоджуватися із цим розпустим святкуванням. І взагалі, ось, наприклад, є чи не вся правда про це антихристиянське від початків "свято" http://www.youtube.com/watch?v=Bo9PNS985Z4

УВАГА: ряд картинок (на відеослайді з ютуба) там не цілком доречний з погляду моралі... Трохи перестаралися автори... Та головне СУТЬ, зокрема у відношенні до Католицької Церкви! %)


"Дeнь зaкoxaниx" - язичницькe cвятo

Cвяткyвaння "Дня зaкoxaниx" 14 лютoгo мaє язичницькe кopіння. Y язичницькoмy Pимi 14 лютoгo вшaнoвyвaли бoгиню шлюбy, мaтepинcтвa й жiнoк Юнoнy. Нacтyпнoгo дня пoчинaлиcя Лyпepкaлiї — «фecтивaль» нa чecть бoгa Фaвнa, пoкpoвитeля cтaд, тicнo пoв’язaнoгo iз пoняттям плiднocтi. Щe oднa нaзвa дня 14 лютoгo — «Птaшинe вeciлля», в цeй пepioд пoчинaли пapyвaтиcя птaxи.

Пo-пepшe, Гpeкo-Кaтoлицькa, як і Пpaвocлaвнa Цepкви нe cвяткyють цe "cвятo". 14 лютoгo в нaшиx xpaмax нe згaдyєтьcя cвятий Вaлeнтин. Якщo ми відкpиємo книгy «Життя cвятиx», тo пoбaчимo, щo із cтapoвини Цepквa пoчитaлa тpьox мyчeників нa ім’я "Вaлeнтин": мyчeникa Вaлeнтинa Дopocтoльcькoгo, щo пocтpaждaв зa віpy в Xpиcтa в 228 poці (пaм’ять 7 тpaвня), cвящeннoмyчeникa Вaлeнтинa єпиcкoпa Ітaлійcькoгo, yбитoгo зa тe, щo він xpиcтиянин, в 273 poці (пaм’ять 12 cepпня) і cвящeннoмyчeникa Вaлeнтинa пpecвітepa Pимcькoгo, зaмyчeнoгo зa пpoпoвідь пpo Бoгa в 269 poці (пaм’ять 19 липня). Вcі дaти пaм’яті - цe дні, кoли мyчeники пpийняли кoнчинy від pyк язичників.

Cпівпaдaє лишe pік (aлe нe дaтa) зaгибeлі cвящeннoмyчeникa Вaлeнтинa Pимcькoгo з poкoм cмepті "пepeдбaчyвaнoгo" Вaлeнтинa пpo якoгo мoвитьcя в poмaнтичній іcтopії "дня вcіx зaкoxaниx"...

Ycі Вaлeнтини кaнoнiзyвaні зaдoвгo дo poздiлeння Цepкви нa зaxiднy i cxiднy, a тoмy циx cвятиx визнaють i пpaвocлaвнi, й кaтoлики. Вивчaючи cпpaвжнє житіє cвятoгo мyчeникa Вaлeнтинa, ми нe відмітимo нічoгo cпільнoгo з cyчacнoю йoгo вepcією. Нeмaє в нім ні тaємниx вінчaнь - зaгaльнoвідoмo, щo вінчaння як Тaїнcтвo блaгocлoвeння бpaкy в Цepкві бyлo вcтaнoвлeнe нaбaгaтo пізнішe. Нe знaйдeмo в житті мyчeникa ні звeдeння, ні пиcaння любoвниx лиcтів.

Пo-дpyгe, 14 лютoгo - цe "cвятo", якe нe мoжe нaзивaтиcя xpиcтиянcьким. Вкaзaний дeнь нaв"язyєтьcя yкpaїнцям як чyжa тpaдиція, aджe вoни мaйжe нічoгo нe знaють пpo цe cвятo. Лишe cлoвo "cвятий" нaвoдить людeй нa дyмкy, щo цe cвятo якocь пoв"язaнe з Цepквoю . Нe xpиcтиянcькe вoнo тoмy, щo cвяткyвaння йoгo чacтo пpямo пopyшyє aбo ж зaoxoчyє дo пopyшeння oднієї з 10 зaпoвідeй - нe чини пepeлюбy.

Любoв в cyчacнoмy poзyмінні - цe вжe нaвіть нe poмaнтичні пoчyття, a чacтo xтиві poзмoви і пoгляди, a тo і пocтільні cцeни. Вce цe відвepтo пpoпaгyють ЗМІ тa ті xтo oxoчe зapoбляють нa цьoмy «cвяті». Мycимo визнaти, щo "Дeнь вcіx зaкoxaниx" фaктичнo cтaв днeм poзпycти. Кoxaння – пoчyття глибoкoї cepдeчнoї пpиxильнocті дo ocoби іншoї cтaті. Y Біблії ми знaйдeмo чимaлo пpиклaдів, щo змaльoвyють людcькі пoчyття. Зoкpeмa, Coлoмoнoвa “Піcня піceнь” є живим пpиклaдoм ніжниx eмoцій, які cпільнo пepeживaютьcя нapeчeними. Цepквa нe зacyджyє кoxaння, й ocoбливoї yвaги oдин дo oднoгo. Aлe зaкoxaніcть цe щe нe любoв, a cпpaвжня любoв пoв’язaнa з нe лишe з eмoціями тa пoчyттями, a в пepшy чepгy з відпoвідaльніcтю тa віpніcтю. Caмe тoмy, як aльтepнaтивa дo пpoпaгaнди «вільнoгo кoxaння» виник Pyx Чиcтиx Cepдeць, дeвіз якoгo – “True love waits” (cпpaвжнє кoxaння чeкaє). Цeй pyx yжe пoшиpивcя в бaгaтьox кpaїнax, дo ньoгo пpиєднaлиcя нe тільки xpиcтияни: кaтoлики, пpaвocлaвнo тa пpoтecтaнти, aлe й євpeї тa мycyльмaни. Вcтyпaючи y цeй pyx, мoлoді люди дaють oбіцянкy пepeд Гocпoдoм Бoгoм збepігaти чиcтoтy дo шлюбy. Ocь як oпиcyє пoдpyжнє кoxaння Cвятий Івaн Зoлoтoycтий: “Бepy тeбe y cвoї pyки і люблю cильнішe, aніж життя cвoє. Тoмy щo життя тeпepішнє – ніщo, a мoїм нaйбільшим пpaгнeнням є пpoжити йoгo з тoбoю тaким чинoм, щoби ми бyли впeвнeні, щo нe бyдeмo poзлyчeні і в іншoмy житті, кoтpe для нac пpигoтoвлeнo”. Тoмy ніякиx ocoбливиx бoгocлyжінь з нaгoди Дня «Cвятoгo» Вaлeнтинa в нac нe пpoвoдитьcя. Більш відпoвідним cвятoм зaкoxaниx мoглo б бyти цepкoвнe cвятo cвятиx Йoaкимa тa Aнни.

http://www.ukrinfocafe.com/tema8.html


П. С. Думаю, що нашій церковній ієрархії вже пора подати вірним якесь офіційне послання про це "свято любові", що прикривається святим, що цього, швидше всього, аж ніяк не бажав подібного на грані ГРІХА...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення Yuriy D » 06 лютого 2010, 12:30

o.Mykil писав:Виявляється, отже,що нормальні люди не можуть погоджуватися із цим розпустим святкуванням. І взагалі, ось, наприклад, є чи не вся правда про це антихристиянське від початків "свято" http://www.youtube.com/watch?v=Bo9PNS985Z4

О, я й не сумнівався - це ж славнозвісна Римська Імперія, з її відомими язичницькими оргіями - ось де коріння цього "свята" :crazy:
Та ще й не обійшлося без пані Юнони, відомої нам зі славної поеми Котляревського :D - а символ сердечка, який ліплять на всі листівки змальовано з вигляду жінки зі спини, м'яко кажучи.
Ото ж знущаються над довірливими християнами :twisted:

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення ljubomyr_ps » 06 лютого 2010, 22:04

Мощі Св. Валентина знаходяться в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Самборі. Молодь приходить 14 лютого і не тільки до мощей святого і їхні молитви часто бувають вислухані... http://www.oranta.org/index.php?option= ... &Itemid=48
Хто хоче бачити гріх в так званому "дню всіх закоханих" той його й бачить з іншої сторони можна його святкувати й по християнськи - з молитвою до Св. Валентина з добрим словом, квітами для коханої людини...

З нагоди «Дня закоханих» директор Інституту родини та подружнього життя Львівської Богословської Академії Юрій Підлісний звернувся до молоді (2003): «Сьогоднішній світ переживає драматичні зміни, пов'язані із глобалізаційними процесами. Вони — цікаві і, водночас, багато в чому суперечливі та незрозумілі. Один із них — взаємопроникнення культур, традицій та звичаїв. Сучасна молода людина сприймає як звичне і самозрозуміле те, що для молодого покоління 10-20 років тому видавалось чужим і невідомим, часом ворожим. Таким є поширення в Україні звичного у західному світі свята святого Валентина… Це свято дає щоразу особливу нагоду задуматися над суттю любові, на якій, за словами Ісуса Христа, основується увесь закон і пророки… На жаль, ми стаємо свідками як любов та гідність людини підмінюється, пристрастю і пропагуванням сексу, відірваного від подружжя, а саме свято перетворюється на комерцію і гонитву за зиском. Гідність чоловіка і жінки розтоптують, зводячи людину до предмету маніпулювання і до об'єкта чуттєвої насолоди, а вірність і взаємна пошана висміюються. Дорога молоде, кожне покоління переймає від своїх батьків традиції свого народу, плекає їх збагачує; нерідко переймає щось від народів інших, але теж творить своє, намагаючись створити щось цінне, гідне подиву і перейняття наступними поколіннями. Приймаючи свято закоханих будьте свідомими свого вибору! Що ви святкуєте? Чисту і вірну любов чи тілесну хтивість, до якої підштовхують ті, хто зацікавлені в наживі за будь-яку ціну?» http://uk.wikipedia.org/wiki/День_святого_Валентина
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення о.Олег » 08 лютого 2010, 14:42

Христос Раждаэться!
думаю, що як Церква поступала на початках свого існування (наприклад: день Різдва святкуємо до сьогодні в часі тогочасних празнувань хроноса/сатурна), так і сьогодні маємо привнести у "Валентина" Святості - воцерковити. Як буде це називатися - не надто важливо, от лишень варта, щоб приблизно в цьому ж часі ставити перед вірними християнське розуміння Любові, сім`ї, святості інтимного життя. :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення o.Mykil » 08 лютого 2010, 16:41

Так, потрібна інкультурація, християнізація. Але часом важко спинити сучасну "лавину гріха".
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

vitalko
старець
старець
Повідомлень: 987
З нами з: 25 березня 2009, 14:13
Звідки: Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення vitalko » 09 лютого 2010, 10:50

Так, потрібна інкультурація, християнізація. Але часом важко спинити сучасну "лавину гріха".


Якщо не можеш побороти - очолюй!
"Для чого шукаєш ти для себе почесті в інших? Поважай сам себе, і ніхто не принесе тобі безчестя."
св. Йоан Золотоустий

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення прочанка » 09 лютого 2010, 12:56

моя донька народжена 14 лютого і багато знайомих дивувалися, чому вона не Валентина :shock: Я вже втомилася повторювати, що я дала дитині придумане раніше християнське ім"я, яке є для не ї покровом і захистом.
Можливо, нашій молоді і потрібне якесь свято, але навіщо мавпувати чуже? А критика в тому, що його асоціюють не з коханням - чистим, високим, романтичним, а власне з гульками і наслідками по тому. Вакханалія Старого Риму більше проявляється, ніж християнські начала непорочного духовного єднання закоханих душ. Знаю, що потім наші священики мало самі не плачуть по тих "святкуваннях". Багато дівчат біжать на сповідь після валентинування, а ті, що не біжать через 9 міс. викидають немовлят на смітник, як ото було й в нашому районі - родила, скрутила в"язи і кинула на смітник, а собаки притягли до прохідної онколікарні...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення о.Олег » 09 лютого 2010, 13:44

vitalko писав:
Так, потрібна інкультурація, християнізація. Але часом важко спинити сучасну "лавину гріха".

Якщо не можеш побороти - очолюй!

М.Жванєцкій каже, що це його порада політикам ("не сумел предотвратить - возглавь!")
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення о.Олег » 09 лютого 2010, 13:48

прочанка писав:моя донька народжена 14 лютого і багато знайомих дивувалися, чому вона не Валентина :shock: Я вже втомилася повторювати, що я дала дитині придумане раніше християнське ім"я, яке є для не ї покровом і захистом.
Можливо, нашій молоді і потрібне якесь свято, але навіщо мавпувати чуже? А критика в тому, що його асоціюють не з коханням - чистим, високим, романтичним, а власне з гульками і наслідками по тому. Вакханалія Старого Риму більше проявляється, ніж християнські начала непорочного духовного єднання закоханих душ. Знаю, що потім наші священики мало самі не плачуть по тих "святкуваннях". Багато дівчат біжать на сповідь після валентинування, а ті, що не біжать через 9 міс. викидають немовлят на смітник, як ото було й в нашому районі - родила, скрутила в"язи і кинула на смітник, а собаки притягли до прохідної онколікарні...

не кажу про мавпування - говорю про те, що саме в часі валентиніади треба дати людству альтернативу поведінки у цей час.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення прочанка » 09 лютого 2010, 14:15

мабуть, молоді треба пояснювати, що кохання і розпуста - речі абсолютно різні. Роз"яснення має бути в родині, в школі, в церкві. Раз молодь прийняла нове свято, то повинна прийняти й правила поведінки під час нього.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення о.Олег » 09 лютого 2010, 14:49

прочанка писав:мабуть, молоді треба пояснювати, що кохання і розпуста - речі абсолютно різні. Роз"яснення має бути в родині, в школі, в церкві. Раз молодь прийняла нове свято, то повинна прийняти й правила поведінки під час нього.

так. І основне для нас з Вами не ігнорувати те, що нам не подобається. Тут дійсно нелегко подолати рекламу всього того неподобства і саме тому маємо діяти :Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення прочанка » 09 лютого 2010, 15:35

:) я взагалі - далеко не пуританка і розумію, що час вносить свої корективи, але маючи свої діти, намагаюся їх виховувати в правильному руслі, як виховували колись мене( прабабуся ще австріяцьке виховання мала). В нас, радянських дітей, було менше спокус і комсомол, типу, наглядав за "обліко моралє", фільми до 16-ти були дитячою казкою у порівнянні з сучасними дитячими чи молодіжними фільмами, а тепер - куди не глянь - все таке, що на голову не лізе. Дітям важко це сприйняти,"пережувати". Їм необхідна допомога й підтримка тих людей, яких вони люблять, яким вірять. Тому тройця - сім"я,церква і школа мають тому активно сприяти.
Не бійтеся!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення o.Mykil » 10 лютого 2010, 07:27

Найбільше мене теж здивувало як у сучасній "любовній поезії" оспівується видумано... кохання, інтимні стосунки... св. Валентина і... блудниці Марії Магдалини... І це в контексті "Дня закоханих"... Як задалеко може зайти людська схиблена фантазія на грані гріха!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Yuriy D
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 270
З нами з: 30 вересня 2008, 09:41
Звідки: Броди, Львівська обл.

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення Yuriy D » 10 лютого 2010, 09:01

Звичайно те "свято" ніхто не заборонить. Але з боку християн могло би бути трохи менше ентузіазму у святкуванні, вважаючи на те, що свято м'яко кажучи не зовсім християнське. :crazy: ІМХО, було би доречніше святкувати інші свята і говорити про почуття один до одного не тільки в такі дні.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення прочанка » 10 лютого 2010, 09:38

o.Mykil писав:Найбільше мене теж здивувало як у сучасній "любовній поезії" оспівується видумано... кохання, інтимні стосунки... св. Валентина і... блудниці Марії Магдалини... І це в контексті "Дня закоханих"... Як задалеко може зайти людська схиблена фантазія на грані гріха!



Я звернула увагу, як зараз "активно" почали з"являтися всілякого роду документи,типу Євангеліє від Юди... Яка йде пропаганда й бажання реабілітувати тих чи інших людей, скоректувати ті чи інші події.
Як можна сипати все в один казан - грішне й праведне. Марія Магдалина жила, напевне "трошки" не в той час. Її ми розглядаємо як мироносицю, жінку-апостола, яка сміливо проповідувала на рівні з іншими учнями Христа. А зараз... знаходиться "купа апокрифів" про святу кров, нащадків Христа і Євангеліє від Марії Магдалини.
Художній вимисл автора ще можна зрозуміти, але приймати все за чисту монету, заробляючи на цьому великі гроші =@ ...
У нашому світі є люди, які вважають, що можуть керувати людськими долями, час до часу кидаючи ту чи іншу "дурочку". Як на мене, це виклик християнству. Звичайно, кожну ідею,навіть дуже світлу, можна споганити, але навіщо молоді насаджувати неправильні погляди? Особливо, коли молодь далека від Бога, а тут - святий Валентин... і по тому купа сліз і абортів...
Не бійтеся!

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення Олюнька » 10 лютого 2010, 12:15

Прочанко, ви згадуєте радянське виховання
прочанка писав:В нас, радянських дітей, було менше спокус і комсомол, типу, наглядав за "обліко моралє", фільми до 16-ти були дитячою казкою у порівнянні з сучасними дитячими чи молодіжними фільмами, а тепер - куди не глянь - все таке, що на голову не лізе. Дітям важко це сприйняти,"пережувати". Їм необхідна допомога й підтримка тих людей, яких вони люблять, яким вірять.

А мені видається, що саме таке нав'язування світосприйняття і спричинило сьогоднішні проблеми, народ "вирвався на волю" і почав копіювати "все демократичне"=американське. На жаль, так воно є що погане вживається набагато швидше, ніж добре.
А молодь хоче свята, а привід до того завжди знайдеться. Згідна з тим, що Церква має в такі дні особливо турбуватись про молодь. Якщо вони не підуть на вечір організований Церквою, то будуть шукати інших розваг.

А про "купу абортів", то я скажу, що з таким самим успіхом можна винуватити випускні вечори в школі чи звичайні щонедільні сільські дискотеки. Якщо молода людина не має розуміння гріха, то привід грішити завжди знайдеться.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Тарас123
новик
новик
Повідомлень: 21
З нами з: 02 червня 2010, 16:46

Re: Ще хтось із християн каже "ОК" "Дню усіх закоханих"? :)

Повідомлення Тарас123 » 02 червня 2010, 20:28

Cвяткyвaння "Дня зaкoxaниx" 14 лютoгo мaє язичницькe кopіння. Y язичницькoмy Pимi 14 лютoгo вшaнoвyвaли бoгиню шлюбy, мaтepинcтвa й жiнoк Юнoнy. Нacтyпнoгo дня пoчинaлиcя Лyпepкaлiї — «фecтивaль» нa чecть бoгa Фaвнa, пoкpoвитeля cтaд, тicнo пoв’язaнoгo iз пoняттям плiднocтi.

Я згоден з Вами, що день Валентина це не українське свято, але світ настільки трансформується завдяки інформаційним технологіям і маркетингу, що ми і багато інщого маємо чужого.
але чому ви не говорите про язичнецьке свято Маланки, чи Івана Купала, воно теж не надежить християнської віри, я вам скажу що це українська традиція , ось в чому вся філософія!!!!!!!!!!!!!

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення Patlatus » 11 лютого 2012, 18:10

Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Мене цікавить це запитання.
Бо взагалі-то офіційно воно звучить як день Святого Валентина.
Однак, наскільки мені відомо в літургійному календарі немає такого церковного свята, як день Святого Валентина.
Відповідно, чи був такий святий, і взагалі, звідки це все пішло...

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення Patlatus » 11 лютого 2012, 18:11

Знаю багато знайомих, які кажуть, то взагалі не українське свято, і не духовне, і не церковне, що українці не повинні святкувати його взагалі...

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення andrey s. » 11 лютого 2012, 18:13

Patlatus писав:Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Мене цікавить це запитання.
Бо взагалі-то офіційно воно звучить як день Святого Валентина.
Однак, наскільки мені відомо в літургійному календарі немає такого церковного свята, як день Святого Валентина.
Відповідно, чи був такий святий, і взагалі, звідки це все пішло...

Щось тут було.
MOD: теми об'єднано

(Ого :shock: ..ну і посилання довжезне, адреса теми.)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Patlatus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 137
З нами з: 05 серпня 2011, 11:57

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення Patlatus » 11 лютого 2012, 18:32

О, поґуґлив, знайшов цікаву інформацію
http://narxivn.files.wordpress.com/2011/02/dsc01915.jpg

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення о.Олег » 15 лютого 2012, 20:27

пропоную перейменувати в
Зображення
так буде правильніше
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення andrivovk » 15 лютого 2012, 23:55

У Відні роздаватимуть валентинки від Бога http://www.credo-ua.org/2012/02/58782

День святого Валентина http://www.credo-ua.org/2012/02/58866
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Максим Борець
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 208
З нами з: 31 грудня 2011, 23:14

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення Максим Борець » 16 лютого 2012, 20:25

[quote="andrivovk"]У Відні роздаватимуть валентинки від Бога http://www.credo-ua.org/2012/02/58782

Римо-католицька Церква викинула те свято з літургійного календаря. Не розумію...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення о.Олег » 16 лютого 2012, 21:39

Максим Борець писав:
Римо-католицька Церква викинула те свято з літургійного календаря. Не розумію...

яке свято? Валентина? Ніколи не викидала жодного свята Католицька Церква з свого календаря. А, якщо йдеться про 14 лютого - і не могла, позаяк ніколи не святкувала. Це вигадка маркетологів для уможливлення продажу речей нікому не потрібних, що зазвичай не не продаються
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення о.Олег » 18 лютого 2012, 13:11

Зображення
:D
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Як церква ставиться до святкування Дня Валентина 14 лютого?

Повідомлення andrey s. » 18 лютого 2012, 15:09

о.Олег писав:Зображення
:D

Спробуйте хтось в голос прочитати напис в сердечку :) , але тільки в голос.(у мене вазонок з підвіконника впав :shock: )
:D , сам в шоці :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей