Змішаний шлюб

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Yur » 17 грудня 2010, 23:56

У будь-якому випадку коли говоримо про чоловіка і жінку не можемо акцентувати на їхній розділеності, як данності. Чоловік і жінка поняття взаємодоповнюючі. Одне для одного, єдність у двох. Й чим більше у них виокремлености, тим подалі людина знаходиться від Божої досконалости.

Коли говоримо про Церкву Христову маємо розуміти, що саме Боже Материнство і є її здійсенням. Материнство, батьківство, образ нареченого, як відзеркалення Божественої повноти.
Материнство не слід плутати з Божою іпостасністю. Материнство, як вияв людяности Бога.
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення luksander » 18 грудня 2010, 08:27

brat Martyn писав:т є дві основні концепції:
_____- Павлова.
_____[b]- Троїчна.
Згідно початку книги Буття: "...сотворімо людину на наш образ і нашу подобу... чоловіком і жінкою сотворив їх."

А хіба Павлова модель не троїчна? Хіба Дух Святий не присутній в Церкві (жінці в даному випадку)? :oops:
Якщо в чоловікові і дружині перебуває Дух Святий, то Він що - заважатиме їм дотримуватись Павлової точки зору, яку і Павловою то важко назвати, він же ж на цьому (це я/Павло говорю від себе) не наголошував? :oops:
нмд ...якби християнське подружжя вповні жило в Духові, то проблем би з покорою жінки і любовю чоловіка не виникало б :pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення о.Олег » 18 грудня 2010, 10:51

luksander писав:
brat Martyn писав:т є дві основні концепції:
_____- Павлова.
_____[b]- Троїчна.
Згідно початку книги Буття: "...сотворімо людину на наш образ і нашу подобу... чоловіком і жінкою сотворив їх."

А хіба Павлова модель не троїчна? Хіба Дух Святий не присутній в Церкві (жінці в даному випадку)? :oops:
Якщо в чоловікові і дружині перебуває Дух Святий, то Він що - заважатиме їм дотримуватись Павлової точки зору, яку і Павловою то важко назвати, він же ж на цьому (це я/Павло говорю від себе) не наголошував? :oops:
нмд ...якби християнське подружжя вповні жило в Духові, то проблем би з покорою жінки і любовю чоловіка не виникало б :pardon:

невже варта протиставляти Буття і Павла? Тут (в різних акцентах в розумінні Шлюбу), думаю, корінь в філософіях і їх поняттєвих апаратах, які взяли на озброєння християни в тій чи іншій частині світу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення brat Martyn » 18 грудня 2010, 19:01

А я не протиставляю, - я порівнюю, (див формулювання на початку теми), а це дві різниці...
А по-друге для богословів не є секретом, що Савло, як низькорослий і лисий чоловік не користувався прихильністю жінок і сам їх недолюблював + становище жінки в тогочасному суспільстві, її невченість + жіноча прикрість і купа дурних запитань, які жінки задавали вже апостолу Павлу під час його проповідництва...
Я особисто ап. Павла цілком по-людськи розумію ,але так виглядає, що певну подібну заангажованість св. Павла багато людей (у православному середовищі) розуміє буквально і догматично (далі носяться зі своїми хустинами), а це вже проблема, бо йдеться не про духовне розуміння, а про буквоїдство. А це, можливо, і варто протиставити здоровому підходу.

Я вже не говорю про уявлення про нечистоту жінки у часі місячних і після пологів... ще один приклад, що свідчить про таке буквоїдство, бо евреї в часи до Христа мали куди здоровіший до тих речей підхід!

І всі такі речі ставлять відбиток на подружньому житті і його духовності, про що і говоримо.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
Yur
старець
старець
Повідомлень: 585
З нами з: 19 квітня 2010, 03:48
Звідки: Chicago Il

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Yur » 18 грудня 2010, 20:10

brat Martyn писав:А по-друге для богословів не є секретом, що Савло, як низькорослий і лисий чоловік не користувався прихильністю жінок і сам їх недолюблював + становище жінки в тогочасному суспільстві, її невченість + жіноча прикрість і купа дурних запитань, які жінки задавали вже апостолу Павлу під час його проповідництва...
:shock: :o

brat Martyn писав:Я особисто ап. Павла цілком по-людськи розумію ,але так виглядає, що певну подібну заангажованість св. Павла багато людей (у православному середовищі) розуміє буквально і догматично (далі носяться зі своїми хустинами), а це вже проблема, бо йдеться не про духовне розуміння, а про буквоїдство. А це, можливо, і варто протиставити здоровому підходу.
:roll:
Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Андрій85 » 25 грудня 2010, 21:58

Оля писав:Невдаючись в подробиці знаю одну істину - подружжя в православних і католиків - це дві різниці. В католиків подружжя дещо піднесене, я б сказала сакральне, а впровославних, навіть не можу підібрати відповідного слова. Взяти до уваги розлучення і використання контрацептивів. Із цього напрошується висновок.

А як можна класифікувати, на Вашу думку, що дане подружжя є подружжям католиків чи православних? Візьму звичайне подружжя галичан - він хрещений в православній церкві, бо його батько працював на заводі, мав годувати сім'ю і не міг ризикувати, хрестячи сина в УГКЦ в часи СРСР, бо доброзичливці могли донести куди слід, вона хрещена в УГКЦ, бо народилася в селі, де не було в ті часи уже такого жорсткого контролю, ходять в храм УГКЦ, бо він найближче до їхнього дому, але ходили б і в храм УПЦ КП і в храм УАПЦ, яки ближче був він, бо вважають, що ходять молитися Богові, а не священику, ну, хіба б в УПЦ МП не ходили б з політичних міркувань :), вінчані в храмі УГКЦ. То яке це, на Вашу думку, подружжя?

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Оля » 25 грудня 2010, 22:18

Якщо Тайна Шлюбу була прийнятв Католицькій Церкві, то таке подружжя мало б вважатися, католицьким.

Перед виголошенням оповідей заповнюється протокол священиком, де є питання для тих подругів, які є різного віросповідання - чи є домовленість щодо католицького виховання дітей, якщо вони у Вас будуть.

Звідси випливає, що подруги будуть виховувати дітей у вірі католицькій і самі будуть католицького віросповідання.

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Андрій85 » 26 грудня 2010, 20:06

Оля писав:Якщо Тайна Шлюбу була прийнятв Католицькій Церкві, то таке подружжя мало б вважатися, католицьким.

Перед виголошенням оповідей заповнюється протокол священиком, де є питання для тих подругів, які є різного віросповідання - чи є домовленість щодо католицького виховання дітей, якщо вони у Вас будуть.

Звідси випливає, що подруги будуть виховувати дітей у вірі католицькій і самі будуть католицького віросповідання.

Вінчані в храмі УГКЦ. Про заповнення якогось протоколу, а тим паче про якесь погодження відносно виховання дітей чую вперше. Священик вимагав лише одного - довідки від отця - пароха, що він не заперечує проти уділення шлюбу в іншій церкві, бо шлюб брали в тому храмі, звідки родом наречена і ще вимагав довідки про хрещення, також вимагалося знання правд віри і все. Відносно виховання дітей, то скажу свою думку - є одиниці тих, які виховують по - католицьки чи по - православному. В основному суть виховання полягає у вивченні Біблії, а потімт катехизація у найближчому храмі. Як правило, дитина немає жодного поняття про те, що є православні чи католики, вона знає що є Бозя, що треба ходити до церкви і що треба робити добро і допомагати людям, а також що треба боротися зі злом. Про поділ на католиків, православних і т.д. дехто дізнається уже в більш зрілому віці і не надає цьому якогось особливого значення. Багато хто поняття не має про Філіокве, чи про безліч інших речей, на рахунок яких точаться богословські диспути і пишуться цілі трактати, і що? Це якось применшує вартість щирої молитви чи віри цих людей, якщо вона дійсно щира, чи це применшує вартість їх безкорисливої допомоги ближнім? Я думаю, що ні.

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Оля » 26 грудня 2010, 22:22

Це вже питання і справа батьків, як вони навчили своїх дітей. Знаю дитину, якій два роки, а вже знає до якої церкви ходить, що таке причастя і Пресвята Тройця.

На мою думку, якщо людям всі церкви і віросповідання однакові, то в них або слабка віра, чи неправильне розуміння, чи таке виховання і навчання батьків.

Скажу дущо обширніше, якщо , наприклад, це подружжя мормонів. то воно не може бути ніяким іншим. Ми просто чомусь звикли, якщо православний чи католик, то це однакове і не треба шукати різницю. Але ця різниця таки існує.

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Андрій85 » 26 грудня 2010, 22:35

Оля писав:якщо православний чи католик, то це однакове і не треба шукати різницю. Але ця різниця таки існує.

Знаєте, якщо б людство не шукало різниці, а шукало те, що об'єднує, то наскільки менше крові було б пролито на цьому світі... Відносно подружжя, то вважаю, що перш за все між людьми повинна бути любов і взаєморозуміння, віра в Бога, довіра один до одного, а людські умовності, то є вже другорядне. Але це всього лише моя особиста думка, без претензії на істинність.

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Оля » 26 грудня 2010, 22:56

Я поважаю Вашу думку і Ви правильно кажете.

Так як існують відмінності, то відновідно є і різне розуміння, яке випливає з різного ставлення. В нашому випадку є різні моделі сім"ї, за допомогою певних критеріїв (вони є умовні) ми і класифікуємо подружжя.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення о.Олег » 27 грудня 2010, 07:20

Андрій85 писав:...А як можна класифікувати, на Вашу думку, що дане подружжя є подружжям католиків чи православних? Візьму звичайне подружжя галичан - він хрещений в православній церкві, бо його батько працював на заводі, мав годувати сім'ю і не міг ризикувати, хрестячи сина в УГКЦ в часи СРСР, бо доброзичливці могли донести куди слід, вона хрещена в УГКЦ, бо народилася в селі, де не було в ті часи уже такого жорсткого контролю, ходять в храм УГКЦ, бо він найближче до їхнього дому, але ходили б і в храм УПЦ КП і в храм УАПЦ, яки ближче був він, бо вважають, що ходять молитися Богові, а не священику, ну, хіба б в УПЦ МП не ходили б з політичних міркувань :), вінчані в храмі УГКЦ. То яке це, на Вашу думку, подружжя?

була вже десь тут на Форумі тема, в якій розглядались різні нюанси у відношенні до Шлюбу... Тут лише скажу: якщо УГКЦ готувала до Шлюбу описаних Вами людей і вони не підписували обов'язкової для укладання Шлюбу між подругами різного віровизнання в УГКЦ угоди про зобов'язання виховати дітей католиками, значить, незалежно від того, що хтось (чи обоє) був Хрещений не в Католицькій Церкві, і наречений, і наречена визнали себе католиками (відповідно - питання про майбутнє виховання дітей природньо не обумовлюється окремо) і, відповідно, Подружжя це - Подружжя католиків.
Теза "ходять молитися Богу а не священику" правильна, допоки це дійсно про молитву до Бога і про молитву до священика, от лише молимося не до священика (або це вже не Християнство а ідолянство): священик - це частина Христової Церкви ("Вірую... в Єдину Святу Соборну і Апостольську") у її повноті (Католицька Церква), або частина Христової Церкви у її неповному вияві (через гріх схизм/єресей).
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення viter » 27 грудня 2010, 11:54

Оля писав:На мою думку, якщо людям всі церкви і віросповідання однакові, то в них або слабка віра, чи неправильне розуміння, чи таке виховання і навчання батьків.

Погоджуюся. Як правило такі люди якщо і ходять до церкви, то тільки щоб посвятити паску, яблука ну і на Різдво (скоріше на Йордана і то тільки щоб набрати свяченої води).
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Андрій85
початківець
початківець
Повідомлень: 38
З нами з: 22 червня 2010, 22:16

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Андрій85 » 27 грудня 2010, 20:07

viter писав:
Оля писав:На мою думку, якщо людям всі церкви і віросповідання однакові, то в них або слабка віра, чи неправильне розуміння, чи таке виховання і навчання батьків.

Погоджуюся. Як правило такі люди якщо і ходять до церкви, то тільки щоб посвятити паску, яблука ну і на Різдво (скоріше на Йордана і то тільки щоб набрати свяченої води).

"Не судіть і не судимі будете". Стараються ходити кожної неділі і ще заходять просто помолитися, коли відчувають потребу в цьому. Не чешіть всіх під один гребінь і не шукайте скалки в чужому оці. Не маю наміру нікого образити, але біда нашого народу в тому, що ми дуже сильно любимо робити узагальнення і показувати на когось пальцем, але дуже рідко на себе. Судимо по оболонці, а не по змісту.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення о.Олег » 27 грудня 2010, 20:52

Андрій85 писав:... Стараються ходити кожної неділі і ще заходять просто помолитися...

до будь-якого Храму?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення о.Олег » 27 грудня 2010, 21:55

о.Олег писав:...була вже десь тут на Форумі тема, в якій розглядались різні нюанси у відношенні до Шлюбу...

здається тут в контексті контрацепції багато говорили і про відношення Христової Церкви до Шлюбу православних
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Шлюб з мусульманином

Повідомлення o.Mykil » 24 лютого 2011, 07:02

Malvina писав: Знаю що по наших законах не можна, по їхніх можна.


Цікаво, бо мені декотрі мусульмани казали, що вони мають тільки з мусульманками одружуватися...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Шлюб з мусульманином

Повідомлення romanm » 24 лютого 2011, 12:48

o.Mykil писав:
Malvina писав: Знаю що по наших законах не можна, по їхніх можна.


Цікаво, бо мені декотрі мусульмани казали, що вони мають тільки з мусульманками одружуватися...

Ні. Мужчини можуть. Жінки , ні.

Spoon
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 15 листопада 2011, 18:13

Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення Spoon » 13 грудня 2011, 18:38

Слава Ісусу Христу!
В мене запитання: чи є якісь перестороги для шлюбу між греко-католиком і католиком? Тобто, чи потрібно просити дозволу у священника для цього, тому що віри трошки різняться?
Я - греко-католик, вона - католик.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 19:49

Spoon писав:Слава Ісусу Христу!
В мене запитання: чи є якісь перестороги для шлюбу між греко-католиком і католиком? Тобто, чи потрібно просити дозволу у священника для цього, тому що віри трошки різняться?
Я - греко-католик, вона - католик.

різниця є (не у вірі, а в системі), але Ви краще запитайтеся безпосередньо в священика, який буде готувати Вас до Таїнства Шлюбу
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Spoon
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 15 листопада 2011, 18:13

Re: Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення Spoon » 13 грудня 2011, 20:02

Тобто нічого серйозного?
Як я зрозумів, чисто "технічні", якщо та можна висловитись, питання можуть виникнути?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 20:44

Spoon писав:Тобто нічого серйозного?
Як я зрозумів, чисто "технічні", якщо та можна висловитись, питання можуть виникнути?

так - як в греко, так і римо католицькій Традиції Шлюб Христова Церква освячує як єдиний і нероздільний. Просто від супругів залежить вибір обряду для своєї сім'ї. Ви там, де плануєте вінчатися про можливі нюанси Вашого випадку порозпитуйте. В форматі Форуму важко щось сказати конкретніше
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Spoon
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 15 листопада 2011, 18:13

Re: Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення Spoon » 13 грудня 2011, 20:46

Дякую, отче!
Слава Ісусу Христу!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Шлюб між греко-католиком і католиком.

Повідомлення о.Олег » 13 грудня 2011, 21:03

Spoon писав:Дякую, отче!
Слава Ісусу Христу!

Слава на віки!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re:

Повідомлення о.Олег » 17 лютого 2012, 19:03

ZoriAnna писав:
Який сенс ускладнювати собі життя, обтяжувати сумління, вдаючись до брехні і брати церковний шлюб кілька разів? Принаймні в нашій державі, де конституціно закріплена свобода віросповідання і відповідно релігія відділена від держави, а одже, соціальними благами, правовим захистом тощо, які гарантуються подружжю державою вони всеодно не зможуть скористатись. Якщо хтось до такого вдається, відповідно мають бути корисливі мотиви? Цікаво, яку ж користь може отримати такий шлюбний аферист щляхом двох-трьох разового вінчання?

побачив Вас онлайн і зацікавився, де писали (ще з Вами не знайомий)
питання цікаве в тому, що з розумом неафериста наврят чи правильно відповім, а якщо відповім правильно - так виглядає, що щось аферичного в мені грішному є :)
Думаю, що суть (корисливий мотив) другого/тощо одруження для афериста - обманути наречену
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Шлюб між християнином і атеїстом

Повідомлення Bohdan_ » 05 серпня 2012, 14:02

написав перше сюда питання і розказав про себе трохи витер. поставлю питання по інакшому.
Можуть 2 людей атеіст і християнин бути разом? коли ні один ні другий нехоче вступитися з своєї правди? скажемо :
1. християнин проти інтимного звязку до весілля а друга людина каже що ти фанатик?
2. якщо християнин хоче весілля а друга особа проти?
3. коли йде про дітей християнин хоче дітей аж після весілля і дотримуватись скажемо ППС а друга особа за таблетки абортивної дії?

як на мене в таких важливих речах християнин немає права поступатися. але знову таки получається що друга особа каже що є звязана. Як в такому випадку бути? Я в такому жив нікому небажаю а коли хтось в такому буде, як жити?
Востаннє редагувалось 05 серпня 2012, 14:32 користувачем Bohdan_, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 05 серпня 2012, 14:18

Bohdan_ писав:написав перше сюда питання і розказав про себе трохи витер. поставлю питання по інакшому.
Можуть 2 людей атеіст і християнин бути разом? коли ні один ні другий нехоче вступитися з своєї правди? скажемо :
1. хриситаянин проти інтимного звязку до весілля а друга людина каже що ти фанатик?
2. якщо християнин хоче весілля а друга особа проти?
3. коли йде про дітей християнин хоче дітей аж після весілля і дотримуватись скажемо ППС а друга особа за таблетки абортивної дії?

як на мене в таких важливих речах християнин немає права поступатися. але знову таки получається що друга особа каже що є звязана. Як в такоми випадку бути? Я в такому жив нікому небажаю а коли хтось в такому буде, як жити?

мені також це цікаво, просто треба ще додати відчуття до когось там, умовного. Типа, що з тим робити ? (переступити як "каку" чи намагатись взяти в рук і відмити, тобто просити Бога щоб обох відмив. Думаю останнє не кожному доснаги, тобто не кожному дана така Віра, це вже не підтримка дана Богом, а якись капец :pardon: .)
То що отець скажуть. :)
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 серпня 2012, 14:42

Bohdan_ писав:написав перше сюда питання і розказав про себе трохи витер. поставлю питання по інакшому.
Можуть 2 людей атеіст і християнин бути разом? коли ні один ні другий нехоче вступитися з своєї правди? скажемо :
1. хриситаянин проти інтимного звязку до весілля а друга людина каже що ти фанатик?
2. якщо християнин хоче весілля а друга особа проти?
3. коли йде про дітей християнин хоче дітей аж після весілля і дотримуватись скажемо ППС а друга особа за таблетки абортивної дії?

як на мене в таких важливих речах християнин немає права поступатися. але знову таки получається що друга особа каже що є звязана. Як в такому випадку бути? Я в такому жив нікому небажаю а коли хтось в такому буде, як жити?

якщо вже завдатися ціллю їх злучити:
1. атеїстові ніщо не заважає не мати статевих зносин перед одруженням - інтимне життя перед одруженням не є вимогою атеїзму, тому, якщо любить і хоче бути разом з християнином, має його почути, бо бути християнином - означає не мати статевих зносин перед одруженням
2. (про вимоги до атеїста і християнина див.1, і, розвиваючи тему) атеїст може не приймати особисто потреби у освяченні свого подружжя (позаяк, власне, атеїст), але люблячи християнина не може йому заборонити розуміти Шлюб по-християнськи і перебувати в Шлюбі Богом (християнин же :) ) освяченому. Церква (єпископ) зі свого боку дозвіл на такий Шлюб дасть (хоч і попередить про небезпеки)
3. сім`я навіть за найкращих умов/людей є "двоє" і у ній вчимося (щоденно) любити одне одного (зі всіма своїми переконаннями). Поряд з цим є речі від нас незалежні і у данному випадку немає можливості сказати "так" на аборт/таблетку, адже це вбивство (зародженного) життя. Тим не менше: абортативні таблетки не є вимогою буття атеїстом і їх відсутність у житті атеїста не робить його неатеїстом. У випадку з християнином все навпаки - таблетка заперечує його християнства
(перепрошую - фактично відповідаючи крутимося навколо поясненого в п.1)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Bohdan_ » 05 серпня 2012, 15:13

о.Олег писав:якщо вже завдатися ціллю їх злучити:
1. атеїстові ніщо не заважає не мати статевих зносин перед одруженням - інтимне життя перед одруженням не є вимогою атеїзму, тому, якщо любить і хоче бути разом з християнином, має його почути, бо бути християнином - означає не мати статевих зносин перед одруженням
2. (про вимоги до атеїста і християнина див.1, і, розвиваючи тему) атеїст може не приймати особисто потреби у освяченні свого подружжя (позаяк, власне, атеїст), але люблячи християнина не може йому заборонити розуміти Шлюб по-християнськи і перебувати в Шлюбі Богом (християнин же :) ) освяченому. Церква (єпископ) зі свого боку дозвіл на такий Шлюб дасть (хоч і попередить про небезпеки)
3. сім`я навіть за найкращих умов/людей є "двоє" і у ній вчимося (щоденно) любити одне одного (зі всіма своїми переконаннями). Поряд з цим є речі від нас незалежні і у данному випадку немає можливості сказати "так" на аборт/таблетку, адже це вбивство (зародженного) життя. Тим не менше: абортативні таблетки не є вимогою буття атеїстом і їх відсутність у житті атеїста не робить його неатеїстом. У випадку з християнином все навпаки - таблетка заперечує його християнства
(перепрошую - фактично відповідаючи крутимося навколо поясненого в п.1)
З повагою, о.Олег



Але скажемо живуть християнин і скажемо людина невіруюча або віруюча по своєму яка відкидає чистоту находить християнина який загубився дослова і також живе так без чистоти і скажемо з якийсь час доходить до християнскої істини вченя на нечистоту і хоче змінитися. і змінився і тут появляється проблема і то дуже велика бо друга особа почувається дивно як таке можливе був такий і бац став другий. як доказати, розказати, пояснити такій людині яка відкидає і нехоче слухати про віру?

значить я попав на людину яка мене мала на одне. коли змінився не по своїй Волі. Показалось точно те саме що пишите в 1 відповіді тільки в користь тієї особи. Дякую за відповідь

перед тим я просто дав порівняня і взяв атеізм якщо когось зачепило вибачте.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 серпня 2012, 17:47

Bohdan_ писав:... Показалось точно те саме що пишите в 1 відповіді тільки в користь тієї особи...

та неможе бути "в користь атеїзму". В жодному разі. Якусь "користь" можна теоритично вигадати з позиції розуміння християнства/атеїзму в якості "світоглядів" (як хоче навязати нам світ). А Істина нерелевантна, безвідносна. Немає "твоя правда/моя правда". Є Бог. З Богом на всі "спірні" запитання і відповідаємо
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей