Змішаний шлюб

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Bohdan_ » 05 серпня 2012, 18:11

о.Олег писав:та неможе бути "в користь атеїзму". В жодному разі. Якусь "користь" можна теоритично вигадати з позиції розуміння християнства/атеїзму в якості "світоглядів" (як хоче навязати нам світ). А Істина нерелевантна, безвідносна. Немає "твоя правда/моя правда". Є Бог. З Богом на всі "спірні" запитання і відповідаємо
З повагою, о.Олег


згідний що неможе бути в користь атеїзму але в користь особи може приклад:
коли тобі хтось скаже я хочу щоб ти змінився так так і так. і людина якщо хоче бути з другою особою то скаже добре і буде старатися але коли та людина котра міняється про щось подібне попросить і йому в відповідь скажуть зразу ти мене бери таким який я є. про що це свідчить?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 05 серпня 2012, 18:32

Bohdan_ писав:
о.Олег писав:та неможе бути "в користь атеїзму". В жодному разі. Якусь "користь" можна теоритично вигадати з позиції розуміння християнства/атеїзму в якості "світоглядів" (як хоче навязати нам світ). А Істина нерелевантна, безвідносна. Немає "твоя правда/моя правда". Є Бог. З Богом на всі "спірні" запитання і відповідаємо
З повагою, о.Олег


згідний що неможе бути в користь атеїзму але в користь особи може приклад:
коли тобі хтось скаже я хочу щоб ти змінився так так і так. і людина якщо хоче бути з другою особою то скаже добре і буде старатися але коли та людина котра міняється про щось подібне попросить і йому в відповідь скажуть зразу ти мене бери таким який я є. про що це свідчить?

думаю варта наголосити: що б людина не вважала - Бог Є і... якщо те, про що Ви говорите, про вибір між Богом і коханою людиною, то обирати треба саме Бога. Інакше Ваше питання про двох атеїстів, а не про одного
перепрошую - більше в казуїстичних розмірковуваннях з участю поутримаюсь.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Bohdan_
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 151
З нами з: 21 вересня 2011, 11:53

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення Bohdan_ » 05 серпня 2012, 18:37

о.Олег писав:
Bohdan_ писав:
о.Олег писав:та неможе бути "в користь атеїзму". В жодному разі. Якусь "користь" можна теоритично вигадати з позиції розуміння християнства/атеїзму в якості "світоглядів" (як хоче навязати нам світ). А Істина нерелевантна, безвідносна. Немає "твоя правда/моя правда". Є Бог. З Богом на всі "спірні" запитання і відповідаємо
З повагою, о.Олег


згідний що неможе бути в користь атеїзму але в користь особи може приклад:
коли тобі хтось скаже я хочу щоб ти змінився так так і так. і людина якщо хоче бути з другою особою то скаже добре і буде старатися але коли та людина котра міняється про щось подібне попросить і йому в відповідь скажуть зразу ти мене бери таким який я є. про що це свідчить?

думаю варта наголосити: що б людина не вважала - Бог Є і... якщо те, про що Ви говорите, про вибір між Богом і коханою людиною, то обирати треба саме Бога. Інакше Ваше питання про двох атеїстів, а не про одного
перепрошую - більше в казуїстичних розмірковуваннях з участю поутримаюсь.
З повагою, о.Олег


розумію вашу відповідь і за неї дякую: я вибрав Бога.

Афіна
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 серпня 2013, 15:26

Вінчання віруючого із "неправильно віруючою"

Повідомлення Афіна » 05 серпня 2013, 00:30

Вітаю! Хотіла б поцікавитися (в першу чергу у присутніх тут священиків) про деякі моменти стосовно вінчання.
Ситуація наступна: мій чоловік (ми розписані) є віруючим, хрещений в УГКЦ, інколи відвідує церкву. Я теж хрещена в УГКЦ, але до церкви як інституту в дечому та до окремих обрядів і догм маю негативне ставлення. Я не вважаю обов'язковою, наприклад, сповідь, бо думаю, що в будь-якому разі людина має нести відповідь перед власною совістю. Те ж із причастям і т.д. Інколи я заходжу до церкви (в основному не на службу, а просто так, коли там тихо-спокійно) і молюся, але просто власними словами. Так само молюся і поза межами храму.
Я не можу сказати, що згідна з усіма догмами, і якщо проставити "так-ні" навпроти тверджень у Символі Віри, то вийде 50/50. Наприклад, догмат про Святу Трійцю - я вважаю, що Бог може прийняти будь-яку форму, щоб явитися людині і тому розмежовувати Бога-Батька, Сина і Духа Святого потреби не бачу, бо є ще тисячі форм у Бога, щоб заявити про себе. Для мене це одне ціле, яке може мати яку завгодно природу, основою якої є любов. Та й з точки зору ортодоксального християнина я, напевне, богохульник, бо для мене Христос не так Бог в людській плоті, як просто зразок для морального наслідування, що викликає щирий захват. Але не божество, що прийшло з небес і т.д. Взагалі я думаю, що кожна людина при наявності істинної віри і концентрації вольових зусиль могла б і по воді ходити, і воду на вино перетворювати:)
Проти церкви особливих гріхів не маю, хоча мені й не подобається, що деякі "служителі" роз'їжджають на нескромних авто чи вважають, що люди надто тупі, щоб самостійно сформулювати етичну систему цінностей.
Думаю, ситуація більш-менш зрозуміла, хоча пояснювати можна було б значно більше. Розумію, що, ймовірно, зараз в мене полетить каміння від тих, хто "краще знає, як догодити Богові" і докори про єресь і все таке. Але хочу додати, що я живу по совісті і вважаю, що кожна людина, незалежно від віросповідування, повинна уникати зла і старатися просто бути Людиною. А ще я люблю свого чоловіка, а він вірить, що вінчання є формою Божого благословення. Врешті, я вірю в Бога, хоча й не так, як книжка пише.
Отож, при такому розкладі, чи дається парі вінчання?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Вінчання віруючого із "неправильно віруючою"

Повідомлення о.Олег » 05 серпня 2013, 09:42

Афіна писав:Вітаю! Хотіла б поцікавитися (в першу чергу у присутніх тут священиків) про деякі моменти стосовно вінчання.
Ситуація наступна: мій чоловік (ми розписані) є віруючим, хрещений в УГКЦ, інколи відвідує церкву. Я теж хрещена в УГКЦ, але до церкви як інституту в дечому та до окремих обрядів і догм маю негативне ставлення. Я не вважаю обов'язковою, наприклад, сповідь, бо думаю, що в будь-якому разі людина має нести відповідь перед власною совістю. Те ж із причастям і т.д. Інколи я заходжу до церкви (в основному не на службу, а просто так, коли там тихо-спокійно) і молюся, але просто власними словами. Так само молюся і поза межами храму.
Я не можу сказати, що згідна з усіма догмами, і якщо проставити "так-ні" навпроти тверджень у Символі Віри, то вийде 50/50. Наприклад, догмат про Святу Трійцю - я вважаю, що Бог може прийняти будь-яку форму, щоб явитися людині і тому розмежовувати Бога-Батька, Сина і Духа Святого потреби не бачу, бо є ще тисячі форм у Бога, щоб заявити про себе. Для мене це одне ціле, яке може мати яку завгодно природу, основою якої є любов. Та й з точки зору ортодоксального християнина я, напевне, богохульник, бо для мене Христос не так Бог в людській плоті, як просто зразок для морального наслідування, що викликає щирий захват. Але не божество, що прийшло з небес і т.д. Взагалі я думаю, що кожна людина при наявності істинної віри і концентрації вольових зусиль могла б і по воді ходити, і воду на вино перетворювати:)
Проти церкви особливих гріхів не маю, хоча мені й не подобається, що деякі "служителі" роз'їжджають на нескромних авто чи вважають, що люди надто тупі, щоб самостійно сформулювати етичну систему цінностей.
Думаю, ситуація більш-менш зрозуміла, хоча пояснювати можна було б значно більше. Розумію, що, ймовірно, зараз в мене полетить каміння від тих, хто "краще знає, як догодити Богові" і докори про єресь і все таке. Але хочу додати, що я живу по совісті і вважаю, що кожна людина, незалежно від віросповідування, повинна уникати зла і старатися просто бути Людиною. А ще я люблю свого чоловіка, а він вірить, що вінчання є формою Божого благословення. Врешті, я вірю в Бога, хоча й не так, як книжка пише.
Отож, при такому розкладі, чи дається парі вінчання?

та це не є питання для дискусійного Форуму - запитайте священика (наприклад, там, де Ви чи Ваш обранець час до часу відвідуєте Церкву або там, де, на Вашу думку, Ви б хотіли, якщо дозволять, прийняти Таїнство Шлюбу) про можливість прийти на розмову і там це крок за кроком виясните.
тут же, якщо захочете, можемо створити (якщо таких немає) теми і обговорити віру/її заперечення, починаючи з окреслених Вами пунктів
можливо... зможете стати християнкою
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Вінчання віруючого із "неправильно віруючою"

Повідомлення romanm » 05 серпня 2013, 11:44

Афіна писав:Проти церкви особливих гріхів не маю, хоча мені й не подобається, що деякі "служителі" роз'їжджають на нескромних авто чи вважають, що люди надто тупі, щоб самостійно сформулювати етичну систему цінностей.

А я вважаю, шо люди тупі. Ні, чому ж, кожен для себе може сформулювати систему цінностей, безперечно. Але... І думаю, що вінчатися з таким підходом немає сенсу, абсолютно. Але то я так, НМСД, як то кажуть. :)

Взагалі я думаю, що кожна людина при наявності істинної віри і концентрації вольових зусиль могла б і по воді ходити, і воду на вино перетворювати:)
- зацінив, жарт на всі 100. Я теж так думаю. Хоча пів життя концентрувався шоби схуднути, і ніяк:) Про ходження по воді, мовчу, поки не виходить хоч як не стараюсь. (жартую)

Афіна
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 04 серпня 2013, 15:26

Re: Змішаний шлюб

Повідомлення Афіна » 05 серпня 2013, 20:39

Дякую за відповіді!


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей