Змішаний шлюб

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 11:22

Мaлuй писав:це свідчить лише про те, що або ти звичайнісінький провокатор ...

Ображаєш :cry: Я не "звичайнісінький", я надзвичайний провокатор! :D Жартую звичайно, але ти справді вважаєш людей які мають думку протилежну від твоєї провокаторами? :wink: На всякий випадок прийми мої співчуття :roll:


Мaлuй писав:ну невже ти вважаєш, що будь хто вправі прийти в будь-яку церкву, повідомити священика про бажання взяти шлюб і тут же, на місці, без будь-яких пояснень вимагати цей шлюб дати -- це те, що ти вважаєш "нормальним"?

Так :)

Мaлuй писав:п.с. а тебе часом не Ігор звати?

Ні :)
Розчарував? :shock:
Востаннє редагувалось 02 червня 2009, 11:22 користувачем Аморалєз, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 11:22

Нашо? :) Це правило свідчить тільки про те, що священники упереджено ставляться до своїх парафіян - тобто а-пріорі всі вони несвідомі християни і зобовязані довести протилежне, надавши довідку про свою свідомість у вигляді відкріпного талону :D


зовсім ні, це правило свідчить про те, що церква, не тільки містичне тіло, але й адміністративна установа. Тобто, якщо це є організація людей, то є і правила. От і все. "Відкріпні" посвідчення не для того щоби подивитися благонадійність чи ні якоїсь людини, а для того щоби був порядок, адміністративний.
Пояснюю: після шлюбу вписуються в реєстр, і от щоби уникнути такого, що ви(теоретично) берете шлюб в 1 церкві, потім в другій, в 3, ось, щоби такого не було, є і зроблено це.

На рахунок ніхто не повірить.... ну не треба так. Ніхто ніякого честь мундира не захищає, в церкві бувало і похлеще. Напишіть чітко, а не обтікаємо. Да це є, в Успіння, чи Андрія, хто це вам говорив, щоби всі з нали. Тут не є проблема чи вірити чи ні, якщо це правда, то боятися немає чого. ТОму, що, якщо це правда, то це прирівнюється до симонії, отримання тайн за гроші. Так от, щоби більше цього не булор, потрібно сказати про це, а в нас є люди, які це провірять. А то так виходить що попи тільки думають як би поімєть гроші, а ми бідні страдаємо.

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 11:26

romanm писав:
Нашо? :) Це правило свідчить тільки про те, що священники упереджено ставляться до своїх парафіян - тобто а-пріорі всі вони несвідомі християни і зобовязані довести протилежне, надавши довідку про свою свідомість у вигляді відкріпного талону :D


зовсім ні, це правило свідчить про те, що церква, не тільки містичне тіло, але й адміністративна установа. Тобто, якщо це є організація людей, то є і правила. От і все. "Відкріпні" посвідчення не для того щоби подивитися благонадійність чи ні якоїсь людини, а для того щоби був порядок, адміністративний.
Пояснюю: після шлюбу вписуються в реєстр, і от щоби уникнути такого, що ви(теоретично) берете шлюб в 1 церкві, потім в другій, в 3, ось, щоби такого не було, є і зроблено це.

На рахунок ніхто не повірить.... ну не треба так. Ніхто ніякого честь мундира не захищає, в церкві бувало і похлеще. Напишіть чітко, а не обтікаємо. Да це є, в Успіння, чи Андрія, хто це вам говорив, щоби всі з нали. Тут не є проблема чи вірити чи ні, якщо це правда, то боятися немає чого. ТОму, що, якщо це правда, то це прирівнюється до симонії, отримання тайн за гроші. Так от, щоби більше цього не булор, потрібно сказати про це, а в нас є люди, які це провірять. А то так виходить що попи тільки думають як би поімєть гроші, а ми бідні страдаємо.

дякую за відповідь, тепер більш-менш зрозуміла причина і логіка... Але ж це не панацея, і християнин який хоче незаконно (вдруге чи втрете) взяти шлюб - пропишеться на території іншої церкви чи взагалі у якомусь іншому селі, місті. Тобто несвідомим це не перешкода :)

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 11:30

дякую за відповідь, тепер більш-менш зрозуміла причина і логіка... Але ж це не панацея, і християнин який хоче незаконно (вдруге чи втрете) взяти шлюб - пропишеться на території іншої церкви чи взагалі у якомусь іншому селі, місті. Тобто несвідомим це не перешкода


Звичайно, роблять так, що йдуть до ПЦеркви, І там беруть шлюб. Але бачите, церква, не має функцій сискної(по українському не знаю слова) контори. Тут основний акцент робиться на християнина і на його свідомість. ТОбто ніхто, нікого не силує, хочеш дай, не хочеш , не давай, хочеш будь християнином, не хочеш....
Знаєте, як в тому прислівї: "не дай і не лай", бо часом чути, що мол от, попи, тільки про бабки. Я би згодився, Якби вони стояли,попи, з добельтівками і заставляли гроші давати. А так, все побудовано на сімейних відносинах. Але так, як багато народу, то відповідно і вводяться різні правила.

Але Ви праві 100% несвідомі є, ну що ж, обмахати можна всіх, а от тільки чи можливо це зробити з Богом????

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 15:17

romanm писав:
Але Ви праві 100% несвідомі є, ну що ж, обмахати можна всіх, а от тільки чи можливо це зробити з Богом????

Ну раз неможливо, то нашо собі паритись і морочити голову ще й свідомим, яких суттєва більшість (сподіваюсь) :roll:
Якщо церква вважає це необхідним, набагато простіше створити єдиний службовий реєстр, навіть у мережі інтернет чи лан-мережі, у який вносити анкетні дані всіх пар які беруть чи брали шлюб. Ставиш потім фільтр по прізвищу/даті народження і... Вуаля :)

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 червня 2009, 15:34

Аморалєз писав:
romanm писав:
Але Ви праві 100% несвідомі є, ну що ж, обмахати можна всіх, а от тільки чи можливо це зробити з Богом????

Ну раз неможливо, то нашо собі паритись і морочити голову ще й свідомим, яких суттєва більшість (сподіваюсь) :roll:
Якщо церква вважає це необхідним, набагато простіше створити єдиний службовий реєстр, навіть у мережі інтернет чи лан-мережі, у який вносити анкетні дані всіх пар які беруть чи брали шлюб. Ставиш потім фільтр по прізвищу/даті народження і... Вуаля :)


А нащо?
Краще Вас по колу поганяти:
1. Собі дешевше
2. Ну проголошення в церкві ж робиться? Отже совість священника чиста.
ну і т.д.
Церкву влаштовує таке і Вона нічого не збирається міняти.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 02 червня 2009, 15:50

Igor писав:А нащо?
Краще Вас по колу поганяти:
1. Собі дешевше
2. Ну проголошення в церкві ж робиться? Отже совість священника чиста.
ну і т.д.
Церкву влаштовує таке і Вона нічого не збирається міняти.


По якому колу? :o Що так важко раз в житті підійти до свого пароха?

На рахунок он-лайн реєстру: ви думаєте у всіх селах є доступ до Інернету? Думаєте лише про себе, от і вся проблема.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 15:56

Якщо церква вважає це необхідним, набагато простіше створити єдиний службовий реєстр, навіть у мережі інтернет чи лан-мережі, у який вносити анкетні дані всіх пар які беруть чи брали шлюб. Ставиш потім фільтр по прізвищу/даті народження і... Вуаля


Згоден, такеж саме я би запропонував для вчителів чи лікарів, наприклад. Йде собі людина, бачить школу, а нашо йому йти десь дальше??? Приходить і вчить, завтра в другій і т.д. Також їде собі якийсь хірург по місту, бачить лікарню, вирішив підзаробити, пішов туда і оперує. Або, шо то за понти жити по адресі, сьогодні тут, завтра там, так ше легшіше.

Надіюсь ви побачили абсурдність ситуації.?

Не плутайте церкву з міліцією, або держреєстром. Звичайно, з точки зору адміністрування, можна було би і ліпше, тут можуть бути також недоліки, як вони є в любих других установах.

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 16:43

Олюнька писав:
На рахунок он-лайн реєстру: ви думаєте у всіх селах є доступ до Інернету? Думаєте лише про себе, от і вся проблема.

Ні звичайно, я тільки про Вас і думаю :oops: :lol:
Невеличка порада - не переходьте на особистості, якщо на сто відсотків не впевнені у власній перемозі :Rose:

Згоден, такеж саме я би запропонував для вчителів чи лікарів, наприклад. Йде собі людина, бачить школу, а нашо йому йти десь дальше??? Приходить і вчить, завтра в другій і т.д. Також їде собі якийсь хірург по місту, бачить лікарню, вирішив підзаробити, пішов туда і оперує. Або, шо то за понти жити по адресі, сьогодні тут, завтра там, так ше легшіше.

Надіюсь ви побачили абсурдність ситуації.?

п. romanm, невдалий приклад :) Якраз у даних випадках все це можливо не тому що ця людина (школяр-хірург) має довідку на руках, а саме тому що в цих закладах існує реєстр працівників/учнів/проживаючих.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 16:49

п. romanm, невдалий приклад :) Якраз у даних випадках все це можливо не тому що ця людина (школяр-хірург) має довідку на руках, а саме тому що в цих закладах існує реєстр працівників/учнів/проживаючих.


Цим прикладом хочу пояснити чому потрібна справка від пароха, тобто має бути порядок, навіть адміністративний. Ніхто реєстрів робити не буде, тому, що питання віри є приватне. Хочеш йдеш, НЕ хочеш(як я писав), церква не є армія, деє списки , або реєстри тих хто відвідує храм, або ні. Так як хтось до чогось належить, адрес, робота і т.д., так само людина належить до територіальної одиниці - парафії, але там її ніхто не реєструє.

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 17:08

romanm писав:Цим прикладом хочу пояснити чому потрібна справка від пароха, тобто має бути порядок, навіть адміністративний. Ніхто реєстрів робити не буде, тому, що питання віри є приватне. Хочеш йдеш, НЕ хочеш(як я писав), церква не є армія, деє списки , або реєстри тих хто відвідує храм, або ні. Так як хтось до чогось належить, адрес, робота і т.д., так само людина належить до територіальної одиниці - парафії, але там її ніхто не реєструє.

Вибачте, я не розумію. Цитую Вас же:
потрібна справка від пароха, тобто має бути порядок, навіть адміністративний
але чомусь:
1.
Ніхто реєстрів робити не буде, тому, що питання віри є приватне

2.
Хочеш йдеш, НЕ хочеш...

3.
людина належить до ...парафії, але там її ніхто не реєструє

це бардак :)
Бардак, який ускладнює життя як священникам так і прихожанам. Причому створити такий реєстр - я вам за 15 хвилин в екселі форму зроблю, заповнення якої займатиме не більше 10 хвилин в тиждень :) Нема в селі інтернету? Є телефон, - можна подзвонити і дізнатись інформацію чи надати її.
Інша справа - наявність чи відсутність БАЖАННЯ щось змінювати, покращувати, йти назустріч. А не робити вигляд що все класно і навіть те що погано - байдуже бо так заведено :)

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 02 червня 2009, 17:12

Аморалєз писав:
Згоден, такеж саме я би запропонував для вчителів чи лікарів, наприклад. Йде собі людина, бачить школу, а нашо йому йти десь дальше??? Приходить і вчить, завтра в другій і т.д. Також їде собі якийсь хірург по місту, бачить лікарню, вирішив підзаробити, пішов туда і оперує. Або, шо то за понти жити по адресі, сьогодні тут, завтра там, так ше легшіше.

Надіюсь ви побачили абсурдність ситуації.?

п. romanm, невдалий приклад :) Якраз у даних випадках все це можливо не тому що ця людина (школяр-хірург) має довідку на руках, а саме тому що в цих закладах існує реєстр працівників/учнів/проживаючих.


приклад дуже навіть вдалий, а що по твоєму можливо? ти вже як щось стверджуєш, то говори до кінця, ато не зрозуміло, чи ти живеш в якісь реальній державі, чи в своєму надуманому світі, в якому можливо те, що припустив п. romanm -- в такому випадку тобі до інших спеців треба звертатись...
то ти говориш про непотрібну бюрократію в церкві, то всупереч собі пропонуєш запровадити якийсь реєстр! може ще видавати щось на кшталт посвідчення або штамп в паспорті, поруч з пропискою...

п.с. і все таки я думаю, що тебе звати Ігор.

Мaлuй
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 350
З нами з: 13 лютого 2009, 17:41

Повідомлення Мaлuй » 02 червня 2009, 17:22

Аморалєз писав:Інша справа - наявність чи відсутність БАЖАННЯ щось змінювати, покращувати, йти назустріч. А не робити вигляд що все класно і навіть те що погано - байдуже бо так заведено :)

:o

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 17:24

Вибачте, я не розумію. Цитую Вас же:
потрібна справка від пароха, тобто має бути порядок, навіть адміністративний
але чомусь:
1.
Ніхто реєстрів робити не буде, тому, що питання віри є приватне

2.
Хочеш йдеш, НЕ хочеш...

3.
людина належить до ...парафії, але там її ніхто не реєструє

це бардак :)
Бардак, який ускладнює життя як священникам так і прихожанам. Причому створити такий реєстр - я вам за 15 хвилин в екселі форму зроблю, заповнення якої займатиме не більше 10 хвилин в тиждень :) Нема в селі інтернету? Є телефон, - можна подзвонити і дізнатись інформацію чи надати її.
Інша справа - наявність чи відсутність БАЖАННЯ щось змінювати, покращувати, йти назустріч. А не робити вигляд що все класно і навіть те що погано - байдуже бо так заведено :)


Ну це смішно зациклюватися на такому питанні. Але по порядку, маєте рацію, може я не понятно пояснив:

1. Реєстр парафіян не ведеться, тому, що це приватна справа, немає примусу ходити до церкви по списках.
2. Якщо я є парафіянин якоїсь церкви, ходжу до неї, то рахується що мій священик знаходиться там. Значить, я туди ходжу не тільки на Літургію, але на шлюб, хрестини і т.д.
3. Якщо я хочу одружитися в другій парафії, я прошу від вас справку з дозволом пароха, який практично каже, що ви там шлюб не брали з другою особою, І він немає ніяких претензій щодо вашого шлюбування в другій церкві. От і все. Чесно кажучи, не розумію в чім проблема. Чи ви кожен день до шлюбу йдете що треба стояти в чергах за справками?

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 02 червня 2009, 17:41

Олюнька писав:Що так важко раз в житті підійти до свого пароха?

1. Яке значення має та довідка, якщо парох перший раз тебе бачить? Ніякої, просто папірець і кілька годин змарнованого часу. А ще може бути наприклад: А ти до сповіді ходиш щотижня? Ні, от і не дам довідки!
2. Я знаю багатьох людей, які ходять не в ближню церкву, а куди захочуть, звідки довідку брати?

Олюнька писав:На рахунок он-лайн реєстру: ви думаєте у всіх селах є доступ до Інернету?

Зате в усіх священників є мобільний телефон, і чому в телефонному режимі не можна вияснити, можна давати шлюб чи ні?

Олюнька писав:Думаєте лише про себе, от і вся проблема.

Ага, просто нам(мені і однодумцям) більше усіх треба.
Ми до всіх чіпляємось за дурниці. :D

Олюнька писав:По якому колу? :o

А Ви ніколи в МРЕВ машину з реєстрації не знімали?
Спробуйте, дуже захоплює, вся бюрократична система держави в кращому вигляді на лице. Ви хочете, щоб Церква теж була такою?

Мaлuй писав:п.с. і все таки я думаю, що тебе звати Ігор.

А що страшно? Ви ще не озираєтесь, коли набираєте свої повідомлення? Ні? Ну то ми йдемо до Вас!

П.С. До речі, Ігор це усе-таки я. Про деталі можна запитати адміністратора або модератора.
П.П.С. 30$ за адресу, ПІБ і фото п.Малого. Анонімність гарантую.
Востаннє редагувалось 02 червня 2009, 17:46 користувачем Igor, всього редагувалось 3 разів.
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 17:41

romanm писав:
Ну це смішно зациклюватися на такому питанні.


В мене таке буває, - якщо мене щось справді цікавить то я на цьому зациклююсь поки не отримаю зрозумілої і логічної відповіді чи пояснення :) Не звертайте уваги :)


romanm писав:
Але по порядку, маєте рацію, може я не понятно пояснив:

1. Реєстр парафіян не ведеться, тому, що це приватна справа, немає примусу ходити до церкви по списках.

Добре, я зрозумів. Це приватна справа. Тоді якщо це приватна справа - жоден священник не вправі вимагати від мене такої довідки :)
romanm писав:2. Якщо я є парафіянин якоїсь церкви, ходжу до неї, то рахується що мій священик знаходиться там. Значить, я туди ходжу не тільки на Літургію, але на шлюб, хрестини і т.д.

Знову ж таки - це моя приватна справа? Тоді я можу і вправі ходити на всі вищенаведені міроприємства в любу церкву, не принципово до місця реєстрації чи фактичного проживання. Головне віра :) І яким чином "рахується" якщо не ведеться реєстр? %)

romanm писав:я прошу від вас справку з дозволом пароха, який практично каже, що ви там шлюб не брали з другою особою, І він немає ніяких претензій щодо вашого шлюбування в другій церкві.
А я Вам у відповідь - це моя приватна справа! І Ви не вправі відмовити мені у шлюбі :)


romanm писав:Чи ви кожен день до шлюбу йдете що треба стояти в чергах за справками?

Перефразую - я йду до шлюбу а не в церкву, у чергу за справками :)[/quote]

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 17:51

Мaлuй писав:ти вже як щось стверджуєш, то говори до кінця, ато не зрозуміло, чи ти живеш в якісь реальній державі, чи в своєму надуманому світі, в якому можливо те, що припустив п. romanm -- в такому випадку тобі до інших спеців треба звертатись...

Сам хоч зрозумів що написав? :)
Мaлuй писав:то ти говориш про непотрібну бюрократію в церкві, то всупереч собі пропонуєш запровадити якийсь реєстр! може ще видавати щось на кшталт посвідчення або штамп в паспорті, поруч з пропискою...

Я пропоную полегшити взаємовідносини, удосконаливши систему підготовки до шлюбу. Наявність реєстру не свідчить про бюрократію і навпаки :roll:

Мaлuй писав:п.с. і все таки я думаю, що тебе звати Ігор.

Ну, ще раз 100 повториш і я мабуть погоджусь що мене звати Ігор. Знаєш такий анек - китайцям дали завдання вгадати пароль до серверу Пентагону. Після 2003456788 спроби сервер погодився, що його пароль "Мао Дзедун"
:D [/quote]

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 18:05

Добре, я зрозумів. Це приватна справа. Тоді якщо це приватна справа - жоден священник не вправі вимагати від мене такої довідки


Приватність закінчується тоді, коли ви згодні "грати" по тих чи інших правилах.

Знову ж таки - це моя приватна справа? Тоді я можу і вправі ходити на всі вищенаведені міроприємства в любу церкву, не принципово до місця реєстрації чи фактичного проживання. Головне віра :) І яким чином "рахується" якщо не ведеться реєстр? %)


Звичайно, але якшо це буде католик, то він вам не дасть шлюбу без цього, тому, що потрібна також підготовка до нього. Звичайно місце реєстрації не принципове, принципово те, щоби ви знали що робите.

romanm писав:я прошу від вас справку з дозволом пароха, який практично каже, що ви там шлюб не брали з другою особою, І він немає ніяких претензій щодо вашого шлюбування в другій церкві.
А я Вам у відповідь - це моя приватна справа! І Ви не вправі відмовити мені у шлюбі :)


:) Бачите, хвалю Вашу допитливість, але ваші питання втягують інші питання, щоби цього уникнути, бажано прочитати Кодекс Канонів, там тема про шлюб або парафії, тоді вам все стане ясніше. Щодо приватної справи повторного шлюбу - ні, якщо ви маєте шлюб вже, то повторного вам ніхто не дасть.


Перефразую - я йду до шлюбу а не в церкву, у чергу за справками


Отже, якщо ви йдете до шлюбу, то ви розумієте, що є набагато важливіші моменти, ніж справки. Я згоден з вами, можна поміняти цю процедуру, це не є вчення непомильне, але є так як є. На мою думку, на моменти нашого спасіння воно ніяк не впливає. Ніхто не закриває очі, і не говорить , якщо щось не добре, що це добре. Також і в Церкві можуть бути проблеми, бо це також людська установа. Хоча в навчанні віри, вона непомильна.

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 02 червня 2009, 18:38

romanm писав:...бажано прочитати Кодекс Канонів, там тема про шлюб або парафії, тоді вам все стане ясніше.

Із задоволенням! Ви можете дати мені посилання на Кодекс? Але якщо він дуже великий - то більш конкретно на те місце у ньому (сторінку, параграф) де говориться про обовязковість отримання відкріпного талону для шлюбу. Наперед дякую!
ЗІ: дякую за терпіння.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 02 червня 2009, 19:29

де говориться про обовязковість отримання відкріпного талону для шлюбу.


Як тільки знайду, дам вам знати, також користуючись нагодою, прошу всіх хто в курсі долучитися до дискусії.

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 02 червня 2009, 21:54

ой ні. шлюб не приватна справа, а "публічна", саме тому такі формальності...

http://old.ugcc.org.ua/CCEC/16.html#c776

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 03 червня 2009, 07:19

ТИТУЛ ХVІ

ПРО БОЖИЙ КУЛЬТ І ЗОКРЕМА ПРО СВЯТІ ТАЙНИ


ГЛАВА VІІ ПОДРУЖЖЯ

Кан. 778 – Одружуватися можуть усі, яким право цього не забороняє.

Кан. 779 – Подружжя користується прихильністю права, тому при сумніві треба вважати його правосильним, поки не буде доведено щось протилежне.

Кан. 784 – На підставі партикулярного права кожної Церкви свого права, в погодженні з єпархіяльними Єпископами інших Церков свого права, які виконують владу на тій самій території, слід установити норми щодо іспиту наречених та інших засобів для проведення перевірки перед одруженням, особливо стосовно хрещення і вільного стануь після старанного дотримання таких норм можна приступити до вінчання.

Кан. 785 – § 1. Душпастирі зобов'язані, залежно від потреб місця і часу, запобігати відповідними засобами всім небезпекам щодо неправосильного і недозволеного одруження тому перед вінчанням слід упевнитись що ніщо не стоїть на перешкоді його правосильному і дозволеному укладанню.

***************************

Дякую за лінк!

Вище я зацитував ті норми, які стосуються обговорюваного питання. В двух словах те що я зрозумів: душпастир повинен укладаючи шлюб бути певним, що немає перешкод. Свою певність він грунтує шляхом перевірки, форма якої повинна бути визначена певними нормами (де вони?) і це його обовязок провести таку перевірку.
Іншими словами - душпастирі повинні взаємодіяти між собою при вирішенні такого питання, а не покладати цей момент на майбутнє подружжя, оскільки в такому випадку виникає можливість отримання недостовірної інформації.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 03 червня 2009, 07:53

Звичайно, мова йшла, що питання віри, справа приватна, але коли мова йде про шлюб, то тут приватність зникає, і .... послідуючими тезами.

ZoriAnna
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 01 червня 2009, 15:45
Звідки: Львів

Повідомлення ZoriAnna » 03 червня 2009, 11:04

Igor писав:1. Яке значення має та довідка, якщо парох перший раз тебе бачить? Ніякої, просто папірець і кілька годин змарнованого часу.

Я вам більше скажу. А якщо парох тебе взагалі не бачить? Хоча, наскільки пригадую, формально та довідка ним була підписана. Тобто підписаним був її бланк, до якого секретар вніс наші дані на основі прискіпливого аналізу відповідних сторінок наших паспортів :).
А ще може бути наприклад: А ти до сповіді ходиш щотижня? Ні, от і не дам довідки!

Пригадую цікаве "інтерв"ю" з претензією на таємницю сповіді, зважаючи на ряд доволі інтимних запитань, з кожним окремо за зачиненими дверима по місцю вимоги довідки :). Може хтось підкаже, що це було :)?
А ще обов"язкова передшлюбна сповідь, із категоричним зобовя"занням висповідатись саме у церкві, де буде відуватись шлюб.
І чарівна довідка про прослухання курсу передшлюбних наук. А довідка видавалась виключно за присутності обох наречених на останній лекції. І не хвилює, з яких поважних причин ти її раптом не зміг відвідати в середині робочого дня, посеред тиждня. Маєш починати спочатку. Тому, деяким парам доводилось приводити фіктивних наречених :). Дивно тільки, як за паспортом не звіряли :).
. Я знаю багатьох людей, які ходять не в ближню церкву, а куди захочуть, звідки довідку брати?

Що ви, тут все продумано і поділено територіально. Хоча за яким саме принципом - можу тільки здогадуватись, на основі того, що наприклад в нашому мікрайоні є кілька церков, і та в якій нас зобов"язали брати довідку аж ніяк не є найближчою. Але ж теоретично (хоча, я можу і помилятись), віруючі вважаються належними до парафії певної церкви за принципом найближчої територіальної належності.

"Відкріпні" посвідчення не для того щоби подивитися благонадійність чи ні якоїсь людини, а для того щоби був порядок, адміністративний.
Пояснюю: після шлюбу вписуються в реєстр, і от щоби уникнути такого, що ви(теоретично) берете шлюб в 1 церкві, потім в другій, в 3, ось, щоби такого не було, є і зроблено це.

Який сенс ускладнювати собі життя, обтяжувати сумління, вдаючись до брехні і брати церковний шлюб кілька разів? Принаймні в нашій державі, де конституціно закріплена свобода віросповідання і відповідно релігія відділена від держави, а одже, соціальними благами, правовим захистом тощо, які гарантуються подружжю державою вони всеодно не зможуть скористатись. Якщо хтось до такого вдається, відповідно мають бути корисливі мотиви? Цікаво, яку ж користь може отримати такий шлюбний аферист щляхом двох-трьох разового вінчання?

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 03 червня 2009, 14:28

ZoriAnna писав:Пригадую цікаве "інтерв"ю" з претензією на таємницю сповіді, зважаючи на ряд доволі інтимних запитань, з кожним окремо за зачиненими дверима по місцю вимоги довідки :). Може хтось підкаже, що це було :)?
А ще обов"язкова передшлюбна сповідь, із категоричним зобовя"занням висповідатись саме у церкві, де буде відуватись шлюб.
І чарівна довідка про прослухання курсу передшлюбних наук. А довідка видавалась виключно за присутності обох наречених на останній лекції. І не хвилює, з яких поважних причин ти її раптом не зміг відвідати в середині робочого дня, посеред тиждня. Маєш починати спочатку. Тому, деяким парам доводилось приводити фіктивних наречених :).


І не дивно що потім виникають питання про розлучення і подружню зраду.
Це що ви пишете відверта брехня. Молода пара може проходити науки і в іншій церкві, там, де їй зручніше, але звичайно це має узгоджуватися. З ваших дописів виникає враження, що всі священики якісь варвари. %)
А про "інтерв'ю". Цікаво виглядає, коли люди, які через тиждень сподіваються створити сім'ю мають абсолютно протилежні уявлення про ту ж сім'ю, про дітей, про власні взаємовідносини.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 03 червня 2009, 16:32

Які всі ображені бюрократизмом церковним і цинічним поведенням попів. Я вам всім співчуваю. Аж тепер мені відкрилися очі, і я зрозумів, як це тяжко весілитися. Звичайно винуватий піп, що я не ходжу до церкви, а потім витикаю що він мене перший раз бачить:) Прикольно.

Я тоже класний християнин, коли не приходжу до церкви, паски святять. Зажерлися церковники.

Ну а заключення мого постингу таке: християнство, не є прогулка, якщо я себе таким рахую, а не номінальним з претензіями на непомильність, тоді дивлюся як спасти душу, а не роздуваю проблему на 30 сторінок за справочку.

Звичнайно, на фіга ходити на курси передшлюбні, я ж все знаю. А потім ще претензії до церковників що не дозволяют те, або се. Капєц;)

ZoriAnna
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 01 червня 2009, 15:45
Звідки: Львів

Повідомлення ZoriAnna » 03 червня 2009, 17:11

І не дивно що потім виникають питання про розлучення і подружню зраду.

Якщо ви натякаєте на відкирту мною тему, то хочу зауважити, що особисто мій чоловік відвідав всі передшлюбні лекції без винятку. І?..
Це що ви пишете відверта брехня. Молода пара може проходити науки і в іншій церкві, там, де їй зручніше, але звичайно це має узгоджуватися.

Чудово, що на сьогоднішній церква день іде на зустріч бажаючим одружитися, і молода пара може проходити передшлюбній науки в іншій церкві. У часи коли ці науки відвідували ми з чоловіком вони проводились виключно при УКУ, який тоді називався Богословською академією. Просто, знаєте, якось давно заміж не виходила :). Не володію достовірною інформацією, як воно сьогодні. Це означає, що написане мною відверта брехня? Ви часом не пропустили слово "провокація" :)?
З ваших дописів виникає враження, що всі священики якісь варвари.

Зацитуйте. Аргументуте. Доведіть. Таке враження виникає не з моїх дописів, а з виключно з ваших слів і в вашій уяві :).
А про "інтерв'ю". Цікаво виглядає, коли люди, які через тиждень сподіваються створити сім'ю мають абсолютно протилежні уявлення про ту ж сім'ю, про дітей, про власні взаємовідносини.

Тоді, логіка підказує, що дане інтерв"ю мало б відбуватись за присутності обох наречених, а не з кожним по одинці за зачиненими дверима. Подробицями і результатами з нами ніхто не ділився, хіба ми між собою, одне з одним.

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Повідомлення romanm » 03 червня 2009, 19:53

Як школи не закінчували? А сповідаєтеся теж такою мовою? :)


Та мій духівник мене сповідає вже років 10, не дивується. пардон за оффтоп

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 04 червня 2009, 10:48

Я так розумію відповіді на моє останнє питання ніхто не може дати? :) Після нього бачу тільки флуд :oops:

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Повідомлення Олюнька » 04 червня 2009, 13:31

Аморалєз писав:Іншими словами - душпастирі повинні взаємодіяти між собою при вирішенні такого питання, а не покладати цей момент на майбутнє подружжя, оскільки в такому випадку виникає можливість отримання недостовірної інформації.


От цікаво, є церкви, де є по кілька шлюбів щотижня. Виходить, що священик має лише тим займатись. щоб збирати інфу про молодих. :o
Чомусь майбутнє подружжя не жаліє часу, коли йде мова про організацію весільної гостини.

Ви також суперечите собі. Спочатку жалієтесь, що треба давати пожертви на церкву, а потім кажете. що священик має витрачати власні кошти на мобільний зв'язок, щоб про вас щось довідатись у вашого пароха.
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей