Змішаний шлюб

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аморалєз
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 02 червня 2009, 08:09

Повідомлення Аморалєз » 04 червня 2009, 14:21

Олюнька писав:От цікаво, є церкви, де є по кілька шлюбів щотижня. Виходить, що священик має лише тим займатись. щоб збирати інфу про молодих. :o

Це залежить від того яку інфу священник хоче отримати - достовірну чи... не зовсім :)
Крім того - вкажіть мені будь-ласка, де у церковних догмах передбачено обовязок молодих письмово доводити те що вони раніше не перебували у шлюбі? Де це покладено на обовязок священника - я Вам вже вказав :oops:

Олюнька писав:Чомусь майбутнє подружжя не жаліє часу, коли йде мова про організацію весільної гостини.

Можливо Ви мене не зрозуміли. Мабуть я нечітко висловлююсь :D %) Я не веду мову про брак часу молодих. І я уявляю таймінг священника. Йде мова про витоки вимог, ступінь їх обовязковості, функціонал, практичність і на кого повинно бути покладено їх дотримання.

Олюнька писав:Ви також суперечите собі. Спочатку жалієтесь, що треба давати пожертви на церкву, а потім кажете. що священик має витрачати власні кошти на мобільний зв'язок, щоб про вас щось довідатись у вашого пароха.

Я не суперечу, я дуже уважно читаю дописи, аналізую їх, потім даю відповідь. Якщо я десь заговорився - процитуйте :) Де Ви побачили жаль у моїх словах щодо пожертв - також не маю уяви :)
Все до чого я прагну - це вияснити для себе те, що озвучив трішки вище. І можливо комусь це також допоможе. Адже священники спілкуються між собою, і можуть підняти питання щодо спрощення своєї системи, введення реєстру, корпоративного звязку щоб не платити за розмови між собою ані копійки :wink:
Це нормально, це прогрес - моральний, технійчний. Це позитивне вдосконалення, яке в результаті дозволить зекономити час, гроші, нерви, підніме рейтинг церкви в очах сучасної молоді. Я пропоную щось погане? :) Якщо так, давайте будемо далі дивитися чорнобілі телевізори і жити за "Залізною завісою" від світу і суспільства, шукати тисячі відмазок замість того щоб проявити сміливість думок і креативність :)[/quote]

Igor
старець
старець
Повідомлень: 437
З нами з: 27 грудня 2008, 23:27
Звідки: Івано-Франківськ

Повідомлення Igor » 04 червня 2009, 14:40

Олюнька писав:От цікаво, є церкви, де є по кілька шлюбів щотижня. Виходить, що священик має лише тим займатись. щоб збирати інфу про молодих. :o

Вибачте будь-ласка що ми заважаємо священнику нормально жити і вимагаємо від нього виконання його обовязків. Ви ще забули сказати, що він і служби правити повинен. Може і це зайве?
Насправді священник поставлений над громадою як ви кажете "волею Бога". Громада визнає цю владу, але хоче мати право на нормальне відношення до кожної особи з боку священника. Це включає в себе обовязок священника знати про те, хто є хто в цого парафії.
Я розумію, що зара скажуть що таких парафіян багато, але це обовязок Церкви, який вона повинна виконувати.
Натомість громада повинна забезпечити священнику можливість виконувати свої обовязки.
Допоки не буде цього балансу, нам буде важко будувати якість гідні стосунки всередині громади.

Олюнька писав:Чомусь майбутнє подружжя не жаліє часу, коли йде мова про організацію весільної гостини.

Тому що концентрація обовязків дуже велика в цей період часу, і витрачати додатковий час на бюрократію дуже і дуже шкода.
Я наприклад перед своїм весіллям поїв останній раз в пятницю в обід, а потім на наступний день в девятів вечора. Ви вважаєте це нормальним?

Олюнька писав:Ви також суперечите собі. Спочатку жалієтесь, що треба давати пожертви на церкву, а потім кажете.

Чесне слово ніхто не жаліє гроші, коли дає в Церкві, але коли щось даєш - хочеш знати за що, чи для чого.
Я наприклад не люблю просто здавати гроші в Церкві, але натомість моя дитина ще ніколи не пішла додому з Церкви без образка або книжки. Це свого роду і є пожертва.

Олюнька писав:що священик має витрачати власні кошти на мобільний зв'язок, щоб про вас щось довідатись у вашого пароха.

А тепер давайте я Вам відповім як обліковець.
Витрати на мобільний звязок для виконання належних обовязків відносяться до прямих виробничих витрат, натомість дзвінки з мобільного телефону в приватних потребах належать до додаткового блага, яке одержує людина. Звідси питання: Чому священник може дзвонити наприклад додому з мобільного телефону в особистих справах, і не може подзвонити до іншого священника, щоб отримати необхідну інформацію?
Душу - Богові, життя - Батьківщині, честь - собі...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 04 червня 2009, 20:22

Хто бажає продовжити спілкування на тему вінчання, то прошу сюди http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=1269&start=0
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Nolberto
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 жовтня 2009, 14:22

Шлюб в УГКЦ

Повідомлення Nolberto » 27 жовтня 2009, 14:40

Одразу перепрошую, якщо задаватиму питання рівня абетки :) нажаль, не можу сказати, що я є надто набожним :(
я та моя кохана хрещені в православній церкві але останнім часом відвідую церкви УГКЦ, що й спонукало нас вирішити вінчатися в греко-католицькій церкві.
Чи можливо це?
Що для цього нам потрібно зробити?
І ще одне, ми хотіли обвінчатися в Підгорецькому соборі, чи не буде проблем з цим? Адже я чув (точніше прочитав) про якийсь скандал пов'язаний з цим...
дякую всім за відповідь!

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 27 жовтня 2009, 17:23

щоб вінчатись в УГКЦ принаймні один наречених має бути греко-католиком... (якщо нема поважних перешкод доступу до православного священика).
якщо ви на даний час відвідуєте храм УГКЦ, то можливо слід поставити собі питання - чи я належу до Православної Церкви чи є православним у єдності з Римським апостольським престолом, тобто вибираю належати до УГКЦ. і тут не грає ролі остаточно де ви були охрещені - це ваш особистий і свідомий вибір належати до Католицької Церкви через належність до УГКЦ (колись такий вибір зробив і я, хоч був охрещений в совєтські часи в Православній Церкві). І якщо ви вирішите, що ви - греко-католики, тоді все ок.. ;-)

Nolberto
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 жовтня 2009, 14:22

Повідомлення Nolberto » 27 жовтня 2009, 17:32

дякую, Оресте!
а ось щодо другого питання, Підгорецького собору... мене неприємно вразило те, що я прочитав але все таки хотілося б знати, що відбувається насправді і чи можливе вінчання саме в обраному місці...

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 27 жовтня 2009, 19:53

На кожному кроці ті теми про шлюб-УГКЦ. Наприклад, тут http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php? ... c&start=45

Не варто множити вже... Ваше питання могло мати місце теж і в цій частині греко-католицького сайту http://www.ugcc.org.ua/80.0.html

Але це так... Щодо вінчання в соборі у Підгірцях... Краще не ризикувати, адже ті особи, що немовби захопили те місце, є у великій екскомуніці (кара церковна така за відповідні злочини на церковному ґрунті). Подробиці ось http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?t=971&start=0

Слава Богу, вистачає відповідних місць для подібних церемоній в офіційній Церкві, а не поза її межами. Успіхів!:)
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

orest
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 189
З нами з: 06 березня 2006, 14:57
Звідки: Ukraine

Повідомлення orest » 28 жовтня 2009, 11:06

щодо другого питання, то є два але:

1 - шлюб повинен відбуватися за місцем проживання одного з наречених і уділяти його повинен парох одного з наречених, або уповноважений ним священик.
якщо ви не проживаєте в Підгірцях, то для цього мусите отримати письмовий дозвіл від пароха/адміністратора храму в який ви ходите і передати цей дозвіл отцю, який вас вінчатиме... а крім того мусите мати посвідку про те, що пройшли передшлюбні науки...
2 - щодо Підгірець. слід відзначити, що в Підгірцях воднораз з екскомунікованою групою Догнала діє і УГКЦ, зокрема там є і василянський монастир...
радив би вам, якщо вже аж так дуже кортить вінчатись в Підгірцях, вияснити все або в єпархіяльному управлінні Сокальсько-жовківської єпархії, або в когось з отців у Золочеві.
Востаннє редагувалось 28 жовтня 2009, 12:40 користувачем orest, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 28 жовтня 2009, 12:01

mykil писав:Щодо вінчання в соборі у Підгірцях...

Слава Ісусу Христу!
отче: а хіба під означенням "Підгорецький собор" може розумітися той костел, в якому "правлять" проблемні священики? Не думаю, бо так називають зазвичай монастирський комплекс, тому мабуть йдеться саме про храм св.Онуфрія (якщо не помиляюсь з назвою), збудований в 1720-30хх, Благовіщенський монастир оо.Василіан (відпустове місце УГКЦ з виставленою до почитання Чудотворною Іконою Пресвятої Богородиці)...
Все, що рекомендує панові Nolberto Орест - так: підійдіть до свого пароха, скажіть, що хочете брати Шлюб в Підгірцях (слово "підгірці" у наших священиків викликає певні негативні асоціації і не кожен знає про існування непроблемних василіан в Підгірцях :) , тому впевніться, що донесли інформацію про те, що йдете не до схизматиків, а до греко-католицьких монахів - бажано вже перед розмовою з Вашим парохом знати ім`я та прізвище священика в Підгірцях, який буде давати Шлюб) в Благовіщенському монастирі (передзвоніть туди і запитайте про таку можливість за телефонами (03266)30718 або 30716) і священик вашої парафії вкаже де пройти передшлюбні науки, зробить оповіді, напише лист до місця проведення Шлюбу за межами Вашої парафії, як це приписано тощо. Не думаю, що у Вас, якщо Ви вільні (не маєте шлюбних зобов`язань перед иншими людьми) будуть проблеми: гарно, що хочете прийняти Таїнство Шлюбу - нехай Господь Благословить, щоб всі дороги ваших поєднаних Шлюбом сердець були Божими
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 28 жовтня 2009, 20:41

о.Олег писав:
mykil писав:Щодо вінчання в соборі у Підгірцях...

Слава Ісусу Христу!
отче: а хіба під означенням "Підгорецький собор" може розумітися той костел, в якому "правлять" проблемні священики? Не думаю, бо так називають зазвичай монастирський комплекс...



Думаю, що швидше так. Хоча треба, щоб автор замітки висловився більш конкретніше, котру сакральну споруду саме мав на увазі. Адже якщо бажає там вінчатися, то мав бути і все бачити.

Скажу, що від офіційних василіян, що мешкають у Підгірцях у традиційному василіянському монастирі, а не десь по сільських хатах, носячи незаконно чернечу рясу, особисто не чув, щоб хтось називав монастирський храм "собором".
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 29 жовтня 2009, 09:04

mykil писав: особисто не чув, щоб хтось називав монастирський храм "собором".

Слава Ісусу Христу!
так - уточніть, вопрошавший :)
стосовно ж "собор" - не мав на увазі, що саме так називають монастирський храм, але думав, що називатись "собор" костел (в якому "правлять" проблемні оо.) аж ніяк не претендує
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Nolberto
гість
гість
Повідомлень: 3
З нами з: 27 жовтня 2009, 14:22

Повідомлення Nolberto » 29 жовтня 2009, 13:19

Мався на увазі костел Воздвиження та св. Йосифа... я так розумію, що саме він і є "проблемним" :(

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Повідомлення о.Олег » 31 жовтня 2009, 05:46

Слава Ісусу Христу!
Nolberto писав:Мався на увазі костел Воздвиження та св. Йосифа... я так розумію, що саме він і є "проблемним" :(

так і біда з людьми, що його заняли... Шлюб (і всі, окрім Хрещення, Таїнства), заключений тими отцями не є законний перед Богом і ні в Католицькій, ні в Православних Церквах не буде визнаний... Як і радив: якщо хочете саме Підгірці (у таких випадках часто йдеться про гарні краєвиди, старовинний замок для фотографування тощо), то передзвоніть за наданими телефонами
щасти
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

OLHA
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 20 липня 2010, 16:30

Змішаний шлюб

Повідомлення OLHA » 21 липня 2010, 12:08

В мене запитання до священника на цьому форумі
Ми з хлопцем вирішили одружитись. Ми обоє хрещені в православній церкві. Але за збігом обставин, вся родина коханого ходить в греко-католицьку церкву. Коли вирішили брати шлюб в церкві перед нами постало питання : в якій церкві вінчатись? православній чи греко-католицькій? Я весь час ходжу до православної церкви, обрядами греко-католицької церкви не цікавилась до цього моменту, хлопець не ходив у православну церкву, не знає що там і як. Ми кохаємо один одного, готові іти на компроміс. Але мене цікавить питання, як все ж таки було б вірніше вчинити в такій ситуації? Дякую!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 21 липня 2010, 12:14

OLHA писав:В мене запитання до священника на цьому форумі
Ми з хлопцем вирішили одружитись. Ми обоє хрещені в православній церкві. Але за збігом обставин, вся родина коханого ходить в греко-католицьку церкву. Коли вирішили брати шлюб в церкві перед нами постало питання : в якій церкві вінчатись? православній чи греко-католицькій? Я весь час ходжу до православної церкви, обрядами греко-католицької церкви не цікавилась до цього моменту, хлопець не ходив у православну церкву, не знає що там і як. Ми кохаємо один одного, готові іти на компроміс. Але мене цікавить питання, як все ж таки було б вірніше вчинити в такій ситуації? Дякую!

Слава Ісусу Христу!
Ви це запитання ставите +Любомирові. Розумію, що немає певності, буде відповідь чи ні і чи буде вона вчасно, тому відповім, якщо дозволите, наступне.
Найперше, прошу розуміти, що вірую (і саме тому є католиком) в те, що Христова Церква є синонімом Католицької Церкви і всі Таїнства, які дійсно і правдиво здійснюються по всій земній кулі різними церковними спільнотами, навіть - тими, які не визнають свій зв'язок з катедрою Петра в Римі, - здійснюються правдиво і дійсно саме тому, що являють собою точку дотику до Єдиної Святої Католицької Церкви (про яку і молимося у "Символі віри"). Тобто, для конкретного Вашого випадку, Христова (Католицька) Церква Таїнство Шлюбу, дане в Православній Церкві, визнає Святим Таїнством Шлюбу, але визнає... плачучи над тим, що ще одна сім'я відділилася від Петра, якому дані ключі Раю, на якому Христос Збудував Свою Зісланням Духа Святого зроджену Церкву... Боюся, що плаче у таких випадках не лише Боже Тіло (Церква), а Бог, якого вже майже 2000 років шматує людина, відриваючи і відриваючи від Його Тіла Його людей... Не варта ризикувати завдати Богові нового болю: беріть Шлюб і живіть у Греко-Католицькій Церкві. Хай Господь благословить Вас і Вашого обранця у Святому Таїнстві Шлюбу!
З повагою, о.Олег Жаровський
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення brat Martyn » 11 грудня 2010, 17:18

Якось так виходить, що майже паралельно читаю книжки: "Секс, якого не знаєте" Ксаверія Кнотца і "Семейную жизнь" Паїсія Святогорця.
Дуже цікаво і дуже цінно читати щось таке одночасно....
Наразі напрошується висновок, що подружжя по-католицьки - це не є те саме, що подружжя по-православному.
Для себе наразі виділив дві разючі різниці:
- ставлення до місця і значення статевого життя (що зачіпає ряд інших сфер, наприклад, розуміння духовності подружжя і т.п.)
- організація подружжя (тобто про послух, який православні жінки складають своїм чоловікам, що теж впливає на інші сфери)

ТОму запрошую у цю тему всіх практикуючих подружжя по-православному і по-католицьки, щоб розібратися, чи це все просто різні розмови про одне і теж; чи, може, дійсно ці розбіжності складають якусь принципову різницю в підході; чи, може, можна вирішити справу зробивши симбіоз, щоб досягти максимального результату..... :Search:
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Оля » 11 грудня 2010, 17:46

Невдаючись в подробиці знаю одну істину - подружжя в православних і католиків - це дві різниці. В католиків подружжя дещо піднесене, я б сказала сакральне, а впровославних, навіть не можу підібрати відповідного слова. Взяти до уваги розлучення і використання контрацептивів. Із цього напрошується висновок.

ljubomyr_ps
старець
старець
Повідомлень: 506
З нами з: 27 жовтня 2008, 20:14
Звідки: Місто на кордоні

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення ljubomyr_ps » 11 грудня 2010, 19:20

Оля писав:Невдаючись в подробиці знаю одну істину - подружжя в православних і католиків - це дві різниці. В католиків подружжя дещо піднесене, я б сказала сакральне, а впровославних, навіть не можу підібрати відповідного слова. Взяти до уваги розлучення і використання контрацептивів. Із цього напрошується висновок.

Щось Вас не зрозумів.Кажіть відверто, що маєте на увазі, коли говорите про розлученя і контрацептиви і якийто такий висновок напрошується... %)

як на мене, усі люди рівні, а різниця є лише в генетичних задатках, вихованні і Божій Ласці... хто ще щось додасть?...
Життя таке коротке - поспішаймо творити добро!

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення brat Martyn » 11 грудня 2010, 19:44

ljubomyr_ps писав:як на мене, усі люди рівні, а різниця є лише в генетичних задатках, вихованні і Божій Ласці... хто ще щось додасть?...

Люди то всі рівні, але по-різному поводяться і по-різному розуміють і втілюють, здавалося б одне і теж... чи тільки здавалося б?
Про це ми і говоримо, зокрема тут, ніяк не посягаючи на чиюсь гідність, як людської особи.
Крім того, не думаю, що факт дієвості Божої ласки є дискусійним у цій темі, бо, здається, обидві сторони з цим цілком згідні.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення о.Олег » 11 грудня 2010, 20:17

brat Martyn писав:... факт дієвості Божої ласки ...

якщо про "другий Шлюб" (після розлучення в православних) - скоріше факт недієвості Божої ласки. Розумію, що тут про це лише дотично говоримо, але вже неодноразово впираюся у проблему, за якою католики, розуміючи Христову Церкву, коли визнає Таїнства православних, не розуміють, що "розлучення" і "другі шлюби" не можемо визнавати (рівно ж як "перехрещення", "розсвячення").
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Оля
гість
гість
Повідомлень: 6
З нами з: 30 вересня 2009, 08:58

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Оля » 11 грудня 2010, 22:39

Оля написав:
Невдаючись в подробиці знаю одну істину - подружжя в православних і католиків - це дві різниці. В католиків подружжя дещо піднесене, я б сказала сакральне, а впровославних, навіть не можу підібрати відповідного слова. Взяти до уваги розлучення і використання контрацептивів. Із цього напрошується висновок.

Щось Вас не зрозумів.Кажіть відверто, що маєте на увазі, коли говорите про розлученя і контрацептиви і якийто такий висновок напрошується...

як на мене, усі люди рівні, а різниця є лише в генетичних задатках, вихованні і Божій Ласці... хто ще щось додасть?...


Отець Олег вже зазначив про дозвіл розлучення у православних ( і не тільки мирянам). та й з контрацептивами там все простіше. Але чи правильно - це вже інше питання.

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення brat Martyn » 11 грудня 2010, 23:10

Дуже вдячний о. Олегу за влучне і коректне уточнення, але я справді хотів звернутися до витоків тих чи інших моментів, до власне духовності подружжя і розуміння його, як покликання, і як Таїнства...
Бо переконаний, що дражливі питання про православні розлучення і дозвіл на контрацепцію (бар"єрну) - це просто наслідки.
Тому і банальна їх констатація навряд чи комусь буде дуже цікавою... бо зрештою це в тій чи іншій мірі вже робилося на цьому форумі, і ці речі є також загально відомими.

Тому пропоную, згідно із зауваженнями вести тему в дещо обмеженому умовному руслі: говоримо про перший шлюб двох молодих людей, які також вірять в Бога і тому шлюб розуміють, як союз трьох. От така от відправна точка.

Я б не проти представляти католицьку сторону і обов"язково тут напишу свої міркування про різниці, але моїх навіть не трьох років подружнього життя буде явно замало, щоб говорити про результати чи плоди такого життя. Тому дуже запрошую до співпраці у дискусії одружених "не тільки з вищою освітою, але із поважним стажем роботи", тобто досвідом подружнього життя у певному напрямку (католицькому чи православному). І якщо плоди в даному експерименті виявляться співмірними, то будемо вважати, що ми помирились.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
brat Martyn
активний учасник
активний учасник
Повідомлень: 289
З нами з: 26 березня 2007, 13:10
Звідки: Львів, Україна
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення brat Martyn » 13 грудня 2010, 21:05

Отже, про сприйняття статевого життя.
Як і всі інші сфери життя статевий його вимір теж далеким буває від якоїсь досконалості, гармонії... але католики вважають, що Таїнство подружжя не просто дозволяє на статеве життя, але освячує його до рівня чистоти і ще й ставить перед ним завдання будувати подружню любов; православні натомість дозволяючи на статеве життя схоже від нього не очікують чогось більшого, ніж вдоволення пристрастей, які треба поборювати у будь-якому стані (єдиним оправданням для такого дозволу є народження дітей). Дивним чином вже тут звучить протилежність: католицька чистота статевого життя проти православної нечистоти, яка все ж гріхом невважається.
А за цією протилежність слідує ще більша: католикам Церква радить розвивати статеве життя і вчитися дарувати себе і тілесно також, а православним - по можливості утримуватися від статевого життя, щоб могти жити духовно.

ПИТАННЯ: Або статеве життя в подружжі, як таке, є перепоною в духовності подружжя, або не є?
Здається всі погодяться, що якоюсь правильною відповіддю може бути тільки однин з двох варіантів.
Ясною річчю залишається факт, що зацикленість на статевому житті цілком здатне перешкаджати духовному життю подружжя, але тут я маю на увазі статеве життя, як таке, що за католицьким вченням є невід"ємною частиною подружньої любові, а за православним до неї, так виглядає, не належить.
© 1983-2013 Maryan Kachmar: Ето неловкое чуство..: коли дорослий світ до люті огидний, а дитиною залишатися не вихід.
Skype: m.s.kachmar; e-mail: [email protected]; або сайти: www.simport.org.ua, www.photography.kachmars.com

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення ShMariam » 13 грудня 2010, 23:37

Здається мені, що той погляд на речі в якійсь мірі колись існував і в католицькій церкві (неофіційно?), та й зараз ще існує серед людей старшого віку - тих, що вірять в непорочне зачаття Пречистої Діви Марії св. Анною як безсіменне. Це, до речі, ледь не основоположна ідея секти "співунів". І коли заклики до чистоти життя священиків в об'явленнях (що під знаком питання, чи від Бога) сприймаються як заклики до целібату.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Iryna B.
новик
новик
Повідомлень: 23
З нами з: 25 січня 2010, 19:15

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Iryna B. » 14 грудня 2010, 09:46

http://www.cdrm.ru/project/26-04-07/mitrof2.htm - як вам такий погляд православного священика? Можливо, трохи відхилення від теми, бо в статті йде мова про сім"ю взагалі, а не лише про сприйняття статевого життя православними
"Основы социальной концепции", в случае, если жизни матери грозит опасность при рождении ребёнка, допускают - не рекомендуют, а допускают - возможность для матери выбора между абортом и риском родов, чреватым ее собственной смертью.
- а це мене вразило найбільше. Виявляється, що для християнина навіть можливо допустити вибір між абортом і народженням дитини. Цікаво, а хто визначає, наскільки великий ризик - лікар, який може помилятись( взагалі, дуже часто помиляється), чи , можливо, сам батюшка?

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 10:15

Поэтому целью брака в католическом богословии считается исключительно рождение детей. Развитию этого взгляда послужили очень многие почтенные монашествующие и целибаты, не знавшие брака, которым свойственно заимствованное ещё у блаж. Августина негативное отношение к плотским отношениям как безусловно низменным, оправдать которые может только одно - чадородие.

http://www.cdrm.ru/project/26-04-07/mitrof2.htm
:shock:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення romanm » 14 грудня 2010, 12:07

Здається мені, що той погляд на речі в якійсь мірі колись існував і в католицькій церкві (неофіційно?).

Не існував. Це наслідки янсенізму.http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0% ... 0%B7%D0%BC

"Основы социальной концепции", в случае, если жизни матери грозит опасность при рождении ребёнка, допускают - не рекомендуют, а допускают - возможность для матери выбора между абортом и риском родов, чреватым ее собственной смертью.

- а це мене вразило найбільше. Виявляється, що для християнина навіть можливо допустити вибір між абортом і народженням дитини. Цікаво, а хто визначає, наскільки великий ризик - лікар, який може помилятись( взагалі, дуже часто помиляється), чи , можливо, сам батюшка?

Кидають жереб.

Поэтому целью брака в католическом богословии считается исключительно рождение детей. Развитию этого взгляда послужили очень многие почтенные монашествующие и целибаты, не знавшие брака, которым свойственно заимствованное ещё у блаж. Августина негативное отношение к плотским отношениям как безусловно низменным, оправдать которые может только одно - чадородие.

Ціль звичайно така. Але не виключно - "исключительно" для народження дітей. Подружжя існує навіть тоді, коли немає дітей у подружжі. А якщо слідувати цьому, що пишуть про католиків православні, виходить по іншому.

sirius
дописувач
дописувач
Повідомлень: 56
З нами з: 03 грудня 2010, 13:05

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення sirius » 14 грудня 2010, 13:31

щось, не розумію, а є розлучення по-православному і по-католицьки?!
В мене родич греко-католик двічі розлученний в церкві св.Юрія і тричі брав шлюб...
А от маю знайому, яка теж розлучена, то їй в греко-католицькій церкві не дають причасття...
А ще недавно в якомусь селі намалювали нак би мовити святого Ющенка В.А., а він теж розлучений....

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення ShMariam » 14 грудня 2010, 13:46

sirius писав:щось, не розумію, а є розлучення по-православному і по-католицьки?!
В мене родич греко-католик двічі розлученний в церкві св.Юрія і тричі брав шлюб...

В православних дають розлучення (до речі, цей процес описано на згаданому вище сайті: підписують папірець і крапка), а в КЦ уневажнюють, тобто визнають шлюб такий, що був неважний з самого початку (бо самого обряду не досить для того, щоб шлюб був дійсний, точніше - у відповідних гілках). Але перед уневажненням проблему довго і нудно вивчають, Церква захищає шлюб.
sirius писав:А от маю знайому, яка теж розлучена, то їй в греко-католицькій церкві не дають причасття...

Якщо вона живе з іншим чоловіком, то не мають права їй давати розгрішення. Державне розлучення не є для КЦ важним, бо шлюб триває аж до смерті одного з подругів.
sirius писав:А ще недавно в якомусь селі намалювали нак би мовити святого Ющенка В.А., а він теж розлучений....

Його зобразили не як святого, а як дуже шанованого парафіянами політика. (пошукайте, тут є відповідна гілка "Ющенко на церковній бані")
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Католики vs православних. Подружжя.

Повідомлення Олюнька » 14 грудня 2010, 17:59

офтоп перенесла у відповідну тему. Дотримуйтесь Правил форуму!
В. Ющенко та його сімейство на церковному куполі...
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей