Кровне і духовне споріднення

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Sacajawea » 09 березня 2010, 19:58

Люблю іноді почитати відповіді на запитання вірних на сайті УГКЦ.
Сьогодні нарешті отримала повідомлення про активацію мого профілю, то нарешті поставлю питання, яке в мене виникло десь місяць тому.

По-перше, мене безперестанно дивує, що ті, хто відповідають, НІКОЛИ не ідентифікуються. Чому? Переймаємо досвід щодо безликості у Свідків Єгови? Але хіба не за це ми їх і критикуємо? Хіба не цим наші отці радять "роззброювати" сє?
А по-друге, саме питання й відповідь, котра мене, м*яко кажучи, здивувала.

Отже питання:

Я розписалась з хресним батьком своєї дитини, ми вже маємо свою спільну дитину. З першим чоловіком, з котрим брала шлюб, я розлучена та церковного уневажнення не маю. Чи можу я взяти шлюб другий раз, бо не можу жити в гріху, дуже мене це болить?

Відповідь:

Якщо можете, поки що перестаньте жити статевим життям із тим «другим» чоловіком. Постановіть, що так будете жити до часу поки не полагодите справу з Церквою. Тоді йдіть до Сповіді і живіть у Божій благодаті. Коли будете в стані благодаті, то думайте про свою долю і вирішуйте, куди вам прямувати, хоч розумію, що це все болючі питання.

Є чотири варіанти розвитку подій. Три з них вимагають ваших зусиль, але результат буде згідний з Божею волею. Четвертий варіант – більш інерційний, і проти волі Божої – Ви живете без Причастя, отже без благословення.

1. Якщо є причина, яка творила ваш шлюб із «першим чоловіком» недійсним, то йдіть до церковного суду, отримуйте уневажнення того шлюбу і одружуйтеся з «другим».
2. Якщо ваш шлюб важний, то повертаєтеся до свого законного чоловіка і виховуєте з ним дітей.
3. Якщо неможливо повернутися до «першого» і неможливо церковно одружитися з «другим», живете без чоловіків.
4. Живете з «другим» чоловіком без церковного шлюбу, надіючись на Боже милосердя.


Перечитую я цю відповідь, перечитую і не бачу в ній основного: відповідач, хто би він не був, нічого не згадує про те, що тут є перешкода! Думаю собі, може, то я щось наплутала. Відкриваю канони, про перешкоди до одруження:
Кан. 811– § 1. На підставі хрещення між хресним батьком і похресником та його батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя.

Не має права хресний одружитися із мамою похресника, то про що взагалі мова?
І вкотре мене мордує питання, ЧОМУ невідомо, ХТО відповідає на ті питання? Чи не тому, що це студенти (хоча ні, студенти навряд чи так би відповідали) або просто некомпетентні люди?
Востаннє редагувалось 09 березня 2010, 20:09 користувачем Sacajawea, всього редагувалось 1 раз.
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 20:07

Sacajawea писав:
По-перше, мене безперестанно дивує, що ті, хто відповідають, НІКОЛИ не ідентифікуються. Чому? Переймаємо досвід щодо безликості у Свідків Єгови?


Стоп-стоп. Придивіться уважніше. Під кожною рубрикою зазначено справа, хто відповідає за неї, відповіді по цій рубриці. Тому ваші звинувачення безпідставні! Невідомо тільки чому позникали усі питання та відповіді з рубрики про секти та єресі http://www.ugcc.org.ua/81.0.html
Востаннє редагувалось 09 березня 2010, 20:11 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Sacajawea » 09 березня 2010, 20:11

o.Mykil писав:
Стоп-стоп. Придивіться уважніше. Під кожною рубрикою зазначено справа, хто відповідає за неї, відповіді по цій рубриці. Тому ваші звинувачення безпідставні!

Ось лінк (додаю, як можу, бо щось не вдається додати по-людськи). http://ugcc.org.ua/21.0.html?&no_cache= ... tannia_pi1[category]=single&tx_putannia_pi1[uid]=1249
Покажіть мені, будь ласкаві, хто саме відповідає, бо я цього не помітила.

Моє питання щодо не згадування перешкоди, що зазначена в канонах, усе одно залишається в силі. :)
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення o.Mykil » 09 березня 2010, 20:32

Sacajawea писав:Ось лінк (додаю, як можу, бо щось не вдається додати по-людськи).


Не працює звідси, отже, лінк. На другий раз поцікавтеся, хто відповідає за те чи інше питання в конкретному розділі. Там є особа, фото тощо. Ви в якому розділі ставили питання, в розділі "Церковно-правові"? Та ж пише там, що відповідає на них о. Михайло Димид http://www.ugcc.org.ua/80.0.html. В чому проблема? Добре, що й так отець знайшов час відповісти, як вважав за потрібне... Успіхів! :Rose:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Sacajawea » 09 березня 2010, 20:41

Я не ставила питання. Питання ставила пані, котрої я не знаю. Я просто люблю іноді почитати питання й відповіді на нашому сайті УГКЦ та на сайті православіє.ру. І от якщо на останньому мене ніц не дивує, то така груба помилка, що допущена у відповіді о. Михайла, мене щиро дивує. Мушу зізнатися, що шокована ще більше. Яким чином отець міг забути про таку важливу перешкоду? Мама похресника і хресний батько стають спорідненими через хрещення, а тому ніколи не матимуть права одружитися. Про яке "одружуєтеся з другим після уневажнення" можна говорити?
Може, якщо отець не має часу на ґрунтовні відповіді, то варто дати йому помічників до того розділу? :pardon:
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення o.Mykil » 10 березня 2010, 02:17

Sacajawea писав:Я не ставила питання. Питання ставила пані, котрої я не знаю.


Шановна, але ж ви самі собі суперечите, як на мене, що дає привід сумніватися у щирості ваших намірів.. То ви пишете, що ставили питання, то, що не ставили... Дивно!

Написане подане від вашої особи:

"Сьогодні нарешті отримала повідомлення про активацію мого профілю, то нарешті поставлю питання, яке в мене виникло десь місяць тому".

"Моє питання щодо не згадування перешкоди, що зазначена в канонах, усе одно залишається в силі".
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 07:29

Слава Ісусу Христу!
Sacajawea писав: Не має права хресний одружитися із мамою похресника, то про що взагалі мова?

наскільки пам`ятаю, нормально місцевий єпископ дає уневажнення від цієї перешкоди і не знаю випадків, щоб не дав. Та і, можливо тому, що ще молодий :) , не можу уявити собі ситуації, щоб дозвіл на Шлюб за цієї перешкоди не було дано. Тому, думаю, і не звертає автор відповіді на це питання уваги.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:27

Sacajawea писав:Моє питання щодо не згадування перешкоди, що зазначена в канонах, усе одно залишається в силі.

так виглядає, що я грішний не помиляюсь.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Sacajawea » 10 березня 2010, 17:35

o.Mykil писав:
Sacajawea писав:Я не ставила питання. Питання ставила пані, котрої я не знаю.


Шановна, але ж ви самі собі суперечите, як на мене, що дає привід сумніватися у щирості ваших намірів.. То ви пишете, що ставили питання, то, що не ставили... Дивно!

Я вас, отче, зле зрозуміла, мабуть. Питання я поставила тут про те, наскільки правильною є відповідь отця. Питань на сайті УГКЦ я не ставила. Сподіваюся, тепер роз*яснимо ситуацію. :)
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
Sacajawea
новик
новик
Повідомлень: 17
З нами з: 27 червня 2009, 17:18

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Sacajawea » 10 березня 2010, 17:43

о.Олег писав:наскільки пам`ятаю, нормально місцевий єпископ дає уневажнення від цієї перешкоди і не знаю випадків, щоб не дав. Та і, можливо тому, що ще молодий :) , не можу уявити собі ситуації, щоб дозвіл на Шлюб за цієї перешкоди не було дано. Тому, думаю, і не звертає автор відповіді на це питання уваги.

Дякую за роз*яснення, але воно в мене ще більше питань викликало. :oops:

Тоді виходить, що споріднення через хрещення є неважливим?
Адже дозвіл можуть дати і на шлюб двоюрідних, троюрідних брата й сестри, однак питання моральності тут все одно залишається. Чи ні?
На Тебе оперся я був від народження, від утроби моєї матері Ти охорона моя, в Тобі моя слава постійно! (Пс.70:6)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:43

Sacajawea писав:
o.Mykil писав:
Sacajawea писав:Я не ставила питання. Питання ставила пані, котрої я не знаю.


Шановна, але ж ви самі собі суперечите, як на мене, що дає привід сумніватися у щирості ваших намірів.. То ви пишете, що ставили питання, то, що не ставили... Дивно!

Я вас, отче, зле зрозуміла, мабуть. Питання я поставила тут про те, наскільки правильною є відповідь отця. Питань на сайті УГКЦ я не ставила. Сподіваюся, тепер роз*яснимо ситуацію. :)

дуже прошу повірити пані Sacajawea, що це питання не її, або обговорювати це питання в приваті
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення o.Mykil » 10 березня 2010, 17:46

Sacajawea писав:
Я вас, отче, зле зрозуміла, мабуть. Питання я поставила тут про те, наскільки правильною є відповідь отця. Питань на сайті УГКЦ я не ставила. Сподіваюся, тепер роз*яснимо ситуацію. :)


Ок. Дякую. Аж тепер зрозуміло. Просто спочатку було непросто. :Rose:
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення о.Олег » 10 березня 2010, 17:49

Sacajawea писав:
о.Олег писав:наскільки пам`ятаю, нормально місцевий єпископ дає уневажнення від цієї перешкоди і не знаю випадків, щоб не дав. Та і, можливо тому, що ще молодий :) , не можу уявити собі ситуації, щоб дозвіл на Шлюб за цієї перешкоди не було дано. Тому, думаю, і не звертає автор відповіді на це питання уваги.

Дякую за роз*яснення, але воно в мене ще більше питань викликало. :oops:

Тоді виходить, що споріднення через хрещення є неважливим?
Адже дозвіл можуть дати і на шлюб двоюрідних, троюрідних брата й сестри, однак питання моральності тут все одно залишається. Чи ні?

питання є важливим і саме тому ми маємо можливість бачити його в цитованому Вами Праві.
Однак у відповіді автор концентрує свою увагу на тому, як зрозуміло пояснити складність ситуації, де є потреба подаватись на уневажнення Шлюбу. А питання зауважене Вами обов`язково вирине в вже очній зустрічі запитуючої зі своїм священиком чи у Суді і там їй зі всім поможуть.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Олюнька
старець
старець
Повідомлень: 1445
З нами з: 23 січня 2008, 10:42
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Прошу отців про пояснення!

Повідомлення Олюнька » 10 березня 2010, 17:52

Sacajawea писав:Тоді виходить, що споріднення через хрещення є неважливим?
Адже дозвіл можуть дати і на шлюб двоюрідних, троюрідних брата й сестри, однак питання моральності тут все одно залишається. Чи ні?


Напевно тут не варто узагальнювати. Ту відповідь, яку ви цитуєте можна розглядати найперше в контексті даного запитання - ця жінка вже живе із своїм кумом і вже має від нього дитину.
Якщо треба звертатись до єпископа за уневажненням перешкоди - значить це не так вже неважливо. Нмсд

Продовження розмови про уневажнення Шлюбу: viewtopic.php?f=20&t=1136&start=90#p18890
Моє шанування! Ваша с. Катерина, МНІ

Любов
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 05 липня 2011, 08:59

Кровне і духовне споріднення

Повідомлення Любов » 06 липня 2011, 16:37

Мене цікавить питання чи допускається нашою церквою шлюб між родичами у четвертому поколінні. Буду дуже вдячна за відповідь священника.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 06 липня 2011, 17:00

Любов писав:Мене цікавить питання чи допускається нашою церквою шлюб між родичами у четвертому поколінні. Буду дуже вдячна за відповідь священника.

так
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 06 липня 2011, 18:24

о.Олег писав:
Любов писав:Мене цікавить питання чи допускається нашою церквою шлюб між родичами у четвертому поколінні. Буду дуже вдячна за відповідь священника.

так
З повагою, о.Олег

А коли з внуком тотового рідного брата????(не знаю як це називається :) )
Татовий брат,це стрийко???,тобто у стрийка є внук..
Дякую...
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 06 липня 2011, 19:32

andrey s. писав:А коли з внуком тотового рідного брата???? (не знаю як це називається :) )
Татовий брат,це стрийко???,тобто у стрийка є внук...

Вам - не можна: ви ж чоловіки :)

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 06 липня 2011, 20:00

о.Олег писав:
andrey s. писав:А коли з внуком тотового рідного брата???? (не знаю як це називається :) )
Татовий брат,це стрийко???,тобто у стрийка є внук...

Вам - не можна: ви ж чоловіки :)

З повагою, о.Олег

.А я підозрював,що не можна,не міг зрозуміти чому :) ..Або..Ну все,мене викрили(спалився :) ),насправді я жінка :D ..
А якщо серйозно??? Тобто не внук,а внучка...або не я,а дівчинка...
Дякую
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 07 липня 2011, 14:11

Отче,,так що,мені жинитись можна???(чи заміж виходити, комусь в такій ситуації :) )
Дякую..
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 07 липня 2011, 19:11

andrey s. писав:Отче,,так що,мені жинитись можна???(чи заміж виходити, комусь в такій ситуації :) )
Дякую..

перепрошую - не думав, що тут спішно :pardon:
надіюсь - це невигадана ситуація (чому надіюсь - зрозумієте, перечитавши до кінця :) ) і, якщо правильно зрозумів, Ваше запитання ("А коли з внуком тотового рідного брата"), маємо приблизну картину:
подружжя (1 покоління/предок, від якого походять "брачующієся" :) )
брат1 - брат2 - рідні
дочка брат1 - дочка брат2 - двохрідні
син дочки брат1


син дочки брат1 має намір одружитися зі своєю двохрідною цьоцею (дочкою брат2)?
питання для мене складне, позаяк у моїй практиці ще не доводилось одружувати родичів і з таким відіслав би таких молодят по заключення-дозвіл до каноніста.
Щоб Ви не звинуватили мене грішного :) в неохоті Вам відповідати, спробую думати разом з Вами :)
ітак - маємо справу зі "спорідненням".
Споріднення - це близький кровний зв'язок між особами, які походять через тілесне народження від одного, та всі від одного й того самого безпосереднього покоління.
Покоління - це особи, від яких походять інші

В поколіннях розрізняємо: пряму лінію (лінія - це серія осіб, які походять від одного й того самого покоління) в якій кожна особа походить від попередньої - як, наприклад, прадід-дід-батько-син (до безкінечності в будь-яку сторону) і відразу потрібно знати, що в прямій лінії жодне одруження не є можливе; і бічну лінію, в якій особи мають спільне покоління, але один від одного не походять - як, наприклад, брати і сестри.

дійові особи Вашого запитання походять від братів, тобто - це бічна лінія.
їдемо далі
бічна лінія буває рівною (коли віддаль від спільного покоління включає рівне число осіб) або нерівною (коли число осіб, віддалене від спільного покоління, не є одинаковим). В Вашому випадку число осіб від "нареченого" до спільного покоління/предка - через два, а від "нареченої" - через один, тобто маємо гризоту з бічною нерівною лінією

і, щоб аргументувати дозвіл або заборону одружуватись людям, про яких запитуєте, нам треба взнати, скільки ступенів (ступінь - це віддаль однієї особи від другої в тій самій лінії споріднення) відділяє їх одне від одного.
Ми визначили, що маємо справу з бічною нерівною лінією споріднення
в бічній лінії нерівній є стільки ступенів, на скільки віддалена найдальша особа від спільного покоління - предка
в нас - це три ступені, а у бічній лінії споріднення розриває подружжя до четвертого ступеня включно, тобто подружжя між зазначеними Вами людьми має перешкоду кровного споріднення
Перешкоди бувають різними і деякі з них Церква (своїм рішенням, зваживши на обставини) може уневажнити. У бічній лінії споріднення Церква не може уневажнити зв'язок кровного споріднення другої ступені, у нашому ж випадку - вивчивши справу може (що знову повертає нас до потреби консультації/рішення спеціаліста з Канонічного Права)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 07 липня 2011, 20:54

Ой!!! %) ,мені ці дочки, брати,тьоті,дяді вже аж закрутились.
Насправді,ситуація не придумана,і решта в П.П.
Дякую,за те,що живете :) .
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення ShMariam » 07 липня 2011, 20:59

andrey s. писав:Дякую,за те,що живете :) .

:D
:good:
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 07 липня 2011, 21:00

andrey s. писав:Ой!!! %) ,мені ці дочки, брати,тьоті,дяді вже аж закрутились...

щоб "добити" Вас повністю - улюблене:
Шановна пані міністр! Я мешканець Волинської області, мені 24 роки, я одружений на 40 річній вдові, яка має 20-ти літню дочку. Мій батько одружився на цій дівчині й у такий спосіб став моїм зятем, оскільки він чоловік моєї дочки. Таким чином, моя пасербиця стала моєю мачухою, раз уже вона дружина мого батька. У нас із дружиною народився син. Він став братом дружини мого батька й онуком мого батька. І, відповідно, моїм дядьком, оскільки він брат моєї мачухи. Таким чином, мій син тепер мій дядько. Дружина мого батька теж народила дитину, яка стала одночасно моїм братом, раз уже він син мого батька, і моїм онуком, оскільки він син дочки моєї дружини. Тому що чоловік матері будь-кого є його батьком, виходить , що я батько своєї дружини, раз я брат свого сина. Таким чином, я став власним дідом. Враховуючи вищевикладене, пане міністре, прошу вас вжити необхідних заходів по звільненню мене від призову на військову службу, оскільки за законом не можна призивати на службу одночасно сина, батька й діда. Ваш виборець.
:Rose:
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення andrey s. » 07 липня 2011, 21:25

:) :cry: :o :crazy:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

winerpeter
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 08 жовтня 2012, 20:55

Хрещення. Духовне споріднення

Повідомлення winerpeter » 09 жовтня 2012, 21:42

Доброго вечора. Чи зможе хтось дати відповідь мені в такій ситуації. Я зустрічаюсь з дівчиною вже досить давно, але одна, на мою думку, дуже гарна подія поставила нас в незрозумілу ситуацію. Моя сестра запросила мене стати хресним своєї донечки, а дівчину попросили стати хресною. Ми разом хрестили дитину. Спочатку все було дуже добре, але пізніше вона задала мені питання як нам далі бути з нашими стосунками. Ми обоє греко-католики і їй багато людей кажуть, що якщо ми хресні і хрестили одну дитину, то потім не зможемо взяти шлюб в церкві. Між нами постало питання чи продовжувати далі наші стосунки. Шлюб є дуже важливим для неї. Допоможіть мені в цьому питанні. Чи зможемо ми повінчатись, якщо до цього дійде, чи -ні? Наперед дякую за відповідь.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Запитуємо cвященика"

Повідомлення о.Олег » 10 жовтня 2012, 08:37

winerpeter писав:Доброго вечора. Чи зможе хтось дати відповідь мені в такій ситуації. Я зустрічаюсь з дівчиною вже досить давно, але одна, на мою думку, дуже гарна подія поставила нас в незрозумілу ситуацію. Моя сестра запросила мене стати хресним своєї донечки, а дівчину попросили стати хресною. Ми разом хрестили дитину. Спочатку все було дуже добре, але пізніше вона задала мені питання як нам далі бути з нашими стосунками. Ми обоє греко-католики і їй багато людей кажуть, що якщо ми хресні і хрестили одну дитину, то потім не зможемо взяти шлюб в церкві. Між нами постало питання чи продовжувати далі наші стосунки. Шлюб є дуже важливим для неї. Допоможіть мені в цьому питанні. Чи зможемо ми повінчатись, якщо до цього дійде, чи -ні? Наперед дякую за відповідь.

вітаю Вас на Форумі. Часто стикаюся з такого роду непорозумінням, але смію Вас завірити, що факт хрещення дитини не заважає одружуватись хресній матері з хресним батьком. Це якби Ви були хресним батьком для своєї дівчини (чи вона б була хресною для Вас - трапляються такі речі), тоді б виникли певні трудності (і то - їх можна вирішити), а так - щастя Вам і здоров`я :Rose:
Дай Боже створити християнську сім`ю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Назарій
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 24 листопада 2012, 01:18

Re: Кровне споріднення

Повідомлення Назарій » 24 листопада 2012, 09:41

от скажіть мені будь-ласка, чи можна одружитись з чотирьох рідною сестрою. Наші батьки проти цього, кажуть гріх це.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кровне споріднення

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2012, 10:24

Назарій писав:от скажіть мені будь-ласка, чи можна одружитись з чотирьох рідною сестрою. Наші батьки проти цього, кажуть гріх це.


про споріднення по крові вже писав трішечки вище, як і зазначав, що не спеціалізуюсь у цих питаннях, як і не вважаю, що без втручання Вашого (там, де Ви і Ваші батьки ходите до Церкви) священика/вивчення ним справи Ви щось зможете пояснити Вашим батькам. З Вашого запитання можу (на віддалі :pardon: ) на скільки це можливо припустити
Ви з Вашою чотирирідною сестрою походите від одного предка по бічній лінії споріднення і віддалені одне від одного по кровній спорідненості на 4 ступені (діти спільного предка - перша ступінь, внуки, двохрідні між собою - друга ступінь, правнуки, трьохрідні між собою - третя ступінь; праправнуки, чотирирідні між собою - четверта ступінь). У бічній лінії кровне споріднення розриває подружжя до четвертого ступеня включно, тобто подружжя між Вами і Вашою чотирирідною сестрою (якщо вірно Вас зрозумів) має перешкоду кровного споріднення і вам, якщо любите одне одного, потрібно звернутися до Церкви за дозволом на одруження - у подібних до Вами описаного випадку, Церква такий дозвіл може надати

З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Назарій
гість
гість
Повідомлень: 2
З нами з: 24 листопада 2012, 01:18

Re: Кровне споріднення

Повідомлення Назарій » 24 листопада 2012, 12:00

спасибі))


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей