Кровне і духовне споріднення

на будь-яку тему. Відповідати може кожен дописувач Форуму, за винятком тих, кому модератори заборонили це робити.

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
romanm
старець
старець
Повідомлень: 1986
З нами з: 17 березня 2009, 09:43

Re: Кровне споріднення

Повідомлення romanm » 24 листопада 2012, 15:24

о.Олег писав:
Назарій писав:от скажіть мені будь-ласка, чи можна одружитись з чотирьох рідною сестрою. Наші батьки проти цього, кажуть гріх це.


про споріднення по крові вже писав трішечки вище, як і зазначав, що не спеціалізуюсь у цих питаннях, як і не вважаю, що без втручання Вашого (там, де Ви і Ваші батьки ходите до Церкви) священика/вивчення ним справи Ви щось зможете пояснити Вашим батькам. З Вашого запитання можу (на віддалі :pardon: ) на скільки це можливо припустити
Ви з Вашою чотирирідною сестрою походите від одного предка по бічній лінії споріднення і віддалені одне від одного по кровній спорідненості на 4 ступені (діти спільного предка - перша ступінь, внуки, двохрідні між собою - друга ступінь, правнуки, трьохрідні між собою - третя ступінь; праправнуки, чотирирідні між собою - четверта ступінь). У бічній лінії кровне споріднення розриває подружжя до четвертого ступеня включно, тобто подружжя між Вами і Вашою чотирирідною сестрою (якщо вірно Вас зрозумів) має перешкоду кровного споріднення і вам, якщо любите одне одного, потрібно звернутися до Церкви за дозволом на одруження - у подібних до Вами описаного випадку, Церква такий дозвіл може надати

З повагою. о.Олег

Отче, хіба так? Якщо не помиляюся, з 4=ох рідною сестрою можна, тільки дозвіл від єпископа! 4-ох то вже ні фіга :) не рідня.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кровне споріднення

Повідомлення о.Олег » 24 листопада 2012, 19:56

romanm писав:Отче, хіба так? Якщо не помиляюся, з 4=ох рідною сестрою можна, тільки дозвіл від єпископа! 4-ох то вже ні фіга :) не рідня.

кровне споріднення, рідня (інакше нащо питатися про "дозвіл від єпископа", якщо не рідня?) в 4-му коліні
думаю, що правий, не помилився, але закликаю звернутися до свого священика і компетентної влади
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Кровне споріднення

Повідомлення о.Олег » 26 листопада 2012, 12:22

Назарій писав:от скажіть мені будь-ласка, чи можна одружитись з чотирьох рідною сестрою. Наші батьки проти цього, кажуть гріх це.

перепрошую, Назаре - Роман правий (лише - і жодного окремого дозволу від Єпископа не потребуєте).
Не стикаюсь я грішний з такими проблемами, тому і змилив: Ваш випадок - бічна рівна (віддалена на чотири з кожної сторони від спільного предка) гілка кровного споріднення і ступенів (колін) споріднення у такій ситуації стільки, скільки осіб в обох вітках, не рахуючи предка (ККСЦ Кан.918). Це означає, що Ви з Вашою обранницею перебуваєте у восьмій ступені споріднення і не маєте жодних перешкод до одруження з цього боку
Ще раз перепрошую, що понадіявся на свою память і змилив
в кожному разі - підійдіть до Вашого священика на парафії
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Запитання-відповіді”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей