Характерні риси діяльності тоталітарних сект

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 17:09

ієром. Діонисій писав:Я хотів сказати те, що сказав: Апостольська Церква визнає подвійне джерело Об'явлення: Святе Писання Старого й Нового Завітів і Святе Передання (Традицію).
Бо ж і з чим порівнювали Старий Завіт мешканці Верії, якщо перше богонатхнене писання Нового Завіту, Послання до солунян апостола Павла, з'явилося лише згодом, через кілька тижнів чи місяців після покинення Верії?
То як апостоли проповідували, якщо писань Нового Завіту ще не було? :wink:
І в що люди вірили? Бо ж не було ще повної Біблії! :shock:


На основі Старого Заповіту!!!!!!!!! + Самі апостоли говорять що їхні слова це Слова Божі і уже мали авторітет серед перших християн.

1-е до солунян 4:14 Коли бо ми віруємо, що Ісус був умер і воскрес, так і покійних через Ісуса приведе Бог із Ним. 15 Бо це ми вам кажемо словом Господнім, що ми, хто живе, хто полишений до приходу Господнього, ми не попередимо покійних.

Кол.4:16 І як буде прочитаний лист цей у вас, то зробіть, щоб прочитаний був він також у Церкві Лаодикійській, а того, що написаний з Лаодикії, прочитайте і ви.

2-е Петра 3:15 А довготерпіння Господа нашого вважайте за спасіння, як і улюблений брат наш Павло написав був до вас за даною йому мудрістю, 16 як і по всіх посланнях, що в них він говорить про це. У них є дещо тяжко зрозуміле, що неуки та незміцнені перекручують, як і інші Писання, на власну загибіль свою.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення andrivovk » 08 квітня 2010, 17:44

Вова писав:Вiд Матвiя 5:17 Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.

Уривок Євангелія вiд Матвiя 5:17 деколи перекладають так : "Не думайте, що я прийшов усунути закон чи пророків: я прийшов їх не усунути, а доповнити".Ісус прийшов все-таки, щоб встановити Новий Завіт, а не тільки щоб виконати Старий, імхо.Між словами "виконати" і "доповнити" є різниця.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 квітня 2010, 18:07

andrivovk писав:
Вова писав:Вiд Матвiя 5:17 Не подумайте, ніби Я руйнувати Закон чи Пророків прийшов, Я не руйнувати прийшов, але виконати.

Уривок Євангелія вiд Матвiя 5:17 деколи перекладають так : "Не думайте, що я прийшов усунути закон чи пророків: я прийшов їх не усунути, а доповнити".Ісус прийшов все-таки, щоб встановити Новий Завіт, а не тільки щоб виконати Старий, імхо.Між словами "виконати" і "доповнити" є різниця.

Не думаю що так як ви говорити, як би Він так сказав Його не певно каменували.
грецьке слово plhrсv
2) восполнять, возмещать
3) комплектовать
4) достигать, доходить, простираться: достигать (данного) числа;
6) исполнять, осуществлять, осуществить, т.е. оправдать предсказание; pepl®rvtai х kairсw NT исполнилось (пришло) время;
7) кончать (p‹nta tЊ =®mata eаw tina NT);
9) оплодотворять (tЊ y®lea Arst.).
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re:

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:12

o.Mykil писав:II.Лiдер створює власну релiгiйну громаду, яку називає “сiм’єю”, “комуною”, “мiсiєю”, “колонiєю” або “центром”. У цiй релiгiйнiй громадi лiдера називають “батьком” або “вчителем”. Вiн має необмежену владу.


Тут не має відповіді, це усе людські вигадки, я вам підкреслив одне слово, яке вас стосується. Я думаю, ви знаєте мою дальшу думку про слово “батько”, не хочу влазити у дискусію, а то закінчиться так само як у темі "Чистилище" То що ви секта? Звісно що ні.
Ви можете на підставі Біблії сформувати ознаки секти?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Re:

Повідомлення о.Олег » 07 червня 2010, 22:20

Вова писав: Ви можете на підставі Біблії сформувати ознаки секти?

хоч далі не розумію Вашого цитування Біблії: самаритяни не підійдуть у якості пояснення секти?
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:22

Вова писав:
o.Mykil писав:II.Лiдер створює власну релiгiйну громаду, яку називає “сiм’єю”, “комуною”, “мiсiєю”, “колонiєю” або “центром”. У цiй релiгiйнiй громадi лiдера називають “батьком” або “вчителем”. Вiн має необмежену владу.


Тут не має відповіді, це усе людські вигадки, я вам підкреслив одне слово, яке вас стосується. Я думаю, ви знаєте мою дальшу думку про слово “батько”, не хочу влазити у дискусію, а то закінчиться так само як у темі "Чистилище" То що ви секта? Звісно що ні.
Ви можете на підставі Біблії сформувати ознаки секти?


Я б просив не переодити на особи, якщо можна. Тому що це були не мої власні формулювання, а з релігієзнавчого підручника. На основі Біблії? Прошу дуже.

ЗЛЕТ ЗЛИХ СЕКТ...

"Не піддавайтеся різним та чужим наукам" (Євр 13, 9)

Нині кожен з нас насторожено спостерігає за інтенсивною діяльністю різноманітних сект, які, на жаль, заполонили наше суспільство. Шаленість такого стрімкого злету впливає, насамперед, на Христову Церкву, яка постійно закликає, аби всі її вірні сини й доньки, охрещені в ім'я Пресвятої Трійці, спільно черпали водицю з криниці Божої правди, на варті якої вона перебуває. Явища сектантства траплялися і до народження Ісуса Христа і їх описав пророк Єремія, устами якого промовляв Господь: "Покинули Мене, джерело води живої, і повикопували собі копанки, копанки діраві, що води не держать" (Єрем 2, 13).

Зі Святого Письма довідуємося, що вже в 1 ст. св. апостол Петро писав до вірних з пересторогою: "Були в народі й пророки неправдиві, як і між вами будуть ложні вчителі, які введуть погубні єресі й, відрікшися Владики, що відкупив їх, наведуть на себе скору погибіль" (пор. 2 Пт 2, 1). А св. Павло говорив: "Бо буде час, коли люди не знесуть здорової науки, але за своїми пожаданнями зберуть навколо себе вчителів, щоб уприємнювати собі слух, і від правди відвернуть вухо, а повернуться до байок" (2 Тим 4, 3-4).

Ці листи свідчать про те, що вже в часи первісної Церкви були різні фальшиві вчення і "сила людей пішла за їхньою розбещеністю, і через них дорога правди зневажалася" (пор. 2 Пт 2, 2). Задля цього св. апостол Павло закликав вірних: "Благаю вас, брати, ім'ям Господа нашого Ісуса Христа, щоб ви всі те саме говорили; щоб не було розколів між вами, але щоб були по'єднані в однім розумінні й у одній думці" (1 Кор 1, 10).

Члени сект часто поводяться як запрограмовані і з ними важко вести діалог. Св. апостол Павло застерігає: "Єретика чоловіка по першім і другім попередженні цурайся, знаючи, що такий ось збився на манівці і грішить, ще й осуджує себе самого" (Тит 3, 10-11). Але хочеться чисто по-людськи інколи знайти спільну мову у важливих життєвих питаннях.

Бувають, на жаль, випадки, коли члени Католицької чи Православної Церков переходять до секти. Дуже часто проповідники сект їх підкупили, заманили фінансовою чи матеріальною допомогою. До таких відносяться слова св. Павла до галатів: "Дивуюся, що ви так швидко покинули того, хто вас покликав Христовою благодаттю, і перейшли на іншу Євангелію; не те, щоб вона була справді інша, але деякі баламутять вас, бажаючи перемінити Євангелію Христову. Та коли б чи ми самі, чи ангели з неба проповідували вам іншу, більше за те, ніж ми вам проповідували були, нехай буде анатема!" (Гал 1, 6-8).

На перший погляд може комусь видатися, що в сектах немає нічого поганого, але ж їхні члени перебувають поза істинною Церквою! Сектанти фальсифікують науку Христа через обмежений світогляд, недостатні знання і з лихої волі. Св. апостол Юда писав у листі: "Бо до вас крадькома вдерлися деякі люди, що були здавна призначені на засуд: безбожні, які відрікаються від нашого єдиного Владики і Господа Ісуса Христа" (пор. Юд 1, 4).

Вселенська Церква неодноразово намагалася затулити зарозумілим баламутам роти. Наприклад, на II Нікейському Соборі в 787 році було осуджено іконоборців, які звинувачували християн у шануванні святих ікон, називаючи їх ідолопоклонниками. Дуже гостро проти Мартина Лютера і його послідовників виступили отці Тридентійського Собору в 16 ст.

Отже, маємо остерігатися впливу нищівних сект, їхніх сповнених фальші вчень. "Багато бо обманців поширилось у світі, що не визнають Ісуса Христа, який прийшов у тілі. Зважайте ж на себе, щоб не втратити те, що ми заробили, а прийняти повну нагороду" (пор. 2 Ів 1, 7-8).

Св. Церква безперестанно намагається якомога більше роз'яснювати вірним джерела християнської віри, зокрема Біблію, щоб різноманітні згубні секти не затягували зухвало праведні душі до своїх тенет, розкинутих повсюди. Після II Ватиканського Собору були створені численні біблійні товариства і таким чином з рук сектантів було вибито найціннішу зброю: мовляв, вони найкраще знають Святе Письмо. Завдяки таким товариствам вірні Католицької Церкви мають змогу глибше пізнати Біблію і поширювати свої знання серед сучасників.

Пам'ятаймо, що слово "секта" з латинської мови означає "розрізати на куски одне ціле". Кожна секта відриває від Христової Церкви якусь частину вірних, проголошуючи, що тільки в ній людина здобуде спасіння своєї душі. Не забудьмо, що секта є тільки відрізаною гілкою від стовбура дерева, а така гілка не приносить плоду, всихає і врешті буде спалена у вогні (пор. Ів 15, 6).
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:27

Вова писав: Я думаю, ви знаєте мою дальшу думку про слово “батько”, не хочу влазити у дискусію, а то закінчиться так само як у темі "Чистилище"


7. Закид: Не можна називати нікого отцем, крім Отця Небесного.

Відповідь: Мається на увазі не робити собі когось з людей богом, як це було за Сталіна. Ми ж називаємо священника отцем – батьком духовним. Хоч би ви мали тисячі учителів у Христі, але небагато отців, я бо вас породив через євангеліє у Христі Ісусі 1 Кр. 4:15. Отче Аврраме Лк. 16:24. Отче, я согрішив проти неба і проти тебе Лк. 15:18.


http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:28

Попробує, трохи уже мав таку дискусію. Писання прямо не говорить що ті чи ті є сектою. Писання дає ознаки тих, хто відступили від Писання і від Бога. От деякі місця Писання що говорить про відступників:


2-е Петра 2:А між людом були й неправдиві пророки, як і будуть між вас учителі неправдиві, що впровадять згубні єресі, відречуться від Владики, що викупив їх, і стягнуть на себе самі скору погибіль. 2І багато-хто підуть за пожадливістю їхньою, а через них дорога правдива зневажиться. 3 І в зажерливості вони будуть ловити вас словами облесними. Суд на них віддавна не бариться, а їхня загибіль не дрімає! .....
  13 Вони повсякденну розпусту вважають за розкіш; самі бруд та неслава, вони насолоджуються своїми оманами, бенкетуючи з вами. 14 Їхні очі наповнені перелюбом та гріхом безупинним; вони зваблюють душі незміцнені, вони, діти прокляття, мають серце, привчене до зажерливости. 15 Вони покинули просту дорогу та й заблудили.....
  18 Бо, висловлюючи марне базікання, вони зваблюють пожадливістю тіла й розпустою тих, хто ледве втік від тих, хто живе в розпусті. 19 Вони волю обіцюють їм, самі бувши рабами тління. Бо хто ким переможений, той тому й раб. 20 Бо коли хто втече від нечистости світу через пізнання Господа й Спасителя Ісуса Христа, а потому знов заплутуються ними та перемагаються, то останнє буває для них гірше першого. 21 Бо краще було б не пізнати їм дороги праведности, аніж, пізнавши, вернутись назад від переданої їм святої заповіді! 22 Бо їм трапилося за правдивою приказкою: Вертається пес до своєї блювотини, та: Помита свиня йде валятися в калюжу...  

До галатiв 1:6 Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію, 7 що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію. 8 Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! 9 Як ми перше казали, і тепер знов кажу: коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, нехай буде проклятий! 10 Бо тепер чи я в людей шукаю признання чи в Бога? Чи людям дбаю я догоджати? Бо коли б догоджав я ще людям, я не був би рабом Христовим. 11 Звіщаю ж вам, браття, що Євангелія, яку я благовістив, вона не від людей. 12 Бо я не прийняв, ні навчився її від людини, але відкриттям Ісуса Христа.


Вiд Матвiя 7:15 Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас ув одежі овечій, а всередині хижі вовки. 16 По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків? 17 Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі. 18 Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити. 19 Усяке ж дерево, що доброго плоду не родить, зрубується та в огонь укидається. 20 Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!

Вiд Марка 7:8 Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь: обмиваєте глеки та чаші, і багато такого подібного й іншого робите ви. 9 І сказав Він до них: Спритно відкидаєте ви заповідь Божу, аби зберегти своє передання.

1-е Тимофiю 5:20 О Тимофію, бережи передання, стережися марного базікання та суперечок знання, неправдиво названого так. 21 Дехто віддався йому, та й від віри відпав.

1-е Тимофiю 4:3 Настане бо час, коли здорової науки не будуть триматись, але за своїми пожадливостями виберуть собі вчителів, щоб вони їхні вуха влещували.

1-е Тимофiю 3:1 А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів,2 хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє,3 хто одружуватися забороняє, наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав.

До євреїв 3:12 Стережіться, брати, щоб у комусь із вас не було злого серця невірства, що воно відступало б від Бога Живого!

Вiд Матвiя 7
15 Стережіться фальшивих пророків, що приходять до вас ув одежі овечій, а всередині хижі вовки.
16 По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків?
17 Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі.
18 Не може родить добре дерево плоду лихого, ані дерево зле плодів добрих родити.
19 Усяке ж дерево, що доброго плоду не родить, зрубується та в огонь укидається.
20 Ото ж бо, по їхніх плодах ви пізнаєте їх!
21 Не кожен, хто каже до Мене: Господи, Господи! увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі.
22 Багато-хто скажуть Мені того дня: Господи, Господи, хіба ми не Ім'ям Твоїм пророкували, хіба не Ім'ям Твоїм демонів ми виганяли, або не Ім'ям Твоїм чуда великі творили?
23 І їм оголошу Я тоді: Я ніколи не знав вас... Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!
24 Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. 25 І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, та не впав, бо на камені був він заснований. 26 А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску.
27 І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой кинулась, і він упав. І велика була та руїна його!
Отож, висновок християни мають грунтуватися виключно на Біблії. І навіть той християнин який клече Господа своїм Спасителем, а не робить те що Він заповів не буде  з Богом у небі, а піде у вічний огонь.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:35

Вова писав:
Отож, висновок християни мають грунтуватися виключно на Біблії. І навіть той християнин який клече Господа своїм Спасителем, а не робить те що Він заповів не буде  з Богом у небі, а піде у вічний огонь.



16. Закид: Треба дотримуватись тільки Святого Письма.

Відповідь: Тримайтесь передань, яких ви від нас навчилися чи то усно, чи то листовно 2 Сл. 2:15. Бережи передання 1 Тм. 6:20.

http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:37

o.Mykil писав:
Вова писав: Я думаю, ви знаєте мою дальшу думку про слово “батько”, не хочу влазити у дискусію, а то закінчиться так само як у темі "Чистилище"


7. Закид: Не можна називати нікого отцем, крім Отця Небесного.

Та ні, не те я мав на увазі, походження слова "папа" пішло від слова "батько",а батько пішло від слова "єпископ". Думаю вам зрозуміло.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:41

o.Mykil писав:
Вова писав:
Отож, висновок християни мають грунтуватися виключно на Біблії. І навіть той християнин який клече Господа своїм Спасителем, а не робить те що Він заповів не буде  з Богом у небі, а піде у вічний огонь.



16. Закид: Треба дотримуватись тільки Святого Письма.

Відповідь: Тримайтесь передань, яких ви від нас навчилися чи то усно, чи то листовно 2 Сл. 2:15. Бережи передання 1 Тм. 6:20.


Є інше місце
Вiд Марка 7:8 Занехаявши заповідь Божу, передань людських ви тримаєтесь: обмиваєте глеки та чаші, і багато такого подібного й іншого робите ви. 9 І сказав Він до них: Спритно відкидаєте ви заповідь Божу, аби зберегти своє передання.

1-е Тимофiю 5:20 О Тимофію, бережи передання, стережися марного базікання та суперечок знання, неправдиво названого так. 21 Дехто віддався йому, та й від віри відпав.

То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?
А ви знаєте це усне передання Павла? хіба воно може відрізнятися від письмового?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:45

o.Mykil писав:ЗЛЕТ ЗЛИХ СЕКТ...

У цій вашій цитаті, я так зрозумів ви вважаєте всіх протестантів сектою чи не всіх?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:52

Вова писав:
То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?


Брате, цитата не моя приватна, а з Божого Слова, св. Писання...

"Багато й іншого звершив Ісус; та, якби написати про те докладно, то, гадаю, цілий світ не вмістив би написаних книг. Амінь" (Ів. 21, 25).


Але ми відходимо від теми, яка все-таки про секти, зокрема сучасні!!!
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:54

Вова писав:
o.Mykil писав:ЗЛЕТ ЗЛИХ СЕКТ...

У цій вашій цитаті, я так зрозумів ви вважаєте всіх протестантів сектою чи не всіх?


Протестантизм не існує в чистому вигляді, а розділений, як відомо, на сотні прерізних релігійних рухів, сект тощо. %)

Шукайте відповідь безпосередньо у св. Писанні чи церковному переданні, зокрема з наголосом на єдиній Церкві, бо вона є одна, як Господь, віра чи хрещення, не чіпляючись до слів. З Богом!
Востаннє редагувалось 07 червня 2010, 22:56 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 22:56

o.Mykil писав:http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082

Тобто получається, кожна конфесія придумала ознаки сектантства, і це проміняє до інших конфесій. Ще нам треба таке зробити :D
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення o.Mykil » 07 червня 2010, 22:57

Вова писав:
o.Mykil писав:http://www.ukrcenter.com/library/read.asp?id=2082

Тобто получається, кожна конфесія придумала ознаки сектантства, і це проміняє до інших конфесій. Ще нам треба таке зробити :D


Читайте св. Писання та розумійте його, як слід! Ось і відгадка.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 23:02

o.Mykil писав:
Вова писав:
То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?


Брате, цитата не моя приватна, а з Божого Слова, св. Писання...

"Багато й іншого звершив Ісус; та, якби написати про те докладно, то, гадаю, цілий світ не вмістив би написаних книг. Амінь" (Ів. 21, 25).


Але ми відходимо від теми, яка все-таки про секти, зокрема сучасні!!!

та мої теж із Писання :)

Але тут написано "Багато й іншого звершив Ісус" а не навчив. Я розумію так, якщо усне передання, чи письмове суперечить Писаню, значить таке передання не може бути Божим.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Re:

Повідомлення Вова » 07 червня 2010, 23:09

o.Mykil писав:Протестантизм не існує в чистому вигляді, а розділений, як відомо, на сотні прерізних релігійних рухів, сект тощо. %)


Погоджуюсь, не всі протестанські конфесії відповідають Писаню.

o.Mykil писав:Шукайте відповідь безпосередньо у св. Писанні чи церковному переданні....

Надаю перевагу першому.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 08 червня 2010, 15:12

Вова писав:То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?

та немає там протиставлення, пане Вово.
протиставлення і далі залишається у тому, що Ви в одному (прийнятому Церквою Святому Письму) довіряєте, а в іншому (прийнятому Церквою Святому Переданню) - не довіряєте Католицькій Церкві... Відповідно, нажаль, і виглядаєте своїми дописами часами отак десь Зображення
вибачте
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 21:12

о.Олег писав:
Вова писав:То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?

та немає там протиставлення, пане Вово.
протиставлення і далі залишається у тому, що Ви в одному (прийнятому Церквою Святому Письму) довіряєте, а в іншому (прийнятому Церквою Святому Переданню) - не довіряєте Католицькій Церкві... Відповідно, нажаль, і виглядаєте своїми дописами часами отак десь Зображення
вибачте

або наоборот, в тому смислі що поставте себе у цій цитаті :roll:
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 08 червня 2010, 21:30

Вова писав:
о.Олег писав:
Вова писав:То де правда? у вашій цитаті чи у моїй?

та немає там протиставлення, пане Вово.
протиставлення і далі залишається у тому, що Ви в одному (прийнятому Церквою Святому Письму) довіряєте, а в іншому (прийнятому Церквою Святому Переданню) - не довіряєте Католицькій Церкві... Відповідно, нажаль, і виглядаєте своїми дописами часами отак десь Зображення
вибачте

або наоборот, в тому смислі що поставте себе у цій цитаті :roll:

не працює - я у протестантів нічого не брав, пане Вово.
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення прочанка » 08 червня 2010, 21:38

Один Пастир -одне стадо! - вчив Ісус
сатана радить - розділяй і властвуй. Кожна нова секта, яка роздиває єдину святу апостольську Церкву служить сатані.
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 08 червня 2010, 21:44

прочанка писав:Один Пастир -одне стадо! - вчив Ісус
сатана радить - розділяй і властвуй. Кожна нова секта, яка роздиває єдину святу апостольську Церкву служить сатані.

першому сектантові...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 21:48

прочанка писав:Один Пастир -одне стадо! - вчив Ісус
сатана радить - розділяй і властвуй. Кожна нова секта, яка роздиває єдину святу апостольську Церкву служить сатані.

Частково ви праві, а частково ні.
Не можна усе на сатану звалити, винуваті у більшості самі християни, ми перестали бути світлом і сіллю. А кожен християнин зо окремо є камінчик у великій будівлі, що називається Церква. А Церква є світло, а якщо світло не світить, що залишається людині робити, крім того щоб шукати Бога.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення прочанка » 08 червня 2010, 22:00

Шукати Бога - згідна з Вами :) Але секти, прикриваючись Богом,(особливо панівна верхівка) прагнуть влади і грошей... Одна моя родичка мислила саме так - шукати Бога... Потрапила під вплив свідків. Пройшло доволі часу поки вона зрозуміла, що її використовували... Бог її не покинув, повернулась в лоно УГКЦ, висповідалась, визнала помилки...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 08 червня 2010, 22:09

Вова писав:
прочанка писав:Один Пастир -одне стадо! - вчив Ісус
сатана радить - розділяй і властвуй. Кожна нова секта, яка роздиває єдину святу апостольську Церкву служить сатані.

Частково ви праві, а частково ні.
Не можна усе на сатану звалити, винуваті у більшості самі християни, ми перестали бути світлом і сіллю. А кожен християнин зо окремо є камінчик у великій будівлі, що називається Церква. А Церква є світло, а якщо світло не світить, що залишається людині робити, крім того щоб шукати Бога.

можливо Ви десь і маєте рацію. У дуже окремих випадках. Але переважно людина засліплена власним "я" і нічого окрім себе не бачить... І прикриваючись пошуком Бога вона шукає самоутвердження, себе... Вириває з Церкви Божої Святе Письмо в трактує, трактує... Знаходить суперечності - вирішує, що їй миліше, а заявляє: "так сказав Бог" (і цитата в дужках...) А Бог Сказав і Церква Сталася, Сказав - Записала, Сказав - пояснила суть... Для всіх "камінчиків", пане Вово. Силою Святого Духа. Церква - не лише "кожен християнин". Церква народилася Зісланням Святого Духа і ось уже майже 2000 рочків їй. І світить - просто людина дивиться на себе і гру власної тіні видає за Одкровення. Мені шкода, пане Вово...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 22:11

прочанка писав:Шукати Бога - згідна з Вами :) Але секти, прикриваючись Богом,(особливо панівна верхівка) прагнуть влади і грошей... Одна моя родичка мислила саме так - шукати Бога... Потрапила під вплив свідків. Пройшло доволі часу поки вона зрозуміла, що її використовували... Бог її не покинув, повернулась в лоно УГКЦ, висповідалась, визнала помилки...

Ви мене не так зрозуміли, я говорив якщо у Церкві людина має постійно духовну поживу вона не буде шукати Бога на стороні, а коли не може знайти цієї духовної їжі, то тут і виникають проблеми.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення Вова » 08 червня 2010, 22:13

о.Олег писав:можливо Ви десь і маєте рацію. У дуже окремих випадках. Але переважно людина засліплена власним "я" і нічого окрім себе не бачить... І прикриваючись пошуком Бога вона шукає самоутвердження, себе... Вириває з Церкви Божої Святе Письмо в трактує, трактує... Знаходить суперечності - вирішує, що їй миліше, а заявляє: "так сказав Бог" (і цитата в дужках...) А Бог Сказав і Церква Сталася, Сказав - Записала, Сказав - пояснила суть... Для всіх "камінчиків", пане Вово. Силою Святого Духа. Церква - не лише "кожен християнин". Церква народилася Зісланням Святого Духа і ось уже майже 2000 рочків їй. І світить - просто людина дивиться на себе і гру власної тіні видає за Одкровення. Мені шкода, пане Вово...


це саме і вас стосується не так зрозуміли. Я говорив що ми кожен зо окрема є світло і сіллю, а якщо ми не пригідні, то як люди можуть побачити у нас послідовників ХРИСТА? 100% ні як, тільки одну релігію і обряди.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
прочанка
старець
старець
Повідомлень: 1692
З нами з: 18 червня 2009, 15:09
Звідки: Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення прочанка » 09 червня 2010, 09:30

Вова писав:
прочанка писав:Шукати Бога - згідна з Вами :) Але секти, прикриваючись Богом,(особливо панівна верхівка) прагнуть влади і грошей... Одна моя родичка мислила саме так - шукати Бога... Потрапила під вплив свідків. Пройшло доволі часу поки вона зрозуміла, що її використовували... Бог її не покинув, повернулась в лоно УГКЦ, висповідалась, визнала помилки...

Ви мене не так зрозуміли, я говорив якщо у Церкві людина має постійно духовну поживу вона не буде шукати Бога на стороні, а коли не може знайти цієї духовної їжі, то тут і виникають проблеми.


:( тоді,можливо, проблема у самій людині? Часто нині можна почути: - в ту церкву більше не піду - щось в ній не так або священик не подобається, а є й таке - ходжу до тої церкви, бо такий файний молодий священик -є на кого подивитися...
Тобто, питання - що сама людина хоче знайти?! Чи хоче вона тої духовної поживи? Варто віднайти Бога в собі, навести лад у власній душі...
Не бійтеся!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: ОСНОВНІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОТАЛІТАРНИХ СЕКТ

Повідомлення о.Олег » 09 червня 2010, 09:35

Вова писав:це саме і вас стосується не так зрозуміли. Я говорив що ми кожен зо окрема є світло і сіллю, а якщо ми не пригідні, то як люди можуть побачити у нас послідовників ХРИСТА? 100% ні як, тільки одну релігію і обряди.

в нас одні люди побачать щось одне, інші - інше... Люди грішні, пане Вово. Завжди. А Церква, пане Вово - Свята. Завжди. Баче хтось чи не баче. У людині проблема. Погоджуюсь з Прочанкою...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей