Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 20:14

Навчаючись на філософсько-богословському факультеті, ми мали такий предмет як психологія релігії, крім загальної психології тощо. Використовували різні підручники, а також посібник «Психологія релігії», авторами котрого є В. І. Лубський і О. І. Предко. Вийшов він друком у Києві в 2004 році та рекомендований для студентів вищих навчальних закладів. Видання серйозне. Немало цікавих наукових досліджень у цій сфері, психологічно-людських підходів до Бога, релігійної дійсності, звернень до різних стовпів молодої науки психології і т. д.

Перечитуючи книгу та вивчаючи її зміст, довідуєшся, звичайно, багато нового, відкриваєш для себе щось цікаве... Хочу зараз зупинитися коротенько на одному, не всім знаному штриху з життя М. Лютера, батька бурхливої Реформації (Протестантизму). Із двох місць видно, що Лютер як впливова особистість був одержимий, тобто мав злого духа в у християнському значенні. Чому? А тому, що Ерік Г. Еріксон у «Молодому Лютері», пробуючи поєднати індивідуальну та історичну кризу, (у підручникові подані тільки уривки з неї) згадує те, що троє молодих його сучасників, з яких ніхто, між іншим, не став на дорогу Лютера, повідомили, що одного разу (коли мав уже поза тридцять) він раптово упав на монастирських хорах в Ерфурті і в шаленості одержимого, ревучи голосом бика закричав: Ich bin’s nit! Ich bin’s nit! З німецької це означає: «Це не я!». По-латинськи буде: «Не я!». Подібно як це не раз трапляється на автентичних сеансах екзорцизму, де люди, а точніше сатана в них, верещать грізно несвоїми голосами, звуками різних тварин, бачачи святий хрест, освячену воду, священика під час обряду чи молитви… Не все диявольська одержимість проявляється чітко назовні - злий дух може й хитро маскуватися. Дивно якось виглядає та зафіксована очевидцями подія…

Свідки вважали, що Лютер був якраз одержимий бісами... Так просто до психологічного стану це важко звести (хоч Лютер намагався) – тут проявляється також і духовна площина реальності. Не з кожним таке, на щастя, буває. Зі світової павутини (одного магічного сайту) дізнався про те, що, мовляв, Мартин Лютер знав, що є одержимий дияволом... До слова, це сталося конкретніше під час читання фрагменту Євангелія від Марка про зцілення Христом людини, яка була одержима німим нечистим духом… Виходить, промовив у ньому дідько? Як випливає з досвіду, під час одержимості в людини свідомість може виключатися або повністю, або наполовину… Не завжди людська особа усвідомлює, що в ній «сидить» та нечисть з пекла. Тож робімо тепер висновки. Можливо. Здійснити суто людськими силами такий могутній переворот у Церкві на той час без втручання потойбічних сил йому одному, мабуть, би ніколи й не вдалося. Дияволові це було вигідно? Тобто, щоб Вселенська Церква, Містичне Христове Тіло, була ще більше пошматована, існувала в невигойних ранах?

Протестантизм, хоч і був певною відповіддю на тогочасні проблеми Церкви, однак він зайшов через новаторські ідеї задалеко. Сам Лютер вибрав дуже крайні методи діяльності. Пропагував своєрідну богословську парадоксальність, як наприклад, що людська природа повністю знищена (а не зранена як Церква вчить!) через первородний гріх. Ми ж є самі в собі, і не є цілком ніщо, тому що створені на Божий образ та подобу… Різні-прерізні секти, християнські розколи, церковний розбрат – це також плоди Реформації. А Господь же наголошує у св. Писанні, щоб ми всі були у християнському дусі як одне ціле. Нам треба єдності від Триєдиного Бога. Вистачить хаосу! Диявол, цей прадавній ворог Бога та людини, є водночас батьком усякого розбрату з неправдою. Тому варто задуматися, чи Протестантизм такий світлий як часом може здаватися, зокрема братам-протестантам. І чи це все погоджується, отже, суціль із предвічним Божим задумом, подихом Святого Духа. Бо ж яке коріння, такі й плоди...

Так, певною мірою були надуживання у справі індульгенцій, як нам підказує історія, однак, як на мене, проблему було занадто ним роздуто, щоб аж поряд з іншими речами дійшло до розколу Христової Церкви. Можна було спокійніше це вирішити, без власних амбіцій та спотворення теологічної дійсності. І ніби мудрий був чоловік цей Лютер, а так багато наробив духовної шкоди, створив своїм Протестантизмом - більше проблем, ніж існувало до виникнення цієї релігійної течії. Може й був у цьому малий Божий допуст, та бачу після аналізу явища, що більше простежується в тому рука Божого ворога, джерела всякого безпорядку, єресей тощо.


П.С. Між іншим, відомо теж і з Інтернету, що М. Лютер мав у житті неабиякий контакт із дияволом... Ось наприклад це для підтвердження - http://www.anamalia.ru/priv/p41/p41.php
Востаннє редагувалось 16 вересня 2010, 06:58 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 4 разів.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 20 травня 2009, 20:40

Булла Папи Лева X. Exsurge Domine - відповідь батьку Реформації http://www.gumer.info/bogoslov_Buks/His ... xsurge.php

Проповідь єпископа Йоана Фішера проти згубного вчення Лютера (1521 р.) http://www.unavoce.ru/library/fisher_sermo.html


Дискусія продовжується... Про Лютера, штрихи з його життя, які не раз замовчуються послідовниками Мартіна, його релігійні погляди... Запрошуються теж і протестанти-чи тільки сама віра потрібна до спасіння, чи, можливо, швидше, вона з добрими ділами, без котрих за св. Писанням, віра є мертвою?!:)

Зі соборного послання ап. Якова 2, 14-26:

"Улюблені, яка користь, коли хтось каже, що має віру, але діл не має? Чи може віра спасти його? Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку, і хто-небудь з вас скаже до них: Ідіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь, і не дасть їм необхідного для тіла, то що це допоможе? Так само й віра, коли немає діл, сама в собі мертва. Та хто-небудь скаже: Ти маєш віру, а я маю діла; покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу мою віру моїми ділами. Ти віруєш, що Бог один? - Добре робиш. І біси вірують та тремтять. Хочеш знати, безглузда людино, що віра без діл не приносить плоду? Авраам, наш батько, чи не ділами виявився праведним, коли був приніс на жертовник Ісаака, свого сина? Бачиш, що віра співдіяла з його ділами, і його віра удосконалилася ділами. Так здійснилося Писання, яке каже: Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність, і він був названий приятелем Божим. Ви бачите, що чоловік виправдується ділами, не тільки вірою. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами виправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом? Як тіло без душі мертве, так і віра без діл мертва".



За протестантами, потрібна тільки віра для спасіння. Знаємо з Біблії, що сатана теж вірить і тремтить...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 21 травня 2009, 10:40

Вважаю, що любі спекуляції на тему здоров'я, чи інших деталей із приватного життя Лютера (та й не тільки його, можемо ще деяких пап згадати, якщо потрібно) не мають сенсу. Пройшло дуже багато часу, достовірних даних дуже мало, як раз через заангажованість тих, чи інших свідків. Тому треба дивитися в корінь проблеми, а саме на вчення, та на його наслідки.
unicuique suum

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 21 травня 2009, 16:51

robie писав:Вважаю, що любі спекуляції на тему здоров'я, чи інших деталей із приватного життя Лютера (та й не тільки його, можемо ще деяких пап згадати, якщо потрібно) не мають сенсу.


Але якщо вже хтось наводить життєві дані Лютера, то варто наводити все... Адже випадок із його життя (кричання не своїм голосом на хорах) описується у наукових книгах з психологічного боку... Йдеться про те, щоб ми більше заглянули в саме коріння протестантизму...
Востаннє редагувалось 26 травня 2009, 10:00 користувачем o.Mykil, всього редагувалось 1 раз.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

robie
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 239
З нами з: 30 червня 2005, 21:19
Контактна інформація:

Повідомлення robie » 21 травня 2009, 21:33

mykil писав:Але якшо вже хтось наводить життєві дані Лютера, то варто наводити все... Адже випадок із його життя (кричання не своїм голосом на хорах) описується у наукових книгах з психологічного боку...


Я не збераюся сперечатися, але Ви усвідомлюєте, що "кричати не своїм голосом" може мати безліч значеннь? І прийняття зручної, для доведеня певної теорії (точки зору), позиції є не зовсім об'єктивним?
Все. Тут або так, а бо ні. Якщо погоджуєтеся, то давайте дивитися в корінь протестантизму поза суб'єктивних інтрпретацій впливу особи (та стану її здоров'я) на формування такого великого та надзвичайно важливого, як не крути, феномену, як протестантизм.

Трохи розвину свою думку. Хіба достатньо свідчення кого-небудь, для того, щоб визначити, що людина є одержимою? Будь ласка, гляньте, що потрібно для цьогоо сьогодні - медична експертиза це як мінімум! Хіба можете ви сказати, що хтось одержимий через свідчення третіх осіб??? Без сумніву - ні!

Чому ж одного свідчення (одного епізоду) достатньо, щоб навіть тільки підозрювати Лютера в біснуватості? Це що за підхід?
Маю надію, я трохи пояснив свою позицію, щодо спекуляцій на подібні теми.

Якщо послухати деяких форумчан, то у нас пів Церкви одержимих та єретиків. А для інших саме ці люди одержимі дияволом. 8) Думаю, натяк зрозумілий. :)
unicuique suum

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 травня 2009, 11:12

robie писав:

Я не збераюся сперечатися, але Ви усвідомлюєте, що "кричати не своїм голосом" може мати безліч значеннь? І прийняття зручної, для доведеня певної теорії (точки зору), позиції є не зовсім об'єктивним?



Звісно, важко нині твердити однозначно, що пан М. Лютер був біснуватим, я й цього не хочу робити, тому ця замітка звучить більше саме в питальній формі, як бачимо.
Але факт такий, що, як говорять дослідники, не раз і за словами самого Лютера, зв*язок із дияволом (князем темряви) він все-таки мав... Взяти хоча б оце http://www.anamalia.ru/priv/p41/p41.php І правди не сховати. Бо своїми людськими силами йому було б не можливо здійснити такий колосальний переворот у Христовій Церкві...

Вважаю, що Протестантизм як світовий феномен можна краще збагнути через призму особи самого його засновника...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

enginer
дописувач
дописувач
Повідомлень: 121
З нами з: 04 листопада 2008, 17:29

Повідомлення enginer » 22 травня 2009, 15:02

Не пригадую точно джерела, але я десь читав, що Лютер перед смертю свому сповіднику відрікся від ідей протестантизму та розкаявся...?

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Повідомлення o.Mykil » 22 травня 2009, 15:47

enginer писав:Не пригадую точно джерела, але я десь читав, що Лютер перед смертю свому сповіднику відрікся від ідей протестантизму та розкаявся...?



Хіба М. Л. не відкидав сповіді перед священнослужителем? Зараз це конкретно тільки один Господь знає. Затятим протестантам це не докажеш. Якщо щось і і було таке, що Лютер заперечив те, що вчив, розкаявся, то міг відректися тільки дечого (не всіх протестантських ідей, зокрема тих 95 роздутих тез) або й був не при повній свідомості...
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?!

Повідомлення Kaktus » 19 березня 2010, 19:20

В Німеччині є такий анекдот, що колись Іван Павло ІІ під час одного візиту хотів проголосити Лютера святим, а католицькі єпископи його ледве від цього стримали. Думаю, він містить зерно істини - багато з того, що казав Лютер, було правдою. Перш ніж судити про нього, треба почитати його твори. Ранній Лютер не був лютеранином, а католиком, який хотів добра Церкві.

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?!

Повідомлення o.Mykil » 19 березня 2010, 19:25

Kaktus писав: Перш ніж судити про нього, треба почитати його твори. Ранній Лютер не був лютеранином, а католиком, який хотів добра Церкві.


Вивчали в семінарії його доктрину немало, тож є від чогось особисто мені відштовхнутися... Звичайно, хотів і оступився, зайшов у далекі дебрі... І маємо те що маємо: сотні сект на протестантському грунті, єресі...

Так, більше факти нас тут цікавлять та розгляд його доктрини.
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Kaktus
постійний дописувач
постійний дописувач
Повідомлень: 183
З нами з: 05 березня 2010, 10:05

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?!

Повідомлення Kaktus » 26 березня 2010, 10:33

Так, більше факти нас тут цікавлять та розгляд його доктрини.


То що ж Ви закидаєте Лютерові конкретно ? Хочу попробувати себе в ролі иак би мовити "Advocatus diaboli".

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?!

Повідомлення о.Олег » 26 березня 2010, 11:39

Kaktus писав:
Так, більше факти нас тут цікавлять та розгляд його доктрини.


То що ж Ви закидаєте Лютерові конкретно ? Хочу попробувати себе в ролі иак би мовити "Advocatus diaboli".

з мого досвіду спілкування по Лютеру з, власне, лютеранами, справа видалася безнадійною доти, доки захисник Лютера сам не зволив написати, які пункти його вчення буде захищати. Доки цього не зробимо, постійно будемо биті аргументом: "він цього не казав", "ви його не розумієте"; "сучасні лютерани не знають Лютера"...
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення o.Mykil » 16 вересня 2010, 07:00

"Учение Лютера в его первоначальном виде не только представляло собою полное извращение христианства, но его даже вообще нельзя назвать религиею, так как назначение всякой религии, хотя бы самой грубой — прежде всего сделать возможным человеческое общежитие; проповедь же Лютера ни к чему иному не могла привести, как к анархии, политической, социальной и нравственной...".

http://www.gumer.info/bogoslov_Buks/okk ... tmi/07.php

А що [багато] помилок міститься в книжках чи писаннях Мартіна Лютера, ми… осуджуємо, ганимо та відкидаємо цілковито книжки та всі писання й проповіді згаданого Мартіна, будь-то латиною чи іншою мовою, та котрі містять зазначені помилки чи будь-яку з них; і ми бажаємо, щоб їх вважали як повністю осуджені, зганені й відкинуті. Ми забороняємо всім та будь-кому з вірних будь-якої статі на підставі святої покори та з огляду на [наведені в цій буллі] кари, котрі в разі порушення накладаються автоматично, читати, стверджувати, проповідувати, хвалити, друкувати, оприлюднювати чи захищати їх.

Лев Х, Exsurge domine, 15.06.1520
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

sposterigach
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 20 травня 2011, 17:53

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення sposterigach » 27 травня 2011, 16:45

Лютер був масоном:
Одним из людей, обладавших тесными контактами с Иллюминатами и Розенкрейцерами, был МАРТИН ЛЮТЕР[4 - Лютер Мартин (1483—1546) глава религиозной Реформации в Германии. В 1517 г. в г. Виттенберг выступил с 95 тезисами, направленными против основных догматов католицизма. Основатель крупнейшей ветви протестантизма – лютеранства. Переводом Библии на немецкий язык утвердил нормы общенемецкого литературного языка.] о чем он сообщил посвященным, видом своей личной печати (роза и крест с его инициалами, как на печати Розенкрейцеров).


одна з причин Реформації :
"В это время во главе католической церкви стоял ПАПА ЛЕВ X [5 - Лев Х (1475—1521) кардинал с 1489 г., папа Римский с 1513 г. В период его возглавления католической церкви процветала практика раздачи доходных церковных должностей и высших званий ближайшим родственникам с целью укрепления личной власти. Лев X, расходы которого были огромны, широко продавал епископские и кардинальские должности. При нем апогея достигла продажа индульгенций (отпущение грехов за определенную плату), что и послужило толчком к началу Реформации. В 1520 г. отлучил М.Лютера от церкви."

текст взятий із книги "Тайные Общества ХХІ Века", автор А.Н. Боголюбов.
http://bookz.ru/authors/nikolai-bogolub ... o_543.html

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення ShMariam » 27 травня 2011, 20:49

sposterigach писав:При нем апогея достигла продажа индульгенций (отпущение грехов за определенную плату),..[/i]


Прощення гріхів ніколи не продавалося Все про індульгенції
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення о.Олег » 28 травня 2011, 08:14

sposterigach писав:Лютер був масоном...

:D Лютер жив в 15-16 ст; виникнення масонства 17 ст. Та і "прибиття на дверях 95 тез" - міф (немає історичних доказів)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

християночка
новик
новик
Повідомлень: 20
З нами з: 11 червня 2013, 17:36

Re: Дещо сенсаційно: Мартін Лютер був біснуватий?..

Повідомлення християночка » 11 серпня 2013, 21:23

Я недавно відвідала одне "зібрання" протестантів. Після цього почала читати про М.Л. Ще не читаючи цієї сторінки на форумі, у мене також виникла думка про нечистого і М.Л.
Там зовсім немає духовності, і вони дійсно сповідаються один перед одним.
А може, це той (М.Л.), хто мав прийти після народження Ісуса Христа, і збити з правильної дороги всіх вірних? Десь знаходила таке, тільки не памятаю де? Може в Біблії?


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей