Хрещення від протестантів

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Хрещення від протестантів

Повідомлення Palatinus » 04 грудня 2010, 10:42

Короткий епізод з історії хрещення яке перейняли протестантські і неопротестантські спільноти, напрями і рухи.
"... Цвінглі, щоб уникнути розколу, вступив в публічну суперечку з прихильниками нового вчення 18 січня 1525 року. Його противники Гребель і Георг "Синій кафтан" були в цій суперечці переможені,..
В останній раз зібрались вони разом для читання біблії і для повчальної бесіди..."
(Георг Тумбюльт / Перехрещенці / Соціальний і релігійний рух під час реформації / ст. 30)
".. вони радилися до тих пір, поки тривога і занепокоєння не охопили їх серця. Вони преклонили коліна перед Верховним Владикою Господом, що перебуває на небесах, волаючи до Нього, знаючого те, що є у людей на серці, і молячись, щоб Він оголосив їм Свою Божественну волю і висловив їм Своє милосердя, оскільки людська плоть, кров і уява не підказують їм нічого. Тому вони добре знали, що їм належить пройти через страждання і пересилити їх. Після молитви Георг Кахакоб піднявся і став благати Конрада Гребеля Бога ради охрестити його через істинне християнське хрещення, засноване на його вірі і сповіданні. А оскільки він гаряче благав його зробити це і навіть встав на коліна, то Конрад охрестив його, тому що тут не було рукопокладеного священнослужителя, щоб зробити подібний обряд. Коли це сталося, то і інші також побажали, щоб Георг охрестив їх, що він і зробив на їх прохання.". (Quoted in Harold S. Bender, The Life and Letters of Conrad Grebel. Goshen, Indiana: Mennonite Historical Society, 1950, p. 137 in translation from Rudolf Wolcan (ed.) Geschicht - Buch der Hutterischen Brader. Wien: Carl Fromme, 1923, p. 35).
Коли відкинути епічне оформлення і залишити лише факт того, що дорослі люди мотивуючись тільки своїми бажаннями чинять вищеописане. Тоді перед нами виникає питання: На якій підставі К. Гребель проводить (вводить) обряд дорослого хрещення? Ніде не згадується про обявлення від Бога, або якісь надзвичайні/чудесні події які могли б посвідчити на користь Богонатхненності свідомого вчинку дорослих людей.Але важливим є те, що сучасне хрещення в дорослому віці не має апостольського передання**, бо першим хто здійснив обряд*** був Конрад Гребель****. Виходячи з цього, ми не можемо назвати церковним або біблійним хрещенням обряд який практикують протестантські***** та нові-протестантські громади.
Ще кілька цікавих фактів.
"Розповсюдження вчення перехрещенців в Нижній Германії можна приписати винятково Мельхіору Гофману... (ст. 42)
Як тільки виявилась поява нової секти в Голандії, почались переслідування, і знову з'явились мученики за перехрещенські переконання... З цих пір, за твердим наказом Гофмана, в спільноті більше не перехрещували, а лиш таємно навчали та наставляли. Адже скоро мало збутись його пророцтво про кінець світу, друге пришестя Гофман очікував в 1533 році.
В цьому році, як він предрікав, мали знову зявитись апостоли, щоб прийняти дари Святого Духа і возвести Новий Єрусалим. Страсбург обраний Богом,(ст.43) щоб бути Новим Єрусалимом і колискою цих посланців. Звідси вийдуть апокаліптичні 144 тисячі мужів для останньої повсемісної проповіді слова Божого, а з ними, як два факела, - Ілля та Енох, свідки Божої Слави... (ст. 44)
...всі напружено очікували кінця світу 1533 року. В цей час зявився новий пророк, який видавав себе за обітованого Еноха. Це був пекар Ян Маттіссон з Гарлему.
...Ян Маттиссон був апостолом помсти. Його програма вимагала силою зброї знищити нечестивців з лиця землі. Він посилався на Божественне откровення яке було йому дане, закликаючи зробити це.
Не зважаючи на те, що ще не минуло два роки, в продовж яких Мельхіор Гофман наказав припинити хрещення, Ян Маттіссон наказав знову перехрещувати. (ст. 45)
(Георг Тумбюльт / Перехрещенці / Соціальний і релігійний рух під час реформації / ст. 42, 43, 44, 45)"

коментарі:
*Георг Кахакоб відомий згодом як Георг Блаурок.
**апостольського передання - йдеться про те, що хрещення яке вводить Г.Блаурок ніяк не повязане з апостольським і є самочинним.
***Обряд - йдеться про подію 21 січня 1525 р., яка відбулась в домі Ф.Манца.
****"таким образом 21 января 1525 года было совершено первое анабаптистское крещение" (рус.) - коментар С. Саннікова (Двадцать веков христианства, т2. ст.237).
*****не йдеться про тих, хто зберігає дитяче хрещення - до прикладу - такі, як Лютерани.

Рекомендована протестантська література
:
1) К. Дж. Дік
Радикальна реформація
Історія виникнення і розвитку анабаптизма(рус.)
2) С.В. Санніков
Двадцать століть християнства (рус.)
3) Георг Тумбюльт
Перехрещенці
Соціальний і релігійний рух під час реформації (нім.) або (також є рус. 1908р.)
4) Е. Модерзон
Чи маю я ще раз хреститись?
Чому рекомендую саме їх (1 і 2), бо хто розповість краще про себе ніж самі носії "хрещення в дорослому віці". 3-тя розповідає про історію перехрещенців. 4-та наполягає на хрещенні дітей.

***

PS. Але це ще не кінець!
"В 1608 или в начале 1609 года он (Джон Смит (1570-1612)) крестил сам себя обливанием, а затем крестил и остальных членов своей общины..." (Санников / Двадцать веков христианства / ст.240)
Не зрозуміло - чи то Гребель і Блаурок не викликали в Сміта довіри, чи то йому теж захотілось "відродити" церкву? Як б там не було, але власне це і є "хрещення" неопротестантів. Його практикують в багатьох, так званих, церквах.
"Всі бо ви, що у Христа христилися, у Христа одягнулися." (Гал.3:27) - а в кого зодягнулись ті, що не практикують хрещення переданого апостолами Господа Ісуса Христа?
Востаннє редагувалось 21 грудня 2010, 00:00 користувачем Palatinus, всього редагувалось 2 разів.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: хрещення від "протестантів"

Повідомлення Palatinus » 07 грудня 2010, 17:12

"Отже, йдіть і вчіть усі народи, хрестячи їх в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, наставляючи їх, зберігати все, що Я заповів вам; і ось Я з вами в усі дні до закінчення віку. [Амінь]. (Матв.28:18,19)"
Перед тим як перейдемо до свідоцтв історично-документального характеру, закцентуймо увагу на слові "народи" (Матв.28:18,19). Отже - "народ" є поняттям, яке включає в себе етнічну групу людей незалежно від статі і віку. Тому, пам'ятаючи заповідь Господа Ісуса Христа "йдіть і вчіть усі народи", і беручи до уваги слова святого апостола Павла "В ньому ви були обрізані нерукотворним обрізанням, скинувши смертне тіло в Христовім обрізанні. Бувши похованими з ним хрещенням, ви встали з ним вірою в силу Бога, що воскресив його з мертвих. (Кол.2:11,12)" - в тому усвідомлючи що хрещення Нового Заповіту заміщує Старозавітнє обрізання - як таке, що втратило силу, Католицька Церква сумлінно виконує настанову "хрестіть усі народи" і не позбавляє права дітей бути членами тіла Христового.
"Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий! (Євр.13:8)" - Визнаємо, що Бог Старого Заповіту є Богом і Нового Заповіту, отже є Богом незмінним - таким Який колись приймав дітей в обрізанні, а сьогодні приймає дітей в хрещенні!
***
"Саме тому буде правильним, після читання літератури, що відкидає хрещення дітей і що рахує хрещення дорослих єдино вірним, подивитися на цю проблему з іншої точки зору. Я переконаний, що застосовувалося як одне, так і інше хрещення. Це доводить той же Тертулліан. Він був освіченою людиною, юристом. Біля 200 року він написав трактат "Про хрещення". У 18 розділі, зверніть увагу, він говорить про те, що дітей не слід хрестити. Він пише: "Відстрочення хрещення, особливо маленьких дітей, бажане. Для чого піддавати риску хресних батьків, можливо їх передчасна смерть перешкодить виконанню їх обіцянок, або дитина обдурить їх надії! Добре Господь говорить: "Не перешкоджайте дітям приходити до Мене". Ось і нехай вони приходять, коли навчаться, коли будуть наставлені, куди їм слід йти. Вони можуть стати християнами після того, як пізнають Христа. Та і що примушує безневинну юність до пробачення гріхів -. Потрібно діяти в цьому випадку обережніше і не довіряти небесні цінності тим, яким ще не передані земні цінності. Вони повинні спочатку навчитися бажати порятунку, тоді на їх прохання можна його їм надати". Таким чином, Тертулліан, якщо мені дозволите так виразитися, стояв на баптистській основі. Будучи досвідченим юристом, він привів такі аргументи, які і сьогодні ще використовуються проти хрещення дітей. Проте, як я вже говорив, для мене вони є доказом існування хрещення дітей. По-перше, з його роботи, без сумніву, витікає, що у той час хрещення дітей практикувалося. І, по-друге, ще одна обставина говорить на користь хрещення дітей. Тертулліан не зробив і натяку на те, що Апостоли не хрестили дітей. Якби він це стверджував, то питання було б вирішене. Цей аргумент був би вирішальним. Чому ж він його не привів? Тому, що він не міг його привести. Хрещення дітей перейшло з апостольських часів. Було б це не так, він не впустив би підкреслити цей факт. По стилю його викладу очевидно, що він бореться не з тільки що виниклим нехорошим звичаєм, але заклопотаний чимось давно існуючим, сталим, на його думку - неправильним, і проти чого він вважає потрібним виступити. Не ті є новаторами, які практикують хрещення дітей, але Тертулліан, який виступив проти цього. У аргументах Тертулліана я знаходжу лише вагомий доказ тому, що хрещення дітей практикувалося в церквах вже в ті часи."
(Е. Модерзон Чи повинен я ще раз хреститись (ст. 8, 9)).
***
"Ecclesia ab apostolis traditionem accepit etiam parvulis baptismum dare" - переклад: "Церква перейняла від Апостолів традицію давти хрещення також і малим дітям"
(Коментар на послання до Римля / Оріген (182-252))
Однозначне свідоцтво Орігена не потребує коментарів.
***
"Що ж до справи про немовлят, яких, по словах твоїм, не потрібно хрестити в другий або третій день з дня їх народження, а повинно погодитися із законом древнього обрізання, і народженого, як ти думаєш, ні хрестити, ні освячувати раніше восьмого дня, - то ця обставина представилася на нашому Соборі абсолютно інакше. Ніхто не погодився з твоєю думкою про цю справу - навпроти, усі ми за краще порахували жодну людину, що народилася, не позбавляти милосердя і благодаті Божої."
(Кіпріан Карфагенський (між 200 - 210р, - 258)/ Лист до Фіда, про хрещення дітей)
Як бачимо і тут ніхто не заперечує хрещення дітей. Мова йде про те - в який день хрестити дітей, 2, 3 чи 8 по народженні.
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 21 січня 2012, 11:53

Вова писав:
Patlatus писав:Відповідно, протестанти і православні забувають або оминають це місце Святого Письма, або трактують його по-іншому.

Або католики трактують його під своє вчення. Чому цей варіант не розглянули?

Подайте своє трактування тексту про Петра і порівняємо.

Вова писав:
Patlatus писав:Якщо протестанти не охрещуються одразу після народження, то вони не мають охорони від злих духів, аж поки не охрестяться.

То значення хрещення це охорона від злих духів?
1.Покажіть де Писання про це говорить?
2. Яке має значення хрещення у Писанні?

І охорона від злих духів також.
Спочатку покажіть де в Святому Письмі є список канонічних книг, що Ви їх такими визнаєте.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 21 січня 2012, 13:09

viter писав:
Вова писав:
Patlatus писав:Якщо протестанти не охрещуються одразу після народження, то вони не мають охорони від злих духів, аж поки не охрестяться.

То значення хрещення це охорона від злих духів?

І це також.

1.На чому базується це вчення?
2. Чому цю доктрину не базуєте на Писанню?


viter писав:
Вова писав:1.Покажіть де Писання про це говорить?
2. Яке має значення хрещення у Писанні?

Спочатку покажіть де в Святому Письмі є список канонічних книг, що Ви їх такими визнаєте.

Це відступлення від запитання.
Тоді питання:
1.Що таке Писання?
2.Що апостоли і Ісус називали Писанням?

Вова писав:1.Покажіть де Писання про це говорить?
2. Яке має значення хрещення у Писанні?

Поясніть тоді це не канонічними книгами. Не думаю що вони теж так тлумачать як Ви.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення о.Олег » 21 січня 2012, 21:43

Вова писав: 1.На чому базується це вчення?
2. Чому цю доктрину не базуєте на Писанню?

ще й як базуємо. Просто Ваше визнання віри в "лише Біблію" (визнаєте Ви це чи ні) включає віру в трактувальників Біблії, які Вам (особисто, чи людям, яким Ви довіряєте) виглядають розумними. А... та говорив вже ...
В кожному разі.., не знаю, чому ви (дискутанти) аж в такому вузькому контексті (відречення від влади диявола і його ангелів) взялися вести мову про Таїнство Хрещення
нагадаю коротко про Хрещення з Катехизму

артикул 1 Таїнство Хрещення
1213 Святе Хрещення є основою всього християнського життя, дверима духовного життя (vitae spiritualis ianua) і дверима, які відчиняють доступ до інших святих таїнств. Через Хрещення ми звільняємося від гріха і відроджуємося як діти Божі, стаємо членами Христа і, вщеплені в Церкву, стаємо учасниками її місії (Пор. Флорентійський Собор: DS 1314; Кодекс канонічного права, кан. 204, § 1; 849; Кодекс канонів Східних Церков, кан. 675, § 1.): «Хрещення є таїнством відродження через воду у слові» (Римський Катехизм, 2, 2, 5.).

І. Як називається це святе таїнство?

1214 Хрещення називають Варtismus, відповідно до головного обряду, за яким воно здійснюється: baptizare (гр. βαπτíξειν) означає «занурювати», «пірнати». «Занурення» у воду символізує поховання оглашенного у смерті Христа, звідки він виходить через воскресіння з Ним (Пор Рим. 6, 3-4, Кол. 2, 12) як «нове створіння» (2 Кор.5,17; Гал. 6,15).
1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).
1216 «Ця купіль називається просвіченням, бо хто отримує цю [катехитичну] науку, просвітлюється в дусі умом...» (Юстин, Апології, 1, 61.) Отримавши у Хрещенні Слово, «справжнє світло, що просвітлює кожну людину» (Iв. 1,9), охрещений, «щойно просвітлений» (Євр. 10,32), стає «сином світла» (1 Сол. 5,5) і «світлом» (Еф. 5,8):
Хрещення - «найгарніший і найвеличніший дар Божий (...). Ми його називаємо даром, благодаттю, зануренням, помазанням, просвітленням, одягом нетлінності, купіллю відродження, печаттю і всім, що є найціннішого. Дар - бо дається тим, що нічого не приносять; благодать - бо дається навіть тим, що борги мають; занурення — бо гріх похований у воді; помазання - бо воно є священним і царським (бо їх помазувалося); просвітлення - бо воно є світлом блискучим; одяг - бо прикриває сором наш; купіль — бо обмиває; печать - бо оберігає нас і є знаком Божої влади» (Св. Григорій Назіянзький, Проповіді, 40, 3-4).

II. Хрещення в Ікономії спасіння

Прообрази Хрещення у Старому Союзі

1217 У богослуженні Пасхальної ночі, при благословенні хрещальної води, Церква урочисто згадує визначні події історії спасіння, які вже були прообразами містерії Хрещення:
«Своєю невидимою силою, Господи, Ти твориш чудесні діла через знаки таїнств, і впродовж Історії спасіння Ти багатьма способами підготував воду, щоб вона являла благодать Хрещення» (Римський Мисал, Надвечір'я Пасхи, 42, Благословення хрещальної води.)
1218 Від початку світу вода - це скромне й гарне творіння - є джерелом життя і плідності. Святе Письмо бачить її як таку, що «Дух Божий ширяв» над нею (Пор. Буг. 1, 2.):
«Від початку світу Дух Твій ширяв над водами, щоб вони отримали силу, яка освячує». (Римський Мисал, Надвечір'я Пасхи, 42, Благословення хрещальної води.)
1219 У Ноєвому ковчезі Церква бачила прообраз спасіння через Хрещення. У ньому «мало, тобто вісім душ, урятувалися водою» (1 Пт.3,20):
«У хвилях потопу Ти показав образ відродження, бо вода була кінцем гріха і початком нового життя». (Римський Мисал, Надвечір'я Пасхи, 42, Благословення хрещальної води.)
1220 Якщо джерельна вода символізує життя, то морська вода є символом смерті. Тому вода могла бути прообразом таїнства Хреста. З уваги на цю символіку, Хрещення означає участь у смерті Христа.
1221 Передусім перехід через Червоне море, що є правдивим визволенням Ізраїля з єгипетської неволі, заповідає визволення через Хрещення:
«Ти вчинив, що Авраамові діти перейшли Червоне море по сухому дні моря, щоб народ, звільнений з фараонової неволі, провіщав народ охрещених». (Римський Мисал, Надвечір'я Пасхи, 42, Благословення хрещальної води.)
1222 Врешті, перехід Йордану є прообразом Хрещення, завдяки якому Божий народ отримав для нащадків Авраама дар Обіцяної Землі, яка є образом вічного життя. Обітниця цього благословенного спадку сповнюється у Новому Союзі.

Хрещення Христа

1223 Усі прообрази Старого Союзу знаходять своє завершення в Ісусі Христі. Він розпочинає Своє публічне життя після того, як був охрещений св. Іваном Хрестителем у ріці Йордані (Пор. Мт. З, 13.), а після Свого воскресіння Він передає цю місію апостолам: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи їх берегти все, що Я вам заповідав» (Мт. 28,І9-20; Пор. Мр. 16, 15-16.).
1224 Господь наш добровільно прийняв Хрещення св. Івана, призначене для грішників, щоб «здійснити всяку правду» (Мт. З,15). Цей вчинок Ісуса є виявом Його «применшення» (Флп. 2,7). Дух, який ширяв над водами першого творення, зійшов тоді на Христа, випереджуючи нове творення, і Отець показує Ісуса як Свого «Сина улюбленого» (Мт. 3,16-17).
1225 У Своїй Пасці Христос відкрив усім людям джерело Хрещення. Він уже розповідав про Свої страждання, які Він терпітиме в Єрусалимі, як про «Хрещення», яким Він має хреститись (Мр.10,38) (Пор. Лк. 12, 50.). Кров і вода, які потекли з пробитого боку розп'ятого того Ісуса (Iв. 19,34), є образами Хрещення і Євхаристії, таїнствами нового життя (Пор. 1 Iв. 5,6-8.): відтоді стало можливим «народитися з води та Духа», щоб увійти в Царство Боже (Iв. З, 5).
«Подивись, де ти хрестишся, звідки походить Хрещення, як не від Хреста Христового, зі смерті Христа. Тут усе таїнство: за тебе Він терпів. У Ньому ти відкуплений, у Ньому ти спасенний» (Св. Амвросій, Про таїнства, 2, 2, 6.).

Хрещення в Церкві

1226 Від дня П'ятдесятниці Церква відправляла й уділяла святе Хрещення. Святий Петро проголошує натовпові, зворушеному його проповіддю: «Покайтесь, і нехай кожний із вас охреститься в ім'я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа» (Ді. 2, 38). Апостоли і їхні співпрацівники вділяють Хрещення всім, хто вірує в Ісуса: юдеям, що бояться Бога, поганам (Пор. Ді. 2, 41; 8, 12-13; 10, 48; 16, 15). Хрещення завжди пов'язане з вірою: «Віруй у Господа Ісуса, і спасешся ти і твій дім», - говорить ув'язнений св. Павло своєму наглядачеві у Филиппах. Далі оповідається: наглядач «тієї години охрестився з усіма своїми» (Ді. 16, 31-33).
1227 За словами св. апостола Павла, через Хрещення віруючий є 790 учасником смерті Христа; він похований і воскресає з Ним:
«Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть Його хрестилися? Ми поховані з Ним через Хрещення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям» (Рим. 6, 3-4) (Пор. Кол. 2, 12.)
Хрещені «у Христа одягнулися» (Гал. 3,27). Хрещення через Святого Духа є купіллю, що очищує, освячує й виправдовує (Пор. 1 Кор. 6, 11; 12, 13,
1228 Отже, Хрещення є водною купіллю, в якій «нетлінне насіння» Слова Божого дає свій оживляючий результат (Пор. 1 Пт. 1,23; Еф. 5,26.) Св. Августин каже про Хрещення: «Слово з'єднується з матеріальним елементом, і постає таїнство»(Св. Августин, Трактат на Євангеліє від Івана, 80, 3.)

III. Як здійснюється таїнство Хрещення?

Християнське втаємничений

1229 Щоб хтось став християнином, потрібно, ще від апостольських часів, перейти певну дорогу втаємничення, яке складалося з кількох етапів. Цю дорогу можна перейти швидко або повільно, але вона завжди повинна мати в собі кілька істотних елементів: проповідування Слова, прийняття Євангелія, яке приводить до навернення, визнання віри, Хрещення (занурення), вилиття Святого Духа, приступання до євхаристійного Причастя.
1230 Це втаємничення дуже змінювалося в ході століть і залежно від обставин. У перших сторіччях Церкви християнське втаємничення досягло значного розвитку і охоплювало довгий період катехуменату та низку підготовчих обрядів, які літургійно визначали шлях приготування оглашенних і закінчувались уділюванням святих таїнств християнського втаємничення.
1231 Там, де Хрещення дітей стало поширеною і звичною формою уділювання цього таїнства, усе це стало одним обрядом, який містить у собі дуже короткі підготовчі етапи християнського втаємничення. За своєю природою Хрещення дітей вимагає «катехуменату» після Хрещення. Ідеться не лише про потребу навчання після Хрещення, а й про необхідний розквіт благодаті Хрещення зі зростанням особи. Саме тут — місце для катехизи.
1232 Другий Ватиканський Собор відновив для Латинської Церкви «катехуменат дорослих, розділений на декілька етапів» (II Ватиканський Собор, Конст. «Sасrоsапсtит Сопсіliит», 64.). Обради ці можна знайти в «Чині християнського втаємничення дорослих» (Ordo initiationis christianae adultorum) (1972). Крім того, Собор дозволив, щоб, «крім елементів втаємничення, даних християнською традицією», допускалися на місійних теренах «Інші елементи втаємничення, які вживаються кожним народом, настільки, наскільки вони можуть бути пристосовані до християнського обряду» (II Ватиканський Собор, Конст. « Sасrоsапсtит Сопсіliит»,. 65; 37 – 40).
1233 Сьогодні у всіх латинських і східних обрядах християнське втаємничення дорослих починається від прийняття їх до катехуменату і досягає своєї найвищої точки в єдиному уділенні трьох таїнств - Хрещення, Миропомазання і Євхаристії (Пор. II Ватиканський Собор, Декр. «Ad gentes», 14; Кодекс канонічного права, кан. 851; 865; 866.). У східних обрядах християнське втаємничення дітей починається від Хрещення, за яким відразу йде Миропомазання і Євхаристія; тимчасом як у римському обряді воно продовжується на кілька років катехизації, щоб завершитися згодом Миропомазанням і Євхаристією - вершиною їх християнського втаємничення. (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 851, 2. 868.)
Містичне значення (містагогія) відправи

1234 Значення і благодать таїнства Хрещення ясно виявляються в обрядах його відправи. Стежачи уважно за рухами і словами цієї відправи, вірні втаємничуються в багатства, які виражаються і здійснюються цим таїнством у кожному новоохрещеному.
1235 Знак Хреста на початку відправи витискає печать Христа на тому, хто Йому належатиме, і виражає благодать відкуплення, яку здобув для нас Христос Своїм Хрестом.
1236 Голошення Слова Божого освітлює об'явлену правду кандидатам та згромадженню і викликає відповідь віри, невіддільну від Хрещення. Таким чином, Хрещення є особливим способом «таїнством віри», позаяк воно є таємничим входом у життя віри.
1237 Оскільки Хрещення означає звільнення від гріха і від спокусника до нього, диявола, тому-то виконується один (або декілька) екзорцизмів над кандидатом. Його помазують олією оглашенних або той, що хрестить, кладе на нього руку, а той виразно зрікається сатани. Так підготовлений, оглашенний може визнати віру Церкви, якій він «передається» через Хрещення (Пор. Рим. 6, 17.).
1238 Вода для Хрещення посвячується молитвою Епіклези (або в ту ж хвилину, або в Пасхальну ніч). Церква просить у Бога, щоб через Його Сина сила Святого Духа зійшла на цю воду, щоб ті, що в ній будуть охрещені, «вродилися з води і Духа» (Iв. З, 5).
1239 Після цього настає суттєвий обряд таїнства: Занурення (Варtіsтиs) у стислому значенні, яке означає і здійснює смерть для гріха і входження в життя Пресвятої Трійці через уподібнення до Пасхального таїнства Христа. Хрещення виконується найбільш промовистим способом: потрійним зануренням у хрещальну воду. Та від давнини його можна уділяти також потрійним поливанням голови кандидата.
1240 У Церкві латинського обряду таке потрійне поливання супроводжується словами служителя: «(Ім'я), я хрещу тебе в ім'я Отця І Сина І Святого Духа». У східних літургіях до поверненого на схід оглашенного священик каже: «Хрещається раб Божий (ім'я) в ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь». І під час називання кожної Особи Пресвятої Трійці священик занурює його у воду і піднімає з неї.
1241 Помазання святим миром, пахучою олією, освяченою, єпископом, означає передавання дару Святого Духа новоохрещеному. Він став християнином, тобто «помазаним» Святим Духом, вщепленим у Христа, помазаного на Первосвященика, Пророка і Царя (Пор. Чин Хрещення немовлят, 62.).
1242 У літургії Східних Церков помазання після Хрещення є таїнством Миропомазання. У римській літургії воно заповідає друге помазання святим миром, яке буде дане єпископом: таїнство Миропомазання (Конфірмація), яка, так би мовити, «підтверджує» й завершує хрещальне помазання.
1243 Білий одяг символізує, що охрещений «одягнувся в Христа» (Гал. 3,27) і воскрес із Христом. Свічка, запалена від пасхальної свічки, означає, що Христос осяяв новоохрещеного. У Христі Ізіб охрещені є «світлом світу» (Мт. 5,14). (Пор. Флп. 2, 15.)
Новоохрещений уже є Божою дитиною у Єдиному Сині. Він може 2769 мовити молитву дітей Божих: «Отче Наш».
1244 Перше євхаристійне Причастя. Ставши Божою дитиною, одягнувши весільне вбрання, новоохрещений допущений на «весільний бенкет Агнця», щоб отримати поживу нового життя - Тіло і Кров Христа. Східні Церкви, зберігаючи живу свідомість сукупності трьох святих таїнств християнського втаємничення, причащають усіх новоохрещених і миропомазаних, навіть малих дітей, пригадуючи собі слова Господа: «Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм» (Мк. 10,14). Церква латинського обряду, яка дає святе Причастя тільки тим, хто досягнув свідомого віку, виражає скерування Хрещення до Євхаристії, коли приводить до жертовника новоохрещену дитину для мовлення молитви «Отче наш».
1245 Урочисте благословення завершує відправу Хрещення. Під час Хрещення немовлят благословення матері займає особливе місце.

IV. Хто може прийняти Хрещення?

1246 «Хрещення може прийняти кожна, і тільки неохрещена людина» (Кодекс канонічного права, кан. 864; Пор. Кодекс канонів Східних Церков, кан. 679.).


Хрещення дорослих

1247 Від початків Церкви Хрещення дорослих відбувається найчастіше там, де недавно проповідувалось Євангеліє. Катехуменат (підготування до Хрещення) у таких випадках займає важливе місце. Як втаємничення у віру і християнське життя, він має завдання сприяти прийняттю Божого дару у Хрещенні, Миропомазанні і Євхаристії.
1248 Катехуменат, або формування катехуменів (оглашенних), має на меті уможливити їм, у відповідь на Божу ініціативу і в єдності з якоюсь церковною спільнотою, досягти зрілості у наверненні і своїй вірі. Йдеться про «формування цілого християнського життя (...), яким учні з'єднані з Христом, своїм Учителем. Оглашенні повинні, отже, бути втаємничені (...) в містерію спасіння і в практику євангельського життя, а через священні обряди, які відправляються у відповідний час, бути введеними в життя віри, богослужіння і любові Божого Народу» (II Ватиканський Собор, Декр. « Ad gentes », 14; пор. Чин християнського посвячення дорослих, 19 і 98.).
1249 Оглашенні «вже з'єднані з Церквою, вони вже є домочадцями Христа і нерідко вже ведуть життя віри, надії і любові» (II Ватиканський Собор, Декр. « Ad gentes », 14.). «Мати Церква уже в любові приймає їх як своїх, турбуючись про них» (II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 14; пор. Кодекс канонічного права, кан. 206; 788.).

Хрещення дітей

1250 Народжуючись у людській природі, що впала в первородний гріх і заплямлена ним, навіть діти потребують нового народження у Хрещенні (Пор. Тридентський Собор: DS 1514), щоб звільнитися від влади темряви і перейти до царства свободи дітей Божих (Пор. Кол. 1, 12-14.), до якого покликані всі люди. У Хрещенні дітей особливо виявляється цілковита незаслуженість ласки спасіння. Церква і батьки позбавили б дитину неоціненної ласки стати дитиною Божою, якби не уділили їй Хрещення одразу після народження (Пор. СІС кан. 867; ССЕО кан. 686, § 1.).
1251 Батьки-християни визнають, що така практика також відповідає їхній ролі годувальників життя, яку Бог їм довірив (Пор. II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 11; 41; II Ватиканський Собор, Паст, конст. «Gaudium et spes», 48; Кодекс канонічного права, кан. 774, § 2.).
1252 Практика хрестити малих дітей є споконвічною традицією Церкви. Про неї є виразні свідчення від другого сторіччя. Цілком можливо, що від початку апостольського проповідування, коли цілі «доми» приймали Хрещення (Пор. Ді. 16, 15. 33; 18, 8; 1 Кор. 1, 16.), також хрестили дітей (Пор. Конгрегація віровчення, Інструкція «Pastoralis actio», 4.).

Віра і Хрещення

1253 Хрещення є таїнством віри (Пор. Мр. 16, 16.). Але віра вимагає спільноти віруючих. Лише у вірі Церкви кожен вірний може вірувати. Віра, яка вимагається для Хрещення, не є досконалою і зрілою, а лише початком, який має розвиватися. Оглашенного або його хресного батька запитують: «Чого ви просите у Божої Церкви?» А вони відповідають: «Віри!».
1254 У всіх охрещених, дітей чи дорослих, віра повинна зростати після Хрещення. Тому щороку в Пасхальну ніч Церква святкує відновлення обітниць Хрещення. Приготування до Хрещення веде лише до порога нового життя. Хрещення є джерелом нового життя у Христі, з якого виходить усе християнське життя.
1255 Щоб благодать Хрещення могла розвиватися, важливою є допомога батьків. Особливо хресного батька і хресної матері, які повинні бути глибоко віруючими, здатними і готовими допомогти новоохрещеному - дитині чи дорослому - на його шляху християнського життя (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 872-874.). Їхнє завдання - це справжня церковна функція (Оffiсіит) (Пор. II Ватиканський Собор, Конст. « Sасrоsапсtит Сопсіliит », 67.). Уся церковна спільнота несе частину відповідальності за розвиток і зберігання благодаті, отриманої в Хрещенні.

V. Хто може хрестити?

1256 Звичайно таїнство Хрещення здійснюють єпископ або священик, а в Латинській Церкві - також диякон (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 861,§ 1; Кодекс канонів Східних Церков кан. 677, § 1.). У разі необхідності хрестити може кожний, навіть нехрещении, якщо має необхідний до цього намір (Пор. Кодекс канонічного права, кан. 861, §2.) і вживає тринітарну формулу Хрещення. Необхідний намір - це бажання робити те, що робить Церква, коли вона хрестить. Церква вбачає обґрунтування для цієї можливості в універсальній спасенній волі Бога (Пор. 1 Тим. 2, 4.) і в необхідності Хрещення для спасіння (Пор. Мр. 16, 16.).

VI. Необхідність Хрещення

1257 Сам Господь стверджує, що Хрещення необхідне для спасіння (Пор. Iв. З, 5.). Тому Він наказав Своїм учням проповідувати Євангеліє і хрестити усі народи (Пор. Мт. 28, 20; пор. Тридентський Собор: DS 1618; II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 14; II Ватиканський Собор, Декр. « Ad gentes », 5.). Хрещення необхідне для спасіння тих, кому Євангеліє було проповідуване і хто мав можливість просити цього таїнства (Пор. Мр. 16, 16.). Церква не знає іншого засобу, крім Хрещення, щоб забезпечити вхід до вічного блаженства; тому вона старається не занедбувати місії, отриманої від Бога, щоб «відроджувати з води і Духа» всіх, що можуть охреститися. Бог зв'язав спасіння з таїнством Хрещення, але Він Сам не зв'язаний Своїми таїнствами.
1258 Церква завжди мала сильне переконання в тому, що хто зазнає смерті за віру, не отримавши Хрещення, є охрещений своєю смертю для Христа і з Ним. Це Хрещення кров'ю, як і бажання Хрещення, приносить плоди Хрещення, хоч воно і не є таїнством.
1259 Оглашенним, які вмирають перед Хрещенням, їхнє виразне бажання отримати Хрещення, поєднане з жалем за гріхи і любов'ю, забезпечує їм спасіння, якого вони не змогли отримати через таїнство.
1260 «Оскільки Христос умер за всіх, а остаточна мета людини є справді одна, тобто Божа, ми повинні вірити, що Святий Дух дає усім можливість бути прилученими - способом, що відомий одному тільки Богові - до участі в Пасхальній містерії» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 22; пор. II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium » 16, II Ватиканський Собор, Декр. « Ad gentes», 7.). Кожна людина, яка, не знаючи Євангелія Христа і Його Церкви, шукає правди й виконує Божу волю настільки, наскільки її знає, може бути спасенною. Можна припустити, що ці люди виразно прагнули б Хрещення, якби знали його необхідність.
1261 Щодо дітей, які вмерли без Хрещення, то Церква може тільки довірити їх Божому милосердю, як вона це робить у чині їхнього похорону. Справді, велике милосердя Бога, Який прагне, щоб усі люди були спасенні (Пор. 1 Тим. 2, 4.), і ласкавість Ісуса до дітей, через яку Він каже: «Пустіть дітей приходити до Мене, не бороніть їм» (Мр. 10, 14), - дозволяють нам сподіватися, що існує дорога спасіння для дітей, померлих без Хрещення. Тим настійливішим заклик Церкви не перешкоджати малим дітям приходити до Христа через дар святого Хрещення.

VII. Благодать Хрещення

1262 Різні наслідки Хрещення означені видимими елементами сакраментального обряду. Занурювання у воду показує символіку смерті й очищення, а також відродження й оновлення. Отже, двома головними наслідками Хрещення є очищення від гріхів і нове народження у Святому Дусі (Пор. Ді. 2, 38; Iв. З, 5.).

Для відпущення гріхів...

1263 Хрещенням відпускаються усі гріхи - первородний гріх і всі особисті гріхи, як і всі кари за гріхи (Пор. Флорентійський Собор: DS 1316.). Справді, у тих, що були відроджені до нового життя, не залишається нічого, що перешкодило б їм увійти в Царство Боже, - ні гріх Адама, ні особистий гріх, ні наслідки гріха, найважчим із яких є відлучення від Бога.
1264 Все ж таки, в охрещеному залишаються деякі тимчасові наслідки гріха, такі, як терпіння, хвороба, смерть чи слабості, внутрішньо притаманні життю, як-от слабкість характеру і т.п. або і схильність до гріха, яку Традиція називає похіттю, чи, висловлюючись метафорою, «вогнищем гріха» (fomes peccati): «Похіть, залишена нам, щоб ми її поборювали, не має сили зашкодити тим, хто не піддається їй, а мужньо опираються з допомогою благодаті Христа. Мало того, «хто законно бореться, отримує вінець» (2 Тим. 2,5) (Пор. Тридентський Собор: DS 1515.).

«Нове створіння»

1265 Хрещення не тільки очищує від усіх гріхів, воно робить також із новоохрещеного «нове створіння» (2 Кор. 5,17), сина Божого (Пор. Гал. 4, 5-7.), який став «учасником Божої природи» (2 Пт.1,4), членом Христовим (Пор. 1 Кор. 6, 15; 12,27.) і співспадкоємцем з Ним (Рим. 8,17), храмом Святого Духа (1 Кор. 6, 19.).
1266 Пресвята Трійця дає охрещеному освячуючу благодать, благодать виправдання, яка:
– робить його здатним вірувати в Бога, надіятися на Нього і любити Його через богословські чесноти;
– дає йому силу жити й діяти під натхненням Святого Духа через дари Святого Духа;
– дозволяє йому рости у доброму через моральні чесноти.
Таким чином, увесь організм надприродного життя християнина має своє коріння у святому Хрещенні.

Включені в Церкву, Тіло Христове

1267 Хрещення робить нас членами Тіла Христового. «Тому (...) ми один одному члени» (Еф. 4,25). Хрещення вводить у Церкву. З води Хрещення народжується єдиний Божий Народ Нового Союзу, який виходить за всі природні або людські межі націй, культур, рас і статі: «Усі бо ми хрестилися в одному Дусі, щоб бути одним тілом» (1 Кор. 12, 13).
1268 Охрещені стали «живим камінням» для збудування «духовного дому, на святе священство» (1 Пт. 2,5). Через Хрещення вони є учасниками у священстві Христа, у Його пророчій і царській місії; вони - «рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний на те, щоб звістувати похвали Того, Хто їх покликав із темряви в дивне своє світло» (1 Пт. 2,9). Хрещення дає участь у загальному священстві вірних.
1269 Ставши членом Церкви, охрещений не належить більше самому собі (пор. 1 Кор. 6,19), лише Тому, Хто вмер і воскрес для нас (Пор. 2 Кор. 5, 15.). Відтепер він покликаний коритися іншим (Пор. Еф. 5, 21; 1 Кор. 16, 15-16.), служити їм (Пор. Iв. 13, 12-15.) у спільності Церкви і бути «покірним і слухняним» наставникам Церкви (Євр 13, 17), ставитися до них з пошаною і любов'ю (Пор. 1 Сол. 5, 12-13.). Як Хрещення є джерелом відповідальності та обов'язків, так і охрещений користується також правами в лоні Церкви: має право приймати святі таїнства, живитися Словом Божим і підтримуватися іншою духовною допомогою Церкви (Пор. П Ватиканський Собор, Догм. конст. « Lumen gentium », 37; Кодекс канoнічного права, кан. 208-223; Кодекс канонів Східних Церков, кан. 675, § 2.).
1270 «Ставши синами Божими через відродження [у Хрещенні], охрещені покликані проповідувати перед людьми віру, яку вони отримали від Бога через Церкву» (ІІ Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 11.), і брати участь в апостольській і місіонерській діяльності Божого Народу (Пор. II Ватиканський Собор, Догм. конст. « Lumen gentium », 17; II Ватиканський Собор, Декр. « Ad gentes», 7, 23.).

Сакраментальний вузол єдності християн

1271 Хрещення становить основу співпричастя між усіма християнами, також з тими, що ще не є в повній спільності з католицькою Церквою: «Ті, що вірують у Христа і за установленим обрядом прийняли Хрещення, перебувають у певній спільності, хоча й недосконалій, із католицькою Церквою. (...) Виправдані вірою у Хрещенні, вони вщеплені в Христа і справедливо називаються християнами, а сини католицької Церкви справедливо визнають їх як братів у Господі» (II Ватиканський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3.). «Отже, Хрещення є сакраментальним вузлом єдності, яка існує між тими, що через нього відроджені» (II Ватиканський Собор, Декр. « Unitatis redintegratio », 22.).


Незгладима духовна печать

1272 Вщеплений у Христа через Хрещення, охрещений стає подібним до Христа (Пор. Рим. 8, 29.). Хрещення витискає на душі християнина незгладимий духовий знак (character) його належності до Христа. Цей знак не стирається жодним гріхом, навіть якщо гріх перешкоджає Хрещенню приносити плоди спасіння (Пор. Тридеитський Собор: DS 1609, 1619.). Хрещення дане раз і назавжди і не може бути повтореним.
1273 Приєднані до Церкви через Хрещення, вірні отримують сакраментальний знак, який посвячує їх у християнський релігійний культ (Пор. II Ватиканський Собор, Догм. конст. « Lumen gentium », 1 1.). Печать Хрещення дає людині здатність і обов'язок служити Богові через живу участь у святій церковній Літургії, виконуючи загальне священство охрещених свідченням праведного життя та дієвою любов'ю (Пор. II Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium », 10.).
1274 «Печать Господа» (Св. Августин, Послання, 98, 5.).- це позначка, якою Святий Дух позначив нас «на день відкуплення» (Еф. 4, 30) ) (Пор. Еф. 1, 13-14; 2 Кор. 1, 21-22.) «Хрещення справді є печаттю вічного життя» (Св. Іриней Ліонський, Пояснення апостольської проповіді, 3.). Вірний, що «збереже печать» до кінця, тобто залишиться вірний обітницям свого Хрещення, зможе відійти, «позначений печаттю віри» (Римський Мисал, Римський канон.), з вірою свого Хрещення, в очікуванні блаженного бачення Бога, що є завершенням віри, і в надії на воскресіння.

З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення andrey s. » 21 січня 2012, 22:19

о.Олег писав:нагадаю коротко про Хрещення з Катехизму


:D
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення о.Олег » 21 січня 2012, 22:41

andrey s. писав:
о.Олег писав:нагадаю коротко про Хрещення з Катехизму


:D

але... це дійсно коротко :)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 22 січня 2012, 23:39

о.Олег писав:
andrey s. писав:
о.Олег писав:нагадаю коротко про Хрещення з Катехизму


:D

але... це дійсно коротко :)

Звісно що коротко, як на цьому так і на форумі "Джерело" ми дуже багато говорили на цю тему. Не маю бажання повторятися. І ці слова із катехизму ми теж розглядали. Шкода що Ви не хочете протестантам говорити їхнією мовою, - тобто, Писанням.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення о.Олег » 23 січня 2012, 05:56

Вова писав:Звісно що коротко, як на цьому так і на форумі "Джерело" ми дуже багато говорили на цю тему. Не маю бажання повторятися. І ці слова із катехизму ми теж розглядали. Шкода що Ви не хочете протестантам говорити їхнією мовою, - тобто, Писанням.

:D Ви в цьму реченні жодного слова не сказали Писанням
біда з Вашими абсурдами... :(
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:24

о.Олег писав: :D Ви в цьму реченні жодного слова не сказали Писанням
біда з Вашими абсурдами... :(
З повагою. о.Олег

Заставляте мене говорити не по темі... Якщо зустрінете звернення на "ти" то прошу пропустіть, це я копіюю свої слова із форуму "джерела"

Поясніть :
Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде. Як ти думаєш, для того щоб не вийшло що це обливання потрібна віра того хреститься? Чи можна це поміняти місця, тобто охристити, а там як Бог дасть?

Дiї.2:38 А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас ..... Хіба Петро не підкреслив послідовність?


Дiї.8:36 І, як шляхом вони їхали, прибули до якоїсь води. І озвався скопець: Ось вода. Що мені заважає христитись?
37 А Пилип відказав: Якщо віруєш із повного серця свого, то можна. А той відповів і сказав: Я вірую, що Ісус Христос то Син Божий!
Як ви думаєте дитина усвідомлює що робить? Може дати відповідь і сказати: "Я вірую!"?

Я бачу таку послідовність:
1. Віра в І.Х.
2. Покаяння
3. Водне хрещення
Востаннє редагувалось 23 січня 2012, 08:44 користувачем Вова, всього редагувалось 2 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:39

Ще дайте відповіді:

Катехизм говорить:
1263 Хрещенням відпускаються усі гріхи - первородний гріх і всі особисті гріхи, як і всі кари за гріхи (Пор. Флорентійський Собор: DS 1316.). Справді, у тих, що були відроджені до нового життя, не залишається нічого, що перешкодило б їм увійти в Царство Боже, - ні гріх Адама, ні особистий гріх, ні наслідки гріха, найважчим із яких є відлучення від Бога.
1. Що таке первородний гріх?
2. Якщо уже немає первісної гріховної природи, то чому вони грішать так само як ті що не хрещені, і нічим не відрізняються від інших?
3. Получається якщо охрестився, то уже ніяк гріх не на перешкоді у Царство Христове? Чи я грішу, чи ні, я все одно у Царстві Небесному. Звідки таке вчення?
4. Якщо відпустили первородний гріх, то звідки у наступному поколінні появився первородний гріх?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:41

Катехизм Таїнство Хрещення
1213 ..........Через Хрещення ми звільняємося від гріха ............


Писання говорить:
Дiї.10:43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням.

Різницю бачите? У вас сказано що прощення через - хрещення, а Писання говорить - через віру.

Звісно, після того як християнин увірував, він має покаятися, аж потім охреститися. Чому ви пропускаєте два попередніх пункти 1.Віру 2. Покаяння?
Маємо приклад: Дiї.8:36 І, як шляхом вони їхали, прибули до якоїсь води. І озвався скопець: Ось вода. Що мені заважає христитись? 37 А Пилип відказав: Якщо віруєш із повного серця свого, то можна. А той відповів і сказав: Я вірую, що Ісус Христос то Син Божий! Бачимо спочатку пилип запитав про віру, а потім аж дав дозвіл на хрещення.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:48

1272 Вщеплений у Христа через Хрещення, охрещений стає подібним до Христа (Пор. Рим. 8, 29.). Хрещення витискає на душі християнина незгладимий духовий знак (character) його належності до Христа. Цей знак не стирається жодним гріхом, навіть якщо гріх перешкоджає Хрещенню приносити плоди спасіння (Пор. Тридеитський Собор: DS 1609, 1619.). Хрещення дане раз і назавжди і не може бути повтореним.

Питання: такого ніколи не чув, що то за "духовний знак"?

1263 Хрещенням відпускаються усі гріхи - первородний гріх і всі особисті гріхи, як і всі кари за гріхи (Пор. Флорентійський Собор: DS 1316.). Справді, у тих, що були відроджені до нового життя, не залишається нічого, що перешкодило б їм увійти в Царство Боже, - ні гріх Адама, ні особистий гріх, ні наслідки гріха, найважчим із яких є відлучення від Бога.

Хрещення це серйозна вакцина. Прийняв хрещення і всі гріхи прощені, навіть каятися не треба, ні народжуватися із гори, навіть не потрібно Христа пізнати. Хочу грішу, а хочу ні, а у царстві все одно буду.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:49

Вислів: "Через Хрещення ми звільняємося від гріха "
Подивився у Писання, написано так:
Iван.8:32 і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!
Iван.8:36 Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні.
Рим.6:14 Бо хай гріх не панує над вами, ви бо не під Законом, а під благодаттю.
Рим.6:7 бо хто вмер, той звільнивсь від гріха!
Рим.6:18 А звільнившися від гріха, стали рабами праведности.
Рим.6:22 А тепер, звільнившися від гріха й ставши рабами Богові, маєте плід ваш на освячення, а кінець життя вічне.


Справді все таки ми звільняємося від гріха. Але як, через:
1. Через І.Х.
2. Через пізнання правди
3. Через благодать
4. Через те щ вмерли для гріха, і стали рабами праведності і маємо плоди?

То як саме хрещення звільняє нас від гріха?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:52

1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).
Значить із слів тих хто розуміє що потрібно хрестити дітей через водне хрещення ми входимо у Царство Боже і народжуємося із гори. То чому Христос це не підкреслив? Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде Чому Христос пропустив важливість хрещення? Невже Він сам собі суперечить?
А це значить що водне хрещення і народження з гори/води різне.

1238 Вода для Хрещення посвячується молитвою Епіклези (або в ту ж хвилину, або в Пасхальну ніч). Церква просить у Бога, щоб через Його Сина сила Святого Духа зійшла на цю воду, щоб ті, що в ній будуть охрещені, «вродилися з води і Духа» (Iв. З, 5).
То якщо ті що охрестилися народилися від Духа чому не мають плодів Духа, не читають Писання і Бога згадують тільки при великих подіях або бід?

1239 1239 Після цього настає суттєвий обряд таїнства: Занурення (Варtіsтиs) у стислому значенні, яке означає і здійснює смерть для гріха і входження в життя Пресвятої Трійці через уподібнення до Пасхального таїнства Христа. Хрещення виконується найбільш промовистим способом: потрійним зануренням у хрещальну воду. Та від давнини його можна уділяти також потрійним поливанням голови кандидата.

Получається що катехизм говорить що це "ритуал"?

1237 Оскільки Хрещення означає звільнення від гріха і від спокусника до нього, диявола, тому-то виконується один (або декілька) екзорцизмів над кандидатом. Його помазують олією оглашенних або той, що хрестить, кладе на нього руку, а той виразно зрікається сатани. Так підготовлений, оглашенний може визнати віру Церкви, якій він «передається» через Хрещення (Пор. Рим. 6, 17.).

1. Де написано що хрещення звільняє від гріхів?
2. Ви мені харизматів нагадуєте які ногами сатану топчуть. То ви стверджуєте, якщо своїми словами зректися сатани, то він залишить і більше не буде спокушувати віруючого?

1263 Хрещенням відпускаються усі гріхи - первородний гріх і всі особисті гріхи, як і всі кари за гріхи (Пор. Флорентійський Собор: DS 1316.). Справді, у тих, що були відроджені до нового життя, не залишається нічого, що перешкодило б їм увійти в Царство Боже, - ні гріх Адама, ні особистий гріх, ні наслідки гріха, найважчим із яких є відлучення від Бога. То хіба це правда? Та якщо навіть і віруючий грішить він не може увійти у Царство Небесне. Це щось на прививку похоже, охристився і все ти спасенний, щось подібне харизмати вчать.
1272 Вщеплений у Христа через Хрещення, охрещений стає подібним до Христа (Пор. Рим. 8, 29.). Хрещення витискає на душі християнина незгладимий духовий знак (character) його належності до Христа. Цей знак не стирається жодним гріхом, навіть якщо гріх перешкоджає Хрещенню приносити плоди спасіння (Пор. Тридеитський Собор: DS 1609, 1619.). Хрещення дане раз і назавжди і не може бути повтореним. От слова зеленим, це не правда, Писання говорить за гріх - смерть, а ви говорите що не можливо уже не попасти у пекло. Получається охрестився і все ти 100% спасений. Хіба так Писання вчить?

1253 Оглашенного або його хресного батька запитують: «Чого ви просите у Божої Церкви?» А вони відповідають: «Віри!». То поясніть як чужа віра спасає дітей? Ну припустимо ви праві:
1. віру треба мати, а не просити.
2. Самі хресні батьки мають бути уже народженими із гори
3. дітей треба вчити християнської дороги.
А тепер дайте самі собі відповідь: чи насправді це так робиться?
Із свого досвіду говорю, що мені хресних треба вчити все це.

Протестанти вважають, що всі новонароджені діти спасаються благодаттю Христовою, а тому не несуть на собі відповідальність за батьківські гріхи і вину первородного гріха. Підстава – 5Мс. 24:16; Єр. 31:30; Єзк. 18:19-20; Мт. 12:7. Біблія також говорить, що діти, які не знають добра і зла, не підлягають засудженню з дорослими (5Мс. 1:39). В Посланні до римлян 5:13 написано: “…але гріх не ставиться в провину, коли немає Закону”.Ісус сказав: “Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, — бо таким належить Царство Небесне” (Мт. 19:14). Протестанти ствер¬джують, що в Біблії не описано ні одного випадку хрещення малюків. Навіть Ісус чекав до 30 років, щоб бути охрещеним.
Востаннє редагувалось 23 січня 2012, 09:15 користувачем Вова, всього редагувалось 5 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 08:56

Що у Н.З. є обрізання? Я бачу це віра.
Авраам був не обрізаний, але читаємо що він мав віру і це йому було залачено як обрізання. Рим.4:10 Як же залічена? Як був в обрізанні, чи в необрізанні? Не в обрізанні, але в необрізанні!
А нижче записано:
Рим.3:30 бо є один тільки Бог, що виправдає обрізання з віри й необрізання через віру.

Читаємо дальше, хто є дитина Авраама:
11 І прийняв він ознаку обрізання, печать праведности через віру, що її в необрізанні мав, щоб йому бути отцем усіх віруючих, хоч були необрізані, щоб і їм залічено праведність, 12 і отцем обрізаних, не тільки тих, хто з обрізання, але й тих, хто ходить по слідах віри, що її в необрізанні мав наш отець Авраам.

і висновок:
Рим.4:23 Та не написано за нього одного, що залічено йому, 24 а за нас, залічиться й нам, що віруємо в Того, Хто воскресив із мертвих Ісуса, Господа нашого,25 що був виданий за наші гріхи, і воскрес для виправдання нашого.

Отож.
1. Я своїх дітей виховую у вірі, а значить вони діти Авраама і діти Божі і значить вони входять у Церкву через віру і через нашу жінку віру
2. 1Кор.7:14Чоловік бо невіруючий освячується в дружині, а дружина невіруюча освячується в чоловікові. А інакше нечисті були б ваші діти, тепер же святі.
3. До Ісуса як приводили дітей Він їх благословляв, а не хрестив і не обрізав. Там і ми робимо. І тим ми посвячуємо їх Господу і просимо щоб він їх тримав у Своїй руці.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 09:17

о.Олег писав:
Вова писав:Звісно що коротко, як на цьому так і на форумі "Джерело" ми дуже багато говорили на цю тему. Не маю бажання повторятися. І ці слова із катехизму ми теж розглядали. Шкода що Ви не хочете протестантам говорити їхнією мовою, - тобто, Писанням.

:D Ви в цьму реченні жодного слова не сказали Писанням
біда з Вашими абсурдами... :(
З повагою. о.Олег


Думаю достатньо сказав Писанням.

І це теж справді дуже коротко :)
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення о.Олег » 23 січня 2012, 09:30

Вова писав:...То чому Христос це не підкреслив? ...

та Христос і про канон Біблії не підкреслив. Для того, щоб підкреслювати Зіслав Духа Святого на Свою Церкву. :Rose:
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 23 січня 2012, 10:14

Охристив я теж дім Стефана;(ІКор. 1,16)

Де в Біблії сказано, що в домі Стефана не було дітей?
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 23 січня 2012, 10:36

Вова писав:1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).
Значить із слів тих хто розуміє що потрібно хрестити дітей через водне хрещення ми входимо у Царство Боже і народжуємося із гори. То чому Христос це не підкреслив? Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде Чому Христос пропустив важливість хрещення? Невже Він сам собі суперечить?

А чому Христос мав це підкреслювати? Чому Ви вимагаєте від Христа щось підкреслювати? Не опустив Він важливість хрещення - читайте уважно Iв. 3,5. Не суперечить Христос сам собі!
Вова писав:А це значить що водне хрещення і народження з гори/води різне.

Не значить. Це Ви собі таке вигадали.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення viter » 23 січня 2012, 10:59

Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти у Царство Боже. (Iв. 3,5)

Хрещення - єдина св. Тайна, що залишилася в протестантів і тої вони позбавляють дітей. Кому це вигідно? Це вигідно ворогові Бога та людини.
Всі решта святі Тайни, які допомагають людині щораз більше поєднуватися з Господом Богом протестанти відкинули. Кому це вигідно? Це вигідно ворогові Бога та людини.
Тож думайте самі, що є суттю протестантизму.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення andrey s. » 23 січня 2012, 19:33

Вова писав:1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).
Значить із слів тих хто розуміє що потрібно хрестити дітей через водне хрещення ми входимо у Царство Боже і народжуємося із гори. То чому Христос це не підкреслив? Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде Чому Христос пропустив важливість хрещення? Невже Він сам собі суперечить?
А це значить що водне хрещення і народження з гори/води різне.

1238 Вода для Хрещення посвячується молитвою Епіклези (або в ту ж хвилину, або в Пасхальну ніч). Церква просить у Бога, щоб через Його Сина сила Святого Духа зійшла на цю воду, щоб ті, що в ній будуть охрещені, «вродилися з води і Духа» (Iв. З, 5).
То якщо ті що охрестилися народилися від Духа чому не мають плодів Духа, не читають Писання і Бога згадують тільки при великих подіях або бід?

1239 1239 Після цього настає суттєвий обряд таїнства: Занурення (Варtіsтиs) у стислому значенні, яке означає і здійснює смерть для гріха і входження в життя Пресвятої Трійці через уподібнення до Пасхального таїнства Христа. Хрещення виконується найбільш промовистим способом: потрійним зануренням у хрещальну воду. Та від давнини його можна уділяти також потрійним поливанням голови кандидата.

Получається що катехизм говорить що це "ритуал"?

1237 Оскільки Хрещення означає звільнення від гріха і від спокусника до нього, диявола, тому-то виконується один (або декілька) екзорцизмів над кандидатом. Його помазують олією оглашенних або той, що хрестить, кладе на нього руку, а той виразно зрікається сатани. Так підготовлений, оглашенний може визнати віру Церкви, якій він «передається» через Хрещення (Пор. Рим. 6, 17.).

1. Де написано що хрещення звільняє від гріхів?
2. Ви мені харизматів нагадуєте які ногами сатану топчуть. То ви стверджуєте, якщо своїми словами зректися сатани, то він залишить і більше не буде спокушувати віруючого?

1263 Хрещенням відпускаються усі гріхи - первородний гріх і всі особисті гріхи, як і всі кари за гріхи (Пор. Флорентійський Собор: DS 1316.). Справді, у тих, що були відроджені до нового життя, не залишається нічого, що перешкодило б їм увійти в Царство Боже, - ні гріх Адама, ні особистий гріх, ні наслідки гріха, найважчим із яких є відлучення від Бога. То хіба це правда? Та якщо навіть і віруючий грішить він не може увійти у Царство Небесне. Це щось на прививку похоже, охристився і все ти спасенний, щось подібне харизмати вчать.
1272 Вщеплений у Христа через Хрещення, охрещений стає подібним до Христа (Пор. Рим. 8, 29.). Хрещення витискає на душі християнина незгладимий духовий знак (character) його належності до Христа. Цей знак не стирається жодним гріхом, навіть якщо гріх перешкоджає Хрещенню приносити плоди спасіння (Пор. Тридеитський Собор: DS 1609, 1619.). Хрещення дане раз і назавжди і не може бути повтореним. От слова зеленим, це не правда, Писання говорить за гріх - смерть, а ви говорите що не можливо уже не попасти у пекло. Получається охрестився і все ти 100% спасений. Хіба так Писання вчить?

1253 Оглашенного або його хресного батька запитують: «Чого ви просите у Божої Церкви?» А вони відповідають: «Віри!». То поясніть як чужа віра спасає дітей? Ну припустимо ви праві:
1. віру треба мати, а не просити.
2. Самі хресні батьки мають бути уже народженими із гори
3. дітей треба вчити християнської дороги.
А тепер дайте самі собі відповідь: чи насправді це так робиться?
Із свого досвіду говорю, що мені хресних треба вчити все це.

Протестанти вважають, що всі новонароджені діти спасаються благодаттю Христовою, а тому не несуть на собі відповідальність за батьківські гріхи і вину первородного гріха. Підстава – 5Мс. 24:16; Єр. 31:30; Єзк. 18:19-20; Мт. 12:7. Біблія також говорить, що діти, які не знають добра і зла, не підлягають засудженню з дорослими (5Мс. 1:39). В Посланні до римлян 5:13 написано: “…але гріх не ставиться в провину, коли немає Закону”.Ісус сказав: “Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, — бо таким належить Царство Небесне” (Мт. 19:14). Протестанти ствер¬джують, що в Біблії не описано ні одного випадку хрещення малюків. Навіть Ісус чекав до 30 років, щоб бути охрещеним.

Так багато і різного по суті Ви сказали.
Незнаю, чому так...
Але, чому Предтеча, чому Іванове Хрещення??? Чому Ісус Хрестився у Івана??? (доречі от те, що навіть Ісус в 30 Хрестився..то взагалі..в привязці до решти)
Чому Іван свідчив про потужнішого за себе, який буде Духом Святим і огнем святити???(що це значить)
А взагалі... :pardon: (якщо хтось вважає, то що тут вдієш...)
Дякую.
Я радо понесу на собі гріхи батьків(хоч тут гріхи то в сенсі"батьківську недосконалість в Господі", або й нерозкаянні гріхи) і таким чином покутую їх, хочаб за те, що охрестили мене, розрівнявши стежку для Господа,приготувавши мене, Якого я вже прийняв як спасителя в досить зрілому віці. І вже зараз я розумію, що то значить Огнем і Святим Духом...(на Сповіді якось то розуміється)
І якщо я буду мати дітей, то знаю як потрібно чинити і що, а головне як, покутувати якісь недопрацювання моїх батьків.
Звісно на Славу Божу.
Дякую.
.....
Ів.5.39-40...( в Господі Спасіння)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 23:19

viter писав:
Вова писав:1215 Це таїнство називається також «купіллю відродження і відновленням Святого Духа» (Тит. 3,5), бо вона означає і здійснює це народження з води і Духа, без якого ніхто «не спроможний увійти в Царство Боже» (Iв. 3,5).
Значить із слів тих хто розуміє що потрібно хрестити дітей через водне хрещення ми входимо у Царство Боже і народжуємося із гори. То чому Христос це не підкреслив? Мар.16:16 Хто увірує й охриститься, буде спасений, а хто не ввірує засуджений буде Чому Христос пропустив важливість хрещення? Невже Він сам собі суперечить?

А чому Христос мав це підкреслювати? Чому Ви вимагаєте від Христа щось підкреслювати? Не опустив Він важливість хрещення - читайте уважно Iв. 3,5. Не суперечить Христос сам собі!

в Ів 3:5 має інше значення.
Якісь не зрозумілі ваші запитання. Якщо водне хрещення це вхід у Ц.Н., то як тоді спасся розбійник на хресті? Розбійник лише увірував і Христос сказав що він буде із Ним. Згідно вашого пояснення розбійник не міг тоді спастися.

viter писав:
Вова писав:А це значить що водне хрещення і народження з гори/води різне.

Не значить. Це Ви собі таке вигадали.

Якщо я вигадав, то підтвердіть це Писанням, я свої слова на воді не пишу.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 23 січня 2012, 23:30

viter писав:
Істинно, істинно кажу тобі: Коли хтось не вродиться з води та Духа, не спроможен увійти у Царство Боже. (Iв. 3,5)

Хрещення - єдина св. Тайна, що залишилася в протестантів і тої вони позбавляють дітей. Кому це вигідно? Це вигідно ворогові Бога та людини.
Всі решта святі Тайни, які допомагають людині щораз більше поєднуватися з Господом Богом протестанти відкинули. Кому це вигідно? Це вигідно ворогові Бога та людини.
Тож думайте самі, що є суттю протестантизму.

Це ви позбавляти християн істини, бо згідно вашої пояснення, людина охрестилася і стала народжена від Бога. Не потрібно віру, не потрібно прояви святості ( бо народжені від Бога не грішать і не можуть вони грішити).
і дітей ми не позбавляємо Бога, а посвячуємо їх Йому і просимо щоб Бог сіяв зерно (Писання) і їхнє серце і щоб воно там зростало. І практика говорить сама за себе у нас діти як виростають, то залишаються практикуючими християнами і не залишають Бога, і знають Бога близько, а у вас цього немає.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення luksander » 24 січня 2012, 23:15

:pardon:
Не знаю, чи коректно порівнювати, але...
Ісус прийняв хрещення від води і Духа Святого (першим?), хоча ні увірувати, ні каятися Йому неначе ж не треба було перед цим?
"...бо так годиться..."
Для чого ж годиться? Можливо - і для цього?:
"Потому Ісус був поведений Духом у пустиню, щоб диявол Його спокушав."
невже дитині не потрібна допомога Святого Духа в світі, повному спокус?
:oops:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення andrey s. » 24 січня 2012, 23:24

luksander писав::pardon:
Не знаю, чи коректно порівнювати, але...
Ісус прийняв хрещення від води і Духа Святого (першим?), хоча ні увірувати, ні каятися Йому неначе ж не треба було перед цим?
"...бо так годиться..."
Для чого ж годиться? Можливо - і для цього?:
"Потому Ісус був поведений Духом у пустиню, щоб диявол Його спокушав."
невже дитині не потрібна допомога Святого Духа в світі, повному спокус?
:oops:

Та чому, досить коректно...Мені ці думки любі. :oops:
А як вважаєте, що значить Христити Духом Святим і огнем???
Іван як Хрестив?? І чому власне Він як рівнятель стежки, як той, який в процесі має маліти, а Ісус Рости...
Чи можна символічно це прирівняти, до переходу від Закону до Любові.
Бо Хрещення Івана, то якось більш Старозавітньо. Але щоб прийняти Любов, потрібно вмерти в Законі, чи через Закон,Щоб ожити в Ісусі, як Спасителю..
Які враження???
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Злий Іван
старець
старець
Повідомлень: 579
З нами з: 18 лютого 2010, 14:39
Звідки: Львів

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Злий Іван » 25 січня 2012, 14:17

Вова писав: Якщо водне хрещення це вхід у Ц.Н., то як тоді спасся розбійник на хресті? Розбійник лише увірував і Христос сказав що він буде із Ним. Згідно вашого пояснення розбійник не міг тоді спастися.


За вашою логікою виходить, що і всі хто щикнув до часів Івана не зможуть спастися.
Називайте речі своїми іменами ̶ люди краще вас розумітимуть.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Вова » 27 січня 2012, 20:14

Злий Іван писав:
Вова писав: Якщо водне хрещення це вхід у Ц.Н., то як тоді спасся розбійник на хресті? Розбійник лише увірував і Христос сказав що він буде із Ним. Згідно вашого пояснення розбійник не міг тоді спастися.


За вашою логікою виходить, що і всі хто щикнув до часів Івана не зможуть спастися.

Це не моя логіка. Із яких слів ви це взяли?
Я думаю що навіть у наш час можуть спастися навіть ті що не увірували у Христа, уже не говорю за часи до Христа.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Palatinus
дописувач
дописувач
Повідомлень: 72
З нами з: 01 лютого 2010, 11:53

Re: Протестанти та католицькі чуда

Повідомлення Palatinus » 13 листопада 2013, 14:11

Ви не хочете протестантам говорити їхнією мовою, - тобто, Писанням.

Я думаю що навіть у наш час можуть спастися навіть ті що не увірували у Христа, уже не говорю за часи до Христа.

Але ця думка не сказана мовою Святого Писання. Можливо мається на увазі тих не віруючих, які увірують, і так осягнуть спасіння. Якщо ні, то не погоджусь з вище сказаним. Бо даремними були хресні муки якщо можна спастись без Христа. Для чого вибирати вузький шлях, і тиснутись у тісні ворота, якщо є інші? Марно підносити світло Євангелії, щоб розігнати темряву марновірства. Але не даремно розп'ятий був Господь Христос на хресті - "Він тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведности жили; Його ранами ви вздоровилися." (1Петр.2:24) Немає іншого шляху - "Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходять. Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її!" (Матв.7:13,14) Говорить Господь: "Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене." (Iван.14:6) Не марно нести світло Євангелії, адже "Нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали." (Дiї.4:12)
Άγιος ο Θεός, άγιος ισχυρός, άγιος αθάνατος ελέησον ημάς

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хрещення від протестантів

Повідомлення ShMariam » 13 листопада 2013, 15:19

Мається на увазі, що людина не завжди винна в тому, що не пізнала Христа. Але в міру того, як стає більш освіченою, не може виправдовуватися тим, що батьки не навчили. Йдеться не про марність Христової жертви, а про справедливість.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей