Секти

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Секти

Повідомлення Svetik » 26 червня 2011, 15:48

Сьогодні в районі Аквапарку від розповсюджувачів флаєрів - студенток отримала рекламний флаєр з рекламою біблійних занять, на тему "Секрет Прощення гріхів та народження згори". Адреса, Наукова 52... тел..... год.занять, безкоштовно...

Звісно, як християнка сама не раз слухаю бібілійну науку, але тільки в церкві або в період святих місій або на святкових літургій....

От і мене здивував факт, що біблію не в церкві проповідують, а на якісь квартирі!!!

А ще більше мене насторожили новиниз сайту http://tsn.ua/varta/organizuvati-sektu- ... ozhen.html де якраз розповідіється про таку секту "Блага вістка"!

І по-третє, тільки почитати їхні біблійні науки, ось сайт http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... -What.html - особливо почитайте останній абзац про хрещення, як вони описали...."Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Хрещення – це просто крок послуху...." А у молитві Вірую - все навпаки - "Вірую в Єдиного Бога ..Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів....!"

Прошу відповідді від священника, і не одного! Чи "Блага вістка" це є секта і заманюють людей через Бібілію чи я помиляюся?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення о.Олег » 26 червня 2011, 16:01

Svetik писав:Сьогодні в районі Аквапарку від розповсюджувачів флаєрів - студенток отримала рекламний флаєр з рекламою біблійних занять, на тему "Секрет Прощення гріхів та народження згори". Адреса, Наукова 52... тел..... год.занять, безкоштовно...

Звісно, як християнка сама не раз слухаю бібілійну науку, але тільки в церкві або в період святих місій або на святкових літургій....

От і мене здивував факт, що біблію не в церкві проповідують, а на якісь квартирі!!!

А ще більше мене насторожили новиниз сайту http://tsn.ua/varta/organizuvati-sektu- ... ozhen.html де якраз розповідіється про таку секту "Блага вістка"!

І по-третє, тільки почитати їхні біблійні науки, ось сайт http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... -What.html - особливо почитайте останній абзац про хрещення, як вони описали...."Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Хрещення – це просто крок послуху...." А у молитві Вірую - все навпаки - "Вірую в Єдиного Бога ..Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів....!"

Прошу відповідді від священника, і не одного! Чи "Блага вістка" це є секта і заманюють людей через Бібілію чи я помиляюся?

з Ваших слів - напевно :pardon: . Розбиратись з кожним таким явищем важко - їх багато. Ви краще поговоріть про це з Вашим священиком - я грішний Вас не знаю, а, можливо, Господь саме Вам приготовив місію проповідувати, мати якийсь звязок з такими людьми, можливо, якщо там впливають на волю людини, вирвати когось з їхніх тенет...
Основне - не бійтеся
З нами - Бог!
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 26 червня 2011, 18:33

Svetik писав:Сьогодні в районі Аквапарку від розповсюджувачів флаєрів - студенток отримала рекламний флаєр з рекламою біблійних занять, на тему "Секрет Прощення гріхів та народження згори". Адреса, Наукова 52... тел..... год.занять, безкоштовно...

Звісно, як християнка сама не раз слухаю бібілійну науку, але тільки в церкві або в період святих місій або на святкових літургій....

От і мене здивував факт, що біблію не в церкві проповідують, а на якісь квартирі!!!

А ще більше мене насторожили новиниз сайту http://tsn.ua/varta/organizuvati-sektu- ... ozhen.html де якраз розповідіється про таку секту "Блага вістка"!

І по-третє, тільки почитати їхні біблійні науки, ось сайт http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... -What.html - особливо почитайте останній абзац про хрещення, як вони описали...."Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Хрещення – це просто крок послуху...." А у молитві Вірую - все навпаки - "Вірую в Єдиного Бога ..Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів....!"

Прошу відповідді від священника, і не одного! Чи "Блага вістка" це є секта і заманюють людей через Бібілію чи я помиляюся?

Слава Ісусу Христу!!!
П.Світлана,Ви самі все чудово зрозуміли.Мова йде за те відчуття в середині:"Щось тут не так".Але якось засумнівались в цьому і просто захотіли знайти підтверження цьому.
Але пробачте,цеж очевидно.І Ваші сумніви їм тільки на користь.(хочаб тому,що Ви для свого заспокоєння зробили їм рекламу тут.Звичайно не навмисно,тобто такого наміру не мали,але подивіться на це зі сторони....їх старання не пропали даревно :) ,і це вплинуло на Вас.).Для них це також результат.
Я вірю,що Вам все зрозуміло,і Ви праві,тобто такі науки поза Церквою є Єрессю,і варто завжди цікавитись,чи Церква патронує ці науки.(це на загал)
А в цьому випадку,назва каже сама за себе...
З Богом...все буде добре,не лякайтесь :Rose: .
Дякую...
P.S.
Сам часто обурений такою наглістю з їх сторони,але ніц не вдієш :pardon: ,Ісус про це казав.
І якось часто думками грішу,що до них(злість)...І завжди виникає питання,,чи не роблю я того що їм потрібно???
От і я не знаю,,але знаю точно,молитись треба,це як Імунітет від цього для себе і ближніх.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 26 червня 2011, 19:54

andrey s. писав:(хочаб тому,що Ви для свого заспокоєння зробили їм рекламу тут.Звичайно не навмисно,тобто такого наміру не мали


Я рекламу для людей зробила, щоб їх застерегти!!! І чому б не провести масові застереження по всім церквам Львова, і при кожній церкві не поклеїти оголошення зі списоком церковних сект, щоб люди знали і проходили такі організації мимо??? А якщо всі будуть мочати і не реагувати, то для таких сект навпаки найкрще - "всі мовчать, а вони працюють і заробляють на безпомічних людях, що втратити віру в життя".

Пропоную провести масові акціїї по церквах і по всьому Льову для заохочення людей ходити в церкву, а не в секту!

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 20:03

Svetik писав: І чому б не провести масові застереження по всім церквам Львова, і при кожній церкві не поклеїти оголошення зі списоком церковних сект, щоб люди знали і проходили такі організації мимо???
Вроді непогана ідея, тільки де ми візьмемо список усіх сект? Постійно створюються нові. А ті люди, що ходять до церкви і ще й заглядають на дошку оголошень, мають вміти розпізнати секту.

В притворі ц. Андрія висить засторога проти вчення Г. Маковій, а за кілька кроків, заразу за територією храму, продають її книжки. :( І люди купують.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 26 червня 2011, 21:12

ShMariam писав:Вроді непогана ідея, тільки де ми візьмемо список усіх сект? Постійно створюються нові.


По Львову можна пошукати інфо-списки релігійних сектт по форумах:
http://www.for.lviv.ua/showthread.php?s ... 00&t=28574 - Про секти
http://posydenky.com/showthread.php?s=1 ... ae&t=42855 - Українські псевдокатолицькі секти

Я би виділила ось такі релігійні сектиу Львові:
1. Баптисти
2. Свідки Єгови
3. Блага Вістка
4. Біле братство
5. групи Догнала
5....всі бажаючі, можуть продовжити список релігіних сект у Львові!

Ще найшла російський сайт про релыгыйні секти
http://iriney.ru/about/index.htm

Пропоную, як реалізувати ідею - "Ходити в церкву, а не в секту"

Для тих хто ходить в церкву регулярно
Створити спеціальний "відділ по боротьбі зі сектами" при УГКЦ, і досліджувати цю тему і інформація про список релігійних сект "сама прийде"! Створити на оф. сайті та форомі УГКЦ - сторінку зі списком діючих релігійних сект , і давати розсилку всім користувачам форуму по e-mail, якщо якась секта зявляється.
А також, кожного місяця, наприклад, останні вихідні місяця. проводити по всіх церквах на Літургіях бібілійні Уроки і застереження - проти релігійних сект і вивішувати список при кожній церкві.

Для тих, хто не ходить в церкву, але вірить в Бога і ін.!
1 раз на квартал публічно проводити масові заходи - "церква проти секти", зі списком релігійних сект по місту/області, можна роздавати флаєра реламного характеру - "Приходь на зустріч з Богом в церкву, а не в секту! З новинами на всіх ЗМІ-сайтах. Журналісти раді будуть чергову релігійну подію по новинах показати ))

Заодно, добро для людей, а черговий PR - для УГКЦ !


ShMariam писав:В притворі ц. Андрія висить засторога проти вчення Г. Маковій, а за кілька кроків, заразу за територією храму, продають її книжки. І люди купують.


На території храму ще потрібно додатково роздавати брошури чи флаєра - як вирішувати свої проблеми в церкві....тоді не будуть купувати усілякі вчення.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 21:28

:) На форумі це можете зробити і Ви - бажано в розділі "Спільноти, що пов'язують себе з християнством". Якщо на Офіційному сайті - треба зв'язуватися з адміном.

З перерахованих Вами треба виділити:
1) Спільноти, що пов'язують себе з християнством (вчення Г. Маковій, Свідки Єгови, мормони)
2) Протестатські Церкви і спільноти
3) Спільноти, що маскуються під католиків.

Якщо перших і других легко розпізнати ("Блага вість" - це, напевно, протестатська організація), то з останніми маємо багато проблем. Це і прибічники Г. Маковій (не формують єдиної організації, але тим ще більше небезпечні), ковпаківці, догналівці, "співуни" (в Тернополі). Якщо догналівці тримаються своїх "гуру", то частина ковпаківців відвідують часом інші храми, там сповідаються, причащаються і не признаються звідки вони.

Насправді проблема сект і схизм набагато глибша, ніж здається: люди часто усвідомлюють, що в церкві ту чи іншу організацію називають сектою, що той чи інший священик покараний, і все одно туди йдуть. :(

На території храму ще потрібно додатково роздавати брошури чи флаєра - як вирішувати свої проблеми в церкві....тоді не будуть купувати усілякі вчення.

Брошури про те, як вирішувати свої проблеми в Церкві? А то як?
Тут краще би підійшли брошури про те, хто диктує п. Маковій те вчення. :crazy: Матеріал є, тільки зробити.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 21:35

Бачу вам тут подобається всіх сектантами обзивати, тим самим порушуєте правила форумі. Порушуєте катехизм. Тим самим підкреслюєте що ви маєте риси якими характеризується секта.
Якщо мене не забанять, я вам заперечу і докажу що ви також маєте риси сектантів? Та й взагалі не розумію чому Svetik не виносять попередження? Питання до Svetik, Ви, Біблію хоч трохи знаєте, знаєте що катехизм говорить про протестанів що таке пишете? Якщо знаєте то поговоримо конкретніше.


о. Олег вибайте, но таку єрись і зневагу до інших, що тут пишуть просто не можу пропустити.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 21:41

Вова писав:...

Спокійніше! Людина тільки прийшла на форум, а Ви зразу накидаєтеся.
Колись давно говорили трохи про тоталітарні секти: viewtopic.php?f=3&t=1102&hilit=%D1%82%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 26 червня 2011, 22:04

Вова, а ви читали уважно мій пост?
....І по-третє, тільки почитати їхні біблійні науки, ось сайт http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... -What.html - особливо почитайте останній абзац про хрещення, як вони описали...."Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Хрещення – це просто крок послуху...." А у молитві Вірую - все навпаки - "Вірую в Єдиного Бога ..Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів....!"

Надіюся, різницю, що таке Таїнство Хрещення в Блага вість і в Справжній Церкві - усвідомлюєте? Якби ви знали катехизм, то б вас насторожили їх слова, що Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи.. І яку шкоду цими словами вони завдають усім, хто приймає рішення не хреститис, бо там так написано! Бред секти Блага вість!!! Тому спочатку підівчіть церковні Таїнства і все інше, а потім будете мені щось писати чи критикувати.

Вова писав:Бачу вам тут подобається всіх сектантами обзивати, тим самим порушуєте правила форумі. Порушуєте катехизм. Тим самим підкреслюєте що ви маєте риси якими характеризується секта.


Прекрасно я знаю, що таке секта. І є знайомі-дрізі і з баптистів, і зі свідків єгов. Зразу скажу - вплив тих релігійних організацій (особисто для мене "релігійних сект") на їхнє життя - негативне, нічого хорошого ті баптисти-єгови не зробили, тільки навпаки гріше! І я не хочу щоб і інші мої знайомі-друзі ще попали під вплив інших релігійних організацій (не конфесій), а саме - Блага Вість! Тому і вирішила підняти цю важливу тему!
Тим більше тільки в спарвжній церкві є Божа Благодать, яка лікує душу людини і захищає її від усього поганого...Так як в ніякій релігійній організації Божої Благодаті НЕБУЛО, НЕМАЄ, і НІКОЛИ НЕ БУДЕ! Тому і немає сенсу ходити чи в свідки єгови чи в баптисти чи в благу вість!

А якщо ви вірете в Ісуса Христа, тоді коли останній раз були на молебені до Ісуса Христа? Чи коли цілували плащаницю в ц. Юра? Хрестик на шиї хоч носите?

І проблема не у вірі, в еффективності позитивно впливати як на духовне, так і в цілому на життя людини! А це тільки може справжня церква, а не релігійна якась організація!

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Що таке секта?

Повідомлення Michail » 08 листопада 2011, 16:21

так - одна з протестантських. Є, звичайно, там і хороші люди, що прагнуть Бога і небезпек у спілкуванні чи співпраці не буде, якщо Ви знаєте Бога і Його Церкву
З повагою, о.Олег)


о. Олег, як мені відомо, сектами визнають ті гілки, які порушили хоч одну з шести (пяти) правд віри. І починається це з адвентистів (та й то не всі сектознавці згодні визнати адвентистів таковими). Бо у баптистів і пятидесятників ці правди ще зберігаються. ТОму їх відносять до гілок протестантства. ХІба що закоренілі православці класифікують баптистів як секту, бо це їх один з основних конкурентів в Росії.

А якщо так говорити, то й католики для тих православців - сектанти :( Вони так і кажуть.

З іншого боку якщо так говорити то всі протестанти - сектанти. Бо будь які групи, які мають в собі єресі і відділяються від КЦ є сектами...
Але ж православних і протестантів називають незєднаними християнами.

Чи можете допомогти і показати чи є десь офіційна від Ватикану позиція КЦ про секти і конфессії?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 08 листопада 2011, 16:27

Michail писав:
ShMariam писав:так - одна з протестантських. Є, звичайно, там і хороші люди, що прагнуть Бога і небезпек у спілкуванні чи співпраці не буде, якщо Ви знаєте Бога і Його Церкву
З повагою, о.Олег)


о. Олег, як мені відомо, сектами визнають ті гілки, які порушили хоч одну з шести (пяти) правд віри. І починається це з адвентистів (та й то не всі сектознавці згодні визнати адвентистів таковими). Бо у баптистів і пятидесятників ці правди ще зберігаються. ТОму їх відносять до гілок протестантства. ХІба що закоренілі православці класифікують баптистів як секту, бо це їх один з основних конкурентів в Росії.

А якщо так говорити, то й католики для тих православців - сектанти :( Вони так і кажуть.

З іншого боку якщо так говорити то всі протестанти - сектанти. Бо будь які групи, які мають в собі єресі і відділяються від КЦ є сектами...
Але ж православних і протестантів називають незєднаними християнами.

Чи можете допомогти і показати чи є десь офіційна від Ватикану позиція КЦ про секти і конфессії?

а... з чого Ви берете, що термін секти означує щось нехристиянське? Дасте визначення секти?
З порвагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 10 листопада 2011, 17:42

о.Олег писав:
Michail писав:
ShMariam писав:так - одна з протестантських. Є, звичайно, там і хороші люди, що прагнуть Бога і небезпек у спілкуванні чи співпраці не буде, якщо Ви знаєте Бога і Його Церкву
З повагою, о.Олег)


о. Олег, як мені відомо, сектами визнають ті гілки, які порушили хоч одну з шести (пяти) правд віри. І починається це з адвентистів (та й то не всі сектознавці згодні визнати адвентистів таковими). Бо у баптистів і пятидесятників ці правди ще зберігаються. ТОму їх відносять до гілок протестантства. ХІба що закоренілі православці класифікують баптистів як секту, бо це їх один з основних конкурентів в Росії.

А якщо так говорити, то й католики для тих православців - сектанти :( Вони так і кажуть.

З іншого боку якщо так говорити то всі протестанти - сектанти. Бо будь які групи, які мають в собі єресі і відділяються від КЦ є сектами...
Але ж православних і протестантів називають незєднаними християнами.

Чи можете допомогти і показати чи є десь офіційна від Ватикану позиція КЦ про секти і конфессії?

а... з чого Ви берете, що термін секти означує щось нехристиянське? Дасте визначення секти?
З порвагою, о.Олег


Якщо своїми словами то це як би секція, віокремлена частинка.

Але в кінці кінців, тому що поняття секта має кілька значень:

"Се́кта — термин, используемый для обозначения религиозной группы, отделившейся от основного религиозного направления."

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 1%82%D0%B0

"В некоторых источниках понятие «секта» трактуется шире[1]. Так называется любая группа (религиозная или нерелигиозная, отделившаяся или новая), имеющая своё учение и свою практику, отличные от господствующей церкви или идеологии (см. Определения)."


тому християн, віруючих в Трійцю, у Христа воскреслого і живого, у те, що Бог є справедливий суддя і милосердний Отець, у безсмертя душі і в те, що без Божої благодаті неможливо бути спасенним, якось не дуже приємно називати сектантами.

Бо з даних визначень, всі протестанти - сектанти, та навіть православні... А ми для православних - також...
Але ж ми їх так не називаємо, а називаємо конфесіями, сестринськими церквами...





Але щодо таких деномінацій як бптисти, пятидесятники, методисти, такі поняття як описані тут:

http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-21699/

"Что же такое современная секта? Существуют пять главных маркеров:

- существование особой доктрины (как правило, основанной на смешении или «новом» толковании уже существующих вероучений);
- наличие особого, характерного именно для этой секты ритуала;
- изоляция от общества, противопоставление себя обществу;
- применение организаторами манипулятивных техник для навязывания идей и контроля над сознанием рядовых членов (то есть – психического насилия);
- и, как уже упоминалось, яркий, неординарный человек во главе."



застосувати не можна (в повній мірі), тому слід відрізняти їх віт того, що собі уявляє суспільсто про секти взагалі. Я б назвав їх все-таки християнськими деномінаціями, оскільки в основу вони ставлять Боже Слово (Святе Письмо).
Адже для цих деномінацій "свідки єгови", "мормони" також будуть сектою, що і є насправді, бо відкинули основи християнської віри , а саме основні правди віри, які ми класифікуємо як важливі точки дотику в єдності християн.


До речі за часів життя Ісуса Христа були ессеї, фарисеї, садукеї, книжнии... Їх тоді теж слід назвати сектами. А де була основна справжня гілка юдейства?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 10 листопада 2011, 18:17

Michail писав:...тому християн, віруючих в Трійцю, у Христа воскреслого і живого, у те, що Бог є справедливий суддя і милосердний Отець, у безсмертя душі і в те, що без Божої благодаті неможливо бути спасенним, якось не дуже приємно називати сектантами.?...

ці всі проблеми (хоч і не ясно, чому Ви обрали лише ці "отличные от господствующей церкви или идеологии" - надіюсь розумієте, що Догма зобов'язує вірити і між Догмами віри немає неважливих) взагалі неприємні, але хіба хтось говорив, що йому приємно називати когось сектою? Ні - зовсім неприємно. Але констатуємо факт. Не повсюдно кричимо: секта! секта!., і, навіть, пасторально намагаючись вести зі всіма діалог щоб відшукати в екуменічній місії елементи Божої Церкви/Істини в вірі кожної людини/групі/спільноті/церкві... уникаємо називати когось сектою, щоб не образити, але коли хтось питається у тому ключі, що, наприклад, Ви, не можемо цього прикрого моменту уникнути.
Michail писав:...Бо з даних визначень, всі протестанти - сектанти, та навіть православні...

безперечно - так, нажаль і є... Але не опускаємо рук і працюємо, щоб не були сектою: вишуковуємо можливості назвати їх сестрою, конфесією (сповідання)...
Michail писав:...А ми для православних - також...

і вони вільно про це говорять і діють, перехрещуючи католиків відповідно до проблем своєї еклезіології :( Проте ми розуміємо їх слабості і попри агресії та тиск з їхнього боку наголошуємо на тому, що з Христової Церкви у них ще збереглося незбоченим, плачемо над їхніми відходами у вірі, закликаючи до повноти Христової Церкви
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 10 листопада 2011, 19:05

Йшов собі Католик, Православний і Бабтист, а слід то люцкий...
Справді, вживаючи слово "Секта", потрібно бути дуже розважливим, і якщо то вживаєм без якогось жалю чи смутку, або без турботи за когось реального, то є дуже погано для вживаючого.
Не люблю також те слово, особливо в особливому контексті. :( .
Але, ніхто не обіцяв мені, що все буде приємно і радісно, поки я тут.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 12 листопада 2011, 11:12

andrey s. писав:Йшов собі Католик, Православний і Бабтист, а слід то люцкий...
Справді, вживаючи слово "Секта", потрібно бути дуже розважливим, і якщо то вживаєм без якогось жалю чи смутку, або без турботи за когось реального, то є дуже погано для вживаючого.
Не люблю також те слово, особливо в особливому контексті. :( .
Але, ніхто не обіцяв мені, що все буде приємно і радісно, поки я тут.


Тому і вживають "конфесія", ідше "денмінація".

Але до деструктивних та тоталітарних потрібно чітко вживати "секта" (з жалем, звичайно) і попереджувати про них.
Бо християнські гілки це одне, а СЄ, мормони і т.д. влесне виходять своїми вченнями за межі християнства, а кришнаїти і т.д. взагалі інорелігійні секти...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 12 листопада 2011, 12:31

Michail писав:Тому і вживають "конфесія", ідше "денмінація".

Але до деструктивних та тоталітарних потрібно чітко вживати "секта" (з жалем, звичайно) і попереджувати про них.
Бо християнські гілки це одне...

логіку Церкви у вживанні чи невживанні до різного роду сектантів терміну секта, надіюсь, пояснив, а... до іншорелігійних і біляхристиянських: також обережно, уможливлюючи проповідь. Адже всіх маємо привести у "Церкву славну, без плями чи зморшки, святу і непорочну" (порівняй Еф.5), щоб будучи такими різними за своїми звичаями чи способами молитви/Традицією (порівняй 1Кор.12) "всі були одно" (Ів.17) у Тілі Христовому - Його Церкві, сповідуючи різними мовами/термінами/богословськими системами єдину віру/мораль
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 12 листопада 2011, 16:25

о.Олег писав:
Michail писав:Тому і вживають "конфесія", ідше "денмінація".

Але до деструктивних та тоталітарних потрібно чітко вживати "секта" (з жалем, звичайно) і попереджувати про них.
Бо християнські гілки це одне...

логіку Церкви у вживанні чи невживанні до різного роду сектантів терміну секта, надіюсь, пояснив, а... до іншорелігійних і біляхристиянських: також обережно, уможливлюючи проповідь. Адже всіх маємо привести у "Церкву славну, без плями чи зморшки, святу і непорочну" (порівняй Еф.5), щоб будучи такими різними за своїми звичаями чи способами молитви/Традицією (порівняй 1Кор.12) "всі були одно" (Ів.17) у Тілі Христовому - Його Церкві, сповідуючи різними мовами/термінами/богословськими системами єдину віру/мораль
З повагою. о.Олег


Обережно, але чітко. Так як на сайтах УГКЦ вказано: "Обрережно секта догналівців", як наприклад тут: http://charnetskyj.org.ua/board/
Але для мене ті іншоконфесійні християни, які намагаються з Католицькою Церквою вести діалог (правослані, пятдесятники, англікани), уже перестають бути сектантами. А ті що "ведуть" упряму боротьбу, плітки, нападки і закиди КЦ, можуть бути названі сектантами.

В процесі діалогу можуть бути різні моменти, але якщо на цьому форумі спілкуються з нами протестанти, то вже бажають діалогувати. А от справжні закидники і розкольники, скоріше будуть йти баламутити несідомий народ, ніж тут закиди робити.
(Хоча рідко бувають вийнятки, а ле й ці вийняткові люди для мене менше подібні до розкольників, бо якщо вже тут ведуть спори, то справді просто переконані о знають правду на їх погляд...)

же всіх маємо привести у "Церкву славну, без плями чи зморшки, святу і непорочну" (порівняй Еф.5), щоб будучи такими різними за своїми звичаями чи способами молитви/Традицією (порівняй 1Кор.12) "всі були одно" (Ів.17) у Тілі Христовому - Його Церкві, сповідуючи різними мовами/термінами/богословськими системами єдину віру/мораль


Дякую за таку відповідь!

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 12 листопада 2011, 17:26

Michail писав: ..."Обрережно секта догналівців"...

і цікавий момент хотів якось Вас запитати, але стримався, зараз же... Питання ось у чому: порівняно з Православними Церквами догналіти визнають всі догмати Христової Церкви. Як Ви відповісте на запитання: чому чітко називаємо їх сектою, а не "сестра", "сповідання", "конфесія" :D
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 12 листопада 2011, 18:19

о.Олег писав:
Michail писав: ..."Обрережно секта догналівців"...

і цікавий момент хотів якось Вас запитати, але стримався, зараз же... Питання ось у чому: порівняно з Православними Церквами догналіти визнають всі догмати Христової Церкви. Як Ви відповісте на запитання: чому чітко називаємо їх сектою, а не "сестра", "сповідання", "конфесія" :D
З повагою, о.Олег

:)
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 14 листопада 2011, 12:16

о.Олег писав:
Michail писав: ..."Обрережно секта догналівців"...

і цікавий момент хотів якось Вас запитати, але стримався, зараз же... Питання ось у чому: порівняно з Православними Церквами догналіти визнають всі догмати Христової Церкви. Як Ви відповісте на запитання: чому чітко називаємо їх сектою, а не "сестра", "сповідання", "конфесія" :D
З повагою, о.Олег


Якщо я не помиляюсь, то це моє речення, подане вище:

"Але для мене ті іншоконфесійні християни, які намагаються з Католицькою Церквою вести діалог (правослані, пятдесятники, англікани), уже перестають бути сектантами. А ті що "ведуть" упряму боротьбу, плітки, нападки і закиди КЦ, можуть бути названі сектантами."


, в деякій мірі є відповіддю.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 14 листопада 2011, 13:21

Michail писав:
о.Олег писав:
Michail писав: ..."Обрережно секта догналівців"...

і цікавий момент хотів якось Вас запитати, але стримався, зараз же... Питання ось у чому: порівняно з Православними Церквами догналіти визнають всі догмати Христової Церкви. Як Ви відповісте на запитання: чому чітко називаємо їх сектою, а не "сестра", "сповідання", "конфесія" :D
З повагою, о.Олег


Якщо я не помиляюсь, то це моє речення, подане вище:

"Але для мене ті іншоконфесійні християни, які намагаються з Католицькою Церквою вести діалог (правослані, пятдесятники, англікани), уже перестають бути сектантами. А ті що "ведуть" упряму боротьбу, плітки, нападки і закиди КЦ, можуть бути названі сектантами."


, в деякій мірі є відповіддю.

може, якщо вглибимося в те, що, власне, є "боротьбою, плітками, нападками, закидами Католицькій Церкві" і, врешті - не зможе бути жодною відповіддю, бо сектантами тоді є всі з означених (навіть, якщо будемо все перечислене ділити на "види", на "важкі/легкі", на "особисті/нападки на віру" тощо). Ну - ще можемо ввести поняття - знають/незнають що роблять і почати розмірковувати, наскільки догналіти щирі/нещирі: заявляється, що щирі і чуючи це Церква навіть довіряючи їх щирості назове їх, як подано у Вас.
Так чому?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 16 листопада 2011, 13:36

За Вашою логікою, тому, що відділені, відокремлені, тому що йдуть проти братів і сестер у Христі. Хоча ніби то вірять в Христа...

Хоча, будь ласка, може Ви краще поясните Чому?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2011, 09:58

Michail писав:За Вашою логікою, тому, що відділені, відокремлені, тому що йдуть проти братів і сестер у Христі. Хоча ніби то вірять в Христа...

Хоча, будь ласка, може Ви краще поясните Чому?

ні - немає у моєму запитанні "логіки відповіді" - є лише "логіка питання" і відповідь за Вами. Якщо зволите
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 17 листопада 2011, 10:30

о.Олег писав:
Michail писав:За Вашою логікою, тому, що відділені, відокремлені, тому що йдуть проти братів і сестер у Христі. Хоча ніби то вірять в Христа...

Хоча, будь ласка, може Ви краще поясните Чому?

ні - немає у моєму запитанні "логіки відповіді" - є лише "логіка питання" і відповідь за Вами. Якщо зволите
З повагою, о.Олег

То я ныби то з логіки Вашого запитання вивів логіку відповіді:

"тому, що відділені, відокремлені, тому що йдуть проти братів і сестер у Христі"

Хоча з деяких попередніх наших діалогів підозрюю, що Ви вважаєте, що не мають всіх характеристик Церкви.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 17 листопада 2011, 10:53

Michail писав:...Хоча з деяких попередніх наших діалогів підозрюю, що Ви вважаєте, що не мають всіх характеристик Церкви.

та... не треба мене в чомусь підозрювати, Михайле: я гішний просто прагну дати Вам розрізнення між Богословськими формулюваннями - під оглядом пасторальним (залежним від адресата) і під оглядом догматичним (від адресата незалежним)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 18 листопада 2011, 11:27

о.Олег писав:
Michail писав:...Хоча з деяких попередніх наших діалогів підозрюю, що Ви вважаєте, що не мають всіх характеристик Церкви.

та... не треба мене в чомусь підозрювати, Михайле: я гішний просто прагну дати Вам розрізнення між Богословськими формулюваннями - під оглядом пасторальним (залежним від адресата) і під оглядом догматичним (від адресата незалежним)
З повагою, о.Олег

"Підозрюю" в Закарпатті може використовуватись у значенні "передбачаю", "відчуваю, що так скажете"..., що я тут і застосував для оживленя мови.

Будь ласка все-таки дайте чітку відповідь на Ваше ж питання, бо я лиш заплутаюсь. Нажаль не можу знайти джерело, де читав про секти..., але як раніше вже казав є сектознавці, які офіційно кажуть що баптисти і пятидесятники - не секти, а конфесії... Тобто секта має неоднозначне трактування принаймні в науковому значенні...

Для нас було б ще добре офіційний документ КЦ про секти почитати. Нажаль я поики що не знайшов...

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 11:53

це не лише на Закарпатті
а по темі... говорю про те, що в різних площинах, для різних цілей використовуємо різні слова. В напрямі спроб пасторального провідництва некатоликами, стараємося уникати точних Богословських формулювань (схизма, єресь тощо) чи вкорінених історично негативних окреслень (секта/нт тощо) не через те, що некатолик перестав сповідувати єресь (перестав бути сектантом), а для того, щоб уможливити розмову, допомогти віднайти Істину
чому Вам настільки важливим є слово "секта"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 18 листопада 2011, 12:36

о.Олег писав:це не лише на Закарпатті
а по темі... говорю про те, що в різних площинах, для різних цілей використовуємо різні слова. В напрямі спроб пасторального провідництва некатоликами, стараємося уникати точних Богословських формулювань (схизма, єресь тощо) чи вкорінених історично негативних окреслень (секта/нт тощо) не через те, що некатолик перестав сповідувати єресь (перестав бути сектантом), а для того, щоб уможливити розмову, допомогти віднайти Істину
чому Вам настільки важливим є слово "секта"?
З повагою, о.Олег


Тому, що має негативізм у своєму значенні.
Конфесія і секта у Вашом поясненні, мабуть, є синонімами, але для загалу цйе не так... От для особи, яка почала цю тему, можливо секта - це щось "ужасне"... Але ж дайте їй посилання, де КЦ веде діалог з пятидесятникаим і де вони приходять до спільних знаменників.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 13:31

Michail писав:
о.Олег писав:це не лише на Закарпатті
а по темі... говорю про те, що в різних площинах, для різних цілей використовуємо різні слова. В напрямі спроб пасторального провідництва некатоликами, стараємося уникати точних Богословських формулювань (схизма, єресь тощо) чи вкорінених історично негативних окреслень (секта/нт тощо) не через те, що некатолик перестав сповідувати єресь (перестав бути сектантом), а для того, щоб уможливити розмову, допомогти віднайти Істину
чому Вам настільки важливим є слово "секта"?
З повагою, о.Олег


Тому, що має негативізм у своєму значенні.
Конфесія і секта у Вашом поясненні, мабуть, є синонімами, але для загалу цйе не так... От для особи, яка почала цю тему, можливо секта - це щось "ужасне"... Але ж дайте їй посилання, де КЦ веде діалог з пятидесятникаим і де вони приходять до спільних знаменників.

ми не "приходимо" до спільних знаменників - ми (це важливо розуміти) відшуковуємо ще невтрачені багатства Істини в людині чи її спільнотах, шукаємо зерна істини у некатоликів. Але тут ще хочу наголосити,що Ви, власне, навіть, якщо це не розумієте, говорите мовою пасторального Богословія (конфесія - позитивно сприйметься; секта - негативно: термін вибирається такий, щоб промовив до адресата/дискутанта); з точки ж зору Богословії Догматичної "секта", "конфесія", "розділені", "дезуніати", "єретики", "схизматики", "відділені", "протестанти"... - слова синонімічного ряду, що ними послуговуємось для окреслення людей, що у тій чи іншій мірі відійшли від повноти єдності з Христовою Церквою у зв'язку з тим, що сповідують єресь/єресі
Звідси ще раз спробую запитати: чому в пасторальному реагуванні на догналітів, Церква використовує такий... гм... неприємний для них термін? Як думаєте?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей