Секти

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 18 листопада 2011, 17:38

Не хочу втручатись в діалог, але постало пасторальне запитання :oops: ....
Де границі тої Любові і Турботи, чи вони взагалі є??? Думаю частиною відповіді на це запитання, є те, що людина сама по собі цю "границю" не здатна побачити, а від так, і перебувати в тій Любові і Турботі, які мають бути жертовними і позбавленними свого "Я".( нехай буде Воля Твоя, або як Марія, нехай станеться по Слову Твому)
Часто той хто справді Любить чи Турбується не зважає на сприйняття цього адресатом. Тільки так, та Любов і Турбота буде справді ношею і тягарем, тільки так буде розуміння того, що сама людина то не здюжить, а тільки в покорі до Господа, як Христос у Отці.
Ну це я більше за Церкву і Святих.
А що буде, якщо спробувати то здійснити в рамках свого рзуміння, яке протестує(чи в душі, чи на словах) проти такого розуміння "Любов" і "Турбота", які провадяться вповноважинними на то Господом.
Справді, часто та "Любов" і "Турбота" є досить дивними і болісними для мого сприйняття, але хіба це значить, що проблема в них??
Чи всетаки значить???
Знаю точно, що живем не у казці, і не всі вибори, які робим, є приємними свому "я".
Ну то вже дібрі, напевне сам не зрозумів, що сказав. :pardon:
Але Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 19:11

andrey s. писав:Не хочу втручатись в діалог, але постало пасторальне запитання :oops: ....
Де границі тої Любові і Турботи, чи вони взагалі є??? ...

думаю, що границями цими має бути правда. Щоб це була правдива любов.
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 18 листопада 2011, 20:21

о.Олег писав:
andrey s. писав:Не хочу втручатись в діалог, але постало пасторальне запитання :oops: ....
Де границі тої Любові і Турботи, чи вони взагалі є??? ...

думаю, що границями цими має бути правда. Щоб це була правдива любов.
З повагою, о.Олег

Добре, а тепер постараємся це якось перенести в реальність, тобто застосувати. (хоч в принципі питання це постало в ракурсі: Секта, тобто як відноситись до цього означення особисто. Не в контексті Пасторального чи Догматичному, тобто я про те, коли нема адресата, а тільки "ти")
Я думаю, що якщо без адресата є проблеми з сприйняттям цього, то коли появиться адрест, то це тільки помножиться. Чи адресат по відношені до якого безпосередньо вживаєм то, чи адресат, якому пояснюєм, чому саме так відносимся до "секта", а не інакше.
Звісно, отче, погоджуюсь, що є різниця з Догматичним поданням цього, і Пасторальним. Так само як і наше відношення до сект, бо їх фундаментом є різні речі, тобто секти є різні, хоч і ознаки мають схожі.

От мені наприклад бридке вживання цього слова, по відношенню до когось.(тобто не зовсім приємно).
Але постає запитання: Про що я турбуюсь в цьому випадку. Відповідь проста, про себе.(якщо вже дууже чесно) Тут є і добре, а є і злочинно погане.
Але, чи правдива моя любов, любов до когось, по відношенні до кого я уникаю цього слова, чи у спілкуванні з кимось, хто цікавиться тим .

Ой, та правда у людей є різна. Правда Божа наскільки велика, що намагаючись її осягнути скільки людей заблукаюь.(будуть стукати, а у відповідь, незнаю Вас, ідіть геть)
Власне добре що є Церква, хоч і розумію, що : Любов до ближнього, це не завжди так гарно в очах тих ближніх.
Але, власне перед ким хочимо бути Люблячими...Хіба перед ближніми??? Ні, насамперед перед Богом.
І розумію, розумію це з С.П., коли нема того жалю, смутку, про який Апостоли навчали, коли я думаю наприклад про "догналів", і особливо вимовляю те: "Секта", то це не дуже здорово.
Чи всетаки не потрібно думати про то, а просто, секта...і крапка.(але так не буває, щоб просто, щось тай відчуваєм, разом з словом їз серця виходить ще щось, якщо навіть це і байдужість)
Знаю напевне, що отравитись набагато лекше, ніж вивести ту гидоту. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 18 листопада 2011, 21:31

andrey s. писав:Добре, а тепер постараємся це якось перенести в реальність, тобто застосувати. (хоч в принципі питання це постало в ракурсі: Секта, тобто як відноситись до цього означення особисто. Не в контексті Пасторального чи Догматичному, тобто я про те, коли нема адресата, а тільки "ти")...

думаю, що говорити про реальність, але не зважати на адресата - не говорити про реальність :pardon: . Не бачу можливості не узалежнити питання від "себе" ("бридке" мені, неприємне), не упасти в "моя правда" (відповідно - в "кожного своя правда", релятивізм), якщо не зважати на те хто (в означенні, що я використав: догматичне це чи пасторальне формулювання) і кому (адресат) говорить. Саме з любові говоримо різними словами одну і ту саму правду , лише Догма вимагає чітких формулювань, а пасторал - обережного підходу. Але первинне таки віра (яку окреслює Догма) і розуміти пасторальні висловлювання маємо основуючись на Догмі (а не навпаки)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 19 листопада 2011, 14:29

о.Олег писав:
andrey s. писав:Добре, а тепер постараємся це якось перенести в реальність, тобто застосувати. (хоч в принципі питання це постало в ракурсі: Секта, тобто як відноситись до цього означення особисто. Не в контексті Пасторального чи Догматичному, тобто я про те, коли нема адресата, а тільки "ти")...

думаю, що говорити про реальність, але не зважати на адресата - не говорити про реальність :pardon: . Не бачу можливості не узалежнити питання від "себе" ("бридке" мені, неприємне), не упасти в "моя правда" (відповідно - в "кожного своя правда", релятивізм), якщо не зважати на те хто (в означенні, що я використав: догматичне це чи пасторальне формулювання) і кому (адресат) говорить. Саме з любові говоримо різними словами одну і ту саму правду , лише Догма вимагає чітких формулювань, а пасторал - обережного підходу. Але первинне таки віра (яку окреслює Догма) і розуміти пасторальні висловлювання маємо основуючись на Догмі (а не навпаки)
З повагою, о.Олег

Ну мені як вірному потрібно вберегтись від впадання в секту, це ясно. Тобто Церква дбає за мене, тому і застерігає.
Ісус вчить Любити і Терпіти.
Адресат є, бо інакше не було би розмови, і якщо вже говорим, то це вже має дію.
І суть у тому, що я вважаю, що чи балакаєм з адресатом, чи просто обговорюємо той адресат, чи взагалі будь які варіанти...
Так ось, чи варто себе спитати, а що виходить з наших сердець, коли балакаєм про то, навіть з стремлінням розуміти Догму для Пасторальної роботи(що вважаю є покликанням)
І навіть, що входить.
Звісно це питання для самого-себе.
І моє питання, отче, заключається у тому; чи варто себе про то запитувати??
Дякую.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 19 листопада 2011, 15:11

andrey s. писав:І моє питання, отче, заключається у тому; чи варто себе про то запитувати??..

думаю - дуже навіть варта, адже велика пропасть між тим, хто, констатуючи факт/виявляючи правду ("Ти - єретик", "Ти - сектант", "Ти - схизматик" тощо) сумує з цього приводу і тим тим, хто, констатуючи факт/виявляючи правду ("Ти - єретик", "Ти - сектант", "Ти - схизматик" тощо) радіє можливості обзиватися/вивищитися
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrivovk » 19 листопада 2011, 15:38

о.Олег писав:...і тим тим, хто, констатуючи факт/виявляючи правду ("Ти - єретик", "Ти - сектант", "Ти - схизматик" тощо) радіє можливості обзиватися/вивищитися
З повагою, о.Олег

Любов...... не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою...(1 Кор. 13,4-7).
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення luksander » 20 листопада 2011, 23:20

о.Олег писав:Звідси ще раз спробую запитати: чому в пасторальному реагуванні на догналітів, Церква використовує такий... гм... неприємний для них термін? Як думаєте?
З повагою, о.Олег


Одним із таких угруповань, що видає себе за істинних представників Католицької Церкви, а насправді має багато ознак новітньої тоталітарної секти, є угруповання Догнала (яке ще відоме під назвою «підгорецькі отці»). Накидаючи сучасному українцеві свій «духовний провід», його проводирі привласнюють право навчати від імені Католицької Церкви та викривляють її вчення. Вони сіють ненависть і злобу супроти всіх, хто до них не належить, а насамперед – до католицького єпископату, духовенства та монашества. Особливо гостро вони зневажають блаженного Папу Івана Павла ІІ та Святійшого Отця Венедикта XVI.

Пригадуємо усім, що ця група не має жодного відношення до Католицької Церкви, оскільки її проводирі, колишні католицькі священики, за важкі церковні злочини були покарані карою великої екскомуніки – відлучені від Церкви. Кожен, хто приєднується до неї, сам себе ставить поза правдивою Католицькою Церквою і таким чином не може називати себе католиком. Догналівська секта, відчуваючи власну нелегітимність, намагається отримати кадри, виховані у католицьких монастирях і навчальних закладах, чинить спроби проникнення у найрізноманітніші католицькі середовища, щоб руйнувати їх зсередини, що є загальновідомою тактикою таємних товариств, які діють проти Католицької Церкви, в Україні і поза нею.

Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ
та Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України
щодо небезпечних явищ у духовному житті України

http://osbm-kyiv.com.ua/archives/2065


Можливо... :oops: називають "сектою", щоб якоюсь недовизнеченністю не призвести до появи нових спокушених...
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 08:43

luksander писав:Можливо... :oops: називають "сектою", щоб якоюсь недовизнеченністю не призвести до появи нових спокушених...
:pardon:

погоджусь. А, вертаємося до теми, чому на людей, що сповідують набагато глибші викривлення і у вірі, і у моралі, дозволяємо собі сказати "конфесія", "церковна спільнота" чи, навіть, "Церква-сестра"?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 21 листопада 2011, 12:49

о.Олег писав:
luksander писав:Можливо... :oops: називають "сектою", щоб якоюсь недовизнеченністю не призвести до появи нових спокушених...
:pardon:

погоджусь. А, вертаємося до теми, чому на людей, що сповідують набагато глибші викривлення і у вірі, і у моралі, дозволяємо собі сказати "конфесія", "церковна спільнота" чи, навіть, "Церква-сестра"?
З повагою, о.Олег


Бо протестанти і т.д. роблять це відкрито, та й ще вірять у це щиро...

Догналівці ж прикриваються своїми, тобто лукавлять.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 13:38

Michail писав:
Бо протестанти і т.д. роблять це відкрито, та й ще вірять у це щиро...

Догналівці ж прикриваються своїми, тобто лукавлять.

давайте не будемо звинувачувати когось, а когось возвишати - повіримо :) і тим і тим на слово (відкрито кажуть, що щиро вірять) і по слову їхньому щирому бачимо, що і ті, і ті проповідують щось вороже Богові і Його Церкві. Чому одних єретиків/сектантів називаємо "конфесія"/тощо, а інших (що майже не відрізняються за вченням від Христової Церкви) чітко - секта?
З повагою. о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення ShMariam » 21 листопада 2011, 15:17

о.Олег писав:
Michail писав:
Бо протестанти і т.д. роблять це відкрито, та й ще вірять у це щиро...

Догналівці ж прикриваються своїми, тобто лукавлять.

давайте не будемо звинувачувати когось, а когось возвишати - повіримо :) і тим і тим на слово (відкрито кажуть, що щиро вірять) і по слову їхньому щирому бачимо, що і ті, і ті проповідують щось вороже Богові і Його Церкві. Чому одних єретиків/сектантів називаємо "конфесія"/тощо, а інших (що майже не відрізняються за вченням від Христової Церкви) чітко - секта?
З повагою. о.Олег

Може справа в тому, коли була заснована організація (Церква, секта :pardon: ), і з того випливає, що по-перше, є / нема небезпеки сплутати їх з представниками Католицької Церкви (напр. співунів, догналівців часто через незнання сприймають за католиків); по-друге, наскільки винні / не винні сучасні представники цієї організації у схизмі, єресях, чи ця організація була заснована давно.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення luksander » 21 листопада 2011, 17:09

о.Олег писав: чому на людей, що сповідують набагато глибші викривлення і у вірі, і у моралі, дозволяємо собі сказати "конфесія", "церковна спільнота" чи, навіть, "Церква-сестра"?
З повагою, о.Олег

:oops:
о.Олег писав:для того, щоб уможливити розмову, допомогти віднайти Істину

:)

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 17:23

luksander писав:
о.Олег писав: чому на людей, що сповідують набагато глибші викривлення і у вірі, і у моралі, дозволяємо собі сказати "конфесія", "церковна спільнота" чи, навіть, "Церква-сестра"?
З повагою, о.Олег

:oops:
о.Олег писав:для того, щоб уможливити розмову, допомогти віднайти Істину

:)

а... з догналівцями уможливити розмову, допомогти віднайти Істину... Христова Церква не хоче, чи..?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 17:25

ShMariam писав:Може справа в тому, коли була заснована організація (Церква, секта :pardon: ), і з того випливає, що по-перше, є / нема небезпеки сплутати їх з представниками Католицької Церкви (напр. співунів, догналівців часто через незнання сприймають за католиків); по-друге, наскільки винні / не винні сучасні представники цієї організації у схизмі, єресях, чи ця організація була заснована давно.

Дякую :Rose: , Мар`яно, але... чи всі приблизно погодяться?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення luksander » 21 листопада 2011, 19:39

о.Олег писав:а... з догналівцями уможливити розмову, допомогти віднайти Істину... Христова Церква не хоче, чи..?
З повагою, о.Олег


А вони що – не знають істини?... Тільки-що ж з Церкви?... От відро води холодної (оте – секта!) їм на голову не завадило б….?
Чи?...
:pardon:

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 19:47

luksander писав:
о.Олег писав:а... з догналівцями уможливити розмову, допомогти віднайти Істину... Христова Церква не хоче, чи..?
З повагою, о.Олег


А вони що – не знають істини?... Тільки-що ж з Церкви?... От відро води холодної (оте – секта!) їм на голову не завадило б….?
Чи?...
:pardon:

тобто... всі розуміємо, що і одне (називання сектанта/єретика християнином, конфесією, Церквою-Сестрою) і інше (називання сектанта/єретика сектантом/єретиком) - старання Христової Церкви проповідувати Істину?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення ShMariam » 21 листопада 2011, 19:48

о.Олег писав:а... з догналівцями уможливити розмову, допомогти віднайти Істину... Христова Церква не хоче, чи..?
З повагою, о.Олег


... не може.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 21 листопада 2011, 19:50

ShMariam писав:
о.Олег писав:а... з догналівцями уможливити розмову, допомогти віднайти Істину... Христова Церква не хоче, чи..?
З повагою, о.Олег


... не може.

найчастіше і з тими, кого називає більш приємно не може, але і одне, і друге є спробою, правда?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 21 листопада 2011, 20:07

о.Олег писав:
ShMariam писав:Може справа в тому, коли була заснована організація (Церква, секта :pardon: ), і з того випливає, що по-перше, є / нема небезпеки сплутати їх з представниками Католицької Церкви (напр. співунів, догналівців часто через незнання сприймають за католиків); по-друге, наскільки винні / не винні сучасні представники цієї організації у схизмі, єресях, чи ця організація була заснована давно.

Дякую :Rose: , Мар`яно, але... чи всі приблизно погодяться?
З повагою, о.Олег

Ну те що написала Маріанна, має місце. Тобто сенс у цьому є.
Вважаю, що попри купу всяких важливий моментів , які звичайно є індевідуальними у відношенні кожного окремого випадку, є щось, що ніколи не зміниться.
Церква турбується за ввірених Їй Господом вірних. Це є початковим мотивом всіх дій і трактовок.
І час у цьому грає далеко не останню роль. Ми повинні розуміти, що у свій час, наприклад, по відношенні до деяких груп(спільнот, чи осіб), Церква вживала таке саме "Секта"(Анатема, відступник, розкольник), як до "Догналів" тепер. І мусимо визнати, що з часом вони стали однією з Протестантських Церков.( це як приклад)
Тобто, Церква турбується за вірних, насамперед за вірних.

Всі ми знаємо, що добрий Пастир , якщо загубиться одна вівця,почувши її бекання, то полишить 99, і піде її шукати. І у час коли її віднайде, то це буде радість для Пастиря, а від так, це повинно бути радістю для тих 99, якщо люблять свого Пастиря.
То трохи дивно, особливо для деяких з тих, 99-и овець.
Це символічно можна вжити по відношенню до всіх, по відношенню до яких Церква не вживає "секта", а заміняє це на: "конфесія" , "Церква сестра", "Церковна спільнота", і купа всякого такого. Тобто як кажуть Пасторально. Тобто в надії віднайти ту загублену вівцю, і звичайно з поміж тих 99 є такі, які бекають, яким то не подобається. Ну то нормально, бо ..бо..бо...(то вже оффтоп)
Тобто коли Церква йде шукати, тобто коли є Діалог, то це одне.
А коли є "секта", то ніякого діалогу бути просто не може. Є тільки заклик Пастиря, який є звернинний до всіх овець.
Бо у ситуації з "догналами", зовсім інша історія, ніж з 99ятьма і однією загубленою, яку Пастир пішов шукати, почувши її бекання.
Нєа, Пастир виявив, що поширюється хвороба в середині отари, заразна хвороба, і що Пастир має робити?????
Тому Церква каже "секта", щоб виявити стаду тих, які стали "вовкулаками"(з виду вівця-як-вівця, а як сонечко зайде стає скаженим вовком, який тільки має інстинкт кусати і жерти) , виявити покусаних, і застерегти від тих "укусів".
Тобто,,, коли Церква каже :"Секта", "вовки в овечих шкурах", то це зовсім інша історія. І звичайно, то не діалог, а монолог. Це заклик, який охороняє, і, і єдине можливе зцілення покусаних, які ще не перетворились кінцево. Тобто коли каяття і в підсумку покора, покора Пастирю.
І підозрюю, щоб полекшити Пастирю роботу, то вівці мають поводитись слухнянно, а не бекати, бекати, вказувати пастирю, що робити.
Можливо, можливо в майбутньому відділені вівці не повиздихають, і почувши їх бекання Пастир піде їм на зустріч, щоб віднайти.

Отче, то я виразив дуже символічно, своє бачення того.
Може таке бачення мати місце, чи це трішки перебор??????
Дякую.
Востаннє редагувалось 21 листопада 2011, 20:20 користувачем andrey s., всього редагувалось 1 раз.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення ShMariam » 21 листопада 2011, 20:15

andrey s. писав:Тому Церква каже "секта", щоб виявити стаду тих, які стали "вовкулаками"(з виду вівця-як-вівця, а як сонечко зайде стає скаженим вовком, який тільки має інстинкт кусати і жерти) , виявити покусаних, і застерегти від тих "укусів".

Як мені подобається Ваша фантазія. :)

Але погоджуюся зі всім написаним.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 21 листопада 2011, 20:52

ShMariam писав:
andrey s. писав:Тому Церква каже "секта", щоб виявити стаду тих, які стали "вовкулаками"(з виду вівця-як-вівця, а як сонечко зайде стає скаженим вовком, який тільки має інстинкт кусати і жерти) , виявити покусаних, і застерегти від тих "укусів".

Як мені подобається Ваша фантазія. :)

Але погоджуюся зі всім написаним.

Та п. Маріанно, фатазія то фантазія.... Ще потрібно, щоб вона вірно, тобто співпадала з баченням Церкви.
Щоб я не був, одією з поміж тих 99-и, якій не подобаються дії Пастиря, щоб моє бекання не заважало Церкві у ЇЇ стремліннях.
І щоб не помилитись, щоб не піддатись беканню інших овець, я стараюсь слухати голосу Пастиря, якого поставив Господь, пасти стадо УГКЦ.
Звичайно, священники у цьому є дуже важливою ланкою, які мають ввірених ягнят(парафії, спільноти).
Уявіть, як страшно, коли такого Пастира спільноти покусає така вівця-перевертень, і він у свою чергу ввіриних йому ягнят і овець.
Тому і "СЕКТА", щоб напевне. Бо та зараза має наслідки для душ, якщо навіть і не покусані.
Потрібно розуміти, коли хвороба в отарі, то всі вівці несуть відповідальність за то, і в якісь мірі то так.(якби вівці були здорові, то хвороба би не зявилася. Ну то я по максемуму взяв. Але сумно мені від того, отара наша сильно поскубана і ще не сформована кінцево, ми дуже молода отара)
Нехай Господь вбереже від того наших отців, а вони нас.
:pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

luksander
старець
старець
Повідомлень: 1023
З нами з: 11 грудня 2009, 17:23

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення luksander » 21 листопада 2011, 22:35

о.Олег писав:
тобто... всі розуміємо, що і одне (називання сектанта/єретика християнином, конфесією, Церквою-Сестрою) і інше (називання сектанта/єретика сектантом/єретиком) - старання Христової Церкви проповідувати Істину?
З повагою, о.Олег


:oops: Так.
Дивно було б, якби з протестантами, укоріненими в свій протестантизм, діалог починався з беззаперечного твердження: ви – ЄРЕТИКИ/СЕКТАНТИ!!! :x :x :x
Тре, для початку, показати людям дорогу, а потім вже спонукати їх іти …
:roll:

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrey s. » 22 листопада 2011, 15:06

luksander писав:
о.Олег писав:
тобто... всі розуміємо, що і одне (називання сектанта/єретика християнином, конфесією, Церквою-Сестрою) і інше (називання сектанта/єретика сектантом/єретиком) - старання Христової Церкви проповідувати Істину?
З повагою, о.Олег


:oops: Так.
Дивно було б, якби з протестантами, укоріненими в свій протестантизм, діалог починався з беззаперечного твердження: ви – ЄРЕТИКИ/СЕКТАНТИ!!! :x :x :x
Тре, для початку, показати людям дорогу, а потім вже спонукати їх іти …
:roll:

Власне на скільки я зрозумів, то п.Михайла саме це і хвилювало, тобто це і був мотив до заторкування цієї теми. Тобто я зрозумів, що Він такої самої думки, але хотів то втрясти з позиції Догми. п.Михайле, так????
Бо я також маю схожу думку, як п Олександр. Тобто не можна.......так..і варто братньо докорити тому, хто таким чином виражає свої комплекси, особливо в беспосередній розмові.(можна і :x , суто з любові, ну образно)
Якщо Церква, Церква, якої ти є частинкою, вірним, рухається в напрямку діалогу, то навіщо так....а особливо коли ні бум бум, крім слова "секта" нічого не знаєш.
Зовсім друга історія з тими, в чию сторону кажуть "секта", іто це в сенсі, Церква так каже. Але навіть це, навіть це мусить бути розважливо і з турботою, щоб не зробити гірше(якщо розмова з людиною, яка мала нещастя попасти в Секту).
Якось, підмітив, що, які би мудрі слова не говорили, як би точно не втілювали правду Догми, то все пусте, якщо нема от того головного, про що так ревно навчав Ісус.
Одне і теж слово, може мати зовсім різні наслідки, і справді бездонна прірва між тим.
Якщо в слова не вкладати ЩОСЬ, а тільки люцку мудрість і прагнення, основою яких є логічне розуміння, то..то ..то..( ну по логіці, мусим журитись і говорити, Благовістити, а чомусь результат кепський. Власне є так, бо думаєм про результат, який визначений розумовим сприйняттям)
А якщо то все грунтується на Божій Любові і Турботі, яку ми проносим через наші серця, а точніше просто дозволяєм зробити це Господу, то навіть таке разюче "Секта", буде мати зооовсім іншу дію і наслідок.
То все якось обємно і складно звучить(що я тут понаписував :oops: ), на справді, все простіше і геніальніше :) .
Можна "умнічати", а Любов значно простіша і незатійливіша. Просто ми не досконалі...
Але, але хіба це значить, що не потрібно устремлятись до того, і думати про то :( , вооплочувати ту думку, якщо навіть не дуже получається(згідно нашого розумового сприйняття)....
Головне не зупинятись у прагненнях, у добрих прагненнях...
Дякую. :pardon:
...
От всетаки скажу.. :oops:
Бувають такі ситуації, що приходить спокуса :x (чи словесно, чи будь як), і саме, не нападнику "вмазати", а тому хто "захищає" :x .(братньо зробити зауваження, приватно.) Бо частенько той захист ще гірший, ніж ті нападки. ( :x , то словесно, я противник насилля :oops: )
От так, є. Можите не журитись тим, що вважаєте мене варятом, то нічого страшного, не гризіться тим, ніхто не досконалий, тільки Він. :pardon:
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Michail
старець
старець
Повідомлень: 1196
З нами з: 29 грудня 2009, 10:42
Звідки: Ужгород
Контактна інформація:

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення Michail » 22 листопада 2011, 18:10

Власне на скільки я зрозумів, то п.Михайла саме це і хвилювало, тобто це і був мотив до заторкування цієї теми. Тобто я зрозумів, що Він такої самої думки, але хотів то втрясти з позиції Догми. п.Михайле, так????

Так приблизно.


Щоб їх привести ближче до КЦ:
Доведіть їм на форумах що догатика КЦ повністю відповідає Євангелії і вони стануть прихільні до КЦ.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення о.Олег » 22 листопада 2011, 19:22

Michail писав:...Щоб їх привести ближче до КЦ:
Доведіть їм на форумах що догатика КЦ повністю відповідає Євангелії і вони стануть прихільні до КЦ.

досвід показує, що протестанти вірують з нами в одну і ту саму Біблію (хоч навіть і тут викинули декілька Книг :( ) лише закриту, а як розкриваємо... Досвід показує, що це вже різні трактування, "різні біблії". І питання всерівно повертається у русло довіри до трактувальника. Що знову піднімає питання довіри до Бога і Його Церкви. Цього не уникнути. Для початку розмови - так. Але довести Догму... Навіть Догму Христової Церкви про канонічні Книги Святого Письма неможливо довести Біблією, а тут... Навіть не знаю, як Вам зарадити без Бога і Його Церкви...
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення о.Олег » 08 жовтня 2012, 10:43

Svetik писав:...не дарма ж кажуть - бумерангом все вертається...

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... AYpLVyeFU#
:)
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

marta
гість
гість
Повідомлень: 1
З нами з: 22 січня 2013, 18:45

Re: Що таке секта?

Повідомлення marta » 26 січня 2013, 17:51

які принципи дії секти?

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: Що таке секта?

Повідомлення о.Олег » 26 січня 2013, 20:10

marta писав:які принципи дії секти?

Вітаю на Форумі, пані Марто!
Напевно, тут можна відповідати про кожен окремий випадок - їх (сект) так багато, що і принципів, напевно, велике множество. :(
Вас щось конкретне хвилює, чи це питання з теорії сектознавства?
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: Хто такі баптисти?

Повідомлення andrivovk » 26 січня 2013, 21:25

Michail писав:Бо з даних визначень, всі протестанти - сектанти, та навіть православні... А ми для православних - також...
Але ж ми їх так не називаємо, а називаємо конфесіями, сестринськими церквами...


до речі про термін "Церкви-сестри". http://www.christusimperat.org/ru/node/13461 прочитайте собі

Даю тільки уривок
Кардинал Йозеф Ратцингер,

Конгрегация Вероучения

Преодолеть фальшь и двусмысленность

В последние годы внимание Конгрегации Вероучения было обращено к проблемам, связанным с использованием фразы "Церкви-сестры", которая появилась в ряде важных документов, а также звучала во время дискуссий, посвящённых диалогу между Католической и Православной Церковью. Это выражение стало общепринятым при обозначении движения к объединению Католической и Православной Церквей.

К сожалению, в некоторых документах, а также в работах ряда богословов, вовлечённых в экуменический диалог, это выражение стало обозначать равнозначность Католической Церкви и Православной Церкви, что, естественно, приводит к мысли о том, что единая Христианская Церковь ныне не существует, но может быть восстановлена путём примирения двух "Церквей-сестер". Более того, некоторые совершенно неуместно употребляют это словосочетание по отношению к взаимоотношениям Католической Церкви и англикан или других некатолических церковных общин. "Богословие Церквей-сестер" или "экклезиология Церквей-сестер", в том виде, в котором они сейчас обсуждаются, используют искаженное значение этого выражения по сравнению с его исходным значением.

С целью преодолеть указанную фальшь и двусмысленность в использовании термина "Церкви-сестры", Конгрегация Вероучения сочла необходимым подготовить прилагаемую Записку по поводу выражения "Церкви-сестры", которая была одобрена Папой Иоанном Павлом II во время аудиенции 9 июня 2000 года. Указания, содержащиеся в данной Записке, таким образом, представляют официальную точку зрения, хотя сама Записка и не будет опубликована в официальном сборнике в силу того, что она имеет лишь частную цель внесения определённости в богословскую терминологию по данному вопросу.
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей