Протестантизм. П'ятидесятники

Модератори: Just_me, viter, Artur, ihor

Аватар користувача
o.Mykil
старець
старець
Повідомлень: 3456
З нами з: 11 вересня 2008, 10:57
Звідки: Galicia
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення o.Mykil » 13 квітня 2011, 05:51

Чому сучасні протестанти відкидають хресне знамення? Лютер цього не робив!

Мартин Лютер, которого называют отцом про­тестантской Реформации, призывал свою паству использовать знак креста. Например, в своих ин­струкциях «Как глава семейства должен учить своих домашних молиться по утрам и вечерам» он пишет: «Поднявшись утром, перекрестись и скажи: “Во имя Отца и Сына и Святого Духа. Аминь”» (Краткий катехизис. Приложение 1, параграф 1. Цитируется по: Книга согласия. Фонд «Лютеранское наследие» 1996 г., стр. 433).

Питанов В.Ю., личный блог на ЖЖ

http://pitanov.livejournal.com
Посадім любові квіти
На життєвій ниві:
Хоче всіх Господь зустріти
На шляху правдивім!

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення viter » 13 квітня 2011, 14:50

o.Mykil писав:Чому сучасні протестанти відкидають хресне знамення?

Бо його боїться диявол.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
andrivovk
старець
старець
Повідомлень: 2907
З нами з: 09 січня 2010, 16:49
Звідки: леополіс

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrivovk » 21 червня 2011, 22:13

Прогрес у діалозі між католиками і п’ятидесятниками http://www.credo-ua.org/2011/06/46849
Хороші релігійні книги по теології, біблеїстиці http://esxatos.com/books

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення viter » 23 червня 2011, 16:26

andrivovk писав:Прогрес у діалозі між католиками і п’ятидесятниками http://www.credo-ua.org/2011/06/46849

От ніяк не можу зрозуміти який зміст в таких діалогах.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення Вова » 23 червня 2011, 16:52

viter писав:От ніяк не можу зрозуміти який зміст в таких діалогах.

Напевно узгоджують одну доктрину.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 17:05

viter писав:
andrivovk писав:Прогрес у діалозі між католиками і п’ятидесятниками http://www.credo-ua.org/2011/06/46849

От ніяк не можу зрозуміти який зміст в таких діалогах.

думаю зміст у тому, щоб не жити минулими проблемами і рухатись вперед, намагаючись з Божою Поміччю долати непорозуміння, образи.., очищуючи поле для дійсно Богословського діалогу, для проповіді
Знаєте :) - я в невеличкому селі адмініструю і зауважив одну цікаву річ: вже і Бабця померла, що насварила на свою сусідку (за курку, що розпорпала грядку з буряками...), а внуки по нині сваряться... :(
Думаю - діалог є першим етапом на дорозі до того, щоб почути одне одного і, почувши, спробувати зрозуміти і... дати наголос на тому, що нас єднає і уможливлює у тих чи інших питаннях співпрацю
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення ShMariam » 23 червня 2011, 19:28

о.Олег писав:... і уможливлює у тих чи інших питаннях співпрацю

А в яких питаннях є співпраця?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: З протестантизму додому

Повідомлення andrey s. » 23 червня 2011, 19:34

ShMariam писав:
о.Олег писав:... і уможливлює у тих чи інших питаннях співпрацю

А в яких питаннях є співпраця?

Те, :) що не сваряться,це вже співпаця.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: З протестантизму додому

Повідомлення о.Олег » 23 червня 2011, 22:53

ShMariam писав:
о.Олег писав:... і уможливлює у тих чи інших питаннях співпрацю

А в яких питаннях є співпраця?

та не знаю я - мабуть в залежності від ситуації. В моїй практиці - це і спільна організація обідів для безпритульних, і дружба з розумово чи фізично неповносправними людьми, і ... Основне, мабуть, щоб не боялися одне одного
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 22:26

ShMariam писав:По-перше, Ви не знаєте, чи Svetik знає Біблію.

Добре на одне зараз зверну увагу.
От і мене здивував факт, що Біблію не в церкві проповідують, а на якісь квартирі!!!. Тепер Писання говорить що першоапостольська Церква складалася із домашніх Церков.
Рим.16:4 що голови свої за душу мою клали, яким не я сам дякую, але й усі Церкви з поган, і їхню домашню Церкву.
1Кор.16:19 Вітають вас азійські Церкви; Акила й Прискилла з домашньою Церквою їхньою гаряче вітають у Господі вас.
Кол.4:15 Привітайте братів, що в Лаодикії, і Німфана, і Церкву домашню його.
Флм.1:2 і сестрі любій Апфії, і співвойовникові нашому Архипові, і Церкві домашній твоїй:



ShMariam писав: А по-друге, в Катехизмі є визначення слова "секта"? :oops: Щойно шукала і не знайшла. Якщо є, то дайте посилання.

Я не про це писав. Я писав що катехизм чітко говорить про протестантів що вони не сектанти, а брати по вірі. Або викресліть це, або не говоріть так як зараз
817 Насправді «у цій одній і єдиній Божій Церкві від початку виникали певні поділи, що їх Апостол всіляко відкидав як гідні осуду; упродовж наступних століть виникають більші розколи, внаслідок чого значні громади відділилися від повного спілкування з католицькою Церквою, іноді не без вини людей з одного і з іншого боку» (II Ватиканський Собор, Декр. « Unitatis redintegratio », 3.). Поділи, які ранять єдність Тіла Христового (треба розрізняти єресь, відступництво, і схизму; Пор. Кодекс канонічного права, кан. 751.), не виникають без гріхів людей:
«Там, де є гріх, там також є множинність, там - схизми, там -єресі, там - незгоди; але там, де є чеснота, там є і єдність, там є і злагода, завдяки якій усі віруючі мають одно тіло й одну душу» (Ориген, Проповіді на Єзекиїла, 9, 1.).
818 Ті, що народжуються нині у спільнотах, які походять від таких поділів, і «живуть вірою в Христа, не можуть бути звинувачені у грісі розбрату, і католицька Церква оточує їх братерською пошаною та любов'ю (...). Виправдані вірою, отриманою 9 Хрещенні, поєднані з Христом, їх справедливо називають християнами, а сини католицької Церкви справедливо визнають їх братами в Господі» (II Ватиканський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3.).
Востаннє редагувалось 26 червня 2011, 22:30 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 22:38

Вова писав: Тепер Писання говорить що першоапостольська Церква складалася із домашніх Церков.

То добре, що складалася, але зараз КЦ проповідує в храмі і в парафіальних приміщеннях.

Вова писав:Я не про це писав. Я писав що катехизм чітко говорить про протестантів що вони не сектанти, а брати по вірі.

В даному тексті не говориться, що не сектанти і не говориться, що сектанти. Я сама вже заплуталася, що таке секта, як почала шукати визначення.

Вова писав: 818 Ті, що народжуються нині у спільнотах, які походять від таких поділів, і «живуть вірою в Христа, не можуть бути звинувачені у грісі розбрату, і католицька Церква оточує їх братерською пошаною та любов'ю (...). Виправдані вірою, отриманою 9 Хрещенні, поєднані з Христом, їх справедливо називають християнами, а сини католицької Церкви справедливо визнають їх братами в Господі» (II Ватиканський Собор, Декр. «Unitatis redintegratio», 3.).[/i]

Тут про тих, що народилися, а не тих, що свідомо перейшли. :(
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення о.Олег » 26 червня 2011, 22:45

Svetik писав:...Вова - що ти ...

навіть, якщо Ви особисто знайомі, на Форумі звертаємось один до одного на "ви" (якщо Вам дозволили - на "ти" лише в приватній переписці). Рівно ж, на Форумі заборонені особисті нападки на опонента. Мабуть Ви цього не знали, тому обмежусь усним попередженням. Нагадую, що все, написане червоним, називається модераторіалом. На модераторіали відповідати можна лишеприватно (ПП)
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 22:49

Svetik писав:Вова, а ви читали уважно мій пост?
....І по-третє, тільки почитати їхні біблійні науки, ось сайт http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... -What.html - особливо почитайте останній абзац про хрещення, як вони описали...."Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Хрещення – це просто крок послуху...." А у молитві Вірую - все навпаки - "Вірую в Єдиного Бога ..Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів....!"

Погоджуюся із тим що Хрещення не спасає вас. Хрещення не змиває ваші гріхи. Там Писання не вчить і ми про це говорили уже.
Хрещення – це просто крок послуху...." із тим не погоджуюся. Але це не робить їх сектантами. Бо із моєї сторони у вас (КЦ) теж є те що суперечить Писанню, але я не говорю що ви сектанти :shock:
З вами погоджуюся що катехизм говорить про цеХрещення спасає. Хрещення змиває ваші гріхи.але Писання нічого про це не говорить. Не маю бажання про це розвивати свою думку, якщо схочете дам силку.



А якщо ви вірете в Ісуса Христа, тоді коли останній раз були на молебені до Ісуса Христа? Чи коли цілували плащаницю в ц. Юра? Хрестик на шиї хоч носите?

молебень це богослужіння? Якщо так, то кожної неділі ходжу. За хрестик Біблія говорить Матв.10:38 І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний. Як бачимо Біблія глибше говорить про це. Звертає увагу на духовний стан, а не зовнішній. Хрестик саме простіше надягнути, а Ви візьміть хреста т що ніс Христос, тобто відречіться від свого Я, від гріхів, читайте Писання, моліться, і звісно перше всього треба народитися із гори.
Чи коли цілували плащаницю в ц. Юра? де про це говориться у Писанню? Чи ранні отці може про це говорили?
Востаннє редагувалось 26 червня 2011, 23:05 користувачем Вова, всього редагувалось 2 разів.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
о.Олег
Адміністратор
Адміністратор
Повідомлень: 9707
З нами з: 29 вересня 2009, 12:53
Звідки: м.Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення о.Олег » 26 червня 2011, 22:57

Вова писав:Бачу вам тут подобається всіх сектантами обзивати, тим самим порушуєте правила форумі. Порушуєте катехизм. Тим самим підкреслюєте що ви маєте риси якими характеризується секта.
Якщо мене не забанять, я вам заперечу і докажу що ви також маєте риси сектантів? Та й взагалі не розумію чому Svetik не виносять попередження? Питання до Svetik, Ви, Біблію хоч трохи знаєте, знаєте що катехизм говорить про протестанів що таке пишете? Якщо знаєте то поговоримо конкретніше.


о. Олег вибайте, но таку єрись і зневагу до інших, що тут пишуть просто не можу пропустити.

перепрошую - мене просто не було. Всіх прошу заспокоїтися і пробувати вести дискусії, а не кидатися штампами. Пані Світлано - перед Вами людина (Вова) і, навіть, якщо Ви бачете в ньому лише ворога - любіть (старайтеся, принаймі), а якщо є в ньому гріх - гріх, власне, і єдине, що в людині любити не треба - виявляйте, розглянемо. Попередження Svetik
З повагою, о.Олег
"Ніхто не може любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає" (Йо. 15, 13).

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 23:01

Вова писав:Там Писання не вчить і ми про це говорили уже.

Писання багато чого не вчить і навіть ви дещо з того приймаєте. А де говорили про Хрищення?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 23:11

Вова писав:Чи ранні отці може про це говорили?
А Ви вірите в те, що говорили ранні отці? І... які саме (і до якого століття)?
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 23:12

ShMariam писав: А де говорили про Хрищення?

Говорили про це на протестантському форумі, але дискусія не була між самими протестантами, а із католиками спільно. Тим більше що активну дискусію приймали ті самі що є тут на форумі. Даю одразу із третьої сторінки, думаю краще почитати ніж знов розвивати ту саму тему. Тим більше, що нового ніхто нічого не скаже.
http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=760&start=30
Востаннє редагувалось 26 червня 2011, 23:28 користувачем Вова, всього редагувалось 1 раз.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
andrey s.
старець
старець
Повідомлень: 2624
З нами з: 13 січня 2011, 19:40
Звідки: м.ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення andrey s. » 26 червня 2011, 23:15

Навіть не знаю що писати і що цитувати.Справді....
Напишу просто,я проти цього.Вже чую, що мені на це скажете,будласка не трудіться.Це мій останній допис в цій темі.
Я навіть девчому погоджусь з протестантом Вовою(як ви його кличете).
Якби я був тим хто починає думати про Бога і починаю ходити до Церкви,і при вході мені дали брашурку переповненну злобою(або дивною любовю :) ),то я би задумався;а куди я попав???
Звідки скільки злоби і агресії??? І які плоди це дасть???
Ви дієте їх методами,і тут не сперечайтесь.Ви кажете,що знаєте щось про секти,а я кажу,що знаю трішки про люцку природу.
Ви ще собі повязки на руки зробіть,"внутрішня беспека церкви.".Так і до мордобоя не далеко.Якесь полювання,чесне слово!!!!

До чого ви закликаєте,і про який піар ви постійно твердите,Церква це не приватна фірма,яка потребує піара,якесь заохотчення(ще цукерки роздавайте при вході в Церкву)."Заодно, добро для людей, а черговий PR - для УГКЦ !"-бачу п.Светік ви знаєте що добре,а що ні.(знайомі слова,десь вже чув :) )
Треба акцентувати на духовному розвитку вірних,або тих хто хоче ним стати.І ця злоба тут не помічник.
Доречі,п.Светік,вам не завадить бути трішки стриманішою,раз себе кличете Християнкою,і якось стриманіше висловлюйтесь стосовно Причастя,особливо коли це стосується інших.(це моя приватна думка.)
Суть мого допису:Я проти ваших методів. Проблема є,і її ніхто не ігнорує,но ви перегинаєте палку.
Це моя приватна думка.
Амінь.

А про кількість порушених правил,я взагалі мовчу.
З повагою ПРОСТО андрій!!! УГКЦ

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 23:22

ShMariam писав:
Вова писав:Чи ранні отці може про це говорили?
А Ви вірите в те, що говорили ранні отці? І... які саме (і до якого століття)?

Спілкуючись із католиками, я зрозумів що із вами треба говорити на вашій мові. Тим більше що виходить майже нічого нового ми не дискутуємо. Читаючи їхню працю бачу багато силок на Писання, нічого такого що суперечить Писанню. Я не говорю що все прочитав, але читаю. Читав Тертуліана, Орігена. В основному сприймаю праці до 4 -5 ст. Як я вважаю до того часу такого відступлення не було як почалося пізніше.
Думаю слово "вірите" не підходить, бо вони звісно не брехали, але все одно я базуюся на Писання і на тому що говорили апостоли.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 23:36

andrey s. писав:...

Бачите, Андрію, тут не злоба, а біль за втраченими душами... На нашому форумі говориться дуже багато про нові (і старі) єресі, схизми і це дуже добре. Якщо людина часто читає Форум, то має знати про вчення всіх: від свідків Єгови до покутників. Проблема в тому, що реально не всі греко-католики знають про всіх вовків в овечих шкурах. І про це мусимо говорити... Тут обговорюємо, в нас в церкві лежали антидогналівські листівки, приватно переконуємо людей... Якщо до людини дійде, що "догналівці - це погано", то вже буде з того користь.

Тільки я проти того, щоб робити повний список "ненаших". Варто просто підвищувати загальну богословську освіту людей, щоб змогли відрізнити католиків від інших. І не стільки пояснюючи "що" є наше, а чому ми віримо так і так.

Непогано було бзробити листівки проти вчення Г. Маковій (І родавати в скверику що на пл. Соборній, біля першої лавочки :) ). Тільки хто тим займеться?
Востаннє редагувалось 26 червня 2011, 23:41 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 23:37

ShMariam писав:П. Вова має на увазі, що коли людина, будучи "мертвим", непрактикуючим католиком чи православним, навертається і стає свідомим протестантом, то тим стає ближче до Бога. Що ж, в тому є доля правди, але, але...

Чому доля? 100% правда. Людина не тільки стає ближче із Богом. Вона стає християнином. Стає тим який вірить що спасіння відбувається через Голгофу і воскресіння І.Х., вона народжується Від Писання І Д.С. Перестає грішити. бо народженні від Бога не грішать. Вона входить у Церкву ( не тільки у конфесію). І це можна продовжувати.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 26 червня 2011, 23:42

ShMariam писав:... щоб змогли відрізнити католиків від інших. І не стільки пояснюючи "що" є наше, а чому ми віримо так і так.

В нас вчать інакше. Щоб ми могли відрізнити християнина який ходить із Христос, від того хто називає себе ним. І так говорить Писання. Різницю відчуваєте?
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 26 червня 2011, 23:50

Вова писав:
ShMariam писав:... щоб змогли відрізнити католиків від інших. І не стільки пояснюючи "що" є наше, а чому ми віримо так і так.

В нас вчать інакше. Щоб ми могли відрізнити християнина який ходить із Христос, від того хто називає себе ним. І так говорить Писання. Різницю відчуваєте?

Ви про людей, а я про вчення. Звичайно, відчуваю.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
viter
Модератор
Модератор
Повідомлень: 858
З нами з: 13 травня 2009, 15:03
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення viter » 27 червня 2011, 00:51

Вова писав:
ShMariam писав:П. Вова має на увазі, що коли людина, будучи "мертвим", непрактикуючим католиком чи православним, навертається і стає свідомим протестантом, то тим стає ближче до Бога. Що ж, в тому є доля правди, але, але...

Чому доля? 100% правда. Людина не тільки стає ближче із Богом.

Або думає, що стає ближчою до Бога. Грішна людина, усвідомивши свою гріховність, ще має шанс навернутися, покаятися, але людина, що вважає себе святою (але далеко такою не є) каятися не буде і навертатися не буде. І не може людина бути близькою до Бога будучи далекою від Його Церкви (Єдиної Святої Соборної і Апостольської, тобто Католицької). ІМХО.
Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного.

Аватар користувача
Вова
старець
старець
Повідомлень: 684
З нами з: 27 березня 2010, 12:52
Звідки: м. Тернопіль
Контактна інформація:

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Вова » 27 червня 2011, 10:42

viter писав:
Вова писав:
ShMariam писав:П. Вова має на увазі, що коли людина, будучи "мертвим", непрактикуючим католиком чи православним, навертається і стає свідомим протестантом, то тим стає ближче до Бога. Що ж, в тому є доля правди, але, але...

Чому доля? 100% правда. Людина не тільки стає ближче із Богом.

Або думає, що стає ближчою до Бога. Грішна людина, усвідомивши свою гріховність, ще має шанс навернутися, покаятися, але людина, що вважає себе святою (але далеко такою не є) каятися не буде і навертатися не буде. І не може людина бути близькою до Бога будучи далекою від Його Церкви (Єдиної Святої Соборної і Апостольської, тобто Католицької). ІМХО.

Не можу зрозуміти що Ви хотіли тим мені сказати, я з вами згідний.
Каже бо Писання: Кожен, хто вірує в Нього, не буде засоромлений.

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 27 червня 2011, 12:04

Вова писав:навертається і стає свідомим протестантом, то тим стає ближче до Бога.


Вова, прошу мені пояснити, що означає в протестанів - навернутися до до Бога? Потім я вам напишу, що це означає в УГКЦ!

А молебень, це не літургія, і соромно, таке не знати і ще Так Любите Ісуса Христа? Чим ви засвідчуєте свою лобов до Ісуса Христа, крім знань святого Письма???

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 27 червня 2011, 12:12

Вова писав:... Перестає грішити. бо народженні від Бога не грішать. Вона входить у Церкву ( не тільки у конфесію). І це можна продовжувати.


Не хочу вас розчаровувати, але ще такого не було в історії, щоб якась людина, крім самого Ісуса христа і святих, перестала грішити ;( Чи ви можливо маєте бажання стати святим?

Svetik
початківець
початківець
Повідомлень: 31
З нами з: 30 березня 2011, 11:30

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення Svetik » 27 червня 2011, 12:23

ShMariam писав: Варто просто підвищувати загальну богословську освіту людей, щоб змогли відрізнити католиків від інших. І не стільки пояснюючи "що" є наше, а чому ми віримо так і так.


Цілком походжуюся, що потрібно поширювати вплив УГКЦ, і починати ще зі школи.... і я це називаю PR УГКЦ, і не бачу в цьому нічого поганого. Бо якщо зараз не призупинити маленькі купки релігійних організацій, які душу людини ведуть в нікуди, потім, коли вони розростуться, буде вже пізно спасати тих людей! А кому, як не священникам спасити людей?, наприклад, . о. Олегу? І дивно, що криточно ставиться до моїх відповідей. Прошу емоції зі злістю не плутати, я лише всім бажаю Божого Благословення, особливо Вові з Тернополя.

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 27 червня 2011, 12:28

Svetik писав:
Вова писав:навертається і стає свідомим протестантом, то тим стає ближче до Бога.


Вова, прошу мені пояснити, що означає в протестанів - навернутися до до Бога? Потім я вам напишу, що це означає в УГКЦ!

Тут складне питання. Якщо людина має все життя прожити "католиком" чи "православним", реально не будучи практикуючим, якщо реально є агностиком (і таких знаю :( ), то вже краще хай стане справжнім протестантом і щиро повірить хоч в частину науки КЦ (щоб це була жива віра, підкріплена вчинками). З другого боку, той непрактикуючий християнин ще має шанс стати практикуючим (в міру усвідомлення своїх гріхів, тому й кажуть, хто більше грішить - більше любить, бо йому більше прощено), а протестант буде вважати себе святим. Ще один важливий момент - спротив пізнаній правді християнської віри вважаємо гріхом проти Святого Духа. :(

Тут проблема також в тому, що маємо різне розуміння поняття Церква. І ми, І п. Вова вважаємо, що спасіння неможливе поза Церквою. Для нас Христова Церква = Католицька Церква, для нього - це всі народжені з гори, свідомі ("живі") християни всіх конфесій (поділена Церква). Хоч ми також віримо, що Католицька Церква існує в недосконалий спосіб в православних Церквах, менше - в протестатських. Більше і точніше сказано тут
Востаннє редагувалось 27 червня 2011, 12:42 користувачем ShMariam, всього редагувалось 1 раз.
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281

Аватар користувача
ShMariam
Модератор
Модератор
Повідомлень: 4653
З нами з: 06 грудня 2008, 14:08
Звідки: Львів

Re: "Блага вістка" - це секта чи щось інше?

Повідомлення ShMariam » 27 червня 2011, 12:37

Svetik писав:
Вова писав:... Перестає грішити. бо народженні від Бога не грішать. Вона входить у Церкву ( не тільки у конфесію). І це можна продовжувати.


Не хочу вас розчаровувати, але ще такого не було в історії, щоб якась людина, крім самого Ісуса христа і святих, перестала грішити ;( Чи ви можливо маєте бажання стати святим?

І святі грішили до кінця життя. Я теж хочу бути святою. Святість не є щось аж таке, а під силу кожній людині.
Розповідав священик на проповіді, що в них в семінарії один викладач просто підходив до семінариста і питав: "Ти святий?" - " :shock: .... Ні" - "Тоді марш до сповіді!". :)

Проблема тільки тоді, коли людина себе вважає святою (в тому сенсі, що досконалою, кращою за інших). Тоді велика проблема.

Тему про святість краще продовжувати тут
Важливо!Може врятувати життя: http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=3&t=97&p=56358#p56281


Повернутись до “Інші Церкви та Спільноти”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей